Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD Uit Stad en Provincie. behoorenda bij da na Vrijdag 10 Oct. 1930, ao. 12065. BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Maandag 6 October. Aanwezig alle leden. Na opening doox' den voorzitter, dhr. W. G. Boot Wz. komt in behandeling een besluit tot be grotingswijziging 1930 van het Plaatse lijk Armbestuur van Westenschouwen, welk besluit z.h.st. wordt goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd de begroo ting 1931 van den vleeschkeuringsdienst in den kring Brouwershaven in ontv. en uitg. met f 3700. Een verzoek van de Centrale vereeniging voor zenuw- en ziels ziekten en van den Algemeenen Neder- landschen Wielrijdersbond om toetreding van gemeentewege als lid, wordt, hoewel men het nut dier vereenigingen erkent, met het oog op de zeer vele aanvragen, die op den duur bezwaarlijk worden voor de gemeentefinanciën, niet ingewilligd. Machtiging wordt verleend tot betaling der contributie 1930-'31. aan den provin cialen en Kon. Ned. Brandweerbond. Van Ged. Staten is een schrijven ontvangen met mededeeling, dat de jaarwedderege- ling van gemeenteambtenaren en wethou ders aan de Kroon ter goedkeuring is voorgedragen, tevens met verzoek en me dedeeling omtrent datum van indienst treding, eventueelen kindertoeslag enz.; hieraan zal voldaan worden. Op een ver zoek van bewoners van panden aan den Weeldeweg om electrische verlichting van dezen weg wordt nog geen beslissing genomen; algemeen is men van oordeel, dat door de P.Z.E.M. geraamde kosten te hoog zijn. Besloten wordt in dezen nog eens met een vertegenwoordiger dier maatschappij te confereeren. De voorz. wordt aangewezen als gemachtigde voor Stemming van 3 hoofdingelanden voor de gebouwde eigendommen in het water schap Schouwen. Op een vroeger aange houden verzoek om subsidie door de vereeniging voor beroepskeuze te Zie- rikzee wordt na mededeeling door dhr. v. Zuijen besloten aan deze vereeniging tot wederopzegging een jaarlijksche sub sidie van f 2,50 te verleenen. Een wijzi ging der gemeentebegrooting 1930 wordt z.h.st. goedgekeurd. Wegens opheffing hunner betrekkingen worden de secretaris penningmeesters van het Burgerlijk Arm bestuur en van het Plaatselijk Armbestuur van Westenschouwen met ingang van 1 Januari 1931 eervol ontslagen en als secr.- penn. van het nieuwe Burgerlijk Armbe stuur met ingang van dienzelfden datum benoemd no. 1 der door B. en W. op- gemaakte voordracht n.l. dhr. G. A. v. Zuijen, secr.-penningm. van het thans nog in functie zijnde Plaatselijk Armbestuur. Een voorstel van dhr. Overbeeke om als nog voor deze betrekking sollicitanten op te roepen ondervindt geen ondersteu ning. Thans volgt behandeling der gem.- begrooting 1931. Na uitgebracht rapport namens de commissie van onderzoek door dhr. Krijger wordt deze begrooting in ontv. en uitg. met f 26180,17 vastgesteld. Als vertegenwoordigers ter aanstaande vergadering der N.V. Waterleidingmpij. Schouwen-Duiveland worden wederom aangewezen de heeren Krijger en van Zuijen. De voorzitter brengt dank aan de bewoners van Burghsluis en speciaal aan de heeren Krijger, Landegent en v. Zuijen voor het spoedig en krachtig ingrijpen ter blussching van den aldaar uitgebroken brand in September j.l. Wethouder B,oot vraagt tijdig bericht van een volgende spuiïng der waterleiding te Westenschou wen om de bewoners met een en ander op de hoogte te kunnen stellen, terwijl dhr. Kloet verbetering vraagt der riool- putbedekking aan het Achterom. Aan beide verzoeken zal gevolg worden ge geven. Daarna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdag 30 Sept. vergaderde alhier de gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter-secre taris dhr. burgemeester. De voorz. deelt mede, dat is aanbesteed de uitbreiding der lichtpunten in de onderwijzerswonin gen en het aanbrengen van een licht punt in het brandspuithuisje. Hoogste inschrijver was Gebr. Neele, laagste J. v. d. Velde te Anna-Jacoba-Polder, aan wien het werk voor f 32 is gegund. Dhr. P. J. de Ruijter zegt, dat hij gehoord heeft, dat Neele er op gerekend had, dat dit werk hem zou gegund zijn bij enkele prijsopgave, daar het aansloot op den vorigen aanleg in genoemde wonin gen,' en temeer nog, daar hij toen op het werk geld heeft toegegeven. Toch moet ook hij, gezien het betreffende raadsbe sluit, aanbesteding goedkeuren. Aan W. P. van Dijke te Anna-Jacobapolder wordt voor een half jaar ontheffing hondenbe lasting verleend. Een adres van de Centr. vereeniging ter behartiging van de Maat schappelijke Belangen van Zenuw- en Zielszieken te Amsterdam, wordt voor kennisgeving aangenomen. Van Ged. St. is ingekomen een schrijven betreffende de salarissen van burgemeesters, gem.- ontvangers en secretarissen. Medegedeeld wordt' daarin o. a. dat een en ander naar dei Kroon is gezonden ter goedkeuring en dat een kindertoeslag van 21/2 pCt. van de bruto-jaarwedde, te beginnen bij het derde kind, is gehandhaafd. Van hetzelf de college is ontvangen een advies om de belastingverordeningen* te herzien. Aan de hand der gegevens meenen zij, dat het'bedrag, dat geïnd zal worden, volgens de gemaakte verordening, aanmerkelijk boven de begrooting zal gaan. B. en W. stellen naar aanleiding daarvan voor de gemeente te handhaven in de tweede klasse der fondsbelasting en in de 8ste klasse der Personeele belasting en de opcenten der personeele belasting te brengen van 70 op 35 en die op de on gebouwde grondbelasting van 20 op 10. Worden deze voorstellen aangenomen, dan wordt de raming f 2250 minder. Dhr. de Ruijtei acht het gewenscht, dergelijke voorstellen; op het convocatiebiljet te ver melden. De voorzitter zegt, dat zulks onmogelijk is. Bovendien ligt alles voor de vergadering van den Raad ter inzage. Dhr. de Ruijter bespreekt de mogelijk heid om niet de genoemde opcenten te verlagen, maar de gemeente te plaatsen in de eerste klasse der fondsbelasting. Dhr. van Dijke informeert of ieder jaar klassewijziging mogelijk is? De voorzitter zegt, dat plaatsing in de eerste klasse voor éen jaar mogelijk zou zijn, enkel omdat er nu eenige basis voor de ont vangsten is. De volgende jaren zouden echter moeilijkheden kunnen brengen, te meer waar klassewijziging slechts om de 5 jaren mogelijk is. Daartegenover staat, dat' de opcenten ieder jaar gewijzigd kun nen worden. Door plaatsing in de eerste klasse, zouden de opcenten verhoogd moeten worden. Dhr. van Dijke gaat ac- coörd met de voorstellen van B. en W. Weth. L. J. v. Nieuwenhuizen ontraadt plaatsing in de eerste klasse. Waar nog over te weinig defenitieve gegevens be schikt wordt, zou de risico te groot zijn. Vrijwel algemeen is dat ingezien, daar slechts weinig gemeenten in de eerste klasse geplaatst zijn. Dhr. Neele zegt, dat ook hij de voorgestelde de beste oplossing' vindt. Van de vermindering der opcenten profiteeren allen. Bij overgang naarlde eerste klasse, zou eigenlijk slechts een verschuiving van lasten plaats heb ben. Na nog eenige discussie worden de voorstellen van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Evenzoo wordt be sloten de begrooting in dien zin te wij zigen. De voorzitter stelt namens B. en W. voor, het genoemde bedrag van f 2250 af te doen van den post onderhoud haven. Dhr. de Ruijter vraagt, of zulks wel kan, gezien den slechten toestand van de keibestrating op het havenplateau. Goede verbetering is daar hard noodig. Dhr. van Dijke informeert, hoe B. en W. denken over het niet vernieuwde ge deelte havenbeschoeiing. Hij meent, dat wanneer^ blijkt, dat deze versleten is, men het best zal doen, beschoeiing en bestra ting tegelijk te vernieuwen. De voorzitter zegt, dat zijn inziens bij verlaging van den genoemden post, voldoende vernieu wing mogelijk blijft, temeer waar deze post meestal als sluitpost gebruikt wordt eni de raming daardoor hoog is. Over de havenbeschoeiing kan hij zich nog niet uitlaten. B. en W. zullen dat te zijner tijd laten onderzoeken. Met algemeene stemmen wordt daarna het voorstel van B. en W. aangenomen. Een verzoek van den A.N.W.B. om toe te treden als bui tengewoon lid, met een minimum-contri butie van f25 per jaar; voor kennis geving aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. voor een straatlantaarn te doen bijplaatsen in den Stationsweg. Wordt aangenomen. Dhr. de Ruijter wijst op de slechte verlichting onder den Oostdijk bij Stouten. Hij geeft in overweging den lantaarn aldaar over dendijk te han gen met een overspanning. B. en W. zeggen! onderzoek toe. Dhr. Geelhoed zegt niet accoord te kunnen 'gaan met de regeling der straatverlichting. Hij acht het noodig, ook 's morgens de lantaarns te doen branden. Dhr. L. J. van Nieu wenhuizen wijst er op, dat geen en kele gemeente dat doet. De menschen, die' daar iets aan zouden kunnen hebben, zijn de arbeiders, die echter alle per fiets met lantaarn naar hun werk gaan. Bovendien moet rekening worden gehou den met het aantal branduren. De voorZ. zegt, dat het aantal branduren per jaar ni^ reeds boven de 800 is. Werd besloten ook 's morgens verlichting te geven, dan schat hij het op 1000 branduren per lan taarn. Dhr. de Ruijter geeft in overwe ging 's morgens een uur te branden en 's avonds een half uur minder. De heer Geelhoed stelt voor 's avonds te verlich ten tot 10 uur (nu tot half elf) en ge durende de maanden October, November en December 's morgens éen uur, wan neer de menschen zich naar hun werk begeven. De voorzitter wijst er nog op, dat dit kosten mee zal brengen aan de klok. Het voorstel wordt aangenomen Tegen de h.h. L. J. van Nieuwenhuizen: J. v. Strien en A. A. v. Nieuwenhuizen. Daarna komt aan de orde de vraag, of de muziek- en de zangvereeniging in het schoollokaal gratis gebruik mogen ma ken van het electrisch licht? Weth. L. J. v. Nieuwenhuizen, die met het toezicht op éen en ander belast is, zegt, dat de muziekvereeniging hem daartoe een ver zoek heeft gedaan, terwijl door de zang- vereeniging^ het licht ongevraagd gebruikt werd. Dhr. de Ruijter meent, dat besloten is aan genoemde vereenigingen een lokaal in, bruikleen te geven, zonder kosten voor de gemeente. De voorzitter zegt onder zoek naar de voorwaarden toe, terwijl besloten wordt de kosten" te berekenen maar het verbruik. B. en W. stellen voor om de huur van het perceel havendijk in huur bij dhr. A. S. den Braber, te verlengen tot 1933. Wordt goedgevonden Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat door B. en W. een rooster is opgemaakt van nog te dempen slooten en greppels in de kom der gemeente en te Anna Jacoba-Polder. Besloten is dit jaar een begin te maken met de sloot onder den Oostdijk, van Elsacker tot aan de school- dreef. Volgens den rooster komt dan in 1931 de sloot achter de woningen aan den rechterkant van den Noordweg aan de beurt. Hierover volgt eenige discus sie, waarbij wethouder van Nieuwen huizen nog opmerkt, dat bij demping onherroepelijk vast zal moeten staan, dat dö vrijkomende grond ter beschikking zal moeten zijn van de gemeente, zulks met het oog op verlaatputten, enz. B. en W. stellen voor om het destijds geno men raadsbesluit, waarbij werd bepaald, dat de bewoners van Oostdijk-Anthonie- straat-Sluisblok-Stoofhof een vierde ge deelte in de dempingskosten moesten bij dragen, in te trekken. Met algemeene stemmen wordt alzoo besloten. De voor zitter deelt nog mee, dat B. en W., naar aanleiding van een vraag van dhr. van Dijke in de vorige zitting, een on derzoek hebben ingesteld naar den water afvoer op het gedempte gedeelte aan Anthoniestraat. Gebleken is, dat op en kele plaatsen hierin nog zal moeten wor den voorzien, wat B. en W. dan ook toezeggen. Daarna sluiting. DE R 101. (In memoriam). Toen dook er het wonder op zijn vlucht Omlaag uit de kolkende, stormende lucht, Omlaag naar de aarde, die 't tot zich trok, Omlaag in een -plett'rende, dood'lijke schok! Hoog laaiden de vlammen, na machtigen knal, Als waaiers van vuur naar het zwijgend heelal Het was als een sprookje op reis gegaan Door donkeren nacht met de lichten aan, Bewust van zijn kunnen en onvervaard, Door duizenden... duizenden nagestaard. En een machtige eerbied beving het 1 publiek Voor deze triomf van den durf der f techniek, Voor deze mannen, koelbloedig en blij, Bereid om te gaan,... inu is alles voorbij! Ze kenden hun plicht en ze kenden hun post, Waarvan ze zoo schrikkelijk zijn afgelost: Een eeresaluut bij dit massa-graf Voor elk, die in worst'ling zijn leven gaf. Ze wisten den inzet van 't komende spel, Maar kenden :geen vrees bij het laatste vaarwel, In,' dienst van het komende wereldbestaan, Waarvan eens de weg door de luchten zal gaan! De wereld schrok op, maar de wereld vergeet, En blijft slechts een moeder, een vader, die weet, Een vrouw, een verloofde, die wacht en wacht,... Totdat de 'geliefde wordt thuisgebracht! En als deze dooden vergeten zijn Door de jachtende wereld, vol woorden en schijn, Dan gaat door de stilte de liefde, die gaf, En een zorgende hand legt een bloem op hun graf. DE VLAG VAN DE R 101, het Engelsche luchtschip, dat bij Boauvais, in Frankrijk, verongelukte, is vrjjwel ongeschonden uit de wrakstukken van de zeppelin te voorschjjn gehaald. Twee Fransche soldaten vertoonen hot overblijfsel. ÏSftEZO&DES" STOMS®. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Gopiz loordt niet teruggezonden. DE ZIERIKZEESCHE STRATENJANBOEL Mijnheer de Redacteur Er is een spreekwoord luidende: „De weg naar de Hel is geplaveid met goede voornemens". Als dat waar is, dan zijn we in Zie- rikzee al heel dicht bij die griezelige verblijfplaats. Al sedert lang verkeerden onze straten niet in goeden staat, maar met 't oog op de komst der waterleiding werd steeds aangekondigd het voornemen met ver betering te wachten op den aanleg van die waterleiding. Nu is reeds ongeveer 2 jaar geleden met het leggen der hoofdbuizen in de kom onzer gemeente begonnen en als er klachten gehoord werden over de ge brekkige wijze waarop de ontgravingen werden aangestampt en de bestrating herlegd, dan werd men steeds in 't riet gestuurd met 't kluitje, dat het water leidingcomité 2 jaar aansprakelijk was voor die herbestrating. Het heeft er veel van weg of men dat zoo opval, dat het voldoende is dat op 't eind van die 2 jaren de bestrating in orde komt en men tusschentijds beenen of andere lichaamsdeelen er door breekt. Intusschen is ook de P.Z.E.M. de bestra ting gaan mishandelen door ingravingen ten behoeve van de daarvoor bestemde kabels te verrichten. Op 't oogenblik is dan' ook de toestand in vele straten, waarover druk auto verkeer plaats heeft, voor voetgangers die genoodzaakt zijn over de voetstraat jes te passeeren, levensgevaarlijk. Vele voetstraatjes zijn langs de kei bestrating zoo ingereden, dat er een gootje is ontstaan langs het met een katterug overeind staand straatje, waar uit de passeerende auto's met het groot ste plezier de menschen met vuil wa ter bespuiten, waaraan onze beroemde springende fontein een puntje zuigen kan vooral als ze buiten werking is; zooals ook veelal de wijzers van onze even eens beroemde klok op 't Kraanplein maar al te dikwijls vergeten rond te draaien. Om niet te ver van onze straten af te dwalen kan opgemerkt worden, dat er reeds verschillende menschen daar door zijn gevallen en. blessuren hebben gekregen aan armen, beenen en aange zichten. Misschien wacht men eerst af tot er dooden vallen. Er zijn menschen die meenden dat B en W. en fabricage niet meer weten wie de zaak moeten aanpakken, maar naar men zegt wacht men tot er meer dan 600 panden bij de P.Z.E.M. zijn aange sloten. Zij die dat hoorden hebben de ver zuchting geslaakt: „Heer hoe lang nog?" Zou de heer de Broekert niet eens een schriftelijke vraag erover aan B. en W. willen stellen? We hebben gezien aan Luitje dat er dan schot in komt. We leven dus in hoop. Met dank voor de plaatsing, VELE BURGERS. AAN BELANGHEBBENDEN BIJ DEN AANSLAG VOOR DEN GEBOUWDEN EIGENDOM VAN HET WATERSCHAP SCHOUWEN. Bij de ontvangst van mijn stembiljet voor de keuze van drie Hoofdingelanden voor het waterschap Schouwen voor den gebouwden eigendom, wensch ik langs dezen weg de aandacht van belangheb benden te vestigen op deze verkiezing. De heffing van het dijkgeschot voor den gebouwden eigendom is een feit gewor den; bij K.B. van 16 Juni 1930, no. 103, is de betrekkelijke wijziging van het Bij- zonde? Reglement op het bestuur van het waterschap Schouwen goedgekeurd. Alhoewel in het betrekken van 1/P der aflossing en rente van de leeningen, wel ke sedert 1 Januari 1919 zijn gesloten ter dekking van buitengewone uitgaven, eenige grond van onbillijkheid schuilt voor die woningen, welke na genoemden datum gebouwd zijn en over enkele ja ren van het tijdvak 1919—1930 geenerlei belang konden hebben bij de werken, waarvoor die leeningen werden gesloten, is hierbij1 de hooge heffing van het dijk geschot voor den ongebouwden eigen dom en daarnaast het te eenigertijd af- loopen der bovenbedoelde uitgaven voor de leeningen, schijnbaar van voldoende gewicht geacht om de Kon. goedkeuring in dezen te verleenen. Het gebouwd zal dus nu voortaan voor Ve gedeelte meebetalen in de uitgaven voor de buitengewone werken, een en ander als bedoeld in artikel 33 der Wa terstaatswet 1900, welke werken alle steeds de goedkeuring van Ged. Staten behoeven, inbegrepen die voor de lee ningen steeds 1919. Noodzakelijke buitengewone werken mogen "nimmer achterwege blijven, maar bij de jaarlijksche beoordeeling van deze noodzakelijke buitengewone werken en het voteeren der gelden hiervoor, is het voor den gebouwden eigendom met het oog op de uitgaven van belang, dat nu worden gekozenpersonen, die hierom trent tot oordeelen in staat zijn. Er kan twijfel bestaan aan de noodzakelijkheid om een bestaand werk te verbeteren of te wijzigen, voorts of dit zonder bezwaar voor de verdediging tegen de zee nog uitgesteld kan worden of over meerdere jaren valt te verdeelen, of op goedkoo- pere wijze valt uit te voeren. Het bestuur gaat hierbij in hoofdzaak af op het advies van zijn deskundige, den heer Ingenieur van het waterschap. Het zal zaak zijn voor den gebouwden eigendom om, zoo mogelijk, drie Hoofd ingelanden te kiezen, die grondige ken nis dragen van waterbouwkundige wer ken en naar wiens meening in dezen ge- hcförd zal worden en die tevens verder goed thuis zijn in de zoo moeilijke Wa- terstaatswetgeving. De keuze is niet groot en niet gemak kelijk, maar bij eenigen goeden wil zul len hiervoor één of meerdere personen gevonden moeten worden. Met beleefden dank voor de plaatsing. F. Zierikzee, 5 October 1930. P.S. Wegens gebrek aan plaatsruimte kon het bovenstaande niet worden opge nomen in het Maandagblad; in dit blad komt mede voor een ander ingezonden stuk omtrent de verkiezing van Hoofd ingelanden. Waar veel misverstand heerscht bij belanghebbenden voor welke uitgaven het gebouwd heeft mede te betalen, hetwelk ook blijkt uil bedoeld ingezonden stuk, wensch ik nog het navolgende aan mijn schrijven toe te voegen. Het gebouwd zal niet meebetalen aan de wegen, waterleidingen, gemalen, per soneel, kosten van bestuur, gebouwen enz. en ook niet aan het onderhoud der Zee- werken, maar enkel aan de buitenge wone werken, waarvoor ingevolge arti kel 33 der Waterstaatswet 1900 de goed keuring van G. S. geëischt wordt. Bij een totale jaarlijksche begrooting van inkomsten en uitgaven van f 500,000, waarvan f410,000 f440,000 voor gewone uitgaven en f 90,000 f 60,000, voor bui tengewone werken, leeningen inbegrepen, zal dus door het gebouwd moeten wor den bijgedragen V6 van f 90.000 f 60.000 dus een bedrag van f 15,000 a f 10,000, en het geheele restant door den Onge bouwden eigendom. Eenvoudigheidshalve zullen dus voortaan 2 begrootingen op gemaakt dienen te worden. F. VERKIEZING DRIE HOOFDINGELANDEN VOOR HET WATERSCHAP SCHOUWEN VOOR DEN GEBOUWDEN EIGENDOM. Wij zijn dan nu, noodgedwongen, opge roepen tegen 16 October a.s., om 3 Hoofd ingelanden als onze vertegenwoordigers te helpen verkiezen. De lijst der daartoe bevoegde ingelan den, die door iedereen tegen betaling van f 0,25 op 'sLandskamer is te ver krijgen, bevat 2010 kiezers, waarvan 1110 of ongeveer 55 pCt. in Zierikzee wonen. Daarvan zijn 302 tot Hoofdingeland verkiesbaar, waarvan 210 of ongeveer 70 pCt. Zierikzeeënaars zijn. Zierikzee, dat het meest door de be lasting op het gebouwd eigendom wordt getroffen, kan 'alzoo met het volste recht aanspraak maken, de drie Hoofdingelan den uit deze gemeente aan te wijzen. Laten wij dus in dien geest werken en zorgen, dat er 16 Oct. a.s. drie finke mannen uit Zierikzee worden gekozen, die zooveel mogelijk trachten te voor komen, dat onze gebouwde eigendommen onnoodig al te zwaar zullen belast wor den. Zierikzee, 6 October 1930. EENIGE KIEZERS. M. de R., Na het lezen van de ingezonden stuk ken in uw courant van de heeren Kris- talijn en Versteeg, verzoek ik onder staande in uw veelgelezen blad te willen plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. Dhr. Kristalijn houdt zich er van over tuigd, dat de regeering niets anders doet dan haar nationale plicht, door met plan nen tot uitbreiding van een vloot te ko men. Genoemde heer hoopt, dat de re geering er met een extra uitgave van een slordige 120 millioen voor de eerstko mende 10 jaren afkomt. Dhr. Versteeg voelt zich gesterkt in zijn meening, dat de S.D.A.P. en N.V.V. V.D. Partij en ver. Kerk en Vrede, dat van een verdediging van Nederland geen sprake is en het de meest roekelooze geldverspilling is. Schrijver acht het be ter dat de regeering overgaat tot natio nale ontwapening.. Zooals den lezer ziet is er een verschil, de eene acht het niet overbodig, dat een land over afweermiddelen beschikt en de andere acht het gewenscht dat het land weerloos wordt. Beiden hebben op het oog, het belang van hun medemenschen. Het moet u bekend zijn, dat bij het uitbreken van den oorlog, in 1914, Le ger en Vloot, niet waren zooals het had moeten zijn, ter bescherming van ons Volk en niet te vergeten van onze eigen zonen en vaders, die geroepen werden door de regeering. Zeker is hier niet onschuldig aan, de leuze „geen man en geen cent" voor leger en vloot, totdat het noodlottige uur aanbrak. Toen wa ren allen één, van welke gedachte men ook was, leger en vloot moest, kost wat kost, worden gebracht op het peil, zooals dat voor ons land noiodig is. Hebben wij door deze geschiedenis ge leerd? Neen! Het volk wordt de leuze voorgehouden „,een weerloos land is Uw land", terwijl, zie het ingezonden stuk van dhr. Versteeg, onze buren, wij spre ken niet over Rusland, precies het te genovergestelde laten zien. Door de mas sa op een wijze voor te lichten als zoo juist genoemd, krijgen we dus hetzelfde, maar wellicht iets erger dan in 1914. Dan kunnen allen, die nu weerloosheid helpen bevorderen, het resultaat van hun leuze ondervinden. Gode verhoede dit. Tenslotte mogen wij hopen, dat de regeering tal regeere.n en zal loonen ©en r«geering te zijn. J. A. P. VAN WOUDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 12