Zierikzeeschs Nieuwsbode TWEEDE BLAD Voor allei die Sokkelen MijDbardt's Laxeertablettei I foist!HEEREN BAAI hahoorend* bi) dt van Vrijdag 28 Nov 1930, ao. 12088 VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD TE ZIERIKZEE, gehouden op Dinsdag 25 November. Voorzitter, de burgemeester, de heer J. C. A. Bannink. Aanwezig alle leden. Na opening volgt mededeeling van de ingekomen stukken. Zoo deelen Ged. St. mede, dat op verzoek van den Raad voor 1 jaar vrijstelling wordt verleend, tot 31 Dec. 1931, van de verplichting tot het geven van onderwijs in vak J. Het zelfde college deelde voorts mede, dat zij het wettelijk niet toelaatbaar acht, dat raadsleden voor het bijwonen van vergaderingen van aandeelhouders der Waterleiding-Mij., door de gemeente op eenigerlei wijze worden schadeloos ge steld. De heer Catshoek zegt hierop, dat een andere oplossing gevonden zal worden, en zijn plan, te bedanken voor afgevaar digde naar de vergadering der Waterl.- Mpij., nader in beraad houdt. Ingekomen is een brief van den heer de Broekert om de zwanen en eenden in de Versche Gracht door de gemeente aan te koopen, opdat deze stoffage en bron van plezier voor de jeugd, behou den blijft. Na ingewonnen advies stellen B. en W. voor: hok, eenden en zwanen aan te koopen voor f70, terwijl onder be paalde voorwaarden, de heer J. van Splunder zich met de voedering en ver zorging der dieren zal belasten. Na eenige discussie wordt besloten de eenden en zwanen aan te koopen voor het genoemde bedrag, terwijl op ver zoek van weth. Koopman het aantal een den zal worden teruggebracht op 20 en het aantal zwanen op 4. Punt 5 der agenda bevat het voorstel tot invoering van het vak kinderverzor-. ging op de landbouwhuishoudschool. De onkosten voor het onderwijs in dit vak worden op f62,75 per jaar geraamd. De heer Versteeg informeert, wat men onder dat vak verstaat? Worden de leer lingen in een bepaalde richting gedreven? De voorzitter beantwoordt deze laat ste vraag ontkennend. Wat de eerste vraag betreft, deelt hij mede, dat de meisjes opgevoed worden voor de haar wachtende taak als huismoeder. Na deze toelichting wordt het voor stel van B. en W. met algemeene stem men aangenomen. Punt 9 omvat het voorstel van B. en W. naar aanleiding van 't adres van Kerkvoogden, tot egaliseeren van het ter rein, gelegen aan den Zuidkant der Nieu we Kerk. Na het voorstel van B. en W. is nog een brief van Kerkvoogden ingekomenr waarin wordt medegedeeld, dat de stand der financieën het onmogelijk maakt, de kosten van onderhoud en opzicht voor hunne rekening te nemen. Voorts wor den B. en W. er attent op gemaakt, dat het hier een algemeen belang geldt en de Kerkvoogdij het voornemen koes tert, een strook grond van 3 M. breedte, tegen een jaarl. huur van f0,25 aan de gemeente af te staan, voor een aan de Zuidzijde te maken rijwielpad. De voorzitter deelt mede, dat B. en W., gehoord de Commissie van Fabri cage, hun voorstel aanvullen, het on derhoud van het geëgaliseerde Kerkplein voor rekening van de gemeente te ne men. Het toezicht blijft echter voor reke ning van de Kerkvoogdij. De heer A. den Boer vraagt, waar dan de kinderen van School A zullen gaan spelen? Weer op het in orde gemaakte terrein? Dan wordt het een bron van ergernis. De voorzitter acht het een voordeel, wanneer de kinderen daar niet meer zullen spelen, daar er dan geen ruiten meer in de kerk zullen worden ver nield. Weth. Koopman is het bekend, dat de kleine kinderen van School A op het schoolspeelplein spelen en de grooteren bij de kerk. Wat het onderhoud betreft van het later in orde gemaakt terrein, meent hij, dat zulks niet zooveel zal uitmaken, gezien het terrein aan den Noordkant der kerk, dat ook voor reke ning der gemeente is. Het is niet de bedoeling de kinderen van het zuidelijk terrein af te houden. De heer A. den Boer zou de kinderen liever op de Balie laten spelen, wat de heer Versteeg onderschrijft, welke voorts opmerkt, die plaats in orde te laten maken. De heer Catshoek ziet er geen be zwaar in als de kinderen op 't Kerk plein zullen spelen voor schooltijd, wan neer men bij egalisatie voldoende ruimte laat. Dat gebeurde vroeger ook en toen waren er ook beplantingen. Alleen zou spr. het betreuren, wanneer daar hoo rnen zouden worden opgeruimd. Weth. Koopman antwoordt, dat de boomen daar niet mogen worden opge ruimd, omdat zij! staan onder Staatsbosch- beheer. Punt 9 wordt hierop met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij het volgend voorstel tot aankoop van grond, deelt de voorzitter mede, dat de kleine gashouder is opgeknapt, wat f800 heeft gekost, en dat de M.A.B.E.G. de groote heeft nagekeken en in orde bevonden. Evenwel zal binnen de volgen de 5 jaar een nieuwe gashouder moeten worden gebouwd en nu leek het der Gascommissie gewenscht thans reeds de hand te leggen op geschikt terrein in de onmiddellijke nabijheid der gasfabriek. De heer Panny betoogt, dat men dus al vroeg beginnen moet om geld uit te geven voor iets wat over 5 jaar noodig zal blijken. Als inderdaad vaststaat, zegt de voor zitter, dat de gashouder het nog 5 jaar uit houdt, had U gelijk, maar als do gashouder ons in den steek laat binnen dien termijn, wat dan? Wat dit laatste betreft kunnen we geen garantie geven. De heer Doeleman vindt het, evenals dhr. Versteeg, een hooge prijs, maar spr. erkent, dat het voor de gascommissie moeilijk is een geschikter stuk grond te krijgen dan bedoeld terrein. Het voorstel tot aankoop van 80 M3. f2,50 per M3., wordt hierop z. h.s. goedgekeurd. Aan het Nut wordt ten behoeve van te houden Nutscursussen een verwarmd en verlicht lokaal afgestaan in de UJL.O. school. Nummer 12 der agenda verkrijgt de gewenschte sanctie en de doode en zieke iepen gaan er uit. Wat de overplaatsing van een onder wijzer betreft, deelt de voorzitter mede, dat dit vraagstuk het college van B. en W. veel zorg heeft gebaard. Geen candidaat was te vinden voor de U.L.O. school. Toen heeft men de moeilijkheid opgelost als nü wordt voorgesteld, het geen is geschied in overleg met den inspecteur en de betrokken hoofden va? scholen. Dr. v. d. Kwast constateert, dat geen oproep is gedaan voor een onderwijzer aan de U. L. O. school, wat z. i. eerst had moeten gebeuren voor men deze oplossing aan de hand deed. De voorzitter antwoordt, dat, gezien ervaringen, o. a. in Middelburg opgedaan, men hiervan geen succes mocht ver wachten. Dr. v. d. Kwast heeft hooren verluiden, dat de heer Paauwe door de overplaat sing f50 achteruit zou gaan in bezoldi ging. De voorzitter: B. en W. hebben niet alleen gelet op 't belang van het onder wijs, maar ook op dat van de onderwij zers, en nu zal het getal kweekelingen over de beide scholen A. en B. worden verdeeld, waardoor het geldelijk verlies voor de betrokkën onderwijzer vrijwel tot nul wordt gereduceerd. De heer Catshoek is het meer eens met dr. v. d. Kwast, dan met B. en W. Spr. herinnert er aan, dat in Aug. B. en W. een uitspraak vroegen van den raad om een tijdelijke leerkracht aan School B. aan te stellen. Spr. had gedacht, dat B. en W. toen direct pogingen hadden gedaan die kwestie in orde te maken, maar dat is niet gebeurd. Eind Aug. hebben B. en W. een bespreking gehad met den inspecteur en het hoofd der U.L.O. school en< deze laatste heeft toen voorgesteld dhr. Kwaak over te plaat sen naar de U. L. O. B. en W. keurden zulks goed, maar het hoofd van School B verzette zich daartegen of er moest in School B weer een onderwijzer met hoofdakte komen. Toen is opgeroepen. Een candidaat kwam, maar was niet ge schikt. Een tweede oproeping had even min succes. Daarna; is men naar School A gegaan om daar een onderwijzer weg te nemen. Spr. vindt dat een omslachtige manier. Men had sollicitanten moeten op roepen voor de U.L.O. school. Kon men niemand krijgen, dan had men den raad kunnen vragen anders te handelen. Nu wordt gezegd, dat het hier een over plaatsing betreft, maar spr. ziet er in een benoeming van een onderwijzer aan de U.L.O. school en noemt het een ver keerde tactiek van B. en W. om deze zaak op te lossen* als wordt voorgesteld. Spr. voorziet stagnatie bij het onder wijs aan School A, omdat de vervulling van de vacature-Paauwe zeker eenige maanden zal vorderen. Weth. 'Koopman heeft zich verbaasd over wat de heer Catshoek heeft gezegd. Toegezegd is aan het hoofd van School B, dat de heer Kwaak niet overgeplaatst wordt (naar de U.L.O. voor en aleer is voorzien in een leerkracht met hoofd akte aan School B. Volgens spr. zal het onderwijs geen stagnatie ondervinden* Nooit is 't de bedoeling van B. en W. geweest om School A zonder leerkracht te laten zitten. Verder merkt spr. opr dat volgens de wet geen voordracht noo dig is, wanneer het een verplaatsing be treft. Was er een voordracht en men had dhr. Kwaak daarop niet geplaatst, dan zou men zeggen: zie je wel, het moet altijd een vreemde zijn! Maar nu willen B. en W. dhr. Kwaak over plaat sen, om een uitstekende leerkracht voort te helpen. Niet alleen de belangen van het onderwijs hebben B. en W. op 't oog, maar ook dat der leerkrachten. En nu zegt men nog, dat B. en W. niet goed gedaan hebben. Nietsi is bovendien gedaan zonder voorkennis van den Inspecteur en de schoolhoofden. De heer Kwaak wordt niet overgeplaatst naar de U.L.O., zoolang niet voorzien is in de ontstane vacatures aan School A en B. Spr. had dank verwacht en geen uitbrander. De heer Doeleman heeft de voorstellen van B. en W. gezien als een goede daad en niet als een ommissie, zooals de heer Catshoek. Had men een oproep gedaan voor de U.L.O., dan had de heer Kwaak mede gesolliciteerd en was hij zeker be noemd. Spr. meent, dat door dhr. Cats hoek te veel uit het oog is verloren, dat het hier heel moeilijk gaat vacatures vervuld te krijgen. De raad is niet voor een feit gezet en spr. steunt het voorstel, van B. en W. De voorzitter staat volkomen aan de zijde van weth. Koopman en meent, dat de philippica van den heer Catshoek, aan het adres van B. en W. volkomen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen StoelgaDg zijn onmisbaar Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apotbekers en Drogisten. Doos 60 ct onverdiend is. Had deze eerst eens ge ïnformeerd, hoe de vork aan de steel zat, dan had hij die philippica niet ge houden. De overplaatsing van School B naar de U.L.O. School is voor Zierikzee goed, want de betrokken onderwijzer vindt in die school vele leerlingen uit School B weer terug. Dat de overplaatsing van dhr. Paauwe moeilijkheden zou opleveren, waren B. en W. zich bewust en zij hebben die bezwaren getracht op te lossen in over eenstemming met de schoolhoofden en den Inspecteur. Met een gerust hart mag spr. zeggen, dat eenige waardeering hier op zijn plaats was geweest. De heer Catshoek merkt op, dat de heer Koopman het heeft voorgesteld, als of spr. er tegen zou zijn, dat B. en W. dhr. Kwaak willen overplaatsen naar de U. L. O. school, met het oog op een goede leerkracht, die hier woont. Daar gaat zijn betoog niet tegen. Spr.'s be zwaar is, dat de raad voor 't feit wordt gezet: hier heb je een onderwijzer en die mag je benoemen! De raad is ge negeerd. De oproeping voor de U.L.O. had kunnen geschieden en dat hebben B. en W. verzuimd. Al had spr. eerst geïnformeerd, dan was hij niet tot an dere gedachten gekomen. Spr. vindt het eigenaardig, dat de Inspecteur wel reke ning wil houden met de al of niet be reidheid tot overplaatsing van den heer Kwaak en niet met dhr. Paauwe. Waar om die bevoorrechting? Spr. herhaalt dat door het niet tijdig vervullen der vaca tures het onderwijs in de war zal loo- pen. Hadden B. en W. in Augustus een tijdelijke leerkracht voor de U.L.O. op geroepen, dan had men er nu wel een gehad. Weth. Koopman repliceert en betoogt, dat de zaak niet van B. en W'. is uit gegaan, maar van het hoofd der U.L.O'. school. Een oproep had volgens spr. niets uitgehaald. Stagnatie komt er niet in het onderwijs; alleen bij de U.L.O., al is 't niet veel. Op 80 leerlingen heeft men daar 3 leerkrachten. Na deze debatten wordt het voorstel tot overplaatsing aangenomen, met aan- teekening, dat de heeren Catshoek, dr. v. d. Kwast en Versteeg hebben tegen gestemd. De voorzitter stelt nu aan de orde het laatste agendapunt, n.l. de onkosten betreffende de nieuwe brandweerorgani satie, vergezeld was een nota, luidend als volgt: De opperbrandmeester krijgt de be schikking over de brandwacht voor het afzetten van het terrein. De taak der politie bij brand is afgeloopen, zoodra de vrijwillige brandweer ter plaatse is. De personeelsformatie is als volgt: 1 opperbrandmeester, 1 adj. opperbrand-. meester, 4 brandmeesters, 1 secretaris penningmeester, 3 chauffeurs, 27 brand weerlieden, 1 commandant van de brand wacht, 4 brandwachtersi le klasse, 20 dito 2e klasse en 1 bode. Aan de brandmeesters en iden com mandant van de brandwacht wordt een jaarl. vergoeding toegekend van f25, aan autobestuurders en brandweerlieden wordt betaald bij brand en oefening fl voor de eerste, f0,60 voor de volgende uren. Aan de brandweerwachten le en 2e kl. resp. f 0,60 en f 0,50 per uur. Het komt B. en W., die naar aanleiding van het advies van den Kon. Ned. Brand weer-Bond en na een bespreking met den opperbrandmeester, die de reorga nisatie ontwierp, niet noodzakelijk voor, om twee der bestaande brandspuiten in reserve te houden. Voorloopig lijkt het hen niet gewenscht opper- en adj. opper brandmeester telefonisch aan te sluiten. Wel is onmisbaar om genoemde functio narissen, hoofdagent en agenten van po litie te kunnen alarmeeren met behulp van een centrale schelinrichting van uit het Politiebureau. De gemeente beschikt voorts over 60 brandkranen, die per jaar wegens abonnement aan de waterleiding 60 X f5 of f 300 kosten. De voorzitter licht toe, dat een kleine kern van brandweerlieden is geformeerd. Van hoe goeden wille de oude formatie ook is geweest, met een groote massa menschen is 't altijd moeilijker werken. Men heeft evenwel bij de nu voorge stelde reorganisatie de generale staf ge handhaafd. Bij de nieuwe regeling heeft spr. veel hulp gehad vail den heer Panny, welke hij hier daarvoor gaarne dank zegt. De heer Houdkamp, die uit hoofde van zijn ambt uitstekend bekend is met de stadswijken, is tot adj.-opperbrandmeester aangewezen. Voor vergaderingskosten is f 100 geraamd en f 100 voor administra tiekosten. Waar de brandwoerklok niet iederen bereikt, heeft men een ander alarmstelsel gedacht, n.l. door middel van 8 alarmschellen. De heer de Broekert heeft eenige be denkingen en wel tegen de wijze van herbesteding, noodig geworden na terug name van de voorstellen in de vorige vergadering. De opgaven werden inge wacht bij den opperbrandmeester. Zij moesten bij B. en W. ingekomen zijn. De wijze waarop de oude brandmeesters naar huis gezonden zijn, acht spr. niet goed, evenmin, dat de nieuwe brand meesters f 25 vergoeding zullen krijgen. De voorgestelde reorganisatie acht hij echter goed. De voorzitter antwoordt den heer dt Broekert, dat de briefjes van de beste ding ingeleverd zij bij den opperbrand meester, maar bezorgd zijn bij B. en W., in welke vergadering spr. ze zelf heeft geopend. Dat de vroegere brandweerchefs onheusch zouden zijn bejegend, ontkent spr. Verschillende leden der oude garde zijn uitgcnoodigd op de burgemeesters kamer, waar hen gevraagd is over te gaan in de nieuwe organisatie. Eerst toen zij bedankt hadden, heeft men naar an deren gezocht. Nu een vrijwillige orga nisatie tot stand zal komen, acht spr. een kleine vergoeding voor de belang- looze diensten op zijn plaats. Dr. v. d. Kwast zwaait lof toe aan B. en W. voor de oplossing van het brandweervraagstuk. De alarminstallatie is goed, maar volgens spr. nog niet vol doende. In de 3 poorten moesten klokken kunnen worden geluid om de inwoners te waarschuwen. Met den heer de Broekert kan ook de heer Doeleman zich niet vereenigen met het idéé de 4 brandmeesters f 25 vergoeding toe te kennen. Die f 100 kan op de brandweerbegrooting worden bespaard. Die 4 brandmeesters moeten het zich tot een eer rekenen, dat zij die functie mogen vervullen. Weth. Koopman staat op hetzelfde standpunt, als de vorige spr., maar ver schilt met dr. v. d. Kwast van meening over de alarmeering. Spr. acht het zeer gewenscht, dat de groote klok van het stadhuis bij brand zal kleppen om de bevolking te waarschuwen en hij maakt er een voorstel van. Do voorzitter zegt dan, dat in de nieu we verordening zal worden opgenomen, dat de stadhuisklok mede ,alarm zal ma ken. De heer Panny vindt het jammer, dat aanmerking gemaakt wordt op de aan de brandmeesters te geven vergoeding. De oude organisatie had zijn tijd over leefd. Zoo gaat het nu niet meer. Bij oefening, met de nieuwe verdeeling is gebleken, dat alles uitstekend gaat. Wat de vergoeding betreft, het zijn geen ren teniers, die de betrekkingen van brand meester vervullen en 't is ook geen baantje om voor niets soms een nacht op 't appèl te zijn. 't Spijt spr. dat er op die f 25 gekeken wordt. De heeren Doeleman en de Broekert blijven de vergoeding voor de brand meesters bestrijden. De heer Catshoek gaat ermede ac- coord, mits de vergaderingskosten iwor- den verlaagd. De voorzitter zegt, dat die onkosten maximaal zijn. Alleen de noodzakelijkste onkosten worden gemaakt. De heer Panny is er niet tegen, dat ze wat hem betreft, op f 50 worden teruggebracht. Het voorstel om de brandmeesters! geen f25 vergoeding te geven wordt verwor pen met 9—4 stemmen, Voor stemden de heeren Koopman, de Broekert, Doeleman en Versteeg. Hiermede is de agenda afgewerkt,) maar na het opmaken daarvan zijn nog enkele zaken binnengekomen, die afdoening vra gen, zoo o.a. het z.g. leeskamertje op 't Stadhuis, waar de raadsstukken ter visie liggeu. B. en W. stellen voor het lees kamertje te behangen en daar i.p.v. een kolenkacheltje, een gashaard te plaatsen. De C. v. F. opperde hiertegen bezwaren, vooral ook, omdat daar niet zoo vaak vergaderd wordt. De heer Panny is tegen gasverwarming en ook tegen de uitgave van f170. De heer Doeleman acht deze uitgave gemotiveerd, vooral ook, omdat 't brand gevaar in ons mooie oude stadhuis daar door beperkt wordt. De heeren Panny, Quant en Koopman verzoeken aanteekening te hebben tegen gestemd, waarop het voorstel aangeno men wordt. Daarna stelt de voorzitter aan de orde een voorstel, waarmede de C. v. F. ac- coord ging, n.l. het in orde maken van het z.g. ijklokaal, waarin dan ook ver schillende bijeenkomsten zullen kunnen worden gehouden. De onkosten worden op f 600 geraamd. Aan dit voorstel ver leende de raad met algemeene. stemmen zijn sanctie. De heer de Broekert bespreekt den toestand, zooals die zich in den storm nacht van Zaterdag op Zondag heeft voorgedaan. Spr. acht algeheele reorga nisatie noodig bij het plaatsen van de vloedplanken. Ook verdient het z.i. overweging dat de politie enkele gevallen, uitgezonderd ophoudt met het optrommelen van menschen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. nog geen gelegenheid hebben gehad deze kwestie in beraad te nemen. Ook spr. lijkt de organisatie niet practisch, zooals hem Zaterdagnacht bleek. De uit voering van het zetten der vloedplanken was niet precies in orde. De vraag kan gedaan worden of het ook bij hooge vloeden niet gewenscht zou zijn gebruik te maken van de alarmeerinrichting. Dr. v. d. Kwast is de meening toe gedaan, dat er wel degelijk gelegenheid heeft bestaan om voorzorgsmaatregelen te nemen tegen den hoogen vloed door hen, die aan den havenkant wonen. Weth. Koopman betoogt, dat de bur gerij dien nacht gewaarschuwd had moe ten worden, want wanneer het water over de vloedplanken was gestroomd, had in de smalle, hellende straatjes ge vaar voor de bewoners kunnen ontstaan. Wat het plaatsen der vloedplanken aan gaat, beweert spr., dat de orders daartoe voldoende zijn gegeven, maar niet zoo goed uitgevoerd. Uit de debatten blijkt dat de gemeentebouwmeester zeer actief is opgetreden, terwijl ook de politie zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De voorzitter dankt de heeren voor die waardeerende woorden. Hoeveel fijne Ü*E pypjes Stopt U uit één ons tobalc? Hoeveel sigarettendultjes Houdt U daardoor in Uw zak Zacht en rifp, goedkoop en geurig, 't Is een streelinq voor den neus U/ie éénmaal D*E probeerde Peed metéén zijn levenskeus. Cltnge Ooorenb» echte friesche I20-50 er. per ons Melange van rijpe tabakken. A+5 De heer Catshoek vraagt den voorzit ter inlichtingen over een geweigerd ver zoek om in „Juliana" een filmvoorstelling te mogen geven voor een klein aantal personen. De voorzitter heeft dat verzoek gezien in 't licht der algemeene verordening. Was hem medegedeeld, dat de film- vertooning zou plaats hebben voor een 20 of 30 personen, dan zou het verzoek wellicht direct zijn toegestaan. Weth. Koopman merkt op, dat, wan neer men een schriftelijk verzoea richt tot B. en W. het wel zal worden toe gestaan. Spr. klaagt er over, dat de Scheepstimmerdijk Zondagochtend onver licht was. De heer Doeleman wijst op den on- houdbaren toestand van de Driekoningen laan, waar ook geen goede verlichting i». De voorzitter antwoordt, dat men be zig is verschillende putten te dempen. Ook aan de Drie Koningenlaan wordt gedacht, waar ook een nachtbrander is aangebracht. Aan het eind van de Hoofdpoortstraat en Ravenstraat ontbreekt verlichting to taal, zegt de heer Versteeg, die verder een klacht overbrengt van het personeel der Prov. Boot, bij welke aanlegplaats een lantaarn met automatische ontsteking 's nachts niet brandt. Een gewone gas lantaarn had men nog liever. Al deze opmerkingen zullen in de gas commissie worden onderzocht, waarop, na deze toezegging, de voorzitter de vergadering sluit, die overgaat in een met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting, deelde de voorzitter mede, dat van Ged. Staten een aanschrijven was ingekomen, tot verhooging der beide havendijken en verbetering van de glooiing daarvan. Deze plannen zijn ontzettend kostbaar en de raad besluit gehoord den gem.- bouwmeester en de Comm. van Fabricage Ged. Staten een vereenvoudigd plan voor te leggen, waarvan de kosten voor de gemeente te dragen zijn. Daarna werd de zitting opgeheven. MJBftERLlJKE 8TANDKJL Over de maand October. SEROOSKERKE. Gehuwd: 17, Dirk Louwrens Goettsch, 26 j. jm., en Jan netje de Jonge, 20 j. jd. Overleden: 4, Martina Zorge, 59 j., wed. van Pieter Minders; 25, Digna Wilhel- mina van der Moer, 56 j., echtgenoote van Jacob Jan Pieterse (overl. te Zeist). BRUINISSE. Geboren: 2, Marie, d. van J. van den Bos en K. van den Ouden; 13, Rina, d. van C. Kik en Th. van de Velde; 20, Cornelis Hendrik, z. van D. Hoogerwerf en A. Okkerse; 21, Johanna Cornelia, d. van P. van den Berge en G. J. A. L. Roth; 24, Nicolaas, z. van M. C. van der Weele en G. J. P. Stoffels; 31, Jans, d. van M. M. Verkamman en H. H. Nederhand. Gehuwd: 2, Leendert Jacobus Hoogsr- heide, 24 j. jm., en Klazina Maria Stols, 24 j. jd. Overleden: 3, Cornelia de Waal, 28 j., echtgen. van A. van Steijn; 8, Hubrina Willemina van Popering, 74 j., wed. van J. Clique; 19, Cent van Beveren, 21 j., z. van C. van Beveren en Th. van Strien (van Zierikzee). ST.-PHILIPSLAND. Geboren: 11, Cor nelia Pieternella Adriana, d. v. Andries Westbroek en Janneke Marina Everaers; 11, Jannetje Cornelia, d. v. Cornelis Meijer en Maatje Maria v. d. Male; 19, Krina, d. v. Thomas Bakker en Dina Cornelia Reijngoudt; 27, Theodoor Adri ana, z. v. Jacobus Herman van Hoeve en Elisabeth Willemina Boudeling. Gehuwd: Cornelis van der Male, j.m., 22 jaar en Jannetje Quist, j.d., 20 jaar. Overleden: 8, Leendert Quist, 30 echtgenoot van Jacoba Beurkens,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5