Zierikzeesche tü Nieuwsbode rfc Eisren van jonga Kannen FLORA'S HDenderbeschuit Jv y ""•■Abdijsiroop abonnement; Vrijdag 14 Nov. 1930. zierskzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën N. A. KRIJNSE LOCKER binnenlan d. feuilleton. Da wraak der Verdrevenen. V MIMCIÊ BANK 6% Q8LIG&TIEN a 100% Bij gevatte koude Uit Stad en Provincie. Helpt Uw kinderen bij Kinkhoest! JVjj» po» 3 «luids* f 1,50, frenoo per poet j 1,80. Voor hst huitenlisa per jaar f 10, .tfaosdorlgke a-immers 5 oen!. Veraehyot Mnd., Woed. sn Vrjjd Tel. No. 82 - Pöetgiro 18T6TT. 87st» UAROANfi. - He. «2080. sir. d, 1. DE LOOZE. Ultt-Mlltlir V. J. Ï0STFM. Tan 18 regel. (0 sta., ral 4 regel, en daarboren 20 etr, per regel. Reolames 80 eti. p. regel. By eontraot Lelangrgke korting, Inaending op den dag vu alt. gave vóór 10 ara. OU nummer heatiat uit 3 bladen. aitarlljk 10 uur op daa dag aitaaaf gebakken, licht verteerbaar. 40-jarige reputatie Proef balen ook voor droogvoeder levort REItESSE. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 13 November. Na aanneming van een 29-tal kleine wetsontwerpen worden de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting voortgezet. De heer v. d. Tempel fs.d.) bepleit een herziening van het Bezoldigingsbesluit. Algemeen is de ontevredenheid en het wantrouwen versterkt door de aanstelling van personeel op arbeidscontract. De aan vangssalarissen der onderwijzers zijn te laag. Spr. dringt aan op overleg met de vertegenwoordigers der ambtenaren om tot een bevredigende overeenkomst te komen. De economische crisis is er een van overproductie, een kapitalistisch ver schijnsel, waarin loonsverlaging geen uit- kmost brengt. Dhr. Schokking (c.h.) acht de moei lijkheden in ons land te wijten aan de verzwaring van den toestand in het bui tenland. Spr. vraagt betere naleving van de beperking van het vrije woord, waar dit noodig is en verwacht een voorstel, houdende maatregelen tegen de aange kondigde schending van geheimhouding door Kamerleden. Dat de crisis internationaal is, kan de heer v. d. Heuvel (a.r.) wel onderschrij ven, doch zij wordt verscherpt doordat hier geen maatregelen worden genomen tegen den overlast, die buitenlandsche tarieven en dumping den landbouw aan doen. De heer v. d. Heuvel vraagt daar om drie maatregelen: - Vraehtprijsverlaging, een renteloos cre- diet aan de aardappelmeel-industrie waarmede drie a vier millioen gemoeid zijn en een steunverleening aan den sui- kerbietenbouw, die acht millioen zal kos ten. Dat is in vergelijking met wat het buitenland doet, weinig. Als de regee ring niet spoedig ingrijpt, is 't platte land over vijf jaren in handen van de communisten, eindigt spreker. In nauw verband met de crisis staan 's lands financiën en,. over dat belangrijk onderwerp hebben de heeren Bierema (v. b.) en Van Vuuren (r. k.) een en ander gezegd. Beiden zijn zij niet ontevre den over het beleid van minister De Geer. Donderdagavond is de Kamer begon nen met de debatten over de begrooting voor buitenlandsche zaken en daarbij heeft ook de heer Krijger (c. h.) de Ned.- Belg. kwestie, aan een diepgaande be schouwing onderworpen. Spr. verheugde zich er over, dat de regeering een „ruil" met België een verbinding Maastricht-Antwerpen vooreen Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. (Nadruk verboden). 11 „Ik begrijp best wat je zeggen wilt. Benia", verklaarde Oliver spottend. „Dat we de zaak maar in der minne moeten schikken, ter wille van onze kinderen! Is het niet zoo?" „Ik ben het volkomen met je eens, dat Bickerdike je niet mooi behandeld heeft", antwoordde zij kalm", en dat zal ik hem ook nog wel eens aan het ver stand brengen bij gelegenheid. Maar jk zie niet in, waarom jullie kinderen onder jullie meeningverschil zouden moeten lijden".^ Oliver lachte schamper. „Jullie vrouwen hebben nu eenmaal een heel bijzondere en romantische opvatting omtrent die soort dingen. Maar kinderen moeten nu eenmaal lijden onder hun va ders fouten. Dat staat ook in den bijbel!" „Als je den bijbel misbruikt, om je eigen halsstarrigheid goed te praten, doe je beter met niet in den bijbel te lezen", klonk het koel. Zij stond op en ging naar binnen, ter- voor belasts Waarden, 's-ORAVENHAGB. met Jaarlljkscbe altloting. Verkrijgbaar bil alle Kassiers kanaal naar den Rijn heeft afgewezen. België zal een gebruik van den vaarweg Maastricht—Luik niet kunnen weigeren. Wij staan voor de moeilijke taak te moeten zorgen, dat de vrije vaart zich kan ontwikkelen en dat wij daarbij baas blijven in eigen huis. in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Iüfluenza, Hoofdpijn, Kiespijn en zware of vastzittende Hoest, gebruike men Mijnhardt's Poodors Deze werken genezend en nemen de pijnen weg Prijs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ct. A leen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhardt Let hier op! Yraag ze Uw Drogist THOLEN. De vertooning der Leger en Vloot- en Jubileumfilm van H. M. de Ko- ningin, Woensdagavond in de groote zaal van den heer Hoek alhier, is voor de ondernemers een groot succes geweest. De zaal was tjokvol, terwijl verscheidene zich met een staanplaats moesten tevre den stellen en ook menigeen terug moest daar er geen plaats was. Van uit de meeste plaatsen op het Eiland waren bussen en auto's met belangstellenden. Spontaan werd bij den aanvang het Wil helmus gezongen. Een daverend applaus steeg telkens op, wanneer de Koninklijke familie op het doek werd vertoond. De verschillende opnamen der films waren buitengewoon duidelijk, terwijl majoor Linden op verdienstelijke wijze een en ander voor het publiek nader toelichtte. Naar wij vernemen, is ook hier een af deeling van Volksweerbaarheid opge richt. ONDERWIJS. STAVENISSE. Met ingang van 1 Dec. e.k. is benoemd tot onderwijzeres met hoofdacte, mej. C. L. Mol te Middelharnis. POSTEN TELJOGRAPHm Het station te Duivendijke zal met ingang van 1 December 1930 op werk dagen voor den Telegraaf- en Telefoon dienst geopend zijn van 8 tot 20 uur. KERKNIEUWS. Geref. Kerk. De classis Tholen heeft Woensdag tot de evangelie-bediening toegelaten, den heer J. van der Guchte te Bergen op Zoom. M*REDJJILBE U RTEN* Zondag 16 November 9.30 ure, da. Pgnacker Hordjjk van Zierikzee. «erooatorfc*. 6.30 ure, da. Boogaard. Sargh. 9.30 ure, da. Boogaard (Voorber. H Avondmaal). wijl Oliver een nieuwe sigaar op stak. Hij kende zijn zusters opvattingen en hij wist heel goed, dat zij gelijk had. „En toch zal ik hem niet vergeven, voor ik me gewroken heb, zei hij in zichzelf. Plotseling hoorde hij voetstappen ach ter zich en keek om. Een man, die hij her kende als de portier van de „Griffin", kwam op hem toe, en overhandigde hem een brief. Oliver ging naar zijn kamer, sloot de deur, zett# zich aan zijn schrijftafel en begon te lezen: ^Waarde Vader, Ik heb met Margeret' Mary over de bekende zaak gesproken. We betreuren het ten zeerste, wat er tusschen U en haar vader is voorgevallen en hopen van harte, dat de kwestie spoedig vergeven en vergeten zal zijn. Maar.... wij hebben elkander nu eenmaal trouw beloofd en daarom heb ik gemeend, dat het, zooals de zaken nu staan, voor alle partijen het beste is, dat ik uw huis verlaat. Ik ben er van overtuigd, dat U mijn houding ten volle zult begrijpen. Uw Louis John Carsdale". HOOFDSTUK VII. Oliver was gewoon te zeggen, dat het tijd is om op te staan, zoodra men neiging voelt om nog even te blijven liggen. Hoe ouder hij werd, hoe vroeger hij opstond. Hij was altijd al beneden, terwijl alles in huis nog in diepe rust i Het middel dat U zoekt is Abdijsiroop. Het geeft den kleinen een grooten steun om de hoestaanvai'en te overmeesteren. De slijmoplossende werking kan de hoest buien doen bedaren en de ademhaling weer diep en vrij maken. Dan ziet Ge de gezichtjes zich weer ontspannen. Waarom zoudt Gij de kinderen niet helpen als het middel zoo eenvoudig te verkrijgen is. Draal niet. Geef vandaag nog voor dien akeligen kinkhoest de uitkomst brengende ..Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, F!. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONEONS (Gestolde Abdijsiroop) R«b«bs«. Geen dienst. Ha«r4wtll«c 2 ure, ds. v. Griethugsen S3a**oist«4a. 2 ure, ds. Boogaard (Coll. voor Chr doeleinden). Geief. Kerk. 9.80 en 2 ure, ds. Elgersma, Qed-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. GBKkarsat. 9.30, ds. Koopmans (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (Dankz.) Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Vogelaar. 8ir*«w«r9kavasi. 2 ure, ds. Voors van Zierikzee. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. de Boer. «•(■■•■antra. 6.30 ure, ds. Koopmans (Oogstpreek). Geref. Kerk. 9,30 en 2 ure, Leeskeik. «••-49«hw§. 9.30 ure, ds. v. Griethugsen (Bed. H. Av.) tareiaaker. 6.30 ure, ds. v. Griethugsen. Duwarkarfe. 6.80 ure, ds. Pgnacker Hordgk van Zierikzee. Rflaaw^rkark. 9.30 ure, ds. Gerritsen. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. Qeref. Gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst 0e*»arlaa4. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, idem (Doopsbed.) tier ei. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. Ge». 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Strianslaad. 2 ure, ds. Gerritsen. Üralalssa» 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Leeskerk Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil, Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. AGeref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. *t.-*llt«ilaa*. 9 30, ds. de Bres van Sint- Maartensdyk (Bed. H Av) en 2 ure, Lees kerk. uoö-»ieret. Kerk. 9 2 en 5.30 ure, de heer Arendse van Veenendaal. Tf"»» 9 30, ds. v. Rootselanr en 2 ure, ds. Wolfenberger (Voorber. H Av) Gerei, aerb. 9. 0 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geaef. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. V rge Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, de heer Baag. St.-Maartaa«4Qk. 9.30, Leesdiemt en 2 ure, ds. de Bres. Oud-Geief. Gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. *■«-?•»•■■■••?. 9.30, ds de Gidts (Oogst preek en Oogstcollen 2 ure, idem Gerei. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds Vreugdenhil Oud- Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. p*artviut. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. v. Rootselaar. Geee'. Kerk. 9.30 en 2, dhr. de Vries; 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.80, 2 en 6 ore, Leeskerk. was. 's Zomers werkte hij nog voor het ontbijt in den tuin, en 's winters was hij aan den arbeia aan zijn bureau. Zijn eerste werk, tenminste als het weer er naar was, was de houtblokken in den haard aan te stoken en thee te zetten. Daarna deed hij zijn correspondentie af, totdat het personeel beneden kwam. Oli ver kende het voordeel van vroeg op staan. Bijna al zijn plannen werkte hij des morgens vóór zeven uur uit. Klokslag tien uur ging hij 'savonds naar boven en viel in slaap, zoodra hij in bed lag. Maar nu, den nacht, die volgde op den dag van zijn twist met Bickerdike; kon hij, misschien voor het eerst in zijn leven, den slaap niet vatten. Nu en dan sluimerde hij wel even in, maar dan schrikte hij dadelijk daarna weer wak ker. Toen het vijf uur was, stond hij op, nam een koud bad, kleedde zich aan, en ging naar beneden. Daar at hij een snee droog brood en ging uit. Werk tuigelijk liep hij naar de plek vanwaar hij Rawlinson den vorigen Zondagavond de Abbey had laten zien. Als hij an ders hier 's morgens vroeg kwam, ging hij even op een rotspunt zitten en keek naar het kasteel, dat in het gouden licht van de opkomende zon nog een schilder achtiger indruk maakte dan anders. Maar nu keek hij niet naar het oude, vervallen gebouw. Hij voelde plotseling, dat zijn gevoelens ten opzichte van Ry- vedale Abbey veranderd waren. Het vurig begeerde huis behoorde nu immers aan Bickerdike 1 Opeens viel zijn oog op het stuk land «■■•rp«ai»gc, 9.30, Leeskerk en 2 are, ds. Moerman. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 are, Leeskerk. 9.30, ds. Moerman en 2 are, Leeskerk. Had-Gevef. Kerk 9.30, 2 en 5.30 are, Leeskerk. St.-AaaaUad* 9.30, ds. Wolfenberger en 2 ure, Lee«kerk. Geref. bem. 93u, 2 en 5.30 are, Leeskeik. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 November te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Barnouw. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Voors 's Avonds zeven ure, ds. Raams van Kloetinge. Luth. Kerk. 10 ure, ds. Smit Bange van Amsterdam Geref. Kerk, 10 en 6 nre, dri v. Lonkhugzen. Chr. Geref. Kers.. 9.30, ds Hoogeo doorn, 2 Leesdienst 6 nre, ds. Hoogendoorn. Evangelisatie Jemël. 10 en 7 nre, Samenkomst Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 nre, Leeskerk. RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG 15 NOVEMBER. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. orgelconcert; 9 gram.; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 voordracht; 10,30 concert; 11,30 gram.; 12 concert; 1.45 kinderliedjes; 2.45 pae- dagogisch concert; 5 lezing; 4,30 Duitsch; 5,30 lezing; 6,10 kinderuurtje; 7,10 rede; 7,25 accordeonmuziek; 7,45 bij de pomp; 8 „Een avond aan boord", hoorspel; 9 concert; 10 accordeonmuziek; 10,20 V.A. R.A.-varia10,30 concert; 11 persberich ten; 11,15—12 gram. HUIZEN: 8 K.R.O. gram.; 11,30 gods dienstig halfuurtje; 12,15 concert; 1,45 gram.; 2,30 vragenhalfuurtje; 3 kinder uurtje; 4,30 praatje v. d. boekhandel; 5 gram1.; 6 isportpraatje; 6,15 weekoverzicht; 6,35 gram.; 6,45 esperanto; 7,15 lezing; 8 populair concert; 9,30 nieuwsberichten; 11—12 gram. ZONDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM: 9 V.A.R.A. tuinbouwhalf- uurtje; 9.25 esperanto; 9.40 poëzie; 10.30 V.P.R.O. kerkdienst; 12.01 A.V.R.O. volks universiteit; 12.20 concert; 2 boekbe spreking; 2.30 concert; 3 gram; 3.15 con cert; 4 lezing; 4.30 gram.; 5 V.A.R.A* hoorspel; 6.30 concert; 8 A.V.R.O. nieuws en sport; 8.15 omroeporkest; 8.45 viool duetten; 11 gram. HUIZEN: 8.30 K.R.O. gezangen; 9.50 N. C.R.V. kerkdienst; 12 K.R.O. praatje; 12.15 lunchmuziek; 1.30 godsdienstonder richt; 2 concert; 3 interview; 3.25 con cert; 4.30 ziekenhalfuurtje; 5 N.C.R.V. kerkdienst; 7.45 K.R.O. lezing; 8.10 sport; 8.15 concert; 9.30 nieuws;; 10.40 epiloog. DE DO. S. DORDRECHT (V.-D.). Vrijdagmorgen om 10 uur is de vliegboot „DO. S.", komen de van Millingen, op de Oude Maas, onder de gemeente Zwijndrecht, vlot ge daald, na boven de Aviolandafabrieken te hebben gecirkeld. De belangstelling van het publiek is zeer groot. Na benzine te hebben ingenomen, is de DO. S." tien min. voor half 12 naar de Zeehaven te Dordrecht gesleept. DL VLUCHT VAN DE DO.X. CALSHOT (V.D.). De Duitsche Donder vliegboot DO. X is Vrijdagmorgen te 11 uur 47 naar Bordeaux vertrokken. LYON (V.D.). De gevolgen van de ramp te Lyon zijn nog steeds niet te over- in het dal, dat niet tot het domein van Ryvedale Abbey behoorde. Het be stond uit een groot weiland aan den oever van het riviertje, dat bruisend voor bij het kasteel stroomde. Nergens in het dal was de grond zoo vruchtbaar als hier. Aan één zijde werd het terrein begrensd door een prachtig bosch, waar in een boerderijtje stond, bewoond door een smid, Abe Hoyland. Hij woonde daar zoolang Oliver zich kon herinneren. Het land was het eigendom van een boer, Matthow Scarp, die tevens eigenaar was van een groote boerderij, in het bezit van diens familie. Het land behoorde aan de Scancs sedert den tijd van Hen drik VII en telkens weer hadden de verschillende bewoners van Ryvedale Abbey hun blikken begeerig op Scarp's land gericht, in hun verlangen om eige naar te worden van het geheele dal. Oliver's besluit was genomen; waar anderen gefaald hadden, wilde h ij slagen. De grond, sedert eeuwen door zoovele eigenaars van Ryvedale Abbey begeerd, zou z ij n eigendom zijn. En dandan zou hij zich wreken op Bickerdike. Hij zat in gepeins verzonken, totdat de sirenes van de fabrieken in de stad hem er aan herinnerden, dat het tijd was om te ontbijten. Aan het ontbijt liet hij Benia Louis John's brief lezen. „Zooals ik je al zei, wil hij zijn eigen gang gaan. Geen bezwaar tegen! Laat hij doen, waar hij lust in heeft. Er is geen enkele reden tot bezorgdheid, Beeni! Als die Ben straks komt, laat hij dan alles meenemen, begrepen? Ik wensch zien. Gelukkig schijnt het aantal dooden in de eerste paniek ernstig overdreven. Hedennacht werd aangenomen, dat het aantal dooden niet meer dan ongeveer 30 zal bedragen, met ongeveer een ge lijk aantal gewonden. De president der republiek, Doumerque, heeft onmiddel lijk na de ramp een telegram gezonden aan den burgemeester van Lyon, Her- riot, en hem meegedeeld, dat hij onmid dellijk 10.000 francs tot leniging van den eersten nood der achtergeblevenen ter beschikking stelt. Het opruimingswerk heeft den geheelen nacht bij het licht van fakkels voort geduurd. Ë$ü@EföÖNDEN STUKKEN» (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copie wordt niet teruggezonden. Geachte Redactiel Vergun me s.v.p. het volgende op te merken in uw veelgelezen blad. In eenige couranten heeft gestaan, dat te Poortvliet aan de avondschool der O.L. school les zal gegeven worden in bemestingleer. Mag ik vragen of daar voor eer; bevoegde is? EEN LANDBOUWONDERWIJZER. MAmTBERlCHTENe BEURSOVERZICHT VAN 13 NOV.: 5 7JW.8. 1918 f100, f500, f1000, i021102fjj, 102; 5 NWS. 1919, f 100, f500. f1000, 1011,102^, 102; 4| N.W 8. 1916, f100, f 500, f 1000, lOlf, 102, 101i; 4* NWS 1917, f 100, f 500. f 1000, 101,V, 102, 101,7S; 4% N.W.S 1916, f 100, f 500, f 1000, 1001,^100*, IOOjV Ned Handels-Maatschappij A 148 Kon Petr. A. 306*; H V.A A. 392; Java Cultuur A. 312; Deli-Batavia A. 278; Senembah A 308 Amsterdam Rubber A 112 Nederl Soheepvaart- ITnie A. 139 V Kon Nederl. Stoom b.- Maatsch. A 57 Philips O B. v. A. 225 Margarine-Unie A. 222J; Pord A 224; Anaconda 78*; Bethlehem Steels 65 ZIERIKZEE, 13 Nov. Tarwe f 78,50; chevaliergerst f 6bruine boonen f 10— 12,75; erwten (schokkers) f 9—12; bonte en blauwe aardappels f2,502,75; uien groote bruine en id. witte f 0,90—1; uien kleine f 0,50. C&flpes'aMeve Veiling Ziertka©©» Veiling van 13 November. GROOTE VEILING. Kipeieren f 11, kleine id. f6 KLEINE VEILING. Eendeieren f5,90, kuikeneieren f6-f 7,60; Boter f 0,89f 0.92. WEERBERICHT. Hoogste barom st 776 6 te Clermont Laagata 738,9 Haparanda. Verwacht tot den avond van 15 Nov.: meest matige westelijke tot zuidelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verande ring in temperatuur Fietsers licht op: Van 1415 Nov. van 4 38 a. 6.52 m. 15-16 4,37 -6 53 16—17 4,35 - 6 55 geen woord meer over de zaak te hoo- ren. Nog iets, ging hij voort. Ik Kom thuis lunchen". Hij stond op, trok zijn jas aan en wandelde weg. Op de heide gekomen, sloeg hij een zandpad in en kwam na een half uur bij een groote boerderij. Op Oliver's kloppen deed een oude boerin open. „Mijnheer Carsdale", riep ze verrast, „wel, wel! Komt U binnen?" „Zeker aan de wasch, hé", vroeg Oli ver joviaal, terwijl hij haar volgde naar de pronkkamer. „Jij houdt je altijd nog maar bij het oude, hé?" „Wel ja, waarom niet", lachte ze. Gaat U zitten en drink een glas bier, eigenge- brouwen!" Toen de boerin heen gegaan was, om het bier te halen, keek Oliver de kamer eens rond. Alles was nog precies zoo, zooals het vijftig jaar geleden geweest was; de zware eiken balken aan de zol dering, de massieve meubels, de eiken houten kast met porcelein, de oude por tretten, alles nog als vóór vijftig jaar. „Hoe lang woon je nu al niet hier?" vroeg Oliver, toen de boerin met een groot glas schuimend bier terug kwam. „Ik kan me nog herinneren, dat ik hier voor het eerst kwam. Laat eens kijken, dat moet toch wel vijftig jaar geleden zijn. Dat 's lekker", ging hij voort, toen hij zijn glas achter elkaar uitgedronken had, „heel wat beter dan die rommel iuit de brouwerij. Maar nu wilde ik wel —als het kan je zoon wel eens even spreken". (Wordt vervolgd,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1