Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT; Maandag 24 Nov. 1930. zierikkïsche courant. jï/ïm ADVERT ENTIEN Inzending Advertentiën HINDERWET. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Fiji pai 3 maudca f 1,50, franco per poet f 1,80. Voor het hoitenland per jaar f 10, ifnonderlijke nummern 5 oent. Veraehjjnt Had., Waad. en Vrjjd. Tel. No. 32. - Poitgiro 18T8TT. ran 1—3 regels SO eta., ram 4 regels en daarboven 20 eta. per regel, iteolamea 30 eta. p. regal. Bjj oontraet belangrijke korting. Inaending op den dag van alt- gave «dór 10 ar*. ■ItarlIJkIO uur op daadag v. aitoaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiERiKZBH brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van JAN HENDRIK BROUWER, bakker te Zierikzee, om VER- dUNNING tot bet ter vervanging van de bestaande benzine-motor plaatsen van een electro-motor van 3 PK voor bet drpven van een kneed- en wrijfmachine, in zgne bakkerg. Lange Nobelstraat A 186, kadastraal bekend in sectie A, no. 2131. Op Maandag 8 December a.s., des na middags twee uur, zal in bet Stadhui» gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór bet bierbovengemelde tjjdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt tr op gevestigd, dat volgens dê bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zjj, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzsi, 24 November 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J C. A. BANNIN Burgemeester. P. P. W1TTERMANS, Secretaris. HET MAAL- EN MENGGEBOD. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bak kersbedrijf heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal medegedeeld, naar aanleiding van het bij Koninklijke Bood schap d.d. 10 November 1930 ter over weging aangeboden ontwerp van wet houdende bepalingen in het belang van de inheemsche tarweteelt dat het zeer tot zijn leedwezen met den in houd daarvan niet kan instemmen. Deze afwijzende houding is niet ge grond op het feit, dat de vereeniging principieel afwijzend staat tegenover maatregelen tot steun van den landbouw, maar vloeit voort uit de overweging, dat een maal- en menggebod o.m. ten ge volge zal hebben: a. dat de kwaliteit van het brood vooral dit jaar zal verminderen en desniettegenstaande de prijs van de tar webloem zal stijgen, en b. dat de vrije handel wordt belem merd, waardoor het den producenten meelfabrikanten, meelimporteurs en bak kerij niet mogelijK zal zijn het beste, wat op de wereldmarkt is te krijgen, te koopen tegen den billijksten prijs. Het hoofdbestuur verzoekt aan de Ka mer met de regeering in overleg te tre den tot het op andere wijze steunen van den landbouw b.v. door de in voering van een teeltpremie per hectare uitgezaaide tarwe van goede kwaliteit waardoor de landbouw op den duur beter zal worden geholpen dan in het voorstel der regeering, terwijl andere belangen niet worden geschaad. Bij een teeltpremie toch komt het be drag van den steun rechtstreeks in han den van den landbouwer; zulks wordt bij een maal- en/of menggebod volgens adressanten niet bereikt. LIBERAAL MANIFEST. Het hoofdbestuur van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" heeft een manifest aan het Nederl. Volk gericht, waarin o. a. gezegd wordt, dat men bezig, is den Nederlander zijn vrijheid af te nemen. Hij blijft niet langer baas in zijn- eigen zaak, niet| langer baas in zijn eigen, huiskamer. Duizenden hunkeren naar uit komst. „De partijen ter rechterzijde, onderling fel verdeeld, maar samenhokkend om de regeermacht, bedreigen voortdurend onze nationale eenheid. Nederland maakt den indruk geen nationale eenheid meer te zijn, maar enkel een aantal onsamen hangende kerkelijke en politieke groepen. De sociaal-democratie verkreeg, de stem men van een' groot deel des volks. Heeft haar invloed, waarvan haar leiders zoo hoog opgeven, een eigen stempel ge drukt op de sociale wetgeving, of be stond haar politiek slechts in een over- bieden der eischen, welke een gezonde ontwikkeling dezer, door de liberalen on dernomen, wetgeving stelde? „Van den „bewusten" arbeider heeft de S.D.A.P. meer dan welke andere partij ook 't zelf- verantwoordelijkheidsgevoel verzwakt. „Meer en meer ontpopt de S.D.A.P. zich als een sectarische politieke groep, die onderdrukt in plaats van vrijheid te brengen en sommige groepen van ar beiders ten koste van anderen bevoor deelt. „De liberale partij eerbiedigt de vrij heid. Zij keert zich tegen dwangziek sectarisme, hetzij dit komt van clerica- len, betzij van socialistischen kant. Wie dus ongeacht zijn kerkelijke gezindte eigen overtuiging niet door den wet-' gever anderen wil doen opleggen, schare zich aan haar zijde. „De liberale partij paait den arbeider niet met beloften, die niet te vervullen zijn, of die ten koste van andere groe pen van arbeiders moeten worden uit gevoerd. Een socialisme, dat de klas- senstrijdtheorie in de praktijk tracht te handhaven, wijst zij onvoorwaardelijk af. Ieder, die in samenwerking van alle maatschappelijke groepen den motor van den vooruitgang ziet, wende zich niet ,tot het socialisme. Wie voor eigen gees telijke en stoffelijke) verheffing vóór alles steunen wil op eigen kracht en eigen arbeid, schare zich aan de zijde der liberale staatspartij „De Vrijheidsbond". TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 21 November. Op de agenda wordt geplaatst de be grooting van onderwijs, met de motie- Lingbeek, aangaande de onderwijzers kloosterlingen. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van srbeid, handel en nij verheid. De heer v. d. Tempel (s.d.) merkt op, dat men thans midden in een crisis zit, met onvoldoende 'werkeloosheidsverzeKe- ring, omdat deze niet wettelijk geregeld is. Spr. dringt op spoed aan en dient een motie in, de regeering uitnoodigend een spoedige regeling te bevorderen. De heer Kuiper (r.-k.) betoogt, dat de regeling van de werkeloosheidsverzeke- ring gereed moet zijn, als de invoering straks economisch mogelijk wordt. De heer Schouten (a.r.) meent, dat thans een wettelijke regeling kan wor den voorbereid. In afwachting daarvan kan de duur der uitkeering tijdelijk ver lengd worden door verhooging van de rijksbijdrage. De heer Joekes (v.d.) betoogt, dat een goede werkeloosheidsverzekering verde ren overheidssteun overbodig maaKt. De heer Wijnkoop (comm.) zegt, dat zijn partij met eigen voorstellen zal ko men. Minister Verschuur meent ook, dat de crisis geen argument kan zijn tegen voor bereiding van een wettelijke regeling, waarmede zoo spoedig mogelijk een be gin zal worden gemaakt. Spr. gaat ac- coord met de verlenging van den duur der uitkeering. Dhr. v. d. Tempel trekt zijn motie in. Bij de afdeeling handel en nijverheid bepleit mej. Katz (e.h.) instelling van een kamer van koophandel in de binnen scheepvaart. De heer v. Wijnbergen (r.k.) dringt aan op een regeling van het cadeaustelsel. Dr. Vos (v.b.) begrijpt niet, dat men in dezen tijd alleen den noodkreet hoort van den akkerbouw en niet dien van den kleinen middenstand. Deze gaat óók ge bukt onder het werkloosheidsvraagstuk door de vermindering van koopkracht der bevolking. De Minister verklaart in het bestaan van de binnenschipperij een economisch belang te zien. Wat de opneming van de binnenschippers in de sociale verze kering betreft, overweegt de regeering, voor de kleine zelfstandigen de vrijwillige sociale verzekering meer aantrekkelijk te maken. Wat het cadeaustelsel betreft, kan men het met den heer van Wijnber gen eens zijn, dat het verschillende na- deelen vertoont. De groote moeilijkheid is echter, een goed juridische formule te te vinden om dat kwaad te treffen en niet andere dingen te treffen, die men niet treffen wil. Wat den middenstand betreft, zal het economisch instituut van den middenstand eerlang in werking tre den en in menig opzicht den middenstand van voorlichting kunnen dienen. Dinsdagmiddag voortzetting. ZIERIKZEE. Donderdagavond werd in de goed bezette zaal van hotel „Juliana" een propaganda Landstormavond gehouden, die geopend werd met het zin gen van de twee eerste coupletten van ons volkslied. Op het podium prijkten de vaandels van de afd. van den landstorm op ons eiland. De burgemeester van Zie rikzee, de heer J. C. A. Bannink, sprak het openingswoord. Namens het bestuur van de afd. Schouwen-Duiveland van de B.V.L., riep spr. de aanwezigen het wel kom toe, speciaal aan den nieuwen com mandant, den res.-luit.-kolonel H. Bier man, die hij bij de landstormers met het volste vertrouwen aanbeval. In dat wel komstwoord betrok spr. ook het nieuwe bestuurslid, den heer A. den Boer te Zie rikzee. Met klem van redenen zette Z.E.A. op zijn gewone, vlotte wijze, uiteen, waar om de Landstorm zoo bijzonder is. Wel hebben zij een schriftelijke verbintenis aangegaan, maar de bijzondere waarde is hun eigen hart, dat hen dringt op te komen als men hen oproept. Mocht het onverhoopt zoo ver komen, dan hoopt spr., dat zij pal zullen staan voor vader land en vorstin. (Applaus). Het woord was daarna aan overste Bierman, die dankte voor de bijzonder hartelijke ontvangst hier en speciaal wees op 't doel van avonden als deze, waar men in herinnering houdt het feit, waar voor in 1918 de landstorm werd op gericht en hoe thans ruim 67000 Neder landers zich achter het landstormvaan del scharen, waarvan 3000 in Zeeland. Sprekende over de attractie van de Zeeuwsche landstormers, de schietsport, kon de overste mededeelen dat de hee- ren A. Leeuwe en P. B. v. 't Veer hun brevet als scherpschutter hebben behaald, welk brevet spr. hun met eenige toe passelijke woorden overreikte. De vraag, die meermalen is gedaan door landstormers: wie zorgt voor vrouw en kinderen, wanneer wij eens worden opgeroepen, beantwoordde spr. met: de mannen kunnen niet beter hun gezinnen beschermen door gezamenlijk te trachten te houden wat we hSebben, teneinde niet weggedrukt te worÖen in de ellende! Met het voorlezer, van het antwoord, dat minister Ruijs in de Kamer gaf, op de uitlatingen van ir. Albarda, in en buiten het parlement, eindigde ook deze onder applaus zijn betoog. Daarna zorgde een kwartet onder lei ding van den heer Theewis voor aan gename muzikale afwisseling. Na de pauze sprak de bekende pro pagandist voor de B.V.L., de heer P. G. Laernoes, welke wees op de belang rijkheid van het Instituut en den land stormers toeriep: Waakt! Blijft paraat! De burgemeester sprak het slotwoord, waarin hij de sprekers dankte voor hun betoogen, het strijkje voor zijn muzikale prestaties en de landstormers voor hun trouwe opkomst. De j aarlijksche uitvoering van het mondharmonicagezelschap „D.O.K.", welke Donderdagavond in de Concertzaal voor een talrijk opgekomen publiek werd ge geven, mag ook nu weer goed geslaagd heeten en zal zeer zeker een aansporing voor de leden zijn om onder leiding van hun ijverigen directeur hun beste krach ten a an de vereeniging te geven, teneinde het peil hiervan zoo hoog mogelijk op te voeren. De verschillende nummers die het afwisselend programma bood, oogst ten allen een flink applaus, waaruit vol doende bleek hoezeer de aanwezigen het ten gehoore gebrachte op prijs stelden. In het bijzonder komt een woord van lof toe aan de beide jongste.leden van het gezelschap, die op keurige wijze hun nummer vertolkten; docli ook de accor deonspeler gaf vooral bij zijn solonum mers blijk van goeden aanleg. Bij verdere ernstige oefening zal hij het op dit in strument nog ver sturen. Minder geluk kig leek ons de combinatie accordeon- 2 violen gekozen, hetgeen natuurlijk nieto afdoet aan de prestatie der spelers en speelster afzonderlijk; Ook de nummers voor enkele leden en alle leden 'beves tigden ten volle de goede reputatie der vereeniging. Als gasten traden ditmaal op het duo „Joe en Nelli" uit Amsterdam, tot nu toe onbekend voor Zierikzee. Ook zij deelden rijkelijk in het applaus en verdiend, want met hun liedjes en kluch ten hadden zij geregeld de aandacht der aanwezigen en wekten herhaaldelijk de vroolijkheid op. Met hun eerste optre den hebben ook zij voor een groot deel aan het slagen van dezen avond mede gewerkt. Het grootste deel der aanwe zigen zal dan ook wel instemmen met de woorden van den heer Weltevreden, toen deze aan het eind van den avond aan zijn woorden van dank, er voor hen een „tot weerziens" bijvoegde. Met dezen avond van vroolijke klein kunst, heeft „D.O.K." nog eens voldoen de bewezen hoezeer zij reden van be staan heeft. In alle opzichten zij haar dan ook succes toegewenseht. Ver meld zij tenslotte nog dat het gebruike lijke bal op waardige wijze den avond besloot. Men verzoekt ons mede te deelen, dat wegens de verbouwing van het in spectiegebouw der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen alhier, de brie venbus aan de voorzijde (Oude Haven D 499) is verplaatst naar de zijde van de Nieuwe Haven. Alle stukken bestemd voor de Inspectie behooren dus te wor den gedeponeerd in deze bus en niet in de nog aanwezige bus Oude Haven. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd, dat correspondentie, bestemd voor de Inspectie behoort te worden ge adresseerd aan den Inspecteur der D.B. enz. zonder toevoeging van den familie naam, daar deze stukken bij afwezig heid van den titularis niet dadelijk wor den behandeld. Ook wordt aanbevolen in alle corres pondentie het juiste adres te vermelden onder vermelding van wijk en nommer. Naar wij vernemen, zal het Nieuw Zierikzeesch Dilettanten Tooneel den 26 Dec. (2e Kerstdag) opvoeren „Phyllis", comedie in 3 bedrijven, door Mr. C. P. van Rossem. Met woest gewield gierde Zaterdag nacht de Noord westerstorm over stad en eiland, schudde daken en huizen, deefd( de kale kruinen der boomen sidderen en zuchten in zijn machtigen greep en zweepte het zeewater hoog op tegen de trouwe wachters en beschermers van ons eiland, de duinen en dijken. Snel steeg het water en te pl.m. 3 uur Zaterdag nacht werden de bewoners van Oude en Nieuwe Haven alhier gewaarschuwd, hun klei en planken te voorschijn te halen, ter beveiliging van hun eigendommen. Inmiddels waren van stadswege overal, waar noodig, de vloedplanken geplaatst, om het opstuwende water te beletten de hellende straten af'te stroomen en kelders of sousterrains te vullen. Zondagmiddag trokken velen naar de Nieuwe Haven, ten tijde dat het vloed werd, maar gelukkig bereikte 't zeewater lang niet die hoogte als den nacht te voren en steeg het slechts tot een eindje op de havenkant. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetens- geld) bij den ontvanger der directe be lastingen te Nieuwerkerk f203,44. KERKWERVE. Tengevolge van 't hooge water in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn aan de los- en laadplaats Flaauwers ongeveer 200 last bieten in de haven gespoeld. BURGH. Vrijdagavond j.l. hield het Nutsdepartement „Haamstede-Burgh" een Nutsavond in de zaal van hotel van der Moer. Na opening en welkom door den voorzitter, dhr. W. G. Boot Wz., trad als spreker op dhr. J. Vijverberg van Noordgouwe met het onderwerp „Vogels van diverse pluimage". Aan de hand van scherp belijnde lichtbeelden, vertolkt dooT mevr. Vijverberg, behandelde spr. in een aangename en leerzame causerie verschil lende vogelsoorten vanaf de Schouwen- sche inlagen tot in de duinen van Wes- tenschouwen, benevens andere op dit eiland voorkomende vogelsoorten. Jam mer, dat door het zeer ongunstige weer slechts een matig opgekomen publiek van deze interessante lezing kon genieten. Onder dank aan dhr. en mevr. Vijver berg voor hun bemoeiingen en aan het publiek voor zijn belangstelling sloot de voorzitter de bijeenkomst. BROUWERSHAVEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden de be woners in de) woningen, die aan de haven staan, verrast door het snel wassende zeewater. Voordat de meeste bewoners in de gelegenheid waren vloedplanken voor de deur aan te brengen, stroomde het water de huizen binnen. In sommige woningen stond het water pl.m. 1/2 M. hoog. DREISCHOR. Vrijdagavond in café Slager alhier, was door de korfbalclub „D. O. S." een feestavond georganiseerd, waarin als hoofdnummers optraden het Duo Joe en Nellie. Met -de leden dezer club was nog een klein aan tal belangstellenden aanwezig. Het be kende Duo is er uitstekend in geslaagd de aanwezigen aangenaam bezig te hou den op de vlotte en geestige wijze zoo als zij dat kunnen. Ook het door enkelen leden aangevulde muzikale gedeelte droeg er toe bij dat deze avond een intieme gezellige avond werd. BRUINISSE. Doordat in den nacht van Zaterdag op Zondag de krachtige Zuid westelijke tot Westelijke wind, na half vloed meer Noordwestelijk was gekomen en tot storm was overgegaan, werd het zeewater krachtig in de zeegaten opge stuwd. Te Zijpe steeg het water om streeks 2 uur met 16 c.M. in 5 minuten en bereikte om 4.20 uur de hoogste stand, n.l. 3.50 M. boven N.A.P. of wel 2.10 M. boven gemiddeld hoogwater. Op de haven moest men vlug in de weer zijn met het plaatsen der vloedplanken en met zakken zand moesten deze nog verhoogd worden. Zooals steeds bij der gelijke gelegenheden het geval is, waren er nu ook veel menschen op de been. De schippers spoedden zich naar de haven om zich; te overtuigen of hun vaar tuigen voldoende gemeerd lagen en ook anderen begaven zich derwaarts om zich ■met den toestand van het water op de hoogte te stellen. Gelukkig heeft de stormvloed geen "ernstige schade aan de dijken aangericht. Van den aannemer van de Velde zijn twee zandbakken tegen de glooiing geslagen en is de aan het nieuwe werk aangelegde steiger vernield. Op de haven zijn van schipper Padmos eenige vaten olie weggespoeld, terwijl ook nog een partij suikerbieten over het havenplateau zijn gespoeld. STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. KINDERVERZORGING EN OPVOE DING OP DE LANDBOUWHUIS- HOUDSCHOOL. Onder verwijzing naar het bijgevoegde adres van het hoofdbestuur der Z.L.M., stellen B. en W. voor, dat de raad uit breiding van het leerplan der landbouw- huishoudcursussen met het vak, kinder verzorging en opvoeding*'noodig oordeelt. ADRESSEN PACHT VERMINDERING. Joh. Deurloo verzoekt bij adres om vermindering van pacht van het gras gewas van den Zandweg en van de zij kanten van den Krengeweg en de Cau- wesweg. B. en W. stellen voor om, in overeenstemming met het advies van de desbetreffende schattingscpmmissie, de pachtsom voor beide perceelen te ver minderen met f5 voor elk perceel, zulka voor het loopende en volgende pacht- jaren. C. v. d. Wekken, pachter van den Westhavendijk, verzoekt eveneens ver mindering van pacht. B. en W. stellen, voor, overeenkomstig het advies der schattingscommissie, aan dien pachter een vermindering van pacht toe te staan van f40 per jaar voor het loopende en voor de volgende pacht jaren. B. en W. stellen verder voor aan M. Willemsen de door hem over het loo pende en voor volgende pachtjaren ver schuldigde pachtsom, ad f 11, voor de pacht van de visscherij in de Nieuwe Haven, van de tramhaven tot aan den ingang van de haven bij het Westhaven hoofd, te verminderen met f5 en alzoo terug te brengen tot f6 per jaar. EGALISATIE VAN HET ZUIDELIJKE DEEL VAN HET KERKPLEIN. Naar aanleiding van een adres van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. stel len B. en W. voor, overeenkomstig het desbetreffend advies der Comm. van Fa bricage te besluiten, tot het doen egali- seeren etc. van hel Z.-gedeelte van het Kerkplein door werkeloozen, zulks onder voorwaarde, dat de Kerkvoogdij de kos ten van toezicht dier werken voor haar rekening neemt en onder uitdrukkelijke bepaling, dat het onderhoud van het Zui delijk gedeelte van het Kerkplein ten laste der Kerkvoogdij blijft. AANKOOP GROND. B. en W. doen den Raad toekomen een voorstel der Gascommissie, om machti ging te verleenen tot aankoop van pl.m. 800 M2. grond van Joh. van der Wek ken, tegen den prijs van f2,50 per M2., teneinde aldaar, in de toekomjst, een nieuwe gashouder te kunnen bouwen. Waar B. en W. met de commissie over tuigd zijn van de noodzakelijkheid om de beschikking van bedoelden grond voor het beoogde doel te verkrijgen, stellen zij voor o m tot aankoop tegen den door de commissie vastgestelden prijs te be sluiten, onder bepaling, dat de kosten uit het uitbreidings- en vernieuwingsfonds aan de gemeente worden voldaan. LOKAAL NUTSCURSUSSEN. De regelingscommissie voor de Nuts- cursussen vraagt de beschikking overeen, verwarmd en verlicht lokaal in School A. B. en W. stellen voor een subsidie te geven van f60, waar tegenover staat, dat de gemeente voor de verlichting en. verwarming f60 terug ontvangt, terwijl zij tevens voorstellen voor die cursussen in overleg met het betrokken schoolhoofd, aan te wijzen een verlicht en verwarmd lokaal in school A, voor 4 avonden per week, onder bepaalde voorwaarden. VELLEN VAN BOOMEN. B. en W. stellen voor 2 boomen op de Oude Haven en 3 bij de Zelke te rooien, als zijnde aangetast door de Iepenziekte. Voorts verkeert, een deel der iepen op de eerste baan in slechten toe stand. Het verdient aanbeveling ook die boomen te vellen en door nieuwe be plantingen te vervangen, in het geheel 21 boomen. Van deze zijn reeds 5 met een kruis gemerkt. OVERPLAATSING ONDERWIJZER. De voorziening van een tijdelijke leer kracht aan de U. L. O. school ondervindt moeilijkheden, omdat gegadigden daar voor moeilijk zijn te vinden. B. en W» hebben nagegaan, hoe die moeilijkheid op té lossen. Aan School B is een onderwijzer met hoofdakte, de heer .A. C. Kwaak, die genegen wordt bevonden en geschikt is, om naar de U. L. O. school te worden overgeplaatst. Indien dit geschiedt, zal zijn plaats aan School B moeten worden vervuld. Bereids hebben B. en W. daar voor sollicitanten opgeroepen. Eén gega digde meldde zich aan, die voor een eventueele benoeming niet in aanmerking kon komen. Waar nu aan School A be halve het hoofd, 2 onderwijzers met hoofdakte zijn verbonden, terwijl één onderwijzer met die bevoegdheid voldoen de is, bestaat er geen bezwaar éen dier leerkrachten over ta plaatsen naar School B en meenen B. en W., dat de jongste onderwijzer, de heer A. Paauwe, voor die overplaatsing in aanmerking komt. B. en W. stellen derhalve voor de heer Kwaak over te plaatsen van School R naar de U. L. O. school en de heer Paau we van School A naar School B. Voor* ;de vacature aan School A wordt een- oproep gedaan. KOSTEN BRANDWEER. In een nota, betreffende de reorganisa tie der brandweer, is uiteengezet vol gens welke beginselen B. en W. zich hebben voorgesteld het nieuwe brand- bluschmateriaal te doen bedienen. Indien de raad zich daarmede kan vereenigen, zal in de definitieve regeling, betreffen de het brandwezen in de gemeente Zie rikzee, de nieuwe organisatie nader wor den uitgewerkt en vastgelegd. Uit het fin. overzicht van de oude en nieuwe organisatie blijkt, dat gemiddeld per jaar en berekend naar de uitgaven van 1926, '27 en '28 voor het personeel werd be taald f625, fterwijl voor de nieuwe or ganisatie per jaar is geraamd f 752, zoo dat het verschil slechts f 127 bedraagt. Hiermede is gerekend dat het nieuwe materiaal door een klein personeel kan worden bediend, terwijl in de vrijwillige deelneming een waarborg ligt voor vlotte bediening. De oude organisatie zou met 1 Jan. a.s. worden opgeheven, terwijl dan met dien datum de nieuwe in werking treedt. KAME5R VAN KOOPHANDEL VOOR DB ZEEUWSCHE EILANDEN. In de Maandagavond te houden ver gadering van bovengenoemd college, komt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1