Zierikzeesche Nieuwsbode \^sch Uw haar abonnement; Woensdag 5 No». 1930. zierikzeesche courant. advertenties Inzending Ad verten tiën ■itarlllkIO uur op doodogv. pitgaaf BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. FEUILLETON. Prgi per 3 auwdea f 1,50, fnnoo per poet f 1,80. Yoor het boitenlud per jur f 10, Aiionderlgke igmBtn 5 oest. Verwhjjnt Mnd., Wn«d. en Vrjjd. Tel. No. 33. - Po.tgiro 137677. Tufl8 regeli (0 et>., ni 4 regels en durboren 30 eta. per regel. Beelamei 80 eta. p. regel. B{j eontmet belangrijke korting. Intending op den dag Tan alt- gare vóór 10 ar*. Gevonden voorwerpen Een jongensjas; een notitieboekje; een zak met schilderskwasten; een rijwiel plaatje; een rozenkrans; een duimstok; een kinderslobkous; een portemonnaie m. inhoud; een gouden dameshorloge; een sjaal; een knijptang; een tabakspijp; een alpinemuts; spaarzegels; sleutels. DE STEUN AAN DE TARWECULTUUR. Het alg. landelijk bestuur van den Ned. Bakkersbond heeft, nadat het zich met alg. stemmen tegen een eventueel maai en menggebod had uitgesproken, in een te Amsterdam gehouden vergadering óók het denkbeeld van een teeltpremie (meel- accijns), zooals voorgesteld was door de heeren Snapper en Goudeket, verworpen. Wij herinneren er aan, dat op de groo- te vergadering van alle belanghebbenden alléén de Ver. van Meelfabrikanten tegen een teeltpremie (f0,25 per baaltje meel van 50 k.g.) was, terwijl de Ned. Bak- kerijbond zich in een vergadering van zijn landelijk bestuur daarover nog na der wenschte te beraden. ZIERIKZEE. We ontvingen een bijzon der fraai typografisch verzorgde jubi leumuitgave van het Alg. Adv. bureau A. de la Mar Az. te Amsterdam, welke firma dezer dagen haar 50-jarig bestaan herdenkt. De zakenman, die beseft en weet, wat reclame is, zoowel als de belangstellende leek, zullen, bij het lezen van deze uit gave, niet alleen de groei kunnen na gaan van het bedrijf, maar ook een in druk krijgen wat zich achter de schermen afspeelt. De heer A. Buijze alhier, slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het voorloopig diploma van het machinisten examen (groote stoomvaart). Bij K.B. is benoemd, met ingang van 30 November a.s. tot dijkgraaf van den Dreischorpolder den heer Joh. Doe- leman Johz. te Dreischor; met ingang van 1 Nov. tot heemraad van het water schap Schouwen de heer J. Padmos te Duivendijke. BROUWERSHAVEN. Zondag 2 Novem ber strandde alhier het motorschip no. 4 van Terneuzen op Dwars in de Weg. Door spoedige hulp van J. Adriaansen, scheepsberger, met de visschersvaartuigen BH. 8 en BH. 9 is het gelukt met lossen van 50 ton het schip te behouden voor verdere ongelukken. DREISCHOR. Vergadering van den ge meenteraad, op Woensdag 29 October. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Naar aanleiding van de (goed gekeurde) notulen van de vergadering van 29 Augustus j.l., deelt de voorzitter mede, dat in het bedrag van de kosten verlichting Bellaert, de ondergrondsche kabel inbegrepen is, doch het straatwerk niet en voorts dat de smid in het ver volg eerst vergunning zal vragen om met het zuurstofapparaat te lasschen en dan zoo mogelijk van den openbaren weg. Aangeboden wordt voorts de begrooting van den keuringsdienst 1931 voor den kring Oosterland, in totaal aanwijzende Da wraak dar Verdrevanen. een bedrag van f 3000, waaraan Drei schor f 179,20 bijdraagt. In een schrijven aan den Raad deelt de Rijksarchivaris in Zeeland mede, dat hij tot heden geen ant woord mocht ontvangen op zijn schrij ven d.d. 20 Januari j.l., betreffende het gemeentearchief. Voor een bedrag ad f 150 zou het archief geheel gerestau reerd kunnen worden, terwijl voor f 100 het allernoodzakelijkste eraan kan ge schieden. De beide wethouders en dhr. v. d. Linde voelen er niets voor hier geld voor uit te geven en besloten wordt m.a.st. hiervoor geen crediet beschikbaar te stellen en om terugzending te ver zoeken. Misschien kan men elders goed- kooper terecht. Met algemeene stemmen wordt verder op voorstel van den voor zitter besloten, adhaesie te betuigen aan het adres van het comité voor verkeers- verbeteringen van en naar de Zuid-Hol- landsche en Zeeuwsche eilanden en West- Brabant, gericht tot den Minister van Waterstaat inzake beschikbaarstelling der middelen voor uitvoering der verbeterin gen, voorgesteld om het rapport der staatscommissie-van Rijckevorsel, met 't verzoek erbij echter om eerst het veer A.J.-Polder—Zijpe te verbeteren. Naar aanleiding van een verzoek van R. v. d. Linde wordt besloten de lindeboomen aan den Ring wat op te snoeien. Aan mej. de wed. C. Smits, die de gemeente gaat verlaten, wordt ontheffing verleend van huur van tuingrond aan den Bouw put, welke, huur nog zou loopen tot 31 December 1932 en f 25 per jaar be draagt. Dan komt aan de orde de ge- meentebegrooting dienst 1931. Op voor stel van weth. van Langeraad wordt besloten deze artikelsgewijze te behan delen. Bij den post „Jaarwedden der wet houders" stellen de beide wethouders voor deze te verminderen met f 40 en dus voor ieder op f 50 te brengen, zulks in verband met de allerwege heerschen- de malaise. De heer W. v. d. Linde steunt dit voorstel en zou van alles pro- centsgewijze wat af willen doen. De voorzitter merkt op, dat Ged. Staten deze jaarwedden vaststellen en de raad hieraan niets kan veranderen. Weth. Doe- leman zou het toch willen probeeren en stelt ook voor adhaesie te betuigen aan een besluit van den raad van Wissekerke tot herziening van het besluit regelende de jaarwedden van burgemeester, wet houders, secretaris enz. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Voor de post „Kleeding politie en veldwachter" is f200 uitgetrokken en voor „Onderhoud rijwiel" f 50. De meerderheid van B. en W. stelt voor deze bedragen te brengen op resp. f 125 en f 25, zooals ook het officieele voorschrift aangeeft. De voor zitter en de heer de Waal verklaren zich hiertegen en na eenige discussie wordt het voorstel in dien zin gewijzigd, dat voor kleeding f 150 en voor het rij wiel f 25 beschikbaar zal zijn, Dit voor stel wordt gesplitst in stemming ge bracht. Het eerste deel (kleeding) wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen; te gen de heeren W. v. d. Linde, P. v. d. Linde en de Waal), en het 2de deel (rijwiel) met 6 tegen 1 stem (de heer de Waal). De voorzitter zal dus aan Ged. Staten voorstellen op grond hiervan de begrooting niet goed te keuren. Bij de post „onderhoud veldwachterswoning" achten de heeren P. v. d. Linde en der Weduwen en ook weth. van Langeraad het geraamde bedrag (f90) te hoog. Dhr. der Weduwen stelt voor dit op f 15 te brengen en de rest op onvoorzien te brengen. Weth. Doeleman adviseert dit bedrag te handhaven, daar eventueele werkzaamheden alleen met toestemming van den raad kunnen geschieden en de voorz. toegezegd heeft den raad steeds op de hoogte te zullen houden. De heer der Weduwen trekt hierop zijn voorstel in. Bij den post „Jaarwedde dokter" vraagt de voorzitter of de raad hiervan ook niets wil afdoen? Niemand doet ech- Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. Nadruk verboden). „Dat wij het volkomen met elkaar eens waren en dat over ons leven niemand iets te beslissen had, behalve wijzelf". „Wat zegt hij daar wel van?" vroeg ze een beetje angstig. „Wat iedereen van zijn leeftijd gezegd zou hebben. Dat het leek, alsof de mo derne kinderen geen enkele verplichting meer voelden tegenover hun ouders. Ik heb hem mijn opvatting daaromtrent uit gelegd. Ik had hem ook kunnen zeggen, dat, wanneer wij een bepaald huis zou den bewonen, wij zouden kunnen optre den als vredestichters tusschen hem en jouw vader. Maar we kunnen nog hel meest bereiken, geloof ik, als we zou den doen waaraan ik dadelijk gedacht had, toen ik van de zaak hoorde. „En wat is dat?" „Trouwen", verklaarde Louis John ge decideerd. „Zooals de zaken nu staan, zal noch jouw vader, noch de mijne, ter een voorstel in dien geest, hetgeen de voorzitter ten opzichte van den veld wachter onbillijk en onedelachtbaar vindt. Op voorstel van B. en W. wordt m.a.st. besloten den post „Kaaigelden enz." met f 1200 te verminderen en aldus op f 4000 te brengen, hoewel de heer de Vrieze niet gelooft dat deze som dit jaar be reikt zal worden. De jaarwedden open bare werken zijn geraamd op f 1300. B. en W. stellen voor nu de jaarwedde van den gemeentewerkman met f 50 te ver minderen en diens jaarlijksch verof van 3 weken terug te brengen tot 1 week, dit laatste omdat de opzichter verklaard heeft dat de gemeentewerkman noode langer gemist kan worden. Dit voorstel, in stemming gebracht, wordt na eenige discussie verworpen met 5 tegen 2 st. (die der beide wethouders). Bij den post „Onderhoud bediening klokken en uur werken", zegt de voorzitter den heer der Weduwen toe, dat de wijzerplaat van de torenklok geschilderd zal worden. Op voorstel van weth. Doeleman wordt m. a.st. besloten het geraamde bedrag hier voor van f 80 op f 100 te brengen. Het bedrag ad f 30 voor schoonhouden ramen schoollokalen wordt op voorstel van B. en W. in het abonnement opgenomen. Bij de bespreking van de heffing van opcenten op diverse belastingen komt de heer P. v. d. Linde op tegen het hef fen van opcenten op de gemeentefonds belasting en wijst op andere gemeenten uit de omgeving. Een heffing op onge bouwd eigendom e.a. acht spr. beter. Weth. v. Langeraad merkt op, dat de be grooting sluitend moet worden gemaakt. De voorzitter onderschrijft dit en zegt dat Dreischor, wat de belastingen be treft er heusch nog niet zoo slecht voor staat. Een post van pl.m. f800 onvoor zien laat niet veel vermindering toe. Spr. verheugt zich er over dat de begrooting sluitend is. De begrooting wordt hierna in zijn geheel met algemeene stemmen goedgekeurd. Zoo ook de rekening 1931 van het Burgerlijk Armbestuur met een totaal in ontv. en uitg. ad f 5663. Het aftredend lid van het B.A. de heer J. de Waaij wordt als zoodanig herbenoemd. Mede aanbevolen was dhr. G. Wage- maker. Bij de rondvraag roept weth. Doeleman, in 't belang 'van de landbouw de medewerking van den voorzitter in diens kwaliteit als burgemeester in, om de invoer van vee in gesloten wagons te helpen bevorderen. In deze gemeente be taalt men voor lossing fl,60 per uur, hetgeen spr. teveel vindt. Hem was ter oore gekomen dat de burgemeester over leg zou plegen met andere burgemees ters hier op het eiland. De voorzitten antwoordt dat hem van dit laatste niets bekend is en dat het tarief hem mede gedeeld is door een veehandelaar. Over al of niet medewerken wil hij in deze veigadering niet spreken. Daar niemand meer het woord verlangt wordt hierop de vergadering gesloten. NIEUWERKERK. Onze vroegere dorps genoot, de heer J. C. Krijger, is bevor derd tot chef-veldwachter te Oegstgeest, (prov. Z.-H). ST.-ANNALAND. Zaterdaganacht is de autobus van C. v. d. Klundert op den draai bij Joh.s Elenbaas, van den dijk gereden. De chauffeur en nog een in zittende kwamen met den schrik vrij. De bus werd nogal beschadigd. ooit toestemming geven tot ons huwelijk, Daar zouden we jaren en nog eens jaren op moeten wachten. En het ergste is, dat mijn vader gezworen heeft, zich' te zullen wreken. En dat meent hij ook! Maar ik wil dat verhinderen. Als wij een maal getrouwd zijn, bestaat er voorgoed verwantschap tusschen de Carsdale's en de Bickerdike's. Ze zullen dat misschien willen ontkennen, maar daarmee is het bestaan niet ongedaan gemaakt. En daar mee zouden de scherpste kanten worden afgevijld van de verwantschap. Tenslotte misschien eerder dan wij gedacht had den zullen ze allebei tot bezinning komen. Het eenige wat wij moeten doen is.... trouwen, zoo gauw mogelijk!" „In stilte?" „Natuurlijk! Hoe zou het anders kun nen? Jouw vader zou voor geen geld ter wereld op onze bruiloft willen ver schijnen. Je moeder met alle eerbied over haar gesproken zou 't niet wa gen je vader tegen te spreken. Mijn moeder is overleden en mijn vader's op vatting kennen we". Margaret Mary zat eenigen tijd in ge dachten verzonken. Louis John stopte een pijp. ,,'t Is een geluk", zei hij na een poosje op peinzenden toon, „dat er geen finan- cieele bezwaren zijn. Ik heb nog geen stuiver van mijn grootvader's erfenis uit gegeven, zoodat we, ook wanneer ik mijn heele leven lang geen cent verdien, ruimschoots genoeg zullen hebben om eens met Purolzeep. U zult dan I zien hoe mooi, zacht en roosvri] I UW haar wordt. Puroliwp la evtoals PuroL I verkrijgbaar bi) Apoth. en Drogisten. Rubberhakken Zool platen. Tip® 'n Hevea-product Vraagt hat Uw schoenmaker behoorlijk te kunnen leven. Maar over een paar maanden zal mijn machine klaar zijn en dan...." „Aan je capaciteiten twijfelt niemand", viel het meisje hem warm in de rede". Een paar weken geleden, zei mijn va der nog, dat jouw vader duizenden ver diend heeft, maar dat jij tienduizenden zou verdienen. Maar weet je wat me juist invalt? Dat er niets gebeurd zou zijn, als we verleden week onze plannen hadden verteld". „Mogelijk", gaf Louis John toe. „Maar ja, jouw vader was verleden week in Londen. En nu is 't eenmaal gebeurd. Laten we dus vóór alles practisch zijn. We weten hoe de zaken staan. Het geld dat mijn grootvader me nagelaten heeft, bedraagt zeventienduizend pond. Ik zal dus nooit een cent van mijn vader be hoeven aan te nemen en jij niet van de jouwe. Maar ik ben er zeker van dat ons huwelijk hen tot bezinning zal bren gen". Hij hield Margaret Mary's-hand in de zijne en drukte die stevig. „Maai nuvroeg ze. „Verder is het gemakkelijk genoeg", antwoordde Louis John opgewekt. „We zijn 't immers eens, dat we zoo gauw het kan moeten trouwen, nietwaar?" „Ja", klonk het vastbesloten. „Ik hoop, dat je er nooit spijt van zult hebben", ging Louis John op harte- lijken toon voort. „En wat de zaak zelf betreft...... We zijn allebei meerderjarig. THOLEN. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Woensdag 29 Oct. Wegens afwezigheid van den burge meester fungeerde als voorzitter weth. Goossen. Afwezig wegens ziekte, dhr. C. van den Berge. Op verzoek van den heer Dekker werden de notulen aangevuld. Een verzoek van J. Koole, pachter van het Hoornwerk, om, gezien de algemeene malaise, vermindering van pacht, werd verwezen naar B. en W., voor prae* advies. Van het bestuur der school met den Bijbel op Geret. grondslag was een verzoek ingekomen, om een subsidie van 1280, voor vervolgonderwijs. B. en W. adviseeren dit toe te staan, indien de cursus ten minste 10 leerlingen telt. De heer Moelker is er voor, dat gecontro leerd zal worden of dit aantal werkelijk aanwezig is. Nadat de heer Bogerd, be stuurslid dezer school, had medegedeeld, dat er 15 leerlingen waren, en de voorz. toezegde, toezicht te zullen doen hou den, werd met alg. st. deze subsidie ver leend. Hierna ging de raad in besloten zitting, welke een uur duurde. Na her opening stelde B. en W. voor, de biz. school aan de Boschstraat gelden toe te staan voor het aanleggen van een asphalt- plein en 2 nieuwe urinoirs. Na eenige besprekingen werd besloten deze gelden toe te kennen en met het bestuur in overleg te gaan, welke de voordeeligste weg zal zijn. Aan den heer J. Verkoute ren werden 251 M2. bouwgrond verkocht a f 2,50 per M2. Aan L. Geluk een perceel gemeentegrond in erfpacht a f9,50 per jaar. Wegens periodieke verhooging werd het salaris van den burgemeester ge bracht op f2800. Eenige wijzigingen wer den aangebracht in de begrooting 1930. De heer Dekker vraagt, waar die f 1000 meerdere H.B.S.-kosten vandaan komen? De voorz. merkt op, dat de post te laag was geraamd, terwijl zoo'n post door at- en toename van leerlingen steeds schommelend blijft. Besloten werd in beginsel het grondbe drijf op te heffen. De heer Dekker infor meert of er baten zijn en wat men met den boekhouder voor heeft? De voorz. merkt op, dat deze zal worden ontslagen en dat er een kleine financiëele strop zal zijn, doch daartegenover staat dat nu de baten in komen van bebouwd eigendom, waterleiding, gas, enz. Nu komt ter tafel: toekenning subsidiën over 1931. Uit het rapport der commissie, welke de begrooting heeft nagezien, blijkt, dat een lid bezwaar heeft tegen alle posten en een ander lid tegen den post schiet vereeniging, welke tegen alle posten zal stemmen, indien deze post wordt toe gekend. Ofschoon de heer Moelker niet met den post: afschaffing* van alcoholi sche dranken kan dwepen, daar hij in een paar borrels geen bezwaar ziet, zal hij toch vóór stemmen. De heer Baaij acht het uit den booze, in dezen tijd van malaise, gelden toe te kennen voor dingen die niet beslist noodzakelijk zijn. De kinderen die tot hun 14e jaar naar school moeten, krijgen gymnastiek ge noeg, terwijl, al zijn er vereenigingen tot afschaffing van sterke dranken er toch geen borrel minder zal worden gedron ken. Ook is spr. tegen subsidie aan de Schietvereeniging en „Concordia". Hij kan niet vatten, hoe een lid hieraan zijn stem kan geven. De heer Overbeeke haalt nog al eens graag de dubbeltjes aan en moet nu ook maar eens inzien, dat het alles van de belasting moet komen, terwijl in plaats door de muziek de jeugd van de straat blijft, men deze er juist door óp brengt. Voor toekenning subsidiën aan het Groene Kruis en Armbestuur is spr. sterk voor. De voorz. acht het ieders recht, vóór of tegen te zijn, maar per soonlijk is hij er een voorstander van, dat ons volk weerbaar is, terwijl het ook een soort van sport is, indien men oefeningen houdt in het schieten, Spr. acht „Olympia" zeer nuttig voor de jeugd. Zijn kinderen hebben hier ook opgegaan en hij acht het beter dat zij gymnastiek doen, dan hunne avonden op de straat door brengen, waar men veelal niets anders hoort dan gevloek en onzedelijke taal. Sport acht hij zeer nuttig, terwijl ook Paulus deze niet afkeurde, doch en kel zeide, dat zij tot weinig nut was. Spr. acht de kinderen daar goed gebor gen, terwijl het een schande is voor Tholen en het ten hemel om wraak schreit als men luistert naar het ge zwets en onzedelijke taal op* straat en inzonderheid in het Boschje. Welke kin deren daar het meest verkeeren, zal spr. maar niet aanroeren. Hij heeft geen vrij moedigheid, tegen deze subsidie te stem men. De heer Overbeeke merkt op, dat hij het is geweest, die heeft gezegd, tegen alle subsidiën te zullen stemmen, indien die voor de schietvereeniging zou worden toegekend. Als S.D-.A.P.'er heeft hij prin- cipiëele bezwaren tegen toekenning van gelden, voor het oefenen in iets, om hun mede-menschen naar de andere wereld te helpen. Indien ze willen schieten, laten zij het dan zelf maar betalen. De voorz. acht het verkeerd en niet fair van den heer Overbeeke, om zijn stem te onthou den aan andere subsidiën indien hij zijn zin niet krijgt. Verder meent de heer Overbeeke, dat, indien het waar is, dat ons Boschje zoo verschrikkelijk is voor de jeugd, men het dan beter weg kan doen en hiermede de vest dempen. Spr. acht evenwel de opmerkingen van den voorz. sterk overdreven, daar het vast niet zoo goddeloos toegaat als deze be weert. De voorz. acht het een ernstige roeping van de ouders, hun jonge kinde ren des avond thuis te houden, daar ieder wel weet, wat er op straat en in het Boschje omgaat. Dhr. Overbeeke meent, dat men de naam van ons mooie plant soen niet op zoo'n manier mag bespre ken, want men heeft het Boschje niet noodig om verkeerde dingen te doen. De heer Bogerd is ook wegens den slech ten tijd tegen toekenning van subsidiën en meent, dat, indien men aan gymnastiek wil doen, men het dan zelf maar moet betalen. Spr. is wel voor weerbaarheid, doch hiervoor moet men aankloppen bij den minister van defensie. Wat „Concor dia" betreft, acht hij de muziek een kunst aan den mensch gegeven, doch subsidie toe te kennen aan een vereeniging, die op Zondag naar uitvoeringen gaat en geeft, strookt tegen zijn opvatting, Voor den post Onthouding, zal hij vóór stem men, daar hij tegen drankmisbruik is. Met algem. st. werd hierna aan het Armbestuur een subsidie toegekend van f 2600. Aan de vereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken f25 (tegen de heer Baay), aan „Olympia" f150 (tegen de heeren Baay, Quist en Bogerd). Over de post van f 25 voor de Schietvereeni- staakten de stemmen. Tegen de heeren Baay, Quist, Bogerd, Dekker en Over- Morgen ga ik naar Bradford. Je hebt me wel eens hooren spreken over Tom English, nietwaar, die hulpprediker? Hij zal me wel vertellen hoe ik de benoo- digde stukken kan krijgen. Je moet, ge loof ik, vijftien dagen in Bradford wo nen, voordat je als inwoner beschouwd wordt. Ik ga vijftien dagen op kamers wonen in Bradford en jij stuurt je ba gage daarheen. Wanneer ik de vereischte stukken heb, zal Tom English ons hu welijk inzegenen. En dan gaan we veer tien dagen op reis - waarheen, dat laat ik aan jou over. „En waar gaan we wonen?" vroeg Margaret Mary vol belangstelling. „Daar heb ik al over gedacht", deelde Louis John mee. „Heb je bezwaar tegen een klein huis?" „Absoluut niet". „En ook niet tegen één dienstmeisje?" „Nee, heelemaal niet!" „Dan had ik gedacht over één van die nieuwe huizen in Wood End, er staan er drie te huur". „En de inrichting?" „Laat dat maar aan mij over", ant woordde Louis John. „Je weet dat ik een goeden smaak heb. Ik ga naar Hol- linsham en zoek daar van oude jan en jonge jan uit. Binnen een maand moet hij het heele huis in orde brengen en danLaat alles heusch maar aan mij over. Ik zal je wel een behagelijk nestje bouwen!" „Goed, maar onder één voorwaarde en die is dat wanneer ik iets niet mooi vind, het terug gaat naar Hollinsham." „Natuurlijk", stemde Louis John toe. „En dan nog iets", ging hij voort. „In de kluis op de bank ligt nogal wat zil ver van mijn grootvader. Het is een prachtcollectie, met een heeleboel antieke dingen erbij. Dus daarvoor hoeven we niet te zorgen. En nu is er nog maar één ding dat we moeten doen, Greta!" „En dat is....?" Louis John sloeg zijn arm om haar middel en trok haar naar zich toe. „Den dag bepalen!" Margaret Mary lachte. „Je zorgt zóó goed voor alles, dat ik dat ook maar aan jou overlaat. „Wat denk je van vandaag over drie weken „Goed!" Hij drukte haar tegen zich aan en kuste haar. En toen sprak hij verder geen woord over hun huwelijk of over den twist van hun vaders, maar praatte opgewekt over zijn machine, die over negen maanden gereed zou komen. Bin nen een jaar zou hij schatrijk zijn, en op den duur zoo rijk als zijn vader. Hij bracht Margaret Mary tot bij haar huis en ging toen door naar Halfirth. „Ik vraag me af, hoe ze het zullen opnemen", zei hij in zichzelf. „Maar en fin, het zal niet leng meer duren of we weten het!" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1