ZierikziBsche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provinole. FE UILLETO N. Hat Huis van dan Graaf. bahooranda bi) da r» Maaadag 23 Maait 1931, ae. 12134. ZIER1KZEE. De bekende P. Sluis' Pluimvee- en Vogelvoederfabrieken te Weesperkarspel liet Donderdagavond in de Concertzaal een film vertoonen waar door ten duidelijkste is gebleken wat deze firma op dat gebied vermag. De enorme silo's, waarin de granen en za den worden opgeslagen, gingen aan ons oog voorbij. Door economische werkwijze zagen wij, dat door middel van trans portbanden een ongelooflijke snelheid in vervoe.' en stapeling is te verkrijgen. Zuigers halen in korten tijd schepen leeg, welke voorraad weer door andere tech nische transportmiddelen wordt overge nomen. Alle granen en zaden worden schoon opgeslagen. Een groot aantal auto's staan deze firma als transportmid del ten dienste, terwijl de emballage- en reclemeafdeeling evenals het automobiel bedrijf in eigen werkplaatsen wordt ver vaardigd en onderhouden. Velen der aan wezigen hebben ongetwijfeld zitten wa tertanden toen de beelden ons werden getoond, waarbij prima visch, door Urker botters, rechtstreeks uit zee aangevoerd, tot vischmeel werden verwerkt en daar mee de braadpan misliepen. Dit visch meel met zeer hoog eiwitgehalte is uitstekend voor jonge hoenders en wordt in opfokvoer en in het ochtendvoer verwerkt. De firma P. Sluis doet dit in eigen fabrieken, in ljmuiden ver vaardigen, waardoor vervaardiging en controle enz. in eigen hand zijn. De on derzoekingen geschieden in een eigen la boratorium. De deskundige toelichting door den heer C. J. Duringhof over ver schillende wijzen van opfokken der kui kens en wat wel en wat niet moet ge beuren om succesvol kippen te kunnen houden, zal voor velen der aanwezigen ongetwijfeld een aansporing zijn om: le. Bij het fokken goed materiaal aan te schaffen; 2e. Voor goede huisvesting, zorg te dragen; 3e. De dieren die ver zorging te geven, zoodat het hoenders houden een winstgevend bedrijf kan zijn. 4e. Sluis' voeders te voeren, zoodat op het punt van voedering daaromtrent geen ongerustheid behoeft te bestaan. Het wel verdiend applaus aan het eind der ver tooning was voor den heer Duringiof een belooning voor zijn zakelijke en aan gename toelichting en voor de firma Sluis het bewijs, dat deze film door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld en haar doel niet zal missen. Het was een leerzame en prettige avond. SEROOSKERKE. Vrijdag 13 Maart ver gaderde de raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig waren alle leden. Na de ope ning wordt, op voorstel van B. en W„ z.h.st. besloten, adhaesie te betuigen aan het bekende adres van den raad der ge meente Arnemuiden. gericht aan H.M. de Koningin, betreffende het vak liehamelijKe oefening. Afwijzend wordt beschiKt op een adres van P. C. Landegent om ver mindering van het tarief voor nederlage op de haven van grint, omdat de raad bevoegdheid mist om ven de bestaande tarieven af te wijken. Het voorstel van B. en W. om bij wijze van sympathiebe tuiging deel te nemen voor een bedrag van f 10 in het garantiefonds van uiet vliegveld te Heamstede voor de vlieg verbinding SchouwenRotterdam wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Te gen stemden de leden Geleijnse, GeluK Berrevoets en Legemate. Een circulaire van den minister van Arbeid met het verzoek, dat de gemeente zal toetreden tot het Werkloosheidsbesluit 1917 ontloKt nog al eenige discussie. Feiten zijn, dat als de werknemers, speciaal dus de veld- 9 Naar het Engelsch. Hugh was al blij, dat alles tot dusverre zoo goed afgekomen was, wat betreft ontmoetingen, toen ze een boerenkar za gen aankomen. De eigenaar lag op den bodem daarvan uitgestrekt, hopeloos on der den invloed van uodky een soort brandewijn. Het paard scheen ook on bekend met dezen weg, anders weken die arme trekdieren uit zichzelven wél eens uit. Toevallig was dit een heel nauw gedeelte van den weg. Snel handelen waè een vereischte. Amy zou dus Hugh's paar den zoo lang bij den teugel houden, ter wijl Hugh zelve de telega wat achteruit zou doen rijden, zoodat ze dan een rui mer gedeelte van den weg kregen, om elkaar le passeeren. Mrs. Huish voelde zich niet op haar gemak met de paarden, vandaar dat Hugh's afwezigheid haar zoo lang leek. Toch was hij, in werkelijkheid maar en kele minuten weggebleven: net den lijd, die noodig was, om den dronken boer een sigaar in den mond te stoppen, met het brandende eind vooruit dan. om hem weer in zooverre wakker te maken, dat hij zijn paard nog even be sturen kon. Het eind van de zaak was echter, dat kar met inhoud en paard op het smalle zijpad terecht kwam, juist toen Hugh dacht, dat deze moeilijkheid overwonnen zou zijn. Er zat nu niets anders op, dan maar opnieuw uit te stap pen en te zien, wat er gebeurd was. Gelukkig liep dit nogsl los: de man arbeiders hier, zich niet aansluiten bij een werkloozenkas, de toetreding der ge meente tot genoemd besluit van nul en geener waarde is. Nagegaan wordt hoe veel losse arbeiders in de termen vallen of kunnen vallen om zich tegen werk loosheid te verzekeren. Dit aantal is ge ring en wel zoo gering, dat het niet mogelijk is, dat'zij een kas kunnen |Op- richten. Zij zullen zich dus dienen te vereenigen met die van andere gemeen ten of zich aansluiten bij bestaande kas sen. Betwijfeld wordt evenwel, of zij wel voldoende lust zullen gevoelen om zich tegen een wekelijksche contributie van pl.m. f 0,40 te verzekeren tegen werkloosheid, 't Resultaat van de bespre kingen is, dat de gemeente vooralsnog niet zal aansluiten, maar zoodra vanwege de arbeiders daartoe aandrang wordt uitgeoefend, zich tot aansluiting bereid zal verklaren en dan toetreden. Door de hoogere ontvang, dan geraamd is, waardoor ook het salaris van den ha venmeester-weger hooger is en doordat iets meer is gebaggerd, dan geraamd was, wordt de havenbegrooting 1930 ge wijzigd. In de gemeentebegrooting 1930 wordt een overschrijving tot stand ge bracht, teneinde aan de waterleidingmpij. de kosten der brandkranen te kunnen be talen. Van Ged. Staten is terug ontvan gen de begrooting 1931 met de opmer king, dat de ontv. en uitg. inzake de woning van den Rijksveldwachter op een ander hoofdstuk moeten worden on dergebracht. Aan deze Opmerking wordt het gewenschte gevolg gegeven. Ingeko men zijn de verslagen over 1930 van de schoolcommissie en van de commissie tot wering van schoolverzuim, welke ver slagen voor kennisgeving worden aanga- nomen. Opgemaakt wordt het verslag van de schoolvoeding over 1930; het kohier voor de belasting op de honden over 1931 ad f 67,50 en de termijn van be taling der aanslagen bepaald op 1 Juli a.s. Besloten wordt, de noodige stappen te doen om te verkrijgen Rijkssteun voor de vlasindustrrie op de bekende voor waarde dat Rijk en gemeente ieder de helft betalen in de te verleenen toeslag. Aan de orde 's thans de benoeming van leden der schattingscommissie R.I.B. Na 2 vrije stemmingen en een herstem ming werd verkozen d'nr. J. Klompe, ha id. id. dhr. P. Goemans, na nog eens id. dhr. N. Moelker, terwijl voor hef 4de lid id. id. nog niet voldoende was. Bij loting werd toen verkozen verklaard dhr. P. A. Legemate. (Dhr. S. Geluk viel af). Volgde na omvraag sluiting. HAAMSTEDE. Donderdagnamiddag j.l. werd in de zaal van hotel Bom voor een zeer talrijk publiek de Sulis' Pluim- vee-falm „Kiest eieren voor Uw geld" gedemonstreerd. Na opening door dhr. C. J. Duringhof gaf deze aan de hand van seherpbelijnde beelden een duidelijk overzicht der fabrieken te Weesperkar- spel, die met bijbehoorende gebouwen een oppervlakte van ruim 3000 M2. be slaan met een opslagruimte van ruim 5 millioen kilogram. Ook werd een kijk gegeven op het in gang zijnd bedrijf met zijn velerlei soorten machines tot menging van het voeder, het vervoer en aanbrengen in de fabriek en de zuive ring der grondstoffen, waaraan de meeste zorg wordt besteed, evenals aan de samenstelling van het voeder. Een gelijkvormig overzicht kregen wij van de Sluis' vischmeelfabriek te IJmuiden. De verpakking en het transport van de reu- zenhoeveelheden pluimveevoeder (och tend-, opfokkuikenvoeder, enz.) bewezen, hoe vlug en secuur alles in zijn werk gaat. Spreker verduidelijkte met eenvou dige voorbeelden, hoe de pluimveeteelt bij goede verzorging en doelmatige voe dering loonend is. Opfokhuis voor kui kens en modelhoenderpark illustreerden een en ander voldoende. Menig nuttige wenk, waarmee ieder pluimveehouder zijn voordeel kan doen, werd door dhr. Du ringhof ten beste gegeven. Bovendien is een technisch bureau der Sluisfabrieken steeds bereid gevraagde inlichtingen te verschaffen. Tenslotte werd nog een leuke film voor de jeugd vertoond. In de pauze werd een versnapering rond gediend. Uit de gespannen aandacht van het publiek bleek, dat de beelden en de verklaring van dhr. Duringhof, die een prettig causeur is, met belangstelling ge volgd werden. NOORDGOUWE. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op 17 Maart. Voor- i zitter de burgemeester. Afwezig de heer Jhr. C. van Citters. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente bericht afwijzend op het verzoek om een beschoeiing in de kerkgracht te mogen plaatsen ter ver breeding van den rijweg. Besproken wordt eenige herstellingswerken aan de bestraling in de kom der gemeente uit te voeren en waartoe wordt besloten. Aan het bekende adres van den Raad van Aeaemuiden aan de Koningin be treffende wetswijziging inzake het vak lichamelijke oefening wordt adhaesie be tuigd. Besloten wordt de ingekomen nota's van de P.Z.E.M. betreffende den meerprijs - van het ondergrondsch net en da a anlegkosten der straatverlichting te betalen. Ingekomen is een verzoek van de afdeeling Noordgouwe van den Ned. Landarbeidersbond om toetreding tot de regeling vervat in het werkloosheidsbe sluit 1917. De heer van der Wekken is tegen aansluiting volgens zijn beginsel. Maatschappelijk hulpbetoon-» en armen zorg dient kerkelijk te zijn geregeld. Vol gens het program van zijn partij mag de staat alleen aanvullend optreden. De heer Ganzeman zegt het met den heer van ider Wekken eens te zijn. Hierop vindt nog een discussie plaats over programpunten. Andere leden meenen, dat de staat hier wel degelijk aanvullend optreedt. Ten slotte wordt besloten tot de regeling toe te treden met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Ganzeman en van de^ Wekken. De voorzitter deelt mede, dat nieuwe stemlessenaars in verband met de komende stemmingen voor Prov. Staten en Gemeenteraad zijn besteld. Sluiting. OUWERKERK. Dinsdag 17 dezer hield de heer Staal, directeur van het Arbeids bemiddelingsbureau te Middelburg, op uitnoodiging van de afd. der Z.L.M., al hier een rede over: „Arbeidsbemiddeling en Werkeloosheid". De werkloosheid is geen verschijnsel van den tegenwoordigen tijd. Reeds bij de Romeinen en ook in de middeleeuwen komt zij voor. Steeds moet de overheid ingrijpen om de werkloozen te helpen. Na de mechaniseering van het bedrijf, vooral na 1914, neemt de werkloosheid toe, ook al ten gevolge van den oorlog. Thaqs is zij zoo groot als nooit te voren. In ons land bedraagt het aantal werk loozen plm. 200.000, in heel Europa plm. 20.000.000. In Den Haag zetelt het Rijksbureau voor Werkloozenverzekering en Arbeids bemiddeling, het land is in 41 districten verdeeld, verder zijn er gemeentelijke arbeidsbeurzen en nog een groot aantal correspondenten (in een kleine plaats). Ook in Duitschland, België en Frankrijk heeft het bureau zijn vertakkingen. Het dient niet alleen om de werkloozen aan werk te helpen, maar ook anderen, die b.v. van betrekking of standplaats willen veranderen. Men kan de werkloozen op twee ma nieren steunen, le door geld en 2e door werkverschaffing. Van geldelijke steun is men op vele plaatsen teruggekomen, omdat het vaak leidde tot deprimeering van den arbeider en zijn gezin. Ook aan de werkverschaffing kleven fouten. De voornaamste is wel, dat veelal onproductief werk geleverd wordt. Het beste middel, om de werkloozen te helpen, is de verzekering. Daarmee is de typografenbond in 1867 begonnen. In 1902—1903 werd het Gentsche stelsel ingevoerd, waarbij het Rijk en de Ge meente bij werkloosheid toeslag gaven op de uitkeering. In 1914 is de Rijksdienst voor Werkloozenverzekering en Arbeids bemiddeling ingevoerd en werd het was uit de kar getuimeld, maar op een zandhoop terecht gekomen, waar hij ver der geen gevaar kon; het paard had zich losgewerkt en stond nu rustig te grazen van de graszoden, die hier en daarlangs den kant van den weg groeiden. Nadat Hugh de situatie dus eens goed overzien had, vond hij, dat hij er nu verder wel de handen van kon aftreK- ken en ging hij zijn plaats weer innemen Niet nadat Amy ten tweeden male dus weer instapte, merkte zij dat Mary niet meer in het voertuigje zat. Daar zij het er immers zoo vast voor gehouden had, dat die nog in slaap was, had zij al haar aandacht aan de paar den gewijd; ze had niet aan de moge lijkheid gedacht, dat Mary zou uitstap pen en nu moest zij toch juist gegaan zijn, terwijl Hugh met den man bezig was. „Blijf jij nu bij de paarden, Hugh, dan loop ik een eind terug. Zij moet dan wel geijld hebben. Maar vèr kan ze niet zijn, want daar was zij veel te moe voor". Nog eer Hugh iets hier tegenin Kon brengen, was Amy weg; en waarschijn lijk was het ook beter zoo, want, door dit tweede oponthoud nu, waren de paar den zeer ongeduldig geworden en eischte het dus een krachtige hand, om ze in bedwang te houden. De schemering viel al in, want ze had den hun vertrek van Tershy langer uit gesteld, dan dit misschien wel verstan dig was. Nu zijn de avonden daar hoog in .iöt Nocrden niet zoo heel donker, maar deze was juist donker genoeg, om onnatuur lijk scherp de omtrekken te doen uit komen van dingen, die men met dag- Deensche stelsel gevolgd, waarbij Rijk en Gemeente ieder 50 toeslag geven op de premies der werkloozenkassen. Bij dezen dienst zijn vele gemeentebesturen aangesloten. Spreker raadt dit ook alle gemeentebesturen aan. Werkloozenkassen kunnen gevormd worden door vakorganisaties of plaat selijke vereenigingen. Beiden worden door de Regeering gesteund. Regeerings- steun en contributie der leden van de Werkloosheidsverz. moeten apart beheerd worden en kunnen dus nooit ten goede komen aan de vakvereenigingen als strijdorganisaties. Spreker noemde enkele cijfers. Wie lid is van den Chr. Landarb. Bond betaalt als bondscontributie f 0,25 en als contr. voor de Werkl.-verz. f 0,26 per week. Een werklooze, gehuwde arb. krijgt per dag f 1,20 uitbetaald, een ongehuwde f 1. En dat wel gedurende 42 dagen, die moeten vallen in het tijd vak. Dec.—Mei. De plaatselijke vereeniging te Hoek, die 160 leden telt, eischt f 0,05 'contr. per week als lid en f 0,60 per week voor de Werkloosheidverz. Uitkeering gedurende 54 dagen (ongeh 48 dagen) f 1,50 per dag. Bij de plaatselijke vereeniging te Krui- ningen, zijn deze getallen f 0,25 voor de W.-Verz., uitkeering f 1,20 per dag (ongeh. f 1) gedurende 42 dagen. In alle reglementen komt de bepaling voor, dat tusschen Mei en Dec. geen uitkeeringen worden verstrekt. Na deze inleiding kwamen de vragen los. Over den leeftijdsgrens 18-60 jaar; over de termijn Mei—Dec. (hier is soms werkloosheid tusschen het wieden en den |OOgst); over tewerkstelling in eigen omgeving en daarbuiten; over wachtda- gen; of de steun aan werkloozen de werkloosheid niet in de hand werkte; of de resultaten van sommige plaatse lijke vereenigingen al bekend waren; of menschen die gedeeltelijk in eigen werk waren, ook konden aansluiten, enz. Nadat de spreker deze en nog andere vragen beantwoord had, sloot de voorz. der afd. van de Z.L.M., onder dank aan spreker en publiek, dat in groote getale was opgekomen, de vergadering. NlEUWERKERK.. Dinsdagavond verga derde alhier de Afd. Duiveland van het Centraal Gen. voor Kinderherstellings-en Vaca'ntiekolonies in „Rehoboth". De voor zitter. dhr. Okkerse, opent met een wel kom aan de aanwezigen de vergadering en geeft het woord aan den secr.-pen. dhr. Oudshoorn, die, financieel verslag uitbrengt. Hieruit blijkt, dat de inkomsten met inbegrip van het saldo over 1929 hebben bedragen f 169,64. De uitgaven bedroegen f 71,87, zoodat het goed slot slot bedraagt f 97,77. Bij de verkiezing van een bestuurslid wordt bij acclamatie herkozen de heer Swenne van Ouwerkerk. Uit het jaarver slag blijkt, dat de vereeniging 82 leden telt. In 1930 was uitgezonden naar Oost- voorne één zwak kind in het tijdvak van 15 Mei tot 17 Juni. De resultaten waren, gezien den korten tijd van verblijf aldaar, zeer gunstig. Jammer, dat niet meer kinderen hiervan kunnen profitee red De kas Iaat zulks niet toe, wijl de kosten per kind voor verblijf en reis kosten ongeveer f 60 bedraagt. Besloten wordt dit jaar 2 kinderen, die daarvoor op advies van een dokter in aanmerking komen, uit te zenden. Thans bezit 't Genootschap 8 welingerichte hui zen in eigendom. Waar in den lande reeds zooveel gedaan wordt voor dit sympathieke doel, is het te betreuren, dat van deze afdeeling Duiveland slechts 82 personen lid zijn. Wij wekken hierbij allen, die iets voelen voor het herstel van het zwakke kind, op, lid te worden van deze nuttige instelling, waarvoor de contributie slechts 50 cent per jaar be draagt. Na rondvraag sluit de voorz. de vergadering. POORTVLIET. In de Woensdag 18 Maart gehouden sigemeene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank waren 50 leden aanwezig; bovendien waren 12 per sonen bij volmacht vertegenwoordigd. De voorzitter deelde mede, dat het aantal leden in 1930 was teruggeloopen van 169 tot 162. In omloop weren 32 spaarbank boekjes; 75 leden stonden met de bank in rekening-courent en 27 voorschotten waren verstrekt. Uit de rekening en ver antwoording bleek, dat was ontv.: aan spaargelden f98395,03, aan terugbetaalde voorschotten f 5812,77, in loopende re kening f 218139,62, en aan rente f7937,89. De ontv. bedroegen totaal f 336768,53. Uitgeg. was: terugbetaalde spaargelden f 108609,45, verstrekte voorschotten f 5813, in loopende rekening f 210050,13 en aan rente f 5987,83. De winst, groot f 1576,69, werd bij het reservefonds gevoegd. Uit de balans bleek, dat de bezittingen en de schulden op 31 December 1.1. f 183915,12 bedroegen. Her aftredende bestuurslid H. Uijl Hz., werd met 56 stemmen herbe noemd. In de vacature, ontstaan door de uittreding van het bestuurslid W. Carels. werd met 52 stemmen gekozen de heer G. K. Krijger Jz., tot dusver lid van.den raad van toezicht. In de tweede be- stuursvacature. ontstaan door het bedan ken van den heer C..J. M. Hage, werd met 47 stemmen gekozen het lid van den raad van toezicht C. P. Vogelaar. In een vacature voor lid van den raad van toezicht, ontslaan door de benoeming van den heer Krijger tot bestuurslid werd met 32 stemmen gekozen de heer P. J. Vroegop. Op no. 1 der voordracht, den heer E. v. d. SJikke, werden 19 stemmen uitgebracht. Tot plaatsvervangende leden verden de heeren E. C. W. A. Geuze en J. C. Endhoven weder aangewezen. Tot leden van de commissie, belast met het nazien der rekening, werden benoemd de heeren L. C. Slings, J. van Zorge en J. van As. Aan den secretaris van het bestuur werd een gratificatie van f 25 toegekend. Medegedeeld werd, dat met ingang van 1 Jan. j.l. de rente van spaargelden van niet-leden op 3 o/o, die van leden van 3,24 o/o en de rente van voorschotten op 41/2 °A> is vastgesteld. TERKOOPINflEN; EN& ZONNEMAIRE. 20 Maart. Voor dhr. M. L. Mol werd heden alhier, ten overstaan van Notaris van 't Haaff, publiek ver kocht; een woonhuis, schuur, wagenhuis en erf, onder den dijk te Bommenede, voor f 2200; kooper werd de heer L. van Felius. VAff HEINDE EN" TBR, - De drie beste vliegers der Italiaan- sche luchtmacht zijn op een vlucht van Milaan naar Rome in zee gevallen en doodelijk verongelukt. Het waren de be kende kolonel Maddalena, de rechterhand van den minister van Luchtvaart Balbo bij de voorbereiding van de jongste es- kadervlucht over den Atlantischen Oceaan en van vroegere eskader-vluchten over de Middellandsche Zee, kapitein Cecconi en luitenant-mecanicien Damonte. Te Beaver City in Nebraska heeft een dezer dagen de oude heer Taylor zijn 107en verjaardag gevierd. Hij is de eenig overlevende van de groote „gold rush"-karavaan van het jaar 1849, en hij weet nog sappige verhalen uit dien bewogen tijd te doen. De „United Press"- correspondent, die den krassen oude be- zocht, schreef dat de oude Taylor nog zonder bril leest, niet doof is en er lang zoo oud niet uitziet, als hij is. Hij rookt nog lustig en is een en al op gewektheid. HABraBBBICEMe licht haast niet zag. Het valt dus te begrijpen, wat een spanning dat wasvoor Hugh, zooals die steeds stond uit te turen en te luisteren naar iederen na derenden voetstap. Amy kwam terug, hijgende en doode lijk vermoeid. Ze had een heel eind ioopen, steeds roepende en turende, maar ze had geen spoor van Mary gevonden.. „Ze is dus niet gevallen, of heeft zich bezeerd, dan zou ik haar juist gezien hebbeii. Maar zij moet van den groolen weg zijn afgedwaald en het bosch zijn ingegaan. Wat ter wereld moeten wij toch beginnen! Kan je de paarden hier ergens vastmaken en dat wij dan samen nog eens gaan zoeken? Of zullen wij terugrijden?" Niet zoodra was Amy gezeten, of Hugh zette de paarden in galop en reed terug naar Tershy, terwijl ze steeds onderweg vroegen aan allen, die ze tegenkwamen, of ze Mary ook gezien hadden.... Maar het leek wel, dat die geheel van het aardrijk verdwenen was. En, laat op den avond, toen Jack nu op zijn beurt doodelijk ontsteld van Ala- tyr uitreed, om te zien, waar zij bleven, ontmoette hij twee doodsbleeke en moede wandelaars, met oogen half-verblind van de inspanning, om in de duisternis toci te willen zien, en met stemmen, heesch van het roepen. „O, Jack!" snikte Amy. „Het moet dan toch wel hersenschudding zijn geweest. Maar het was niet onze schuld. Neen, waarlijk niet!" En Jack bracht eerst zijn vrouw naar huis en naar bed en ging toen weer met de andere heeren van de Engelsche kolonie de heele streek verkennen tot san den ochtend. HOOFDSTUK VII. Het duurde wel een week,eer ze Mary Williams vonden. Algemeene verslagenheid heerschte in Alat.yr. en bij Jack en Amy Huish en bij Hugh Llewellyn kwam er nog zoo veel zelfverwijt bij: als Jack zijn koet sier maar had geremd, bij dien roeke- loozen rit over den heuvel en als Hugh cn Amy maar het oog hadden gehouden op Mary, dan zou het ongeluk immers niet gebeurd zijn.... En, als er nu maar een dokter was geweest bij het gezel schapje, dan zou die immers wel hebben gemerkt, dat Mary's hersenen een groo- ter schok hadden ondervonden, dan dit wel leek; maar de Huishes waren zoo goed voor haar geweest, als zij maar konden. In die enkele week was Hugh wel tien jaar ouder geworden: van den lucht- harligen jongen was hij tot een man gfc- rijpt, die zich dan nu ook vrij zou maken van de tirannie van zijn ouders. Zijn vader en moeder waren beiden blind geweest voor zijn liefde voor Mary Williams en dit was zeer natuurlijk, daar zij nooit deel namen aan ide gezelligheden van Alatyr en ook geen intieme vrienden of kennissen hadden, die er over hadden durven spreken. Ze hadden Hugh nauwelijks gezien, durende die acht dagen van troosteloos zoeken; eerst toen Andrew zijn zoon op riep voor werk op het kantoor, zou Tij dc waarheid ontdekken. Het was Zondagavond. Hugh, Jack en Fred 'waren den heelen dag en den halven nacht uit geweest en Hugh zou dan eindelijk eens een uur rust nemen. Uitgeput van vermoeienis als hij was, CoftperafóeYe Veiling ^ierllraee* Veiling van 20 Maart. Witlof 18—29; spruiten 12—25; spina zie 22; per k.g.; poters f 4,70; wijnpeeën f 1,10—0,90; raapkool f 1,40—1,90; kro ten f 4,80; per 100 k.g.; roode kool f2,80 -3,10; savoije kool f 5—13; per 100 st.; radijs f 6,10; prei 3e f J,90; per 100 bos. sliep hij zwaar, tot hij door de gong voor hel diner gewekt werd. Zóó weinig belangstelling voelde Mrs. Llewellyn voor het geval, dat zij iederen ochtend maar eens heel flauwtjes vroeg, of dat „bij zondere" meisje nu nog niet gevonden was. Evelyn en Helena brachten het groot ste deel van haar tijd bij Mrs. Tweedie door; zoo dachten ze nog het meest voor Mary te kunnen zijn, als ze haar voor een deel vervingen. Ze mochten er niet op uitgaan, om zich bij de dames te voegen, die iederen dag bij al de huisjes in <den omtrek aangingen, om te hooren. of er ook iets naders van de vermiste vernomen was. Haar moeder leed aan zenuwpijnen en gedurende zulke buien vooral eischte zij onbepaalde gehoorzaamheid. Wanneer ze maar konden uitgaan, hielden ze nicht Harriet gezelschap; maar feitelijk moest die eerder haar opwekkenden invloed doen gelden, dan omgekeerd. Mrs. Llewellyn had haar zoon lief, in zooverre ze dan in staat was, een ander lief te hebben builen zichzelve. Als zij had geweten, hoe uitgeput van vermoeie nis hij was, dan zou ze niet hebben toe gestaan, dat de bediende hem door het luiden van de gong uit zijn rust had gewekt. Maar in de groote vacantie was Hugh zoo dikwijls uit; ze zag hem dan soms in geen dagen, daar hij, geliefd als hij was, steeds uitnoodigingen kreeg, om nu eens hier mi dan daar te komen en zij zich dikwijle te onwel voelde, iom aan de gezamenlijke maaltijden deel te nemen. Mrs. Llewellyn was de heele week in St.-Petersburg gebleven. f Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5