TWEEDE BLAD BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. FEUILLETON. Doctor Jan Macquet. Gevatte Koude t* Springende Handen Kloosterbalsem BIJ HET OVERLIJDEN VAN MAARSCHALK JOFFRE, Vele binnen- en bnitenlandsohe autoriteiten hebben een laatsten groet gebraoht aan Frankrijke grooten doode. De president van Frankrijk, Doumergue, verlaat na een bezoek de kliniek. bihoorind* bij dt ui Vrijdag 9 Jaa. 1991, 10. 12103. DE CRISIS, Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer van der Sluis, betreffende de van Overheidswege te nemen steun maatregelen, ten behoeve van noodlij dende boeren en tuinders, heeft de min, van Binnenl. zaken en landbouw o.m. geantwoord: Wat betreft de vraag wat door 's ministers departement zal worden gedaan, wordt verwezen naar de reeks genomen maatregelen, zooals de verla ging van vrachttarieven voor het vervoer van aardappelen, de heffing van een compenseerend invoerrecht op suiker, de indiening van de ontwerp-Tarwewet en van een ontwerp van wet tot het ver- leenen van steun aan de aardappelmeel- industrie, terwijl voorts de invoering van andere maatregelen wordt onderzocht. ZIER1KZEE. In No. 12 van „Auto- Revue", het eerste Ned. Magazine op j. automobielgebied, wordt allereerst de aandacht gevraagd voor de te Amster dam te houden „R.A.I." tentoonstelling van 23 Jan.—1 Febr. a.s. Het literair gedeelte is ook ditmaal weer goed verzorgd. Met plezier leest men de „short stories", bekijkt men de frissche platen en laat de „gevaarlijke bochten" en „komische wendingen", de revue passeeren. KERKWERVE. -De loop der bevolking in deze gemeente, was in 1930 als volgt: 31 Dec. 1929 bestond zij uit 429 m. en 396 vr., samen 825 personen. Gedurende het verloopen jaar werden geboren 6 m. en 7 vr., en vestigden zich 30 m. en 33 vr. Vermeerdering derhalve 36 m. en 40 vr. Er overleden 2 m. en 3 vr., ter wijl afgeschreven werden 26 m. en 29 vr., alzoo vermindering met 28 m. en 32 vr. Dit alles veroorzaakte dus een vermeerdering van 8 m. en 8 vr. per sonen. Op 31 Dec. 1930 was dus de be volking 437 m. en 404 vr. personen of totaal 841. BURGH. Woensdagavond hield de afd. deeling „Haamstede-Burgh" van de libe rale Staatspartij De Vrijheidsbond, onder voorzitterschap ven dhr. C. Blom een algemeene ledenvergadering in hotel v. d. Moer. Op de candidatenlijst voor de a.s. Provinciale Statenverkiezing werden in volgorde geplaatst de heeren W. G. Boot Wz. te Burgh, H. C. v. d. Zande te Nieuwerkerk, P. Kooijman te Zierik- zee, A. C. v. d. Have te Oosterland, H. J. Doeleman te Zierikzee, M. Vijverberg te Bruinisse, C. Gast te Brouwershaven, Joh. Hoogenboom te Renesse, A. P. v. d. Weijde te Ellemeet en N. W. van Putten te Zonnemaire. Besloten werd tot een afdracht van f 25 aan het Dressel- huijs-fonds. Als afgevaardigden ter ver- vergadering te Zierikzee op 15 Januari a.s. werden benoemd de heeren S. J. Hartog en T. L. Lonker. Dhr. A. van Zuijen bracht verslag uit der vergaderin gen van de Provinciale Centrale en het Centraal bestuur te Zierikzee. NOORDWELLE. Op 31 Dcc. 1929 be stond de bevolking dezer gemeente uit (239 m. en 214 vr., totaal 453 personen. Door vestiging vermeerderde dit aantal met 2® m. en 25 vr., door geboorten met 3 m. --n 5 vr., totaal 29 m. en 30 vr. of 59 personen. Wegens vertrek verminderde het inwonertal met 21 m. en 20 vr., door overlijden met 5 m. en 2 vr., totaal 26 m. en 22 vr., of 48 personen, zoodat op 31 Dec. 1930 de bevolking dezer ge meente ,uit 242 vr. en 222 vr. of 464 per somen bestond. Den 3 December 1798 overleed in het huis aan de Noordzijde der Oude Haven, nu A 338, Doctor Jan Macquet, op 67- jarigen leeftijd. Sedert 42 jaren had hij te Zierikzee de geneeskundige praktijk uitgeoefend en was ook daardoor bij alle stadgenooten een zeer bekend man, aan wien voor en na bestuursbetrekkingen werden toevertrouwd. Van 1770 tot 1795 was hij raad alhier, van 1765 tot 1793 schepen, van 1791 tot 1794 thesaurier en in 1780, 1784, 1787 en 1791 burgemeester. Als kerkmeester was hij van 1763 tot 1765 in functie en de betrekking van stadsdoctor bekleedde hij van 1775 tot 1790. Dan was hij verder van 1776 tot 1784 rentmeester der geestelijke goede ren in Schouwen en Duiveland, over- deken van het Kleermakersgilde van 1778 tot 1798, landrechter van Schouwen in 1781, 1785 en 1792, kraanmeester van 1784 tot 1789, regent van het Armekinde- renhuis van 1788 tot 1795 en ontvanger der huisschatting van 1789 tot 1798. Hij stierf ongehuwd en werd 10 Dec. 1798 door 14 dragers ten grave gebracht in het graf No. 206 van het hooge koor der Sint Lievens Monsterkerk. Een Zierikzeeënaar van geboorte was hij niet. Zijn grootvader, Jean David Macquet, in 1663 te la Rochelle geboren, week in 1685 uit Frankrijk, vestigde zicb als koopman te Middelburg en huwde met Johanna Coorne. Hieruit werd te Middelburg geboren op 12 Juni 1701 Jan OUWERKERK. De bevolking dezer ge meente telde op 31 Dec. 1929, 702 per sonen, t.w. 338 m. en 364 vr. Gedurende 1930 werden geboren 3 m. en 3 vr., terwijl 9 m. en 10 vr. zich hier ves tigden. Door overlijden verminderde de bevolking met 2 m. en vertrokken 11 m. en 20 vr., zoodat op 31 Dec. 1930 de bevolking bestond uit 337 m. en 357 vr, totaal 694 personen. ST.-FILIPSLAND. Volgens het verslag .der ijsclub in ons nummer van Woens dag 7 Januari zouden weigeraars (bij het betalen der contributie) slechts op de ijsbaan kunnen worden toegelaten te gen aanmerkelijk verhoogden prijs. Dit is onjuist. Besloten is dat deze personen slechts toegelaten zullen worden op een dagkaart. ST.-ANNALAND. Op, 1 Jan. 1930 bestond de bevolking uit 1332 m. en 1297 v. of totaal 2629 inwoners. In 1930 vermeerder de dit door geboorte met 23 m. en 32 v. of 55 inw. en door vestiging met 25 m. en 29 v. of 54 inw. Totale vermeer dering met 48 m. en 61 v. of 109 inw. Het verminderde door overlijden met 11 m. en 13 v. of 24 inw. en door vertrek met 55 m. en 46 v. of 101 inw. Totale vermindering met 66 m. en 59 v. of 125 inw. De werkelijke bevolking ver minderde dus in 1930 met 18 m. en ver meerderde met 2 v., zoodat de bevolking op 1 Jan. 1931 bestond uit 1314 m. en 1299 vr. of 2613 inw. Het aantal huwe lijken in 1930 gesloten bedroeg 21; het aantal echtscheidingen 2; het aantal hu welijksaangiften 21; het aantal huwelijks afkondigingen 24 en het aantal huwelijks toestemmingen 4. SCHERPENISSE. Op 31 Deo. 1929 be stond de bevolking dezer gemeente uit 702 m. en 667 vr., totaal 1369 personen. In 1930 vertrokken 39 m. en 33 vr., totaal 72 en overleden 11 m. en 5 vr., of 16 personen. Er vestigden zich 15 m. en 17 vr. of 32 personen, terwijl 11 m. en 9 vr., totaal 20, geboren werden. Op 91 Dec. 1930 telde deze gemeente alzoo 678 m. en 655 vr., of 1333 per sonen, zoodat de vermindering 36 be draagt. OUD-VOSSEMEER. Woensdagavond 1.1, werd de jaarvergadering gehouden van het Groene Kruis; naar aanleiding van een onderzoek'naar de voorwaarden waar op aansluiting zoude kunnen volgen bij' de Prov. vereeniging; werd besloten daar toe niet over te gaan. Uit de financiëele mededeelingen bleek, dat ontvangen was f341,13 en uitgegeven f218,90, zoodat er een goed/slot is van f122,23. Op de spaar bank is thans als reserve geplaatst f 1074,56. De heeren ds. Vreugdenhil, C. A. de( Wilde Az. en Math, den Engelsman werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van den heer J. J. Bevelander, overleden, werd gekozen de heer L. de Later. Er zijn sedert het vorige jaar 50 nieuwe leden toegetreden, het aantal is nu 361. Er hadden 35 uitreikingen plaats van artikelen. Gevraagd zal worden in den vervolge, in plaats van een herberg, een der localen der O. L. school te ge bruiken als vergaderplaats. RRCHT24KEM, KANTONGERECHT THOLEN. Dinsdag 13 dezer, na afloop der civiele zaken, zal in een speciale strafzitting worden behandeld, een gedeelte van het relletje, dat plaats heeft gehad op 13 Dec. j.l., n.l. 't verkeeren in staat van dronkenschap en ordeverstoring, waarvan verdacht wordt J. B. alhier. Voor ver dachte zal als raadsman optreden mr. Hartogh uit Bergen-op-Zoom, terwijl 8 getuigen decharge zullen worden ge hoord. POST EN TELJiGRAPHIE. Met ingang van 2 Januari j.l. bestaat op de navolgende kantoren gelegenheid tot het betalen van belastinggelden: Het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor Macquet, die» 11 Februari 1736 te Domburg stierf. Eerst proponent der classis van Walcheren in 1725, werd hij predikant te Eikerzee van 1728 tot 1731 en te Dom burg van 1731 tot zijn overlijden in 1736. Te Eikerzee huwde hij 22 Nov. 1729 met Dana Pluijmpot, geb. te Brouwershaven in 1708 en aldaar overleden in 1749. Het tweede kind uit dat huwelijk was onze' Doctor Jan Macquet. Zijn vader, van Eikerzee naar Domburg beroepen, was. aldaar 7 October 1731 bevestigd, maar zijn moeder wachtte bij hare fami lie te Brouwershaven hare bevalling af, zoodat de zoon daar 5 November d.a.v. ter wereld kwam en 15 November door den van Domburg overgekomen vader te Brouwershaven als Johannes gedoopt werd, een handeling, die genoemde va der ook in het doopboek te Domburg heeft aangeteekend. Reeds 1 April 1733 was Jan Macquet als poorter te Zierikzee ingeschreven, wat destijds met elders geborenen dikwijls op zeer jeugdigen leeftijd geschiedde, om later, wanneer men eventueel tot be stuursbetrekkingen geroepen werd, den dan vereischten tijd van poorterschap te hebben vervuld. Den 14 Sept. 1751 werd hij te Leiden als student in de medicijnen ingeschreven en aldaar 23 April 1756 tot doctor bevor derd, na het verdedigen van een proef schrift „De vitiïs vasorum continentlum". Nog hetzelfde jaar kwam hij met ker kelijke attestatie van Lelden te Zierikzee, nam hier 26 September aan 't Avond maal deel en vestigde zich eerst op de Zuidzijde der Oude Haven. Daar bleef hij wonen tot hij 28 Oct. 1778 in het openbaar voor f6600 van W. G. Aitema te Drelschor, Noordgouwe, Oud-Vosse- meer en Poortvliet. Het post-, telegraaf- en telefoonstation te Kerkwerve, Schud- debeurs en Serooskerke (Sch.) ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Onze vroegere stadgenoot, de heer A. Goudswaard, onderwijzer aan de Chr. Opleidingsschool teLeiden, is benoemd tot onderwijzer aan een school voor achterlijke kinderen van de stichting Groot-Emmeus te Ermelo. Bij gevatte Koude in hoofd en lede maten, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan gezichtspij n en vastzittende Hoest, ge- bruike men MIJnhardt's Poeders. Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ot. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhardt Let hierop Vraag ze Uw Drogist. LANDBOUW EN VEETEELT. RUPSENPLAGEN. Het aantal rupsennesten, dat in hoo rnen en struiken (vooral eiken, meidoorn, vruchtboomen) voorkomt, is thans weer zeer groot. Het is wederom noodzake lijk door krachtige en uitgebreide maat regelen de schade en overlast, die de rupsen in het voorjaar, als zij de win- ternesten verlaten hebben, aan laan- en vruchtboomen, hagen, hakhout en plant soen zullen kunnen veroorzaken, te voor komen. Het vorige jaar zijn door het actief optreden van alle belanghebbenden en door het uitgebreid toezicht, dat van wege vele gemeenten, waar verordenin gen op het vernietigen van rupsennesten van kracht zijn, de rupsennesten uit vrij wel alle boomgaarden, hagen, tuinen en kweekerijen verwijderd. Dit jaar moet door een even algemeen en krachtig optreden hetzelfde bereikt worden. In boomgaarden, tuinen en kweekerijen is de schade, die de zoo talrijke rupsen kunnen aanrichten, zoo groot, dat een volledige verwijdering van alle rupsen nesten beslist noodzakelijk is. Het mag een gelukkige omstandigheid worden ge acht, dat men met de op zichzelf zoo eenvoudige handeling van het uitknippen en verbranden der nesten (alleen in hooge boomen moeilijk uit te voeren) werke lijk alle schade kan voorkomen. Laat niemand achterblijven in de be strijding van de rupsenplaag. Laten land en tuinbouwvereenigingen het werk in hun omgeving organiseeren en op de be langhebbenden den noodigen drang uit oefenen. Laten de gemeenten de uitvoe ring van verordeningen op het vernieti gen der rupsennesten nauwkeurig con troleeren en zooveel mogelijk hulp ver- leenen door het te werk stellen van werkloozen. Ook door het organiseeren van knipdagen voor schoolkinderen zijn het vorige jaar vele tuinduizenden nesten vernietigd. Ook een krachtige medewer king van Rijk, Provincie en Gemeenten, waar het zuiveren van wegbeplantingen betreft voor zoover dit voor de belen dingen noodig zal zijn, is zeer noodig. AANBESTEDINGEN. MIDDELBURG. De hoofdingenieur-di recteur van den Rijkswaterstaat heeft Woensdag aanbesteed het onderhoud van de Rijkswegen op Zuid-Beveland en Tho» len gedurende 1931 in 2 perceelen en in massa. Eerste perceel raming f 29,650, laagste M. W. Knuist te Goes met f 26,280. Tweede perceel raming f 2300, laagste F. Bolier Jz. te Scherpenisse met f 2130. Massa raming) f 31,950, laagste M. W. Knuist te Goes met f 28,580. het huis op de Noordzijde der Oude haven (nu A 338) kocht, waarin hij met twee dienstboden tot zijn overlijden bleef wonen. Bij dat huis behoorde een achter gelegen pakhuis! en stalling aan de Noord zijde der Hooge Molenstraat. Den 15 Nov. 1788 maakte hij voor notaris Johan de Kanter Phil.z. zijn testament, waardoor zijn nicht Levina Duncan, echtgenoote van Bonifacius Cau, eenig erfgename werd. Op geneeskundig gebied heeft hij een en ander geschreven, o. a. een genees kundige beschrijving van Zierikzee en de eilanden Schouwen en Duiveland, waar in merkwaardige bijzonderheden voorko men over den maatschappelijken toestand dier dagen. Als letterkundige en dichter maakte hij1 zich echter destijds meer naam en hij was een der eerste leden van de Maatschappij van Nederlandsche Letter kunde. Bekend waren zijn Dichtiievende Uitspanningen, in drie deelen te Zierik zee bij den uitgever J. de Kanter. Zoon van 1772—1779 verschenen. In het Jaarboekje Zeeland voor 1853 gaf Mr. A. Moens van Bloois een levens schets van onzen Macquet, maar een por tret is, zoover wij weten, tot heden van hem niet bekend. Een advertentie in de Zierikzeesche Courant van 16 Oct. 1852, No. 83, waarbij naar een portret van den bekwamen man gevraagd werd, was zeer waarschijnlijk van den heer Moens afkomstig, die toen de bovengenoemde levensschets opstelde. Reeds in 1761 gaf hij te Leiden een dichtstuk: „De vier Jaargetijden", uit, en in 1780 verscheen van hem te Utrec.it: „Proeve van Dichtkundige letteroefenin gen". In de bibliotheek der Leidsche Maat- LUCHTVAART. DE TOCHT VAN DEN DO. X. Kapitein Christiansen, commandant van het vliegschip Do. X die Kerstmis en Nieuwjaar in Sleeswijk-Holstein heeft doorgebracht, is naar Lissabon terugge keerd. Aan vertegenwoordigers der pers zeide hij, dat het herstel aan den ver branden vleugel van de Do X goeden voortgang maakt. Reeds op den veer tienden of vijftienden Januari hoop iK, aldus kapitein Christiansen, met de proef vluchten te kunnen beginnen, die ik zoo lang zal voortzetten, totdat alles goed werkt. Het doel van den eersten proef tocht zullen de Kaap-Verdische eilanden zijn. Hier begint eigenlijk de groote reis over den Oceaan. Ongeveer 14 15 uur zal deze duren. In Zuid-Amerika zal de tocht van Port-Natal naar Pernambuco gaan. Op den terugtocht van Pernambuco naar Port-Natal zal de Do X verscheidene tusschenlandingen doen om de bevolking in staat te stellen het vliegschip te be zichtigen. De voornaamste lading is brief port. In de eerste plaats gaat het er om snelverbindingen voor de post te schep pen. Het personenverkeer en het vervoer van zware vracht ligt volgens kapitein Christiansen, nog in de verre toekomst. GESLAAGDE OCEAANVLUCHT. Het bericht van de aankomst van het Italiaansche eskader te Port Natal in Brazilië is in geheel Italië met groote vreugde ontvangen. Op de pleinen, in de theaters en in de bioscopen vonden herhaaldelijk demonstraties plaats en uitingen van vreugde, die steeds weer eindigden in het zingen van de Marchia Reale en het Fascistenlied. Op verschil lende plaatsen werden kleurige bulletins aangeslagen met berichten uit Brazilië en mededeelingen van den minister voor Luchtvaart, generaal Balbo, die o. a. hul de bracht aan Mussolini. Voor den start Doe het dit Jaar beter dan den vorigen winter. Zorg dat ge een pot Akker''s Kloosterbalsem in huis hebt, en bescherm Uw huid tegen inwerking van koude en i vocht, door haar lederen avond voor het I naar bed gaan, in te smeren met Akker'i „Geen goud xoo goed" schappij wordt ook nog een handschrift van hem bewaard en in de collectie van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen zijn onderscheiden brieven en verhandelingen van hem, o.a. over het aanbieden van gedichten aan het Leid sche kunstgenootschap, over de oprich ting van het Zeeuwsch Genootschap, een ongunstige beoordeeling van O. Z. van Haren's treurspel Agon, een gedicht over de vrijheid (Zierikzee 1766) en een ge neeskundige verhandeling over de ziekte van koning Joram. Op geneeskundig gebied moet nog ver meld worden een Verhandeling over de bijbelsche ziekten, enz., Leiden 1762 en Inleiding tot de pathologie of beschou wing van het menschelijk lichaam in den zieken staat, in 3 deelen, in 1781 te Utrecht in het licht verschenen. Bij zijn overlijden was het vierde deel voltooid, doch is niet uitgegeven. Met een aan prijzende voorrede van Dr. J. E. Door nik verscheen in 1808 te Amsterdam een nieuwe uitgave. Nog moet op letterkundig gebied ver meld worden een in de werken de* Maatschappij van Nederlandsche letter kunde in 1777 opgenomen verhandeling over de voortreffelijkheid der ,oude en nieuwe poëten, alsmede over het schoon in de poëzie. Wat de gedichten in zijne straks ge noemde Dichtiievende Uitspanningen be treft, de Natuurkundige Bespiegelingen zijn meer van zedekundigen aard; in het Mengelwerk komen een aantal ge dichten voor van verschillend karakter en strekking, nu eens vroolijk, dan weer ernstig, herderszangen, vertellingen, va- derlandsche gedichten, en o.a. ook een had Balbo verklaard, dat het reeds een overwinning zou beteekenen wanneer hij zes of zeven vliegtuigen over den Oceaan zou brengen. Deze voorzichtige schatting is verre overtroffen. Vooral ziet men in Italië met blijde voldoening de weer klank tegemoet, die deze vlucht in de geheele wereld zal wekken. VOOR DE HUISVROUW. Het verwijderen van inktvlekken. Een vraag die een lezeres ons dezer dagen deed over het verwijderen van een inkt vlek uit een gekleurde stof, brengt ons ertoe deze vlekken en de verwijdering ervan nog eens onder het oog te zien. Het schijnt wel, dat wij een zeer veel schrijvend volk zijn, en 'tegelijk nogal eens met inkt morsen, tenminste te oo> deelen naar het groote aantal inktonge- lukjes dat er voorkomt. Daaraan zullen ook de vulpennen wel schuld hebben, die soms niet willen schrijven en op on gelegen oogenblikken hun vloed uitstor ten. Nu is het uitmaken van inktvlekken hoe vlugger hoe beter! uit wit goed (linnen en katoen) niet zoo moei lijk, omdat men hier van een scherp, middel gebruik kan maken, dat natuur lijk de stof wel een beetje aantast, maar de kleur tenminste niet bederft. Men kan hier werken met wat verwarmd bleek- water, waardoor de inktvlek bruin wordt. Vervolgens legt men op de vlek een papje van zuringzout en water. Ten slotte goed uitwasschen. Ook druppelt men wel wat zuringzout op de vlek en wrijft die met een ijzeren voorwerp een sleutel bijvoorbeeld in. Door deze bewerking ontstaat een chemische wer king, welke waterstof oplevert, die de inktvlek doet wegbleeken. Men kan na tuurlijk ook zachter middelen aanwenden, die ook wel helpen, wanneer de samen stelling van de inkt het tenminste toe laat. Men kan het altijd even probeeren door met warme melk te wrijven of met azijn, of citroensap. Eerst de vlek echter met gewoon schoon water nat maken. Deze zachte middelen moet men bijvoorbeeld toepassen bij gekleurde wol len of katoenen stoffen, omdat de scher pe middelen een uitgebeten vlek zouden doen ontstaan. Na de behandeling in water naspoelen. Is de stof heel erg teer zooals zijde, satijn, voilestof enz., dan is het uitmaken dikwijls een on begonnen werk, omdat de stof er leelijk door wordt. HUISVROUW. VERSCHILLENDE BERICHTEN^ HOOG WATER. Waar uit Duitschland tafereel over de oesternering en vissche- rij te Zierikzee, gedurende 's dichters leef tijd alhier nog zoo bloeiend en aanzien lijk. Voorts een gedicht over de mee- reederij te dezer plaatse, dien ruimen en aanzienlijken tak van bestaan, die lang de steun van den landbouw is ge weest. Eindelijk wordt het eerste deel der Dichtiievende Uitspanningen besloten met een tafereel van de lotgevallen van Zierikzee, waarbij de dichter in zijn ver beelding wordt heengevoerd naar het in de baren der Schelde gelegen paleis van den stroomvorst, die de lotgevallen ver meldt van onze stad, die hem onder alle steden de liefste was en die hij door zijn machtige bescherming had op gebeurd en staande gehouden onder al het leed, dat haar in den loop der tijden was overkomen. Toen dit eerste deel van Macquet's dichterlijke werken een gunstig onthaal had gevonden, gaf hij in 1774 een tweede deel uit, bevattende Evangelische Tafe- reelen. Vijf jaar later zag het derde en laatste deel het licht, waarin een dicht stuk van grooter omvang dan al de vorige voorkomt, getiteld: De Eerste We reld, dat wegens de belangrijkheid van het onderwerp als wegens de schoon heid der bewerking de aandacht trok. Moge de naam van Doctor Jan Ma cquet als dichter nu vrijwel vergeten zijn, in zijn dagen is hij te Zierikzee een man van beteekenls geweest, die aan een godsdienstigen en gemoedelij ken zin een goed hart en een opge- ruimden tot vroolijkheld gestemden geest paarde en die trachtte alle zaken van den helderen kant te beschouwen en over de menschen een gunstig oordeel had(

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5