abonnement; Maandag 1 Dec. 1930. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Een Geschenk frjji per 3 aundn f 1,50, franco per poat f 1,80. Voor hel balteiilud pet jur f 10, Afioadorlgke nummer. 5 oeil. Veraohjjnt Mnd., Waad. en Vrgd. Tel. So. 32. - Poetgiro 13T4TT. Zierikzeesche 0 Nieuwsbode raa 1—8 rogela 50 eta., na 4 regela en daarboven 20 eta. pel regel. Beelamea 30 eta. p. regel. Bij eontraet belangrijke korting, mo 12087 faaending op den dag ran alt. uil(~Mutiii U. KOSTEN. **Te vóór 10 or#- Dit *ummar bestaat uit 3 bladen. ■itarlljk 10 uur op dtu dag uitgaaf Uit Stad on Provtnolc. ZIERIKZEE. Maandagvoormiddag te 10 lire werd op den Dam, het nieuwe, mo derne winkelpand van de firma A. Tim merman Cz. alhier, officieel geopend. Tal rijke genoodigden waren aanwezig, ter wijl een schat van bloemen de nieuwe zaak een feestelijk aanzien gaf. Een der firmanten, de heer C. C. D. Timmerman, verzocht, na woorden van welkom tot de vele genoodigden en auto riteiten, o.m. het geheele college van B. en W. dezer gemeente, den burgemeester, de heer J. C. A. Bannink, het openings woord te willen spreken, waaraan Z.E.A. garrne voldeed en als volgt sprak: Aan een verzoek om dit nieuwe zaken- gebouw te openen, heb ik met vreugde gevolg gegeven, want ik kan mij zoo goed indenken en navoelen met wat een trots u vlit moment hebt verbeid: de ver vulling van een lang gekoesterd ideaal. Toch zullen er wellicht onder ons zijn, die met gemengde gevoelens dezen dag hebben afgewacht. Immers heeft elke woning hare eigen geschiedenis en dit gebouw wel in het bijzonder. Was het vroeger een vereenigingslokaal van een Gilde onder den naam van de Kapel, later was er een van Schelven de be woner van, daarna heeft onze wethou der hier van 1885—1916 dusi ruim 30 jaren in gewoond en gewerkt. Dan beteekent een huis iets meer dan een verzameling van steen, cement," hout, ijzer, dan is zulk eon huis vol herinneringen: dan hoeft elk hoekje, elk plekje zijn eigen geschiedenis. Dan kan het welhaast niet anders of er is iets van weemoed in ons hart, als daarvan geen steen op den an deren blijft. Maar mij dunkt, ook in het hart van een weth. Timmerman moet trots en voldoening zijn, dat zijn zoon d't werk heeft aangedurfd. Dat zij niet hebben geschroomd, om zulk een mo dern gebouw te plaatsen, dat spreekt van ondernemingsgeest, durf en vertrou wen. En ik verheug mij met u, dat Zie- rikzeu een nieuw gebouw heeft zien verrijzen, dat spreekt van den modernen tijd. Wij hebben eerbied, bewondering voor de oude, antieke gevels, van een stoeren bouw van onze voorvaderen, maar een stad mag niet stil staan, die moet mee in het rhytme van haar tijd. Eeu stadsbestuur heeft in deze slechts een bescheiden rol, dat van aanmoediger, het kan soepelheid betrachten, maar zelf scheppen kan het niet. De burgers ma ken de stad tot wat ze is en zijn zal en daarom begroet ik dit pionierswerk als een teeken van bemoediging. Daarom stel ik dezen arbeid ten voorbeeld aan anderen om niei te versagen en ondanks den nood der tijden moed te houden en zich gereed te maken voor de taaK, die ons wacht, als er weer betere tijden zullen aanbreken. Ik mag nog wel zeg gen dat zoowel de beide architecten Root- huijzen uit Arnhem—Goes, als de aan nemer Almkerk er op gelukkige wijze in geslaagd zijn overal de moeilijkheden te overwinnen, welke zich hier opstapel den. Een smalle straat, maar met vele bezwaren. Zelden ben ik in den bouw van een huis zoo nauw betrokken ge weest als deze keer en ik heb mij altijd gerefereerd aan de architecten: ik heb een oneindig vertrouwen in knappe bouw meesters. Er waren stellingen noodig, er werden balken gespannen van huis tot huis, steenen en zandhoopen gedepo neerd: dat alles is gelukkig voorbij. Ik wensch zoowel de uitvoerders, als de ontwerpers, den eigenaar en ook mij zelf van harte geluk, dat wij er zonder on gelukken zijn afgekomen. Moge er zegen rusten op deze nieuwe zaak en zij toenemen in bloei, ook tot meerderen bloei van Zierikzee, de stad, die beroemd is om hare oude, histori sche herinneringen,' maar daar niet ge noeg aan heeft. Na de invoering van eleetriciteit en waterleiding zullen ook de moderne gebouwen moeten spreken van de energie en het zelfvertrouwen van haar burgers, opdat onze stad blijve een centrum van stoffelijke en cultureele behoeften voor geheel Schouwen-Duive- landl Een hartelijk applaus volgde op deze woorden, waarna de eerewijn werd rond gediend en vele genoodigden de gelegen heid te baat namen eens overal een kijkje te nemen in het zeer moderne winkel pand dat gerust een aanwinst voor Zie rikzee mag worden genoemd. OUD-VOSSEMEER. Bij de drie verschil lende scholen zijn waarschuwingsborden geplaatst met het opschrift: „School - Langzaam rijden", o.i. een maatregel, die toejuiching verdient, daar vooral vóór de schooltijden de kinderen van het school plein op de publieke straat af- en aan- loopen en men feitelijk verwonderd moet staan, dat nqg nimmer een ernstig on geluk is voorgekomen. Autorijders zijn thans gewaarschuwd want bij afwijking van het verzoek zoude bij een ongeluk zeker een zeer strenge straf worden toegepast. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Brouwershaven (toez.), ds. J. N. Drost te Ouwerkerk. KERKWERVE. In de j.l. Zondag alhier gehouden godsdienstoefening werd o.m. mededeeling gedaan, dat, voor de oogst- colleete nog een gift was nagekomen van f 25, waarvoor den milden gever dank werd gebracht. De totale opbrengst oogstcollecte bedraagt f 40,87. HAAMSTEDE. Als gemachtigde in het kiescollege zijn herbenoemd de heeren A. T. de Vin, J. Evertse, H. v. Dalsen en P. Straaijer. De oogstcollecte heeft in totaal voor Diaconie en Kerk f 169 opgebracht. BURGH. Ten behoeve'van Diaconie en Kerk is onder dank een gift van f 25 ontvangen, waarvan f 15 voor de Diaconie en f 10 voor de Kerk. Wie volgt dit goede voorbeeld? NOORD WELLE. Bij de Zaterdag gehou den herstemming voor notabele is ge kozen de heer A. Hagesteijn. ST.-MAARTENSDIJK. Donderdagavond 61/2 uur, ds. J. de Bres. THOLEN. Gekozen tot kerkvoogd, de heer C. M. Koppenhol, tot notabel de (heer J. C. Deurtoo en herkozen als zoo danig de heer M. Prince. Geref. Kerk. Evangelisatielokaal Schuddebeurs. Woensdagavond dr. van Lonkhuizen van Zierikzee. LUCHTVAART. DE „DO. X" GEHAVEND. Een brand, die Zaterdagmiddag uitbrak aan boord van de thans te Lissabon (Por tugal) verblijvende Duitsche vliegboot „Do. X." heeft den linkervleugel van de vliegboot vernield. Met moeite gelukte het de bemanning van de boot, die door het personeel van het Portugeesche vlieg-; station en door de stedelijke brandweer werd bijgestaan, den brand te blusschen. Twee mecaniciens liepen hierbij vrij ern stige brandwonden op. De brand werd veroorzaakt door een vonk van een hulpmotor, die voor het laden van batterijen wordt gebruikt, dus niet door een van de 12 vliegtuigmotoren. Volgens den Berlijnschen vertegenwoor diger van de Dornier-Werke zal de re paratie aan den linkervleugel te Lissa bon kunnen geschieden en ongeveer 2 weken in beslag nemen. De vlucht over den Oceaan zal in elk geval plaats hebben. WENKEN VOOR AUTOMOBILISTEN. De groote moeilijkheid in het koude jaargetijde is het vertrek. Het is raad zaam te beginnen den handle te nemen, en de krukas een paar wentelingen te laten doen. Daarna ga men achter het stuur zitten; men sluite de lucht van den carburateur volkomen af, en voor men contact geeft, trappe of drukke men op den starter, een paar secon den. Dan wordt contact gezet, en men geeft gas; en wanneer men daarna den starter in beweging brengt, zal de mo tor aanslaan. Men late nu den motor vijf of tien minuten lang loopen, om de olie, die in den nacht dik geworden is, de noo- dige vloeibaarheid te doen krijgen. Dan kan men uitrijden. Voor hen, die een wagen in een koude garage onderdak brengen, is het raad zaam in den winter het water des avonds uit den radiateur te laten wegloopen. Om dit echter te vermijden, kan men een verwarmingsapparaat onder den ra diateur zetten, waarvan de „Tem'x" een van de handigste is. Den wagen met een deken toedekken. Wanneer het gaat vriezen, is het aan bevelingswaardig, het water van den radiateur te vermengen met een vloei stof, die bevriezing onmogelijk maakt, Hiervoor komen in aanmerking brand spiritus en glycerine. VOOR DE HUISVROUW. Kleine handigheden en wetenswaardig heden. Om de sterke lucht van verf in pas geschilderde vertrekken weg te nemen zet men eenige emmers vol koud water in de kamer en laat ze daar een nacht staan. Is de lucht dan nog niet heele- maal weg, verversch dan het water en laat ze nog een paar uur staan. Vuile vingers, vlekken enz. op ge schilderd houtwerk enz. verwijdert men door de vlekken eerst met een schijfje citroen te wrijven en daarna met witsel. Afwasschen met een heel zacht sopje, f Witte verf Kan men prachtig schoon maken en opnieuw glans verleenen door af te nemen met water, waarin uien ge kookt zijn. Gevernist houtwerk kan men uitste kend afnemen met theewater. Men ge bruikt daarvoor gebruikte theebladeren, giet daarop kokend water, en zeeft het door een doek. Havermeel is ook een goed middel om witte verf op te knappen. Doop een vochtige doek in het meel en wrijf er het houtwerk mee. Met een vochtige doek afnemen en tenslotte opwrijven met een zachte, droge stofdoek. dat altijd welkom is aan man, vrouw, jongen of meisje, is een doos of tube Purol. - Dof geworden verf wellicht door te veel afzeemen en gebruik van zeep sop kan men met het volgende mid del Weer mooie glans geven. Doe bij een liter heet water een eetlepel terpen- fijn, een halve eetlepel melk en een halve lepel zeeppoeder. Spons hiermee het geverfde oppervlak af. - Verfvlekken van hout verwijdert men door een lap met wat terpentijn te bevochtigen en de vlak te wrijven tot zij verdwijnt. Daarna op de gewone ma nier schrobben: Sinterklaasjes bakken. De echte Sinter klaasjes of speculaasjes bakt men als volgt: op 3 ons bloem neemt men 1 ons boter, een kwart ons amandelen, 5 gram gestampte kruidnagelen, wat noot muskaat, een theelepeltje vol fijne ka neel, twee lepels melk, 10 gram sucaden, 2 ons bruine suiker (donkere). De suiker wordt in de melk opgelost, terwijl men de sucade snippert en de amandelen (ge peld; in stukken hakt. Dan kneedt men alle lifngrediënten door elkaar tot een flinke bal deeg^ Deze bal deeg drukt men krachtig op een- met rijstemeel bestrooide specuiaaspianK. Het overtollige deeg wordt met een scherp mes afgesneden, waarna men de koekjes uit de plank licht en op het met meel bestrooide bakblik legt, op een afstandje van elkaar. In een vrij tieete oven Datft men de sinterklaasjes in een kwartier lichtbruin en gaar. Van het blik nemen en bekoelen laten. HUISVROUW. VERSCHILLENDE BERICHTEN» EEN VERIJDELDE INBRAAK. Dezer dagen was de maréchaussée te Oss (N. Br.) een plan tot inbraak in de villa van den fabrikant M. Hes, gelegen in de nabijheid van het station, op het spoor gekomen. Donderdagavond hadden zich, teneinde dit plan te verijdelen en de daders te arresteeren, twee maré- chaussée's in het huis, waarvan de be woners afwezig) waren, verdekt opgesteld. Hun verwachting werd bewaarheid toen 's nachts aan de achterzijde van 't huis twee inbrekers verschenen om zich toe gang tot de villa te verschaffen. Zij sneden daartoe een ruit van de glazen tuindeur open, en stapten het huis binnen. Toen tot hun niet geringe schrik de ma- réchaussée's plotseling te voorschijn tra den, trok een der inbrekers een revolver en loste een schot op de politiemannen. Een der maréchaussée's, de 30-jarige Pe- ters, werd getroffen in de linker-pols- slagader. Onmiddellijk daarop kozen de beide mannen het hazenpad. Bij de ach tervolging werd een der dieven, zekere Blommers, gearresteerd. De ander wist te ontkomen. De gewonde maréchaussée is, na verbonden te zijn, naar het zieken huis in- Den Bosch overgebracht. Zijn toe stand is niet gevaarlijk. VERDRONKEN. Vrijdagavond raakte te Wildervank de auto van den heer Engel- kes, rustend landbouwer, te water. De passagiers konden, slechts met veel moeite worden gered. De heer F. Veenhuizen uit Veendam werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd; de beide andere passagiers kwamen met den schrik vrij. De heer Engelkes zelf werd' dood opgehaald. HOOG WATER. Zaterdag heeft de Commissaris der Koningin in Overijsel een inspectietocht gehouden door het in zijn provincie gelegen thans door over strooming weer zoo zeer geteisterde ge bied. Hij begaf zich daartoe het eerst naar Deventer om de werkzaamheden tot waterkeering in o.ogenschouw te nemen. Men ging het eerst naar de wijk de Hoven, op den linker IJsel-oever, welke wijk het hevigst door den hoogen vloed is bedreigd. Geconstateerd werd, dat, dank zij het stille water, de dijk het wellicht hier nog zal houden. De commissaris begaf zich daarna met een motorboot over de IJssel naar de zeer geteisterde stadsgedeelten langs de rivier. Men voer langs de huizen, waar de bewoners in allerijl naar de zolders moesten vluchten. Daarna vertrok de com missaris naar 't stroomgebied van de Bolksbeek, waar door de doorbraak dui zenden bunders land zijn geïnundeerd. MODDERREGEN. Te Roermond en om geving is Vrijdagmiddag een vreemd natuurverschijnselz.g.h. modderregen waargenomen. Tijdens een paar -regen buitjes was de lucht eigenaardig geel gekleurd; in de regendroppels zat een fijne gele stof. Autorijders merkten deze op de ruiten, de kweekers constateerden, dat al hun serre-ruiten met modderspat ten bedekt waren.. Toen men deze af droogden, werd de fijne gele stof dui delijk zichtbaar; het was buitengewoon zacht eni voelde als een soort poeder aan. Het verschijnsel werd ook nog waar genomen te Baexum, Maasniel en Swal- AUTO-ONGELUK. GRONINGEN (V,D.) De ongeveer 30-.J F. Veenhuizen uit Veendam, die bij het auto-ongeluk te Wildervank, waarbij de gewezen landbouwer Engelkens door ver drinking om het leven kwam, eveneens te water was geraakt, is thans te Gronin gen aan de gevolgen overleden. De an dere inzittenden van de te water ge raakte auto ondervinden geen nadeelige gevolgen van het onvrijwillige bad. LANDBOUWCRISIS. ASSEN (V.IX) De algemeene vergade ring van het Drentsch Landbouwgenoot- schap heeft de volgende motie aange nomen: De algemeene vergadering van het Drentsch Landbouwgenootschap, bij eengekomen op 29 November 1930 te Assen, gehoord de discussies over de crisis in het landbouwbedrijf, constatee- rend dat werkelijk hier en daar, wegens financieele moeilijkheden, tot stop zetten van landbouwbedrijven moest worden overgegaan, vreezende dat dit aantal, bij voortduring der huidige ongunstige om standigheden, binnenkort zeer zal worden vergroot, dringt met klem bij de regee ring aan op onverwijlde invoering der maatregelen, opgenomen in het urgentie- program der centrale landbouworganisa ties en besluit deze motie ter kennis te brengen van de regeering, de volksver tegenwoordigers en de pers. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN NOVEMBER. AMSTERDAM (V.D.) Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt: Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtend-temperatuur 2 graden boven normaal, resp. 1, 1 en 4 graden. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 6en met 5 gr. beneden en den 22en met 7 gr. boven normaal. De gemiddelde maximumtemperatuur was 11/2 gr- en het gemiddelde minimum 3 gr. boven nor- .maal. Het aantal dagen met een mini mumtemperatuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 4 tegen 10 normaal. De neerslag was over het geheele land belangrijk boven normaal. In het Noor den 50 tot 100 0/0 in het midden en Zuiden 100 tot 150 0/0 boven het ge middelde der maand. Te De Bilt viel meer regen dan sedert 1849 is waarge nomen in November nJ. 144 m.M., ter wijl de hoogste maand komt tot een totaal van 130 m.M., n.l. November 1928. Te De Bilt werden 42 zonneschijn waar genomen, tegen 58 normaal. VECHTPARTIJ. HEERLEN (V.D.) In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Heerier- heide een ernstige vechtpartij plaats ge had. De gebroeders M. R. en S. R. hebben na een café te hebben bezocht een oude veete uitgevochten met de ge broeders J. E. en E. A. Hierbij werd van wapenen en messen gebruik ge maakt. A. E., M. R. en S. R. werden zwaar gewond. M. R. verkeert in le vensgevaar. Ook A. E. verkeert in zeer ernstigen toestand. S. R. is door een revolverschot aan den arm gewond. De 4e deelnemer aan het gevecht werd door de politie gearresteerd. Een ernstig on derzoek werd door de recherche inge steld. De 3 gewonden zijn naar het hos pitaal overgebracht waar ze ter verple ging zijn opgenomen. AUTOBOTSING. OOLTGENSPLAAT (V.-D.). Hedenmor- pl.m. 10 uur heeft een botsing plaats gehad tusschen d,en vrachtauto van G. Kamp ien een uit de andere richting komende stoomtram, vlak bij het sta tion alhier. De botsing was vrij hevig. De auto werd totaal vernield, terwijl de locomotief uit de rails werd gelicht. Wonder boven wonder bekwam niemand lichamelijk letsel. De schade is aanzien lijk. Het tramverkeer van en naar Mid- delharnis ondervond vertraging. Een on derzoek wordt ingesteld. MAALGEBOD IN DUITSCHLAND. BERLIJN (V.D.) Vernomen wordt, dat het maalgebod voor de maanden Decem ber en Januari is vastgesteld en wel zooals werd verwacht met een verplich ting om in genoemde maanden 80 o/0 inlandsehe tarwe in het meel te verma len. De verordening verschijnt heden in den Reichsanzeiger. AUTO-ONGELUK. LüBECK (V.D.) In den nacht van Zon dag op Maandag reed een auto met 4 jongelui in de beneden-Trave. De 4 inzittenden, die tusschen de 19 en 22 jaar oud waren, verdronken. Hun lijken werden eerst Maandagmorgen opgehaald. Aangezien bij het ongeval "geen oogge tuigen aanwezig waren, neemt men aan dat de stuurinrichting van den wagen niet in orde was. NOODLOTTIG ONGEVAL. PARIJS (V.D.) Uit Edmonton, in Ca nada, wordt gemeld, dat te Chipewyan een vliegtuig, dat was opgestegen voor een korte oefenvlucht, van geringe hoogte naar heneden stortte en terecht kwam temidden van een groep spelende kin deren. 4 kinderen werden op slag ge dood en 4 werden zwaar gewond. De piloot en de waarnemer konden onge deerd uit het beschadigde toestel komen, WERELDONTWAPENINGS CONFERENTIE. GENÈVE (V.-D.). In vooraanstaande Volkenbondskringen verluidt, dat momen teel wordt overwogen een groote inter nationale ontwapeningsconferentie in 1932 te Weenen bijeen te roepen. In zijn ko mende Januarizitting zou de raad van den Volkenbond besluiten om de con ferentie te doen aanvangen op 1 Febr. 1932. Volgens de bestaande plannen -zou het de bedoeling zijn de conferentie in :2en te houden, n.l. 1 zitting in Febr. waarin wordt besloten de conferentie eenige maanden te verdagen en een 2e zitting in den herfst van 1932. De jaar- lijksche September Assemblée zou dan voor 1932 moeten vervallen of van veel korteren duur zijn, aangezien bijna alle lste ministers en ministers van buitenl. zaken ter ontwapeningsconferentie aan wezig zouden moeten zijn. Men ver wacht, dat de wereldontwapeningsconfe rentie de grootste tot nog toe door den Volkenbond gehouden Internationale con ferentie zal worden, daar ongeveer 60 staten met delegaties van 50 a 60 per sonen er aan zullen deelnemen. Met het oog hierop schijnt algemeen de meening te bestaan, dat het houden van deze conferentie te Genève met het oog op de beschikbare ruimte niet mogelijk zal zijn. De overige groote Europeesche mo gendheden komen uit politieke overwe gingen niet in aanmerking voor 't hou den van de conferentie binnen hun gren zen. Zoo zou de keus op Weenen zijn gevallen, dat bovendien in de Weensche Hofburg voldoende ruimte voor derge lijke omvangrijke bijeenkomsten biedt. Voorloopig schijnen echter van verschil» lende zijden bezwaren tegen dit plan te bestaan. SCHEEPSBRAND. NEWi YORK (V.D.) Uit San Francisco wordt gemeld, dat een hevige brand aan boord van het Duitsche stoomschip „Lud- wigshafen" van de Nord Deutsche Lloyd, eerst na 6 uren hard blusschingswerk, gebluscht kon worden. De passagiers en bemanning, die in reddingsbooten wa ren gevlucht en opgepikt waren door het Engelsche vrachtschip „Ben Hor- vich", keerden na de blussching aan boord terug, waarna het schip op eigen kracht zijn reis voortzette. SPOILT. VOETBAL. RENESSE. S.R.V. I (Renesse)—R.K. G. V.V.: 5—0. BURGH, 30 Nov. Voorwaarts I—G.V.V. I: 1-3. 3e kl. A, K.N.V.B. ZIERIKZEE, 30 Nov. Zierikzee I—Wal cheren I: 3—1. Z. V. B. ZIERIKZEE, 30 Nov. Zierikzee II—Wal cheren II: 7—1. ÜAEOTBEBICKTKKo ROTTERDAM, 1 Dec. GRANEN. Bui tenl. prijshoudend. Meel f 11,75; Maïs La Plata JE 105Russische haver f5,75. ZADEN. Lijnzaad voer- f 10 a f 12, idem zaai- f 12 a f14; Maanzaad blauw f26 a f28, Koolzaad f12 a f14, Mosterdzaad (geel) flO'a f 12, Karwijzaad f26 a f 27,505 BOEKWEIT. Danziger Dec./Jan. afl. f8,30, Mandsjoerijsche Dec./Jan.1afl. f 9,45; Ame- rikaansche half Dec. afl. f 9,90. AARDr APPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,90 a f3,20; Brielsche dito f3,20 a f3,80; blauwe dito f3 a f3,20; Zeeuwsche bon ten en blauwen f3,10 a f3,80; Bravo's f3,80 a f4,40; Eerstelingen f2,20 a f2,50; Drielingen (Eigenheimers) f2 a f2,40; Westl. Schoolmeesters, zand- 7 a 8 ets. per kilo. Aanvoer tamelijk, vraag flauw. VLAS. Aanvoer 3566 K.G. blauw f0,60 f 0,80; 6000 K.G. Groninger f0,50 a f0,70: 5800 K.G. geel f0,55 a f 0,75; 460 K.G. dauwrood f 0,45 a f 0,50. Handel zeer slecht. VEE. Aanvoer 440 runderen, le kw. f 0,99 a fl,10, 2e f0,80 a f 0,90, 3e f 0,70 a f 0,80; 233 kalveren, le kw. f 1,58 f 1,78, 2e f 1,35 f 1,53, 3e fl,16 f 1,311468 schapen of lammeren, le kw. f 0,58 a f 0,70, 2e f0,53 a f 0,58, 3e f 0,45 a f 0,52; Lammeren f0,75 a f 0,95; 1271 varkens, le kw. f 0,48 a f 0,50, 2e f 0,46 a f 0,48, 3e f0,45 f0,46, export f 0,44 a f 0,49. Handel redelijk. GRANEN. Binnenl. Tarwe f6 a f7,25; uitgezochte f 8,50 a f 10,25Gerst f6 f6,50; Haver fö a f6; Erwten f8 f 10,75; Schokkers f8 a f 11,50; uitge: zochte f 12 a f14; Bruine Boonen f8 f 11.50- .fe &j|!g Q PLUIMVEENOTEERING V. P. Z. Jonge hanen f0,851,60; oude kippen f 1,05—1,85; jonge woerden f 0,85—1,10; konijnen f 1,052,45; per stuk levend. Coöperatieve Velling Zierlkiee, Veiling van 28 November. Groote veiling: uien f 1,06; id. groote f 0,90; id. pickels f 1,40; alles per 50 k.g. Klfciné veiling: appels, zure bellefleurs 26—34; zoete campagne 24—31; goudrei- nette 27—37; alverston 28; ermgaard 2e 23—24; zoete bellefleurs 17—22; Limb. id. 30; courtpendu 26; zoete appels 24; pe ren: pondsperen 21; gieser wildeman 17 —22; kleiperen 10—21; comtesse 2e 20; spruiten 8—17alles per k.g.andijvie f 0,20—2,60; savoije kool f 4,70—6; roode kool f 2,10—4,80; bloemkool f 8—16; p. 100 stuks; prei f 6,20; wortels f 4,80— .5; selderij f 4,40—5,40; per 100 bos; hazen f 2,65; fazanten f 0,90; per stUK. Stoomzuivelfabriek „De Duif". Prijs der boter f 0,95 per pond,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1