H. H. Adverteerders IRUSTARD TWEEDE BLAD Uit Stad en Provlnole. FEUILLETON. Hat Huis van den Graaf. bihoorenda Dl) dl ra* Maandag 30 Maart 1931, ia. 12137. ZIERIKZEE. De Nutsavond, Vrijdag in de Concertzaal gehouden, voor een groot aantal leden en introduced, is een suc ces geworden, hoewelof juister, om dat met eigen Krachten werd gewerKt. De voorzitter van het departement, dhr. Schram de Jong, opende deze bijzondere Nutsavond, bedoeld els propaganda- avond, met een pekkende inleiding. Spr. herinnerde aan het in de laatste jaren dalend aantal leden, hetgeen jammer en eigenlijk onbegrijpelijk is, kennend het schoone doel der maatschappij. Het be stuur heeft dan ook gemeend middelen te moeten beramen om het aantal leden weer te doen stijgen. Zij heeft eens na gegaan wie in deze stad en onmiddellijke omgeving lid konden zijn en daarna een lijst ter teekening laten aanbieden,, waar op het doel van de mpij. en net werk van het departement duidelijk waren uit eengezet. Het resultaat hiervan is ge weest, dat 36 nieuwe leden tot het de partement toetraden. Een ander middel dat aangewend zou worden, was een propaganda-avond, waartoe een commis sie werd benoemd, welke de medewer king voor een propaganda-avond ver kreeg van de Ver. voor KamermuzieK de gymnastiekvereen. „Olympia" en het Nieuw Zzeesch Dilettanten-Tooneel. Ne vaststelling van het programma kwam nog een aanbieding tot medewerking in van de gymnastiekvereen. „Rust Roest", maar door te late aanmelding en het feit, dat het programma al genoeg num mers bevatte, kon dit aanbod niet wor den aanvaard. t Niettemin wordt deze aanbieding zeer gewaardeerd. Spr. zette het doel der mpij. hierop uiteen, er op wijzend watdoor het de partement hier reeds is gedaan dat doei te benaderen. Zoo is hier opgericht een Nutsspaarbank, een bibliotheek, de stich ting Tuingrondverhuring kindertuintjes en ontwikkelingscursusses welke instel lingen zich in grooten bloei mogen ver heugen. De huisvlijtcursus is stop gezet moeten worden, maar dit najaar wordt ze heropend, daar ze dan op betere grondslagen zal zijn gevestigd. Spr. eindigde met steun te vragen voor het nutswerk, lid te worden van het departement, zoowel tot bevordering van het algemeen volksgeluk, als tot bloei van het departement Zierikeze. (Applaus). De heer Tichelaar droeg hierna een rijmbrief voor, gemaakt door een on bekend stadgenoot, waarin, tot groot ver maak der aanwezigen, enkele moment opnamen Zierikzee betreffend, apart wer den belicht. De ver. voor Kamermuziek opende het muzikale gedeelte van het programma met de „K.L.M.-marsch", terwijl daarna de gekleurde film, met muziek, „Klom pendans", een der succesnummers van „Olympia" werd vertoond. Ook op dezen avond maakten de kinderen furore. Zij ontlokten veel bijval en kregen een zoete verrassing als dank voor hun optreden. Een leuk niemendalletje, door de heeren Tichelaar en Constandse, dat daarop volgdesloeg in en verried wat ons met Paschen van die heeren te wachten staat, vooral na de vertooning en vertolking van het tooneelstukje „Hoogspanning", welke studentengrap uitstekend werd ge speeld. „Olympia" heeft een zeer groot deel van het Nutsprogramma ingenomen met haar succesnummers der jongste gym- nastiekuitvoering en waar wij die reeds in een vorig nummer uitvoerig hebben besproken, meenen we hier te kunnen volstaan met naar dat verslag te ver wijzen, na echter geconstateerd te heb ben, dat de leden van „Olympia" ook na hun beste beentje voorzetten en hun oefeningen algemeen zeer werden toe- 10 Naar het Engelsch. Toen verloor Mrs. Llewellyn haarzelf- beheersching. En, als dat gebeurde, werd zij een furie! Een plotseling besef van wat zij, persoonlijk, voor gerief zou mis sen, als zij de meisjes niet langer bij zich had, deed haar de fiolen van haar toorn over die arme, onschuldige hoofden uit gieten! Mr. Llewellyn deed nog zijn best, haar te kalmeeren, maar dit was ten eenen- male onmogelijk. „Mijn Hemel!" fluisterde Hugh tot Eve lyn, „ik wist niet, dat een vrouw zulke leelijke dingen kon zeggen!" „Wij hebben al zoo dikwijls zoo'n uit barsting bijgewoond. Vindt je het nu nog verwonderlijk, dat wij herhaaldelijk van plan zijn geweest, om hier weg te gaan?" HOOFDSTUK VIII. Verder werden er dien avond geen woorden meer gewisseld tusschen ouders en de kinderen. Hugh verliet u» huis, terwijl zijn moeder nog in vollen gang was en hij verzocht zijn zusters, om de rest van den avond op haar eigen kamer door te brengen. Regelrecht begaf hij zich naar Jack dialin wl) mada, dit hit zooginaamda Paischnummir, «vernis ga- wooolljk, a.s. Vrijdag zal wordan uitgigavan. Daar in dit nummar waarschijnlijk druk zsl worden gvadvarteard, vnrzoakai wij da advertentiën zooveel mogelijk Donderdag in ta zindan, daar wij unders niet voor opname kunnan instaan. Da Niauwsboda verschijnt dus Vrijdag en dsn, in verband met da Psaichdagtn, niat vóór Woensdag. 0E DIRECTEUR. gejuicht om de geleverde gymnastische prestaties. De vereen, voor Kamermuziek zorgde dezen avond voor populaire muziek. „Nachruf an Schubert", „In einem Klos- tergarten" (met koor) en „Espana Wal- zer", werden achtereenvolgens ten ge- hoore gebracht, zeer ten genoege van het aandachtig luisterend auditorium. Nadat tot slot nogmaals de „K;L.M."- marsch was vertolkt, sprak de voorzitter woorden van dank tot de commissie, die dezen avond had voorbereid en het Nut hiermede zulke uitstekende diensten heeft bewezen. Dat deze avond is geslaagd, is mede te danken aan de welwillende medewerking van de Ver. v. Kamermu ziek, wier voorzitter, als blijk van er kentelijkheid, een muziekstuk van Wagner in ontvangst had te nemen. „Olympia" kreeg een fraaie herinneringsmedaille aan haar mooi vaandel, terwijl de voorzitter en den directeur dezer vereeniging danK werden gebracht voor hunne medewer- werking. De leden van de tooneelvereen. werden niet minder hartelijk dank ge zegd, na aanbieding van een rookoffer. De burgemeester dankte aan het einde namens al de aanwezigen het departe ment voor dezen bijzonder geslaagden avond van het Nut, dat een onmisbare plaats in onze stedelijke samenleving in neemt en in zijn voorzitter een uitstekend vertegenwoordiger bezit, wien spr. nog vele jaren toewenscht als Nutspresident. (Applaus). Dé voorzitter van het Luchtvaart- comité alhier ontving van den Commissa ris der Koningin bericht, dat hij bereid is, io,p 4 Mei a.s. het vliegveld „Westen- schouwen" te .openen. Op de te Amsterdam gehouden groote tiende Paaschveetentoonstelling, behaalde dhr. Mo. S. Frenk, met zijne inzendingen de tweede en derde prijzen (fijnste en best gemeste ossen); op de Wo.ensdag te 's-Hertogenbosch gehouden tentoonstelling werden hem dezelfde prij zen toegewezen. Twee dezer ossen wa ren aangekocht door dhr. T. den Boer en gemest door wijlen dhr. Stoffel van der Wekken te Kerkwerve. Het jaarlijkse!* concours van den Bond van Muziek- en Zangvereenigingen op Schouwen—Duiveland, zal ditmaal worden gehouden te Oosterland. Een weiland op „Het Heerenhof", daar toe bereidwillig afgestaan door Baron Schimmelpenninck v. d. Oijé, zal hier voor worden gebezigd. In een Woensdagavond gehouden ver gadering, is een eere-comité gevormd, waarin de burgemeester als voorzitter zal fungeeren, terwijl een uitvoerend comité is benoenrd, met den heer D. Kos ten ais voorzitter, Joz. Beije, secretaris, en M. Otte, penningmeester. Burg. en Weth. van Zciamslag neb ben zich, in opdracht van den raad dier gemeente, tot het college van GedeD. Staten van Zeeland gewend met het ver zoek wel te willen besluiten tot een al- geheele herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, ontvan gers en wethouders der gemeenten in Zee land, speciaal van die van de hoogst- bezoldigden. Aan de overige gemeente besturen in de provincie is tevens ver zocht, hieraan adhaesie te betuigen. Ged. Staten hebben thans aan het ge meentebestuur van Zaamslag medege deeld, dat zij geen termen kunnen vin den het verzoek in te willigen en aldus terug te komen op de eerst kort leden door hen vastgestelde en door de Kroon goedgekeurde regeling, bovenbe doelde bezoldigingen betreffende. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 2? Maart, onder voorzitterschap van weth. Goemans. Afwezig het lid S. Geluk. De voorzitter doet mededeeling van 't feit, dat de burgemeester ongesteld is, en spreekt daarbij de hoop uit} dat hij spoe dig hersteld moge zijn en zijn werk zaamheden zal kunnen hervatten. Ver volgens wordt de door B. en W. benoem de tijdelijke secretaris, dhr. G. A. Ha ringman, beëedigd. De voorzitter spreekt de wensch uit, dat de samenwerking met dhr. H. een prettige zal zijn, terwijl deze van zijn kant vertrouwt op een aange name omgang met wethouders en raads leden. Naar aanleiding van een schrij ven van het gemeentebestuur van Zaam slag, adhaesiebetuiging aan Ged. Staten, om de salarissen van burgemeesters secretarissen e. a. gemeente-ambtenaren boven f 1500 te verlagen, zal, op voorstel van weth. Klompe, aan dat gem.bestuur bericht worden, dat, waar alhier geen salarissen boven f 1500 betaald worden adhaesiebetuiging van Serooskerke geen zin heeft. Een raadsbesluit wijziging be grooting 1930, wordt op verzoek van Ge- dep. St. in hun zin herzien. Aan de orde komen de haventarieven. Vastge steld worden nieuwe tarieven als volgt: Het kaaigeld vtoor suikerbieten wordt ge bracht van f 0,550 op f 0,10 per 1000 K.G.; het liggeld van 15 cent per M2. per week op 10 cent per M2. per week. Wat betreft liggeld buiten de suikerbieten campagne wordt het tarief gebracht op f 0,25 per M2- per maand. Verder zal er een soepele regeling toegepast wor den, betreffende havengelden voor sche pen, die niet tot hün volle laadvermo gen in de haven laden of lossen. Np rondvraag volgde sluiting. BURGH. Onder voorzitterschap van dhr, L. v. d. Klooster hield het Ziekenfonds „Helpt elkander" Donderdagavond j.l. een algemeene ledenvergadering in hotel v. d. Moer. Na behandeling van enkele zaken van huishoudelijken aard, trad als spreker op dhr. Kuijer van 's-Graven- hage, seoretaris van het Ned. Verbond van Ziekenkassen. Spr. behandelde de wettelijke suppletie bij ziekte, gaf in het algemeen enkele nuttige wenken, be sprak de gunstige werking van het sana toriumfonds en spoorde aan tot wede.' toetreding tot het verbond (in verband met de invoering der Ziektewet werd indertijd den band met dit verbond ver broken). Besloten werd binnenkort op nieuw te vergaderen, teneinde te be slissen over al of piet toetreding tot het verbond. BROUWERSHAVEN. In de op j.l. Dins dag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente, was dhr. v. Sluis wegens ongesteldheid afwezig. Aan de gemeente Zonnemaire wordt toegestaan het gebruik van het lokaal voor in verzekeringsstel ling, zulks onder enkele voorwaarden, als gebruiksvergoeding per dag f5 enz. De voorzitter doet mededeeling van den uitslag der gehouden aanbestedingen voor den aanleg van waterleiding en electr. licht in de \oi.l. school. Het werk voor de waterleiding werd gegund aan L. v. Wouwe en C. v. d. Linde, voor f 997,47 en voor de electr. aan I. de Jong te Zierikzee, voor f 191,90 (beiden laagste inschrijvers). Van het bestuur der bijz. school is bericht ingekomen, dat het werk in die school ook is gegund aafï* de laagste inschrijvers, n.l. voor water leiding J. M. Verhulst te Zonnemaire, A my Huish, wien hij met enkele woorden het gebeurde meedeelde, terwijl hij hun tegelijk verzocht, zijn zusters zoo lang een onderdak te bieden, tot hij kans zag, ze naar haar grootmoeder in Enge land te sturen. „Zij zal ze zeker wel willen ontvangen. Ik begrijp nu voor het eerst, waarom ze mij altijd heeft gezegd, niet te schro men, om mij tot haar te wenden, als ik in eenige ongelegenheid raakte. Wat moeten die arme kinderen een narigheid hebben doorgemaakt, zonder er mij iets van te vertellen!" „Moedig noem ik het ook", erkende Jack, terwijl Amy er al vast op bedacht was, hoe ze die „arme kinders" zoo goed mogelijk zou ontvangen. Voor een oogenblik waren ze Mary misschien vergeten, maar bij Hugh al thans was dit toch van korten duur' hij rees dan al heel gauw weer op uit den makkelijken stoel, waarin Jack hem zoo lang had laten zitten en vroeg: „De paarden zullen nu wel voorstaan!" Jack waarschuwde Fred, dat die ook zijn jas ging aantrekken. „Waarom zouden we Fred er eigen lijk uithalen?" ir.öende Hugh. „En jou ook! Ik kan best alleen gaan". „Maar ik ga liever mee; ik mag dien rit heel graag". Jack dacht'er niet aan, om dien armen jongen, overspannen als hij was, alleen den langen tocht te laten maken. Dus vertrokken ze andermaal, treden voor f319,90 en electrlciteit I. de Jong te Zierikzee, voor f158. In verband met enkele gemaakte opmerkingen door Ged. Staten wordt de gem.-begrooting 1931 eenigiszins gewijzigd. Op voorstel van B. en W. wordt m. a. st. besloten voor enkele weken een baggerboot te huren bij de firma Visser te Zwijndrecht, tegen f 10 per week. De te werk gestelden kun nen dan de haven uitbaggeren. Het mee brengen en terugbrengen der baggerboot wordt opgedragen aan Gebr. v. d. Sluijs, voor f 15. De huur van een der wonin gen, behoorende tot het Gesticht van Huisvesting m.w.d., wordt verhoogd tot f 1,80 per week, zulks m.a. st. Aan het bestuur der bizondere school wordt, in gevolge art. 101 der L. O.-wet, voor het jaar 1931, een voorschot toegekend van f360. M.a. st. wordt tot lid van het burgeri. armbestuur herbenoemd dhr. J. de Bruijne. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden her benoemd of benoemd dhr. N. van Sluis, I. A. Catsman, L. de Lange, C. W. den Boer, C. van Wou we en M. M. Mat- thijsse. Na herhaalde stemmingen worden tot leden der stembureaux benoemd dhr. H. Verhoeff en P. Ringelberg, voor wat betreft Prov. verkiezing, en voordegem.- raadsverkiezing dhr. H. Verhoeff en C. J. v. Schelven. De overige leden plaats vervangende leden. Bij de rondvraag in formeert dhr. Priem naar de weggehaal- den grond op het Havenplein. Hij had dat willen brengen in de sloot bij P. Flohil. De voorzitter wijst er op, dat reeds vroeger door den raad is besloten den grond weg te geven. In de sloot bij P. Flohil zal bij rioleering veel zand moeten gebracht worden. Dhr. v. Schel ven vraagt verlenging wisselplaats bij den Zuidwal, terwijl dhr. Ringelberg de oprit eind Molenstraat nog wil laten verbete ren, en ook steenslag in het Bagijnpad wil brengen. Op verzoek van dhr. Priem, zal, nu de werktijd voor de werkloozen is verlengd, bij den Minister verhooging van het uit te betalen loon gevraagd worden. Goedgevonden wordt de riolee ring bij de woning van dhr. de Potter met aanwezige buizen eenigszins te ver lengen; eveneens wordt besloten gedu rende de maand April alleen de door branders als straatverlichting te laten branden. Ook wordt accoord gegaan met den verkoop van <$et hakhout aan een der bakkers voor f 0.09 per bos. Ten slotte deelt de voorzitter nog mede, dat op diens verzoek aan dhr. W. J. van Braband eervol ontslag is verleend als secr. bode brandweer. Dioor B. en W. zijn sollicitanten opgeroepen. Hierna sluiting. DREISCHOR. Zaterdagavond j.l. hield de Coöp. Boerenleenbank „Dreischor" harp algemeene jaarvergadering in café Sla ger. Vertegenwoordigd waren 73 leden. De rekening over 1930 gaf een omzet aan van f 1386630,12. Uit de balans mochten wij noteeren, dat de stand der spaarbank per 31 Dec. 1930, f 166388,10 bedroeg, terwijl de winst een cijfer van f 1577.97 aangaf, welk "bedrag gevoegd wierd bij de reserve, waardoor dit fonds steeg tot f 11,566,73. Herbenoemd werd als bestuurslid dhr. L. J. Mol, terwijl! in de Raad van tpezicht in de i plaats van den heer W. A. de Vrieze, welke zich niet "meer herkiesbaar wilde stellen, werd gekozen dhr. M. J. Padmos Nz. OUWERKERK. Woensdag j.l. trad al hier de heer Bax van Roosendaal op, met het doel te trachten hier een afd. van den Modernen Bond van Landarbei ders te stichten. Hij begon met er op te wijzen, dat het in Zeeland lang ge duurd heeft, eer de arbeiders zich gin gen organiseeren, wat hij toeschreef aan de mentaliteit van den Zeeuwschen ar beider en tevens aan het feit, dat de landbouwers gedurende den winter hun arbeiders ook aan het werk hielden. Dit strekt tot eer van de werkgevers, maar het gevolg was tevens, dat de werk nemers zich in den zomer meer afhan kelijk voelden van hun bazen. Nu echter door de plotselinge hevige daling dier prijzen de boerenbedrijven in de knel komen, en er gevaar dreigt, dat d,e loo nen verlaagd zullen worden, beginnen ook in Zeeland de landarbeiders zich meer en meer te organiseeren. Alge- MPs defijne custard mei e&n zakje LJ'Pjr VANILLESUIKER tn. vzder pak/ DINGFA&R:«tt;7/>CfrW ÏÏÏÏEMM2 mijlen ver over den hobDeligen weg; trachtten met den blik de duisternis te doorboren van het donkere bosch weerskanten; deden dezelfde vragen, kre gen dezelfde antwoorden, als nu al die dagen lang, dat ze Mary kwijt waren. Jack was de bereidvaardigheid in per soon; maar, als Mary nooit gevonden, werd, dacht Hugh, dan had die nog zijn j vrouw en kind en zijn huis. Vandaar dat hij dan ook op den terugrit, makke lijk achterover geleund, in de tar^ntass kon slapen, terwijl Hugh maar stfeeds met wijdopen oogen naar de grijze lucht zat te turen, tot de ochtendschemering aanbrak. Ze hadden zich niet lang opgehouden in Stolzowa, Wladimir had verschepaar den gehuurd, terwijl beide heeren de slaperige boeren aan het praten wisten te krijgen door een niet karig zijn met hun zilverstukjes: de zieke Finsche, die zij aan den kant van den weg hadden gevonden, was zeker uit een telega ge vallen, op weg van St.-Petersburg naar huis. Tegen den tijd van het ontbijt waren zij op den „Rozentuin" terug en vonden aaar Evelijn en Helena reeds zitten. Amy had op den avond nog mat Mrs. Tweedie geraadpleegd en de meisjes hadden een briefje gekregen, waarin haar verzocht werd, om naar den „Ro zentuin" te gaan, zoodra ze klaar wa ren. Dat ze al r.oo Weg aan die uit- ftoodiging hadden gevolg gegeven, was wel een bewijs, dat ze dien nacht niet te veel geslapen hadden. Mrs. Llewellyn had zich zóó overstuur gemaakt, dat ze ten slotte, in een staaf! van uitputting, door haar kamenier naar bed was gebracht. Mr. Llewellyn had zich op zijn stu- daarkamer teruggetrokken. Hij hield zich overtuigd, dat die opstandigheid van zijn kinderen maar een storm in een glas wa ter wias geweest en dat hij ze dien volgenden ochtend weer aan de ontbijt tafel zou vinden, hem nederig hun excu ses biedend over hun gedrag van dien avond. „Hugh weet veel te goed, wat hij er mee verspelen zou", was zijn cynische gedachte, „en de meisjes bezitten in het geheel niets en zouden immers niet weten waar ze heen moesten 1" Toch zat Mr. Llewiellyn den volgen den ochtend alleen aan het ontbijt, maar hij was te trotsch, om den bedienden eenige vragen te stellen. Dus ging hij naar zijn kantoor en verwachtte vast en zeker, dat hij Hugh en de meisjes thuis zou vinden, als hij tegen het diner te rugkwam en dan zou hij ze wel eens aan het verstand brengen, dat hij zoo iets niet voor een tweeden keer dulde. Maar zijn vrouw had hij wel gevraagd; zij was de eenige, voor wie hij ware ge negenheid voelde. Zij had een goeden nacht gehad en sliep nog rustig op het oogenblik, dat hij het huis verliet. Evelyn en Helena waren allerharte- meen wordt erkend, dat de landbouwer een moeilijken tijd door maakt, maar ook, dat de arbeider geen lager loon kan aecepteeren. Daarom hebben de ver schillende Landbouwmaatschappijen met de arbeiders geconfereerd om samen steun van de regeering te verkrijgen. Ook op de z.g.n. crisis-vergadering der Z. L.M. te Goes is gezegd, dat de land bouwers hun invloed willen aanwenden, om loonsverlaging tegen te gaan. Over het algemeen hebben de boeren zich aan deze uitspraak eerlijk gehouden. Op som mige plaatsen echter tracht men toch de loonen te drukken. Daartegen dienen de arbeiders in verzet te komen. En daarom moeten zij vereenigen. Want de séhuld van de lage loonen der arbeiders ligt bij de arbeiders zelf. Thans is het landbouwbedrijf geschoeid op de lage loonen, dus hooge pachten. Er moet samenwerking komen tusschen werk gevers- en werknemersorgarwsaüe's, zoo als dat in Groningen al lang is (collec tieve contracten) en waar geen van beide partijen weer anders zou willen. Dan kan men komen tot pachtverlaging, dan kan men ook gemakkelijker Regeerings- steun krijgen. Vereenigt U, laat geen godsdienstige verschillen u afgezonderd houden. Verlaat uw godsdienst niet voor, uw organisatie. In Friesland verdienen de vaste arbeiders f 24 per week, in Haarlemmermeer f23 a f24. Door organi satie zal uw bestaansvoorwaarden stellig verbeteren, en al is het misschien niet zoo spoedig als ge wenscht, het gaat wellicht langzaam, maar toch zeker. Nog een enkel woord wil spreker zeg gen over de werkloosheidverzekering. Aan den Bond is ook een werkloozen kas verbonden, die tamelijk zware offers vraagt. De uitkeering bedraagt geduren de 7 weken f7,20 per week. Spr. ont raadt een plaatselijke werkloozenkas. De Bondscontributie bedraagt f 0,25 per week. Het entreegeld is f 0,50. Daar men 26 weken lid van den Bond moet zijn ge weest, om uit de W.-kas te kunnen trek ken en de uitkeering in Dec. pas begin nen, zou spreker aanraden voor de werk loozenkas pas met Mei beginnen te be talen. Nadat eenige vragen door den spreker beantwoord waren, ging men over tot het stichten van een afdeeling, waartoe al dadelijk 45 leden toetraden. De spreker oogstte den dank van de vergadering voor zijn rede en daarna hadden onder zijn voorlichting nog eenige huishoudelijke besprekingen plaats. NIEUWERKERK. Woensdagavond werd het einde van den landbouw-wintercursus alhier besloten met een openbare les. De heer v. Oeveren, voorzitter der com missie van toezicht, opende de bijeen komst met een welkom aan alle aanwezi gen, inzonderheid aan den Rijks-landb.- consulent, dhr. Mesu, en verdere auto riteiten en gaf daarna het woord aan dhr. Eveleens. Deze behandelde met dè cursisten achtereenvolgens scheikunde in lijkst ontvangen op den „Rozentuin", en toen Hugh en Jack terugkwamen, vonden zij de beide meisjes met Amy en Fred Huish aan het spelen met de kinderen. ,Nog niets gehoord?" vroeg Amy. ,Och, hetzelfde; aan den kant van den weg werd een jonge vrouw gevonden, maar zij was een Finsche". Op dit oogenblik werd oude Grusha gezien, die door het venster keek, met een mand paddenstoelen aan den arm, om zich een houding te geven. „Stuur haar toch weg!" riep Jack on geduldig, In den regel was hij heel goedhartig, maar de doorstane spanning en ver moeienis hadden hem korzelig gestemd. Amy trad aan het venster, gaf de oude een halven roebel en verzocht haar vriendelijk, den tuin weer te verlaten, daar mijnheer dien ochtend niet gestoord wilde worden. Grusha mompelde iets, maar maakte geen aanstalten om te gaan. Ze hield den blik gericht op Eva, die met denf rug naar het venster zat en smeekte zegen af op haar hoofd, terwijl Hugh oota zijn deel kreeg i n haar vrome wenschen. „Vraag, of zij nog wat heeft gehoord", zei Hugh mat tot Evelyn. „Ze is zoo zeer op je gesteld, dat zij jou misschien nog wat meer vertelt". jiji (Wordt vervolgd.) j3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 3