Zierikzeesche Él Nieuwsbode HOLUKCH ZWITSERSCHE REEPEN abonnement: Woensdag 15 Oct. 1930. zierikzeesche courant. 1de Ïmze.0 au!ff.0» advertentien Kennisgeving. Algemeene Schouwing op de Vloedplanken. Bieten rooien BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie. l*rfl« per 8 aundea f 1,80, franoo per poet f 1,80. Voor het boltenlud per jur f 10, Afhoiderlgke aummera 5 oent. Vereohfjnt Hid., Wned. en Vrgd. Tel. Ho. 82. - Poatgiru l8ï6TT. No. 12067. Ullr-Mllfnr U. J. KOSTEN. run 1—8 regela 60 eta., ral 4 regela en daar boren 20 ota. per regel. Kocl&mee 80 eta. p. regel. Bfj oontraot belangrijke korting. Inaending op den dag ran nit- gare vóór 10 ar*. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag den 21 Oct. 1930, des namiddags te 2 uur, op het Raadhuis, een# openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende m*nten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededetlingem. 3. Aanbieding rekening Burgerweeshuis over 1929. 4. Vaststelling rekening „Kunst en Eer" over 19i9. 5. Vaststelling Oemesnteiekening 1929. 6 Verkoop van kapitaal van het Grootbeek 2Va N.W.8. 7. Verkoop van een gedeelte vroon. 8. Invoering vak lichamelijke oelening op O L. school B en verzoek em uitstel tot invoering aan ULO. Schoei. 9. Voorstel aangaande opneming boeken en kas van den g-meente-ontvanger 10 Voorstellen betteffende het htffen van opcenten ep de gemeentefondsbelasting. 11. Voorstel inzake onderheud enz, van automobiel-brandipuit 12. Voorstel tot wijziging bergtocht van den rorigen gemeente-entvanger. 13. Voorstel tet wgziging Algemeene Politie verordening. 14. Vaststelling vergoeding voor bgzondere scholen over 1928 (art. 101L. O.wet 1920). 15. Voorstel tot plaatsing van twee straat lantaarns. 16. Voorstel tot uitbreiding van kot gas- buizennet; 17. BenoemingregentBurgerlijkArmbestuur. 18. Comptabiliteitsbssluiten. Zmittii, den 14 October 1930. De' Burgemeester, J. C. A. BANNINK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee Gelet op artikel 87 der Algemeene Politie verordening voor deze Gemeente MAREN BEKEND: dat ep Woensdag 22 October, aan te vangen te 2 uur in den namiddag, eene algemeene schouwing zal worden gehouden over de vloedplanken met alles wat daartoe behoort, als: de kistingen of kaden langs de erven, de naar den waterkant gekeerde zjjden van gebouwen, de kozijnen van deuren en kelderramen, de keldermonden met bg- behoorende zgmuren en zoodanige stoepen, waaronder kelders aanwezig zgn. Zij herinneren belanghebbenden verder aan het voorschrift der bovengenoemde verordening, dat de vloedplanken of kistingen van de bepaalde hoogte alsdan moeten zijn buiten gebracht en eene voldoende hoeveel heid bruikbaar klei of ander tot opstopping geschikt materiaal aanwezig moet zijn. Zierikzee, 15 October 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J C. A. BANNINK. Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. HET VLIEGVELD IN WESTELIJK SCHOUWEN. Dinsdagmiddag vertrokken van het Ha venplein te Zierikzee eenige auto's naar de terreinen van de N.V. „Nieuw Haam stede", waar dien middag de eerste spa de in den grond gestoken zou worden, aldus een begin makend met de egalisee- ring van het terrein, waarop eerstdaags de vliegtuigen van de K.L.M. zullen neer strijken^ Na een verrukkelijke rit, die door fraai najaarsweer begunstigd werd, kwa men de auto's op de uitgestrekte terrei nen, niet ver van het kustlicht van Wes- tenschouwen, dat voor dezen bizonderen dag uit de hoogte een vlaggenhulde bracht. Verschillende autoriteiten bevon den zich al op het terrein. Zoo merkten we op de vertegenwoordiger van de K.L.M., de heer W. Margadent, chef van de afd. vrachtvervoer, de heer van der Ede van der Palts, inspecteur van het bureau voor luchtvaart van het departe ment van waterstaat, de heer H. A. J. Brouwer, secretaris van het bestuur der N.V. „Nieuw Haamstede", dé heeren C. J. en T. C. Dussel en Tesselaar, deel uit makend van de directie der N.V., ver schillende burgemeesters van 't eiland etc. etc. De heer Brouwer was de eerste spr., die allereerst het welkom toeriep aan de burgemeesters van het eiland, namens de commissarissen der N.V., daarna aan den vertegenwoordiger van den minister van waterstaat, den burgemeester van Haamstede, jhr. L. van Citters, den heer H. van Toledo, vertegenwoordiger van de Tuinbouwvereeniging, den vertegen woordigen van de K.L.M., de heer Marga dent en den heer Cock uit Zierikzee, die de gangmaker is geweest en aan wien het voor een groot deel is te danken waarom men hier en waarvoor men hier aanwezig was. Gaarne gaf inleider hem het woord. De heer Cock releveerde, hoe hij jaar geleden het initiatief nam om hier een vliegdienst te openen. Een comité werd in 't leven geroepen, waarin o.a. zitting hadden de burgemeesters der ver schillende gemeenten op ons eiland. On danks alle pogingen slaagde men er niet in een terrein te vinden, geschikt voor i vliegveld, in de omgeving van Zierikzee, door de hooge kosten daaraan verbonden. Daaimede was de zaak voorloopig van de baan. Ds. Voors heeft daarna uit eigener beweging nog eens het idée- vliegveld opgeworpen en zich met spr. in verbinding gesteld. Het oog is toen gevallen op de duinstreek van Schouwen. Weer werd toen een comité gevormd, waarin zaten als voorzitter, dhr. Cock, vice-voorzitter ds. Voors, en als leden de 1 heeren v. d. Broek, Klok en wijlen den heer V. M. Krepel. Een groot terrein, de plek, waar we ons nu bevinden, werd uitgezocht. Toen kwam de moeilijkheid het terrein in han den te krijgen vanwege de financiën. Spr. en ds. Voors zijn daarna bij den vroe- i geren minister van Waterstaat, dhr. v. d. Vegte, op audiëntie geweest, van wien men de toezegging kreeg, dat, wanneer het terrein als noodlandingsterrein ge schikt bevonden werd (wat intusschen gebeurd is) een jaarlijksche subsidie zou worden gegeven. Doch daarmee had men het terrein nog niet in handen. Spr. is het toen gelukt om verschillende menschen voor deze streek te interesseeren met het oog op toekomstig vrachtvervoer van tuinbouwproducten. Nu werkt de N.V. „Nieuw Haamstede" met man en macht om ingrijpende veranderingen ter plaatse aan( te brengen en is de dag aangebroken, waarop daadwerkelijk begonnen wordt met het in orde maken van het terrein, om het in komende voorjaar „het vliegveld" te kunnen openen. Spr. hoopte, dat hier een tijdperk van bloei zal aanbreken en de K.L.M. met trots zal kunnen neerblikken op het kortste traject, dat de luchtvaart-mpij. hier binnen afzienbaren tijd zal kunnen openen. De heer Margadent, vertegenwoordiger van/ de K.L.M., zeide, dat het geen betoog behoeft, dat de K.L.M. bereid is de N.V. daadwerkelijk te steunen. Deze N.V. gaat haar zeer ter harte, vooral ook, omdat ze gegrondvest is op een goede basis. Wat spr. verzoekt, is medewerking. Zonder medewerking, zonder voldoende vracht en passagiers, zal de K.L.M. zeer tot haar spijt, genoodzaakt zijn, dezen dienst stop te zetten. Spr. hoopt, dat zulk9 niet 't geval zal zijn, maar men het volgende jaar den dienst op dit terrein zal kunnen openen. Spreker wenseht de N.V., die in samenwerking met denlucht- dienst dit eiland uit zijn isolement zal verlossen, succes toe. Jhr. van Citters, burgemeester van Haamstede, zegt, alvorens tot de plech tige inwijding over te gaan, de heeren Cock en van den Broek dank voor de uitnoodiging voor de vereerende opdracht hem als burgemeester van Haamstede op gelegd. Spr. merkt op, dat de plannen van den heer Cock langzamerhand in vervulling gaan en op 1 Mei 1931 de kans bestaat, dat het vliegveld geopend zal worden. Spr. brengt hulde aan de directie der combinatie, de N.V. „Nieuw- Haamstede", die de uitgestrekte terreinen in bewerking heeft genomen en in cul tuur hoopt te brengen. De vestiging van deze Mpij. is voor spr.'s gemeente van groot belang, vooral ook wat betreft huizenbouw en toename van de bevol king, die oorzaak zullen zijn, dat de bloei toeneemt en Haamstede meer nog dan vroeger bekend wordt in het land, door de groote plannen, die hier werkelijkheid zullen worden. Spr. ein digde met den wensch, dat het de ge meente Haamstede, de K.L.M. en de N.V. „Nieuw Haamstede" ook in de toekomst goed zal mogen gaan. De heer J. C. A. Bannink, burgemeester van Zierikzee, sprak namens de vereeni- ging van burgemeesters en secretarissen van het eiland. Spr. memoreerde, dat het hem treft, dat juist nu, na de ramp met het luchtschip de R 101, de K.L.M. haar medewerking hier toezegt en de N.V. „Nieuw Haamstede", in dezen malaisetijd begint met uitgestrekte terreinen in cul tuur te brengen en een vliegterrein in orde te maken, waarin straks de eerste spade zal gestoken worden. Het verheugt spr. vooral, dat in dezen voor den land bouw moeilijken tijd, mannen samen ko men, die energie genoeg hebben een luchtlijn te openen, die voor den land bouw nieuwe aspecten opent. Spr. ver trouwt dat de bevolking de K.L.M. hier niet zonder vracht en passagiers zal laten zitten, want spoedig zal iederen eens een tochtje van hier naar Rotter dam! willen maken, welke reis, doordat ze zoo kort is, niet zooveel gevaar me debrengt als een Indië-vlucht. Zeer ver heugt spr. het, dat er nog altijd mannen gevonden worden, die vooral in tijden van depressie illusies en visioenen heb ben. Menschen, die het meest geschikt zijn, blijven Mannen met ondernemingsgeest bezield hebben dien geest in dienst weten te stellen ten bate van dit eiland. Spr, eindigde met den wensch, dat alles wat tot heden is gedaan, zal dienen tot geluk en meerderen bloei van ons schoon eiland. De heer Brouwer dankte de verschil lende spr.'s voor hunne gesproken woor den en geuite wenschen tot welslagen dezer onderneming. Vooral richtte spr. zich tot den heer Cock, die zich geheel belangeloos voor deze zaak heeft ge spannen en reeds veel.'heeft tot stand zien komen. Tijdens deze woorden ver scheen een machine van de K.L.M. bo ven Haamstede en even later cirkelde ze over het terrein, waar de driekleur werd geheschen en Jhr. van Citters de eerste spade in den grond stak van het terrein, dat voor vliegterrein wordt in orde gemaakt. Hierop werd de eere-wijn rondgediend, waarna de heer Tesselaar nog eenige woorden sprak, er op wij zend, dat in dezen malaisetijd nieuwe banen worden gelegd ter bevordering van de welvaart van deze streek. De heer Margadent was de laatste spreker. Als een bewijs, dat het de K.L.M. ernst is met haar medewerking, over handigde hij den heer van den Broek diens aanstelling tol agent der K.L.M. voor Zierikzee en omgeving. Hiermede was de plechtigheid teneinde en verlieten de vele belangstellenden het terrein, met de stille hoop, hier 't vol gend voorjaar terug te komen, als de eerste machine der K.L.M. vracht en pas sagiers opneemt voor haar eerste vlucht. aardappelen' rooien en andere land arbeid, veroorzaakt kloven in de handen en maakt ze ruw en pijnlijk. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, 60 en 90 ct PUROL Rubbertiakkftfl Zooiplaten Tips stuur van de S.D.A.P. en N.V.V., de So cialistische Kamerfractie en honderden betoogers van het Volksgebouw naar het Binnenhof was gereden. De aanbieding geschiedde bij monde van den heer Oude geest, voorzitter der S.D.A.P., die na af loop de menigte buiten toesprak. Hij con stateerde dat het petitionnement een uiting was, van het proletariaat, waar van alleen vrede en ontwapening is te verwachten. Onder het zingen van de Internationale ging de menigte uiteen. Eenige oogenblikken later werd bij monde van Prof. G. J. Heering aan den Kamervoorzitter overhandigd het resul taat van het petitionnement georganiseerd door de vereeniging „Kerk en Vrede" en waarop ruim 80.000 handteekeningen wa ren verkregen. HET MAALGEBOD. In de Lairessezaal te 's-Gravenhage is onder voorzitterschap van den minister van Binnenl. zaken en Landbouw een vergadering gehouden met organisaties van belanghebbenden bij een eventueel maalgebod ten aanzien van binnenland- sche tarwe. Dit geschiedde mede naar aanleiding van door belanghebbenden reeds eer hieromtrent aan regeerings- organen gedane mededeelingen en ge richte verzoeken en daarover gevoerde besprekingen. Door belanghebbenden wer den bezwaren geopperd tegen- en vra gen gesteld met betrekking tot de toe passing van een maalgebod, dit op grond van een door de regeering verstrekte nota. Namens de zes organisaties van bakkerspatroons werd aan belanghebben den voorgesteld, alsnog een poging te doen om langs den weg van het parti culier initiatief te bewerkstelligen hetgeen men zich voorstelt, dat de regeering met een maalgebod wil bereiken. VERBETERING VERKEER ZUID-HOLL. EN ZEEUWSCHE EILANDEN. Het comité voor verbeteringen van het verkeer van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en West-Brabant heeft aan den minister van waterstaat geschreven dat het met groote belang stelling heeft kennis genomen van het rapport van de Staatscomm.-van Rijcke- vorsel, voor de verbetering van het ver keer tusschen de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden met Zuid-Holland en Noord-Brabant; dat het zich met de voor stellen tot verbetering in dat rapport als overgangsmaatregelen naar een be vredigende oplossing van de verkeersbe- zwaren in de betrokken gewesten, geheel kan vereenigen; dat het zich veroor looft, aan te dringen op uitvoering van de voorstellen met den spoed, die ge- wenseht, zelfs geboden is; dat hiertoe eerst kan worden geraakt, indien de noo- dige middelen daartoe beschikbaar wor den gesteld; redenen, waarom reques- tranten tot de minister het verzoek rich ten, medewerking te verleenen, door op de begrooting van het jaar 1931 een memoriepost op te nemen. Aan gemeentebesturen en vereenigingen heeft het comité verzocht, instemming met zijn adres aan den minister te be tuigen. Mr. SAMUEL VAN HOUTEN f. Op 93-jarigen leeftijd is te 's Graven- hage overleden de bekende staatsman mr. Samuel van Houten, die als minister van Binnenlandsche Zaken, in het minis terie Roëll, dat van Mei 1894 tot Juli 1897 aan het bewind was, de toenmalige nieuwe kieswet tot stand bracht. Van Houten werd in 1837 te Groningen ge boren en promoveerde daar in 1859. Hij was op zeer jeugdigen leeftijd gemeente raadslid, daarna wethouder te Gronin gen; vervolgens van 1869 tot 1894 Twee de Kamerlid. Na zijn Ministerschap van 1904 tot 1907 Eerste Kamerlid. Van zijn hand verschenen tot voor kort de be kende staatkundige brieven. Van 1889 tot aan zijn dood was hij president van den Raad van Toezicht der Maatschappij van Hypothecair crediet in Nederland. HET PETITIONNEMENT TEGEN DE VLOOTWET. Dinsdagochtend is het petitionnement tegen de Vlootwet van de S.D.A.P. en N.V.V. voorzien van 1,465,971 handteeke ningen door de voorzitter en secretaris sen van genoemde organisaties aan het gebouw der Tweede Kamer, aan den Kamervoorzitter mr. Van Schaik aange boden, nadat het petitionnement per vrachtauto van Amsterdam naar Den Haag was gebracht en begeleid door het Be ZIERIKZEE. Bij K.B. is benoemd tot gezworene van den polder Oosterenban van Schouwen, de heer J. Viergever te Renesse. Dinsdagavond werd op de boven zaal van de sociëteit „Concordia" alhier, een vergadering gehouden belegd door 7 leden van den raad uit verschillende fracties en gepresideerd door den heer L. Doeleman. Deze riep de. vele aanwezigen het wel kom toe en zétte duidelijk uiteen waar voor deze vergadering is belegd, n.l. het aanwijzen van eenige personen uit Zie rikzee, die het gebouwd eigendom in het Waterschapsbestuur van Schouwen zullen vertegenwoordigen. Spr. wees er met na druk op, dat de bedoeling voorzit men schen in Schouwen te brengen, ..die daar op hun plaats zijn. Zij kunnen geen over wegende stem hebben, maar het is nood zakelijk, dat die drie heeren, indien noo- dig, de belangen van het gebouwd naar voren zullen brengen of verdedigen. Spr. betoogt, dat het comité van meening is, dat mannen gekozen worden, die onaf hankelijk staan van eiken invloed van de andere, thans zittende hoofdingelan den. Het bestuur heeft dan ook een lijst opgemaakt van personen, die met den landbouw geen contact hebben, maar de belangen van de eigenaars van het ge-, bouwd zullen vertegenwoordigen, met op zij zetting van alle politiek. Het lijstje van het bestuur luidt als volgt: R. Gerritsen, A. den Boer, G. A. Gasille, dr. J. de Vrieze, G. H. P. Rib- bens en R. D. Faber. De voorzitter gaf daarna gelegenheid tot debat, waarvan een vrij ruim gebruik werd gemaakt. Zoo kwamen er stemmen om dhr. Faber bovenaan op de lijst te zetten, aan welk verzoek werd voldaan. De heeren Doeleman en Gasille verklaar den liever niet in aanmerking te willen komen. De heer W. den Boer wees er de vergadering op, dat de nieuwe hoofdin gelanden samen dienen te werken met de zittende 18 heeren, om gemeenschap' pelijk de belangen van gebouwd en on- gebouwd te behartigen. Na eenige vragen en discussies, werd overgegaan tot stemming van 3 perso nen, die de vergadering het meest ge schikt acht, het gebouwd eigendom in Schouwen te vertegenwoordigen. Na de stemming bleek, dat de heeren R. D. Faber, R. Gerritsen en A. den Boer de meeste stemmen op zich vereenigd hadden. Zij fungeerden dus als de candi- daten voor hoofdingeland voor het ge bouwd, van de vergadering door de raadsfracties belegd. De voorzitter dankt© de aanwezigen voor hunne belangstelling en sloot de bijeenkomst, de hoop uitsprekend, dat allen zullen medewerken om gedaan te .krijgen, dat deze vergadering meende, inj 't belang der ingezetenen van Zierikzee en Schouwen noodig was. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad. Op een ingekomen schrij ven van den heer D. A. Hartog, waarin deze tegen 15 Nov. e.k. eervol ontslag vraagt als lid van het burgerlijk Arm bestuur alhier, wordt met algem. stem men besloten dit ontslag eervol te ver leenen. In behandeling komt de gem.- begrooting voor 1931. De commissie van onderzoek vraagt eenige nadere inlich tingen omtrent de verhooging van de vol gende posten: reis- en verblijfkosten onderhoud van pompen en riolen; on derhoud van straten en pleinen. Nadat door den voorzitter nader wordt uiteen gezet, waarom die posten hooger zijn uitgetrokken, wordt besloten met op de posten geraamde bedragen aecoord te gaan. Verder heeft het de aandacht der commissie getrokken dat slechts voor 1 kind van den onderwijzer Duinhouwer een toeslag is geraamd, terwijl die on derwijzer toch 2 kinderen beneden de 18 jaar heeft. De voorzitter deelt mede, dat toen de begrooting door B. en W, is opgemaakt, het tweede kind van dien onderwijzer nog niet geboren was, en dus voor dit kind geen toeslag kan wor den geraamd. Naar aanleiding hiervan wordt besloten de posten „Vergoeding lager onderwijswet 1920" en „jaarwed den der onderwijzers" met f 60 te ver- hoogen. Tenslotte komt het de commis si e onverantwoordelijk voor, om de ver- pleegkosten van den krankzinnige L. v. d. Have voor rekening der gemeente te blijven houden. De voorzitter zegt dat dit ook een punt van overweging heeft uitgemaakt bij de opmaking der begroo ting in het college van B. en W., toch in afwachting van de beslissing van den raad, is de betrekkelijke post door B. en W. gehandhaafd. Met algemeene stem men wordt besloten met ingang van 1 Januari 1931 de verpleegkosten van ge noemde krankzinnige niet meer voor re kening der gemeente te nemen, waarop de begrooting wordt vastgesteld op een bedrag van f 51322,15. In ontvang en uitgaaf; wat de gewone dienst betreft met een post van onvoorziene uitgaven van f676,04 en wat den kapitaaldienst betreft met een ontv. en uitg. van f150. Nadat nog besloten wordt tot aankoop van een schrijfmachine, sluit de voor zitter de vergadering. THOLEN. Toen Dinsdagmorgen de knecht van schipper A. uit St.-Philips- land, welke aan den Brabantschen kant der Eendracht bieten laadt, in zijn kastje moest zijn, kwam hij tot '&e ontdekking, dat zijn geldkistje was opengebroken en het daarin aanwezige geld was verdwe nen. Waar de schuit van 7 tot 10 uur onbeheerd heeft gestaan, wordt vermoed, dat de dader dit heeft geweten. Tus schen deze uren is de diefstal gebeurd. Ook vermiste de schipper een zijner roei riemen, zoodat wordt aangenomen, dat de dief gebruik heeft gemaakt van deze boot. Door schipper B. alhier worden sedert Maandag j.l. ook 2 riemen ver mist. Naar wij vernemen stelt de politie een streng onderzoek in. PROV. STATEN VAN ZEELAND. De tweede zitting der Provinciale Sta ten van Zeeland is door Ged. Staten vast gesteld op Dinsdag 11 November des avonds te half acht en het ligt in de bedoeling de verslagen der afdeelingen betreffende de voorstellen zooveel mo gelijk te behandelen in een vergadering op Dinsdag 2 December des morgens te 10 uur. KBCHT24£K& Voor den Politierechter der Bredasche Rechtbank werd Maandag o.m. de na volgende zaak behandeld en uitgespro ken: De thans uit zijn functie geschorste brievenbesteller A. J. K. uit St.-Philips» land had zich gelden, die hem in zijn gemelde functie waren toevertrouwd, ver duisterd. Hij' probeerde zich zooveel mogelijk schoon te praten, maar moest toch toe geven dat hij op allerlei manieren knoei de en de menschen in de waan bracht dat alles in orde was. Uit het verhoor, waarbij de veldwach ter en verdachte's chef als getuigen op traden, bleek dat K. steeds om de zaak heen draaide en niet wilde toegeven dat hij zich geld had toegeëigend. Na een zeer uitvoerig verhoor eischte de officier van justitie, die het bewijs geleverd acht te en het gepleegde feit een ernstig mis drijf noemde, 6 maanden gev.str. Mr. J. van Hasselt, advocaat te Bergen op Zoom, die als verdediger optrad, verzocht een onderzoek naar de geestvermogens van zijn cliënt in te stellen en bepleitte ver volgens een voorwaardelijke veroordee ling of clementie. Hierna wees de politierechter vonnis in deze zaak en daar spr. er niets voor voelde om een onderzoek naar verdach te's geestvermogens in te stellen of de man voorwaardelijk te veroordeelen, werd K. veroordeeld tot 4 maanden ge vangenisstraf. DE MOORD IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT. Voor het Gerechtshof te 's Hertogen- bosch werd Maandag en Dinsdag behan deld de zaak tegen den koopman M. B., wonende aan de Faber van Riemsdijk- straat te Den Haag, die door het Ge rechtshof aldaar veroordeeld was tot 5 jaar gev.str., terzake dat hij op 30 Mei 1929 zijn echtgenoote van het leven neeft beroofd. De Hooge Raad heeft het ar rest van het Hof te Den Haag vernie tigd en de zaak in laatste instantie ter afdoening verwezen naar het gerechtshof te 's Hertogenbosch, op formeele gron den. De advocaat-generaal achtte het ten laste gelegde bewezen en vroeg veroor deeling van verdachte tot 7 jaar gev.str< DE MOORD TE WADDINXVEEN. Het gerechtshof te Den Haag deed

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1