Mzeescht Nieuwsbode n.y. vadeiukdscue baku 6% obligatien a 100% mijmhar.dt's DERDE BLAD Winterpracht. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. bshoorande Dl] di «ii Vf-Hdag 13 Mairt 1831, ic. 12130 Lang heeft de winter getalmd. En het had er allen schijn van, alsof hij dezen keer maar niet komen wilde, alsof zijn kille, maar desniettemin, schoonheid aan blazende adem ditmaal onze lage landen niet beroeren zou. Maar toch is hij ten langen leste ge komen, niet wijfelend, niet half, maar open en vol, klaar en krachtig. En het wintersprookje heeft zich zacht gelegerd op de stille velden. Geruischloos heeft de sneeuw het geweven over boomen en daken, akkers en wegen. Niets is hierbij vergeten, maar alles kreeg zijn deel, in innige vereeniging ter ruste ge legd nu onder het immense kleed van witte vacht. 't Is steeds een aandoenlijke gewaar wording zóó een landstreek van wondere schoonheid te mogen aanschouwen. Lucht en landschap zijn nu totaal veranderd. En als de zon wil schijnen, dan leeft men als in een lichtere sfeer, in een land van vreemde, ongekende pracht. 't Schijnt te mooi om werkelijkheid te kunnen zijn en men ziet met verbazing, als in afwachting van iets wonders, om zich heen. De koude, trieste dagen, die alles soms in grauwheid omhulden, zijn nu even teruggeweken om plaats te maken voor een verheven winterdag. De stemmige eentonigheid van het landschap in zijn witte winterkleed trekt zoo wonderlijk aan nu. Het maakt de stilte sprekend en zoo gansch natuurlijk. Ze breidt zich naar alle zijden uit en vult zelfs den verren horizon nog met een wondere stemming, wedijverend al leen met het zonder geruchte dwarrelen der millioenen sneeuwvlokjes. Zelfs het verkeer is gedeeltelijk stil gelegd, alsof het bang is de gewijde stilte te komen verstoren. Bestaat er smetteloozer reinheid en blanker pracht dan een landschap van pas gevallen sneeuw. Van een sneeuw tapijt, dat stad, dorpen en donkergrijze akkers bedekt en temidden waarvan hier en daar verspreid staande huizen als donkere vlekjes op een wit kleed, droo- merig opdoemen uit het donzige veld. Een sneeuwval als in dezer dagen, die alles bedekt en bijna nergens kale plekken zien laat, is van ongemeene be koring. In alomvattende en aldoórdringende gewijde aanraking ligt het landschap als ingedommeld nu, verzonken in maag delijkheid. Onbewust en rein. Grauw, dan weer helder, als de zon schijnt, koepelt zich de hemel over den witten vloer, die in zijn teere blankheid nu van zich zelf oplicht. Dit is de winter in volle kracht en pracht. De winter, die zich manifesteert zonder geweld, maar ook zonder inge togenheid. Innig en vol kan men nu die winterstemming aanvoelen, liefhebben de pure schoonheid van de schoone slaap ster, die het landschap nu is. Tegen de blankheid van pas gevallen sneeuw is al het andere wit van donkerder tint. Gestalten van menschen en boomen zijn stemmiger dan anders, meer gehuld nu in eigen sfeer. Een enkele fietser beweegt zich moei lijk over den stroeven buitenweg, een enkele voetganger durft het wagen zijn voetsporen af te drukken in het zachte, witte dons. Maar overigens de stilte, wijd alom de groote, plechtige stilte. Een wintersprookje, dat zijn eigen zuivere taal spreekt, dat niet eens eiken winter komen wil, zich onverwacht, nu en dan maar vertoont. Een schoonheid voor zichzelf, maar ook voor elkeen, die schoonheid in zich draagt. Vreemd en kort van duur wel licht, maar glanzend en lichtend, als afstralend een hoogere wereld. Verheven, nobel, majestueus, buiten beschrijving schoon in zijn aandoenlijk krachtigen een voud en edele belijning. De witte wereld, in wier blankheid alles rondom verklaard wordt. Een verheven verkondiger van de schoonheid en de eenheid van het al, van de synthese van het leven zelf. Lang heeft het sprookje wel niet ge duurd. Spoedig was het sneeuwkleed op gelost in ijler staat. Maar het heeft ons even verkwikt, geboeid en in ons diepste innerlijk ge grepen. STEUN AAN DE SUIKERBIETENTEELT. Verschenen is het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk V der Rijksbegrooting van 1931 (uitkeeringen ten behoeve van verbou wers van suikerbieten). Daaraan is ont leend: Vele leden achtten den thans voor gestelden maatregel, welke ten doel heeft den voortgang van den verbouw van sui kerbieten mogelijk te maken, bijzonder goed gekozen. Zoijder hulp van regee- ringsvvege zou deze cultuur verdwijnen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat het wetsontwerp eer had behooren te zijn ingediend. Verscheidene leden wa ren over het voorstel naast verheugd, ook verbaasd, wijl nog kort geleden bij de behandeling van den steun aan de aardappelmeeldinusdrie de regeering zich met kracht tegen het rechtstreeks be schikbaar stellen van geld uit de staats- voor balaato Waardon, 'a-QRAVENHAQE. met Jaarlljksche uitlating. Verkrijgbaar bi] alle Kassiers kas heeft verzet. Andere leden gaven als hun meening te kennen, dat in het bijzonder voor het bedrijf, waarvan hier sprake was, een andere vorm van steun- verleening verkieslijker zou zijn. Deze leden zouden de voorkeur geven aan de invoering van een z.g. schaalrecht op ruwe suiker tot een bedrag, gelijk aan het verschil tusschen den wereldprijs en een nader vast te stellen loonenden prijs voor het product. Zeer vele leden achtten het te betreu ren, dat de regeering nog in verschil lende opzichten heeft afgedongen op het voorstel der commissie-iLovink, waarvan royaliteit toch reeds niet het kenmerit was. Tegen de verlaging van het maxi mum der toe te kennen premie met f 0,50 bestond bij de hier bedoelde leden ern stig bezwaar. Verscheidene van deze le den zouden er de voorkeur aan geven, dat in het geheel geen maximum zou worden gesteld. Tegen de beperking van de steunregeling tot 80 pet. der normale productie in plaats van 90 pet., gelijk de commissie-Lovink had voorgesteld, be stond bij deze leden eveneens overwe gend bezwaar. Ook met de verlaging van den suikerprijs, waarbij de steun zal vervallen, van f 14 tot f 12,38 konden deze leden zich niet vereenigen. In dit opzicht zal de regeling niet aan de ver wachting voldoen. DE KOUDE. We beginnen er langzamerhand alweer aan te wennen. Doordat we de eerste dagen door den ijskouden wind het on aangename ervan zoo sterk moesten er varen, beschouwen we nu de koude bij kalm weer als een heele verbetering. Lekker winterweer. Met dat al iets heel ongewoons, want het is intusschen al 13 Maart geworden. De afgeloopen win ter was niet streng, doch ook heelemaal niet zacht. Voorjaarachtige dagen hebben we nog niet gehad, dus de koude periode van thans is zonder meer een verlengstuk aan den winter. Maar het is dan ook kouder, dan het den geheelen vooraf- gaanden winter is geweest. Dat een dergelijke koude in Maart tot de groote uitzonderingen behoort, kan een vergelijking met het verleden leeren. We denken het eerst aan de Maart van 1929, maar toen is het alleen in den nacht van 28 Febr. op 1 Maart kouder geweest dan thans op 9 Maart en na 3 Maart lagen toen de minima te De Bilt steeds boven de —5 gr. C., terwijl tnu reeds 7, 8 en 9 Maart minima beneden deze grens hadden. Bovendien werd het in Maart 1929 overdag veel warmer dan nu. De strenge winter daarvoor was die van 1917. Toen waren ook Maart en April zeer koud. Het record van koude in Maart is echter tot nu toe in Maart 1931 nog niet bereikt. Dit is voor De Bilt —11,9 gr. C. 10 gr. F.) op 24 Maart 1899, dus nog veel later in den tijd. ZIERIKZEE. In dit blad vindt men een oproeping geplaatst, gericht tot al' len, die in vasten dienst zijn aangesteld bij een Polder of Waterschap, om de Vergadering bij te wonen, welke door het Bestuur van den Bond van Ambte naren bij de Waterschappen in Neder land (goedgekeurd bij Kon. Besluit van 9Aug. 1924, St.bl. no. 57), is uitgeschre ven op Vrijdag 20 Maart e.k., des mor gens ten elf ure, in „De Prins van Oranje" te Goes. Door verschillende Waterschapsambte naren in Zeeland zijn aan het Bonds- secretariaat, gevestigd te Haarlem, Kin derhuissingel 46, inlichtingen gevraagd en verstrekt omtrent het doel en wijze van werken van den Bond; teneinde hier aan meerdere en vollediger bekendheid te geven, is deze vergadering belegd. Het nut, van zich te vereenigen, zal wel elk ambtenaar erkennen en vele zullen reeds de ervaring hebben opge daan, dat, wil men tegenwoordig iets van beteekenis bereiken of tot stand brengen, men gezamenlijk de handen aan den ploeg moet slaan, en dan meestal slaagt en zijn doel bereikt, waartoe de eenling tevergeefs zijn beste krachten inspande. DREISCHOR. Als werkverschaffing in de a.s. slappe tijd zal hier door het Gemeentebestuur worden aangevangen met het uitdiepen der spuikom. Het Rijk draagt 40 o/0 bij in de arbeidskosten. Eveneens zal het Rijk bijdragen in de kosten van het bewerken van vlas, en wel met 71/2 cent per kilo bewerkt of gezwingeld vlas, mits de gemeente hier aan 50 0/0 bijdraagt. ST.-ANNALAND. Vrijdag 6 Maart ver gaderde de Bond van Melkveehouders, de contrólevereeniging en de vereeniging tot gezamenlijke aankoop van krachtvoer ten huize van dhr. M. C. Boogaard. De voorzitter dhr. Brooijmans heette allen welkom. Hij betreurt het, dat de con- trole-vereeniging eenigszins is verzwakt, doch ze is toch nog wel de sterkste van 't geheele eiland. De verschillende re keningen luiden als volgt: contrólever eeniging, ink. f 719,35; uitg. f 680,66; goed slot f 38,69; reserve f 17,73; to taal saldo f 56,42; bond van melkvee houders, ink. f 24; uitg. f 15,41; goed slot f 8,59; reserve f 18,40; totaal saldo f 26,99; aankoop van krachtvoer, ink. f 5,33; uitg. f 7,37; nadeelig slot f 2,04; vorig jaar f 2,13; totaal nadeelig saldo f 4,17. Dit nadeelige saldo is gebracht op uitgaven van den Bond van Melk veehouders. Het bestuur had besloten geen krachtvoer aan te besteden, daar men geen animo bemerkte. Dhr. Kooij- man bejammert dit, daar voor zoodanige aankoop niet alleen deklagere prijs den doorslag moet geven, doch ook het on derzoek op gehalte enz. Uit het verslag van der. controleur stippen we aan, dat 50 koeien ter keuring kwamen, waar van 7 stuks in het stamboek werden geplaatst. De indruk van de keurings commissie was uitstekend. Enkele koeien behaalden, meer dan 80 punten. Het keu ringsterrein (met koolasch bestrooid) was minder geschikt. De commissie zou het beschikbaar stellen van prijzen ten zeer ste toejuichen. Op 31 Dec. waren 94 koeien aan de controle onderworpen. De beste daarvan had gegeven 7013 k.g. melk met 3,13 0/0 vet in 308 dagen. De 10 beste gemiddeld 5860 k.g. melk met 3,19 o/o vet in 310 dagen. In totaal we ren opgemaakt 128 melklijsten met 536,218 k.g. melk en 426,44 o/0 vet in 37997 dagen, of gemiddeld per koe 4111 k.g. melk met 3,33 0/0 vet in 296 dagen. In het eerste jaar der vereeniging was dit gemiddelde 3346 k.g. melk met 3,24 0/0 in 300 dagen, dus een verschil per koe van 775 k.g. melk met 0,09 0/0 vet. In de le jaren kwam dikwijls voor een melkgift van minder dan 3000 k.g. Nu na 3 jaren controle komt dit slechts hoogst zelden meer voor. De melkcur- sus was weer een succes. Alle 7 deel nemers slaagden voor; het diploma. Uit het verslag trekt de controleur de con clusie dat een boer met goede koeien en een prima melker er nog wel kan komen. De voorzitter concludeert hieruit, dat de vereeniging nog zeer goed reden van bestaan heeft. Het aftredende be stuurslid, dhr. W. A. Boogaard, wordt bij acclamatie herkozen. Uit de verga dering gaan nu stemmen op om als af- deeling uit den Bond van Meiveehou ders te treden. Niemand heeft nog ooit nut gezien van dien Bond. Ook de voor zitter, tevens lid van het hoofdbestuur, beaamt dit. De verplichte levering van melk als lid dezer vereeniging aan de melkfabriek ,„Wouw" is ook geen suc ces, aangezien „Vacca" meer uitbetaalt. Ook de kwestie van de bushuur geeft ontstemming. Bij contract was bepaald, dat ieder lid per week f 0,04 bushuur zou betalen en dat dan na 3 jaar de bussen eigendom waren van den melk- leverancier. De meesten betalen nu al bijna 4 jaar en hooren maar niets van eigendom. Na allerlei besprekingen wordt met algemeen stemmen besloten als af- deeling uit den Bond te treden. Bij de rondvraag brengt dhr. Kooijman de iior- zelbestrijding ter sprake. Hij doet het voorstel, dat de controleur de bestrijding gratis ter hand zal nemen voor het vee van de leden en de niet-leden f 0,10 per beest (2 maal bestrijding) te laten be talen. Daar de controleur zich hiermee kan vereenigen, wordt dit voorstel aan genomen. Voor de eerstvolgende vee keuring stelt het bestuur voor, een aan vraag te richten tot de Landbouwvereen. en het gemeentebestuur om een of meer meddles beschikbaar te s ellen. Di:wordt goedgevonden, evenals het voorstel van dhr. A. C. Geluk om een dergelijke aan vraag le richten tot de melkfabrieken „Wouw" en „Vacca". Ook de contróle vereeniging zal twee medailles geven, doch deze alleen voor koeien van leden der vereeniging. Tevens zal het bestuur uitzien naar een beter (gras)-terrein. Ten slotte wordt nog besloten, den secreta ris f 10 per jaar vergoeding te geven voor zijn werkzaamheden en dit met te rugwerkende kracht tot 1 Januari 1930. werken zonder kramp of pijn Doos 60cent, RECHTZAKEN, Ter openbare terechtzitting van den politierechter te Middelburg van 10 Maart werden o.m. behandeld de navolgende zaken en wel tegen: A. N., zonder beroep, echtgenoote van T. S., 52 jaar, wonende te Duivendijke, verdacht van beleediging van K. W. v. Ast in November 1930 te Duivendijke. Eisch f 1 b. s. 1 d. h. Uitspraak: Vrij spraak. P. H. K., landbouwersknecht, 23 jaar, wonende te Ouwerkerk, verdacht van diefstal van een haas op 19 December 1930 le Ouwerkerk. Eisch en uitspraak: vrijspraak. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. In het gymnastieklokaal van school B vond Donderdagmiddag het officieele afscheid plaats van den heer H. Begeman, hoofd der U.L.O.-school al hier, die na een diensttijd van 5 jaar aan deze school vertrekt naar Ede, om een gelijke betrekking te aanvaarden. Bij dit afscheid was o.a. tegenwoordig het geheele college van B. en W., de Inspecteur van 't Rijksschooltoezicht, de heer Abeleven, de hoofden van de scho len A enB. het nieuw benoemde hoofd EEN ERNSTIGE AARDBEVING HEEFT IN MACEDONIË groote ver woestingen aangericht Talrijke mensohenlevene zijn te betreuren Het dorp Pirava in de nabijheid van Gewgheli, waar bijna alle huizen ineenstortten tengevolge van de aardschokken. de heer T. Broere, de familie Begeman, en de jeugd, die de U.L.O. bevolkt. De burgemeester, de heer J. C. A. Ban- nink, nam het eerst het woord en spraK als volgt: Namens het gemeentebestuur breng ik u, mijnheer Begeman, dank voor de toe wijding, waarmee gij u in dienst hebt gesteld van onze U.L.O. school. Want gij hebt u met al uwe gaven van hoofd en hart en dat waren er vele gegeven aan de school, die aan uwe leiding was toevertrouwd. Gij hebt tusschen u en uwe school banden gevlochten, die maar niet op een willekeurige dag kunnen worden verbroken. Wij eeren in u den begaafden leeraar, den hoogstaanden lei der, den beminnelijken mensch. Gaarne hadden wij u behouden, omdat gij de beteekenis van onze U.L.O.-school zoo goed hebt begrepen, n.l. als wegbereider voor de H.B.S. en de Kweekschool, maar tevens als instituut, waar onze jongens en meisjes hunne laatste wetenschappe lijke bagage in ontvangst nemen. Dat de U.L.O.-school thans zulk een uitnemende reputatie geniet, mag ik zeker voor een groot deel op uwe rekening zetten, al ontken ik niet, dat uwe medewerkers en last not least ook de leerlingen daarin een belangrijke rol hebben gespeeld, want ook de beste kapelmeester kan uit een slecht orkest geen mooie muziek halen. Onze UJL.O.-sehool zal u dankbaar blij ven herdenken als haar eminenten voor ganger en wij wenschen u en uwe familie in Ede een gelukkige toekomst en u zelf een bloeiende school toe. Het moet voor uwe mede-docenten een voorrecht zijn geweest om onder uwe leiding onze school te hebben mogen brengen op een peil, dat ons met trots vervult. Daarom zijn wij venrheugd, dat de Raad als uw opvolger heeft aangewezen den heer Broere, die dagelijks uwe leiding heeft kunnen waardeeren en die, naar wij ho pen, uwe voetstappen zal drukken. De Franschen hebben een spreekwoord, dat zooal niet van diep gevoel, dan toch van practische levensfilosofie getuigt: le roi est mort, vive le roi! Zoo krachtig glijden wij echter niet over deze schei ding en als ik mij niet bedrieg, mijnh. Begeman, zult u ook niet zoo gemakke lijk deze school en stad verlaten. Want wie zich met alle krachten heeft ge geven aan eene opgedragen taak, die legt die niet zoo maar ter zijde: schei den tut weh. Maar de voldoening, dat gij u zoo volkomen aan uwe taak hebt gewijd, zal u mógen troosten over het verlies van dit arbeidsveld. Wij hopen en vertrouwen, dat uw opvolger met dezelfde energie de opengevallen plaats zal innemen, opdat de Zierikzeesche jeugd hier blijve vinden eene kweeit- plaats van Christelijke en maatschappe lijke deugden, welke haar in staat zullen stellen den strijd om het bestaan op te nemen, tot geluk van zichzelf, tot trots van hunne ouders en tot meerdere glorie van (Onze U.L.O.-School. De heer Begeman dankte de aanwezi gen voor hun belangstelling bier, bij zijn afscheid tegenwoordig te willen zijn om hen allen een hartelijk vaarwel toe te roepen. Wanneer het gemeentebestuur over zijn arbeid tevreden is, dan stemt spr. dat tot vreugde. Hij is blij dat hij eenig succes mocht boeken door zijn werk. Spr. herinnert aan den tijd, dat hij hier kwam. Vergelijkt hij die met den toestand van tegenwoordig, dan mag hij constateeren, dat de U.L.O.-school is ge groeid door allerlei omstandigheden, voor een belangrijk deel ook door de methode van onderwijs en de leerstof, voor een deel overeenkomend met de 3 laagste klassen van de H.B.S. Mede ook is de school gegroeid en heeft spr. succes ge had, door zijn medewerkers, die met toewijding hun krachten geven aan de U.L.O.-school. Spr. is dankbaar voor de woorden, die de burgemeester sprak en het heeft hem goed gedaan, dat het ge meentebestuur tevreden is over de U.L.O. school. De laatste 5 jaren zijn een be langrijke periode geweest in spr.'s leven. Aangename en prettige herinneringen heeft hij aan deze school, waarvan hij de leerlingen mócht inleiden in de po pulaire wetenschap en daarnaast mocht hij een leidsman zijn voor het maat schappelijk leven. Spr. dankt den bur gemeester, het college van B. en W. en den Raad wat door hen altijd voor de U.L.O.-school is gedaan. Wat zijn opvolger, den heer Broere, betreft en die reeds 3 jaar met succes werkt, hoopt spr. dat het hem gegeven moge zijn, gedu- aan deze school als docent en leider. De heer Abeleven, vertegenwoordiger van het Rijksschooltoezicht, herinnerde aan de totstandkoming van de benoe ming van den heer Begeman. Zijn voor stel om hem te benoemen blijkt een buitengewoon goed voorstel te zijn ge weest. De jaren dat de heer B. hier is werkzaam geweest, heeft hij, met zijn staf van medeleeraren successen geboekt voor de school en de leerlingen. Deze laatsten toch gaan, na volbracht examen, met een flinke dosis kennis de wereld in en zijn voor een goed deel berekend voor de taak, die hen wacht. Hoewel men het betreuren mag, dat de heer B. heengaat, de promotie die hij maakt, billijkt het vertrek. In de 5 jaren, dat dhr. B. hier werkt, heeft hij z'n stem pel gedrukt op deze school en namens het Rijksschooltoezicht dankt spr. hem voor den ijver en toewijding, waarmede hij zijn taak hier heeft vervuld. Spr. i s overtuigd, dat dhr. B. vele aangename herinneringen zal behouden aan de U.L.O.-school te Zierikzee, ter- jvijl hij de hoop uitspreekt, dat dhr. B. ook in zijn nieuwe standplaats successen zal boeken. Naast de hulde aan den heer B. ge bracht, brengt spr. ook hulde aan diens medewerkers, die spr. steeds met veel liefde en toewijding aan den arbeid ziet. Spr. wenscht den heer Broere nogmaals geluk met zijn benoeming tot hoofd en hij is er van overtuigd dat dhr. Broere met dezelfde liefde voor het onderwijs als steeds, ook in zijn nieuwe functie zal werkzaam zijn om de U.L.O.-School te houden op 't peil, waarop ze nu staat of nog hooger te brengen. Spr. besluit, met de hoop uit te spreken, dat onuer leiding van het nieuwe hoofd en met medewerking van de leeraren, de U.L.O.- School nog vele jaren zal groeien en bloeien. De heer Begeman dankte den Inspec teur voor de sympathieke wijze, waarop hij zijn taak opvat en voor zijn humaan en vriendelijk optreden, dat altijd ge tuigde van vriendelijke belangstelling. Mej. Versteeg, dankte spr. voor haar vriendelijke hulp en goede zorgen. De heer de Bree. hoofd van school B, sprak daarna den scheidenden collega toe, met wie hij gedurende vijf jaren in hetzelfde gebouw heeft mogen samen werken. Uitbreiding van school B en U.L.O. stelden problemen wat de ruimte betreft, maar het mocht hen beiden steeds gelukken een modus vivendi te vinden, waaronder de collegialiteit niet leed. Het stemt spr. tot vreugde, dat de heer Broere tot hoofd werd benoemd. Met hem hoopt hij steeds op vriendschappe- lijken voet te mogen samenwerken. Den heer Begeman wenscht hij alle goeds toe in zijn nieuwe standplaats. De heer Broere, dankte den burge meester, den Inspecteur en andere spre kers voor hun hartelijke en bemoedigende woorden, belovende zijn uiterste best te zullen doen, om met behulp van zijn medewerkers, de belangen van de school te behartigen. Dank brengt hij den heer Begeman voor zijn collegiale wijze van samenwerking, terwijl hij van de leerlingen hoopt, dat ze onder het nieuwe hoofd evengoed hun best zullen doen, dan onder leiding van dhr. Bege man. Een der meisjes-leerlingen overhandig de het vertrekkende hoofd, na een pittige toespraak, namens alle leerlingen, een fraaie ets van den St.-Lievensmonster- toren, waarvoor dhr. Begeman hartelijk dank zei. De kinderen werden hierop getracteerd en de plechtigheid was beëindigd. POST EN TELMGRAPHHL Benoemd met ingang van 1 Maart tot telefoniste bij den interlocalen dienst, mej. L. C. van der Doe te Zierikzee. AANBESTEDINGEN. DREISCHOR. Het vervoeren van plm. 135 Mb. steenslag voor de Gemeente, van de haven naar de gemeente wegen, is aangenomen door J. C. Kip, voor den prijs van 69 cent per M3. jJiANDBOUW EN VEETEELT. SIR-JANSLAND. Op de hofstede be woond door dhr. J. A. de Rijke, alhier, is mond- en klauwzeer onder het vee geconstateerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 9