Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD DE DOCTORES. bshoorande bij da «aa Vrijdag 5 S.pt 1930, RO. 12050. Uit Stad en Provinole. BURGH. Onder begunstiging van prach tig zomerweer werden Dinsdag j.l. te Burgh en Haamstede de Oranjefeesten gevierd. In beide gemeenten werd in den voormiddag onder toespraak der burgemeesters het feest met een school feest geopend. (Te Haamstede werd het feest 's morgens aangekondigd door 2 herauten in schilderachtig kostuum, te paard). Daarna volgden tractatie der kin deren, optocht der kinderen met muziek en zang en kinderspelen. In den namid dag optocht van ouderen in beide ge meenten, waarin wij prachtig versierde fietsen opmerkten, waarvoor prijzen be schikbaar waren geweest. In 't bijzonder troffen ons in den Haamsteedschen op tocht de mooi versierde wagens, resp. voorstellende zang, gymnastiek en korf bal, bijzondere vrijwillige landstorm, tuin bouw, Schouwsche kleederdracht en de keurig gekleede ruiterstoet. Daarna volg den verschillende volksspelen, een altijd zeer gewaardeerde attractie. Muziek en zang wisselden een en ander af. Te Haamstede gaf 's avonds de gymnastiek- vereeniging mooie, door Bengaalsch vuur, verlichte standen te zien met acrobaten- attractie's en werd een gondeltocht door de slotgracht gehouden. Vooral te Burgh, waar 4 mooie poorten waren opgericht, |was van de versiering veel werk ge maakt. De stille avond leende zich bij zonder voor de aangebrachte verlichtin gen. Eigenaardig en effectvol was de electrische illuminatie in rood, wit, blauw en oranje der wieken van den Haam steedschen molen. Een vuurwerk besloot in beide gemeenten, waar volop feest vreugde heerschte, de welgeslaagde fees ten. Een woord van lof komt toe aan de feestcommissie's voor de uitstekende voorbereiding en de geregelde afwerking van het programma. Voor de gemeente Burgh had het feest nog een bijzondere beteekenis. In den loop van den avond werd onder groote belangstelling met treffende woorden, aan den transformator bij den Meeldijk, door den burgemeester het electrisch licht in geschakeld. Vervolgens trok men naar het gemeentehuis, waar onder het aan bieden van verveoschingen, door den bur gemeester en verschillende aanwezigen toespraken werden gehouden in verband met de voor deze gemeente zoo ge wichtige gebeurtenis. OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woensdag 27 Augustus. Voorzitter de burgemeester, te genwoordig alle leden. Aan het comité van actie ter verbetering van het veer Anna-JacobaZijpe, wordt een bijdrage verleend van 1 cent per inwoner. Aan het bestuur der bewaarschoolvereeniging wordt voor 1931 eene subsidie verleend van f 400. Ingekomen is een verzoek van Chr. Boogerd en 38 anderen, houdende verzoek, tot verlichting van den West- 'Achterweg. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, daar verleden jaar een verzoek om verlichting bij de Zondagsschool ook is afgewezen. De heer de Later herinnert er aan, dat hij al eer der over de slechte verlichting van den Achterweg heeft geklaagd. Er is geen winkel in de gemeente, welke den om zet heeft, als die aan den Achterweg; een bewijs dus dat betere verlichting noodig is. Spr. gelooft, dat er met de P.Z.E.M. overeen te komen is om het straatverlich tingscontract zoodanig te wijzigen, dat voor hetzelfde aantal uren meer lantaarns kunnen branden. Besloten wordt dit aan de P.Z.E.M. te verzoeken en het adres aan te houden tot de volgende verga dering. B. en W. stellen voor om aan A. Giljamse eene bijdrage toe te kennen in de kosten van aansluiting van zijn perceel aan de gemeenterioleering van f27,50, onder voorwaarde, dat het onder- FEUILLETON. 18 Naar hét Engelsch. De laatste paar dagen vóór (haar ver trek leek Queenie weer iwat opgewekte^ en het deed hem (anders niet aangenaam aam, dat ;zij feitelijk dus blij was, van h!en weg te gaan. Hadden zij haar nu échter twee maan den later gezien, dan zouden jze waar» schijnlijk volstrekt niet verzoend zijn jmet het resultaat van die lange scheiding: Queenie hoestte op z'n minst ;zoo veel als vóór zij ging; en of schoon zij er niet bepaald ziek uitzag, Was ;ze toch wat bleeker en magerder geworden en (had den haar oogen een uitdrukking (van Vermoeienis. MacBride maakte er zich zéér ongerust over, al (zei hij er dan ook niets van tot Queenie's ouders. Ziji was steeds inschikkelijker vo,or hem en toch Voelde hij, dat er iets ontbrak aan het innige .van hun verhou ding. Ze (deed, 'zonder mankeeren, lal wét hij {haar vroeg. Ze jnam zelfs een uitnoodiging van {Margaret Frampton pan om 's middags (bij haar te komen thee drinken. 1 Helaas was (dat bezoek geen (succes Margaret had (gerieflijke kamers gevon- houd voor zijne rekening blijft en de i aansluiting geschiedt onder goedkeuring van B. en W. M.a.st. wordt hiertoe be sloten. De begrooting voor 1931 wordt aangeboden en gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Ver ton, de Later en van den Bos. De be grooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1931 wordt goedgekeurd. De sub sidie uit de gemeentekas wordt vastge steld op f 1200. De rekening der gemeen te over 1929 wordt voorloopig vastge steld als volgt: gewone dienst, ontv. f 30337,36s; uitgaven f 29565,93; batig slot f 771,43skapitaal dienst, ontv. f 14304, uitg. f 14304; batig slot: nihil). Aan den heer J. M. de Ruijter, wordt gerekend met ingang van 15 Aug. 1930 eervol ontslag verleend als gemeente* geneesheer en als geneesheer van het Burgerlijk Armbestuur. In zijn plaats •wordt benoemd met 4 st. de heer C. J. M. Boogerd, arts te Zierikzee. De heer E. Vleugels Schutter te Nieuwerkerk ver krijgt 3 stemmen. De voorz. doet mede- deeling der voorloopige besprekingen in zake de aanschaffing van een autobrand spuit voor gezamenlijke rekening der ge meenten Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk. De kosten van aanschaffing zullen bedragen f 5000, waarvan dan voor rekening dezer gemeente zal komen x/s of f 1000. Oosterland en Nieuwerkerk be talen dan elk 2/fi. De jaarlijksche kosten zullen voor deze gemeente dan. bedragen aan onderhoud, rente en aflossing on geveer f £00. De heer van de Stolpe vindt dat de kosten niet meevallen; sprefcer voelt er niet veel voor om samen te werken; bovendien is te veel. De oude brandspuit is nog goed en voor het dorp hebben wij die niet meer noo dig. Na ampele bespreking wordt op voorstel van den heer van de Stolpe, met algemeene stemmen besloten omniet samen te werken met Oosterland en Nieu werkerk, inzake de aanschaffing en ex ploitatie van een autobrandspuit, ook met het oog op de groote kosten en de on billijke verdeeling daarvan. Der commis sie tot onderzoek der rekening heeft het de aandacht getrokken, dat er verschil is in de tarieven van heffing van het kaaigeld, waarom zij het gewenscht acht deze tarieven te herzien. De heer v. d. Stolpe wijst er op, dat verhooging van het tarief voor het artikel, welke de commissie bedoelt, als hooi, geen aarde aan den dijk zal brengen. De heer Kuij- per vindt het onbillijk, dat voor het eene voer meer moet worden betaald dan voor het andere. Tenslotte wordt besloten, deze aangelegenheid aan te houden tot de volgende vergadering. Be sloten wordt om het bestuur van den polder Oosterland aan te schrijven tot herstelling van een lantaarn te Viajie, welke door ontgraving vanwege dezen polder is omgevallen. NIEUWERKERK, In verband, met 'dea* 50sfcen geboortedag ,van H. M. de Ko- ningijn is hier op waardige wijze feest geviprd'. Reeds in den grauwen mor gennevel ziet men hier en daar de drie kleur wépperen en allengs wordt allen- wiegen het dundoek ontplooid, getooid met oranjewimpel, zoodat reeds vroeg onze gemeente een feestelijk aanzien krijgt. Te 8 ure w|ordt van den hoogen tjorentras het reveille geblazen, dat, klin kend lover het anders zoo stille dorpje, eenf Seider in opgewiekte stemming brengt. In de morgenuren wérden de kinderen der openbare-, bizondere- en bewaar school getracteerd en een blijvend aan denken gegeven, .wiaarna de jeugd onder leiding van het personeel der resp. scholen, onder begeleiding van de op wekkende tonen van het muziekgezel schap! van „Oefening en Uitspanning" met Wapperende vlaggen iin optocht door het dorp trekt, bij afwisseling uiting gevend van hun aanhankelijkheid aan het Vor stenhuis. Te ongeveer 2 uur in den na middag is het een bont gewemel op de hofstede van den heer van Ddjke aan de Wereld, teneinde een optocht te for- meeren, die wél het glanspunt van het feest was én, algemeen werd bewonderd. Voorafgegaan! door een ruiterstoet en het onmisbare muziekkorps, krijgen we ver schillende praalwagens te aanschouwen. De vlasimdustrie en meerdere zaken op den, dicht (bij het ziekenhuis, waaraan zij verbonden Was en zij had ze nagenoeg hetzelfde ingericht, (als die in Edinburg. MacBride was er haar komen opzoe ken, nadat {hij een week in Londen was geweest. Hij Ihad een gevoel van heim wee gehad-, .maar een paar uren, in Margarets kamer doorgebracht, hadden hem genezen. Zij w|as (dezelfde, die zij altijd geweest was, kalm (en opgewekt, maar bijzonder schérp-ziende. Zij had haar bezoeker pme naar het ziekenhuis 'genomen, dat onder haar leiding stond. De twaalf bedden Waren alle idoor vrouwen en kinderen ingenomen. Behalve /die had Margaret nog enkele (patiënten (buitenshuis en zoo nu en Idan behandelde zij een geval haar door Anna aangebracht. Ze had ieen druk, nuttig levert; toch vond zé nog tijd om ihaar bloemen te verzorgen de eenige weelde, |diie Zij zich ver oorloofde. Toen Queenie nu iin ,Londen was goy komen, had MacBride er op gestaag dat zij Margaret Frampton zou bezoe ken en om hem genoegen (te doen, was zij dian ,ook meegegaan. Maar vooreerst had/ Margaret's kamer volstrekt niet die bekoring van Queenie, en dan voelde ze ook geen /belangstelling voor Ide maat schappelijke vraagstukken, die als ,van- zelf ter sprake kwamen, wanneer df jonge doktoren bijeen jwaren. Queenie zou .verre verworpen hebben die veronderstelling, dat zij jaloerschwas en toch zou die gerechtvaardigd Zijn, den landbouw betrekking hebbend, wor den aanschouwelijk voorgesteld; een in volle werking zijnde bakkerij, een recla mewagen voor de JéeM. producten, een zichzelf lavend reuzenkind, moeizaam voortgeduwd door moeder, een wagen met meisjes, zich onledig houdende met huiselijken arbeid, een paar dames, de eene in 18e eeuws costuum met crino line en de andere in het laatste sufje vanj de Parijsche mode, met zich voerend dén bij de dames welbekenden ooie vaar, in wiens snavel aan een rood zij den lint een welgeschapen baby bun gelt, uitziende wien hij hiermede geluk kig Zal maken. Verder een allegorische voorstelling van den Zwaanridder uit de Lohengrin in een bootje voor ditmaal voortgetrokken door 3 zwanen; een wa gen, waarop de verschillende ambach ten en bedrijven in beeld worden ge bracht. Een groot aantal schitterend ver sierde fietsen draagt .veel bij ter opluis tering, waaronder de vlag vooral een praehtnummer uitmaakt. Ook het kunstig nagebootste bootje trekt de aandacht. Een afdeeling ruiterij sluit 'den optocht. Jammer, dat de wagen 'der Hollandsche Maagd met haar elf 'zusters een buite ling heeft gemaakt en allen genoodzaakt zijn te voet iden tocht mede te maken. .Na het met 4 'eerepoorten versierde dorp in ajle richtingen doorkruist te hebben, Wo.rdt de stoet op de plaats van uitgang ontbonden. Aam de etalagewedstrijd heb ben een zestal personen deelgenomen Hoe de uitslag der commissie ook; moge geweest/ zijn, dit kan wel worden gezegd; dat allen een pakkende reclame hebben gemaakt voor hun zaak. Onder het aan- hooren' van „de Stem van den Reus", eed welkome plaatsvervanger voor het ver moeide muziekkorps, worden ide Volks spelen gehouden, als zakloopen, bl,aas^ trappen, ringsteken, met de fiets over de wip rijden en f ietsrijden met hinder nissen. Nadat de stem van den Reus veijstomdl is, begint tot 'veler genoegen het door eigen cor.pjs te geven concert, Waarbij een deinende massa zich gedu* rende eenige uien in schuifelede Ipas op en neer beweegt. Een attractie Was het zeker, toen de illuminatie word ont- stoken, waarbij het Raadhuis op ',zijn voordeeligst uitkomt, maar bovenal het plantsoen, Waar om elk der .perken een lichtband wordt getooverd in de natio nale kleuren en nog bovendien benige schijnwerpers met hun lichtbundels Iden zeskantigen toren scherp doen uitko men tegen (den donkeren achtergrond. Met een schitterend vuurwerk werd (dit feest besloten. Zoo heeft i Nieuwerkerk weer getoond op waardige wijze feest te kunnen vieren, wijl geen wanklanken zijn vernomen. BRUINISSE. De Donderdagavond on der voorzitterschap van burgemeester Hage gehouden vergadering van den ge meenteraad werd door alle leden bijge woond. Ingekomen Was een brief van Ged. St., inhoudende dat f 11000 wordt gezonden als voorschot op de te ont vangen bijdrage van Rijk en Provincie voor werken aan den Dorpsweg. De voor zitter deelt mede, dat deze som is ge stort bij de Boerenleenbank en in min dering komt van de leening; de schuld bij die Bank is thans nog f9000, terwijl t. z. t. den Raad nadere voorstellen zul len bereiken om de verdere finaneiëele aangelegenheden te regelen. Het rapport van de commissie belast met het con- troleeren van de gemeente-rekening en die van het burg. armbestuur, dienst 1929. De gemeenterekening wordt over eenkomstig dat rapport voorloopig vast gesteld In ontvang op f74465,66, in uit gaaf op f68465,03, alzoo een batig slot van f6000,63 gewone dienst. De kapitaal- dienst sluit met een ontvangst van f 106496,44, met een uitg. van f 106434,09, batig slot f62,35. De rekening van het burgerl. armbestuur wordt goedgekeurd met de volgende cijfers: ontv. f3416,10, uitgaven f 3148,01, goed slot f268,09. Een adres van' het comité van actie betref fende verbetering van het veer Zijpe— A.-J.-Polder, verzoekende éen bijdrage vajn 1 cent per inwoner voor noodzake lijk te maken kosten. Op voorstel van B. en W. Wordt met de stem van dhr. de Het was een feit, dat !ze al bijZondter weinig zei; èn, jwat érger Was, dat ze duidelijk den indruk (gaf, dat (het bezoek haar verveelde. „Margaret is opgeknapt", zei ze (tot MacBridé, terwijl ze naar het huis van Mrs. Grant terug gingen. „Ze is niet meer zoo plomp, (als ze geweest is. Maar ze is mij te knap, Willi Haar geleerd heid, benauwt mij. Ja, dat is bij jou natuurlijk niet het geval!" „Moet ik dat als een compliment op vatten?" „Natuurlijk". Mrs. Edward .Grant had (zich dan wel zeer vereerd gevoeld door pen bitnoo- diging van iden (beroemden schilder, Eve- rard Malloiy, lom de veelgeprezen schil derij, „de .Grillige Fortuna", te komen zien, eer ihet naar Amerika vertrok. Queenie had ivoor William geen uit- noodigingskaart meegebracht; ze vond hiet nu ook volstrekt niet n'oodig, dat hij weten izou van Mallor|y's verblijf in Londen. Overigens had Queenie ten volle van haar triomf in het atelier genoten en Mailory had idan ook jniet veel moeite gehad, om haar over te (halen, opnieuw voor hem te poseeren. „Hoe nu ,te doen, tegenover Tante?" vro .g hij, ïnet beteekenisvollen blik den kant van Mrs. Grant mii „Ik' geloof miet, dast Tante het hoeft te weten". „Maar als (zij dan vraagt, waar je heen gaat?" Waal tegen, besloten die bijdrage voor eens te verleenen. Een adjes van J. Padmos te Yerseke, houdende verzoek om een strookje grond in huur te mo gen ontvangen op de haven bij zijn werk plaats voor berging van materialen. B. en W. stelden aanvankelijk voor, het verzoek in te willigen en de gevraag de grond in huur te geven, doch bij nader inzien blijkt de inname van be doelden grond veel ongerief te zullen geven op de haven; het college stelt thans voor een strookje grond tot we deropzegging in huur te verleenen ad f 2,50 per jaar langs de heining van de bergplaats op de haven: deze plaats is geschikter dan de gevraagde. Na breed voerige besprekingen Wordt z.h.st. be sloten zooals B. en W. voorstellen. Een verzoek van het bestuur der Christel, school om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het maken van aansluitingen der privaten en uri noirs op de waterleiding, begroot op f770. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt het verzoek ingewilligd. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt besloten (niet toe te treden als lid van den Bond van Bedrijfsauto- houjders en van de Tucht-Unie te Utrecht. Voorts geen subsidie te verleenen aan de Stichting „Moederheil" te Ginneken en de Districtsarbeidsbeurs te Rotter dam. Goedgekeurd wordt de begrooting van den Vleeschkeuringsdienst voor 1931. De bijdrage voor Bru'inisse bedraagt f 1310,70. Goedgekeurd wordt de be grooting van het burgerl. armbestuur voor 1931, in ontvangst en uitgaaf op f3542,61, w.o. een post voor onvoor ziene uitgaven van if 240.75. De gemeen telijke subsidie bedraagt f 2300. Een adres van J. Otte en D. de Ronde, houdende verzoek om een zate te huren aan het plateau voor f5 per jaar. B. en W. hiebbeïi niet aan dat verzoek kunnen v.oldoen, omdat idit buiten de voorwaar den gaat, die een minimum-prijs voor schrijven yan f10 voor die zaten. Het college laat nu de beslissing over pan den (Riaad. De heer de Waal zegt, dat deze zaten ook zouden kunnen worden Verhuurd voor f10 per jaar, wanneer de zaten worden ontdaan van het over tollige slijk; {hij geeft het college in over weging maatregelen te nemen de haven wat uit te diepen en op behoorlijk peil te bre/ngen, dan worden van zelf de zaten meer bruikblaar. De heer v. Ves- sem sluit zich aan bij dhr. de Waal; de toestand zal op den duur zoo wor den dat de peiesehepen (niet meer jvlot kunnen komen. Als vertegenwoordiger van die fabriek Puttershoek, wier sche pten juist op de bewuste zaten liggen en ,die derhalve genoodzaakt zullen wor- dien elders laadplaats te zoeken, wat stagnatie jn de werkzaamheden zou be- teekenen, is spr. er voor de haven uit te diepen. Hij stelt daarjom voor, dat het .werk wordt uitgevoerd met behulp van leen kleiner soort baggermolen. De voorzitter is gaarne bereid mede te wer ken (aan de .uitvoering Van dit plan, doch zou willen voorstellen, dat van een :en ander een bestek wordt op gemaakt en het werk wordt aanbesteed. In /de eerstvolgende .vergadering kan dan een definitief besluit worden ge nomen. Hiertoe wordt besloten. Op het adnes wordt afwijzend beschikt. De heer de Waal vraagt of het inder tijd (door B. en W. genomen besluit, in houdende het verbod om ligplaats te nemen onet een vaartuig op de niet ver huurde (zaten door een hiet geabonneer de, nog van kracht is, zoo ja, dan stelf hij voor, dat B. en W. |dat intrekken. De voorzitter antwoordt, dat er niets is in te trekken. B. en W. hebben een- voedig uitvoering gegeven aan een Raadsbesluit; het is volgens Öe mee ning Van het college niet geoorloofd, dat, waar heel de vloot huur voor zijn zate betaalt, men zich eenvoudig van de voorwaarden niets aantrekt, ligplaats neemt op een niet verhuurde zate en d{oet alsof mén werkelijk recht heeft op die ligplaatsen. Dit gaat volgens B. en W. te v^er en daarom is den havenmee ster aangeschreven, dat hij volgens de havenverordening het recht heeft aan „Dian zeg ak, dat ik een vriendin ga opzoeken". Djit excuus kwam echter wat te veel voor, en, (daar Queenie wel zorgde, dat MacBride en /Mrs. Grant toch iweinig met elkaar in aanraking kwamen, (achtte zij het beter, er ihaar tante van op de hoogte te brengen, dat de schilder Weer een studie (van haar wilde maken. En daar zij 'al ééns voor hem poseerde, had Mrs. Grant [er niets tegen. (Weifelend had ze alleen nog gezegd: „Ik kan niet altijd met je meegaan' Queenie". „Thuis ging /ik ook alleen, Tante. Mr. Mailory heeft leen huishoudster". Dit was zoo, want de groote portret schilder, die 'immers zoo zeer iin de mode was, had zich wel .(verplicht ge zien, een kalme, nette vrouw ter bedie ning op het atelier te /nomen, idaar niet al zijn „modellen" zoo los waren van de conventies. Queenie poseerde nu ook weer gere geld voor (hem en hij had haar al ver klaard, dat „hij niet leven kon zonder zijn „kofninginne"! Ziji liet hem maar stil (begaan. Met dit al bleef zij dezelfde gevoelens koeste ren jegens MacBride: Ze was graag met hem samen; ontving graag zijn brieven en zijn bloemen; was trotsch op 'zijn bekwaamheid. Malloryi was veel te voorzichtig lom liefdesbrieven te schrijven. Nu, op dien mistigen dag, begreep Queenie, dat "zij toch geen kans had, niet geabonneerden een ligplaats aan te wijzen en de onverbuurde zaten ter be schikking te houden van vreemden. Men moest begrijpen, dat het constant be leggen van de bewuste zaten, zonder een cent te betalen, aanstekelijk werkt bij degenen die een flinke huur betaalt. B. en W. handhaven derhalve hun ver bod. De heer de Koning is het niet eens meti het besluit van B. en W. Hij meent, dat het bevel aan den havenmeester ge- rgeven, veel te ver wordt doorgedreven en ziet daarin weer een dwangraidd^' om een zate te huren. De voorzitter en ook dhr. Padmos spreken dit ten sterk ste tegen. Van dwang is geen sprake, doch de billijkheid dient betracht te worden. De discussie hierover wordt ge sloten en het woord gegeven aan dhr. Wemmers, die opmerkt, dat nu is be sloten het werk uit te voeren aan den bjinnenkant van de haven, doch men ook in het oog dient te houden, dat aan den buitenkant wat is op te knappen, n.l. het dicht maken van eenige putten achter de dekzerk vajn de sluis. B. en W. zeggen toe, hiernaar een onderzoek te zullen doen instellen. De voorzitteri doet verder miededeeling van de plan- neni btetreffende het wegbreken der stoe pen en hekjes in de Korte Ring en het maken va>n een trottoir van basaltine- tegels, waarvan reeds een bestek is op gemaakt; de besteding zal binnen kort plaats vinden. Voorts, dat voor de uri noirs nog geen geschikte plaats is ge vonden. Uit de hierover gehouden be sprekingen blijkt, dat wellicht een ge schikte plaats ware te verkrijgen door het hoekje grond in gebruik te nemen van de Chr. school aan de Poststraat. Besloten wordt B. en W. te machtigen met het bestuur dier school in onder handeling te treden^ Daarna geeft de voorzitter een uitvoerig overzicht van de inkomsten, die als gevolg van de wet van 15 Juli 1929 vervallen en van de inkomsten, die voor het vervolg als rechtstreeks uit die wet of uit de ver ordening op de classificatie der ge- meentefondsbel. voortvloeiende, kunnen worden verwacht; dit met betrekking tot det Voorstellen, die B. en W. in de eerst volgende vergadering ten opzichte van de belastingen zullen doen. De heer van Viessem geeft daarna een uitvoerig ver slag van de gehouden vergadering der Watlerleiding-Mpij., waarvoor hem door den voorzitter dank wiordt gezegd. Ten slotte wordt op voorstel van den heer de Koning, besloten, B. en W. op te dragen een kostenberekening te doen ma ken van het wegbreken yan den z.g.n. beer in de Beursstraat en het maken van! een betonnen muurtje, een en ander in verband met het verkeer in die straat, die te smal blijkt te zijn. Daarna wordt de vergadering gesloten. NIJVERHEID EN TECHNIEK. EEN GROOTE MAILBOOT. De volgende cijfers werden aan de „Chicago Tribune" te Parijs verstrekt over de mailboot der Comp. Generale Trans- atlantique, die door de Chantiers de Penhot in 1934 wordt afgeleverd. De lengte zal 1000 voet bedragen, de br. tonnage 65—70,000. Het schip zal 5000 passagiers kunnen vervoeren. De snel heid zal 28 knoopen zijn, zoodat de reis New-York—Havre in vijf dagen gedaan wordt; daarmede de Duitsche schepen „Europa" en „Bremen" een halve dag overtreffend. De kosten zullen 750 mil- lioen francs bedragen. NUTTIGE WENKEN. Men sla nimmer bij brand ruiten in en houde zoo lang mogelijk deuren en ramen gesloten. Dit openen van deuren en .ramen veroorzaakt steeds luchttoetre- ding, dus opleven van den brand. Zet uw radio niet aan bij open ramen; laat uw radio niet luider klinken dan noodig is. Zoo zult gij uw buren, zieken, studeerenden enz. niet hinderen. steeds ruim gebruik van de ventilatiemiddelen. Onzuivere lucht is even schadelijk als onzuiver eten en drinken. Zet in ieder geval in de schafttijden de ramen open. om: te gaan poseeren. Ze had den schil der nu al in geen drie dagen gezien, dus het werd tijd, vond (zij! „Heb is een lange, lange dag geweest!" klaagde zij tot haar tante, toen einde- lijk de laatste bezoeker weg was. „Troost je kindje: Will komt dineeren", antwoordde Mrs. Grant met een glim lach, „Ik' denk, idat ik mij dan nu maar ver- kleeden ga", mompelde zij. „Neen; maar Will verlangde zij hu niet; die zou haar zeker nog meer ver velen met zijn zwaarwichtigheid! Maar Malloryi die was niet saai! Met ge noegen sloeg ze hem gade, terwijl hij werkte; hij, mef zijn knap gelaat, zijn, mooi grijs haar en zijn vaardige vin gers. Het was 'een genoegen, .om te po- see ren voor een man, die haar zóo zeer waardeerde. En nu moest zij weer tzoo saai dineeren, met oom en tante en Willi Ze geeuwde, als ze er aan dacht en maakte dan ook volstrekt geen haast 'met haar toilet. i Ze hoorde MacBride komen en Wist, jdat hij er opzettelijk wat bijtijds was, omdat hij nog waf met haar pra ten wj.lde vóór hef diner. Maar zuiver uit lust,, om in dp contramine te zijn, bloef zij boven. Toon ze dan toch eindelijk beneden kwam, vond ze hem bij het vuur zif ten lezen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5