RADIO-PROGRAMMA, ZATERDAG 7 FEBRUARI. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. gram.; 10 V.P. R.O. morgenwijding; 10,15 V.A.R.A. uitzi.; 12,15 concert; 2,15 gram.; 2,80 lezing; 2,45 paedagogisch concert; 4,15 Duitsch; 4,45 concert; 5 populaire kunstbeshouwingen; 5,30 vervolg concert; 5,45 gram.; 6,50 „Ons huis een tehuis". 6,15 S.D.A.P. kwartier tje; 6,80 literair halfuurtje; 7,16 gram.; 7,45 populair avondprogramma; 10,45 V.A. R.A.-varia; 10,56 persberichten; 11,05—12 gram. HUIZEN: 8 K.R.O. gram.; 11,30 godsd. causerie; 12 concert; 1,30 gram.; 2,30 vra- genhalfuur; 3 kinderuurtje; 4,30 techhisch kwartiertje; 5 gram.; 6,01 sport overzicht; 6,15 weekoverzicht; 6,35 gram.; 6,45 Espe ranto; 7,15 lezing; 7,45—10,45 concert; 9 c.a. persberichten. ZONDAG 8 FEBRUARI. HILVERSUM: 8,50 V.A.R.A. sport; 8,55 tuinbouw; 9,25 varia; 9,20 orgelspel; 10,30 V.P.R.O. kerkdienst; 12,01 A.V.R(.0. volks universiteit; 12,30 concert; 2 boekbespre king; 2,30 concert; 4 lezing; 4,30 gram.; 5 V.A.R.A. kinderuurtje; 6 Concert; 7 'zang 8 A.V.R.O. sport en nieuws; 8,15 zang spel; in de pauze cello-voordracht; 10,45 „De ebonieten schijf". HUIZEN: 8,30 K.R.O. morgenwijding; 9,50 N.C.R.V. kerkdienst; K.R.O(. lunch- muziek; 1,30 godsdienstonderricht; 2 li terair halfuurtje; 2,30 concert; 4,15 zie- "kenlof; 5,50 N.C.R.V. kerkdienst; 7,45 K. R.O. lezing; 8,10 sport; 8,15 concert; pl.m. 9 nieuws; 10,40 epiloog. laatsten tijd schijnen er op te wijzen, dat het evenvermelde voorbehoud niet langer kan gelden. De minister heeft dan ook !©en ontwerp van wet in voorbereiding genomen. HERDENKING J. C. J. VAN SPEIJK. De heldendood van den marine-offi cier J. C. J. van Speijk, is Donderdag door de Kon. Marine in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar het gedeelte der stoffelijke resten van dezen groote doode, dat naderhand is teruggevonden, ligt begraven, op plechtige wijze her dacht. De plechtigheid werd bijgewoond door den adjudant van Prins Hendrik, luit. ter zee lste kl. Termijtelen, vice-admiraal Quant en vele andere civile en militaire autoriteiten. Ook een 350 tal manschap pen van verschillende marinecorpsen, w.o. afgevaardigden van matrozen uit Vlissingen, waren naar de Nieuwe Kerk gemarcheerd. Vice-admiraal Quant hield leen herdenkingsrede. De bijeenkomst werd opgeluisterd door zang van mevr. Vetter—Hendriks en orgelspel van den heer A. W. Rijp. Uit Stad on Provincie. ZIERIKZEE. Na een diensttijd van 54 jaar verliet dhr. P. v. d. Weele Woens dag de drukkerij van de N.V. voorheen onder de F.a Lakenman Ochtman al hier, bij welke zaak hij de meeste jaren els typograaf in dienst was. Hij geniet het voorrecht, dat hij, bij goede ge zondheid zeggen ken: „Ik zet er een punt achter en leg mijn zethaak neer". Velen heeft hij op de zaak zien komen en even zooveel zien gaan, gedurende dien langen diensttijd. We wenschen hem gaarne nog eenige 'jaren van goeds gezondheid en opge wektheid toe. NIEUWERKERK. Benoemd met ingang .van 1 Februari tot Waterbouwkundig Op zichter-bij de Gemeentewerken van Rot terdam, afd. speciale werken, de heer 'J. C. C. Smallegange, geboren alhier, voorheen in tijdelijken dienst aldaar. ST.-ANNNALAND. De raad dezer ge meente nam in zijn Dinsdag gehouden {zitting het voorstel van B. en W. aan (5—-2 tegen, Goedegebuure en Heijboer), 'dat luidde: inwilliging van het verzoek omtrent toetreding tot het Werkeloos- haidsbesluit 1917, doch afwijzing van het verzoek om geldelijken steun uit de ge meentekas aan niet te werk gestelden. GEWAARDEERDE BELANGSTELLING. Het is 't vliegeomitê zeer aangenaam geweest dat de gemeente Zierikzee be sloten heeft in het garantiefonds deel te nemen, evenals de Kamers van Koop handel te Rotterdam en Middelburg en een belangstellend inwoner onzer ge meente. Een woord van bijzonderen dank daar voor komt toe aan B. en W., die het betreffende voorstel indienden en aan de raadsleden voor het geven van hun stem. Die college's kunnen zich verzekerd hou den dat hunne medewerking op hoogen prijs wordt gesteld! Verblijdend is het ook dat de Burge meester van Rotterdam eigener beweging persoonlijk aan den voorzitter van 't comité heeft medegedeeld veel be lang stelling te hebben voor de komende luchtverbinding en hem heeft uitgenoo- digd de zaak nog eens nader uiteen te zetten, daarbij de verzekering gevende dat steun zoo mogelijK gaarne zai wor den verleend. Eveneens stemt het hoopvol dat de Burgemeester van Vlissingen zich mede voor den vliegdienst interesseert met het oog op een eventueele luchtverbinding Vlissingen Haamstede—Rotterdam v.v. Schriftelijk heeft laatstgenoemde ma gistraat aan 't viiegcomité medegedeeld, dat samenwerking zéér op prijs zal wor den gesteld om tot dit doel te geraken. Vlissingen beschikt reeds over een vlieg veld. Dit vergemakkelijkt de zaak dus ten zeerste. Al moet men zich in den beginne be- progromma „luchtverbinding Haamstede- Rotterdam v.v.", dit neemt niet weg dat er in de toekomst nog meer weggelegd is. Wie weet of de tijd niet eens zal aanbreken dat de verschillende landen van de Vereenigde Staten van Zeeland, door de lucht meer contact met elkaar en met de buitenwereld zullen krijgen. AANBESTEDINGEN. ST.-ANNALAND. Door de vereeniging „Landbouwbelang" werd aanbesteed de levering van verschillende kunstmeststof fen. Aangenomen als volgt: door J. P. Mast te den Bommel, 371,000 k.g. super- phosphaat 14 o/0 voor f 2 en 38800 k.g. superphosphaat 17 <y0 voor f 2,60; door de firma Kooman Co. te Dirksland, 101,000 k.g. amm.-superphosphaat f4,73; 21600 k.g. chilisalpeter a f 10,65; 12600 k.g. kalizout f 6,425 en 65500 k.g. pa tentkali f 6,949door de Bataafscne Importmaatschappij te Bergen op Zoom 253,900 k.g. zw. ammoniak f 9,43; door de firma Kostense te Kruiningen 57800 k.g. kalksalpeter a f 9,62; door D. J. v, d. Have te Kapelle 2390 k.g. wikken f 14,50; alles in prima nieuwe groen- of blauwstreepbalen, franco op den wagen te St.-Annaland. EECHTZiJOg& Ter Openbare Terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 3 Febr. werd o.m. behandeld de zaak tegen B. V., 38 jaar, werkman, wonende te Zierik zee, verdacht van mishandeling van den hoofdagent van politie te Zierikzee in den nacht van 3 op 4 Januari 1931. Eisch en uitspraak: vrijspraak. EERKNIEÜTTS. Ned. Herv. Kerk. ZIERIKZEE. In de 1.1. gehouden Ker- keraadsvergadering is het volgende be sluit genomen: De Kerkeraad, bijeen in zijn vergade ring van 4 Febr. 1931, aanvaardt, gezien de rechten der vrijzinnige en orthodoxe richting in deze gemeente betreffende haar vertegenwoordiging in de colleges van kerkeraad, kerkvoogdij en notabe len, het 'beginsel der evenredige vertegen woordiging in zijn practische toepassing. Bedankt: Voor St.-Annaland, A. v. Wil ligen te 's-Grevelduin-Capelle (N.-B.) Geref. Gem. Bedankt: Voor Vlaardingen, ds. J. Vreugdenhil te Bruinisse. F&EDIKBEÜBTEN. Zondag 8 Februari Kerkwerre. 9.30 ure, ds. Pgnacker Hordijk van Zierikzee. faraeakerka. 6.30 ure, ds« Koopm&ns (Na den dienst 10-jaarlgksche stemming). Bkrsh. 2 ure, dn. Boogaard (Doopsbed.) Sgaaaaaa. 9.30 ure, da. Koopman», Keerdwalle. Geen dienst. ■aamateie. Geen opgaaf ontvangen» Geier. Kerk, 9.30 en 2 ure, ds. Elgetsma. Uad-Gerrf Kexk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. ■ikaraaa. 2 ure, ds. Koopmans. Geref Kerk. 9.30 en 2 ure, dB. Vogelaar. ■reawerakaveB. 2 ure, ds Voors. Gexe' Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. de Boer. laaaaaialra. 9.30 ure, ds. v. Griethunsen. Geref. Kerk. 9,80 en 2 ure, ds. Hoek. ■eer*Beaare« 6.30 ure, da. v. Griethugsen (In gebruikstelling electrisch licht). Srelsahar* 9.30 ure, ds. v. d. Griend, •«wurkerk. 9.30 ure, ds. P. van Dam, emer.-pred. te 's-Gravenhage. 11.30 ure, tien- jaarlgksohe stemming. Meaverkerk, 9 30 ure, ds. Gerritsen. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 30 ure, Leesdienst Geref. Geai. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. •astasias*. 9.30 en 6 ure, dr. Weeda Geref. Kerk» 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Blrlakflaa*. 2 ure, ds. v. d. Griend, ■ralalaaa. 9.30, ds. Waardenborg en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, ds Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Pelier. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure ds. Spoelstra. St.-Plllpalaai. 930, Leeskerk en 2 ure, ds.Woifenberger van Tholen. OT»d-Ö«»ef. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds Boone (Doopsbed.) Tkalaa* 9.30, ds. Wolfenberger en 2 ure ds. Moerman Geref. Kerk; 9.*0 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Vrge Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, dhr. Baag. St.-MaarteaUJk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. de Bres. Oad-GereL Gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. •■4-Veaae«eef. 9 30, ds de Gidts en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ore, ds. Vreagdenhil. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 eu 6 ure, Leesdienst. Paertvlfet, 9.30 en 2 ure, ds. v. Rootse- laar. Gexef. Kerk, 9.30 en 2, dhr. do Vries; 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. fakarpaafaaa. 9.30, ds. de Bres en 2 ure, Leeskerk. Geref. «e». 9 30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Donderdag 12 Febr. 6 30 ure, ds. Verhagen van Middelburg. Itivaslaio. 9.30, da. Moerman en 2 ure, Leeskerk. fiud-Garof. Kerk. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. •t.-Aaaalaai* 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. de Gidts. Oom. 9.80, 2 en 5.80 ure, dhr. Remyn van Oosterland. RADIONIEUWS. PER 1000 INWONERS 55 LUISTERAARS. Zooels bekend, is iedere bezitter van een radio-ontvangtoestel verplicht, hier van aangifte te doen aan den directeur van het telegraafkantoor in zijn woon plaats. Op 1 Jan. j.l. bedroeg het aantal aangiften 253,527, terwijl op dien datum tie-centralen waren ingeschreven. In to taal komt dit aantal neer op 55 radio luisteraars per 1000 inwoners. j 11, i MISS HOLLAND. Dus juffrouw Holland is gekozen, Na veel gezwam en veel gedoe, Ze is schoonheidskoningin geworden, Omdat ze mee mocht doen van moe! Ook pa had niet in 't minst bezwaren, Die raadde haar, zeer toegezind: ,',t Is een uitstekende reclame, „Dus waag maar eens een kansje, kind!" Ze kwam heel keurig in de bloemen, En pa gaf haar spontaan een kus: „Dat heb j'em toch maar knap geleverd, „Een dikké 10, bravo hoor zus!" Probeer maar hooger op te komen, Je bent de trots van m'n gezin, Straks wordt je nog, in deugd en eere, De Europeesche koningin! De oude schoonheidskoninginnen Zijn nu een tikkeltje jaloersch, Die vinden haar, 'l is te begrijpen, Nu juist niet leelijk, maar wat boersch! En d'and're dames in ons landje, Die noemen het een leuke grap, Een meisje, zoo maar van de,school zeg, Ze is wel aardig, maar niet knap! Straks gaat ze dan haar intocht houden In 't niet onaardige Parijs, Ze mag met H.B.S.-vaeantie, En gaat met pa en moe op reis?! De Directeur had geen bezwaren, Den laatsten tijd kreeg ze geen straf, Ze had maar enk'le onvoldoendes, En al haar huiswerk heeft ze af! Zoo dienen we per jaar de gratie, En steeds met min of meer succes, We vonden zelfs verborgen schoonheid In een lokaal der Ii.B.S.! Zóó gaan we onverschrokken verder, O, overal schuilt dit symbool, Commissie, baant U nieuwe wegen, Denk ook eens aan de M.U.L.O.-schoolü! VOOR DE HUISVROUW. Wat is de arbeid der huisvrouw waard. Dit is nu niet om onszelf in de hoogte te steken, maar het is een feit, dat er door de mannen (speciaal de heele jonge mannetjes) wel eens te geringschattend over het werk van de huisvrouw en de waarde er van gesproken en gedacht wordt. Onlangs nu hield een Amerikaan- sche krant een rondvraag" onder haar lezeressen over de waarde van het werk van d,e huisvrouw. Daarop kwam o.a. het antwoord van een vrouw die 30 jaar getrouwd was, binnen, dat als volgt'luid de: „In mijn huwelijk heb ik 233,425 por- tjes eten klaar gemaakt, 33,195 witte- brooden en 5630 groote Weitenbrooden gebakken, en 1550 liter vruchtensap (dat in Amerika veel gedronken wordt) bereid. In mijn hoenderhof heb ik 76.630 kuikens grootgebracht en verder heb ik 2725 kilo L oter gemaakt, behalve mijn' andere went. Alleen dit werk is volgens mij 50,000 dollar waard. Drie-in-de-pan. Men neemt 3 eieren en klutst die met 3 lepels sla-olie en wat zout. Dan roert men er 3 ons meel, H/2 krenten, 11/2 0ns rozijnen en een 1/2 ons sucaden door. Dit beslaat men met 1 kan lauwe melk, wat gist en een eetlepel suiker. Een half uur laten rijzen. Wat sla-olie in de pan heet laten worden en het beslag i n platte ronde koekjes in de pan scheppen en aan beide kanten bruin bakken. Men dient ze op met suiker en kaneel. HUISVROUW. VAN MMINBE JEN VKBL Een N.T.A.-bericht uit Madrid meldt, dat de Spaansche ministerraad besloten heeft om de verkiezingen op 1 Maart vast te stellen. De censuur zal niet wor den opgeheven vóór de publicatie van het oproepingsdecreet. De regeering heeft verder bekend gemaakt, dat zij alle bur gemeesters, die bij Koninlijk besluit wa ren benoemd, van hun functie zal ont heffen. In hun plaats zullen burgemees ters komen, die door de bevolking ge kozen zijn, behalve in de hoofdsteden der provinciën. Deze eisch was door de oppositie aan de regeering gesteld, ter verzekering van 'de vrijheid der stemming. Daar de Zweedsche Koning gewei gerd heeft zijn toestemming te verleenen tot het huwelijk van zijn kleinzoon prins Lennart met mejuffr. Karin Nisvandtt, is de datum van het huwelijk voor onbe- paalden tijd uitgesteld. Veertig jaar geleden werd te Drosa in het district Coethen (Duitschland) een vrouw vermoord. Als verdacht van den moord werd een jongeman, Theermann genaamd, die in het testament van de vermoorde stond, gearresteerd. Thans, nadat Theermann veertig jaar in het tuchthuis is opgesloten, heeft een inwoner van Schönebeck bekend, inder tijd den moord te Drosa te hebben ge pleegd. Theermann is onmiddellijk uit het tuchthuis ontslagen, doch hij is zoowel lichamelijk als geestelijk een gebroken man, die zich in de vrijheid in het geheel niet thuisvoelt en menschenschuw is ge- Worden. Een bijzondere medewerker van de „Diaily Mail" heeft een telefoongesprek gevoerd met prins Lennart van Zweden, tegen wiens huwelijksplannen de koning zijn veto heeft uitgesproken. De prins is voornemens zijn studie aan de landbouwhoogeschool te voltooien, waar mee hij in een jaar hoopt klaar te zijn. Vervolgens wil hij in het huwelijk treden, en zal hij zich op zijn eiland in het meer van Konstanz aan den landbouw gaan "'"den. Dezer dagen vond in het Hongaar dorp Derecske het huwelijk plaats van den zoon van den rijksten, met de dochter van, den op een na rijksten boer van het dorp, bij welke gelegenheid op het bruiloftsmaal van ongeveer dui zend gasten was gedekt. In het geheel peuzelden die tezamen een reusachtigen os, drie varkens, 200 hazen en 500 kippen op, terwijl zij daarbij 3000 liter wijn door het keelgat joegen. Vier en twintig uur nadat de gasten ziich aan tafel hadden gezet, wareh nog steeds ongeveer 500 personen aan het fuiven. Op de reede van Plymouth (Eng.) ts een groot watervliegtuig, bemand met 13 personen, tijdens het verrichten van manoeuvres boven zee, plotseling met de kop in zee gedoken. Slechts 5 mannen heeft men kunnen redden. De 8 mannen, die zich in de kajuit bevonden, ver dronken. De gouverneur-generaal van Nieuw-j Zeeland, heeft in een telegram o.a. ge seind: De vroegere berichten over ern stige verliezen aan levens en óver zware schade in de handelswijken van Napier en Hastings worden thans bevestigd. Het aantal dooden bedraagt op het oogenblik om en nabij 140, doch een volledige lijst is over.een dag of twee beschikbaar. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONGEVAL OF MOORD? Donderdag avond ongeveer kwart voor negen hoorde het dienstmeisje van den koster van de R.-K. Kerk te Ovezande (Zuid-Bev.) plot seling buiten een schot vallen. Bij onder zoek werd de 30-jarige eehtgenoote van den koster Brakke met een schotwond in den hals niet ver van de woning dood gevonden. Een jachtgeweer lag naast het lijk. De koster zelf bevond zich op dat oogenblik in de pastorie. De politie van Ovezande werd onmiddellijk gewaar schuwd en stelt een onderzoek in. BEVRIEZEN DER WATERLEIDING. Een der ernstigste ongerieven, welke een eenigszins langdurige en strenge vorstperiode medebrengt is wel een be vroren waterleiding. Uit den aard der zaak doet zich vooral in die perceelen, waar de aanvoerbuizen in de onmiddel lijke nabijheid van een buitenmuur zijn aangebracht en waarop dus de koude buitenlucht haar invloed sterk kan doen gelden, dit euvel spoedig voor. Met eeni ge oplettendheid en een weinig moeite is deze winterplaag toch wel te vermij den. Ook hier geldt de oude spreek wijze: het is beter te voorkomen dan te genezen, indien men slechts bij eenigs zins strenge vorst er op bedacht is des avonds dei hoofdkraan te sluiten en door middel der kranen en de meestal aan wezige aftapkraantjes het in de leiding aanwezige water te laten afvloeien. Ook verdient het aanbeveling zich eventueel in huis bevindende water-reservoirs, zoo- als stortbakjes van closets e. d; 's avonds te ledigen. Juist des nachts, wanneer de temperatuur in den regel het laagst is en het water, doordat de leiding niet gebruikt wordt, in de buizen stagneert, is het bevriezingsgevaar het grootst. Zijn de buizen niet ingemetseld, dan is het ook doelmatig deze met krantenpapier, stroo of iets anders te omwikkelen en op die wijze den invlo.ed der koude bui ten te sluiten. Is het eenmaal tot ijsvorming geko men, dan trachte men niet de leiding zelf te ontdooien door deze met één of andere warmtebron te bewerken. Het middel is dan vaak erger dan de kwaal. Men doet het best onverwijld de hulp van een vakman, den loodgieter, in te roepen. TELEGRAMMEN, DE AARDBEVING IN AUSTRALIË. LONDEN (V.D.) Het reddingswerk in het gebied van de aardbeving is thans zoover georganiseerd, dat de meeste be woners van Napier naar Palmerston, Wanganui, Masterton en Fieldings kunnen worden getransporteerd. De hospitalen in genoemde steden zijn reeds overvol, zoodat de verdere transporten naar het Zuiden van het eiland moeten plaats vin den. Het aantal gewonden bedraagt meer dan 1500, terwijl het aantal slachtoffers, dat om het leven is gekomen nog niet vast staat. Van sommige zijden wordt het op 200 geschat, anderen beweren dat er on- gever 1000 slachtoffers zouden zijn. OVERSTROOMINGEN IN QUEENSLAND. LONDEN (V.D.) Tengvolge van de he vige regens van de laatste dagen, wordt Queensland (Australië) geteisterd door ernstige overstroomingen, waardoor ruim 1000 menschen dakloos zijn geworden. Gedurende de laatste 24 uur (van Donder dag op Vrijdag) viel 40 c.M, regen en nog steeds blijft 'de regenval aanhouden. De rivier Brisbane is geweldig geste gen, zoodal men vreest, dat de stad Brisbane geheel onder water zal komen te staan. Rondom de stad is reeds alles overstroomd. Vele huizen zijn letterlijk weggespoeld, waardoor vele trams mid den op straat in het water zijn blijven steken. In de buitenwijken moest de po litie reeds honderden menschen uit hunne huizen bevrijden, waarbij verscheidenen gevaar liepen te verdrinken. Alle sche pen hebben de haven verlaten, aangezien de rivier met groote kracht groote stuk ken wrakhout enz. in de haven stuwt, waardoor de schepen gevaar dreigden te loopen. DORP INGESNEEUWD. LONDEN (V.D.) Tengevolge van den hevigen sneeuwstorm, die men zich in Midden-Engeland in de afgeloopen 86 jaar kan herinneren, is het dorpje Blanch- land in Northumberland van de buiten wereld afgesneden. De sneeuw ligt meer dan 1 meter hoog, zoodat zoowel het autobus- als het postverkeer, moesten worden stopgezet. Tengevolge van den sneeuwlast zijn de telefoon- en telegraaf draden bezweken, zoodót men sedert 4 dagen geenenkde. vert>inding met het dorp heeft. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Januari. HAAMSTEDE. Geboren: 29, Elizabeth Pieternella, d. van- Marinus van Damme en Maria Hendrikse. Overleden: 6, Aartje de Looff, 72 echtg. van Cornell's de Regt; 10, Cor nell's Beije, 62 j., echtg. van Cornelia de Vos; 15, Adriaan den Haan, 18 j., z. van Samuel den Haan en Neeltje Jasperina van den Berge; 14, Adriaantje Dalébout, zp9 j., wed. ven Leendert Hanse. Burgerlijke Stand ran Zlerlksee, Oxovledeai 30 Jan Ffanc'.scüs Cornell's van dor Weaten, 82 j., ecbtg P. S Romyn SO Willem Roskam. I j 6 m. 4 Febr Thona van As 80 j., wed. J. van Al- menkerk. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 5 Februri. f1000: 6400, 9044, 13067, 13674, 16322. f400: 513, 8839, 10790, 12426, 15769. 13252, 17190, 20863. f200 4603, 6587, 7333, 13150, 15921, 19809. f100: 1421, 4300, 7238, 10896, 10881, 8362, 10325, 12152, 13841, 13255, 15541, 18912, 20425, 20980. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 4 Febr. Gepssseerd: S.s. „Tamnamore", kapt. J. Lijk, ledig van Londen naar Dordrecht. &ARMBERICMTMN0 BEURSOVERZICHT VAN 5 FEBR.: 5 NW.S 1918 f 100, f500, f 1000, 100] l ÏOO; J, 100} 5 7. NWS. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101A, 102,v 101|4$ °/r N.W.8.1916f 100, f SOD, f 1000, 102}!, 102}$, 102|; 41 7, NW.8 1917, f 100, f 500, f 1000,102 102 4 g 102$; 4 V- N.W.S 1916, f 100, f 500, f 1000, 101}, 102, 101J Ned Handels-Maatschappij A. 1454 f Kon Petr. A. 801H.V.A. A. 365 Java Cultuur A. 278; Deli-Batavia A 262j Seuembah A. 297} Amsterdam Rubber A 105Nederl. Scheep vaart- Unie A. 139} Kon. Nederl. Stoomboot. Maatsch. A 51 Philips G.B.v. A. 216 Margarine-Unie A. Ford A 253; Anaconda 69,5ÖBethlehem Steela 551. ZIERIKZEE, 5 Febr. Tarwe f 7,25; che- valiergerst f 6—6,25; br. boonen f 8; erwten (schokkers) f 10—14; bonte aard appelen f 4—4,50; blauwe.f 4—4^0; Be velanders f 3,50;. uien ."groote br. en id, witte f 0,75. Coöperatieve Velling Zlerlkiee. Veiling van 3 Februari. Groote veiling: uien f 0,96; ld. groote f 0,87; per 50 k.g. Veiling van 5 Februari. GROOTE VEILING. Kipeieren f 5,70; kleine f 4,40. KLEINE VEILING. Eendeiëren f 6,20—5,60; boter 7188 ct. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand: 775,3 te Ha- paranda. Laagste barometerstand: 738,3 te Seydisfjord. Verwacht tot den avond van 7 Febr.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, half- tot lichtbewolkt, weinig of geen sneeuw, des nachts matige, plaat selijk wellicht strenge, overdag matige tot lichte vorst. Fietsers licht op: Van 6 7 Febr. van 5 23 a 7,04 m. 7-8 5,25 - 7,02 8-9 5,27 —7,01 A D VERTENTIÊN, GEBOREN: REGIENA CHRISTINA, Dochter van J. M. VAN VESSUM' en R. CHR. VAN VESSUM- Heij. Westenschouwen, 4 Febr. 1931. GEBOREN: LEENDERT JACOBUS, Zoon van J. JONKER en A. W. JONKER-De Zwarte. Haarlem, 4 Febr. 1931. Oranjestraat 875. 8 E B 0 R E N JAK OM IJ NT JE, Dochter van B. J. BOOT en C. P. BOOT—Pimmelaar. Kerkwerve, 4 Febr. 1931. In plaats van kaarten. VERLOOFD: P. VAN STEE en N. J. VAN DER REEST. Ierseke, St.-Pieterspolder, 481 Januari.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2