Zierikzeesche Ito Nieuwsbode N.V. AMSTERDAMSCHE ELEMENTENFABRIEK v/h. Gcbr. PETERS, abonnement; Maandag 6 Oct. 1930. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën buitenland. Uit Stad en Provincie. Prfli per 8 «node» f 1,50, franco per pott f 1,80. Yoor het boitenland per j«»r f 10, Afiouderlgke nummer» 5 cent. Yeriehgnt Mnd., Wntd. en Vrgd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. No. 12063. UII(.-R«llltHr N. I, KOSTFJ, ran 1—8 regeli 60 eta., raa 4 regels en daarboren 20 eta. per regel. Boelamea 30 eta. p. regel. Bg eontraet belangrijke korting. Inaending op den dag Tan nlt- gare vóór 10 ar*. ilUrll]k10 aar oa daadigv. aitguf DE CRISIS IN LAND- EN TUINBOUW. (Slot). Practische bezwaren tegen 't maal- gebod. Verwijzing naar Frankrijk en Duitschland onjuist. De gevaren van wettelijke maatregelen tegen den import vcux meel. Verhooging van den broodprijs een nieuwe beproe ving voor de armen. E>e practische bezwaren van de Neder- landsche meelimporteurs ten aanzien van de invoering van een maalgebod, kunnen zoo zeide men ons niet op gegronde wijze bestreden worden door ten deze te verwijzen naar de situatie in het bui tenland. Het feit, dat er in Duitschland en Frankrijk een maalgebod bestaat, kan voor ons land niet als maatstaf gelden, alleen reeds niet op grond van bestaande tegenstellingen. Het maalgebod voor de binnenlandsche maalindustrie in Duitsch land geldt de omstandigheid, dat in dit land een aanzienlijk teveel aan zachte tarwe wordt geproduceerd. In Nederland daarentegen kan van een groot tekort aan zachte tarwe worden gesproken; be wijzen hiervoor zijn de feiten, dat elk jaar de NederlandscHe tarwe geruimd is Voordat de nieuwe oogst weder aan de markt komt, welke voorraad bovendien regelmatig moet worden aangevuld met import van zachte tarwe uit verschillende landen. In dit verband moge er op ge wezen worden, dat, waar hier te lande de invoer van buitenlandsche tarwe is vrijgesteld, van invoerrechten, de totstand koming van een maalgebod den prijs van het Nederlandsche product nimmer be duidend zou kunnen doen stijgen, aan gezien in dit geval dadelijk uit het bui tenland de goedkoopere zachte tarwe zou worden geïmporteerd, welker soorten niet van de Nederlandsche tarwe zijn te on derscheiden. Invoering van een maalgebod alleen zal dus den strijd om het bestaan van de Nederl. tarweverbouwers in geen ge val helpen verlichten; dit doel zou alleen kunnen worden bereikt, door naast een maalgebod andere maatregelen in het leven te roepen. Waar door een maalge bod; de prijs van de Nederlandsche tarwe duurder wordt, zou in de eerste plaats de Nederlandsche maalindustrie hiervan de schadelijke gevolgen ondervinden. Het wegnemen van zulk een onbillijkheid kan volgens het oordeel der Nederlandsche meelimporteurs alleen geschieden door bescherming van deze industrie tegen con- curreerende invloeden uit het buitenland. Met andere woorden zou de regeering dus een wet moeten voorstellen, welke naast de invoering van een maalgebod den import van buitenlandsch meel aan banden legt. De bewering dat door een dergelijke wet uitsluitend de Nederland sche meelimporteurs direct getroffen zou den. worden, zou, op zijn minst genomen, van kortzichtigheid getuigen. Het gevaar toch^ dat met name de Vereenigde Staten van Amerika hun verlies van een waar devol afzetgebied met het nemen van represaillemaatregelen zullen beantwoor den, is zoo werd ons medegedeeld allerminst denkbeeldig. De steun aan het akkerbouwbedrijf van onze regeering, welke, in vergelijking met andere groe pen, slechts een kleine groep van Neder landsche producenten baten zou, zou bij voorbeeld de belangen van den Neder- landschen tuinbouw, de Ned. Zuivelindus trie, de Ned. bloembollenteelt, de Ned. diamant-industrie, om te zwijgen van an dere groepen, die bij een goede verstand houding met het buitenland gebaat zijn, ernstig in gevaar kunnen brengen. Belangrijk ten slotte is ook het argu ment, dat wij wezen hier reeds op een maalgebod het brood in Nederland duurder zal maken, waardoor vooral een klasse van Nederlandsche burgers zal worden getroffen, die, het meeste brood verbruikende, het minste kunnen betalen 1 In de kringen van de Nederlandsche meelimporteurs vraagt men zich af, waar om, indien de regeering werkelijk van meening is, dat maatregelen moeten wor den genomen, zulks geschieden moet op een wijze, welke den tarweproducenten voordeelen brengt ten koste van andere groepen. Het zou van meer oprechtheid getuigen, indien gepoogd werd, de ge- wenschte resultaten te verkrijgen zonder het berokkenen van onherstelbare scha de aan deze andere groepen. Thans heb ben velen den indruk, dat de belangheb benden zich vastklampen aan de illusie, dat de Nederlandsche maalindustrie, ter handhaving van een monopolistische posi tie; wellicht de leemten van een dergelijk maalgebod zal aanvullen door het onnoo- dig betalen van „dikke" prijzen l HET BRITSCHE LUCHTSCHIP „R 101" VERONGELUKT. Het Britsche luchtschip „R 101", dat Zaterdagavond 7,36 uur van het vliegiveld Cardington (Engeland) is opgestegen voor den tocht naar Karatsji (Britsch-Indië), is Zondagnacht, nabij het Fransche plaatsje Beauvais, verongelukt. De commandant, luitenant Irwin, de commandant van het zusterschip R 100, Lord Thomson, minis ter van Luchtvaart, zijn om het leven ge komen. 46 personen zouden gedood zijn. Groote verslagenheid heerscht onder de bewoners van Beauvais, het stadje, in welker nabijheid de vreeselijke ramp van de R 101 heeft afgespeeld; vooral in 't dorpje Alonne, op welks grondgebied de ruïne van het luchtschip ligt, heeft de ramp groote ontsteltenis gewekt. Op ve lerlei wijze heeft de bevolking met de ramp medegeleefd. De brandweer en de gendarmerie verbonden de gewonden en zorgden voor het transport naar het zie kenhuis. De lijken der 46 slachtoffers werden met boerenwagens den heuvel afgevoerd naar het raadhuis van Alonne, dat als chapelle ardente was ingericht. De lijkkisten verdwenen onder de bloe men, welke door de bevolking werden aangedragen. Zondagmiddag arriveerde, per vliegtuig, op 't terrein van de ramp, een door het Britsche ministerie van luchtvaart ingestelde commissie van on derzoek, benevens een aantal Engelsche journalisten. De corr. van Vas Diaz had dien middag een onderhoud met den heer Bell, een der mecaniciens, die de ramp heeft over leefd. Ik had, alsdus Bell, de wacht in de achterste motorcabine. Ik was juist afgelost door de mecanicien Binks, die ook gered werd. Ik bleef echter nog eenige seconden in de cabine om een paar woorden te spreken. Dit gesprek heeft me het leven gered. Indien ik buiten de cabine was gegaan, dan zou ik zeker zijn gedood. Toen ik met Binks stond te praten, kwam plot seling het sein, de motor langzaam te laten draaien. Het luchtschip maakte plot seling een scherpen hoek en de neus van de R. 101 dook naar de aarde. Plot seling sloegen wij tegen een heuvel. Een oorverdoovend gekraak volgde, terwijl onmiddellijk daarop de vlammen uitsloe gen. Binks en ik werden tegen elkaar gegooid, toen plotseling de waterballast- tank, welke boven de motorcabine was aangebracht, uit elkaar sloeg. Wij wer den door het water overstroomd en daar aan hebben wij onze redding te danken. Wij hielden natte lappen voor ons ge laat en zochten een uitweg door het ont wrichte geraamte van het wrak en kon den op den grond komen. (Zie verder onder Telegrammen). KONING BORIS III. Dei koning van Bulgarije, Boris III, heeft zich verloofd met prinses Giovanna van Italië. Boris III werd 30 Januari 1894 te Sofia geboren en is dus ruim 36 jaar oud. Op 3 October 1918 deed zijn vader afstand van den troon en Boris was op den dag van de publicatie der ver- toving juist 12 jaar koning. Prinses Giovanna, de derde dochter van koning Victor Emanuel van Italië, zag op 13 November 1907 te Rome 't levens licht. Zij wordt volgende maand dus 23 jaar. Wat den levensloop van koning Boris betreft, het volgende: Katholiek geboren, werd hij twee jaar oud orthodox gedoopt, naar verluidt, om dat het Bulgaarsche volk dit vurig wenschte. Hij ontving een degelijke op leiding, leerde zeven talen en nam in de gelederen van het Bulgaarsche leger aan den wereldoorlog deel. Toen tegen het einde van den strijd Bulgarije feite lijk ineenstortte en koning Ferdinand zich uit de politiek- terug trok, besteeg diens oudste zoon onder zeer moeilijke om standigheden den troon. Door zijn een- voudigen, opgewekten en gelijkmatigen aard wist hij zich populair te maken in zijn land, dat hij op zijn talrijke autotochten, zelf aan 't stuur, grondig heeft leeren kennen. De koning is, evenals zijn vader, een groot plantenliefhebber, terwijl hij zich ook voor de techniek interesseert en bij voorbeeld gaarne zelf een locomotief be stuurt. ZIERIKZEE. Europa's grootste Illusio nist en heksenmeester, die op het mo ment een glorievol tournee door ons land maakt, zal met zijn ondoorgronde lijk alziend medium Cita ook hier een paar voorstellingen geven met zijn ge heimzinnige experimenten, en wel op Donderdag 9 - en Vrijdag 10 October a.s., telkens des avonds 8 uur in de Concertzaal. Belachini brengt de geheim zinnigste experimenten als het zwevend raadsel, het groote bloemenwonder, Par- lo de vliegende muziek, de wandelende flesch, de Japansche theekist, de mys- terieuse reiskoffer, duivenvang in de lucht, het verdwijnen van 12 personen uit het publiek, enz. Bellachini, die ook Hollandsch spreekt, heeft eigen prachtdecors. „Het Vaderland" schrijft o.m.: Bella chini is een wonderman. De „Haagsche Courant": Het grenst werkelijk aan het wonderbaarlijke. De „Avondpost": Een avond, zooals wij helaas te weinig in onze Residentie te genieten krijgen. „Residentiebode": Het werd steeds ver- bluffender en wonderbaarlijker. „Telegraaf": Een buitengewone sensa tie. „Maasbode": Werkelijk iets buitenge woons. Het onmogelijkste maakt deze kunstenaar mogelijk. We kunnen ieder een aanraden dezen man te gaan be wonderen. Waar onze leidende dagbladen zoo een parig hunne bewondering uiten over de aan het bovennatuurlijke grenzende pres taties van den vermaarden Illusionist Bel lachini, kunnen wij ons verzekerd hou den iets buitengewoons te krijgen in het optreden van dezen heksenmeester. En voorzeker zal hij een buitengewone ver wachting hebben van onze plaats, daar hij op zijn groote en schitterende tour nee afzwenkt naar hier. 'tls niet de gewoonte van groote en gevierde kun stenaars kleine plaatsen te bezoeken, ge woon als zij zeker zijn van schouwburg zalen, die zij langzaam zien volstroomen. Aan ons te bewijzen, dat het bezoek van een beroemd kunstenaar onze be langstelling wekt en onze waardeering heeft. De A.V.R.O. bijeenkomst in de Con certzaal op Vrijdagavond is een succes geworden door de groote opkomst van A.V.R.O. luistervinken uit het geheele eiland, door het illustre spel van het ensemble en de pakkende improvisatie van den heer W. Vogt. De Concertzaal Was aardig met vlag gen versierd welwillend door de gym nastiekvereniging „Olympia" beschikbaar gesteld terwijl op en naast het too- neel de bekende A.V.R.O.-vlaggen prijk ten. Het octet, onder leiding van den heer Louis Schmidt, werd, bij het op gaan van het scherm, met langdurig ap plaus begroet, maar voor de snaren aan het woord kwamen, sprak de voorzitter van het comité, dat dezen avond had georganiseerd, de heer Kooijman, het ope ningswoord. Spr. zag in de groote op komst een treffend bewijs, dat het wel en wee van de A.V.R.O. allen ter harte gaat. De omstandigheid, dat de aanwe zigen, behooren tot alle lagen der maat schappij en alle richtingen en kleuren vertegenwoordigen, is de bevestiging van de gedachte, die zich eiken dag in de A.V:R.O. manifesteert, n.l. dat de om roep een program geeft, dat geheel ons volk weet te boeien, te ontspannen en te ontwikkelen en het besef van een heid boven al\e verdeeldheid onder ons aankweekt en versterkt. Spr. herinnerde dan aan de beraadsla gingen in de Tweede Kamer over de verdeeling van den zendtijd en aan de beslissing, die daarvan het gevolg is ge weest. Erger dan ooit is aan het licht getreden hoezeer ons volk is verdeeld en verbrokkeld. Spr. meende niet ver mis te tasten dat de aanwezigheid van zoo velen hier, tevens een protest in houdt tegen de beslissing van 15 Mei j.l., toen de A.V.R.O. een deel van den zendtijd werd ontnomen ten bate van de gekleurde omroeporganisaties. Voorts herinnerde spr. aan de wijze, waarop de Radiocontröle-commissie van haar be voegdheid gebruik maakt en haar plicht opvat. De stroom van protesten daar tegen vormen wel het schoonste bewijs, hoezeer dé vrijheid van denken en spre ken door geheel ons volk als een kost baar kleinood is aanvaard en waarvan geen aanranding wordt geduld. De diepere oorzaak van dit ingrijpen is te vinden in het brengen van de partijpolitiek in den omroep en zij, die daaraan de schuld hebben, kregen spoe dig hun trekken thuis. Ook de A.V.R.O. dreigt telkens het gevaar in haar uit zending gestoord te worden. Alle mid delen zullen dan ook aangevoerd moe ten worden om preventief ingrijpen der commissie te vervangen door regressieve contröle en voorts om te komen tot een onbeperkt verlof om te zeggen wat men op het hart heeft. Spr. herinnerde aan de onlangs gehouden betooging op Houtrust te 's-Gravenhage en hoopte dat het den Minister van Waterstaat duide lijk zal zijn geworden, dat met de wen- schen van de A.V.R.O. moet worden gerekend en verruiming van den zend tijd voor haar een gebiedende eisch is. (Applaus). Het octet opende daarop met de ,„A.V.R.O.-marsch" van Nico Treep; ver volgens de ouverture „Si j'étais roi", van Adam, „Hongaarsche Rhapsodie no. 6" van Liszt,, twee vioolsoli, door den heer Boris Lensky en „Tausend und eine Nacht", van Strauss. Stuk voor stuk oogstten de nummers een stormachtig applaus, dat schier niet berioht, dat haar nieuwe uitgebreide prijscourant van Zwakstroom-Sterkstroom en Radio-Artikelen -:- op aanrraag gratia aan Hoeren Handeleren worden toegeronden, Amsterdam, C, Prinsengracht 220-224. tot bedaren kwam toen de heer Boris Lensky zijn vioolsoli had ten beste ge geven. Meermalen hadden wij het ge noegen dezen kunstenaar voor den mi crofoon te hooren, maar hoe goed de luidsprekerweergave ook moge zijn, de klank, omiddellijk van viool tot oor, is toch nog heel iets anders. Stil, muis stil was het in de zaal tijdens het bril- lante spel. En toen de laatste toon ver klonken was, brak het applaus los, dat eerst ophield toen de violist opnieuw de strijkstok op de snaren legde voor een extra-nummer, de „Serenata" van Mos- kofsky. Na de wals van Strauss, was het woord aan den spreker op dezen avond, de heer W. Vogt, die met stormachtig applaus werd begroet. De heer Vogt heette de luistervinken welkom en deelde mede, dat de spr. en het octet hierheen gekomen waren om eens te zien of ook ver van den zender de vriendschap en genegenheid voor de A.V.R.O. even groot is, als dicht bij. Spr. dankte het comité, dat dezen avond heeft voorbereid en ondervond, dat het niet gemakkelijk gaat hem hier te krijgen. Wanneer de toestand nor maal was, dan moest de omroeper aldus spr. in de studio zitten en de luistervinken bij de radio in de huis kamer; maar de zaak is nu op z'n kop gezet. De omroeper staat hier te rede neeren en de luistervinken zitten in de zaal. Hoe komt dat? Door het besluit van den zendtijd, dien wij alle alles behalve rechtvaardig gevonden hebben. En de A.V.R.O. heeft dan ook na 15 Mei gezegd, wij zullen eens laten zien, dat het grootste deel der bevolking van ons land het met deze beslissing niet eens is. Behalve veel verdrietigs, bracht dit be sluit ook iets aangenaams mede, n.l. dat wij in tal van plaatsen in ons land de luistervinken eens van aangezicht tot aangezicht kon zien. Spr. herinnerde aan de vele uitlatingen der tegenstanders, die het zoo voorstellen, alsof zij aan de listen en lagen van de A.V.R.O. ontsnapt, niet de val van de A.V.R.O. zijn inge- loopen en dat zij zich naast dien om roep hebben kunnen ontwikkelen. Zoo herinnerde spr. aan de uitlatingen van de K.R.O., bij het vieren van haar eerste lustrum. De heer Vogt is eens gaan na slaan in oude omroepgidsen, hoe in Oct. 1925 de K.R.O. opende en daarbij kwam vast te staan, dat de heer Louis Schmidt als dirigent optrad. De A.V.R.O. heeft dus bijstand verleend bij de geboorte van de K.R.O. Een voorbeeld hoezeer men onbillijk is in de critiek over de houding der A.V.R.O. De eerste H. Mis is door de A.V.R.O. verspreid; het eer ste kanselwoord is door dienzelfden om roep over ons land gebracht en tever geefs is gepoogd, in 1925, de Kerstrede van de S.D.A.P., te houden door den heer Alberda, uit te zenden. Men ging dus met den zendtijd venten en kreeg dan tot antwoord „vandaag niet!" Thans is alles anders geworden en sprekend over de radiokwesties, betoogde spr., dat men het de A.V.R.O. niet kwalijk mag nemen, dat deze omroep niet opstond, om daarop een ander plaats te laten nemen. Komende tot de zendtijd verdeeling her innerde spr. aan de vele conferenties met minister van de Vegte, de benoeming van een radioraad, waarin leden werden benoemd, die geen verstand van radio hadden en aan het zendtijdbesluit van minister Reijmer. Op geestige wijze ver telde spr. van de gronden, die de mi nister aanvoerde als antwoord op de interpellatie-Boon. Spontaan zijn na 15 Mei de verschillende comité's allerwege opgetreden en hebben protestvergaderin gen weten te organiseeren, die overal slaagden en druk bezocht werden. Deze propaganda-avond te Zierikzee vormt een nieuwe schakel in de schoone ke ten, die de A.V.R.O. aan het smeden is en niet rusten zal voordat de twee ein den elkaar hebben gevonden om een stevig gesloten kring te vormen. Daarna wijdde spr. nog enkele woor den aan het aantal luistervinken der om- roepvereenigingen, o.a. die van de V.A. R.A. Afgaande op de getallen, die men van die zijde hoort noemen, schijnt men daar meer leden te hebben dan ons land aan inwoners telt. Spr. had eeinge V.A. R.A.-lidmaatschapskaarten bij zich, die aan adressen werden gezonden, welke lid zijn van een andere omroep enz., waardoor werd gedemonstreerd, hoe de V.A.R.A. leden kweekt. Spr. wees verder op de onrechtvaardigheid der critiek, door te genstanders geoefend, om tenslotte de eischen der A.V.R.O. te stipuleeren: de andere omroepen te laten wat ze zijn, maar de A.V.R.O. toestemming geven voor den bouw van een eigen apparaat en voor den ontnomen zendtijd een nieuw instrument, het z.g. „Gleichwellensysteem" Spr. was ten aanzien van de gestelde eischen optimistisch. „U zult het zien", aldus de heer Vogt, „wij krijgen onzen zin". Is het niet spoedig, dan toch over eenigen tijd. De A.V.R.O. zal niet rusten voor dat zijrechtsherstel heeft gekregen en aan haar verlangen is voldaan. Het toekomstbeeld is geen hersenschim. De geneigdheid om de A.V.R.O. ter wille te zijn wordt grooter, dank zij de protest vergaderingen en eenmaal zal men ook hier de A.V.R.O. hooren op een eigen zender en gedurende een heele week. (Applaus). Na de peuze was het octet wee" aan het woord, dat onder de be zielende leiding van den heer Louis Schmidt een 2-tal muzieknummers op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore bracht. Veel bijval mocht de pianist, de heer Eg- bert Veen, oogstten, met debrillante ver tolking van Mendelssohn's „Cappriccio brillant". Aan het einde dankte de voor zitter van het comité den heer Vogt voor zijn rede en reikte hem een fraaie ets van Zierikzee over als herinnering aan dezen avond en aan den dirigent een lau werkrans met de A.V.R.O.-kleuren, daar mede hem en het octet huldigend. Dank werd mede gebracht aan de gym- nastiekver. „Olympia" voor de beschik baar gestelde versiering; den heer A. v. d. Houten voor het gebruik van de basviool en de firma Quispel voor het tijdelijk afstaan van den vleugel. Met de pittige marsch „128,000" ein digde deze welgeslaagde propaganda- avond voor de A.V.R.O. HAAMSTEDE. Zaterdagmiddag j.l. werd ondier vrij groote belangstelling in een der lokalen van de openbare lagere school een tentoonstelling gehouden van aan de leerlingen ter voortkweeking uitgereikte potplanten. Niettegenstaande verscheidene planten in de vrije natuur vertoefd had den en dus verschillende temperatuurs- en weerwisselingen moesten doorstaan, waren er mooie exemplaren. De 5 prijzen voor Fuchsia's werden resp. toegekend aan Leent je van de Velde, Jacob den Haan, Ploontje Bom, Willem P. Kloet en Joh.s Hendrikse; de 5 prijzen voor Geraniums aan Nellie Fokker, Adriaan de Jonge, Ploontje Bom, Isaac Quaak en Jans Hanse. Niet alleen van de zijde der leerlingen, maar ook van de ouders ondervindt deze zaak veel belangstelling, wat wij in verband met het aankweeken voor natuurliefde ten zeerste toeuichen. BRUINISSE. Zaterdagavond vergaderde de vereeniging „Algemeen Schippers- en Visschersbelang" in „Het Veerhuis", onder leiding van den voorzitter, dhr. M. Vij verberg. De voorzitter herdacht bij de opening der vergadering het overlijden van het bestuurslid, wijlen den heer I. Jumelet Matthz. Slechts korten tijd heeft de heer Jumelet de vereeniging als be stuurslid gediend, doch voor dien tijd toonde hij als gewoon lid steeds veel belangstelling voor de zaken betreffende de vereeniging, terwijl hij in het particu lier leven onder de collega schippers bekend stond als een ijverig en hulpvaar dig mensch. Bij de verkiezing van een bestuurslid werd gekozen de heer E. Jumelet Andr.z. De voorzitter deelde de vergadering mede, dat plannen door de Rijkswaterstaat zijn beraamd om ter ver betering van het vaarwater in het Helle gat aldaar een dam te leggen, waardoor een grootere hoeveelheid water van het Hollandsch Diep over het Hellegat zou worden geleid. Worden deze plannen ten uitvoer gebracht, dan is het gevaar niet denkbeeldig, dat de oester- en mossel cultuur op de Grevelingen hierdoor ern stige schade zal ondervinden. De onder vinding heeft geleerd, wanneer bij tijden als er veel opperwater is, er zooveel zoet water uit Holland de Grevelingen op komt stroomen, dat het zoutgehalte zoo laag wordt, dat het water hier voor den wal drinkbaar is. Dat dit voor de mosselen, maar vooral voor de oesters van zeer schadelijken invloed is, staat vast. In 1920 is het nog voorgekomen, dat bij een zeer laag zoutgehalte van het water op de Grevelingen de kwee kers 60 pCt. hunner oesters door sterfte verloren. Wordt, nu in het Hellegat een leiddam gelegd, dan staat het vast, dat zulk een toestand zich veel vlugger en veelvuldiger zal herhalen. De heer J. v., d. Berg-Jumelet heeft den voorzitter ver zocht deze zaak in een vergadering van „Schippers- en Visschersbelang" ter sprake te brengen. Daar hij ter vergade ring aanwezig is, wordt deze zaak door hem verder toegelicht. Algemeen is men van gevoelen, doordat men zich in zijn broodwinning ziet aangetast, tegen deze plannen te ageeren en bij bevoegde auto riteiten aan te dringen het plan zoodanig te wijzigen, dat het gevaar voor de oester- en mosselcultuur op de Greve lingen wordt afgewend. Nadat nog eeni ge zaken van meer huishoudelijken aard waren verhandeld, sloot de voorzitter met dank voor de aangename gedachten- wisseling de vergadering. ST.-PHILIPSLAND. Het pl.m, 6-jarig zoontje van dhr. A. V. alhier, klom Vrij dagmiddag op een wagen, geladen met suikerbieten. Het ventje raakte daarbij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1