Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD Uit Stad en Provinole. bihoorandi tal] d* vin Vrijdag 5 Sept. 1930, ia. 12050. HAAMSTEDE. Verg. van den gem.raad, gehouden op Vrijdag 29 Aug. Aanwezig alle leden. Na opening wordt gelezen een correspondentie met jde P.Z.E.M. om trent garantiestelling voor uitbreiding der electrificatie ten (behoeve van een paar woningen onder Westenschouwen. Die gevraagde garantie, i 65 -f- f 60 komt den Raad te hoog voor, waarom beslo ten wordt hieromtrent nog eens met vertegenwoordigers van genoemde Mpij. te confereeren. De heer Bolle drflkt zijn misnoegen uit over het feit, dat de elecy trische straatverlichting nog steeds niet algeheel door de P.Z.E.M. is uitgevoerd. Op den hoek aan den ingang van de Weststraat, (een 'der gevaarlijkste en druk ste verkeerspunten, ontbreekt nog altijd de lichtarm. De heer A. Blom Pz. word/ beëedigd als tijdelijk gemeente-secreta ris ter vervanging van 'dhr. v. d. Velde, die in September tijdelijken militairen dienstplicht moet vervullen. Ingekomen is een adres v,an verschillende inwoners buiten de kom der gemeente met het verzoek om plaatsing van een lantaarn op het eind van den Kloosterweê bij S. Boot. Daar men ook met dezelfde kwestie zit voor den Hoogen-Zoom 'en een en ander nogal wat kosten zal, is weth. Giljamse van meening, iomdat den 1 patsten tijd] toch al zooveel van de gemeentefinanciën gevergd is, deze fcaak voorloopig op te schorten. Dhr. Braam is voor plaatsing, evenals dhr. v. Galen, die van meening is, dat de Kloosterweg stiefmoederlijk van Jicht bedeeld is. Dhr. Blom wil aanvraag van kosten bij- de P.Z.E.M., waartoe met 6 tegen 1 stem (tegen dhr. .Gilijamse), besloten wordt. De begrooting ,1931 van het burgerl. larm- bestuur wordt vastgesteld em een schen king van genoemd bestuur, ten bedrage van f370 voor onderwijs aan kinderen van minvermogenden, in dank aanvaard. Met 5 tegen 2 stemmen (tegen de h.h. Braam en Gilijamse) wordt besloten 1 cent per inwoner in eens af te dragen aan het comité van actie ter verKeers- verbetering over het veer ZijpeAnna- Jacobapolder. Op !de subsidie-aanvragen door de t. b. c.-vereeniging te Nijmegen, den Ned. Bond van bedrijfs-autohouders, de Arbeidsbemiddeling in het district Rotterdam 'en 1de Ne'd. Tucht-Unie, wordt afwijzend beschikt, evenals op 't ver zoek van P. M. v. d. Berge, om af schrijving hondenbelasting. (D,e gemeen tebegroting 1931, ün ontvang en uitgaaf met f36812,95 Iwordt aangeboden; de ge meente-rekening 1929 Ivoor den gewonen dienst in ,ontv, en uitg. met f 46348,091/2 en f 36375,37, Voor den kapitaaldïenst met f 16216,14 en jf 16162,841/2 en de rekening- 1929 van het burgerl. prmbest., in ,ontv. en ,uitg. met f 31022,511/2 en f14270,51, Worden jiu gunstig uitgebracht rapport door ;de heeren Bolle jen Braam me/ alg. st. ivastgesteld. Op voorstel van iden voorzitter [wordt besloten H. M. Jde Ko ningin een telegrafischen gelukwensch te zenden ter gelegenheid van Haar ,50sten geboortedag. Dhr. Bolle bespreekt de wenschelijkheid jder begrinding van het terrein langs het trottoir in de Noord- straat, terwijl Idhr. Landegent gaarne een betere snoeiing van het houtgewas aan dén iweg ten Zuiden van |de algemeene begraafplaats zag. Een en ander zal in overweging genomen worden. Daariy sluiting. ZONNEMA1RE. Vergadering van den raad dezer gemeente, op 29 Aug. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de heer J. A. v. d. Bijl Jacz. Aan de orde komt het verzoek van het comité van actie ter verbetering van het veer Anna-Jacoba —Zijpe om 1 cent per inwoner als bij drage. De heer Hooze wil het voor ken nisgeving aannemen; ziet in die aange legenheid geen algemeen belang. De heer Akkerdaas vindt dit laatste wel. De heer van Putte wijst op het belang voor den tuinbouw. De heer van Splunder is voor goed verkeer, doch vindt, dat men dit verzoek niet had moeten doen. Hij heeft hooren verluiden, dat Schouwen en Dui- veland met 1/fi der kosten van de ver betering van den veerdienst wordt op gescheept. Welke kosten enkel de R.T.M. ten goede zullen komen, terwijl aan den veerman niet wordt gedacht. Spreker be licht liog een principieele kant van het verzoek. In stemming gebracht wordt de bijdrage verleend met 4 tegen 3 stem men. Overeenkomstig het advies der com missie van onderzoek wordt de gemeente rekening over 1929 voorloopig vastge steld. B. en Wl. bieden aan de begrooting der gemeente over 1931, sluitende in ont vang en uitgaaf op f 37906,67. Nadere belastingvoorzieningen dienen voorshands niet te worden genomen. De begrooting zal onderzocht worden door een commis sie. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1931 wordt terugge zonden, teneinde een administratieve ver andering te doen aanbrengen. Overigens zijn tegen goedkeuring ervan geen be zwaren. Verder wordt met algem. stem men het besluit genomen aan het Bur gerlijk Armbestuur gezien de ruime middelen, waarover het beschikt tt verzoeken wel voor zijn rekening te wil len nemen, als zijnde begrepen onder armenzorg: de kosten der krankzinnigen verpleging, de toelagen voor verloskun dige hulp en de bijdrage aan de plaat selijke afdeeling van het Groene Kruis en de kosten der t.b.c.-bestrijding. Bij de omvraag wordt besloten wederom een brief te schrijven over de verzanding van de onderbaan aan den BI. dijk. Overwogen zal worden door B. en W. de onderbaan verder op van graszoden te zuiveren. Op voorstel van den heer van Felius zal aan de P.Z.E.M. worden ver zocht op den BI. dijk nog een lichtpunt aan te brengen, daar op de totstandko ming der traverse verbetering niet kan worden gewacht. De voorzitter stelt voor, ook namens den burgemeester, aan H.M. de Koningin bij gelegenheid Harer 50en geboortedag een telegram met gelukwen- schen te zenden. Waartoe wordt beslo ten. De heeren Hooze en van Felius stemden tegen. Waarna sluiting. DREISCHOR. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van den gemeente raad was de heer de Waal afwezig. Voor zitter de burgemeester. De notulen van de vergadering van 30 Juli worden na een kleine opmerking onveranderd goed gekeurd. Aan het comité tot verbetering van het veer Zijpe—A.J.-Polder wordt de gevraagde bijdrage van 1 cent per in woner, met algemeene stemmen verleend. Over de gemeenterekening, dienst 1929, welke onderzocht is door de heeren W. v. d. Linde, de Vrieze en der Weduwen, brengt laatstgenoemde rapport uit. Spr. zegt enkele rekeningen moeilijk voor zijn verantwoordelijkheid te kunnen nemen, zooals de rekening gemeentegebouwen enz. en acht een betere omschrijving noodzakelijk. Rekeningenonderzoek heb ben anders weinig waarde voor spr. De toeer W. v. d. Linde spreekt in den zelf den geest en heeft verschillende vragen en opmerkingen, onder meer over de hooge assurantie der gemeentegebouwen, het salaris van den gemeentewerkman, die nu geen lantaarns meer behoeft aan te; (steken, over het feit dat de school kinderen dit jaar 4, inplaats van 3 we ken vacantie hebben gehad, over de uit getrokken som voor het ramenwasschen Her O.L. (30 per jaar) en andere pun ten. Dat de rekening hoog is kan spr. begrijpen, maar hij (en de geheele com missie van onderzoek) is ontevreden dat de raad zoo weinig van verschillende zaken afweet en spr. verzoekt B. en W. in het vervolg zoo uitvoerig moge lijke inlichtingen omtrent uitgaven e.d. te geven. De voorzitter en de beide wet houders geven over 't een en ander uit voerige toelichting, waarbij de voorzitter toezegde zooveel mogelijk de raadsleden op de hoogte te houden, doch opmerkt, dat de raadsleden bij de behandeling der begrooting met aanmerkingen dienen te komen. De wethouders achten in som mige gevallen een eigenmachtig opt>*e- ;den van B. en W. wel gewenschf, soms noodzakelijk. Als de raad in alles ge kend moet worden zijn geen B. en W. noodig. Na eenige discussie wordt ten slotte de rekening met algemeene stem men goedgekeurd. Ook de rekening van het Burgerlijk Armbestuur is in orde be vonden. Bij de rondvraag vraagt de heer W. v. d. Linde of het geoorloofd is aan den publieken weg met zuurstof te lasschen.. Onlangs is een cylinder (die gelukkigerwijs slechts weinig bevatte) omgekapt en ontploft. Spr. acht zulks gevaarlijk. De voorzitter zegt dat hem hiervan niets bekend was, doch zegt on derzoek toe. Tenslotte deelt de voorz. mede, dat een binnengekomen prijsop gave voor het aanbrengen van 2 licht punten op Bellaert een bedrag van f 142,95 aanwijst. Over de grootte van dit bedrag blijken in den raad de meeningen ver deeld en besloten wordt tot aanhouding en elders nog eens prijsopgave aan te vragen. Hierna sluiting der openbare ver gadering. OOSTERLAND. Vergadering van den raad van Dinsdag 26 Aug. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Op het verzoek van het comité van actie voor verbetering van het veer Anna-Ja coba—Zijpe om een bijdrage in de kos ten wordt met 4 stemmen voor en tegen gunstig beschikt. Het adres van de bewoners der Lange Dreef, die al daar een straatlantaarn wenschen te zien aangebracht, wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Een schrijven van Joz. Beije, strekkend de bij zijn woning verwijderde lantaarn te herplaatsen, vindt geen ingang. Medegedeeld wordt het rap port der commissie voor het nazien der rekening 1929, die adviseert tot vaststel ling volgens de voorgestelde cijfers met een batig slot van den gewonejn dienst van f 5695,97. Aan de commissie wordt dank gezegd voor haar bemoeiingen. Als- nu vindt vaststelling plaats der diverse belastingverordeningen. Voor de Fonds belasting wordt de gemeente in de 3e en voor de Personeele belasting in de 8e klasse gerangschikt. Verder zullen op de Personeele belasting 100 opcenten worden geheven. Met algemeene stem men wordt besloten tot overname van de Noordstraat, eigendom van wed. L. W. Boogert, voor den prijs van f 10. Ver mits gebleken is, dat toepassing bij be vallingen van het tarief der le klasse, hetwelk geldt voor personen met een in komen tot f 1000 in sommige gevallen aanleiding geeft tot moeilijkheden, wor den B. en W. gemachtigd aan on- en minvermogenden geheele of gedeeltelijke vrijstelling te verleenen van het tarief dier klasse. Dc begrooting 1931 van den keuringsdienst van vee en vleesch wordt vastgesteld in ontv. en uitg. op f 3000. Dc jaarwedde van den keuringsveearls wordt bepaald op het in die begrooting omschreven bedrag voor één jaar. Daar bij wordt medegedeeld, dat de gemeenten Bruinisse en Nieuwerkerk niet accoord zijn gegaan met de voorgestelde wijzi ging der keurloonen. Daar de tarieven in alle gemeenten van den keuringskring gelijkluidend moeten zijn, zullen de be staande tarieven blijven gehandhaafd. Het plan tot aanschaffing van een motor brandspuit wordt verder besproken, waarbij de voorzitter verslag doet van een bijgewoonde demonstratie en een kostenberekening geeft van een autospuit. Door de firma's Bikkers en v. d. Ploeg zullen binnenkort demonstraties gegeven worden met een autospuit. Alsdan zal definitief tot koop worden besloten. Ac coord wordt gegaan met het aandeel van Yp voor deze gemeente in de kosten van aanschaffing en onderhoud. De voor zitter dcet nu verslag van de door hem bijgewoonde vergadering van de water leiding. Bij de rondvraag wordt gewezen op het onvoldoende begraven van ca davers. De aschbak te Sirjansland ver ontreinigt de omgeving, weshalve wordt verzocht deze te verwijderen. Op een vraag of op een herhaalde oproeping nieuwe sollicitanten zich hebben aange meld aan de school te Sirjansland wordt geantwoord, dat zulks het geval is en inlichtingen worden ingewonnen. Nadat nog gesproken is over de wenschelijk heid van dempen van een welput wordt de vergadering gesloten. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge. houden openbare vergadering van den gemeenteraad was de heer Priem af wezig. Ingekomen is een dankbetuiging van H.M. de Koningin Moeder voor ont vangen geluk wenschen met haar jaardag. Op een verzoek pm subsidie van iden Bond van bedrijfautohoud-ers in Neder land wordt afwijzend beschikt. Adhaesie zal worden betuigd aan het adres van den' gemeenteraad van Oud-Vosmeer, ge richt aan den 'Minister van Arbeid, hqudende verzoek, ten aanzien van 'de waterleiding zo;od]anige maatregelen te nemen, dat zonder verhooging van ta rieven en zonder ie,en beroep te idoen op de gemeentekassen, de finaïicieele toestand zoodanig wordt geregeld, dat het bedrijf zonder Inadeelige saldo's zal kunnen werken. Een voorstel van den voorzitter-- tot aanschaffing Van een-schil derij! voorstellende de Koninklijke Fam. Wordt na l'angjdurige bespreking 'aange houden. De rekening van het Woning bedrijf over, 1929 )wordt voorloopig vast gesteld gevende aan baten en lasten )066 en aan kapitaalsinkomsten en uitgaven f 1101,63. De gemeenterekening- gewone dienst f 05641,845 aan uitgaven en f 95435,86s aan inkomsten, alzoo jna- 'dleelig slot van f 205,98. De rekening van het weezen algemeen armbestuur1 gevende aan ontvangsten f 22241,285; aan uitga ven' f 21469,76, goed plot f771,525, terwijl h,ier nög te pntvjangen blijft f 1327,22. Aangeboden Wordt de hegriooitingeji 1931 gevende voor het woningbedrijf aan baten en lasten f 9000, aan kapitaals- inkomsten en uitgaven f 1194,85. De gemeejnt-ebegrooting gevende aan inkom sten en uitgaven f 84745,18. De begroo ting voor Jhet Armbestuur geeft aan inkomsten en uitgaven f 20262,66. Bij deze begrooting vestigt de heer Koop man er (de aandacht ,op dat f1500 minder pacht is betaald voor „De Deehoeve" te Tholen. Hij' noemt dit een stap die gedaan moest worden doch zou het nu ook billijk gevonden hebben dat andere pachters verminderd werden. Dat was ook noodig. De heer Geluk vestigt er de aandacht top-, Idat „De Deehoeve" te hoog verpacht Was. pe andere pachters hebben gepacht na taxatie. Bij „De Deehoeve" is dit niet het geval geweest. De heer Vroegop meent 'dat de andere pachters toch pok een slecht jaar gehad hebben. De aandacht Wordt er op ge vestigd/ idat men Jwel inschrijft maarjdan met de bedoeling pm daarna pachts- verlaging te -vlagen. Met algemeene stemmen Worden de aftredende led-en der Commisssie tot wering van school verzuim herkozen. Tol lid van het Weezen Algemeen Armbestuur wondt be noemd de heer I. M. Hage Jae.z., met 4 stemmen tegen 1 op Abr.van1 tien Hoek en 1 op L. Groendwiegse. Met algie- mleene stemmen wordt besloten tot ver nieuwing der rioleerïng in de „Vijf Zi-nmen". De voorzitter vestigt öe aan dacht iop, den toestand achter de Wal. Bij de behandeling der begrooting voor 1931 zal de aandacht hierop opnieuw worden gevestigd. De heer Quakkelaar spreekt zijn- afkeuring uit oyer die hpudiing der MuziekVereeniging bij ge legenheid van de herdenking van het feit, dat de Burgemeester 50 jaar in diepst dein gemeente was. Hij is hier over door meerdere personen aange vallen. Méjra was over de houding van de rriuziek gepriiMkeld. De heer Koop- m'aln keurt dei houding v,a:n de muziela evclneems af. De heer Geluk vindt did houding ook nie|t fra'ai, maar wil Jdd veneeiniglng daarom niet stuk maklpm Die heeil Vroegop vond de houding vatn de -muziek ook- niet goed. Het was alles eeti persoonlijke klwesti-e. De heer Quakkelaar vestigt er die aatndacht pp' dat de Muziek ook subsidie vah de gemeente krijgt. Mén had hier ook' aan mpeten' -danken. Bij de vaststelling- v,an dé begroeting voor 1931 komt hij op deze zaak terug. 'De heer Nejisse heeft geho.oild, dat verschillende -werkende ];ed|en wel muziek wilden maken doch dat het bestuur tegenwerkte. Men zou dopri subsidieWelgering de werkende, leden het meest trieffen. D-e voorzitter is wethouldierf Quakkelaar dankbaar 'dat hij de handschoen voor hem heeft ppge nomen, Feestelijkheden veria|ngde hij niet, integendeel zajg hij liever alles uitge steld tot den 50en jnaridag van Hare Majesteit. Hem weild echter een bericht uit de MiddelbUngsChe Courant voorge lezen dat s'too'teWd was. Het doét hem daarom genoegen uit den gemeenteraad! andeite klainkjen te hooren. Alvorens te sluiten vestigt de voorzitter de aandacht' op de aanstaande jaar,dag van Hare Majesteit. Hij hoopt dat de Voorzienig Te LOOSDRECHT heeft Dinsdag een ernstig vliegongeluk plaats gehad, dat aan drie personen het leven heeft gekost. Het vliegtuig W 54, bestuurd door den korporaal-vlieger Riksman uit den Helder, stortte op den springtoren van het zwembassin „Het Piashuis" neer, om daarna op een in de nabijheid liggende vliegmachine, de W 66, te vallen en deze zwaar te beschadigen. Wat de val bewerkte heid Haar nog tiejntallen v'an jaren zal spailen voor Haar Huis en voor Land en Volk. Dier traditie getrouw- zal hij een telegram van gelukwensch zenden. ST.-ANNALAND. Vergadering van iden gemeenteraad o,p Zaterdag 30 Augustus, VoprZitter dhr. C. M. P. W. Hanssens. Secretaris dhr. F. M. Boogaard. Afwe zig piet kennisgeving dhr. A. C. Geluk. Aan Bergen op Zoom moet Over 1929 vojgëns !de Nijverheidsonderwijs'wiet Wo,rden betaald f 93,24 voor bezoeken van de Ambachtsschool. Op voorstel van B. en W. wo.rdt besloten f 2,50 te zenden aan den ontwerper van een kaart en schets van Nijmegen. D-e' op brengst komt geheel ten goede aan de vene'enigi,ng tot bestrijding der tubercu lose, omdat de afdeeling Nijmegen dit jaar jubileert. Op een verZoiek van het bpstuur 'der, bijz. school, om 't schoon houden van Jiet in huur afgestane Cate chisatielokaal voor rekening 'der gemeen te te nemen, wordt gunstig beschikt (f2 per week). D-e gemeenterekening oyer 1929 Wordt voorloopig vastgesteld on ontvang op f 66576,971/2 en in uitgaaf op. f 62221,24. Batig slot f 4355,731/2» Ka- rek-ening van het W.A.bestuur over 1929 wordt vastgesteld in ontv. op f 14199,52° en in uitgaaf pp f 13400,94; batig slot f 798,581/2- De gem.-begrooting voor 1931 wo.rdt aangeboden in ,ontv. en uitg. ]op f/Wil,391/2. Ze wprdt in handen van een commissie gesteld en ter visie pp de secretarie. Weth. Elenbaas vraagt, of niet jenkele voorname punten dadelijk besproken 'l<unnen Worden. De voprzitter zegt, dat !de begrooting slechts wordt aangeboden, -zooals die door B. en W. met algemeene stemmen is vastgesteld. W-eth. Elenbaas beweert, dat hij tniet médeging met den post ad f 6000 voor bestrating. D-e voprzitter zegt, dat de heer Elenbaas slechts gezegd heeft, dat hij tegen bestrijding van dien post is uit kaai- en havengelden. Maar daar van staat niets in de begropting. Die heer Elenbaas (was to,ch ook voor straat- aanleg enz. D;e heer C. Elenbaas vraagt inlichtingen, die hem door den burge meester worden gegeven. Daarna ver klaart hij, totdat de betreffende verorde ning mo,et worden .vernieuwd (1932), jer mee te zullen instemmen. Weth. Elen baas geeft toe, yoor bestrating te heb ben gestemd. Hij ziet nu in te hebben gedwaald. De algemeene malaise laat volgens hem -niet toe, door te gaan met den aanleg van nieuwe bestrating. Hij do,et den -voorz. de vraag: „Indien men in Middelburg bekend was met het feit, dat" straataanleg 800 M. van de kaai lig gende, wordt bestreden ,uit kaai- pn ha vengelden, zou men dat dan goedvin den?" Dei voorz. antwoordt: „Ja jzeker, al was 't 4000 M. Men kent dp feiten, want juiste opgaaf en teekening moet door Ged. Staten worden goedgekeurd". De heer Elenbaas: „Dat zegt ide burge meester wel, maar ,dat geloof ik hooit". De voor.: „U spreekt erg boud. Voor dat u zoo jets zegt, moet ,u eerst uw licht opstekejn bij deskundigen. Daarna moogt u imij jniet gelooven. Art. 252 ver oorlooft zelfs een matige winst. Maar wij maken (nooit winst. Weth. Elpnbaas blijft er bij, dat kaai- en havengelden te hoog zijn. Dat is een melkkoetje. Dat moet naar benpden. (De voorz.: dat komt in '32 in prde. Weth. Elpnbaas: dat kan wel van af heden. De voorz.: Maar wij mogen toch den Jast nipt afwentelen pp de burgers, die de wegen niet stuk ma ken. Weth. Quakkelaar: 't Is gebleken, dat in een (nat jaar de menschen op den Hoenderw-eg haast verz... Zouden we dan zou flauw zijn, dat bedrag niet te voteeren. Weth. Elenbaas geeft toe, dat men daar in strenge winters niet door kon. Volgens den straatmaker bleek bij het ontpikken echter, dat de keislag- laag daar veel te dun was. Volgens dien persoon is die laag op 't yolgendo eind veel zwaarder. Op verzoek van den voprz. -vertelt dan de heer Heijboer, die daar -heeft gewopnd, hoe de toestand is op 't volgende eind van den Hoem derweg. O. a. zegt (hij, dat sommige men schen bij nat weer Idaar haast tniet uil- hun woning kunnen komen. En dat eind' ligt toch juist het dichtst bij de haven'. De -heer Gopdegebuure merkt op, dat de begropting toch nu nog maar wordt aam geboden. De commissie kan toch éven- tueele onbillijkheden rapporteeren. Dp heer Heijboer beaamt dit en zegt: wij als 'commissie behoeven niet te slikken wat B. en W. pns voorleggen, Wanneer deze termijn is afgeloopen, zal hij waar schijnlijk wel eventueele voorstellen kun nen steunen. Hiermede wordt Öe discus sie gesloten. De begrooting 1931 van het W. A.bestuur wordt aangeboden m pnt* v. en uitg. pp f 13559,531/2. Aan den heer J. Gideonse wordt pp zijn verzoek eer vol (ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en 'als lid van de commissie op het L. O. In de eerste functie wordt benoemd de heer C. Kalle met 5 van de 6 stemmen en in ,de tweede functie dhr. C. Waar denburg met 4 van de 6 stemmen. De voorz. deelt mee, dat de opbrengst van de straatmest f68 bedraagt. Dhr. Prinse zou gaarne weten pf B. pn W. al gedacht hebbpn (over een haam voor de nieuwe straat 'aan den Achterweg. B. en W, hadden willen wachten tot er wat meer huizen stonden, doch zeggen nu toe in een volgende vergadering met een voor stel te komen. Daarna sluiting. EEREPRIJS. Lientje mocht een prijsje knippen Op het groote kinderfeest, Want de Koningin was jarig, O, wat was ze blij geweest! 'tWerd een reepje chocolade, E11 ze danste in het rond, E11 ze lachte en ze praatte, Of men dat niet handig vondl Met zoo'n blinddoek voor je oogen Kon je heelemaal niet zien, !HlU, wat was dat naar en donker Babbelde de kleine Lien. Even gauw aan moeder zeggen, Die kreeg ook een stukje mee, En haar vader en haar groomoe, En haar broertjes, alle twee! Op een jachtig sukkeldrafje Is ze toen op stap gegaan, Bij een bankje in 't plantsoentje Is ze even blijven staan. Daar zet op z'n stille plaatsje Weer de oude, grijze man Met z'n levenlooze oogen, Heel het feest ging hem niet an! „Kijk eens wat ik heb gewonnen, „Waarom zit je hier alleen? ,,'t Is toch feest, kom maar eens kijken, „Iedereen die gaat er heen! „Durf je niet meer goed te loopen, „Kun je maar zoo weinig zien, „Zal ik aan de juffrouw vragen, „Of je knippen mag misschien?'." Langs de groeven in z'n wezen Trok een droevige mimiek: „Lieve kleine jongejuffrouw, „Laat me maar, ik ben wat ziek!" Na een oogenblikje zwijgen Trok ze zachtjes aan zijn mouw: „Doé je hand dan maar eens ppen, „Chocola, dat is voor joul" In twee oude, doode oogen Blonk zoowaar wat zonneschijn, Lientje heeft dat niet begrepen, Want ze was nog maar zoo klein! Maar ze voelde, waarom moeder Stil haar in heur armen nam', Waarom vader nog eens extra 's Avonds aan haar bedje kwam! KORT EN BONDIG, in politiek mag men niet altijd do partij naar haar vertegenwoordiger, noch' den vertegenwoordiger naar zijne partij oordeelen. Do geest -even als 't lichaam heeffc zijno gymnastiek, beiden worden doof oefening versterkt, Spreken is zilver, zwijgen is goutf maar een goed woord op den juisten tijd is een diamant van Het zuiverst» water,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 9