ZIERIKZEE-ROTTERDAM RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 13 JANUARI. HILVERSUM: 8,01 A.V.R.O. gram.; 10,01 morgenwijding; 10,30 A.V.R.O. kwintet; 12,30 concert; 2 huisvrouwhalfuurtje; 3 knipcursus; 4 cello-voordracht; 4,30 Kin deruurtje; 5,30 concert; 6,15 Onderwijs fonds Binnenvaart; 6,45 concert; 7 En- gelsch; 8,01 volksuniversiteit; 8,30 om- roeporchest; 7,30 kamermuziek; 10 nieuws; 10,10 Dajos Bela; 10,45 gram. HUIZEN: 8 K.R.O. gram.; 11,30 godsd. causerie; 12 K.R.O. trio; 1,30 gram.; 2 vrouwenuurtje; 3 knipcursus; 5 gram.; 6,30 verbonds-kwartiertje; 6,45 schriftver betering; 7,45 lezing; 7,45 pater Boro- meus; 8,4510,45. concert K.R.O. orkest; c.a. 9 Vaz Dias; 10,45—12 gram. WOENSDAG 14 JANUARI. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. gram.; 9.15 orgelspel; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10.15 gram.; 10.30 „Onze Keuken"; 11 gram.; 11.05 Volks Universiteit; 11.35 gram.; 12.20 middagconcert; 2.30 vrouwen uurtje; 9 V.A.R.A.-orkest; 9.15 Hoorspel „Het Verleden spreekt"; 10.30 gram. en concert; 11.05 Vaz Dias; 11.15 gram. HUIZEN: 8 N.C.R.V. schriftlezing; 8.15 morgenconcert10.30 ziekendienst11 har moniumconcert 12 gram.; 12.30 concert; 2 gram.; 2.30 Chr. lectuur; 3 concert; 4.30 gram!.j 5 kinderuurtje; 6 lezing; 6.30 koersen; 6.40 gram.; 7.30 voor de jeugd; 8—10.45 concert;) 10 Vaz Dias; 10.45—11.30 gram. Oud-Geref. Gem. OUD-VOSSEMEER. Donderdagavond 6 uur, de heer Baaij van Tholen. VERSCHILLENDE BERICHTEN» DAAD VAN EEN ONTOEREKENBARE. Eenigen tijd geleden was als proef uit het krankzinnigengesticht ontslagen een patiënt, wonende te Hoogeveen. Na zijn intrek in de echtelijke woning bleek toch, dat zijn) toestand nog niet geheel normaal was. Donderdag; had hij tegen zijn vrouw geklaagd, dat hij des nachts slecht had geslapen, waarop deze hem geraden had zich dan weer een oogenblik ter ruste te begeven, om de verloren rust in te halen. Hij schijnt hierop in woede te zijn ontstoken en bracht zijn vrouw zoo danige klappen toe, dat ze het geraden had geacht het huis te ontvluchten. Met mooie voorwendsels heeft hij haar toen weer in huis gelokt, waarop de man zijn vrouw naar het schuurgedeelte sleep te en met een hard voorwerp, vermoede lijk een bijl, zoodanig mishandelde, dat ze bewusteloos werd. Hevig bloedend is ze in het schuurdeel blijven liggen. De ter hulp gesnelde kinderen kregen even eens verwondingen. De dader is daarop naar den genees heer te Hoogeveen gegaan en heeft daar medegedeeld, dat hij zijn vrouw ver moord had en dat het nu maar weer het beste was, dat hij naar het gesticht terug ging. De dokter is direct per auto naar het huis van den ontoerekenbare gegaan ei\ trof daar de echtgenoote zoo danig gewond aan, dat opneming in het ziekenhuis dringend noodig was. De dader schijnt, zonder zich verder om iets te bekommeren, per fiets ver trokken te zijn en zou zich hebben aan gemeld ter opneming in het krankzinni gengesticht. OUDE VROUW VERBRAND. Op droe vige .wijze is Zaterdagmiddag de 81-jarige mej. M. J. om het leven gekomen. Toen zij zich in haar kamer op de derde verdieping achter! bij een kachel warmde, geraakte haari kleeding in brand. Op haar hulpgeroep snelden buren toe. De oude vrouw geleek toen echter reeds een bran dende fakkel. Nadat de vlammen ge- bluscht waren, verleende de G. G. D. de 'eerste hulp, waarna zij met zware brand wonden over het geheele lichaam naar het ziekenhuis aan de Coolsingel is ver voerd. Daar is zij spoedig overleden. VIN HEINDE EN VER, Op 18 Januari zal het zestig jaar geleden zijn dat het Duitsche Rijk werd gesticht. Deze dag zal plechtig herdacht worden. Een feestrede zal worden uit gesproken door dr. Kahl, die zestig jaar geleden de plechtigheid in de „Spiegel zaal" in het paleis van Versailles bij woonde. Ook dr. Briining zal een korte toespraak houden. De rijkspresident zal deze plechtigheid bijwonen. De voorzitter van de door Hoover ingestelde commissie voor de werkver- schaffing heeft in een door hem uitge bracht rapport becijferd, dat het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten 4 a 5 millioen bedraagt. Verbetering in den toestand kan niet voor de lente worden tegemoet gezien. Het persbureau der justitie te Dus- seldorp deelt mede, dat de Dusseldorp- sche moordenaar Peter Kürten, die ge- ruimen tijd ter observatie in een sana torium heeft vertoefd, als verantwoorde lijk voor de door hem gepleegde mis daden kan worden beschouwd. De jus titie is thans bezig de acte van beschul diging samen te stellen. Een driemotorig vliegtuig van den nachtpostvliegdienst Brussel—Londen is te Melle bij) Gent tegen den grond geslagen. De rechtervleugel raakte den grond, toen de vlieger een bocht wilde maken, om wegens het slechte weer terug te keeren. De piloot) en de monteur werden gedood. Bij het industrieplaatsje Lecco aan het Como-meer (Italië) zijn geweldige rotsblokken omlaag gestort. Zij kwamen neer op eenige huizen, Twee daarvan werden volkomen verwoest, waarbij een aantal personen gedood werd. Tot dus verre werden 4 lijken geborgen. Op het vliegveld van Miami, in Florida, vond een ernstig ongeluk plaats. Van een vliegtuig, waarin vier personen gezeten waren, weigerde op 400 M. hoog te de motor, zoodat de piloot in glijvlucht moest dalen. Bij de landing kwam de machine terecht in de bovengrondsche (leiding van het hoogspanningsnet, met het gevolg, dat het toestel neerstootte. Drie personen werden gedood, terwijl de vierde zwaar gewond werd. President Hoover gelooft, volgens een N.T. A-bericht, dat er over tien jaar een nieuwe generatie van Amerikanen zal beginnen op te komen, begaafd met de geestelijke, moreele en fysieke ge zondheid, noodig om het hoofd te bie den aan( de samengesteldheden des levens te midden van de wonderen der weten schap. In een interview vertelde de pre sident, dat alleen de kinderen van een nieuwe generatie van ieen nieuw Ame rika tegen deze toekomstige wereld op gewassen kunnen zijn. De centrale regeering gaf den militairen commandant te Lantsj.au bevel een eind te maken aan den burgeroorlog in de provincie Kansoe, indien noodig door een strafexpeditie. Volgens geloofswaardige cijfers bedraagt het aantal personen in het afgeloopen jaar in de provincie door strijdkrachten en roovers om hals ge bracht, een kwart millioen. In de afge loopen twee jaar is de bevolking van heele steden, over den kling gejaagd. Er komen thans nadere berichten over de reeds vermelde terreur, die door Mohammedaansche benden is .uitgeoefend in de westelijkste provincie van China, Kansoe. Het N.T. A. maakt er melding van in een telegram uit Sjanghai en „Times" te Peking. In den loop van negen maanden zijn in het Zuiden der provincie volgens het eene bericht 30.000 menschen door roo« verbenden vermoord. Naar de „Associated Prèss" uit Gua yaquil, in Ecuador meldt, werd een ma- teriaaltrein, die zich bij het op een af stand van 115 K.M. van Guayaquil ver wijderde station Huigra bevond, door een aardverschuiving geheel bedolven. Hier bij kwamen 170 personen om het leven. Het aanleggen van de beide tunnels onder de Schelde bij Antwerpen is aan een Luiksche firma opgedragen. De eerste tunnel dient voor het groote verkeer en zal een lengte hebben van 21/2 kilometer; de tweede, die bestemd is voor voet gangers, zal 500 meter lang zijn. De groote tunnel moet in duizend werkda gen gereed zijn, de tweede in 650. De totale kosten van het werk bedragen ongeveer 280 millioen francs. De regeeringen schijnen het er on derling over eens te zijn geworden, dat de algemeene ontwapeningsconferentie op 1 Maart t932 bijeengeroepen dient te worden en dat de Ceehische. minister v. Buitenlandsche Zaken, Benesj, tot voor zitter zal worden benoemd. Hij zal wor den bijgestaan door neutrale vice-voor- zitters. waarvoor de namen van minister Beelaerls Van Blokland en van den Deen- schen minister Munch worden genoemd. Zaterdagmorgen vloog met een ge weldige knal te Kopenhagen een groote gashouder van een reservegasfabrieK in de lucht. Alle vensters van de omliggende huizen werden verbrijzeld. Een man werd gedood en verscheiden personen liepen verwondingen op, o.w. ook eenige, die zich in de nabijliggende huizen bevon den. Een man wordt nog vermist. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. DE 10 GEBODEN VAN DE KACHEL. 1. Zorg er voor, dat kachels, haarden en fornuizen geheel zijn leeggehaald vóór het aanmaken. 2. Wees bij het aanmaken zoo zuinig mogelijk met het materiaal; verspil niet onnoodig houtjes, vuurmakers en turf. 3. Stort geen petroleum in een bran dende of smeulende kachel; bevochtig daarmede alleen turf, die gij voor het aanmaken gebruikt. 4. Vul de kachel eerst bij, als een gloeiende onderlaag is verkregen. 5. Stel u op de hoogte van de lucht- regeling van uw kachel; van de lucht toevoer hangt, vooral bij vulkachel en vulhaard, alles af. 6. Houd bij het bestellen van anthra- ciet rekening met het systeem van uw kachel; de groote stukken anthraciet, die voor uw haard geschikt zijn, deugen niet voor een vulkachel. 7. Laat geen petroleum-, gas- of elec- trische kachel branden, als ge uw woning onbeheerd laat en beveilig elke kachel voor de aanraking van kinderen. 8. Denk eraan, uwe kachels, van welke soort zij ook zijn, op tijd een schoon maakbeurt te geven! 9. Laat het fornuis nooit roodgloeiend staan, het slijt daardoor te veel. Temper dus 't fornuis bijtijds en stook oordeel kundig. Strooi zand op het fornuis vóór ge gaat bakken, 10. Maak na gebruik het fornuis schoon met couranten en poets het op, als het is afgekoeld. WINTERVOEDERING VAN VOGELS. Nu het tijdstip weer nadert, waarop vogelvoedering wen9chelijk >en bij het in- kelijk wordt, wekken wij, namens het Comité voor wintervoedering van vogels allen, die er toe willen bijdragen een zoo uitgebreid rnogelijken vogelstand ge durende hetj ongunstige jaargetijde in het leven te houden, op, hunne maatregelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de com missie de aandacht op de brochure over dit onderwerp, waarin aanwijzingen voor zeer eenvoudige wintervoedering, die door iedereen uitvoerbaar is, te vinden zijn. De brochure is op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij het secretariaat der Ne- derlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren, Prinses Mariestraat 40, te 's-Gravenhage, bij het secretariaat der Nederl. Vereeniging tot bescherming van Vogels, Heerengracht 540, Amsterdam, en bij het secretariaat van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging, Wester laan 7, Aerdenhout. Onderwijzers en jeugdleiders kunnen, voor z oover de voorraad toereikend is een aantal exemplaren bekomen ter ver spreiding onder de door hen geleide jeugd. HET OUDE PLEINTJE. 'k Hebj nog eens het oude pleintje gezien, De held uit mün jongensleven, En leek het w* ouder, vervallen misschien Ach neen, 't was zichzelve gebleven! In 't midden de pomp met de slinger er aan, Aan. weerszij de huizen op rijtjes, Die warenjer altijd maar stil blijven staan, Vergroeid,met de bultige keitjes! Er was toch zooveel in de wereld gebeurd, Een oorlog met wank'lende tronen, Maar 't pleintje had niets van dit alles bespeurd, Veel nieuws was er niet komen wonen. De geveltjes1:'stonden nog altijd vertrouwd Zoo tegen elkaar wat te droomen, Ze leken als vroeger, wat moe en wat oud, Maar dat was vanzelf zoo gekomen! Ik liep er eens over, ik keek nog eens rond, Ik bleet nog eens staan op dat pleintje, Waar 'k? vroeger in 't donker te fluiten stond, Bij 't scheeve, verzakte kozijntje. Daar kwamen we samen, baldadig en luid, 01 soms als een fluisterend troepje, Diaar broedden we stiekem ons katte- kwaad uit, Nog was er de bel met dat stoepje! In 't steegje opzij ging de armoe haar gang, De armoe der altijd misdeelden, Daar woonden weer ouders, hun leven lang, Die eenS hier als kinderen speelden. Een belletje ripkelde, ach ja.... van toen, Ik weet nog wat vroeger gebeurde, Dan kochten we ballen, oorspronkelijk groen, Die zeven of acht maal verkleurden! O' pleintje van vroeger! Gelukkige tijd Van jeugd en een zorgeloos leven, Wat wa^ ik veranderd na jaren van strijd, Waar waren die jaren gebleven? Ik vomcf je terug en je leefde maar voort, Gewend aan het gaan en het komen, 'k Heb! nog eens je klanken van vroeger gehoord, De klanken uit vroegere droomen.' VOOR DE HUISVROUW. Ome mooie leeren stoelen. Het is net, of er tegenwoordig veel meer leer ver werkt en gebruikt wordt. Men ziet veel meer met leer overtrokken stoelen en leeren voorwerpen, tasschen, boekomsla gen, enfin alle mogelijke voorwerpen van leer. En -leeren stoelen bijvoorbeeld mo gen weliswaar wat duurder in aanschaf fing zijn, op den duur haalt men het er toch weer uit, daar ze veel langer mee kunnen goede leeren stoelen zijn vrij wel onverslijtbaar en langer mooi blij ven dan andere. Wanneer men ten minste voor goed onderhoud zorgt. En daaraan, ontbreekt nog wel eens wat, zij het dan ook uit onwetendheid. De zorg voor het leer kaq men feitelijk nog beter aangeven, door te zeggen wat men niet moet doen, dan wat men wel moet doen. Men moet n 0 0 i t piet meubelwas of meubel- politoer of vloeibare meubel wrijf midde len aan leer komen: Men moet nooit leer wrijven met olie, vernis, enz., die terpentijn, benzine, alcohol of alkalies (soda, potasch, enz.) bevatten! Daarmee bederft men het leer grondig. Zeker, er komen wel eens vette vlek ken in leeren stoelen, vooral als men leeren fauteuils heeft met een hooge rugleuning, waartegen men het (altijd j eenigszins vettige), hoofd laat rusten. An dere leeren voorwerpen, handtaschjes, enz. worden ook wel vet en vuil door veel aanpakken! enz. Welnu, die kan men met een zachte lederreep of een zacht sopje (vooral geen soda erin!) afnemen. Het beste gaat men als volgt te werk. Men wrijft met een vochtige doek over een stuk zeep en wrijft daarmee dan over het leer. Dan neemt men het leer af met een vochtige doek zonder zeep. Ten slotte droogt men het leer door het op te wrijven met een schoone, zachte (liefst flanellen) wrijflap. Op die manier moet het leer een groot stuk opknappen. Eindelijk kan men het leer, nadat het aldus goed schoon en stofvrij is gemaaid, nog inwrijven met ledervet, dat men in de kleur van het leder kan koppen. Vooral kaal geworden leer kan men op die manier weer aardig doen glimmen. Men moet flink inwrijven, met niet te veel v et, zoodat het goed in alle porieën dringt, waardoor het leer soepel blijft. Daarna stevig uitborstelen en wrijven, opdat er vooral geen overtollig vel ach ter blijft, dat het leer maar dof en kle verig zou maker. Meng uitgedroogde smeermiddelen van leer nooit aan met terpentijn, doch alleen met wat water. Op die manier houdt U uw leerwerk mooi en gaaf. HUISVROUW. BEVRIEZEN DER WATERLEIDING. Een der ernstigste ongerieven, welke een eenigszins langdurige en strenge vorstperiode medebrengt is wel een be vroren waterleiding. Uit den aard der zaak doet zich vooral in die perceelen, waar de aanvoerbuizen in de onmiddel lijke nabijheid van een buitenmuur zijn aangebracht en waarop dus de koude buitenlucht haar invloed sterk kan doen gelden, dit; euvel spoedig voor. Met eeni ge oplettendheid en een weinig moeite is deze winterplaag toch wel te vermij den. Ook hier geldt de oude spreek wijze: het is beter te voorkomen dan te genezen, indien men slechts bij eenigs zins strenge vorst er op bedacht is des avonds de hoofdkraan te sluiten en door middel der kranen en de meestal aan wezige aftapkraantjes het in de leiding aanwezige water te laten afvloeien. Ook verdient het aanbeveling zich eventueel in huis bevindende water-reservoirs, zoo als stortbakjes van closets e. d. 's avonds te ledigen. Juist des nachts, wanneer de temperatuur in den regel het laagst is en het water, doordat de leiding niet gebruikt wordt, in de buizen stagneert, is het bevriezingsgevaar het grootst. Zijn de buizen niet ingemetseld, dan is het ook doelmatig deze met krantenpapier, stroo of iets anders te omwikkelen en op die wijze den invloed der koude bui ten te sluiten. Is het eenmaal tot ijsvorming geko men, dan trachte men niet de leiding zelf te ontdooien door deze met één of andere warmtebron te bewerken. Het middel is dan vaak erger dan de kwaal. Men doet het best onverwijld de hulp van een vakman, den loodgieter, in te roepen. „ELECTRISCHE" TIEN GEBODEN. 1. Werk nooit aan voorwerpen of lei dingen (inzetten van stoppen, repa- reeren van moeren e.d.), zoolang de hoofdschakelaar is ingeschakeld. 2. Vul nooit een melkkoker, waterketel of dergelijk toestel, terwijl het inge schakeld is. 3. Schenk nooit uit 'n waterketel, melk koker of dergelijk toestel, terwijl het ingeschakeld U. 4. Gebruik nooit snoeren, contactstop- pen of andere electrische apparaten, die niet geheel in orde zijn. 5. Wanneer ge ook maar de minste prikkeling of schok gevoelt bij het hanteeren van een electrisch toestel, die u doet vermoeden, dat het appa raat onder spanning staat, waarschuw dan uw electriciën, opdat deze het toestel kan nazien. 6. Raak bij het in- of uitschroeven van een gloeilamp nooit aan de metalen huls van de lamp en kom bij het in steken van een contactstop nooit aan de pennen. 7. Als ge nieuwe branders in een straal- kachel wilt zetten, overtuig u dan, dat de contactstop uit de contactbus is gehaald, dus het geheele instrument stroomloos is. 8. Raak nooit onder spanning staande geleiders aan en wees vooral in voch tige omgeving (kelder, badkamer e.d.) voorzichtig met electrische toestellen of leidingen. 9. Draag zorg bij het schoonmaken, vooral met natte doeken, niet in de nabijheid van electrische toestellente komen. 10. Kom vooral nooit aan onder stroom staande toestellen of blanke gelei dingen, terwijl ge met de andere hand of eenig lichaamsdeel in con tact zijt met de aardleiding van uw radio-toestel, met de water- of gas leiding of met het telefoontoestel. TELEGRAMMEN. DROEVIG ONGEVAL. WINSUM (V.-D.). In het gezin van den arbeider J. Hofman te Maarhuizen (ge meente Winsum), heeft een droevig on geluk plaats gehad. Het 4-jarig dochter tje liep tegen een petroleumstel, waarop een pan met kokende melk stond. Het kind kreeg den geheelen inhoud van de pan over het lichaam en is later aan de gevolgen daarvan overleden. IJSONGELUK. LOB1TH (V.-D-). Zaterdagmiddag wa ren eenige! schooljongens te Spijk bij L01 bith izich aan het vermaken op het ij? van een uitgegraven stuk land. Plotse ling verdween! het zoontje van den steen- fabrieksarbeidcr T. van Silfhout, wonen de te Spijk, in de diepte. De jongen, genaamd Leonardus, zou Zondag 10 jaar geworden zijn. Voordat voldoende hulp aanwezig was, is hij verdronken. Getracht is nog, door middel van een zuurstof apparaat, de levensgeesten op te wek ken, doch zonder resultaat. VERLAGING BENZINEPRIJS. AMSTERDAM (V.-D.). Naar wij ver nemen is de prijs van motorbenzine met ingang van heden opnieuw verlaagd en bedraagt thans in 10 L. bussen f 13 per 100 L. en ex-benzinepompen f 12 pee 100 L. DROEVIG ONGELUK. I RIJS (V.-D.) Een droevig ongeluk kostte Zondag te Refojo, In de Spaan- sche provincie Mont Forte, 3 kinderen het leven. Een villabezitter had aan de huisdeur, om tegen roovers en inbrekers veilig te zijn, een installatie laten aan brengen, waarbij ongewenschte bezoekers des nachts een mechanisme in beweging brachten, waardoor een lading springstof tot ontploffing kwam. De draad, die de huisdeur met deze installatie verbond, werd overdag verwijderd. Gisteren wer?d het mechanisme echter geraakt door een bal, waarmee de kinderen speelden. De lading ontplofte en de 3 kinderen wer den op slag gedood. DE „MERAPI" WERKT WEER. BATAVIA ^V.-D.) Zondagnamiddag had wederom een uitbarsting plaats van den vulkaan de Merapi in Midden-Java. De Merapi wierp zware wolken en een lava stroom uit, welke met een snelheid van 30 mijl per uur naar beneden stroomde, in dezelfde richting als de oude lava stroom. Hierdoor werd wederom gr.ojote ongerustheid in de nabijheid veroorzaakt. Tot dusver zijn nog geen menschenle- ven.s verloren gegaan. HET ITALIAANSCHE VLIEGTUIG- ESKADER. NEW-YORK (V.-D.). Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat het eskader Italiaan* sche vliegtuigen, dat onder leiding staat van den Italiaanschen minister voor do Luchtvaart, Generaal Balbo, den Oceaan- vlucht heeft volbracht, de vlucht langs de kust van Brazilië heeft voortgezet en te Bahia is aangekomen. SPORT. VOETBAL. NOORDWELLE. Dosko I(Noordwelle) Z.V.V. (Zonnemaire): 45. Zondag 11 Januari. Burgh. „Voorwaarts", Burgh—„S.D.O.", Npordgouwe, 3—2. Uitslag Nederlaag wedstrijden „S. Z>. O.' S.V.V. 1, Scharendijke—S.D.O. 1: 1—7. Z.V.V. 1, ZonnemaireS.D.O.: 7—4. G.V.V. 1, Zierikzee—S.D.O. 1: 8—3 (we gens staking). E.V.V. 1, Ellemeet—S.D.O. 1: 0-3. D.O.S.K.O. I (Noordwelle)S.DrO<. I 0—5. Uitslag: 1. prijs G.V.V., Zierikzee, 5 p.; 2e pr. [Z.V.V., Zonnemaire, 3 p. (winners) 3e pr. S.D.O., Noordgouwe. 4e pr. E.V.V., Ellemeet 3 p.; 5e pr. D'. O.S.K.O., Noordwelle, 5 p. (verloren). BURGERLIJKE STANDEN» Over de maand December. NOORDGOUWE. Overleden: 30, Jan Christiaan Risch, 27 j., ongehuwd(uit Zierikzee). DUJVENDIJKE. Geboren: 10, Lena Ver ton, dochter van Cornelis Job en Kata-" lir.a WHiemina van Ast. Gehuwd: 23, Cornelis Dalebout, ongeh., 27 j., van Nieuwerkerk, en Maatje Stoel, ongeh., 27 j. BROUWERSHAVEN. Geboren: 31, Lena, d. van Marinus Hubrecht van der Weele en Krina de Nooijer. MARKTBERICHTEN, ROTTERDAM, 12 Jan. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f 11; Mais La Plata f 89; spoorvrij. Russische haver f 5,15. ZADEN. Lijnzaad, voèr- f 7—f 10; id. zaai- f 11—13; Maanzaad (blauw) f 26 —28; karwijzaad f 21—24; koolzaad f 12 13,50. Boekweit. Danziger disponibel "f 8,10 Mandsjoerijsche Jan.-Febr. afl. f 8,65; N.- Amerikaansche disp. f 9,20. Aardappelen. Zeeuwsche eigenheimers f 4—4,50; dito Brielsche f 5—5,20; dito blauwe f 4— 4,25; Zeeuwsche bonten en blauwen f4,75 —5; bravo's f 4,50—5; Drielingen. Eigen heimers f 2,80—3; Eerstelingen f 2,75— 3; iets meer aanvoer. Vraag kalm. VLAS. Aanvoer 8510 k.g. blauw f 0,50—0,70; 8600 k.g. geel f 0,40—0,70; 2150 k.g. dauwrood f 0,40—0,70; handel flauw. VEE. Aanvoer 486 runderen, le kw. f 0,98—1,12; 2e f 0,80-0,90; 3e f 0,70— 0,80; 300 kalveren, le kw. f 1,45—1,70; 2e f 1,20—1,35; 3e f 1—1,15; 1191 schapen of lammeren, le kw. f 0,58—0,70; 2e f 0,53—0,59; 3e f 0,45—0,5 ;5 lammeren 0,47; 2e f 0,40—0,43; 3e f 0$S—\Ö^ÏÏT export f 0,44—0,47; handel terugloopend. GRANEN. Binnenland. Tarwe f 5,50 6,75; uitgezochte f 7,759; gerst f 6 6,75; haver f 4,50—6; erwten f 7—8,75; schokkers f 8—11,50; uitgezochte f 12— 14; bruine boonen f 7,50—11,50. Stoomzuivelfabriek ,De Duif". Prijs der boter f 0,99 per pond. CORRESPONDENTIE, Inzenders van sportberichten maken wij er op attent, dat berichten, zonder ver melding van den naam van den inzender, niet meer worden geplaatst. De Red. ST00MB00TDIENST •n tm«ch»BB»l»n»o plaat san. JANUARI 1931. Vu ZievtkiM I Vu Rotlefdaui Dinsd. 13 Oinid 18 u. 12, Dond. 15 's m. 8,30 Dond. 15 Vrgd. 16 Vrjjd. 16 1,- Maand. 19 10,Maand. 19 WEERBERICHT. Hoogste b&rom.st 707,1 te Münohen. Laagste 742,8 Ingö. Yerwaoht tot den avond van 13 Jan,;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2