Zierikzeesche Nieuwsbode economie WILLEM VOGT ABONNEMENT: ADVERTENTIEN Woensdag 17 Sept. 1930. zierikzeesche courant. ««vs Inzending Advertentiën WOENSDAG 24 SEPTEMBER Tnweders. BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provlnoie. Prfis per 3 naandan f 1,50, franco per post f 1>80. Yoor hel hsitenland per jaar f 10, Afioadtu-lijke nummera 5 oenl. V*r«ohjjnt tënd., Wa§d. en Vrijd Tel. No. ran 18 ttgel» 80 eta., m 4 regels en dear boren 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regsl. By oontraot belangrijke korting. •itarlljk 10 our on den dia v. litauf ij ZIJdis zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen da tot 1 Oct. a s. verschijnende nummers GRATIS. .O, spreekt'j n iet hedenavond in da CONCERTZAAL maar Het is nu de tijd van de onweders. Geen dag haast gaat er voorbij of men leest van zware onweders, die in bijna alle landen van Europa en ook in ons ons land hier en daar groote verwoes tingen hebben aangericht. Zoowel aan leven als aan have en goed. Onweders zijn niet van de lucht, gepaard dikwijls met andere heftige natuurverschijnselen, waardoor de warmte van dezen zomer, hoe aangenaam overigens, toch met een bijsmaakje genoten wordt. En dat reeds enkele weken voordat de eigenlijke zo mer begonnen was. Misschien zal nie mand zich heugen ooit een dergelijken eigenaardigen zomer te hebben meege maakt en 't zou daarom niet te verwon deren zijn, zoo de weerkundige statistiek uitmaakt, dat de zomermaanden dezes jaars ten opzichte van onweders, in ver gelijking met dezelfde maanden in een lange reeks van voorafgaande jaren, de maanden met de hoogste frequentie wa ren. Een onwteder is altijd iets imponee- rends. Het is een natuurverschijnsel van de eerste orde, dat buiten veel sterker wordt waargenomen dan in de groote stad, waar de huizenmassa het uitzicht belemmert en het geraas van 't groote stadsleven de natuurgeluiden overstemt. Op het land daarentegen kan men nog door de grootschheid van een onweer worden aangegrepen. Aan zee en ook in het bosch ien op het vlakke. Aan zee kan het opkomende en aftrekkende on weer een schilderij zijn van ongemeene schoonheid. Maar zoo het zich in een heuvelachtige streek manifesteert, dan is het gewoonlijk niet minder majestueus dan, ergens elders in ons land. Het geluid als van een krachtige natuurstem wordt in de bosschen gehoord en door de heu velen weerkaatst. Het ruischen van den wind door het gebladerte is het geluid van een zacht kokende zee gelijk. Het verblindende licht van een bliksem straal, die alles op zijn weg vernietigt, doet de menschen even indachtig wor den. En het geluid van den donder ver wekt den indruk van een overweldigende natuurkracht, onzichtbaar maar geducht, ontzag' en eerbiedigen schroom inboe zemend aan jong en oud. Elk op zijn wijze zal Ide schoonheid hiervan beseffen, zoo niet al te groote vrees of angst dit belemmeren mogen. Men behoeft ier zich daarom geenszins over te verwonderen, dat de volkeren der Oudheid, (die nog zoo goed als niets afwisten van ieen wetenschappelijke ver klaring der tweersverschijnselen, evenals in dezen tijd nog de primitieve volks stammen, het onweer voor een uiting van den toorn der goden aanzagen. Sinds echter de Natuurkunde het onweer ver klaard heeft uit electrische werkingen in den dampkring, 'waarbij ontladingen plaats vinden van iwolk op wolk of ook wel naar de aarde toe en die zich als von ken of lichtstralen kunnen vertoonen, ter wijl het geluid van den donder door het terugstroomen der uit elkaar gerukte lucht ontstaat, heeft het verschijnsel wel iets van zijn poëzy ingeboet. Niettemin blijven velen er een treffend en sprekend natuurgebeuren in zien, Waaraan geen enkele natuurkundige ver klaring, hoe juist deze ook moge zijn, tekort kan doen. Nog altijd Wordt een onw!eer als een geweldig spel van krach ten aangemerkt, die in hun ontlading op hunweg naar evenwichtsherstel wel vernietigend, maar daarbij ook zuiverend te werk gaan. Er zijn er, die meenen, dat er betrek king «bestaat tusschen wat er in de atmos feer en in de menschenwereld plaats grijpt. In elk geval is een onweder nog altijd een zinnebeeld van 's menschen driftenleven, dat in heftige uitbarsting bij den enkeling en bij de (massa, een uitweg zoekt, zoolang bij gebrek aan meesterschap men nog niet over die on bestuurde psychische krachten gebieden kan om ze aan de hoogste doeleinden dienstbaar te maken. Een onweer spr§ekt altijd tot de ver beelding, ook bij den nuchteren en on- gevoeligen mensch. En dit gevoel van ontzag kan in zijn activeerende werking ook andere gevoelens wakker maken en daarmee het geheele gevoelsleven tijde lijk beïnvloeden en opwekken. Na onweer komt er rust in de atmos feer, die dan dikwijls, al is het soms maar korten tijd, geheel en al is opge klaard. De ozonrijke lucht werkt welda dig en opwekkend en doet ras de pas doorstane angst vergeten. De natuur, zoo even nog grimmig en geladen, is nu over vloeiend van goedheid. En de aarde lijkt als vernieuwd. Want daarin b.lijft de natuur toch ten allen tijde mild, dat zij telkens weer opnieuw tracht meer dan goed te maken, wat zoo pas ve stoord leek. Voor wie niet blijvend ge schaad werd of met rampen geslagen, doet de weelde na een onweer het on dervonden ongerief verre overtreffen. Zoo kan er van een onweer een groote bekoring uitgaan. En een losbrekende on weersbui boven zee of boven heuvelen en heide is een schouwspel, 't welk goed waargenomen, nimmermeer uit het ge heugen gaat, doch hierin een herinnering nalaat aan een machtig natuurgebeuren, ongeëvenaard in uitgestrektheid en in geweldig massale krachtsontplooiing. DE TROONREDE. De troonrede waarmede de Koningin Diinsdag de zitting der Staten-Generaal heeft geopend, luidt als volgt: „Temidden van U, Leden der Staten- Generaal, kan Ik den toestand des lands, al stemt veel tot erkentelijkheid, niet onverdeeld gunstig heeten. De economische crisis, die zich over de geheele wereld doet (gevoelen, heeft ook, zoowel in het Rijk in Europa als in dq overzeesche gewesten, tot ernstige ge volgen voor het bedrijfsleven geleid. Hier te lande maken in het bizonder verschil lende takken van onzen land- en tuin bouw moeilijke tijden door. Groote krachtsinspanning en wijs beleid zullen met Gods hulp moeten voeren nfcar be tere tijden. Onder de voorzieningen, welke zullen moetenj worden getroffen om de moeilijk heden te overwinnen, treedt de hervor ming van de economische Voorlichting op den voorgrond. Daar echter de crisis de geheele menschheid drukt, is zelfs van de best voorbereide en ten uitvoer gelegde maatregelen weinig vrucht te verwachten, indien, zij niet door pp- riechte en internationale samenwerking (in hun kracht worden versterkt. Ook met het oog hierop blijft Mijn voortdurende aandacht gericht op het bevorderen van betere internationale verhoudingen, die wij met de andere Mogendheden onder houden, vormt voor dit streven den on- misbaren grondslag. Een donkere schaduw wordt door de ingetreden crisis geworpen over den toe stand van 's Rijks financiën. Niet alleen zal het gunstig verloop Van de op brengst der middelen, zooals dit in de laatste jaren werd gezien, een einde nemen, maar ook van pen normale stij ging der middelen zal eerlang geen sprake meer kunnen zijn. Anderzijds zullen de natuurlijke oorzaken, welke tot een normale stijging der uitgaven leiden, haar werking onverzwakt blijven behou den. Naast voortgezette versobering van 's Rijks dienst door reorganisatie, zal daarom buitengewone beperking in fret nemen van maatregelen, welke offers van 's Rijks schatkist vergen, in de naaste toekomst plicht zijn. In Nederlandsch-Indië openbaren de ge volgen van de crisis (zich reeds in een sterke, daling van de opbrengst der lands- middeten. De uiterste zorg zal vereischt zijn, om het evenwicht in de Indische begrooting te bewaren, zonder de grond slagen van welvaart en volksontwikke ling aan te tasten. Verschillende ontwerpen van wet zul len bij U aanhangig worden gemaakt. Naast'andere ontwerpen-van justitiëelen aard, zal U een voorstel van wet be treffende de rechtsverhoudingen ten aan zien van handelsagenten en handelsrei zigers worden aangeboden. Een voorstel tot wijziging van 't reeds eerder ingediend ontwerp van een cur- suswet, zal u spoedig bereiken. Een ontwerp van wet tot herziening van de Lager Onderwijswet 1920 zal, naar ik vertrouw, nog in dit zittings jaar) bij U worden ingediend. Een-wetsontwerp betreffende derecht- positie der militairen kan spoedig wor den tegemoet 'gezien. Blijvende aandacht wordt geschonken aan, de spoedige totstandkoming van ver beteringen in de wegen te land en te Water en thans jn het bijzonder aan den bouw van vaste bruggen over onze groote rivieren. Een wetsontwerp inzake de bedrijfs- raden nadert zijn voltooiing. Tegelijk daarmee zal worden ingediend een in ontwerp gereed zijnd voorstel betreffen de de publiekrechtelijke regeling van de collectieve arbeidsovereenkomsten. Voorts zijn ontwerpen voor een nieuwe Veilig heidswet en voor een wijziging van de Stuwadoorswet voorbereid. D|e ontwikkeling van de staatkundige verhoudingen in Ned.-Indië vordert bij voortduring aandacht. De invoering van de bestuurshervor- ming heeft over geheel Java en Madoe- ra haar b eslag gekregen. De geleidelijke doorvoering van die hervorming in de buitengewesten is in voorbereiding. Het overleg omtrent wetgevende maat- regfc/en om principieel® beperking te brengen in het stelsel van arbeidsover eenkomsten onder strafbedreiging is zoo ver gevorderd, dat een desbetreffende ontwerp-ordonnantie eerlang in Indië in openbare behandeling zal kunnen komen. De economische toestand van Surina me, welke ook den terugslag ondervindt van de daling der marktprijzen van de voornaamste landbouwvoortbrengselen van het gewest blijft gedrukt. Die van Curagao geeft reden tot voldoening. Met den wensch, dat God Zijn Zegen aan Uwen arbeid moge schenken, ver klaar ik de gewone zitting der Staten- Generaal voor geopend". EEN TERUGBLIK. Het is wel vanzelf sprekend, dat de gene, die door eene stad is binnen ge haald v<ol vertrouwen op de blanke lei van den nieuwen amtsdrager, zich gaarne een terugblik veroorlooft op die blijde incomste, als er een jaar achter ligt. Welk een bemoedigend begin, wanneer zooyelen zich hebben opgemaakt om den nieuweling met vreugde en vertrouwen te ontvangen, terwijl nog moet blijken, of de nadere kennismaking toch aan hunne verwachtingen zal beantwoorden. Het is menschelijk, dfct er onder de feestgenooten zullen zijn geweest, die hunne, blijdschap niet gehonoreerd hebben gezien. Het behoort nu <eenmaal tot het lot van zoo'n ambtsdrager, dat hij daar over niet lang in (onwetendheid kon blij ven: wie aan den Weg timmert, heeft veel berichts. Op gezette tijden heeft hij zich te verantwoorden over hetgeen hij deed of heeft nagelaten, en het past hem daarin te berusten, omdat de rechtvaar diging zoo vaak afhankelijk is van rustige bezinning. Heeft dus de gemeente ge legenheid gehad om de illusies aan de werkelijkheid te toetsen, 4e binnengehaal de of is het juister te spreken van de aangebodene is ook met idealen binnengekomen en als hij een verstandig man is, dan zullen het er velen zijn ge weest om eenige speling te hebben bij den tocht door de nuchtere werkelijk heid. Die schepen zijn niet meer gepa- voiseerd, het feestgedruisch is al lang verstomd en |de vlaggen (opgeborgen, maar de herinnering kan niet meer verbleken in het licht van die zonnige ontvangst. Langzamerhand leert men een stad beter aankijken en erkent, dat de historische gebouwen en gevels geen doode dingen zijn, maar teekening geven aan het ka rakter der straten, wier plaveisel wel niet historisch is, maar toch geleden heeft onder de ups and downs van eene opbreekwoede. Men verlustigt zich in de frischheid der plantsoenen, die aan het stadje eene izeldzame bekoring geven en begrijpt de vreugde van hen, die verlangend uitzien naar het stofvrij makenf van een plein, als de eerste spade in den grond wordt gestoken. Hij ziet de properheid van straten en pleinen als eene aantrekkelijkheid der stad fen ver heugt zich met anderen Over eene ver mindering in den druk der belastingen, omdat Zierikzee moet worden voor Schouwen—-Diuiveland, wat de Residentie ia, voor (de rest Van het land. Men spreekt wjel eens van eene tegenstelling tusschen onze stad |en het platteland, maar dat kan natuurlijk niet juist 'zijn: wij vullen elkaar aan. Dat slaat uiteraard niet op de toe stemming, welke aan meerdere gemeen ten is verleend om gratis van de nieuwe cellen gebruik te maken, maar ook op de uitwisseling van cultureele en stoffe lijke behoeften. Zierikzee zal moeten zijn en blijven de gangmaker van het groene eiland. Men roemt de aanwezigheid van electriciteit en waterleiding, al is deze laatste voor de minder en slecht be deelden een bron van nieuwe zorgen, die velen een tocht naar het Stadhuis deden maken, waar ook al niet veel troost gegeven kon worden, behalve wel licht aan de enkele, die daar toevallig was, toen de bode een schaal met koekjes binnenbracht. De taak van het hoofd der politie bracht veel contact met menschen, die op dat contact min der gesteld waren en ook wel met hen die te veel verwachtten van deze die naren der Heilige Hermandad. Dan blijkt de onvolkomenheid der menschelijke sa menleving, en evenzeer de miskenning van het bekende Hollandsche spreek woord, dat een goede buur beter is dan een verre vriend. De veelzijdigheid van het openbare ambt heeft aanraking ge bracht met schier alle lagen der bevol king en kennis doen nemen van de vele groote en kleine zorgen, die ons ook in een stad als Zierikzee niet bespaard blijven. Het is helaas niet mogelijk ge weest om al die zorgen weg te nemen of te verzachten, ook al verplaatst men zich met naastenliefde in de moeilijk heden zijner medemenschen. Het is ech ter een kostbaar geschenk, dat talrijke ingezetenen met zooveel vertrouwen den gang naar de bekende Stadhuiskamer heb ben gemaakt en bezien in het licht van eene één-jarige ervaring is dat zeker de grootste gave, die aan een ambtsbeklee- der kan ten deel vallen. Gewis bleven ook de teleurstellingen niet uit, maar ze worden op een dood spoor gereden en dus aan de circulatie onttrokken; op het station der menschelijke ervaring is ech ter voor de goede een wissel wachter, die ze op het eerste spoor brengt, waar de herinnering ze telkens weer voorbij laat rijden. Ook eene stad als Zierikzee heeft on- Rubberhakken, Zoolplaten, Tips n Hevea-Product Vraagt het Uw schoenmaker danks gas, electriciteit en in uitzicht ge stelde betere verbindingen middels veer of vliegtuig slechts beperkte bestaans mogelijkheden, maar er is gelukkig nog wel zooveel ondernemingsgeest in onze medeburgers, dat we gelooven in den opbloei van onze stad, indien ook in de toekomst zegen mag rusten op den arbeid van allen voor allen, mits bezield met die levensvreugde, welke eiken ar beid loutert. J. C. A. BANNINK. DE DUITSCHE VERKIEZINGEN. De nationaal-socialisten hebben bij de algemeene Duitsche verkiezingen een groote overwinning behaald. Maar dat zij het tot 107 zetels in den nieuwen Rijksdag zou brengen, heeft niemand ver wacht, heeft zelfs de leider, Hitler, in zijn stoutste droomen niet durven hopen. Vanwaar dit verbijsterende succes? Het vindt wel in hoofdzaak zijn verklaring in den catastrofalen economischen toe stand, de geweldige werkloosheid en de toenemende duurte. Breede kringen der bevolking, niet alleen de arbeiders, maar ook de kleine burgerij, zijn der wanhoop ten prooi. Van de partijen, die tot dus ver het heft in handen hebben gehad, verwachten zij geen uitkomst meer; het politieke gescharrel van de laatste jaren heeft het parlement in discrediet ge bracht. En niillioenen hebben daarom hun stem gegeven aan die partijen, welke den strijd tegen het parlement in hun vaan del hebben geschreven: de nationaal-so- sialisten en de communisten. Ook deze laatsten hebben een belangrijke winst kunnen boeken. Het aantal communisti sche stemmen steeg van 3,26 tot 4,59 mil- lioen, het aantal communistische zetels van 54 op 76. De sociaal-democraten zijn leelijk gehavend uit den strijd gekomen. Hun stemmenaantal daalde van 9,1 tot 8,5 millioen. Hun aantal zetels van 153 tot 143. Het Centrum (Kath.) heeft niet alleen zijn positie gehandhaafd maar zelfs een belangrijke winst kunnen boe ken. Het aantal Centrumstemmen steeg van 3,6 tot 4,1 millioen. Het aantal' ze tels van 61 op 68. Ook de zusterpartij de Beiersche Volkspartij, is versterkt uit de stembus gekomen. De beide Katho lieke partijen zijn de eenige burgerlijke partijen die haar positie hebben verbe terd; alle andere burgerlijke partijen zijn met zware averij uit den strijd gekomen. Er is ditmaal sterker gestemd dan bij de vorige verkiezing toen ongeveer een 10 millioen kiezers zich van stemming onthielden. En de stemmen van de ont houders, die ditmaal ter stembus trok ken, zijn blijkbaar in hoofdzaak den na tionaal-socialisten ten goede gekomen, die met hun nationalistische propaganda de kiezers uit hun onverschilligheid hebben weten wakker te roepen. De uitslag van den stembusstrijd heeft de machtsverhoudingen in het Duitsche parlement met één slag onderstboven ge worpen, groote pertijen in onbeduidend heid doen verzinken, de extremistische groepen van rechts en links tot veront rustenden bloei gebracht en daardoor een volslagen nieuwe, voor de regeering- Brüning uiterst moeilijke, positie gescha pen. BROOD MET AARDAPPELMEEL. De „St.crt." van Maandagavond bevat een koninklijk besluit, waarbij is bepaald, dat tot wederopzeggens toestemming wordt verleend voor het gebruik van aardappelzetmeel als grondstof voor de bereiding van brood onder de navolgen de voorwaarden: a. de hoeveelheid aardappelmeel, bij de bereiding te gebruiken, mag niet groo- ter zijn dan een tiende gedeelte van het te gebruiken meel; b. het brood, waarin aardappelzetmeel is verwerkt, moet worden aangeduid met den naam „brood met aardappelmeel". BURGH. Dezer dagen is wederom de reizende Nutsbibliotheek ontvangen. Van deze nuttige instelling onder beheer van dhr. J. A. Hubregtse, wordt in het win terhalfjaar een druk en dankbaar ge bruik gemaakt. Vanaf a.s. Zaterdag zijn de boeken op het gewone uur te be komen. Door tot nog toe onbekende oor zaak verbrandde Maandagavond j.l. een strooschelf, staande op de hofstede van den landbouwer A. de Glopper te Burgh- sluis. Door het spoedig in werking stel len der in de buurt aanwezige brand- kraan bleef de landbouwschuur, die groot gevaar liep, gespaard. Gezien den groe ten afstand van het dorp, zou de komst der brandspuit niet meer gebaat hebben. Dinsdag j.l. werd een mooie wan delprestatie gehouden door de heeren J. M. Beije en N. W. Vis. 'tDoel was om den afstand BurghZierikzee, pl.m. 17 K.M., in onafgebroken wandelpas in 21/2' uur af te leggen. Klokslag 9 uur van hotel v .d. Moer te Burgh vertrokken, arriveerden genoemde heeren 2 minuten vóór 'den gestelden tijd aan hotel Ju liana te Zierikzee. Het wandelen schijnt dus gelukkig nog niet verouderd te zijn. - Dinsdagnamiddag werd in de open bare lagere school een tentoonstelling gehouden van door den burgemeester aan de schooljeugd ter voortkweeking ge schonken potplanten, geleverd door de kweekerij „Flora" van dhr. Joh. Verton te Haamstede. Er was veel belangstel ling voor de prachtig geëtaleerde en meestal met zorg gekweekte planten; le, 2e en 3e prijs voor Colleus werden resp. toegekend aan Corri de Glopper, Jos van Rooijen en Neeltje Rademaker; id. voor Petunia's een Keetje van der Linde, Corri de Glopper en Jacob de Glopper; id. voor Fuchsia's aan Gerrit de Glop per, Job Bakker en Martina v. d. Zande; id. voor Asparagus aan Jan Groenleer, Johan Bijkerk en Job Bakker; een eere- prijs voor geranium aan Job de Glop per; voor begonia aan Martinus v. d. Zande en voor fradescantia aan Corri v. d. Moer. SIRJANSLANDi. Aan Jacob Klink is voor ruim 42-jarigen trouwen dienst als veld- arbeider bij de familie Struijk alhier, de bronzen eeremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toegekend. ST.-MAARTENSDIJK. Tijdens de afwe zigheid der bewoners heeft men zich door middel van een valschen sleutel toegang verschaft tot de woning van P. J., penningmeester van den Chr. Land- arbeidersbond. Uit een opengebroken ka binet werd een bedrag van f 100 gemist. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld. THOLEN. Ten bate der kas van „Con cordia" alhier, werd Zaterdagavond met een versierde wagen, waarop een Jasz- band, een omgang gedaan door de stra ten der stad. Eenige dames gingen on derwijl rond voor een collecte langs de huizen. Deze heeft f 110 opgebracht. Na mens het bestuur van „Concordia" de milde gevers en geefsters hartelijk dank. OUD-VOSSEMEER. Door de rijks- en gemeentepolitie werd procesverbaal op gemaakt tegen een persoon uit St.-Phi- lipsland, die, bij het drijven van rund vee door de gemeentenoodeloos dieren mishandelde. Het kan anderen tot voor beeld strekken. ZIERIKZEE. Hei A.V.R.O. octet, dat Woensdag 24 September a.s. in de Con certzaal, onder leiding van dhr. Louis Schmidt optreedt, tijdens de rede, die de heer W. Vogt, hoopt te houden over de zendtijdverdeeling, bestaat uit de na volgende personen: Boris Lensky, solo viool, Bram Verhoef, le viool, S. de Boer, 2e viool, J. v. d. Woude, 2e viool J. v. d. Velde, altviool, M. Rodriguez}, cello, S. Kroon, bas en Egbert Veen, piano. Dinsdag j.l. werden de gemeenten Haamstede en Burgh bezocht door Z.Ex den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Van verscheidene ge bouwen wapperde de driekleur. O.m. werd een bezoek gebracht aan de ge restaureerde Ned. Herv. Kerk te Burgh en aan den proeftuin der tulnbouwver. te Haamstede. &ECHT2 iJKEN. Door den politierechter der Bredasche rechtbank werden o.m. de navolgende zaken behandeld en uitgesproken: J. S., 21 jaar, visscher te Tholen, had op 26 Juli j.l. toen hij in de Hoogstraat aldaar zijn dorpsgenoot P. J. ontmoette, dezen zonder reden een klap in het ge zicht gegeven. De gemeenteveldwachter C. v. O. kwam tusschenbeide en stuurde het gezelschap waarbij verdachte was, door. Op de Eendrachtweg zagen ze el kander echter weer en toen werd J. door den verdachte, niettegenstaande de veldwachter er bij was, tegen de beenen en onderlijf geschopt, terwijl hij nem te vens sloeg waar hij hem maar raken kon. Deze hardhandigheid kwam verdach te, die niet verschenen was, nog al duur te staan, want nadat door den officier van justitie, voor deze mishandeling een boete van f 40 subs. 20 dagen hechtenis was geëischt, werd hij door den politie rechter deswege veroordeeld tot f 25 b. of 15 dagen hechtenis. Toer. M. G., rentenier te Poortvliet, op 7 Juli j.l. over den Rijksstraatweg te Poortvliet reed, werd hij door den Rijks- veldw. brig, ma.j A. J. V. ter contro leering van zijn rijwielplaatje gesom meerd halt te houden. Inplaats van aan deze vordering te voldoen reed hij door zoodat hij hiervoor een bon kreeg, en zich heden deswege voor den politie rechter verantwoorden moest. Hij had echter aan de uitnoodiging om te ver schijnen geen gehoor gegeven. Nadat de verbalisant omtrent het voormelde als getuige gehoord was, eischte de officies

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1