abonnement; Woensdag 3 Pee. 1930. zierikzeesche courant. advertentie!* Inzending Advertentiën Aanhestsdiny IwrcilMiii. dienstplicht. HINDERWET. HINDERWET. HINDERWET. Bekendmaking. BINNENLAND. Een Geschenk Uit Stad en Provinoie. Prfj* per 3 Maudes f 1,50, franco per poat f 1,80. Voor het buitenland per jut 1 10, Afwndcriyke nummer» 6 cent. Yoitohjjut Mod., Wned. en Vrgd. Tel Ho. 82. - Poatgiro 13I87T. Zierikzeesche Nieuwsbode tu 1—8 regel» <0 ete., ran 4 regelt en daarboren 20 ett. per regel. Reclame» 30 ete. p. regel. Bg contract belugryke korting. Inzending op den dag tu alt- gare vóór 10 ore. ■itarlllk lO uur no den dia aitoenf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat ter Secretarie ter inzage liggen de voor waarden, waarnaar in twee perceelen zal worden aanbesteed de levering van de LEERMIDDELEN voor de openbare lagere scholen en het handweikonderwijs voor 1931, zoomede opgaaf van het benoodigde materieel. In6chrijvingsbiljetten behooren, ver gezeld van monsters voor zoover deze niet aanwezig zijn, aan Burgemeester en Wethouders te worden ingediend vóór 16 December a s. Op het inschrijvingsbiljet moet de aannemingssom voor elke school afzon derlijk vermeld worden. Zierikzee, den December 1930 Burgem. en Weth voornoemd, J. C. A BANNINK, Burgemeester. P. F. -WITTERMANS, Secretaris De BUR EMEESTER .van Zierikzee maakt bekend, dat bg besluit van Zijne Excellentie den Min. van Defoniie, d.d 22 Nor 193 Vile afd, no. 250 V, aan JOZEPH uERAR- DUS SCHOENMAKER, ingeschrevene vcor de lichting 1931 dezer gemeente, met ingang van 1 Maart 1931 voor goed vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens het ver- keeren in een geval, als bedoeld in artikel 12, eerste lid, punt d der Dienstplichtwet. (Opleiding tot een Godsdienstig-mensch- lievend ambt). Voor het indienen van bezwaar tegen deze uitspraak wordt verwezen naar de publicatie aan het aanplakbord van het Raadhuis Ziïrikzbb, den 1 December 1920. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van LAURENS JAN VAN DER LINDE, broodbakker te Zierikzee om in het perceel, kadastraal bekend in sectie B, no. 2009, een electro-motor van 3 P.K te mogen plaatsen, door hen is ingewilligd. Zierikzee, J. December 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. P. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de b.slissing op het verzoek van JAN STEUTEL, om inhetper- ceel kadastraal bekend in sectie D, no. 931, een Electro-Motor van 3 P K. te mogen plaatsen, door hen is VERDAAGD tot 1 Febroari 1931, op grond dat van het Districts-Hoofd der Arbeids-Inspectie niet is ingekomen de verklaring, bedoeld in artikel Ibis der Hin derwet. Zierikzee, 1 December 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester P. F. WITTERMANS. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekenddat het verzoek van de Firma P J. ASSELBERGS te Bergen op Zoom, om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie F, no. 973, een W asscherij te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 2 Doeember 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER der gemeente Zierikzee gelet op het feit, dat dezer dagen weder verscheidene honden in deze Gemeente door vergiftiging zijn gestorven looft, namens de Gemeente een bedrag van f 50,uit voor zoodanige aan hem of aan den Hoofdagent van Politie vei strekte aan wijzingen, welke veroordeeling van de(n) dader b) ten gevolge heeft Zierikzee, den 2en December 1930. De Burgemeester voornoemd J. C. A. BANNINK. DE ELECTRIFICATIE DER NOORDGROEP. Waar op de eilanden Schouwen-Duive- land, St.-Philipsland en Tholen, die te zamen de zoogenaamde Noordgroep der P.Z.E.M. uitmaken, reeds een zeer groot aantal ingezetenen op het electriciteits- net aangesloten is, en voor alle gemeen ten (behalve Zierikzee) de bepaling geldt, dat het tarief voor licht en huiselijk ge bruik lager is, naarmate er meer aan sluitingen in de kommen zijn, daar zul len onze lezers zonder twijfel belang stellen in enkele gegevens, die de Direc tie der P.Z.E.M. ons verstrekte. Uit deze gegevens blijkt niet alleen, dat er gemeenten zijn met reeds thans pieer dan 90 o/o aansluitingen in de kom- LEEUWARDEN men, waar voor 1931 een tarief van 35 cent per K.W.U. zal gelden, maar ook andere, waar het een kwestie van maar enkele aansluitingen meer vóór 1 Jan. a.s. is of aldaar in 1931 een lager tarief zal gelden, dan dat, hetwelk van toe passing zal zijn, indien die enkele aan sluitingen méér er niet voor 1 Januari a.s. bij mochten komen. Immers volgens de tariefregeling der P.Z.E.M. bedraagt de prijs per Kilowatt uur in die Gemeenten, iwaar het aantal aansluitingen in de kom minder dan 50 o/o van het aantal aansluitbare perceelen in de kom bedraagt, 45 cent, doch daalt die prijs tot onderscheidenlijk 43, 41, 39, 37 en 35 cent, indien het bedoelde percentage onderscheidenlijk 50 of meer, 60 of meer, 70 of meer, 80 of meer en 90 of meer bedraagt, terwijl de stroom- prijs voor het geheele kalenderjaar wordt ■bepaald naar den toestand op 1 Jan. van het betreffende jaar. Op grond van de thans bij haar be kende gegevens verzocht de P.Z.E.M. ons om het volgende staaltje betreffende de aantallen aansluitingen in de verschillen de Gemeenten der Noordgroep te publi- ceeren: Kom van Percentage Serooskerke92 Dreischor.91 Duivendijke90 Haamstede t 91 Renesse80 Noordwelle77 Ouwerkerk76 Ellemeet (Oudendijke) .71 Nieuwerkerk68 Noordgouwe en Schuddebeurs 66 Zonnemaire60 Bruinisse en Zijpe 56 Brouwershaven.54 Oosterland en Sirjansland .54 Kerkwerve53 Poortvliet53 Oud-Vos8emeer. bijna 40 St -Annaland minder dan 40 30 Hieruit volgt, dat er enkele kommen zijn, waar nog slechts een paar aanslui tingen vóór 1 Januari a.s. behoeven tot stand te komen om het tarief voor al .de aangeslotenen in de betreffende Ge meenten vanaf 1 Januari a.s. met 2 ct. per kilowattuur te doen dalen. Natuurlijk heeft de P.Z.E.M. van de tot standkoming dier enkele aansluitingen geen voordeel, want de opbrengst van een zoo gering aantal aansluitingen, als voor tariefsvermindering noodig is, kan onmogelijk de mindere stroomopbrengst der reeds bestaande aansluitingen goed maken, maar zij heeft dit gaarne over voor haar doel om het gebruik van elec- triciteit zooveel mogelijk overal ingang te doen vinden, en van daar haar verzoek tot publicatie der bovenstaande gegevens op een oogenblik, dat er voor de inge zetenen nog gelegenheid bestaat om vóór 1 Januari a.s. de noodige maatregelen voor tariefsverlaging te nemen. Laten alle aangeslotenen en vooral daar, waar het een kwestie van nog slechts enkele aansluitingen is om tot een lager tarief te komen, nu eens in hun eigen kring van kennissen het ge bruik van electriciteit aanbevelen. Alge meen heeft men er voordeel van, dat er zooveel mogelijk aansluitingen komen en het ideaal is: overal meer.dan 90 o/o aangeslotenen en dus een uniform tarief van 35 cent, hetwelk, dit mogen we er wel tusschen twee haakjes bijvoegen, veel lager is, dan in zeer veel plaatsen in andere provinciën wordt betaald. Reeds van het begin der stroomlevering af aan profiteeren der ingezetenen van Serooskerke van dit tarief, terwijl het nu reeds vaststaat, dat het vanaf 1931 ook zal gelden voor Dreischor, Duiven dijke en Haamstede, alwaar de aantallen aansluitingen in de kommen in 1930 zijn gestegen tot 90 o/„ of meer. O.a. zullen ook de ingezetenen van Poortvliet, al waar het percentage in 1930 gestegen is tot boven 50 o/o, vanaf 1931 een lager tarief gaan betalen dan thans aldaar van kracht is. Een bespreking van het vastrechttarief (piektarief) voor huishoudelijk veibruik en van het nachtstroomtarief voor warm waterapparaten (dit laatste bedraagt slechts 31/2 ct. per K.W.U. voor stroom, afgenomen tusschen 's avonds 10 en 's morgens 6 uur) valt buiten het besten van dit artikel. Wie daaromtrent inlich tingen verlangt wende zich tot de P.Z E.M. te Middelburg of tot haren opzich ter, den heer H. Minkema, Havenplein A 317 te Zierikzee. DE BEGROOTING VAN FINANCIEN. Aan de Memorie van Antwoord op het V. V. der Tweede Kamer van den minister van financien ontleenen wij: Vermindering van het inkomen van landbouwers als gevolg van den ongun stigen toestand, waarin hun bedrijf ver keert, brengt vanzelf mede, dat de be trokkenen tot een lager bedrag In de inkomstenbelasting zullen worden aan geslagen. Geleden verliezen zullen, indien en voor zoover zij niet in mindering kun nen worden gebracht van hetgeen andere bronnen van inkomen over het verlies- jaar hebben opgeleverd, verrekend kun nen worden bij de vaststelling van het inkomen voor het volgende of de beide volgende belastingjaren (art. 17 der wet op de Inkomstenbelasting). De minister kan ook nu geen termen vinden tot het indienen van een voorstel tot afschaffing van de grondbelasting. Omtrent de heffing van personeele be lasting voor bedrijfslocaliteiten als win kels, koffiehuizen, kantoren e.d., is nog kort geleden beslist bij de behandeling vatn het wetsontwerp omtrent de finan- cieele verhouding tusschen rijk en ge meenten. De minister ziet geen reden, daarop thans terug te komen. Wat betreft de verpachting van do meingronden, deelt de minister mede, dat tegenover pachters, die in deze moei lijke tijden op grond van de slechte uit komsten van het landbouwbedrijf ver mindering van pachtsom vragen, een te gemoetkomende houding wordt aangeno men. Dat de vaartuigen, welke dienst doen voor het toezicht op de Zeeuwsche stroomen, niet meer aan de te stellen eischen zouden voldoen, doordat zij van een verouderd systeem motoren voorzien zijn, kan niet worden toegegeven. Een behoorlijke uitoefening van dienst is met de tegenwoordige motoren verzekerd. Er is een reorganisatie van den belas tingdienst in overweging. Deze zou lei den tot een afzonderlijken dienst der in voerrechten en accijnzen naast een dienst voor de overige Rijksbelastingen (directe en indirecte belastingen). HET MAAL- EN MENGGEBOD. Het Centraal bestuur van den Neder- landschen Bakkersbond heeft aan de 2de Kamer een adres gezonden betreffende het ontwerp van wet, houdende bepalin gen in het belang van de inheemsche tarweteelt. De bepalingen in het wets ontwerp, aldus het adres, geven den bak kers alle aanleiding om te vermoeden, dat de bakkers de dupe zullen worden van maatregelen, voortvloeiend uit dit wetsontwerp. In het adres worden ver volgens eenige bezwaren nader uiteenge zet. De kwaliteit van het brood zal voor al dit jaar verminderen, omdat er geen inlandsehe tarwe zonder schot te ver krijgen is. Daar door het menggebod de prijs van de Nederlandsche bloem door de inlandsehe tarwe (die f 12 per 100 K.G. zal gekocht moeten worden) met pl.m. 80 a 90 ct. per 100 K.G. zal stijgen, vreest adressant, dat de Ameri- kaansche bloem nog duurder zal worden. Het zal bovendien, vervolgt het adres, een belangrijke vraag zijn, of er dit jaar wel genoeg inlandsehe tarwe aanwezig is, om gebruikt te kunnen worden tot vermenging met andere bloem. Er is een groote hoeveelheid, die absoluut onge schikt is voor vermaling en alleen voor pluimveevoeder geschikt kan worden ver klaard. Voorts is nog een belangrijk deel in handen van speculanten, die hopen, dat zij voor de tarwe, die zij met f 7 f 8 per 100 K.G. betaald hebben, een prijs van f 12 zullen ontvangen. De uit ongeveer 5000 leden bestaande Neder landsche Bakkersbond, aldus besluit het adres, is er van overtuigd, dat de te ne men maatregelen zeer nadeelige gevol gen zullen hebben voor het bakkersbe drijf en verzoekt met aandrang het ont werp-Tarwe wet niet goed te keuren. DE SUIKERCONFERENTIE. Te Amsterdam is Zaterdag een begin gemaakt met de besprekingen tusschen de vertegenwoordigers van de suikerin dustrie op Cuba en die van Nederlandsch- Indië. Deze heeren van de rietsuiker zul len trachten tot overeenstemming te Ko men over de maatregelen, waarmee men de huidige door overproductie ontstane crisis in de suiker kan bestrijden. Daar na volgt te Brussel een algemeene con ferentie, waaraan ook de gedelegeerden van de Europeesche bietsuikerproducen ten zullen deelnemen. Gemakkelijk zal dit alles wel niet gaan, daarvoor zitten er teveel moeilijkheden in het op te lossen suikerprobleem. PACHTPRIJZEN OP DOMEINGRONDEN. Op de vragen van den heer Kersten, betreffende vermindering van de pacht prijzen der domeingronden in den Prins Hendrikpolder (St.-Filipsland) en het ver strekken eener opgave van pachtprijzen der Kroon- en Staatsdomeinen in de ver schillende provincies; heeft de minister van financiën geant woord: 1. De jaarlijksche pachtprijzen van de in 41 perceeltjes, alle te zamen groot circa 38 hectaren, verpachte staatsgron- den in den Prins Hendrikpolder (St.-Fi- lipsland) beliepen voor de met 1 Nov. 1930 geëindigde pachtjaren 1924 tot en met 1930 van f 106 tot f 217 per H.A.; voor de pachtjaren 1931 tot en met 1937 beloopen zij van f 103 tot f 189,50 per H.A. 2. Of deze laatstbedoelde pachtprijzen over den volgenden pachttermijn te hoog zullen zijn, is thans nog niet te zeggen. De pachtprijzen over 1930 en vooraf gaande jaren waren onder normale om standigheden niet te hoog. 3. Voor de pachtprijzen over 1930 zal, n Hevea-product Vraagt het Uw schoenmaker in verband met het reeds ingediende verzoek om pachtsvermindering, uitstel van betaling worden verleend, terwijl over de wenschelijkheid van afslag op de pachtsom nader zal worden beslist. 4. Van de Kroondomeinen zijn de pacht prijzen aan den ondergeteekende niet be kend. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 2 December. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van onderwijs, afd. nijver heidsonderwijs. Minister Terpstra betoogt, dat 't leer lingenstelsel door de regeering bestu deerd wordt. De opleiding van hulpleer krachten zal worden gesubsidiëerd. Ge durende het aanhangig zijn van de wij zigingen der Nijverheidsonderwijswet zul len de* nieuwe subsidies niet worden stop gezet. Nagegaan zal worden of de kor ting op de salarissen der oude leeraren kan worden opgeheven. Aan de orde komt afd. lager onder wijs. f)e heer Van Zadelhoff (s.-d.) hoopt,' dat het de laatste keer is, dat ten aan zien van alle verbeteringen verwezen zal worden naar het rapport-Rutgers. De heer Ter Laan (s.-d.) betreurt, dat de minister den achtjarigen leerplicht en de verkleining van de klassen afwijst, en wenscht afschaffing van alle betalin gen van schoolgeld. De heer Lingbeek (herv. ger.) houdt een pleidoóif voor de nationale christelijke openbare school. Mej. Westerman (lib.) noemt groote uitbreiding van het aantal bijzondere scholen verontrustend en wijt dit groo- tendeels aan de verschillen der pro- testantsche groepen. De heer Kersten (st. ger.) bestrijdt den heer Lingbeek en wenscht geen openbare school met den bijbel, maar een open bare school op grondslag van de Her vorming. Spr. pleit voor ruime toepassing van landbouw verlof. De heer van der Bilt (r.k.) verheugt zich over 's ministers verklaring, dat zij die het 7de leerjaar hebben doorloopen, doch nogj niet vrij van de leerverplichting zijn, het achtste jaar land- en tuinbouw- onderwijs zullen kunnen genieten. Maar de minister ga een stapje verder en stelle het land- en tuinbouwonderwijs gelijk '•met het nijverheidsonderwijs. Dan kan ook het zevende leerjaar op een land- en tuinbouwschool worden door gebracht. De Haagsche zangkwestie, n.l. het wei geren van een zekere groep onderwijzers der ,0-1. school met de kinderen 't volks lied te zingen en het onttrekken aan een hulde aan de Koningin, lokte discus sie uit. De heer Beumer (a.r.) betoogde, dat het stelselmatig weigeren van s.d. zijde tot medewerking aan nationale feesten, moet leiden tot terrorisme. 's Ministers antwoord was kort en vol ledig. Er zijn niet zooveel kleine scholen, zoo begon hij en hij trachtte dit aan de hand der) cijfers aan te toonen. De grond wet bindt de stichting en subsidiëering van biz. scholen niet aan een zekere richting, antwoordde hij prof. Visscher. Neutrale bijz. scholen kunnen ook sub sidie krijgen. Gevallen van ongewensehte schoolsplitsing en -stichting komen, zoo als uit de rapporten der inspecteurs blijkt, slechts in geringe mate voor. Sprekend over de gevraagde verlenging van den leerplicht, zeide de minister, dat daarvan eerst sprake mag zijn als de ouders aan het nieuwe zevende leerjaar gewend zijn. Voor opheffing van het landbouw- verlof acht de minister den tijd, nog niet gekomen. Wat de Haagsche zangkwestie betreft, die gaat buiten de regeering om, daar zij meer gemeentelijk is. Logisch achtte de minister het, dat de ouders bijdragen in het schoolgeld: de geeste lijke ontwikkeling behoort toch tot de opvoeding. dat altijd welkom is aan man, vrouw, jongen of meisje, is een doos of tube Purol. ZIERIKZEE. Tot voorzitter van de afd. Zierikzee van den Bond voor Staatspen- sionneering is gekozen ds. H. J. Bar- nouw en tot secretaris-penningmeester de heer M. Poldermans. Dinsdagavond heeft het bestuur van V.V.V. alhier op zeer bizondere, maar prettige wijze, de onderscheidingen aan die winkeliers uitgereikt, welke bij den gehouden etalagewedstrijd in aanmerking zijn gekomen voor een le, 2e of 3e prijs. Het bestuur van V.V.V. deelde eigen handig de prijzen uit bij de verschillende deelnemers. Het werd gevolgd door het harmoniegezelschap „Crescendo" van Drei schor, dat de opgewekste deuntjes blies, bij 't licht van flambouwen, en gevolgd werd door St.-Nicolaas, het middelpunt waarom tegenwoordig alles draait. De jeugd en de ouderen genoten van dit onverwachte evenement. Velen sloten zich bij den stoet aan en zongen luid keels verschillende populaire wijsjes mede, welke „Crescendo" de koude avond lucht in blies. In het verslag van de Groene Kruis- vergadering te Nieuwerkerk, staat dat door den aanschaf van een nieuwen zie kenauto de vervoerkosten zijn verhoogd tot 15 ct. per K.M. voor de leden en tot 30 ct. per K.M. voor de niet-leden. De directeur van het Ziekenhuis be richt ons, dat zulks op een misverstand berust. De bedragen zijn gehandhaafd op resp. 10 en 25 ct. per K.M. De uitslag van de prijsvraag, uitge schreven door V.V.V. in verband met de gehouden etalage-wedstrijd: „Wie bena dert het dichtst het resultaat van de stemming?" luidt als volgt: 1. M. J. Kosten; 2. G. H. Breetvelt; 3. Ph. Zevenboom; die resp. 29 en 21 prijswinners goed hadden geraden. De tweede en derde prijs zijn toege kend door loting uit de vier personen, die ieder 21 prijswinners goed hadden geraden. Hierdoor vielen mej. Leupen en A. v. d. Kreke af. De uitslag der étalage-wedstrijd volgt Vrijdag. Veel waars ligt in het gezegde: „De tijden veranderen en wij met hen". Was het tot voor kort de gewoonte, dat de huismoeder zelf de gekochte visch in de keuken ging bakken, thans gebeurt zulks minder vaak, nu het smakelijk zeebanket, geheel voor het gebruik gereed in den winkel te kust en te keur ligt om direct medegenomen en genuttigd te worden. Eenige vooringenomenheid moest over wonnen worden; eenmaal daarover heen, luidt het: het gemak dient den burger, of in dit geval, de burgeres, die even bij den heer Hogerheide aan de Mol aan loopt om iets fijns voor de avondboter ham in te slaan. De heer Hogerheijde neemt een ge deelte der zorgen de huisvrouw uit de hand, door zelf de visch te bakken. Hij doet dat in een flink luim gebouw op een tweetal gemetselde fornuizen, waar de visch in een pan met zuivere olie die niet „zwaar" is wordt gaar ge bakken. Voordat de visch „panklaar" is, wordt ze in een groote cementen bak, waardoor 't heldere leidingwater stroomt, gereinigd. De resultaten van de bakkunst zijn voor ieder dagelijks in de etalage kast te zien! HAAMSTEDE. In verband met het voor nemen om zoo mogelijk over te gaan tot gemeenschappelijke aankoop van een mo torbrandspuit voor de gemeenten in Wes telijk Schouwen werd Dinsdag j.l. in de dreef van het slot Haamstede en ook op het Kerkplein een demonstraatie ge houden met 2 motorbrandspuiten, n.l. van de firma v/h. Bikker te Rotterdam en de N.V. J. en H. W. van der Ploeg te Apeldoorn. Beide machines gaven elkaar in spuitlengte en spuithoogte weinig toe. De Bikkermachine ter sterkte van 40 P.K. geeft bij 6 7 atmosferen 1000 1200 L. water per minuut, die van van der Ploeg van 28 P.K. bij 5i/2 atmosfeer 850 a 900 L. per minuut. Deze capaciteiten verzekeren dus een aanzienlijk blusch- materiaal. Zonder een oordeel te kunnen of willen vellen, welke machine de beste is, leek ons toch de van der Ploeg de eenvoudigste van constructie en werking. NIEUWERKERK. Bij de periodieke af treding der leden van de commissie tot wering van schoolverzuim alhier, zijn de aftredende leden, de heeren J. van de Zande, J. Smallegange, C. L. de Jonge en J. L. van der Have, allen met in gang van 1 Jan. '31 herbenoemd terwijl in de plaats van den heer M. J. W. Boo- gerd, die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te ko men, werd benoemd de heer J. v. Hiele. BRUINISSE. De Schippersver. „Schutte- vaer" heeft aan B. en W. dezer gemeenr te het volgend schrijven verzonden: De schippers, de Zeeuwsche stroomen bevarende, hebben bij het Hoofdbestuur der Schippersvereeniging „Schuttevaer", gewezen op de wenschelijkheid, dat ge legenheid bestond ook des nachts aan de tramhaven aan het Zijpe in deze ge meente kon worden getelefoneerd. Gewe zen werd op de beteekenis van genoemde haven als vluchthaven voor de particu liere vaart en mede op die als het meest geschikte punt in den omtrek, vanwaar pogingen tot redding of berging van in nood verkeerende schepelingen of vaar tuigen en lading konden uitgaan. ST.-PHILIPSLAND. Tegen 1 Jan. a.s. is door dhr. L. Capelle bedankt als lid van het Burgerlijk Armbestuur. THOLEN. Toen de koopman A. P. al hier, na met zijn gezin een dagje uit te zijn geweest, thuis kwam, bemerkte hij, dat in zijn huis was ingebroken, daar een raampje open stond en hiervan een haak

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1