Transpireerende abonnement: Woensdag 3 Sept. 1930. zierikzeesche couraht. Inzending AdvertentiËn Uit Stad en Provinoie. Prga per 3 aundea f 1,50, (rueo per po«t 1,80. Voor het anitenlud per jaar 10,-. Afionderlijke nummer* 5 cent, Yormhjjnt Und., Wnsd. en Vrijd. Tel. Ho. 32. - Portgiro 13T67T. Zierikzeesche 12049. I I0SM ADVERTENTIEN 18 regelt 60 eta., *11 4 regelt en daarboven 20 eta. per regel Eeolamet 80 eta. p. regel. ■8 Oüntract belangrijke korting. Intending op den dag Tan nu» gare vóór 10 ort. ■itarlljk 10 uur op daadag v. uitgaaf BINNENLAND." HET WEER IN AUGUSTUS. Het Kon. Ned. Meteor. Inst, te De Bilt publiceert het volgende voorloopige be richt over het weer in de afgeloopen Augustusmaand. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur normaal. Zij was in de eerste en fweede •dekade 1 graad te laag, in de derde 2 graden te hoog. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 28en met 6I/2 gr- boven, en den 14en met 31/2 gr- beneden normaal. De gemiddelde maximum tem peratuur en het gemiddelde minimum waren beide 1/2 gr. boven normaal. Op den 28en werd te De Bilt de hoogste temperatuur van dezen zomer, 32 gr. 8, bereikt, de maximum temperaturen op den 27sten en 28sten waren hooger, dan fsedert het begin der waarnemingen te De Bilt, 1897, zoo laat in het jaar is voor gekomen. De neerslag was over het ge- heele land boven normaal, bi het uiterste Noordwesten viel ongeveer 10 pet. meer dan de normale hoeveelheid, in Oost- Brabant en Noord-Limburg ongeveer 50 pet., in het overige deel van het land 20 tot 40 pet. Te De Bilt werden 190 uren zonne schijn waargenomen tegen 177 normaal. ZIERIKZEE. In de plaats van dhr. F. J. Vermeule, die de benoeming tot tijd. gem.-opzichter niet heeft aanvaard, is benoemd de heer M. P. Verjaal te Drei- schor. Als aardig attractienummer heeft de Oranjevereeniging, dank zij de groote wel willendheid van de R.T.M., nog aan haar programma van heden toe kunnen voe gen een pleziertocht met het s.s. „Schel de", welke, versierd met 5000 electrische lampjes, om 8 uur van de Nieuwe Ha ven vertrekt om een vaart van ongeveer 3 kwartier te maken, met aan boord het muziekgezelschap „Nieuw Leven" van Ouwerkerk. Na de schitterende vaart, welke „De Schelde" Maandagavond door de Rotterdamsche havens heeft gemaakt, zal e tocht ook hier ongetwijfeld goed slagen, en zeker zullen ook velen hier van gebruik maken. Voor een bufffet aan boord is gezorgd. De straatversiering, die over het alge meen bij dit feest vrij sober is, bereikte haar glanspunt in de Nobelstraat, waar men zich op eigen initiatief beijverd heeft, een keurige feestversiering met electrisch licht en lampions aan te bren gen. KERMIS TE ZIERIKZEE. Zooals wij reeds- eerder meldden, zal het bekende operette-gezelschap Peters- Sleeswijk op Maandag 8, Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag 11 Sept. a.s. in de Nieuwe Schouwburgloge, stand plaats Balie, opvoeren, de beroemde ope- rette's Czardas oorstin" (Cabaretprin ses) en „Dollarprinses" en wel Maandag en Dinsdag „Czardas Vorstin" en Woens dag en Donderdag (ook 's middags) Dol- larprinses" Na het overweldigend succes van het vorig jaa1* met de operette „Walsdroom" waarmede dit gezelschap dat door den brand van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, noodgedwongen op reis moest gaan, overal de grootste lauwe ren oogstte en in de groote bladen hoog geprezen werd, heeft de Peters-SIees- wijk Operette voor dit seizoen de keus laten vallen op de operette's Czardas- vorstin" en „Dollarprinses" Peters en Sleeswijk willen, vooral in de provincie, bekend worden. Hun slag zin: „Onzen naam zult u leeren, ons werk waardeeren", wijst daarop duide lijk. Zij willen het publiek, dat zoo' dik wijls door grootsch aangekondigde voor stellingen, die later bleken minderwaar dige te zijn, bedrogen werd, voor zich winnen door het brengen van operette- voorstellingen, die af zijn. Om dit doel te bereiken hebben zij zich alle moeite gegeven en allereerst 'n keurkorps van bekende operette-artisten geëngageerd. In de eerste plaats noe men wij: Marga Graf, ook in de pro vincie welbekend, waar zij aan het ope rette-gezelschap van wijlen George Braun zich een groote reputatie verwierf. Marga Graf trad de laatste jaren vooral te Ber lijn (Komische Oper) op, doch verklaar de gaarne haar HoIIandsche vrienden nog eens om haar geschaard te willen zien. Als regisseur is aan het gezelschap ver bonden: Frans Meermans. Voor operette liefhebbers in Holland zeker geen on bekende. Frans Meermans was jarenlang operette-regisseur (Amsterdam, den Haag, Antwerpen enz.) Ook de verdere mede werkenden mogen genoemd worden: Clai- rette Hammé (de „Franzi" uit de „Wals droom"), Max Dekker tenor v. h. ope rette-gezelschap van Max Gabriël enz.) Rose Samethini (de „Fifi met den groo- ten trom" uit de „Walsdroom"), Pierre Boeven, Cees v. Vliet, en onze jongste HoIIandsche operette-ster: Sinny Deyers, Evenals het vorig jaar staat het or kest onder de alleszins beproefde leiding van James Clement, kapelmeester van het voormalige Paleis v. Volksvlijt. De zakelijke leiding is in handen van Bob Peters, voorheen manager der N.V. Louis Bouwmeester Revue, N.V. Italiaan- sche Opera, enz. De technische staf staat onder René Sleeswijk, welke alle décors ontwierp, die onder zijn toezicht ver volgens op eigen atelier vervaardigd werden. Deze décors zijn tot in de klein ste details verzorgd en een weelde voor de oogen. Ook door de aankleeding en monteering hunner operettes willen Pe- ters-Steeswijk het publiek voor zich win nen. Eigen lichtinstallaties, schijnwerpers, speciale lichttrucs, eigen practicabels enz. completeeren de operette. Peters-Sleeswijk is het eenige HoIIand sche Operette-gezelschap, dat met vol ledig materiaal op reis gaat. Hun kosten zijn dan ook enorm. Zij vertrouwen er echter op, dat het HoIIandsche publiek hun streven zal waardeeren en kennis nemen van hun werk door hun voor stellingen te bezoeken. Waar in andere steden de Peters-Sleeswijk voorstellingen tot nu toe uitverkocht waren, zal ook Zierikzee niet achterblijven en wij twij felen er niet aan, of het zal Maandag 8, Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag 11 September storm loopen. Speciaal ves tigen wij de aandacht op de matinée van Donderdag 11 September. ELLEMEET. Vrijdag 29 Aug. vergader de de raad dezer gemeente, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had en de notulen van de vorige vergadering waren voorgelezen en ongewijzigd goed gekeurd, vormde de gelegenheid, die bij dhr. v. d. Panne werd gemaakt om wa ter uit de leiding door niet-aangeslotenen te betrekken, het eerste punt van be spreking. Daarna kwam ter tafel het be kende verzoek van het comité van actie tot verbetering van het veer A.J.-Polder— Zijpe om subsidie tot een bedrag van 1 cent per inwoner. De heeren van der Weijde en Geleinse verklaarden geen re den te kunnen vinden om dit toe te staan, daar het geen direct gemeente belang betreft, maar enkel in 't belang van de autobezitters werkt. Dit werd bestreden door de heeren Steur en v. d. Stolpe, die het verzoek warm aanbeva len. Tenslotte werd de gevraagde sub sidie toegestaan met 4 tegen 3 stemmen: voor de heeren Gast, de Glopper, Steur en v. d. Stolpe; tegen de heeren Ge leinse, Hanse en v. d. Weijde. Nu werd de gemeentebegrooting 1931 aangeboden en op voorstel van de commissie van onderzoek. raDDOrtenv Hh" vastgesteld de gemeenterekening 1929; ge wone dienst: ontvangsten f 21088; uitga ven f 18057,965; batig slot f 3030,29; ka pitaal dienst: ontvangsten f 18886; uit gaven f 18886. Op verzoek van Gedep. Staten werd de ,begrooting 1930 gewij zigd voor een buitengewone aflossing van de leening voor de grintwegen, groot f 49,57», welk bedrag van vroeger van den kapitaaldienst over was. De heer Steur stelde voor de 5 0/0 leening voor de schoolbouw te trachten te conver- teeren in een van lagere rente; aldus werd met alg. stemmen besloten, waarna deze vergadering werd gesloten. NOORDGOUWE. Vergadering van den raad dezer gemeente, op 26 Augustus. Afwezig de heer Ganzeman. Voorzitter de burgemeester. Na lezing der notulen brengt de commissie bij monde van dhr. van der Bijl, belast geweest met het on derzoek der gemeenterekening over 1929 rapport uit strekkende tot goedkeuring. De rekening wordt daarop voorloopig vastgesteld. De rekeningen van het Bur- gerlijk Armbestuur en van het gesticht „de Koeyery", over het jaar 1929, zijn eveneens onderzocht door de commissie, welke tot goedkeuring adviseert. Aldus wordt besloten. De rekening van net armbestuur sluit in ontv. op f 3352,14 en in uitg. op f 2799,30, alzoo met een batig slot van f 552,84 en de rekening van het gesticht in ontv. op f 913,84 en in uitg. op f 687,06, batig slot f 225,98. De begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1931 wordt goedgekeurd in ontv. en uitg. op f 3438,22, met een subsidie van de gemeente van f 2700. B. en W. bieden aan de begrooting der gemeente voor het jaar 1931 in ontv. en uitg. op f 36305,01. Nadere maatregelen op belas tinggebied behoeven niet te worden ge nomen. Aan het comité van actie ter verbetering van het veer Anna-Jacoba Zijpe wordt op verzoek een bijdrage verleend van 1 cent per inwoner der gemeente. De heer van der Wekken stem de hiertegen, als zijnde geen algemeen belang. Vastgesteld wordt een instructie Y$or den gemeentegeneesheer. Bij de om vraag wordt besproken het vroege bran den der straatverlichting. De voorzitter zegt, dat hij last heeft gegeven, doch het te vroeg branden schijnt aan de klok ken te liggen. Hierna sluiting. Zaterdagavond werd hier een ver gadering van ingezetenen gehouden die besloten tot het houden van een Oranje feest op Zaterdag 6 Sept. a.s. Een voor loopig programma werd opgemaakt, o.a. bevattende optocht met praalwagens, ringsteken, volksspelen en een feestver lichting. Het comité van voorbereiding bestaat uit de heeren Ds. A. E. van Griethuijsen, voorzitter; A. van Almen- kerk, P. F. v. d. Bijl, Z. Cornelis, Joh. Vis, J. Vijverberg en J. v. d. Werff, ter wijl den WelEd. Achtbaren Heer van Nahuijs, het eere-voorzitterschap heeft aanvaard. OUWERKERK. Aan dr. J. M. de Ruij- ter, arts te Zierikzee, is met ingang van 15 Aug. j.l. eervol ontslag verleend als gemeente-geneesheer en als genees heer van het Burgerl. Armbestuur. In zijn plaats is benoemd dr. C. J. M. Boogerd, eveneens arts te Zierikzee. BRUINISSE. In de Donderdagavond j.l. gehouden raadsvergadering is op voor stel van wethouder van Vessem beslo ten bij gelegenheid van den 50en ver jaardag van H.M. de Koningin de school kinderen te tracteeren op Woensdag 3 September. STAVENISSE. Dinsdag werd door den burgemeesteer alhier, namens den Algem. Nederl. Politiebond, aan den heer J. Stoel, veldwachter dezer gemeente, het brevet en het verguld zilveren dienstkruis voor 30-jarigen trouwen politiedienst uitgereikt. ST.-ANNALAND. Midden op de Voor straat gleed het voor een rijtuig gespan nen paard van dhr. J. Moerland uit en sloeg omver. De bestuurder viel er voor over uit en schaafde leelijk zijn beide scheenbeenen. Paard en rijtuig kwamen er zonder beschadiging af. Ook hier zal men nog ter elfder ure probeeren een feest te organiseeren om den 50en jaardag van H.M. de Ko ningin te vieren. Getracht zal worden om een commissie samen te stellen, die plan nen moet maken en nader uitwerken. SCHERPENISSE. Vergadering der ge meenteraad, op Maandag 1 Sept. De voorzitter opent de vergadering en stelt voor aan H.M. de Koningin een tele gram van gelukwensch te zenden, waar toe met algemeene stemmen wordt be sloten. Vervolgens bieden B. en W. aan de begrooting van ink. en uitg. der ge meente voor 1931 in ontv. en uitg. op f 50950,14 wat de gewone dienst en van f 150 wat den kapitaaldienst betreft, zijn de een post voor onvoorziene uitgaven van f 839,58. Tenslotte werd machtiging verleend tot den verkoop van een par tijtje oude brikken. Hierna sluiting. Bij de gehouden schietwedstrijd der schietvereen. „Prinses Juliana" behaalde C. Bevelander Az. Ie pr. 47 p.; C. Coo- mans, 2e 40 p.; W. Quaak, 3e 39 p.; M. Kloet, 4e 39 p.; A. Bevelander, 5e 38 p.; L. Andriesse, 6e 33 p.; A. v. d. Werff, 7e 32 p.; Joh. Suurland, 8e 32 p.; G. Larooij, 9e 31 p.; M. Tichem, 10e 31 p.; D. C. v. d. Werff, 11e 28 p.; H. Ne- Iisse, 12e 27 p.; F. Paulusse, 13e 27 o,: Ouuiiuuu, A-»». Q< -uvlacl, 15e 19 p.; C. Tichem, 16e 17 p.; Jac. Tichem, 17e 15 p.; C. Bijnagte, 18e 10 p.; C. Kleppe, 19e 8 p. THOLEN. Vrijdag werd een der beste paarden van den landbouwer Kodde, zoo danig door de warmte bevangen, dat het dier, alvorens de direct ontboden die renarts ter plaatse was, aan hartverlam ming stierf. Het cadaver werd voor de consumptie afgekeurd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag reed een vrachtauto van K. uit Os- sendrecht, beladen met dansvloer en orgel en komende van de Oranjefeesten te St.- Maartensdijk, op den bocht bij Visschers- hoek alhier, waarschijnlijk door het te kort nemen hiervan, in de naast den weg liggende vrij diepe sloot. De vrouw van K. werd door den val eenige tanden uit den mond geslagen, terwijl zij verder een wond aan het gezicht opliep, waar voor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Grooter was de materieele schade. Het dure orgel werd zoodanig beschadigd, dat de schade wel op f1000 wordt geschat. De auto, welke door de firma van Br. uit Bergen op Zoom werd gelicht, bekwam slechts geringe schade. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 29 Aug. Voorzitter, [mr. A. J. van der Hoe ven. Ingekomen |waseen schrijven van den Commissaris [der Koningin, inzake de herbenoeming Ivan den burgemeester. Namens den geheelen Raad complimen teert weth. jGoossen den voorzitter maf zijn herbenoeming. Spr. zegt, dat toen hij 6 jaar geleden den voorz. installeerde dacht, dat Tholen slechts een doorgangs huis zou izijn. Hij hoopte, dat de voorz. nog vele jaren burgemeester dezer ge meente mag jblijven, tenzij het belang van hem (zelf pf gezin het zou bevor deren naar [elders ,en beter te gaan. Dat dan Gods rijken zegen moge rusten op uw verder bestuur. De voorzitter dankte spr. [en den Raad voor de be wijzen van linstemming gegeven bij zijn herbenoeming. Steeds |heeft hij zijn beste krachten gegeven 'in het belang van de2* gemeente en iwaar steeds in goede ha» monie is samengewerkt, hoopt hij, dat zulks in de komende jaren ook het ge val mag Izijn. Van de Prov. Staten was Ingekomen een schrijven, toekennende subsidie voor 'de restauratie van den toren en 'Hervormde Kerk, met ver zoek deze 'gemeente hiervan mede ken nis te (geven. Alvorens een verder be sluit te [nemen, besloot men de subsidie van het 'Rijk af te wachten. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie >van [de vereeniging „Moeder- heil" uit (Breda. Een schrijven der bijz. school Boschstraat werd ter fine van prae-advies verwezen (naar B. en W. Van de pester-Mpij. „Bona Fides" wal Ingekomen een [verzoek om haar toe te kennen (een vergoeding van f 150» voor Zaterdagavond was onze fraaie Stadhuis toren met electrische schijnwerpersaange boden door de P Z.E M., schitterend verlicht. Ook heden (Woens dagavond), zullen de stralenbundels op den toren worden gericht. het in [orde brengen der kolenloods, daar deze door )de brugwerken was verzakt en gescheurd, pe voorz. meent, dat B. en W. (hiervoor eerst prae-advies moe ten uitbrengen (en ziet liever aanhouding De heeren Jvan den Berge en Baaij wen- schen direct (deze zaak af te doen. De heer Baaij (merkt op, dat indertijd be» sloten is, [voortaan alle nieuwe aanvra gen niet [meer te behandelen. Den heer Quist bevreemdt het, dat nu de brug bijna versleten (is, de heer de Jong komt om vergoeding, terwijl het best mogelijk is, dat 'de scheuren ontstaan zijn door de vracht (kolen, welke in dit gebouw liggen. De ivoorz. merkt op, dat de heer de Jong [ten allen tijde het recht heeft, te requestreeren, (terwijl uitgemaakt zal moeten worden door wie de schade is veroorzaakt. In verband hiermede acht spr. het 't raadzaamst, dat B. en W. deze zaak (eerst nader onderzoeken. Na nog eenige (discussie, werd dit verzoek om advies (in handen gesteld van B. en W. Aan [de bizondei;e scholen werd een f 867,42. Punt 3 der [agenda, uitgifte grond in erfpacht, werd aangehouden tot een volgende vergadering, (daar de heer Dek ker het bedrag der pacht wenschte te weten. De [rekening der gemeente en bedrijven ,over 1929 werd in handen ge steld van (een commissie, bestaande uit de heeren (Moelker, Dekker en Asrtse. De begrooting jvoor 1931 zal worden nagezien door ide heeren Moelker, Deur- loo, Overbeeke, Baaij en v. d. Berge. Besloten werd B. en W. een blanco crediet toe te staan voor den bouw van ieen [nieuwen oven aan de gasfabriek, De heer van den Berge informeert of deze wel [noodzakelijk is, daar er toch steeds een reserve is? De voorz. merkt op, dat steeds 2 ovens in orde moeten zijn, wil de gasproductie verzekerd zijn en \vaar (een oven gegarandeerd was op 1200 jbranddagen en er reeds 2200 heeft gebrand, -is het geen overtollige luxe, dat een nieuwe wordt gebouwd. De heeren Dekker en Baay informeeren of ook andere firma's offerte's zijn ge vraagd en (of dit werk ook geen Ne- derlandsche firma kan doen? De voorz. meent, dat ideze firma hiervoor is aan gewezen, daar deze volgens een bizons der systeem bouwt en dit het voor- deeligst uitkomt. Inzake eenige vragen, gedaan door den heer Dekker in de vorige vergadering, zegt de voorz., dat de afbraak heeft opgebracht een bedrag van f 927,29 en dat de verbouw der school van den heer Geluk een uitvloei sel is van een eertijds genomen raads besluit, welke hij den Raad voorleest. De heer Dekker merkt op, dat hij het evenwel met dezen verboüw niet eens iis. Wel heeft een vorige raad dit toege staan, maar nooit hebben B. en W. hier voor een crediet toegestaan gekregen van den Raad. Spr. is van meening, dat den raad beslist hierin gekend diende te worden en dat B. en W. te ver zijn gegaan. De voorz. is het hiermede niet eens. Eerstens brengt het genomen besluit met zich, dat indien B. en W. worden gemachtigd tot verbouw over te gaan, de raad hen hiervoor blanco crediet geeft, terwijl Ged. Staten een en ander hebben goedgekeurd. De heer Dekker acht, dat de Raad zich diende uit te spreken over het te verleenen crediet en wil daarom het eertijds genomen be sluit intrekken, of een bepaling bijvoe gen inzake het te verleenen crediet. De voorz. acht het beter hierover de dis- cussie's te sluiten, daar hij het niet eens is ,en zal worden met den heer Dekker en hieraan ook niets meer te verande ren zal zijn. De heer Dekker blijft van meening, dat de raad zich heeft uit te spreken, terwijl wij nu voor een feit zijn geplaatst. De heer Dekker infor meert nogmaals hoe het staat met de benoeming van een onderwijzer met hoofdacte? De voorz. merkt op, dat steeds nog geen officiëel rapport van den inspecteur is ingekomen. De heer Dekker is ook niet tevreden, dat steeds nog geen antwoord is ingekomen op zijn vraag, inzake de erfpacht van het gebouw van het waterschap Tholen. De voorz. merkt op, jdat den griffier hier om meermalen is gevraagd, doch steeds is niets gekomen, en waar wethouder Wagemaker voorz. van genoemd water schap is, verzoekt spr. deze spoed te betrachten. De heer Wagemaker zegt toe, den griffier hierover te zullen spreken, terwijl de voorz. opmerkt, dat, indien het schrijven niet binnen 2 weken in komt, hij zelf een verklaring zal op stellen. Hierna sluiting. oktelt en voeten behandele men met Purolpoeder Dit is het meest afdoende middel daarvoor Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apofch. ONDERWIJS. ST.-ANNALAND. Benoemd tot onder wijzeres aan de Bijz. school alhier, mej. P. v. d. Graaf te Dordrecht. Voor het examen tuinbouwkunde l.o. slaagde te Wageningen o.a. de heer A. P. Bil te St.-Annaland. VKRROOP1NOEN, ENZ. THOLEN. Door notaris van de Velde te Tholen werd geveild ten behoeve van den heer L. Mol, diverse perceelen veld vruchten. Bruine boonen f 115130 per gemet; suikerbieten en boonen f 100— 105; voerpeeën en boonen; f 100110; kla ver f 5—12. LANDBOUW EN VEETEELT. ST.-ANNALAND. In totaal zijn hier nu reeds ruim 75,000 H.L. aardappelen ver scheept. De prijzen zijn goed: n.l. witte eigenh. f 2,75; blauwe id. f 3; Zeeuwsche blauwe f 3,50; id. bonte f 4 per H.L. SUIKERBIETEN. Evenals vorige jaren werden door een groot aantal personen in de verschillen de deelen des lands, waar de teelt van suikerbieten van beteekenis is, op ver zoek van de directie van den Landbouw, volgens bepaalde voorschriften bieten monsters genomen. Deze monsters wer den op suikergehalte onderzocht aan zes fabrieken, die daartoe door de organisa tie van beetwortelsuikerfabrikanten waren aangewezen. 53 monsters werden van de Zeeuwsche eilanden opgezonden. Het ge wicht per biet bedroeg gemiddeld 625 gram.; gemid. aantal bieten per H.A. 59918 en het gemiddelde suikergehalte 15,70. Z.L. M. Onder leiding van den voorzitter, den heer mr. P. Dieleman, werd op 18 Aug. te Middelburg ide gewone maandelijksche vergadering gehouden. Lagere tuinbouwschool te Haamstede. Op een schrijven aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw om de totstandkoming dezer school te wil len bevorderen, was een antwoord Inge komen, dat de subsidie-aanvraag voor 1931 in ernstige overweging zal worden genomen. Landbouwhuishoudonderwijs. Besloten werd om een plan voor een nieuwe school te Zierikzee te doen opmaken nadat enkele nieuwe schoolgebouwen zijn bezien. Grondbelasting. Naar aanleiding van het verzoek van de afd. Burgh om bij gemeentebesturen aan te dringen bij het vaststellen der nieuwe belastingregelin gen geen opcenten op de grondbelasting te heffen, werd besloten, zich in nadere verbintenis te stellen met de prov. Grif fie. L

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1