raoiq-probramma. DONDERDAG 29 JANUARI. HILVERSUM: 8,01 A.V.R.O. gram.; 10,10 morgenwijding; 10,30 ochtendconcert, 12,30 id.; 2 huisvrouwenhalfuur; 5 pia- novoordracht; 5,20 gram.; 6,30 volksuni versiteit; 7 Engelsch; 8,30 sportpraatje; 8,45 populair concert; 9,40 concertgebouw orkest; 10,05 lezing; 10,30 persberichten; 10,45 gram.; tooneel. HUIZEN: 8 K.R.O. gram.; 10 N.C.R.V. zang; dameskoor; 10,30 ziekendienst; 11,30 K.R.O. godsdienstige causerie; 12 K.R.O.-trio; 2 N.C.R.V. gram.; 2,15 hand- werkcursus; 3,15 vrouwenhalfuurtje; 4 ziekenuurtje; 5 concert; 6,30 gram.; 6,45 knipcursus; 7 vroolijk allerlei; 8 K.R.O. „Concordia" te Breda; 8,10 K.R.O.-orkest; 8,35 zang; 8,50 orkest; 9,15 gram.; 10 zang; 10,15 orkest; 10,45 toespraak; 11 12 gram. VRIJDAG 30 JANUARI. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. gram.; 10 V. P.R.O. morgenwijding; 10,15 voordracht; 10,30 ziekenuurtje; 11,30 gram.; 12,30 A. V.R.O. omroeporchest; 2,30 schooluitzen- ding; 3 A.V.R.O.-kwintet; 4 V.A.R.A. or gelspel; 4,30 voor de jeugd; 5,15 gram.; 5.30 concert; 6,55 N.V.V.; 7,10 cursus; 7,45 gram.; 8 V.P.R.O. catechisatie; 8,30 8,30 concert; 9 lezing; 9,30 concert; 10,05 nieuws; 10,15 voordracht; 10,45 gra- mofoon; 11 gramofoon. HUIZEN: 8 K.R.O. gram.; 11,30 half uurtje voor zieken; 12 K.R.O.-kwintet', 1,30 gram.; 2 kookpraatje; 2,45 orgel concert; 4,30 concert muziekkorps le reg. huzaren; 5,15 lezing; 5,30 vervolg con cert stafmuziek; 6 tuinbouwhalfuurtje; 6,25 vervolg concert; 6,45 Engelsch; 7,15 „In- dië als Toeristenland"; 7,45 K.R.O.-or kest; 9 Vaz Dias; 9,15 concert; 9,30 cau serie; 10 concert; 10,45—12 gram. de heer de Waal de toestand van het hek van de begraafplaats, dat niet ge sloten kan worden, waarop de voorzit ter antwoordt, dat er een haak aange bracht zal worden. De heer der Weduwen bespreekt de toestand van de begraaf plaats zelve en vraagt waarom de grond op Bellaert verkocht is? Hij zou den raad willen verzoeken een flink stuk grond aan te koopen voor uitbreiding van de begraafplaats en hiervan de helft te verpachten. De voorzitter zou niet te groot stuk willen koopen, daar het toch slechts voor eigen graven noodig is. Besloten wordt dat B. en W. deze zaak eens zullen onderzoeken. Nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld, dat uit deze gemeente een bedrag van ruim f 514 aan gewetensgeld is ontvangen, sluit hij hierop de vergadering. ST.-ANNALAND. Maandag 26 Jan. ver gaderde de B.V.L. in het café van den heer A. Gaakeer. De voorzitter van de pl aatspl iilro lor. Hct/vnra f wxia/v -—w1- komst en heette in 't bijzonder overste Bierman, commandant van 't geweest Zee land, welkom. Daarna kreeg de heer Laernoes het woord, wien het bijzonder genoegen deed dat ook enkele dames ('n tweetal) onder de aanwezigen waren. Hij schetste het doel van den B.V.L., n.l. het zich teweer stellen tegen eventueel revolutionnaire bewegingen. Volgens spr. was de kans daarop niet zoo heel ge ring, gezien de propaganda, gemaakt door communistische partij en S.D.A.P. Vervol gens werden eenige films vertoond, o.a.: eenige tafereelen uit de landstormbewe ging; het bezoek van H.M. de Koningin aan verschillende plaatsen in ons land; propaganda voor het Landstormblad enz. Tusschen de vertooning van deze film had overste Bierman het woord geno men om de inrichting van de beweging uiteen te zetten, waarna hij overging tot de uitreiking van een 12-tal brevetten als scherpschutter. In 't bijzonder werd genoemd de heer P. A. Goedegebuure, die op 1 punt na (189) koningsschutter was geworden. Daarna sloot de heer Hanssens met de verzekering dat het voor de aanwezigen een gezellige en leerzame avond was geweest. Na afloop bestond er gelegenheid zich op te geven als lid van de B.V.L. of als abonné op het Landstormblad. Jaarvergadering van de afdeeling St.-Annaland van het Groene Kruis ten huize van dhr. A. Scherpenisse. Aan wezig 18 leden. Met het goed slot ad f 2331,375 over 1929 bedroegen de ont vangsten f 2998,185 en de uitgaven f 273,23 zoodat nu het goede slot f 2724,955 be draagt, waarbij nog komt f 51,92 van de in 1927 en '28 verkochte Emmabloempjes. De begrooting voor 1931 werd vastge steld in ontvang en uitgaaf op f3394,955. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal met 5 was verminderd en op 1 Jan. 1931 dus 419 bedroeg. Het materiaal is weer met het een en ander aangevuld. In 1930 werd 84 maal gebruik gemaakt van de verschillende artikelen. Dr. Quak- kelaar, die aan de beurt van aftreding was, werd met algemeene stemmen her kozen als bestuurslid. ZEEUWSCHE KAMER v. KOOPHANDEL. Vrijdagavond heeft de Kamer v. Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden vergaderd. De voorzitter, de heer C. Boudewijnse, heeft een nieuwjaarsrede uitgesproken, waaraan het volgende is ontleend: Het is wel een zeer bijzonder ver schijnsel, dat, niettegenstaande tal van landen zich economisch sterner denken te maken, door het steeds hooger op trekken van tolmuren, zij de crisis niet buiten hebben kunnen sluiten, zoodat deze wereldcrisis wel duidelijk aantoont, hoe zeer staten en v olken economisch van el kaar afhankelijk zijn. Omdat de voort brenging njet in 9.1Xe gevallen uitsluitend van menschclijk inzicht afhankelijk is, zullen er steeds crises kunnen voorko men, maar van deze crisis zijn ook zeer veel andere omstandigheden oorzaak. Dat Rusland buiten de wereldgemeen schap is komen te staan, dat er tenge volge van den oorlog een verarming is ontstaan van sommige landen en volks groepen, zijn zeker wel omstandigheden, welke de crisis verergeren, doch de eigenlijke crisis is een phase in de gol vende beweging, welke haar uitgangs punt heeft in de productie. Ook in het district der Kamer doet de wereldcrisis zich gevoelen, o.a. ten zeerste in den landbouw, met name in den akkerbouw. Hel is echter opvallend, dat, al is er naast de seizoenwerkloos heid ook crisiswerkloosheid, in de groo- lere steden de meeste winkelzaken nog geen reden tol klagen hebben. In het algemeen kan volgens spr. ze ker niet worden gezegd, dat 1930 in het handelsverkeer tusschen de volken eenige verbetering heeft gebracht. In tegendeel, in sommige staten werden voor verschillende artikelen de invoerrechten opnieuw verhoogd, en al worden in tal van naties vooraanstaande personen ge vonden, die het onzinnige van een der gelijke politiek inzien, die inziien, dat de naties op een dwaalweg zijn, waarvan zij behoorèn terug te komen, de toe stand is zoo ingewikkeld geworden, dat het wel zeer moeilijk schijnt te zijn, om tot betere verhoudingen te geraken, zoodat tot nu toe Geneefsche conferenties öf geen, öf slechts zeer povere resul taten hebben bereikt. Toch is er geen reden om te wanhopen, want hoe onbe duidend die resultaten ook mogen zijn, hoe sceptisch men ook moge staan te genover denkbeelden, om den weg door bilaterale verdragen te willen effenen, toch is niet wel aan te nemen, dat, als in de naties meer en meer wordt ge voeld, dat het internationale handelsver keer een heksenketel is geworden, men niet uiteindelijk gezamenlijk zou trach ten, zich hieruit te bevrijden. Dat de tegenwoordige crisis remmend zou werken op het bereiken van econo mische toenadering, kan spr. niet aanne men. Spr. heeft vertrouwen in het ^bestaan van een wereldorde, waarin de verdwa zing tenslotte het onderspit zal moeten delven. Maar niet gelooft hij in een sug gestie, welke men in Amerika heeft ge probeerd met te zeggen „business is good", wanneer de zaken slecht gaan. De rede van den voorzitter werd met groote aandacht gevolgd en namens de vergadering beantwoord door het oudste lid, den heer M. Laernoes. De vergadering herkoos als voorzitter den heer C. Boudewijnse, als voorzitter van de afdeeling grootbedrijf den heer M. Laernoes en als voorzitter van de afdeeling kleinbedrijf den heer L. A. Stof- koper. nen aan een telegram der Zeeuwsöhe Landbouwmpij. aan de ministers van bin- nenlandsche zaken en landbouw en van financiën te dezer zake, en daartoe werd met 9—5 stemmen besloten. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De lijst, waarmede de Staatkundige Ge reformeerde Staatspartij in al de 7 kies kringen van Zeeland bij de a.s. Staten verkiezing zal uitkomen, luidt als volgt: 1. D. Kodde te Zoutelande (aftr.); 2. D. Joziasse te 's-Gravenpolder (aftr.); 3. C. Boender te Tholen (afr.); 4. J. J.'van Klinken te Nieuwerkerk; 5. Iz. de Feij- ter te Axel; 6. A. C. Heijboer te Oud- Vossemeer; 7. M. van Fraassen te Waar de; 8, A, v. d. Wekken te Noordgouwe; 9. C. v. d. Berge te Tholen; 10. H. Cij- souw te Westkapelle; 11. C. Graveleijn te Kerkwerve; 12. M. Ringelberg te Zierik- zee; 13. J. Moens te Koudekerke; 14. P. Cijsouw te Wemeldinge en 15. A. M. Coomans te Haamstede. rechtzaken. WEGEN VAN AUTO's NIET VERPLICHT. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in een zaak van Mr. M. H. H., advo caat en procureur te Bergen op Zoom, die cassatie had aangeteekend tegen een vonnis van de rechtbank te Breda, waar bij hij is veroordeeld tot f 1,— boete, omdat hij niet was nagekomen de ver plichting, opgelegd bij een algemeenen maatregel van bestuur als bedoeld in art. 42 der Wegenbelastingwet (het on derwerpen van zijn auto aan een amb telijke weging). Dat voorschrift berust op art. 1 van een Kon. besluit van 10 October 1927. De Hooge Raad overwoog, dat in de Wegenbelastingwet geen enkele bepaling voorkomt, ter uitvoering, waarvan dit voorschrift strekt, maar dat het inhoudt een aanvulling en uitbreiding niet een uitvoering van het bepaalde in para graaf 3 van de wet, in welke paragraaf verplichtingen van houders of bestuur ders van motorrijtuigen zijn geregeld, o.a. in art. 15, welke veel minder ver gaan dan de verplichtingen, bij meer ge noemd Kon. besluit opgelegd. Zoodoen de overschijdt art. 1 van het Kon. be sluit de grenzen van de in art. 42 der wet gegeven bevoegdheid en mist daar- daar verbindende kracht. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het vonnis vernietigd en den betrokkene van rechtsvervolging ontslagen. THOLEN. De Kantonrechter heeft Maan dag 26 Jan. veroordeeld wegens: Na slui tingsuur zich bevinden in een café: J. V., St.-Annaland, tot f 1 b. of 1 d. h.; A. K., St.-Annaland, dronkenschap, uit gesteld tot 23 Febr.; J. V., St.-Maartens dijk, luidkeels schreeuwen op den open baren wegf 4 of 4 d, h. Bij verstek, P. S., St.-Annaland, met motor rijden zonder licht, f 3 b. of 3 d. h.; J. M. v. L., Oud-Vossemeer, id. f 2 b. of id. h.; J. A. H., Poortvliet, id., f 3 b». of 3 d. h.venten zonder vergunning te St.- Filipsland: C. R. te Rucphen, f b. of 1 d. h.; openhouden van zijn café na be zetten tijd: F. R., te St.-Annaland, f 7 b. of 7 d. h.; krachtens de kinderwet is veroordeeld: A. Q., te St.-Filipsland, we gens aanranding van een meisje op de fiets, tot een berisping; A. v. B., te Poortvliet, luidkeels schreeuwen op straat te St.-Annaland, f 4 b. of 1 w. t.s.; J. L. F. te St.-Annaland, in dronkenschap rijden op rijwiel, f 8 b. of 8 d. h. post en telegraphed Bij het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie wordt de moge lijkheid overwogen tot verlaging van net vastgestelde recht voor het houden van een telegram-adres en van het recht tot het afhalen der post uit de postbussen aan de kantoren. landbouw en veeteelt. BEETWORTELSUIKERFABRIRK „DINTELOORD". Maandag is te Roosendaal de alge meene jaarlijksche vergadering ge houden van de Vennootschap tot exploitatie van Suikerfabrieken te Dinteloord. De Voorzitter de heer W. Kakebeeke, deed aan de behandeling van de agenda een korte beschouwing over den toestand in de suikerindustrie voorafgaan en daarbij oefende hij critiek op de houding der regeering, wier maatregelen tot heden hij verre van voldoende achtte. Hij sprak de meening tegen van prof. Minderhoud te Wageningen als zou Java zijn riet suiker goedkooper kunnen leveren dan de bietsuiker. Met dr. van Ginne- ken was bij het eens, dat Nederland bij onbeschermde productie een loo- nende suikerindustrie kon bezitten, want Nederland behoort juist tot de landen, die het goedkoopst kunnen produceeren. Spr. wijdde vervolgens nog een korte beschouwing aan de pogingen van Chadbourne om een internationale productieregeling tot stand te brengen. Spr. voor zich geloofde, dat Chadbourne op den duur succes zal hebben, omdat hij de leidende personen in de inter nationale suikerindustrie in het gelid heeft gekregen. Er is een wil merk baar om tot een regeling te komen. De balans en de exploitatierekening over het boekjaar__1929—-1930 van"de derij Dinteloord en de gecombineerde balans en gecombineerde exploitatie rekening van de Vennootschap tot exploitatie van Suikerfabrieken werden uitvoerig toegelicht en besproken. Ten aanzien van de coöperatieve suikerfabriek en raffinaderij „Dintel oord" deelde de heer van Bommel van Vloten mede, dat op de koop bieten een verlies is geleden van 90 cent per 1000 K.G. ledenbieten. Ér zal voor de leden een gemiddelde netto bietenprijs kunnen worden uit gekeerd van f 7,64 per 1000 kilogram bieten, verminderd met.de plaatselijke kosten, de kosten van het zaad en de debittering der bieten van vorig jaar. De balansen en exploitatie-rekeningen werden hierna ongewijzigd vastgesteld. Aangenomen werd vervolgens een bestuursvoorstel tot geheele aflossing van de hypothecaire obligatieleening en deze aflossing, als zijnde buiten gewoon, niet per aandeel of over de bieten om te slaan, maar uit de kas te- betalen. Het uitstaand bedrag is per saldo f 127,000. De heer van Bommel van Vloten besprak vervolgens den stand van zaken in de suikerindustrie. De regeeringsmaatregelen voor de bietsuikerindustrie besprekend, deelde spr. mede, dat vaststaat dat steun zal worden verleend, wellicht in den vorm van een productiepremie. Hoe groot deze zal zijn en of deze voldoende zal wezen is evenwel nog niet bekend. Er is gevraagd, aldus spr., of het niet wenschelijk is de fabriek stop te zetten en alleen ruwe suiker te verwerken en van het invoerrecht daarop partij te trekken. Het bestuur is evenwel van meening, dat, als niet tijdig regeeringssteun afkomt, of indien deze te gering is, beter de verplichte bietenlevering kon worden verminderd tot 10,000 kilogram per aandeel. Door de „Dinteloord" een campagne te laten maken van slechts een 115,000,000 kilogram bieten en de coöperatieve te Zevenbergen stop te zetten ware in die omstandigheden de meest ge- wenschte oplossing te verkrijgen. Er gingen uit de vergadering stem men op tezijnertijd nog een algemeene vergadering te beleggen om hierover nader te beslissen, iets wat door het bestuur werd toegezegd. Onder applaus werd nog besloten uit deze vergadering een telegram naar de regeering te zenden, vragende onmiddellijken steun voor de biet suikerindustrie. kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. NIEUWERKERK. Door de lidmaten werd de vorige week een stemming ge houden wie in de eerstvolgende 10 jaren met de beroeping van predikanten en de benoeming van ouderlingen en diake nen zal worden belast, de Kerkeraad of kiescollege. De uitslag was dat de meerderheid zich uitsprak voor het be houd van het reeds bestaande kiescollege. ST.-ANNALAND. Vrijdagavond 6 uur, ds. A. van Willigen van 's-Grevelduin— Kapelle. POORTVLIET. De lidmaten hebben met meerderheid van stemmen besloten het recht tot het uitoefenen van het beroe- pings- en benoemingswerk aan den ker keraad te laten. 22 van de 70 uitge brachte stemmen gaven de voorkeur aan een kiescollege. tan heinde en ver. De zakenwijk te Buenavantura, een stad in Columbia (Zuid-Amerika) is door brand vernield. De schade bedraagt 5 millioen dollar. Het Musschingswerk werd door den storm en gebrek aan water ten zeerste 'belemmerd. Tot dusverre zijn er vijf dooden geborgen. De brand is overgeslagen op de havenemplacementen, met inbegrip van schepen en dokken. Uit Britsch-lndië wordt gemeld, dat tusschen April en December 54,000 per sonen zijn veroordeeld wegens daden van civiele ongehoorzaamheid. Van deze per sonen werden 20,000 gearresteerd. Elf duizend worden in vrijheid gesteld. Een aantal van 23,500 bevindt zich thans in de gevangenis. Onder de bevolking wer den tusschen April en Juli 100 personen gedood en 427 gewond, tengevolge van geweervuur tot het onderdrukken van onlusten. Nabij Alicante heeft een ontzettend drama plaats gehad. Een klein kustschip, de „Lezo", uit San Sebastiaan, kreeg 'n iek en twee visschersschepen hielpen de be manning de boot op het strand te zetten. Bij het lossen van een hoeveelheid car bid, welke deel uitmaakte van de lading, had een geweldige ontploffing plaats, die de „Lezo" en dc twee vissdhers- schepen geheel vernielde. Zes leden der bemanning van de „Lezo" en zeven vis- schers werden gedood, terwijl vier vis- schers ernstig gewond werden. Te Tunis heeft zich een ontzettend drama afgespeeld. Een man, wiens vrouw hem verlaten had, begaf zich naar de woning, waar de vrouw en haar vriend zich bevonden, en wierp een dynamiet- patroon naar binnen. Een hevige ont ploffing volgde, waarhij de vriend en drie in een aangrenzende woning hui zende vrouwen om het leven kwamen. xxwjt/iLv.1.. mnaDorg, ae Dexwaamsie piloot van het Zweedsdhe leger, die zich wereldvermaardheid verwierf doorj na de ramp van de „Italia" in Juni 1928 ge neraal No'bile van een ijsschots te red den, is als gevolg van een vliegongeluk om het leven gekomen. Pierre iLaval is er in geslaagd een Fransch Kabinet samen te stellen. De nieuwe minister-president stamt uit een eenvoudig milieu. Hij was de zoon van een slager en heeft zijn studie slechts kunnen volbrengen, door in zijn vrijen tijd lessen te geven. Thans is hij 47 jaar oud. iLaval geldt als een leerling van Briand, met wien hij trouwens door persoonlijke vriendschapsbonden gebon den is. Te Zurich is een- aanslag gepleegd op den Italiaansc'hen consul-generaal door een jeugdig Italiaan Lina Bassi, die reeds herhaaldelijk zonder succes op het con sulaat was geweest om een ondersteu ning te vragen uit Zijn militairen dienst tijd afkomstig. Bassi werd op straat ge arresteerd. De consul-generaal is aan de bekomen verwondingen overleden. verschillende berichten. SPOORWEGONGELUK. Maandagavond 7 uur is op het Hoofdstation te Gronin gen een zeer ernstig spoorwegongeluk gebeurd. De personentrein uit Winschoten reed bij het binnenkomen op een uit gaande goederentrein. Het gevolg van de botsing was, dat de postwagen geheel werd ingedrukt, en ook het daarachter rijdende tweede klas rijtuig geheel werd vernield. Er zijn 3 dooden en zes ge wonden. Gedood zijn de heeren Bolgraf uit Amsterdam, D. S. Diddens, aanne mer te Groningen en v. d. Veen, even eens te Groningen. De conducteur die in den postwagen zat, is gered, maar wel gewond. De oorzaak van het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het ma- chinepersoneel van den rangeerenden goe derentrein, die door een onveilig sein is gereden. Een onderzoek wordt daar naar nog ingesteld. De binnenkomende trein was de zoogenaamde Duitsche trein. Deze was nauwelijks onder het viaduct door, toen hij met een hevige botsing op den rangeerenden goederentrein reed, zoodat de bagagewagen van den per sonentrein, die vlak achter de locomo tief reed, werd opgenomen en door het tweede klasse rijtuig, dal daar op volg de, werd geschoven en vervolgens ter rechterzijde onderstboven neerviel, zoo dat de wagen met de wielen omhoog ligt. Het tweede klasserijtuig werd als het ware in de lengte gehalveerd, zoodat de personen, die aan die eene zijde hebben .gezeten als het ware werden wegge vaagd en onmiddellijk moeten zijn ge dood. De passagiers, die aan de andere zijde van den wagen zaten, werden door den versplinterden wagen gewond. Ook 't volgende rijtuig werd ernstig gehavend. De beide locomotieven bleven vlak tegen elkaar aanstaan, maar in de rails. KANTOORBEDIENDE OVERVALLEN. - Zoterdagavond is een 16-jarige kantoor bediende toen hij van een bankinstelling met f 2000 in zijn actentasch terugkwam in het kantoorgebouw van de firma van Rossum te Rotterdam, bij welke firma de jongen in dienst is, in de vestibule van het kantoor door twee mannen over vallen. De mannen sloegen den jongen tegen den grond, terwijl iemand de tocht deur dichthield en een ander op straat op den uitkijk stond. De kantoorbediende heeft zich echter danig geweerd; hij liet zich de tasch niet ontstelen. Op zijn geroep kwamen er leden van het per- sonee lop het kantoor en daarop namen vier mannen de vlucht. Men heeft hen nagezet, maar bij de Breedenstraat raiakte men het spoor bijster. Omdat de aci- tervolgers geen alarm hebben gemaakt, heeft het publiek het was vrij druk geen acht op hen geslagen, waar schijnlijk omdat men de achtervolging voor een spel heeft aangezien. Er is bij de politie van deze zaak aangifte ge daan. Van de daders bezit men een v 'ij volledig signalement. Uit hun handelwijze is gebleKen, dat zij op de hoogte waren van de situatie op het kantoor. Zij waren als heeren gekleed. EEN DOLLE KOE. Dinsdagmorgen is een koe, welke daar was aangevoerd met de boot uit Zierikzee, op de Oosterkade te Rotterdam dol geworden. Het dier is het emplacement bij het Maasstation op gerend en daar in de Maas ge sprongen. Met behulp van touwen is de koe weer op het droge gebracht, waarna zij per veetransportwagen naar het abottoir is vervoerd. telegrammen. B ANKCON CENTR AT J E. AMSTERDAM. (V.D.) Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, hebben sedert eenige maanden besprekingen plaats gehad tusschen leiders van diverse provinciale bankierskantoren en commissionnairs in effecten, ten doel hebbende te geraken tot de stichting van een Bankcentrale te Amsterdam, als bolwerk tegen de steeds verder voortschrijdende concentratie van het groote bankbedrijf in de zoo genaamde „provincie", waardoor vele provinciale bankiers en commission nairs zich ernstig bemoeilijkt gevoelen in een gezonde expansie van het van oudsher gevestigde bedrijf. Beoogd wordt een tegenconcentratie van vrije bedrijven in den lande, welke onder handhaving van ieders zelfstandigheid en onafhankelijkheid onder meer door none. wuUalc hank iu Amsterdam voor de aangesloten bankiers en commissionnairs den weg zal effenen tot het centrum van den geld- en effectenhandel. Door een voorloopig comité zijn de noodige voor bereidende maatregelen genomen voor de totstandbrenging van de te stichten beoogde organisatie. Dit comité is thans zoover gevorderd met de voor bereidende werkzaamheden, dat het de verdere leiding heeft overgedragen aan een voorloopig bestuur, dat zieh heeft gevormd, waarin meerdere be stuurders van oude vrij-bedrijven als vertegenwoordigers van bepaalde ge westen hebben zitting genomen, welk voorloopig bestuur zal worden uitge breid met afgevaardigden van vrije bedrijven in diverse provinciën, voor zoover deze nog niet in het voorbe reidend comité, dat de kern zal blijven uitmaken van het voorloopig bestuur, vertegenwoordigd waren. BRANDSTICHTING. ALPHEN. (VD.) In den nacht van Dinsdag op Woensdag is brand uit gebroken in een hooiberg van gebr. van Schie, staande aan De Hoorn, alhier. Gebleken is, dat de brand te wijten is aan kwaadwilligheid. De dader, een landlooper, die den nacht in den hooiberg had doorgebracht, beeft zich Woensdagmorgen te Den Haag aangemeld, met de mededeeling, dat hij den brand bad aangestoken, HOOG WATER. BRUSSEL. (V.D.) Uit Namen en Luik wordt was van Maas en zij rivieren gemeld. De Sambre eu de Ourthe zijn buiten bun oevers getre den. Bij Luik staan eenige landerijen blank. Uit het geheele land wordt regen en sneeuw gemeld. Er wordt voortzetting van de was verwacht. POSTOVERVAL. OPPELN. (V.D.) Dinsdagavond werd, tusschen Slawitz en Halbendorf, een auto van de Rijkspost, die zieh op den terugweg naar Oppeln bevond, door 3 'gemaskerde bandieten overvallen. Zij dwongen den chauffeur den wagen in een boschje langs den weg te rijden, waarna zij hem eu 2 passagiers"'bon den. Alle postzakken werden van brieven van waarde beroofd. Naar schatting viel den bandieten een be drag van ongeveer 1000 Mark in handen. DE TOESTAND IN BRiTSCH-INDIË. LONDEN (V.D.) Dinsdagavond zou Gnndhi voor het eorat na zijn in-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2