Zierikzeesche 0 Nieuwsbode Maandag 30 Maart 1931 zierikzeesche courant. m!l^3m EERSTE BLAD Inzending Advertentiën fl.fl. Correspondeitefl ABONNEMENT; fij. yc 3 1,69, frueo per P0*' f 1,80. Voor hit S«1 tooiend per Jeu 10,—. hfeordorighs lemmer» 6 eest. Vereohgat Had., Waad. en Vrjjd. Tel Ifo. 82. - Portgiro 18TIIT. ADVERTENTIE» ras 1—8 regelt (0 et»., Ten 4 regel» ea deerbora» 20 ete. pei regel. Boolamw 80 ete. p. regel. •8 «ontreet lwleagrjjke lorting. Inleiding op dea dig ree alt- ge re óór 10 mr Dit nummer besteel uit 2 bladen, ■Itnrlllk 10 aar op da» dag dia ons de predikbeurten serstrekken, gelleren bunne opgaren voor Goeden Vrijdag, vóór Woensdag a-s te doen toekomen. DE BEDAGTIE- Gevonden voorwerpen Een borduursel; een portemonnaie; een schort; een knijptang; een passer; een vuilnisbak; een pet; een damesarmband; sleutels; opgevangen: een krielkip BINNENLAND. HET WEER IN DEN AFGELOOPEN WINTER. De vorige week leek het nog de vraag, of de winter bij het begin van de lente wel inderdaad afgeloopen zou zijn. Maar met de enorme weersomslag op 19 Maart heeft het voorjaar toch eindelijk zijn intrede gedaan. De drie officieele wintermaanden, December tot Februari waren dit jaar niet echt koud, doch ook niet zacht. De winter als geheel was 0,5 gr. C. beneden normaal. December, dat iets te koud was, had we JL vrij veel nachten met lichte vorst, maar tot bruikbaar ijs kon het niet ko men. Wat de temperatuur betreft gaf Januari weinig verschil mét December, Februari was ruim een graad kouder, ter wijl het normale juist verwacht, dat de temperatuur dan al wat naar boven gaat. Men meent zelfs in, Februari al recht te hebben op een tiental zachte dagen. Deze bleven dit jaar echter uit. Het is 'wel heel opvallend, dat dit winterseizoen in De Bilt gedurende het lange tijdvak van 30 November tot 18 Meart op geen en kelen dag de maximum-temperatuur bo ven 10 gr. C. 50 gr. F.) is gekomen. In de 27 winters, die aan dien van thans voorafgingen, hadden Dec., Jan. en Febr. gemiddeld resp. 3.4, 1.7 en 3.5 van deze zachte dagen,? samen gemiddeld 8.6 en dezen keer geen enkele. Toch zijn er gemakkelijk winters aan te wijzen, die, wat het gemis aan lentedagen betreft, met dezen winter overeenkomen. In Fe bruari 1904—1909, dus zes keer achter een, ontbraken ze totaal, insgelijks in Febr. '15. '17, '24 en '29. Tot 1 Maart was het dus meer ge brek aan zacht weer dan overvloed van vorst, waardoor de temperatuur aan den lagen kant bleef. Daarna kwam echter een tweetal weken, dat zelfs in Januari als winterweer een goed figuur zou heb ben geslagen, doch in Maart wel heel erg uit de lijn viel. Het spreekt vanzelf, dat het weer van thans nog geen teeken is van blijvend voorjaar. We zouden talrijke voorbeelden kunnen aanhalen van groote koude, die in Maart of April op warm lenteweer is gevolgd. Warmte en koude is intusschen niet het eenige, dat ons in het weer in teresseert. Of het weer mooi of slecht is, meten we misschien nog wel eerder af aan regen en zonneschijn. Wat dat betreft, was in dezen winter December de eerste maand na de in Juli begonnen regenperiode, die wat te wei nig neerslag had. Daarna kwamen Jan. en Febr. met een overvloedigen regen (weinig sneeuw). In ieder geval was er van 1 Januari tot 28 Februari al genoeg regen gevallen voor normaal tot half April en in vergelijking met het droge vorige jaar evenveel als toen tot 24 Mei.' Sneeuw van beteekenis viel in den eigenlijken winter alleen op den 2en Kerstdag. Doch die sneeuwval werd al weer in Maart overtroffen op den lOen en Hen. Overigens is Maart tot nu toe arm aan neerslag. Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. Matig bezet was Donder dagavond de Concertzaal, waar voor leden van het motorcorps der VJL.S. en fami lieleden een Landstormavond was ge organiseerd, waarvoor een vertooning van verschillende films der Fordfabrieken op het programma stond. De bijeenkomst werd geopend door luit. Persant Snoep, commandant van het V.L.S. corps Motor- dienst afd. Zeeland, welke een hartelijk woord van welkom sprak tot de aanwezi gen, in 't bizonder tot den burgemeester en den vertegenwoordiger der Fordfa brieken, den heer Frank. Spr. wees er verder op, dat de naam Ford in nauw verband staat met het Nederlandsche leger, dat, wijl er hier te lande geen automobielfabriek is, aangewezen is op buitenlandsche merken en o. m. verschei dene open Fordbakwagens in gebruik heeft. Zich richtende tot de aanwezige landstormers, legde spr. den nadruk op de plicht van het huidige en opkomende geslacht tegenover steeds voortschrijden de machten als het communisme e,d, en wekte hij allen op paraat te zijn „als het moet". Daarna zongen de aanwezigen gezamenlijk het le en 3e complet van het Wilhelmus, waarna de heer Frank aan de beurt kwam. Deze achtte het eei? aangename taak namens de Nederlandsche Fordautofabriek hier eenige films te ver- toonen, welke films hij, waar noodig, zou toelichten. De eerste film was er een van technischen aard, welke o. a. de rijproef liet zien. Zoowel op gevaarlijke wegen als ,op steile hellingen toonde de Ford zich volkomen rij waardig en betrouw baar. De 2e film was de Fordviiegtuig- film, welke een bezoek aan de lucht haven en het fabriceeren der vliegtuigen inhield. Zeer duidelijk waren de opna men der machtige passagiersvliegtuigen, welke plaats bieden tot voor 15 perso nen en geheel uit metaal zijn vervaardigd en welks onderdeelen allen het merk Ford dragen en op standaardlengte zijn gemaakt. Naar de heer Frank mededeelde is de kans groot, dat bij de opening van het vliegveld te Haamstede op 4 Mei e. k., ook een Fordvliegtuig aanwezig zat zijn. In dit verband zwaaide spr. lof toe aan het luchtvaart-comité op dit eiland, voor haar juiste wijze van wer ken, welke hij „Amerikaansch" noemde. Na de pauze maakten we in gedachten een tocht mee met een gezelschap, dat een bezoek bracht aan de Fordfabrieken aan de Rouge River. De heer Frank fungeerde hierbij als gids, en besprak (Uitvoerig de Fordorganisatie, het ontstaan er van en de weg die de (grondstof volgt door de fabriek, van erts tot complete wagen, hieraan in het kort de levens geschiedenis van Henry Ford vastknoo- pend, die steeds als principe huldigde: groote productie (tot en met April 1930 waren 18 millioen wagens geleverd), met weinig rust. Wat" de werkwijze betreft, toonde spr. duidelijk aan, in welke mate de opbrengst van verschillende bijproduc ten, zooals cokes, portland-cement, kunst mest, enz., welke ontstaan, doordat alle bewerkingen van het -metaal, zoo ook de fabricatie der verschillende onder deelen, ter plaatse zelve geschieden, den kostprijs van den wagen drukken, zoa dat het mogelijk wordt gemaakt, dat verschillende onderdeelen worden ge bruikt, die anders in veel duurdere prijs klassen zouden worden gemonteerd. Zeer interessant was bij deze film het volgen van den transportband en zijvertakkingen, waar men geleidelijk de auto ziet groeien en welke methode enorm veel werk be spaart. Voor de verkoop van den wagen is de bekende Fordservice ingesteld. Iedere-- erkende- Forddealer (ons land heeft er 1 op. iedere 2 gemeenten) heeft een speciale machine voor reparatie der auto's en onderdeelen in voorraad, zoo dat deze snel en goedkoop kan geschie den. Na de filmvertooning dankte luit. Persant Snoep den heer Frank voor zijn keurige uiteenzetting, waarna met het zingen van het le couplet van het „Wien Neerland's bloed" besloten werd. Ver melden we ten slotte nog, dat deze leerzame avond nog opgeluisterd werd door muziek van de heeren Missët (piano) en van Beveren (viool), welke ook de zangnummers begeleidden. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield Nutsdepartement „Haamstede-Burgh" zijn laatste seizoenvergadering in de zaal van Hotel Bom. Na opening en welkom door den voorzitter, den heer W. G. Boot Wz., trad als spreker op de bekende oudheid kundige dhr. J. A. Hubregtse, met het onderwerp: „Een en ander uit de ge schiedenis van Zeeland vóór het jaar 1000". Spr. behandelde op bevattelijke wijze de bronnen voor - en de geleidelijke ontwikkeling der beschaving (steenen en bronzen tijdperk, enz.), terwijl aan dia lect en folklore een flinke plaats werd ingeruimd. Na de pauze werden door dhr. J. Vijverberg van Noordgouwe op het doek gebracht en door dhr. Hu bregtse toegelicht de resultaten van diens uitgebreide onderzoekingen, formatie der kust, vludhfbergen, afvalshoopen, vuur haarden, standsporen, vondsten uit het Germaansche Romeinsche -, Meroving- sche - en Frankische tijdvak (steenen -, bronzen - en ijzeren voorwerpen, mun ten, ceramiek, enz.). Een belangwekken de lezing met een mooi stuk beschavings geschiedenis. Bij het einde .dankte de voorzitter de heeren Hubregtse en Vijver berg voor hun bemoeiingen en het pu bliek voor zijn opkomst en belangstel ling. NIEUWERKERK. Het comité der in de maand October van het vorige jaar al hier gehouden Bazar ten behoeve der restauratie van „Rehoboth", heeft aan het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. als netto-opbrengst f 1098,95 afgedragen. OOSTERLAND. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de afd. Oos- terland en Sirjansland van den Vrijheids bond, is de volgende candidatenlijst voor leden van den gemeenteraad samenge steld: 1. C. M. Zeijler (aftr.); 2. P. ,J. Fluijt (aftr.); 3. J.b de Rijke; 4. Joz. Beije; 5. M. Otte; 6. J. H. Flohil. Capelle, A. M. Jumelet en M. C. Quist, Bruinisse; J. Deurloo, Oosterland; L. A. P. van Dijke, Dreischor; M. A. v. Dijke, C. H. de Graaf, A. H. Hage, A. C. Koster, J. M. Padmos, P. Steutel en J. C. Ver- kaart, Zierikzee; C. de Jonge en S. van Wouwe, Brouwershaven; J. L. de Keijzer, C. Kloet en G. van der Weele, Noord- gouwe, M. J. van Mourik, Kerkwerve; L. Tieleman, Nieuwerkerk. Met aanteekening op het diploma voor 2 jaar vervolgonderwijs: J. Schouls te Zierikzee. Bevorderd werden van de le naar de ONDERWIJS. AVONDSCHOOL VOOR VAKONDERWIJS TE ZIERIKZEE. In tegenwoordigheid van het Bestuur werd door den heer H. van Dijke, als waarnemend voorzitter, het diploma van den 6-jarigen cursus uitgereikt aan de leerlingen: D. van den Ber J. J. J. A. C. Blom, Noordgouwe; J. Flik- waart, K. Luijendijk, L. A. van der Schel de, J. N. Schults en A; A. Viergever, Zierikzee; S. van den Houten, Schudde- beurs, J. M. de Jonge, Brouwershaven; M. E. Jumelet, Bruinisse; G. Moelijker, Oosterland; W. M. Kloet, Burgh. V)an de, 2e naar de 3e klasse: M. J. Bal en L. de Graaf, Bruinisse; P. J. Bilius, C. van den Houten, J. P. Kouwenberg en J. C. Verschuur, Zierik zee; J. W. Boot, Ouwerkerk; P. F. Bran denburg en J. Duinhouwer, Brouwer» haven. Vicm de 3e naar de 4e klasse: A. van den Berg, L. J. Schults, N. J. Schults en Th. Si es, Zierikzee; J. Deur loo, Oosterland; J. de Meij, Serooskerke; C. van de Velde, Brouwershaven. Van de 4e naar de 5e M. Krijger, G. Verloo en A. de Vin, Zierikzee; A. M. van der Maas, Duiven- dijke; P. C. Malepaard en C. B. van Strien, Brouwershaven; M. P. Mol, Nieu werkerk; J. C. van de Velde, Dreischor. Aan de Ambachtsschool te Middelburg werd vorige week aan den leerling van den machinistencursus, K. J. Hogerheijdp te Brouwershaven, een diploma uitgereikt, dat de 4'e klasse met vrucht was door- loopen. LANDBOUW EBT VEETEELT. DE VEILINGEN IN ZEELAND. Ih het jaarverslag over 1930 van de commissie uit de veilingen in Zeeland, uitgebracht door den secretaris, dhr. A. W. v, d. Plassche, blijkt, dat de omzet over 1930 belangrijk terug liep. We nemen de volgende cijfers over: Met de gemeenten Middelburg, Middel- harnis, Oostburg, TerneUzen, Tholen en Zierikzee, werd een totaal bereikt van: 1927: f 1.743.012,73; 1928: f 1.842.758,85; 1929: f2.712.261,06; 1930: f 1..756.310,66. De omzet liep terug met 35 pCt., hoe wel hetgeen er door de telers van tuin bouwproducten geoogst werd in meerdere mate als in 1929 over de veilingen werd verhandeld. De belangrijkste oorzaak voor deze lage omzet was de mislukking van de afzet van klein fruit, waarvoor de prij zen op sommige veilingen beneden de afleveringskosten daalden. Bovendien was de appeloogst, vooral wat de late varië teiten betrof, in de meeste bedrijven zeer gering, zoodat van dit product weinig aan de veilingen is afgevoerd. RADIONIEUWS. DE A.V.R.O.^ Naar aanleiding van hel gedeelte van de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer, behandelend het hoofdstuk Ra dio-uitzending, heeft het bestuur van de Avro zicfc tot den minister van Water staat gewend met een schrijven, waaraan het volgende is ontleend: De toestand is niet ingewikkeld, doCh integendeel zeer eenvoudig. De regeering geve iedere organisatie die een zender wenscht te bouwen, de vereischte vergunning en dan zullen deze zelf de moeilijkheden van te zwakke of gestoorde uitzendingen opheffen. Uit (iet feit, dat tot nog toe geen enkele zender in Europa wegens gebrek aan een be schikbare golf tot werkloosheid is ge doemd, valt af te leiden, dat van ge heel ongebruikt blijven van deze zenders geen sprake zal behoeven te zijn. Hier door zal dan vanzelf mogelijk een einde komen aan den strijd om zendtijd. Alles is dus vóór het verleenen van eene ver gunning tot den bouw van een eigen zen der door de A.V.R.O., terwijl daardoor tevens veel bitterheid onder een groot deel der meest-nationaal-voelende Neder landers kan worden weggenomen. VAN HEINDE EN VER. De Italiaansche caféhouder Emilio Scala te Londen heeft met de „sweep stake" voor den „Grancl National" het bagatel van ruim 2*4 millioen gulden gewonnen. Scala gaat terug naar zijn geboorteplaats in Italië. Te Athene woeden sedert Vrijdag morgen hevige sneeuwstormen, die de stad en den omtrek met een dikke laag sneeuw hebben bedekt. Naar uit SaloniKi gemeld wordt, wordt ook Macedonië door de sneeuw geteisterd. Te Davlia in de provincie Levadia ligt de sneeuw hier en daar een halven meter hoog. -- Uit New-York komt het bericht, dat Fred Burke, de voornaamste revolverheld van Chicago, die gezocht werd wegens het dooden van zeven bendeleden in '29, boerderij bij Milan in Missouri en veilig achter slot en grendel is gezet. Voor zijn arrestatie en veroordeeling waren pre mies uitgeloofd tot een totaal van bijna 250,000 gulden. Niemand weet met juist heid hoeveel moorden Burke op zijn ge weten heeft, maar men schat ze op ten minste twintig. De buit die hij wist te behalen, moet een totale waarde van 2i/o millioen gulden vertegenwoordigen. In een omnibus, die tijdens een he- vigen sneeuwstorm ingesneeuwd was, zijn in Colorado (N.-Am.) vijf kinderen van 8 tot 14 jaar doodgevroren. 18 kinderen konden nog bijtijds worden gered; hun toestand is echter ernstig. De sneeuw had zich 10 a 12 voet rondom de omnibus opgestapeld, waardoor het reddingswerk zeer bemoeilijkt 'werd. Te Kötschenbroda (Duitschl.) heeft een bruidspaar de moeder van de bruid met veronal vergiftigd, ,om na de 'brui loft in het bezit van de woning te Ko men. Het paar had door voorspiegeling van een gemeenschappelijke poging tot zelfmoord door gas, waardoor het moest verbeelden, dat de moeder reeds was overleden, de justitie op een dwaalspoor trachten te brengen. Het medisch onder- zoeft iwees echter anders uit en de bruid enbruidegom zijn achter slot gezet. De onderzeeboot „Nautilus", waar mede Wilkins een poolexpeditie wil on dernemen, is door mevrouw Wilkins ge doopt. De plechtigheid werd bijgewoond door den kleinzoon van Jules Verne. Wilkins is voornemens de eerste groote tochten in het begin van April te be ginnen. Het bericht uit Eng. bron, dat Jules Verne Jr. verdronken zou zijn, blijkt onwaar. De fronters-groep van de Belgische Kamer heeft een wetsontwerp ingediend tot herziening van de grondwet, met het doel van België een federalen staat te maken onder den naam het koninkrijk Vlaanderen en Walenland. Volgens het frontistisch ontwerp zouden de „staten" Vlaanderen en Walenland samen deze federatie vormen. De Ver. Staten- hebben weer eens een moordzaak om aan te smullen. Te meer omdat de vermoedelijke dader „een jongmensch is van'- goede familie". Dat verleent aan zulke, uit den aard der zaak tot droevige gebeurtenissen, een pi kant 'bijsmaakje, waar het groote pu bliek wel van houdt. De verdachte is een zekere Elliott Hathaway, zoon van een parlementslid. Ket slachtoffer was een 30-jarige verpleegster, mej. Verra Rus sell, die dikwijls tochtjes had meege maakt in de auto van den jongeman. Het meisi.e was dood ,op een eenzame weg gevonden. Hathaway zelf is zoek. Een Reuter-bericht uit Sjanghai werpt een verbijsterend licht op de jhar- telooze onverschilligheid, waarmee er in China met het leven van kinderen wordt omgesprongen. In het afgeloopen jaar zijn in Sjanghai op straat meer dan 34000 lijkjes van zuigelingen gevonden. Deze getallen zijn ontleend aan een officieel rapport. Een terrein van ruim anderhalve hectare met huizen en winkels is te Pakakkoe (Britsch-Indië) door een nood- lottigen brand vernield. Meer dan 1000 personen zijn dakloos. De aangerichte schade wordt op 31/2' millioen gulden geschat. Te Pineville (Kentucky), bereikte een familieveete haar hoogtepunt in een noodlottige schietpartij in de plaatselijke gerechtszaal bij het begin van een recht zaak, waarin een man ervan werd be schuldigd, zijn neef te hebben vermoord. De op wraak beluste familieleden van den vermoorde trokken plotseling hun revolvers. Zij schoten den beschuldigde dood en brachten zijn broer ernstige verwondingen toe. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONDER EEN MAAIMACHINE. Door het schichtig worden van het paard is de 20-jarige landbouwer H. P. van Zetten uit Zegwaart van een maaimachine ge vallen en onder dit werktuig terecht gekomen. In het Acad. Ziekenhuis te Leiden is hij aan de gevolgen overleden. BIJ HET SPEL VERDRONKEN. Het 7- jarig zoontje Hendrik van den landbou wer H. Koekoek te Hollandscheveld is iif een wijk bij liet huis te water ge raakt en verdronken. Men vond den bal van het knaapje in het water drijven, zoodat men aanneemt, dat de jongen bij het spelen te water is geraakt. EEN DRIFTIGE VADER. In de school aan de Wouwermanstraat te 's-Graven- bage is een onderwijzeres door den va der van een der leerlingen mishandeld. De vader heeft de onderwijzeres met een wandelstok op het hoofd geslagen, waar door zij een niet-ernstige wond bekwam. De man is naar het Hoofdbureau van politie overgebracht, de wandelstok is in beslag genomen. De onderwijzeres is door den geneeskundigen Dienst naar haar woning vervoerd. CARBIDKETEL GESPRONGEN. Op het terrein van de Amsterdamsche droogdok maatschappij is, terwijl men daar bezig was met het verrichten van herstellings werk aan het stoomschip „Groenlo", een carbidketel, die op een vlot stond, met vlogen. Bij dit ongeval heeft een 38-Jarig persoon den dood gevonden, terwijl een andere ernstige verwondingen opliep. LUCHTVAART. PER LUCHTSCHIP NAAR INDIË. De directies van de Stoomvaart-MplJ. Nederland en den Rotterdamschen Lloyd hebben in samenwerking met een groep, Nederlanders een overeenkomst gesloten met de Luftschiffbau Zeppelin G.m.b.H. voor het gezamenlijk bestudeeren van de mogelijkheid van een verbinding met luchtschepen tusschen Europa en Nederl.- Indië. De nautici en technici der Maat schappijen zullen allereerst in Friedrichs- hafen een studie van de constructie, be stuurbaarheid, enz. van de luchtschepen maken; tevens is het de bedoeling, dat dr. Eckener in den loop van dit jaaxi met een schip van de Nederland of de Rotterdamsche Lloyd naar Indië zal gaan, teneinde een onderzoek in te stellen aan gaande de klimatologische omstandig heden op het traject Europa—Nederl.- Indië. DE SUPPORTER. (De goede, niet te na gesproken). Een supporter is een man, Die vervaarlijk brullen kan, Die vaak leeft bij agitatie In de drukke voetbal-natie: „Zag U, daar gebeurde 't weer, „Dat was buitenspel, meneer!" Een supporter is een klant Wat eenzijdig van verstand. d'Eigen club moet altijd winnen: „Jongens, haal de puntjes binnen!" Is het noodig bij geval: „Eerst de man en dan de bal J" Een supporter is een mensch J Zonder maat en zonder grens. Langs het lijntje redeneeren, Tegenstanders wat kleineeren: „Heb ik het U niet gezegd? „Och, dié vent fluit altijd slecht!" Een supporter is een kracht, Die om eigen fouten lacht: „U kunt mij niets wijs gaan maken, ,,'t Was toch zeker zuiver haken!" „Hup maar jongens, in de rug, „Neem 'em straks maar fijn terug!" Een supporter is een held, Die te gauw een oordeel velt. Als de wedstrijd is verloren Kan men deze uitspraak hooren: „Och, we malen ze tot gruis, „Want we krijgen ze nog thuis!" Heer supporter, wees een man, Iets bedaarder, als het kan! Zorg, dat nooit, sportief gesproken, 't Voetbalspel wordt afgebroken. Houdt je menschen in het oog, Maar breng ook je club omhoog!! (Nadruk verbodep). BOEKENNIEUWS. KOLOMMENKASBOEK. Van de Firma S. Ochtman Zoon, uitgevers-boekhandelaren te Zzee, ontvin gen wij een exemplaar van den 13en druk van het Kolommenkasboek ten behoeve van den Landbouw, met bijbehoorend zak boekje, wat is ingericht tot het houden van vee- en kascontrole, door Jhr. J. A. Stoop, van Goudswaard, in leven in specteur der Dir. Bel., herzien en bij gewerkt door Jhr. P. C. Stoop van Gouds waard. Het feit dat thans reeds een dertienden druk noodig bleek voor dit uitermate practisch kasboek, mag een bewijs zijn voor het groote nut en de bruikbaarheid van dit werk, dat door tallooze land bouwers wordt gebruikt. In het bijzonder is dit boek voor den landbouwer onmisbaar teneinde le. een volledig overzicht te krijgen van zijn zaken. 2e. hem in staat te stellen zijn aangifte voor de inkomsten- en gemeentebelastin gen behoorlijk te verrichten; 3e. aan te toonen dat zijn aangifte juist is als hij te hoog wordt aangesla gen, Ten gemakke van den gebruiker is een volledige handleiding in het kasboek opgenomen. i{ SPORT. VOETBAL. BROUWERSHAVEN. Zondag 29 Maart was dan voor de Schouwen—Duiveland- sche Voetbalbond de dag aangebroken, dat zij actief in werking kon treden. Om circa 3 uur 's middags verzamelde zich voor hotel Ringelberg alhier (het clublokaal der ontvangende vereeniging B. V. V.), een talrijke schare, w. o. de spelers der 2 bonds-elftallen, het mu ziekgezelschap „Apollo" en vele andere belangstellenden. Het wachten dezer me nigte werd echter eenigen tijd op de proef gesteld, daar de auto, die enkele leden van het dagel. bestuur en den scheidsrechter hierheen zouden voeren, met bandenpech te kampen had gehad, en dus eenigen tijd op zich liet wachten. Toen deze gearriveerd was, trok da stoet naar het voc* deze feestelijke ge- gelegenheid met vlaggen versierde terrein achter „Mon Genie", waar ook reeds

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 17