Zierikzeesche Nieuwsbode HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN ABONNEMENT: ADVERTENT1EN Woensdag 22Oct. 1930. zierikzeesche courant. '„"a*ets.»*!? Inzending Advertentiën BUITENLAND. BINNENLAND. Huiduitslag. Uit Stad en Provinoie. Fr$a per 3 Maanden f 1M franco per pott f 1,80. Voor hei baitenlud per jaar" t 10,— Afaondcrlijke nnmmere 6 eeni. Verechjjnt Mnd., Wnid. en Vrjjd. Tel. Ho. 82. - Poetgiro 137«IT. Tea 1—8 regele (0 eta., Tea 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Beelamee 80 ets. p. regel. Hg eontraet belangrijke kortiag, ■itarlljk 10 uur op dan dag aitgaaf MIJNRAMP BIJ ALSDORF. Een dynamietontploffing, heeft in de mijn Anna II bij Alsdorf, een Duitsch plaatsje vlak bij de Limburgsch-Duitsche grens, Dinsdagmorgen half acht, een ont zettende ramp veroorzaakt. Meer dan 200 mijnwerkers werden bedolven. Elke ver binding met de buitenwereld werd af gesneden. Een mijnwerker, behoorende tot de nachtploeg, die ooggetuige was van de vreeselijke ramp, verklaarde, dat de uit werking van de ontploffing verschrikke lijk was. Een geweldige knal klonk plot seling door het geheele dorp. Een groote steekvlam, begeleid door donkere rook wolken, sloeg uit de aarde. Muurstee- nen, dakpannen, vensterruiten en stukken balk, vlogen aan alle kanten kletterend op de straten. Uit de huizen stortten de menschen in een geweldige paniek de straat op en snelden naar de plaats van de ramp. Daar zag men reeds dadelijk de eerste gewonden, mijnwerkers en be ambten, met bebloede gezichten, die zich onder de puinhoopen van de ingestorte gebouwen bevonden. De geheele schacht toren en de aangrenzende gebouwen *zijn een groote puinhoop. De brandweer, de politie en de saniteitskolonnes waren spoe dig ter plaatse en begonnen onmiddellijk met het bergen der dooden en gewonden. Dinsdagavond halftien waren ongeveer 100 dooden en 90 zwaar gewonden ge borgen. Op grond van de opgaven der reddingsmanschappen en der artsen, die aan de gewonden de eerste hulp hebben verleend, wordt de mogelijkheid geop perd, dat het totale doodental tot 150 a 200 zal stijgen. Door de moeilijke iden tificatie der lijken ondervindt het vast stellen der doodenlijsten groote vertra ging. De meeste lijken, die in de cokes- afdeeling op baren zijn gelegd, zijn zoo vreeselijk verminkt, dat herkenning vol slagen onmogelijk is. Uit de tot dusver afgenomen verhoo- ren valt af te leiden, dat de ontploffing van den dynamietvoorraad, die de ramp tot gevolg had, vermoedelijk veroorzaakt is door een gasexplosie, welke in de na bijheid van de plek, waar de ontploffings middelen waren opgeslagen, heeft plaats gehad. De reddingsbrigades werken met koortsachtigen ijver en trachten met alle beschikbare middelen bij de onderste gan gen te komen, waar zich nog 250 men schen moeten bevinden. Van alle zijgan gen en naburige mijnen dringen de red dingsmanschappen met gevaar voor eigen leven naar de onheilsschacht toe. Men haast zich zooveel mogelijk, want als men er niet 'in slaagt hen spoedig te bereiken is het gevaar groot, dat allen den verstikkingsdood sterven. De grootste verwoestingen zijn aange richt in de mijngang op 460 M. diepte, de diepste van de vier, die er in de be trokken mijn zijn. Hier en ook in de gang op 360 meter zijn dooden aange troffen. In de gang van 360 M. vond men zelfs enkele arbeiders, die geheel in brand stonden. Men neigt tot de on derstelling, dat eerst de dynamietvoor- raden op 460 M. zijn geëxplodeerd; het gevolg hiervan was, dat door den ont- zettenden luchtdruk eenige mijngangen in? stortten. Dit belette tal van ingeslotenen zich een uitweg te banen. (Zie verder onder Telegrammen). voor aanbouw kruiser en flottielje-vaar tuig). De heer Lingbeek (h. g.) acht de waar de van het petitionnement zeer dubieus. Verder bestrijdt hij de nationale ontwa pening en zegt, dat Nederland zich niet moet aanstellen alsof de gouden eeuw van ongestoorden vrede is aangebroken. De heer Duymaer van Twist is ver heugd, dat er thans een vast plan voor vlootbouw is. Hij spreekt tegen, dat het hier een uitbreiding zou betreffen, daar de kosten niet stijgen. De sociaal-demo craten wijst hij op de houding van hun partijgenooten in het buitenland. De heer Marchant (v.-d.) weerlegt de argumenten, dat dit niet zou zijn een uitbreiding van de vloot en dat de Kamer slechts zou beslissen over een eersten termijn. Dat de geraamde kosten niet hooger zullen zijn dan wat de laatste jaren is uitgegeven, zegt weinig, omdat veel geld moest worden besteed voor vervanging van oud materiaal. HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. De Federatie van Werkgeversorganisa tiën in het Boekdrukkersbedrijf deelt mede, dat zij, in antwoord op vele vra gen van haar leden, besloten heeft vast te stellen, dat eventueel royement door werknemersbonden van werknemers die bij de aangekondigde, onverdedigbare sta king blijven werken of gaan werken, nimmer door haar zal worden erkend. De werkwillige werknemers zullen hun volle rechten blijven behouden. De Vereeniging van Dagbladdirecteuren „De Nederlandsche Dagbladpers", Maan dagmiddag in vrijwel voltallige vergade ring te Amsterdam bijeen, ter bespreking van het dreigend conflict in de typogra fie heeft eenstemmig besloten niet toe te geven aan ongemotiveerde eischen der werknemersbonden. Uitgebreide maatre gelen van verweer zijn in voorbereiding, waarmede de vergadering zich met alge meene stemmen vereenigde. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 21 Oct. Het wetsontwerp tot wijziging van de Zuiderzeesteunwet wordt aangenomen met 80 tegen 2 stemmen (comm.). Aan de orde komt de voortzetting van de behandeling van het wetsontwerp tot verhooging van het 8ste hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1930 (eerste termijn Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er-dan wat Purol op, en bij jeukende of vocht- afscheidende uitslag en eczema boven dien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. ZIERIKZEE. Met ingang van 16 Nov. a.s. is benoemd tot Rijksklerk ten kan tore Rotterdam Invoerrechten de heer W. Houdkamp, tijdelijk Rijksklerk ten kantore der Dir. Bel. enz. alhier. - Dinsdagmiddag viel 't 6-jarig doch tertje van den heer W. den Boer, wo nende aan het Havenhoofd, dat op een rijdende vrachtauto was geklommen, van de vrachtwagen op de steenen, ter hoog te van het Wijkgebouw op de Oude Ha ven. Het meisje bloedde uit het rechter oor en was buiten bewustzijn. Zij werd binnen gedragen in het Wijkgebouw. On middellijk wier-den de doktoren v. d'. Kwast en de Vrieze ontboden, die het ge val ernstig noemden, daar vermoedelijk de hersenblaas was gescheurd, 't Meisje is later naar de woning van haar groot vader, die hier ter stede woont, ver voerd. Evenals velen onzer stadgenooten, ontvingen ook wij, bij wijze van reclame, het bekende koperen bordje der K.L.M. met opschrift: „De zakenman reist, ver zendt, ontvangt per K.L.M." Hoewel het vliegcomité (dat haar plannen nu einde lijk verwezenlijkt heeft gezien) met dank baarheid heeft geconstateerd, dat velen hun bordje reeds hebben aangebracht, verzoekt het hen, die tot nu toe echter nog in gebreke bleven, vriendelijk hun bordje alsnog een duidelijk zichtbare plaats te geven. De voorraad is momen teel uitverkocht, doch een nieuwe is reeds besteld. In verband met den ko menden vliegdienst zal de heer J. J. Cock morgen (Donderdag) door den heer Commissaris der Koningin in audiëntie worden ontvangen, teneinde deze van een en ander nader in kennis te stellen. Voorts verwijzen we onze lezers naar de étalage van den heer J. E. van den Broek aan het Kraanplein, waar een mi niatuurvliegtuig der K.L.M. is voorge hangen. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdagavond 17 Oct. Afwezig dhr. Dijkman met ken nisgeving. Na opening -door den voorz., jhr. L. van Citters, wordt gelezen een schrijven van het gemeentebestuur van Emmen met mededeeling op een desbe treffende vraag, dat door genoemde ge meente, in verband met het eerste lid van art. 13 der L. O.-wet een vergoeding van f5 per jaar en per leerling betaald wordt. De voorzitter zegt, dat de door de gemeente Haamstede betaalde vergoe ding van 2 cent per K.M. conform het Koninklijk besluit is. Dhr. Braam vindt deze vergoeding te hoog; de betrokken ouders moesten uit eigen beweging met een mindere vergoeding genoegen nemen. Besloten, wordt af te wachten de uitkomst van een hooger beroep door ouders van schoolgaande kinderen in voornoemde gemeente. Van Ged. Staten is een schrij ven ingekomen, houdende mededeeling, dat genoemd college niet accoord gaat met het Raadsbesluit van 30 Juli j.l. tot progressieve heffing van 1—20 opcenten op de a.s. gemeentefondsbelasting, daar blijkens de memorie van toelichting op het wetsontwerp betreffende de finan- ciëele verhouding tusschen Rijk en ge meenten de bedoeling van den wetgever is geweest het zwaartepunt der heffing van de belasting naar het inkomen naar de verterings- en zakelijke belasting te verplaatsen. De voorzitter verklaart de meening van Ged. Staten te deelen. Weth. Blom vraagt, of men dan eerst met hef fing op de fondsbelasting kan beginnen, als andere grondslagen daarmee als het ware overbelast zijn. Hij is niet geneigd om het door den Raad ingenomen stand punt zoo spoedig te doen varen. Uit diverse lectuur toont hij aan, dat een heffing op de fondsbelasting door de wet verboden is. Op een desbetreffende vraag van dhr. v. Galen, of dan de lagere inkomens niet het meest getroffen zullen worden, antwoordt hij ontkennend, daar de heffing progressief en dus ge leidelijk is en een heffing op de z.g.n. verteringsbelasting over 't algemeen die per gevoeld zou worden. De heffing op de fondsbelasting vormt de sluitpost (de veiligheidspost) der begrooting. Mogelijk zullen Ged. Staten bij nadere beschou wing der begrooting 1931 wel tot andere gedachten komen. Bovendien heeft de ge meente nog toekomstige financiëele ver plichtingen en verkeert men omtrent de uitkomsten van het nieuwe belasting stelsel nog in het onzekere. Blijkt later, dat bedoelde heffing overbodig is, dan kan men er mee eiiïdigen. Het besluit van den Raad is geen unicum, daar de Raad der gemeente St.-Laurens zelfs be sloten heeft tot heffing van 30 opcenten Weth. Gilijamse verklaart de meening van dhr. Blom ten volle te kunnen deelen; be lasting naar draagkracht is billijk. Met de grondbelasting wordt reeds rekening gehouden bij de waardebepaling der pan den. Anders is het met de z. i. onzekere personeele belasting. Verschillende arbei derswoningen zijn bezwaard met hypo theek, terwijl wegens de huurwaarde slechts weinig panden vrij blijven van belasting. Bovendien wordt de personeele belasting slechts om de 5 jaar herzien. Daarna wordt het voorstel der meerder heid van B. en W. om de vastgestelde verordening te handhaven, met algemeene stemmen aangenomen. Op een verzoek der commissie tot verkeersverbetering tus schen het eiland Schouwen, Brabant en Z.-Holland om adhaesiebetuiging aanhaar adres aan het ministerie van waterstaat, wordt m.aist. gunstig beschikt. Daarna komt ter sprake eventueel binnenkort te geven vervolgonderwijs, waartoe bij ge noegzame deelneming besloten wordt met een cursus van 100 lesuren voor jongens en 39 uren (handwerkonderwijs) voor meisjes. De voorzitter wordt als gemach tigde aangewezen voor herstemming van hoofdingelanden voor de gebouwde eigen dommen in het Waterschap Schouwen. Daarna sluiting. Op den indertijd door de N.V. „Nieuw Haamstede" aangekochten en uit- gestrekten duinpolder is men thans volop bezig aan het uitpoten van verschillende bloembollensoorten. Ruim 7 H.A. worden met deze gewassen beplant, voor kwee kers uit Sassenheim, wat veler handen werk geeft, en bij gunstige uitkomsten ook voor de toekomst geven zal. Zeer zeker zal de duinvallei het volgend voor jaar met haar bloemenpracht een schit terende aanblik opleveren; de attractie zal nog verhoogd worden door het in bewerking genomen vliegveld daar ter plaatse. 20 H.A. tuingrond zijn verhuurd aan exportkweekers uit het Westland. Voor den noodwendigen aanbouw van arbeiderswoningen zal een bouwmaat schappij! zorgdragen, terwijl de bouw van landhuisjes aan den idealen duinvoet in het verschiet ligt. Mocht een en ander, naar wij hopen, verwezenlijkt worden, dan zal dit in niet geringe mate er het zijne toe bijdragen, om den bloei dezer schoone gemeente te helpen bevorderen. BURGH. Benoemd met 1 Nov. a.s. als waterbouwkundig ambtenaar aan den Cal. polder Burgh en Westland, de heer J. D. Dormaaar, thans tijdelijk in deze. be trekking werkzaam. SIRJANSLAND. Zondagmiddag is te Rotterdam plotseling overleden, de heer P. C. v. d. Have, in leven ontvanger der gemeente Rotterdam. De heer v. d. Have is den 18en Januari 1874 te Ooster- en Sir-Jansland geboren. Zijn studie lag op het terrein der handelswetenschappen en accountancy. In 1900 kwam hij als adj.- commies bij de gemeente in dienst. In 1902 volgde de benoeming tot commies, in 1908 tot hoofdinspecteur van finan ciën, in 1914 tot hoofdambtenaar-chef van de afdeeling financiën, totdat hij in 1927, na het aftreden van den heer Lamaison van Heenvliet, als ontvanger der ge meente optrad, waarbij hem door bur gemeester en wethouders ontslag was verleend uit zijn vorige functie, onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen belangrijke diensten. Nog geen drie jaar heeft de heer van der Have dus als gemeente-ontvanger gediend. ST.-ANNALAND. Hoewel volgens zijn ontslagbrief het bestuur zelf erkent dat de werkzaamheden altijd tot volle tevre denheid zijn verricht, is de heer L. Kaas hoek met ingang van 1 Jan. 1931 ont slagen als schoonhouder van de Chris telijke school, omdat hij zijn kind naar de Openbare School zendt. Voor de betrekkingen van grafdel ver, onderhouder der brandbluschmidde- len en ontvanger van kaaigeld, hebben zich veel sollicitanten aangemeld, n.l. 1 voor de le betrekking alleen, 6 voor de le en 3e tezamen, 10 voor de 2e en samen en 16 voor alle 3 samen. De aanvoer van suikerbieten aan de haven hier is geweldig groot, vooral voor Puttershoek en de C.S.M. Soms is men tot 's avonds 10 uur aan het lossen om de wagens leeg te krijgen. Opbrengsten van 60,000 k.g. en meer zijn geen zeld zaamheden. WATERLEIDING-MAATSCHAPPIJ „SCHOUWEN-DUIVELAND". Maandagmiddag vergaderde ten huize van mej. de wed. Verwer te Zierikzee de algemeene vergadering van bovenge noemde vennootschap, onder presidium van den voorzitter van den Raad van Beheer, den heer A. v. d. Weijde. Alle aandeelhouders (de gemeenten) wa ren door een of meer afgevaardigden vertegenwoordigd, behalve de gemeente Eikerzee. I Het voorstel tot het intrekken van het besluit van de leening, groot f 140,000, uit het door de aandeelhouders gevormde Reservefonds, wordt zonder bespreking of stemming, na kennisneming van de bijgevoegde toelichting, aangenomen en vastgesteld. Een uitvoerige toelichting is gevoegd bij het volgende voorstel, dat daarop aan de orde kwam, n.l. het voorstel tot bij- storting van f277,500, zijnde f100 per aandeel, met het doel daaruit te be kostigen de meerdere bouwkosten dan zijn geraamd, bedragende f 92 per aan deel, terwijl de bijstorting van f 8 per aandeel dient voor versterking van het Reservefonds. De afgevaardigde voor Zierikzee vraagt inlichtingen over de voor den waterto ren en het buizennet, met dienstleidingen meer uitgegeven bedragen dan oorspron kelijk was geraamd. De voorzitter licht toe, dat in de pe riode, gelegen tusschen de raming en het tweede aanvullend rapport, een aan merkelijke uitbreiding heeft plaats gehad van het buizennet en dat bij vergissing te veel buizen zijn besteld, die men even wel tracht van de hand te doen. De lengte der dienstleidingen is ook veel langer geworden, vooral daardoor, omdat die buizen zelf al langer zijn dan de gewone. Groot is ook het verschil in cijfers, doordat een nieuwe watertoren moest gebouwd worden, in plaats dat de St.-Lievensmonstertoren voor watertoren werd ingericht. Tegengevallen is voorts het leggen der hevelleidingen en het ma ken der boorputten op het terrein der waterwinplaats; ook de bedekking van het terrein aldaar heeft vrij aanzienlijke kosten met zich gebracht. Doch zooals de zaken zich thans laten aanzien, zal de vennootschap het Reservefonds niet behoeven aan te spreken. De 3 ontwerpbesluiten: 1. bijstorting van f 92 op ieder der geplaatste 2775 aandeelen en samen bedragend f255,300, waardoor het totaal gestorte kapitaal f 1,698,200 bedraagt; 2. bijstorting van f8 op ieder der geplaatste 2775 aandee len, als bedoeld in art. 36 der statuten samen f 22200, waardoor het gestorte Re servefonds f 188,700 bedraagt en 3. de Raad van Beheer machtigen tot het op nemen van de onder 1 en 2. vermelde bedragen, zijnde f277,500, onder dezelfde voorwaarden als waarop de tegenwoor dige leeningen door de gemeenten zijn gesloten met de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam onder verband der Water- leiding-Mpij., behoudens dat de rente hoogstens zal bedragen 45/p °/o p. jaar, worden goedgekeurd. Het ontwerp-besluit 4 luidt als volgt: a. met ingang van 1 April 1931 de ta rieven, vermeld in art. 6 der voorwaar den voor levering van water te ver lagen met 10 o/o, met dien verstande, dat het per 3 maanden te betalen be drag bij dezen aftrek wordt afgerond naar boven tot nul of 5 cent; b. met ingang van 1 April vervallen: de al. 2, 3 en 4 van art. 6 van de voorwaarden van levering van water, terwijl de woor den „elk closet meer dan bovenbedoeld", in de 5e alinea van art. 6 vervallen. De verlaging van 10 o/o, vermeld onder a, wordt niet toegepast op het tarief in al. 6 van art. 6 van de voorwaarden voor levering van water. De heer Roelvink dringt aan op zoo spoedig mogelijke toepassing van de nu voorgestelde verlaging der tarieven en stelt voor deze verlaging reeds op 1 Jan. a.s. te laten ingaan. De voorzitter antwoordt, dat de datum van 1 April 1931 opzettelijk is gekozen om de hangende wijzigingen kant en klaar te hebben en 1 Jan. a.s. zijn die zaken niet afgewikkeld. De 10 o/o ver laging der tarieven beteekent een der ving van f 11756 aan inkomsten. Spr. ontraadt het idée-Roelvink om de ver laging met 1 Jan. toe te passen. De heer de Bruijn amendeert 4a door inlassching van „of korter termijn", te lezen na „per drie maanden betalen". De heer Koopman ondersteunt dit amen dement, vooral met het oog op dezen malaisetijd. De directeur licht toe dat men in Zuid-Beveland per half jaar zijn waterpenningen betaalt. West N.-Brabant per kwartaal. Geen enkele waterleiding incasseert per maand. De heer v. Vessem vraagt waarom de P.Z.E.M. het wel doet? De directeur antwoordt, dat tegelijk met de meteropneming bij de bewoners, de kwitantie voor geleverde electriciteit wordt gepresenteerd. Gaat de waterlei ding per maand incasseeren, kost dat zulks de vennootschap per jaar pl.m. f 6000 meer. De heer Koopman voorziet groote wer keloosheid dezen winter en zou het een daad van wijs beleid vinden wanneer men per maand ging incasseeren. Voorts meent spr. dat een aantal kleine wonin gen te hoog zijn geschat. De voorzitter meent, dat bij aanneming van een voorstel, maandelijks de water penningen te innen, het voorstel, tot ver laging der tarieven, wel kan worden in getrokken. De afgevaardigden van Brouwershaven lanceeren de in hun gemeente gedane voorstellen om de tariefsverlaging v.n.l. ten goede te laten komen aan de klas sen 1—10; 11—20 en 21—30, terwijl de heer Ringelberg een betoog houdt over de z.i. onbillijke schatting. De voorzitter merkt op, dat bij de nu geldende tarieven een sterke progressie is toegepast. De grondslag is 30 cent per M3. Dat betalen nu de middenklas sen. De laagste klassen betalen 15 ct. en de hoogste 50 ct. per M3. De 140 perceelen van 31—40 brengen op f 7957; de klassen 31—40 f 28970. Wil men de 10 o/0 verlaging voor de hoogste klassen gaan ver deelen over de klassen 1—30, dan is ae verlaging voor die klas sen nog niet eens een gebaar. Uitvoerig zet de voorzitter nogmaals uiteen hoe men tot de schatting der perceelen is gekomen. De heer Ha ge merkt op, dat de alg. vergadering de lijst met de indeeling van de geschatte perceelen, zelf heeft vast gesteld. Daarin kan men direct geen wij ziging brengen, maar wel kan de R. v. B. nog eens overwegen de indeeling der geschatte perceelen te herzien en de vol gende alg. vergadering met een voorstel of nieuw ontwerp komen. De voorzitter betoogt dat wanneer men aan de vastgestelde tarieven gaat tornen, de zaken in de war loopen en spr. kan wel vooruit voorspellen, dat er geen ver andering in de perceelsindeeling komt. Bijna alle afgevaardigden steunen de ge dachte: inning per maand! De heer v. d. Have meent, dat voor zeer velen zwaarder weegt: betalen per maand, of 10 o/0 korting op de tarieven, die per 3 maanden worden geïnd. Na ampele discussie, wordt op voorstel van den voorzitter besloten, de ontwerp besluiten 4a en 4b te renvoyeeren naar den Raad van Beheer, welke zal nagaan de mogelijkheid van verlaging der tarie ven met ingang van 1 Jan. '31; inning per maand i.p.v. per kwartaal en ver deeling van de gelden, die de 10 o/0 ta riefsverlaging opbrengt over de midden klassen der lijst van geschatte perceelen. Voorts zegt de voorzitter toe uiterlijk 1 Dec. de algemeene vergadering weer te zullen samenroepen, ter bespreking van de al dan niet gewijzigde voorstellen, die nu onder 4a en 4b ter tafel waren ge bracht. Hierop volgde sluiting. POST EN TELEGRAPHIE. LUCHTPOST PER „GRAF ZEPPELIN". De P.T.T.-administratie heeft maatre gelen getroffen, teneinde met het lucht schip „Graf Zeppelin", dat binnenkort den voorgenomen, doch eenige malen uit- gestelden tocht boven ons land zal doen, luchtpost-correspondentie te doen vervoe ren. Verzonden kunnen worden niet-aan- geteekende briefkaarten en brieven tot een gewicht van 20 gram, voor elke ge- wenschte bestemming. Op de correspon dentie moet het volledig adres van den afzender vermeld worden, een luchtpost etiket worden geplakt en de aanwijzing „Mit Luftschiff Graff Zeppelin" gesteld worden. Hel luchtrecht, dat verschuldigd is boven het gewone port, bedraagt voor briefkaarten 60 cent en voor brieven f 1,20 per stuk. De correspondentie zal voorzien worden van een afdruk van een bijzonderen stempel. VERSCHILLENDE BERICHTEN. DE VERDWENEN DIENSTBODE. In aansluiting op het bericht van Maandag betreffende de verdwijning van de 27- jarige dienstbode te Apeldoorn, in be trekking bij het Oude-Mannen en Vrou wenhuis aldaar, kunnen wij mededeelen, dat zij door de politie te Apeldoorn is gevonden in de bosschen van het Lees ten, tusschen Apeldoorn en Hoenderloo. Zij verkeerde in een zoodanigen versuf ten toestand, dat haar nog geen verhoor kon worden afgenomen. Het Is echtet gebleken, dat zij is aangerand en daar na het bewustzijn heeft verloren, In dien

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1