ZierikzeeschB Nieuwsbode TWEEDE BLAD BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. HEEREN BAAI faehoorends Dl] dl van Vrijdag 24 Oct 1930, no. 12071, HET HELLEGAT. In het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de Staatsbegrooting van bui- landsche zaken hebben verscheidene le den verklaard met belangstelling kennis te hebben genomen van het feit, dat op de begrooting van Waterstaat gelden zijn uitgetrokken voor de verbetering van het Hellegat en van het Kanaal door Zuid- Beveland, waardoor aan de van Belgische zijde geopperde bezwaren tegen den vaar weg tusschen Rijn en Schelde op breede wijze wordt tegemoet gekomen. Zij meen den, dat hierdoor elk argument voor Bel gische aanspraken op een anderen vaar weg, met name op een kanaal op Ne- derlandsch grondgebied, terzijde is ge steld. ZIERIKZEE. In de sociëteit „De Ver- eeniging" werd Dinsdagavond een alge- meene ledenvergadering van het Dep. Zierikzee van de Mpij. tot Nut van 't Al gemeen gehouden, onder voorzitterschap van den heer A. G. Schram de Jong. Na een kort inleidend woord kreeg de secretaris, de heer H. Begeman, gelegen heid tot het uitbrengen van het jaarver slag. Hieruit bleek, dat het aantal leden dalend en de financiëele toestand minder gunstig is. Het Nutswerk van het Depar tement bleek een succes, speciaal de schoolwerktuinen. Geconstateerd werd, dat een verbetering is ingetreden wat betreft de verhouding tusschen de Spaarbank en het Dep.bestuur. Het gebrek aan geld middelen werkt remmend evenwel voor goed Nutswerk. Op voorstel van het bestuur werd een kascommissie ingesteld, in welke commissie de vergadering koos de hee- ren P. A. G. van Dijk, H. J. Korlvinke, J. Westendorp—Boerma en als plaatsver vangend lid de heer F. Naerebout. Ieder jaar treedt een hunner af, terwijl de plaatsvervanger, de opengevallen vaca ture inneemt. De kascommissie heeft tot taak de Dep. kas na te zien, evenals de rekenin gen van de diverse onderafdeelingen. De rekening van de Spaarbank wordt door het Dep.bestuur nagezien; het krijgt voorts, onder geheimhouding, inzage van het accountantsrapport. Aangehouden werd het agendapunt: rekening en verantwoording van den pen ningmeester. De kascommissie krijgt deze rekening ter fine van advies. Het geraamde tekort op de begrooting van het volgende dienstjaar bedraagt f 210,28. Bij het volgende punt: rekening en ver antwoording Nutsspaarbank, deelt de voorzitter mede, dat thans alle door het Dep.bestuur gevraagde inlichtingen zijn verkregen. Over 1928 bedroeg de winst der Bank f 23000, over 1929 f 19000. Teneinde het dalend ledenaantal te stui ten, stelde het bestuur voor, door contri butiewijziging, door persoonlijk bezoek aan menschen, van wie verwacht mag worden, dat zij Nutsleden kunnen zijn en door het houden van een specialen propaganda-avond, het ledental meer op te voeren. Voor het organiseeren van een propaganda-feestavond werd een com missie in 't leven geroepen, waarvan deel uitmaken de heeren A. Tichelaar, C. O. J. Hendrikse, A. D. Constandse en G. H. Breetvelt. De contributieregeling werd gewijzigd en opnieuw vastgesteld als volgt: onge- huwden betalen f3,10 of f 1,60; gehuw den f 4,60, f 3,10 of f 1,60. Medegedeeld werd voorts, dat 5 Nov. de heer Henri Dekking een voordracht komt houden en 3 Dec. dr. v. d. Sleen. Tot commissaris van de Nutsspaarbank werd gekozen de heer L. Doeleman. Mede aanbevolen was de heer mr. S. R. Bakker. De secretaris las hierna voor het jaar verslag over de schoolwerktuinen. De voorzitter bracht den heer N. A. Quist en de andere leiders dank voor hun uitstekend werk. De heer J. de Bruijne bracht mondeling verslag uit als afgevaardigde naar de districtsvergadering te Goes, op 11 Oct. j.l. Ook hem werd dank gezegd voor zijn bemoeiingen. Wat de ontwikkelingscursussen betreft, deelde het bestuur mede, dat men tot een gunstig resultaat gekomen was. Vier cursussen zullen worden gehouden, wan neer men docenten heeft. Tot lid der commissie van toezicht voor deze cursussen, werd gekozen, in de plaats van den voorzitter, die bedankte] de heer T. J. Sikkens. Hierop volgde sluiting. RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad, op Vrijdag 17 Oct. Aanwe zig alle leden. Na opening door den voorzitter, burgemeester W. H. Scholder, en lezing der notulen, die ter zuivering, op aandrang der heeren Hoogenboom en Padmos, met een paar clausules werden aangevuld en daarna werden goedgekeurd, komt ter tafel een schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat de regeling der jaarwedden van gemeente ambtenaren en wethouders aan de Kroon ter goedkeuring is voorgedragen. Ter goedkeuring wordt aangeboden de be grooting van den vleesch- en veekeurings dienst 1931, kring Brouwershaven, in ontv. en uitg. tot een bedrag van f3700, Met alg. st. goedgekeurd. Ingekomen is een mededeeling van Ged. Staten, dat aan de geldleening, groot f8000, ten be hoeve der electrificatie de goedkeuring is gehecht. Ingekomen van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, een aanvrage tot het verleenen van subsidie, ten bedrage van f150, ten behoeve van den door haar op te richten cursus voor vervolgonderwijs (1 Nov. '30—1 Maart 1931). Wordt met alg. st. toegestaan. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt om lid te worden van de Centrale ver- eeniging voor zenuw- en zielszieken. Op advies van Ged. St. wordt besloten om de bepalingen inzake het heffen van op centen, betreffende de rijwiel en motor- wet, in te trekken. Besloten wordt de straatverlichting zoo noodig eiken avond van 6 tot 11 ure te doen plaats hebben. De begrooting voor 1931 van het burgerl. armbestuur, vastgesteld tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van fl854,16y2» wordt goedgekeurd en een aanvrage van het bestuur van genoemde instelling om subsidie, ten bedrage van f 250, om den dienst gaande te houden, m. a. s. ver leend. Aan den heer J. Westerweel wordt op diens verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzer, met ingang van 1 Jan. 1931, zulks in verband met zijn benoeming als zoodanig te Naaldwijk. De gemeente-begrooting voor 1931 zal aan ieder der leden ter kennisneming worden rondgezonden. Besloten wordt tot ver koop van de rij zware boomen, staande in de kom der gemeente, van af den hoek bij de wed. Kappers tot aan het Zwaantje, en ook de door iepenziekte aangetaste olmen op het dorpsplein. Bij de rondvraag vestigt de heer Verboom de aandacht op de onpraktische aan hechting der waarschuwingsborden aan eenige lantaarnpalen in de gemeente. B. en W. zeggen toe daarin verandering te doen brengen niet alleen uit een prak tisch-, maar ook uit een aestetisch oog punt. De heer Hoogenboom stelt voor adhaesie te betuigen aan een adres van het comité voor verkeersverbeteringen van - en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en Westelijk Brabant, gericht tot den Minister van Waterstaat, inzake de uitvoering der verbeteringen, vastgelegd in het rapport der Staats commissie. De heer de Roo vestigt nog de aandacht op de slechte afwatering langs een gedeelte van den Hoogenzoom, van af de woning van wed. Corbeel tot aan. de sloot bij den heer Franken. B. en W. zeggen toe daarin verbetering te doen) aanbrengen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. BRUINISSE. 20 October was het 25 jaar geleden, dat de heer L. Fritzius, rijksveldwachter brigadier titulair was aangesteld als Rijksveldwachter. Op het gerechtsgebouw te Zierikzee werd hem door den districts commandant de zilve ren medaille met brevet uitgereikt in tegenwoordigheid van den brigadier-com mandant en rijksveldwachters uit de bri gade Zierikzee. (De Z.). MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tablititen 60°' KiespSjn-Tablatten 90ct Laxeer-Tabletten 60ot Zenuw-Tabletten 750t Maag-Tabletten 75 Bij Apoth en Drogisten VERGADERING VAN DEN GEMEENTE. RAAD TE ZIERIKZEE. gehouden op Dinsdag 21 Oct, Voorzitter, de burgemeester, de heer J. C. A. Bannink. Twaalf leden zijn aan wezig. Dr. J. v. d. Kwast verschijnt iets later. Na opening doet de voorzitter mede deeling van eenige ingekomen stukken, o.m. van het procesverbaal van kasop neming van den gemeenteontvanger. De heer Versteeg merkt op, dat het hem gebleken is, dat er een potje is gevonden van f 4363,50 en vraagt daar over inlichtingen. De voorz. antwoordt, dat geen „potje" is gevonden, maar meerdere „potjes", te zamen uitmakende het genoemde bedrag. Bij de overgave en overname van de boeken en kas der gemeente, is dit aan het licht gekomen. B. en W., geassisteerd door den accountant der Ver. van Ned, Gemeenten, is het niet mogen gelukken de verschillen te achterhalen. De heer de Broekert concludeert uit deze kwestie, dat het nazien der boeken en kas door B. en W. niet serieus is geschied. De voorzitter antwoordt, dat niemand eigenlijk meer verrast is geweest dan B. en W., toen dit verschil ontdekt werd, Hoewel met de meeste getrouwheid de boeken altijd zijn onderzocht, het weten schappelijk inzicht, den accountant eigen, hadden zij niet en daarom is het ook goed dat de Raad besloot tot aansluiting bij de Ver. voor Ned. Gemeenten. Weth. Koopman betoogt, dat hoe B en W. ook controleerden, over de ver schotten van den ontvanger, welke als sluitposten werden gebezigd, had het col lege geen contróle, want die zag men nooit. Naast B. en W. heeft men nog altijd de contöle van Ged. Staten, die de verschillen ook niet gezien hebben, Het is een duistere zaak, maar hij ge looft niet, dat het geld is van den vo- rigen gemeente-ontvanger. Weth. Timmerman merkt op, dat wel posten bij kunnen zijn, die niet ge boekt zijn. Verder wordt over deze kwes tie niet gediscussieerd. De voorzitter biedt daarop de begroo ting der gemeente voor 1931 aan, welke hij in handen stelt eener commissie, waar in zitting nemen de heeren A. den Boer, A. J. v. Schelven en J. Catshoek. Ingekomen is een verzoek der ver. ter behartiging van de belangen van ze nuw- en zielsziekten, om als lid dier vereeniging toe te treden. De jaarlijksche contributie bedraagt f 50. Alleen dr: v. d. Kwast steunde deze aanvrage. De andere heeren bleken er niet voor te zijn. Eenzelfde lot onderging een verzoek, om voor f2,50 een map met teekeningen en bescheiden te accepteeren, betrekking hebbend op de t.b.c.-bestrijding te Nij megen. De rekening van het Burgerweeshuis over 1929 wordt in handen eener com missie gesteld, waaarin de voorzitter be noemt de heeren I. de Broekert, L. Doe leman en W. Versteeg. De rekening van het stedelijk muziek corps „Kunst en Eer" over 1929, sluitend met een voordeelig saldo van f 17,90, wordt, na gunstig uitgebracht advies der commissie van onderzoek, goedgekeurd. Aan de orde is daarna het rapport der commissie, belast geweest met het onderzoek der rekening van de gemeente over 1929, van welke rekening de cijfers reeds zijn gepubliceerd. Rapporteur is de heer Panny. Het viel der commissie op, dat leden van fabri cage geen inzage krijgen van de nota's van bijwerk. Deze nota's worden recht streeks ingediend en gefiatteerd door den weth. van financiën, die zich niet te voren om advies heeft gewend bij de commissie van fabricage. Dit moet niet meer gebeuren. B. en W. antwoorden, dat met deze opmerking voor het vervolg rekening zal worden gehouden. Het zal niet meer gebeuren. De heer Doeleman merkt op, dat de secretaris van de C. v. F. een heel an der persoon is dan de gem.-bouwmeester. De heer Gerritsen meent, dat hier de fout schuilt. Een lid van de C. v. F. moet secretaris zijn. De gem.-bouwmees- ter alleen adviseur der commissie. Weth. Koopman merkt op, dat het ge bleken is, dat sommige dingen reeds be taald, maar nog niet uitgevoerd zijn. Dit doet den heer Catshoek aandrin gen op betere controle op de werken, die worden uitgevoerd. Wanneer een werk wordt aanbesteed, dan dient Fabricage na te gaan of het al dan niet wordt uitgevoerd. Na uitvoering dient dan eerst betaling te geschieden. De debatten hierover worden gestaakt, na mededeeling van den voorzitter, dat de secretaris van de C. v. F. lid dier commissie wordt en de rekeningen bij dien functionaris moeten inkomen. Voorts merkt de commissie op, dat er voor pl.m. f1800 aan onvoorzien is uit gegeven. Verschillende uitgaven zijn ge daan zonder voorkennis van den raad. Ongeveer f500 is besteed aan een broei kas in den gemeentetuin in de Manhuis straat. B. en W. antwoorden hierop, dat de uitgaaf van de broeikas is noodig ge weest, teneinde bloemen en planten te kweeken voor de plantsoenen. Wanneer alle planten en bloemen daarvoor moe ten worden aangekocht, dan zouden de uitgaven voor het plantsoen heel wat hooger loopen, dan thans het geval is. B. en W. zeggen overigens toe, zooveel mogelijk de zuinigheid te betrachten, De rekening der gemeente, wordt na beantwoording na de gemaakte opmer kingen der commissie, in stemming ge bracht en met algemeene stemmen aan genomen. Besloten wordt tot het te gelde maken van f 19310, ingeschreven op het Groot boek der 21/2 0/0 N.W.S. Aan mej. A. J. Dalebout wordt pl.m, 16 M. vroon verkocht, loopende achter hare woning in 't Vrije. Punt 8, invoering van vak j op de O.L. school B en het verzoek om uitstel van invoering van dit leervak aan de U.L.O., wordt eveneens zonder discussie of hoof delijke stemming aangenomen. Bij het voorstel, betreffende opneming van boeken en kas van den gemeente ontvanger, door een onbezoldigd ambte naar, merkt de heer Doeleman op, dat hij accoord gaat met het voorstel, maar B. en W. blijven niettemin de verantwoor ding dragen. Dat college kan niet uitge schakeld worden en hij zou het op prijs stellen, dat B. en W. op gezette tijden inzage nemen van de boeken en kas van den ontvanger en dan de accountant nog eens komt controleeren. De voorzitter antwoordt, dat B. en W., door aanstelling van een onbezoldigd ambtenaar der Ver. van Ned. Gemeenten, niet ontlast zijn van hun verantwoorde lijkheid en het, is ook paedagogisch dat B. en W. een zeker contact houden met den gemeente-ontvanger. Na deze opmerking wordt punt 9 daar op vastgesteld. Het voorstel tot vaststelling van de verordeningen van opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting, geeft dr. v. d. Kwast aanleiding te vragen, of het niet mogelijk is, de aftrek voor nood zakelijk levensonderhoud te verhoogen met f25, nu de inwoners verplicht zijn geworden aan te sluiten aan de water leiding. Wij hebben eenmaal de klasse-indeeling aangenomen, antwoordt de voorzitter laten, we dat nu laten rusten. Opgemerkt wordt, dat die aftrek niet meer wordt toegepast en dr. v. d. Kwast legt zich er bij neer. De heer Catshoek meent, dat wel de mogelijkheid bestaat die opcenten meer progressief te maken, waarop de voorz. DE VERMAKELIJKE HISTORIE VAN DE FAMILIE VAN EMMEN. door G. TH. ROTMAN. 57. Dit spook werd netjes aan het eene touw vastgemaakt en achter de keukentafel neergelegd. En terwijl Hans het andere touw aan de lamp vastmaakte, bond Kees touwen aan de pooten van alle stoelen en de tafel. Toen sloop Hans weer naar den zolder en Keesje kroop weg in de donkere gang, met de uitein den van z'n touwtjes in de hand. 58. Eindelijk kwam Ksatje thuis. Ze schonk 'n kopje thee en ging in een boen zitten lezen. Maar wat was dat? Opeens... rrrt.... schoof de stoel, die vlak bij Kaatje stond, zoo maar vanzelf een eind op zij en vlak daarop... rrrt... bewoog de tafel. En toen.... o jongens! begon de lamp heen en weer te schommelen. Kaatje verstijfde van schrik! antwoordt, dat er een zware „draai" in de gemeentefondsbelasting zit en spr. geeft den raad, met deze zeer scherpe progressie te volstaan, waarna dit punt de algemeene goedkeuring verwerft. Het voorstel tot onderhoud enz. van de auto-brandspuit ontmoet veel be strijding. Den heer dé Broekert beeft het gespe ten, dat, toen de nieuwe spuit hier kwam, het college van de brandweer op de vlucht sloeg. Het gedane voorstel kan hem niet bekoren, daar hier bepaalde personen worden genoemd en niet ieder, die gading had, heeft mede kunnen din gen. Spr. stelt dan ook voor dergelijke zaken publiek te besteden. De voorzitter antwoordt, dat hij van een vlucht bij de beproeving der nieuwe autospuit niets afweet. Wat het andere betreft, we staan voor invoering van een vrijwillige organisatie bij de brand weer en nu I-eek het practisch twee tech- niekers, jongelui, in te deelen bij die nieuwe organisatie. De heer de Broekert merkt op, dat, wanneer rondgekeken was naar jonge technici, men dan zeer zeker de zoon van den heer A. Anker, als bekend tech nicus had moeten indeelen. Hier is, vol gens spr. niet de goede keus gedaan en iemand in z'n capaciteiten te kort ge daan. De heer Gerritsen sluit zich hierbij aan. Bij het aanschaffen van een spuit met Ford-motor, had men logischer wijze naar de Ford-dealer moeten gaan. Ook de heer Doeleman ondersteunt het gesprokene van de twee vorige leden. Men moet ieder inwoner, die de ver- eischte capaciteiten heeft, mee laten din gen naar voordeelen, die de gemeente biedt. Een firma heeft aangeboden de spuit te onderhouden. Hij acht het ver keerd, dat hier eene firma het gegund is. Andere menschen, met dezelfde be kwaamheden, moet men ook in de ge legenheid stellen. De heer Panny zegt, dat overleg Is gepleegd met de Kon. Ned. Brandweer- Ver. Het door haar verstrekte advies is opgevolgd. Drie mecaniciens waren noo dig. Spr. heeft het oog laten vallen op den zoon van Landman, diens chauffeur, dhr. van Vessem en op Bil, de gem.- werkman. Een paar menschen uit een andere garage te nemen, achtte spr. min der geschikt. Die preferentie kan, volgens de heer de Broekert niet door den beugel. De voorzitter betoogt, dat wanneer menschen benoemd werden, waarmede de opperbrandmeester niet goed kan sa menwerken, B. en W. de nieuwe, in te voeren organisatie niet konden steunen. De heer Catshoek meent, dat de heer Anker is gepasseerd. Jarenlang heeft deze zich belangeloos bij nacht en ontijd ge geven voor de brandweer, en nu is hij in alles voorbijgegaan. Dat zulks voor hem aanleiding was, kwaad weg te loo pen, kan spr. zich zeer goed indenken. Waarom is Anker indertijd ook niet mede naar de brandweertentoonstelling genomen? Hij had kennis van motoren en men had hem daarmede een dienst bewezen. Ook in de nieuwe organisatie zit de beer Anker niet. Graag zou spr. de motieven hooren, waarom dat is ge schied. De voorzitter merkt op, dat hij bij de samenstelling der commissie, welke naar Rotterdam zou gaan, gedacht heeft aan een kleine delegatie, waarin maar 3 per sonen moesten zitten. Had men voor het vertrek er op ge- Wezen, dat de commissie moest worden aangevuld, dan had men Anker direct gevraagd. Waarom Anker niet in de nieu we organisatie is opgenomen? Hij is ge vraagd in dezelfde functie, als nu wordt waargenomen, over te gaan in de nieuwe indeeling, maar Anker heeft geweigerd. Na nog eenige discussie nemen B. en W. hun voorstel terug. Eenig debat wordt verder gevoerd over de verzekering der nieuwe spuit, welke verzekering niet tot aller genoegen is tot stand gekomen. Gewijzigd wordt de borgtocht van den vorigen gemeente-ontvanger. Ook de al gemeene politieverordening ondergaat een wijziging. De vergoeding voor de twee bizondere scholen volgens art. 101 der L.O. wet 1920 worden vastgesteld. Voor de Bij zondere School in het Vrije bedraagt die vergoeding f2670,47, voor de R.-K. Parochiale School 1526,34. ECHTE FRIESCHE -50 cf. per ons Het plaatsen van twee straatlantaarns aan den Blokweg wordt met algemeene stemmep goedgevonden. De heer Gerritsen vraagt of het de bedoeling is, die lantaarns ook te laten branden? Op de Touwbaan. is het des avonds zoo pikdonker, dat men er geen hand voor oogen zien kan. De voorzitter deelt mede, dat de lan taarns in de Touwbaan ook 's nachts zul len branden. Aan de orde is thans de uitbreiding van het gasbuizennet, waartegen de Raad geen bezwaren oppert. Dei heer Versteeg informeert, of bij ver betering van het gasbuizennet, bet niet zoo gedaan kan worden, dat de straten op afdoende wijze vernieuwd worden? De voorzitter antwoordt, dat men met radicale verbetering moet wachten tot alle gegraaf klaar is. Weth. Koopman deelt die meening niet. Waar de rioleering niet komt, dient men onmiddellijk de straten te herstellen. Spr. wijst verder op 't werk aan het Luitje. Daar is een technische fout begaan. In de voorwaarden stond opleve ring vóór 1 Oct. Als gevolg van dezen langen termijn heeft de aannemer de gunstige lage waterstanden in het voor jaar laten voorbij gaan en is het werk onder water uitgevoerd moeten worden. Reclames zijn al ingekomen van den havenmeester, dat beton is terecht geko men in de haven en niet in de muur. De heer Gerritsen merkt ter snede op, dat men van de gasbuizen ongemerkt bij1 't Luitje is aangeland. Ook hem is het bekend, dat beton in de haven is terecht gekomen met als gevolg nadeel voor de schepen, die daar liggen. Spr. verzoekt spoedig maatregelen om die toestand te verbeteren. De voorzitter zegt toe, dat B. en W, zullen zorgen, dat die zaak in orde komt. Verder vestigt de heer Gerritsen de aandacht op twee houten trappen, inder tijd aan de havenkant aangebracht door V.V.V. Die trappen liggen al een heele tijd op de wal. Waarom worden die niet opgehangen? Ze zullen worden opgehangen, zegt de voorzitter. De heer Panny geeft tcte, dat 't werk aan 't Luitje vroeger had moeten worden uitgevoerd. Had het water echter nog 30 c.M. lager gestaan, alle beton had toch onder water gestort moeten worden. De muren zijn zijn onderloops geworden door het draaien van de schroef van de Prov. boot. Opruiming van de beton in de haven zal moeten geschieden voor rekening van den aannemer. Punt 16, uitbreiding gaspijpennet, ver krijgt na deze debatten de goedkeuring van den Raad. Tot regent van het burgerl. armbestuur wordt gekozen de heer Jac. Lokker. Aan den heer P. Verbeek wordt, op diens verzoek, eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht op het L.O. Tot lid dier commissie wordt gekozen do heer J. J. Waterman, terwijl een aanbeveling voor een lid derzelfde commissie wordt ingetrokken. De voorzitter wordt als gemachtigde voor de gemeente aangewezen voor her stemming van hoofdingelanden voor de gebouwde eigendommen in het Water schap Schouwen; de heer Baas als ge machtigde voor de gasfabriek. De heer Catshoek vraagt den raad in zijn plaats iemand anders te benoemen als vertrouwensman naar de algemeene vergadering van de Waterleidingmpij. De heer Gerritsen meent, dat de andere afgevaardigden ook wel niet gratis zullen komen op die vergadering, maar op kos ten hunner gemeente. Na eenige discussie wordt toegezegd, eens bij Ged. Staten te zullen informee- ren of voor het bijwonen der bedoelde vergadering vergoeding mag worden ver leend. De heer Catshoek trekt voorloopig zijn ontslagaanvrage in. Hierop volgde sluiting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5