RAOIQ-PROBRAMMA. DINSDAG 3 FEBRUARI. HILVERSUM: 8,01 A.V.R.O. gram.; 10,01 morgenwijding; 11 modepraatje; 12,30 concert; 2 halfuur voor de vrouw; 3 knipcursus; 4 gram.; 4,30 pianomuziek; 5 omroeporchest6 lezing; 6,30 idem; 7 Engelsch; 7,45 „De Tooverfluit"; 11 gram.; tooneel. HUIZEN: 8 K.R.O. gram.; 11,30 godsd. halfuurtje; 12,01 K.R.O.-trio; 1,30 gram.; 2 vrouwenuurtje; 3 knipcursus; 3,30 zen derverzorging; 4 gram.; 6,30 verbonds- kwartiertje; 6.45 schriftverbetering; 7,15 gram.; 7,30—10,30 N.C.R.V. concert; Kon. chr. Oratoriumvereeniging „Excelsior" te Rotterdam; 10,30 Vaz Dias; 10,40—11,30 gram. WOENSDAG 4 FEBRUARI. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. gram.; 9,25 orgelspel; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 orgelspel; 10,30 „Onze Keuken"; 11 gram.; 11,05 kleuterverzorging; 11,35 gra- mofoon; 12,15 concert; 2,15 vrouwenuur tje; 3,05 gram.; 3,10 lezing; 3,25 gram.; 3,30 maak het zelf;,4,20 piano-recital;4,50 kinderuurtje; 6,15 concert; 7 lezing; 7,45 vervolg concert; 8,15 uitz. uit Den Hel der; 8,35 toespraak; 9 vervolg uitz.; 9,30 hoorspel S.O.S.—Rao Rao Foyn; 10,30 slot- uitzending; 11 Vaz Dias; 11,10 gram. HUIZEN: 8 N.C.R.V. schriftlezing; 8,15 gram.; 10,30 ziekendienst; 11 concert; 12 gram.; 12,30 concert; N.C.R.V. dames koor; 2 gram.; 2,30 chr. lectuur; 3 con cert; 4,30 gram.; 5 kinderuurtje; 6 „Het kalkvraagstuk"; 7 onderwijsfonds binnen vaart; 7,30 lezing; 8—10 uitzending Leger des Heils; 10 Vaz Dias; 10,10—11,30 gram. dat een behoorlijke doorspoeling verkre gen wordt. De financieele konsekwenties daarvan zijn niet gering. De gemeente bouwmeester raamt de kosten op f66,000. Nu staat de gemeente voor het probleem hoe aan het geld te komen. B. en W. meenen het te kunnen financieren, zoo als zij dat in hun voorstel hebben uit eengezet. Gaan Ged. Staten daarmee niet accoord, dan moet de gemeente gaan lee- nen. Spr. heeft den gem.-bouwmeester uit- genoodigd, bij de kaart, hier aanwezig, een uiteenzetting te geven, hoe de rio-s leering z.i. dient te geschieden. De gem.-bouwmeester, hierna het woord verkrijgend, betoogt, dat men in de eerste plaats moet zorgen voor goede do|orstroo- ming en daarom buisleiding aanbrengen op enkele plaatsen, waar die ontbreekt. Op part. erven zal ook die buisleiding dienen te komen tot aansluiting aan de z.g. „septic-tanks". ter verbetering van den hygiënischen toestand. Voor 40 jaar is een rioleering aangebracht onder het Havenpark en wel op een manier, die de spuiïng in de war heeft gebracht. En 10 jaar later heeft men onder het Kraanplein een rioleering gemaakt, maar dat heeft ook niet veel resultaat gehad. Bij een fraaie, duidelijke kaart, zet spr. uitvoerig zijn plannen uiteen. Spr. is van plan een inlaat van zeewater te maken aan de Sleepkade en een bij het Kar- steil. Verder bespreekt hij de bestaande en in projectie gelegde leidingen en af voer naar de grachten, die het teveel via Schouwen, in zee brengen. Dr. v. d. Kwast vraagt of de W.C.'s nu direct op 't riool komen? Wanneer men een rioleering ontwerpt, dan moet men geen septic-tanks hebben midden in de stad. Weth. Koopman merkt op, dat men zonder die tanks, veel stank krijgt. Dr. v. d. Kwast wil afvoer naar zee, na vooraf percoleerbedden te zijn ge passeerd. Weth. Koopman merkt op, dat wan neer men een voorstel doet, men ook de middelen dient aan te wijzen waaruit be taald zal worden. Het systeem van dr. v. d. Kwast kost duizenden. De heer Panny wijst er op, dat op vele plaatsen septic-tanks worden ge bruikt, o.a. te Goes. Gaarne brengt hij hulde aan den gem.-bouwmeester voor zijn ontworpen plan, dat voor ZieriKzee geschikt is. De heer Catshoek heeft ook bezwaren tegen septic-tanks. Voor het aanbrengen daarvan bij iedere woning zal dat nogal in de papieren loopen en velen niet in staan zijn, die kosten te betalen. Bestaat niet de mogelijkheid, zoo vraagt spr., direct op 't riool aan te sluiten, zooals in de groote steden? De gem.-bouwmeester merkt op, dat de groote sleden daarvoor zeer kostbare uitlaatmaehines hebben moeten bouwen. De voorzzitter brengt dank aan den gemeentebouwmeester voor zijn ingediend ontwerp, dat in 5 jaar uit te voeren, de fin. draagkracht van de gemeente niet te boven gaat. De heer Panny kan zich niet vereeni gen met de financiering van het plan zooals B. en W. voorstellen. Het is als iemand, die hypotheken uitstaande heeft en de aflossingen weer gewoon gebruiict, waardoor het kapitaal wegkwijnt. Spr. zou gaarne zien, dat het bedrag der redintegratie over 5 jaar werd gebrjuikt voor de rioleering, doch dat daarna, ge durende 60 jaar f 1100 op de begrooting gebracht werd voor aflossing. Hierover ontspint zich een ingewikkelde discussie, waarbij de secretaris de gele genheid krijgt, het plan van B. en W. nader uiteen te zetten en te verdedigen. Het voorstel van B. en W. houdt in een verschuiving van 5 jaar. De raad besloot echter mede te gaan met het voorstel-Panny. Het rioleeringsp/flu wordt z.h.s. aan genomen. k.x L (Wordt vervolgd). RECHTZAKEN. Ter openbare terechtzitting der Arr.- rechtbank te Middelburg, Kamer v. Straf zaken, van 30 Januari werd o.m. behan deld de zaak tegen A. P. S., tuinknecht, 23 jaar, wonende te Haamstede, gedeti neerd in het Huis van Bewaring te Mid delburg, verdacht van oplichting van J. de Boer voor een bedrag van f 15 op 8 December 1930 te Brouwershaven. De Officier van Justitie eischte veroor deeling tot 6 m. gev.str. met aftrek voor arrest. De uitspraak werd bepaald op 13 Februari e.k. ONDERWIJS. Aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het cand.-examen in de klassieke taal- en letterkunde, de Wel Eerw. heer C. J. Henning, van het Se minarie Hageveld te Heemstede, geboren te Zierikzee. Door mej. C. D. Kloet is ontslag aangevraagd uit haar betrekking van on derwijzeres aan de openbare lagere school te Eikerzee. Tot hoofd der school te Veen, Land van Altena, (en niet Land v. Heusden) werd benoemd de heer J. van Donk, hoofd der school te Duivendijke, no. 2 der voordracht. LANDBOUW EN VEETEELT* COöP. SUIKERFABRIEK „ZEVENBERGEN". In het gebouw „De Kath. Kring" te Roosendaal werd Woensdagmiddag de al- gemeene ledenvergadering gehouden van de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Zeven bergen. In verband met een op de agen da geplaatst ledenvoorstel tot liquidatie was de belangstelling buitengewoon groot. De voorzitter der coöperatie, de heer C. P. Vogelaar, verzocht in zijn openings woord de zaken rustig en met kalmte af te werken en hield daarna een korte inleiding over den toestand in de biet- suikerindustrie. Na vervolgens enkele mededeelingen te hebben gedaan over wijzigingen in het bestuur stelde de voorzitter het rapport der finantieele commissie, benevens de vaststelling van balans en exploitatiereKe- ning aan de orde. Zonder stemming werden, na uitvoerige discussie, de balans en explotatie-rekening van combinatie en van coöperatie Zeven bergen tenslotte vastgesteld. De balans der coöperatie sluit per 31 Juli '31 op 'n totaalbedrag van f 2.686.000 en de exploitatierekening 19291930 op een totaalbedrag van f 1,798,000. Tenslotte kwam in behandeling een door een aantal leden ingediend voor stel tot liquidatie der vereeniging. De voorzitter verdedigde allereerst de handelwijze van het bestuur, aan hetwelk door een der aanwezigen verweten was, dat het niet reeds in December een ver gadering had belegd, om over het liqui- datievoorstel te laten beraadslagen. De heer P. de Visser, Lage Zwaluwe, voorman op de lijst der leden, die liqui datie voorstelden, wraaKte de handelwijze van het bestuur. Dat bestuur heeft zijn vertrouwen niet meer en daarom diende hij een motie in, waarin het bestuur werd uitgenoodigd ontslag te nemen. Na heel wat discussie werd een proef- stemming over de vertrouwensquaestie gehouden, n.l. bij zitten en opstaan. Over 't resultaat dezer proefstemming heersci- te verschil van meening en tenslotte „ver dronk" heel deze quaestie in de discussies over de alof niet wenschelijkheid van liquidatie. Desgevraagd zette de voorzitter uiteen, waarom z.i. niet tot liquidatie moet wor den overgegaan. De bedoeling is, de ver plichte bietenzaai te halveeren en dus te brrengen op een minimum van 7500 kilo, waarmede de kosten van art. 21 zouden kunnen worden gedekt. Hij wees op de groote kosten, die liquidatie zou mee brengen op een minimum van 7500 Kilo, in de suikerindustrie zal intreden. Bo vendien is ook regeeringssteun te wach ten. Tal van aanwezigen voerden over het voor en tegen van liquidatie het woord. Na zeer uitvoerige discussie werd tenslotte gestemd over een bestuursvoor stel tot het al of niet houden eener aparte algemeene vergadering, waarin de liquidatie zou worden behandeld. Met 813—364 stemmen werd besloten geen liquidatievergadering te houden. PLUIMVEE. De Coöp. Veilingsvereeniging te Zierik zee heeft de wenschelijkheid van een ophaaldienst voor eieren nader onder het oog gezien. Thans nu ter beschikking staat een voldoend ingericht veilingsge bouw acht het veilingsbestuur de tijd aangebroken met het veilen van eieren te beginnen en een ophaaldienst in het leven te roepen. Door de Besturen der Veiling en der V.P.Z. (Afdeeling Schouwen en Duiveland) werden reeds regelingen ge troffen. Om de pogingen te doen slagen is natuurlijk medewerking en vertrouwen der leveranciers noodig. Heden 1 Februari is een aanvang genomen. De eieren zullen per auto afge haald worden. In de eerste helft der week zal afgehaald worden, teneinde Donder dags te kunnen veilen. In de daarop vol gende week zal de afrekening van de eieren volgen. De onkosten bedragen voorloopig: Provisie voor leden (Veiling V.P.Z.) 2 voor niet-leden van deze vereenigingen 3 o/o. Terwijl voor afhaal- loon f 0,15 per 100 eieren in rekening zal worden gebracht. Opgaven voor deel name kunnen worden gericht aan de heeren: A. D. Constandse, „Vredenoord" Zierikzee en Joh. J. Hanse Pzn., Eikerzee» Zonder twijfel hebben deze Besturen hiermee een stap in de goede richting gezet, welke stap aller steun en mede werking verdient. BESPUITING METGARBOLINEUM. De Plantenkundige Dienst te Wa- geningen vestigt, nu het geschikte tijdstip daarvoor weer is aangebroken, de aandacht van alle bezitters van boomgaarden en fruitt.uinen op de goede resultaten, die verkregen wor den met een bespuiting der vrucht- boomen met een 7-J carbolineum- oplossing. Daarmede worden, mits zij goed uitgevoerd wordt, verscheidene insecten, die in den groeitijd schadelijk optreden, zooals bladluis, bladvloo, schildluis, sommige vlindersoorten (o.a. kleine wintervlinder), op vrijwel af doende wijze bestreden, terwijl door het vernietigen van mossen op stam men, aan andere insecten de winter- schuilplaats wordt ontnomen. In het» algemeen verbetert de algemeene ge zondheidstoestand van metcarbolineum bespoten boomen zeer, zoodat het ge bruik van dit winter bestrijdingsmiddel ten zeerste kan worden aanbevolen. Men bedenke echter wel, dat car- bolineum geen universeel werkend middel is, zoodat het, voor het ver krijgen van veel en goed fruit, nood zakelijk is, later ook- de noodige voor- jaars- en zomerbespuitingen met andere middelen uit te voeren (waarop later op het geschikte oogenblik de aandacht zal worden gevestigd), en de boomen voldoende en rationeel te bemesten. Ook voor de boomkweekers is het carbolineum een zeer waardevol be strijdingsmiddel voor het kweeken van gezonde planten, zoodat de aan wending van dit middel op geen enkele kweekerij mag worden nage laten. Het bestrijden van insecten op de boomkweekerijen is reeds zeer noodig voor dén binnenlandschen handel, maar is volstrekt onmisbaar met het oog op den exporthandel. De bespuitingen kunnen worden uitgevoerd met een 7£% oplossing op appel, peer, pruim, kers, zoomede op vrijwel alle boomkweekerij ge wassen. Nadere inlichtingen over boven bedoelde bespuitingen worden gaarne kosteloos verstrekt door en geschriften daarover zijn verkrijgbaar bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen Ook de op verschillende plaatsen werkzame ambtenaren van den Dienst verstrekken de gewenschte inlichtingen. VERKOOPINGEN, ENZ, ZIERIKZEE, 30 Jan. Ten overstaan van notaris van 't Haaff werd heden alflier, voor de Erven van wijlen den heer J. van Westen Mz., publiek verkocht: het woonhuis, erf en tuin op den Scheeps- timmerdijk alhier, wijk A no, 459, groot 02,65 Aren, voor f 3100,—, aan den heer Chr. Schot. NOORDWELLE, 30 Jan. Ten overstaan van Notaris J. C. Dalebout te Renesse, werd heden voor de erven van wijlen de echtelieden B. G. Moermond—van der Wekken, publiek verkocht: Een perceel bouwland onder Noordwelle aan Kooi- mansweg, groot 1 gemet 5 r. Kooper "werd de heer J. C. Kopman te Simpelveld (L.) voor f910 per gemet (41 a. 68 c.a.) BRUINISSE, 31 Jan. Heden werden al hier ten verzoeke van de erfgenamen van Mevr. Wed. L. Hoogerheide-Gideonse, ten overstaan van Notaris Biermasz, pu bliek verkocht de volgende onroerende goederen: Een woonhuis en erf, aan de Deezijstraat, groot 2 A. 2 c.A. voor f2025, kooper dhr. W. de Koning Th.z.; een tuin, groot 5 A. 65 c.A. voor (f325; idem grqot 5 A. 15 c.A. voor f 340, kooper dhr. J. J. Wemmers; een tuin, groot 6 A. 70 c.A. voor f638, kooper dhr. S. Jumelet Jöhs.z.; een tuin, groot 6 A. 75 c.A. voor f415, kooper dhr. J. J. Wemmers; een tuin, groot 6 A. 70 C.A. voor f 380, kooper werd dhr. F. D. van Vessem. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. Door de stemgerechtigde lidmaten te Eikerzee c.a. is uitgemaakt, dat voor de volgende 10 jaren het beroepingswerk voor een predikant en de verkiezing der kerkeraadsleden wordt opgedragen aan het kiescollege (als tot nu toe). KERKWERVE. Zondagnamiddag j.l. had alhier, na afloop der godsdienstoefening/ de stemming plaats of het beroepen van predikanten en de benoeming van ouder lingen en diakenen voor de eerstvolgende tien jaar, zooals in de laatst verloöpen periode, weer door de Kerkeraad zou geschieden. Daartoe waren 2 stemmingen noodig. Eerst werd met 15 tegen 3, van de 18 uitgebrachte stemmen, uitgemaakt, dat het niet aan den Kerkeraad werd overgelaten. En vervolgens met 18 tegen 1, van de toen uitgebrachte 19 stemmen, dat dit recht aan de stemgerechtigden zou zijn en niet aan een Kiescollege. Het aantal stemgerechtigden beloopt tusschen de 100 en 200. LUCHTVAART. DE DO-X. De DO-X, die Zaterdagochtend van Lissabon (Portugal) vertrok, voor do eerste etappe op haar Oceaan-vlucht, kwam dion middag 4 uur te Las Palmas (Oanarische eilanden) aan. Het toestel heeft het 1500 K.M. lange traject van Lissabon naar Las Palmas in oirca 6£ uur afgelegd en dus gevlogen met een gemiddelde snelheid van 230 K M per uur. Van hier zal de vliegboot zioh naar de Kaap Verdische eilanden be geven. De afstand daarheen bedraagt 1600 K M Te Las Palmas werd de DO-X geestdriftig begroet. Het vlieg tuig vloog eenigen tijd bovéu de stad en daalde vervolgens in de haven Het verankeren had zonder incidenten plaats VERSCHILLENDE BERICHTEN. DRIEVOUDIGE MOORD' Te Bilt- hoven zijn Vrijdagmiddag de 25-jarige mevrouw Soeparwi en haar twee kinderen een jongen van 4 en een van 3 jaar vermoord, door den 20 jarigen ludi- schen bediende Sono De heer Soeparwi had Vrijdagochtend zijn huis in de Koppellaan verlaten om te Utrecht, waar hij aan de universiteit in de Veeartsenijkunde studeerde, het doctorïal examen in dat vak af te leggen Toen hij omstreeks 3 uur terugkeerde, vond hij zijn huis gesloten, waarna met behulp van een smid de deur werd opengebroken Het bleek dat boven ook de deur van de slaapkamer was gesloten. Deze werd ingetrapt Op den grond lagen daar mevrouw Soeparwi een Indische van geboorte en haar beide jongens, allen doodop verschrikkelijke wijze waren hun met een mes tal van wonden toegebracht De omgeving was met bloed bespat. Naast de lijken lag het mes met schede. In de keuken lag de bediende Sono op den grond, met schuim op den mond, een gasslang werd naast hem aange troffen Vermoedelijk heeft Sono lang durige pogingen aangewend om te trachten, zich door gas verstikking van het leven te berooven. Dit is hem niet gelukt Door geneeskundige hulp is hij langzamerhand weer bij kennis gekomen Bij het verhoor door de justitie, heeft Sono aanstonds toegegeven mevr. Soeparwi en haar beide kinderen te hebben vermoord Een eigenlijk motief kon hij niet opgeven, althans niet naar "Westersche begrippen. Het eenige wat hij mededeelde, was dat hij den indruk had dat de heer en mevr. Soeparwi boos op hem waren, omdat zij den laatsten tijd weinig tegen hem spraken Dit bleek voldoende om hem tot zijn verschrikkelijke daad te brengen. AANRANDING Een 14-jarig meisje uit Reeuwijk, dat te voet op weg was naar Gouda, is op den Bodegravenschen straatweg meegelokt door een automo bilist, die, zonder dat het kind dit op merkte, den weg naar Rotterdam insloeg en op dien weg haar aanrandde. Halver wege Rotterdam liet hij zijn slachtoffer achter, na haar geld te hebben gegeven voor de autobus naar Gouda. Een boe renarbeider, die het schreiende kind passeerde, nam het meisje mede op den bagagedrager van zijn fiets, om haar terug te brengen naar Gouda. Ook deze man zou het meisje hebben aangerand De automobilist, die het meisje het eerst heeft medegenomen is aangehouden en heeft zijn misdrijf bekend De tweede aanrander is nog niet gevonden DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Zaterdagmorgen kwam op den onbe- waakten overweg, even voorbij de halte Zenderen, op eenigen afstand van Borne gelegen, een vrachtauto van den- Alge- meenen Boeren- en Tuindersbond uit Almelo, in volle vaart in botsing met een motortrein naar Borne. De vracht auto werd circa 300 M. meegesleurd en totaal versplinterd. De beide inzittenden, G. Gortemaker en J. de Ravers, beiden uit Zonderen, werden met een schedel fractuur en andere zware verwondingen opgenomen en naar het ziekenhuis te Almelo ver voerd, waar zij kort daarop zijn over leden. TAN HEINDE EN VER. Bij de mij nontpl offing te White haven (Cumberland) zijn in het geheel acht cn twintig arbeiders gedood. Er zijn achttien lijken, waarvan de meeste verkoold waren, aan de oppervlakte gebracht. Yan de 12 arbeiders, die in het ziekenhuis zijn opgenomen, is van twee de toestand ernstig. Bij een brand te New-York moeten op zijn minst zes menschen in de vlammen zijn omgekomen Verschei dene brandweerlieden zijn ernstig ge kwetst, De meeste bewoners hebben zich over de daken gered, ofschoon de sterke wind ook deze in brand had doen geraken Eerst na vole uren konden de honderden brandweerlieden den brand beperken. In een dorp in Zuid-Italië is bij een bruiloft getracht vele aanwezigen te vorgiftigen. De moeder van den bruidegom was n.l. langen tijd tegen het huwelijk van haar zoon met een buurmeisje gekant- Ten slotte stemde zij in het huwelijk toe en zorgde zelf voor het gebruikelijke bruiloftsmaal. Zij zorgde er voor. dat beide families aan aparte tafels zaten. Na afloop van den maaltijd schonk zij den familieden van de bruid vergiftigden wijn in. Nadat deze hiervan hadden gedronken viol een groot deel van hen onder hevige pijnen neer; vijf en-twintig menschen zijn in hoopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. De Daily Mail verneemt uit Zweed- sche hofkringen, dat koning Gustaaf van Zweden zou weigeren toestemming te geven tot het huwelijk van zijn klein zoon prins Gustaaf Lennart met de dochter van een Zweedsch koopman, miss Karin Niasvandt. Naar verluidt zou de familie van het meisje het en gagement hebben doorgedreven, zonder dat de koning ervan op de hoogte was, teneinde hem voor een fait accompli te stellen, Het N. T. A. meldt dat er in Engeland een nieuw kanon is vervaar digd voor het afweren van vliegers. Volgens de berichten zou dit geschut een nagenoeg totale trefzekerheid bij de beschieting van vijandelijke vliegtuigen waarborgen. Er kunnen in de minuut 25 schoten mede worden gelost. Het Engelsche ministerie van oorlog moet er zeer gunstige resultaten mee bereikt hebben. JAN HEN. Hij is een zoete, zachte vent, Aan onderdanigheid gewend, En vreest de vrouwen. Al ging hij ook op. zeek'ren dag, Met een benepen liefdelach Omstandig trouwen! Hij klopt de matjes achter huis, En hakt de blokjes voor 't fornuis, Stil en nauwkeurig. Soms klimt hij op een hooge trap, En zeemt de ruiten, stap voor stap, Gedwee en zeurig. Hij beurt de deksels van de pan, Wanneer hij durft zoo nu en dan, Om meer te weten. Want z'n beginsel houdt hem sterk, Z'n kracht bij het huishoud'lijk werk Dat is het eten. Hij waakt geregeld in den nacht, Als d' ooievaar iets aardigs bracht, Een huilend vrindje. Dan danst ie langs de harde grond, Of wandelt met de luiers rond, Van 't eerste kindje. Hij keurt de hoedjes van z'n vrouw, En is geregeld aan den sjouw Bij uitverkoopeu. Dan wacht ie zwijgend in een hoek, Tot het gepraat en het gezoek Is afgeloopen O, in gezelschap is ie zacht, Terwijl hij op commando lacht, Na 't eerste kopje, Hij houdt van suiker in z'n thee, En knabbelt op een koekje mee, Of op een hopje. Bedeesde, zoete, zachte vent, Met je verbogen element, Ver van te voren, Er sloop een fout in je bestaan, Omdat je niet, dan zou 't nog gaan, Onmiddellijk met rokken aan Eens bent geboren TELEGRAMMEN* HET WEER IN JANUARI. DE BILT (V.D.) Het Kon. Ned. Meteorl Inst. deelt medeGemiddeld over de 5 hoofdstations was in Januari de ochtendtemperatuur 3/4 gr te hoog. Alleen in de le decade was zij gr. onder normaal In de beide volgende decades ruim 1 gr. daarboven De grootste afwijkingen kwamen voor op den 9en en den 23en met resp 5 gr. onder en 4£ gr. boven normaal. De gemiddelde maximumtemperatuur was ongeveer normaalhet gemiddelde minimum 1 pet er boven. In de laatste decade bijna 3 gr. Het aantal dagen met een minimumtemperatuur onder het vriespunt was te de Bilt slechts 6 tegen 14 normaal De neerslag was overal ver boven normaal. Het minst in Noord-Holland met 30 pet. boven normaal In de meeste andere gedeelten 80 pet. in Limburg meer dan 100 pet Te de Bilt werden 35 uren zonnesohijn waargenomen, tegen 52 uren normaal. AUTOBUS VAN DEN DIJK GEVALLEN. HOEDEKENSKERKE (V.D.) Maon- dagmorgen te 7 uur is een autobus van den dienst OvezandeGoes nabij deze gemeente van den weg gereden en langs den dijk naar beneden gevallen. Het voertuig werd grootendeels vernield. De 8 passagiers liepen liohte verwon dingen op. De chauffeur kreeg eeu ernstige hoofdwonde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2