RADIO-PROGRAMMA. MAANDAG 25 AUGUSTUS. HILVERSUM: V.A.R.A. 5,30 orkest; 7,15* het leven der bijen; 8 inleiding Kurhaus- eoncert; 8,15 uitzending id.; 11 gram. HUIZEN: 5,30 N.C.R.V. Concert; 6,30 koersen; 6,40 gram.; 7 lezing; 7,30 piano concert; 8 causerie; 8,30 concert en le zing; 10 persberichten. DINSDAG 26 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8,01 A.V.R.O. gram.; 10 morgenwijding; 10,30 concert; 12,15 A.V. R.O. kwintet; 2 modepraatje; 2,30 gram.; 3,30 concert; 4,30 kinderuurtje; 5,30 con cert; 6,45 gram.; 7,15 volksuniversiteit; 8,01 opera concert; 9 vioolvoordracht; 9,30 opera concert; 10,30 dansmuziek; 11,15 gram. HUIZEN: 8 K.R.O. gram.; 11,30 gods dienstig halfuurtje; 12 K.R.O.-trio; 1 gram.; 2 vrouwenuurtje; 5 gram.; 7,30 causerie; 8 concert; 9,30 nieuwsberich ten; 11 gram. WOENSDAG 27 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. orgelspel; 9 gram.; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 V.A.R.A. voordracht; 10,30 ziekenuurtje; 11,30 gram.; 12,15 concert; 1,45 gram.; 2,30 kindermatinée; 3,30 maak het zelf; 4,30 vraaghalfuurtje; 5,15 Concert V.A.R.A. orkest. HUIZEN: 8,15 morgenconcert; 10,30 zie- kendienst; 11 gram.; 11,30 orgelconcert; 12,30 solistenconcert; 2 idem; 2,45 chr. lectuur; 3,15 solistenconcert; 4,15 gram.; 5 kinderuurtje. de aandeelhoudersvergadering der water- leiding-mpij. ingenomen houding ten op zichte van de gratis woning-verstrekking aan den Directeur der Mpij., daar in de vorige vergadering toch de indruk ge vestigd was, dat men tegen deze ver strekking zou stemmen. De voorzitter zet nader uiteen, hoe hij en dhr. Pannekoek er toe gekomen zijn om voor het voor-' stel te stemmen. Dat de directeur deze woning, benevens kantoor, bewoont, is in het belang van het bedrijf, terwijl tevens het kantoor gratis wordt schoon- gehouden. Nadat nog een paar minder belangrijke punten zijn aangeroerd, sluit de voorzitter de vergadering. STAVENISSE. In de Zaterdag alhier gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap Stavenisse, werd vastge steld en goedgekeurd de rekening en ver antwoording van het dienstjaar 1929/30; De ontv. hadden bedragen f29014,79 en de uitgaven f 22541,34, zoodat de reke- nig sloot met een saldo van f 6473,45. ST.-PHILIPSLAND. De aan den raad dezer gemeente overgelegde rekening over het dienstjaar 1929 vermeld de vol gende cijfers: gewone dienst: inkomsten f66,610,54; uitgaven f 50855,565; batig sal do f 15754,975; kapitaaldienst: inkomsten f 11367,50; uitgaven f 10978,45; batig sal do f 389,05. Naast de alhier bestaande landbouw- vereeniging, is een coöperatieve landb.- vereeniging opgericht. onderwijs. Bij het te Rotterdam gehouden examen ter verkrijging van de hoofdakte, slaagde o.a. de heer J. C. Spaans, onderwijzer aan de bijzondere school in 't Vrije te Zierikzee. Voor het examen voor waterbouwkun dig opzichter vanwiege het Zeeuwsch T|echn. Instituut te Goes, slaagden o.a. ld© heeren Jac. Geluk te Tholen, M. Ver- jaal te Dneischor en L. J, v. Wouwe te Bruinisse. HET MEDETELLEN DER ASSIS- TENTJAREN Op de vragen van den heer Van Zadelhof, betreffende 't nemen van maatregelen, waardoor de jaren, door onderwijzers als assistent met akte doorgebracht, zullen mederekenen voor periodieke verhoogingen hij vaste aan stelling als onderwijzer, heeft minister Terpstra geantwoord, dat de bijzondere commissie voor georganiseerd overleg in onderwijszaken verzocht heeft de jaren door onderwjjzers als assistent met de volledige taak van een onderwijzer heiast, en in het bezit van de akte van bekwaamheid als zoodanig aan eenige lagere school doorgebracht, gelijkelijk als voor de onderwijzers is bepaald, mee te dóen tellen voor periodieke verhoo gingen als onderwijzer Een voorziening, als door de bijzondere commissie gevraagd, kan slechts ge schieden door wijziging van het Bezol digingsbesluit Burgerlijke Rijksambte naren 1928, welke wijziging tot stand komt op voordracht van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, in wiens handen de minister deze aangelegenheid dan ook heeft gesteld. post en telegraphie. De kantoren der posterijen, telegrafie en telefonie zullen op 1 September, den van regeeringswege vastgestelden dag voor de viering van den verjaardag van de Koningin, voor het publiek niet later dan tot 2 uur 's middags zijn opengesteld. aanbestedingenT" In de Zaterdag door de landb.-ver. „Drejischor" gehouden aanbesteding voor de levering van 90 ton kluitkalk, was in geschreven door: H. Barendregt, Drei- schor f 11,50; J. J. Hanse, Eikerzee, d f 11,30; F,a van Dijk, Dordrecht, f 11,42; J. C. Geluk, Zonnemaire, af 10,99; alles franco voor den wal en per 1000 k.g. Gegund aan den laagsten inschrijver. verkoopinden, enz» Donderdag 21 Augustus, werd door notaris Meulenberg te St.-Maartensdijk, in het koffiehuis van den heer P. J. v. Iwaarden aldaar, ten verzoeke van de erven van mej. de wed. J. van Oost, publiek verkocht een huis en schuurtje aan de Markt met het recht van erf pacht op deti grond te St.-Maartensdijk. Kooper werd de heer P. M. Polderman, landbouwer, wonende aldaar voor f 1360. landbouw EN VEETEELT. DE SUIKERACCIJNS IN BELGIE. Teneinde de beetwortelcultuur, welke ook in België een zware crisis door maakt, te steunen, is, volgens een me- dedeeling van den Rijkslandbouwconsu- lent in België, jhr. van Vredenburch, het accijnsrecht van 440 op 20 franken terug gebracht voor suiker, gefabriceerd uit den oogst 1929—1930, meldt het Hdbl. Deze wet is nu met een jaar verlengd en ook van toepassing verklaard voor suiker, gefabriceerd in den Congo. Van Belgische landbouwerszijde is her haaldelijk, ook in de Kamer, aangedron gen op totale opheffing van het accijns- recht. De regeering meende echter niet verder te mceten gaan, waar door deze verlaging reeds 35 millioen minder wordt ontvangen. Sommige Belgische Kamerle den zijn intusschen voornemens het in dienen van een wetsontwerp tot verhoo ging van den invoer van buitenlandsche suiker te bevorderen. GOEDE EN SLECHTE EIERLEGSTERiS. Menige ho,uder van een toompje fraaie kippen zal over ide legresultaten niét altijd tevreden zijn. Zoo om en bij de maand April zal hij van zijn tien of twaalf dieren bijna even zooveel eitjies per dag rapen. Maar voor of na idien tijd vaak niet de helft. Verdrietig vraagt hij zich afwat zijn nu de goede legsters, en welke kippen verzuimen op meer dan ergerlijke wijze haar plicht? Wanneer er in uw toompje van 'die keurige, gladde, glanzige kippetjes zijn, hpud die in het oog. Tien tegen een, dat zij slechte legsters zijn. Zij hooren thuis in de soepterrine! In het algemeen kan men zeggen, dat er twee kenmerken gelden voor de goede legsters. Beide berusten op de vaste wet: wat gebruikt wordt, slijt af! Diie kenmerken zijn: le. een slordig, verkreukeld veerenpak, 2e. de afwezig heid v,an pigment. Het eerste kenmerk ligt voor de hand. Een kip, die druk legt, en vlijtig het nest bezoekt, Zal er slordig gaan uitzien. Voor de vorming der eieren is veel voedsel noodig; 't (beetje) vet trekt zich uit de veeren terug; deze verliezen -hun glans. Be baardjes waaruit de vlag van de veer bestaat, raken los, stuur- en staartpennen breken af. Dien tengevolge zien de beste legsters er dof, groezelig uit: de veeren, lijken hier en daar op haren'. Wie dus onder zijn toompje witte leg horns dieren bemerkt die er wat ruig uitzien, en die witte pooten hebben, laat hij daar wijs mee zijn, want dat zijn de bjeste legsters. Die kam speelt bij den leg ook een pol. Is fdije vol, donkerrood en glad aan-1 vioelend, dan zal de eigenaresse hoogst waarschijnlijk een goede legster zijn. Slechte legsters hebben kleinere, bleek- r,ood,e, ruW-aanvoelende kammen. Ook de h,uid is nog een waardevol herkennings middel: een droge, harde huid wijst op slechte legsters: de goede hebben een weeke, sojepele jhuid. Pluimveehouders, die hun dieren iniet alleen voor hun genoegen maar vooral ook om het smakelijk eitje houden, raden we aan de, hennen, di,e volgens bovengenoemde 1 kenteeke,nen slechte legsters /zijn, 'zop spoedig mo gelijk op te ruimen. kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Zierikzee, (toez.), ds. A. N. Pijnacker Hordijk te Sappe- meer (Gron.) yisscherijberichten. DE MOSSELVISSCHERIJ. Uit Enkhuizen wordt aan de N. Rott. Crt. gemeld, dat de mosselvisscherij voor de Zeeuwsche banken en voor de eendenkooien van Wieringen, Volendam en de Zaanstreek op het oogenblik vrij druk uitgeoefend wordt. Vorige week hebben 14 vaartuigen in het Noordelijk bekken der Zuiderzee naar kleine mos selen gevischt. De vangst bedroeg gemid deld 1600 manden, terwijl sommige vaar tuigen 2 vrachten konden aanbrengen. Prijs 8 cent per mand. luchtvaart. DE „GRAF ZEPPELIN". Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft nog geen beslissing genomen in zake het aangekondigde bezoek van de „Graf Zeppelin" aan Schiphol, de vlieg- haven onder de hoofdstad. Bezwaren van technischen aard zijn er niet. Het lucht schip zal op Schiphol kunnen landen. Wel is er geen mast, maar met touwen, bediend door 150 man, kan men het ge vaarte vast krijgen. De onderhandelingen loopen dan ook in hoofdzaak over dingen van administratieven aard als entréeprij- zen, veiligheidsmaatregelen op het ter rein en vervoer naar Schiphol. Als de reis doorgaat, zal het luchtschip over Sche- veningen varen, waar het Internationale Luchtvaartcongres op 6 September een maaltijd houdt* DE POOLTOCHT VAN ANDRÊE. Een Noorsche wetenschappelijke expe ditie heeft, naar een telegram uit Oslo meldt, op White Island, bij Franz Joi se^h Land, het lijk gevonden van den Z,\veedschen ingenieur Andrée, die in 1897 met twee begeleiders in een luchtballon van Spitzbergen opsteeg om te trachten de Noordpool te bereiken. Het kamp lag ongeveer 150 M. van de kust verwijderd. Men vond een boot en een slede. Behalve het lijk van Andrée, dat slechts door een jonge ijslaag was bedekt, vond men ook het logboek en eenige navigatie-instru,- menten, die het opschrift droegen: „An drees Polarexpedition 1896". Op het lijk van Andrée vond men zijn dagboek en, behalve andere instrumenten, een hoogte meter. In de nabijheid js een menschelijk lichaam gevonden, dat nog niet met ze kerheid kon worden geïdentificeerd. Die omstandigheden, waaronder men de lijken heeft aangetroffen, wijzen er op, dat de expeditie met voedselgebrek te kam pen heeft gehad. Echter verkeert het kamp over het geheel in goeden toestand. De lijken en de voorwerpen zijn aan boord van een Noorsch schip gebracht. Dit schip wordt begin September in Noorwegen verwacht. Van de vele Pooltochten, die in den loop der eeuwien zijn gemaakt, is die van den Zweedschen ingenieur en zijn makkers de vermetelste geweest. Deze mannen waren niet dapper, zij waren roekeloos, zij speelden met hun leven. En zij hebben het spel verloren. Het kon niet adders, de kansen waren te slecht. Toch was Salomon Andrée een geroutineerd ballonvaarder. Met zijn „Ade laar" had hij verscheidene tochten boven Zwieden gemaakt. Nu wilde hij de Pool b,ereiken. Reeds in 1896 stond de „Ade laar" gevuld aan de Roode Baai, wach tend op gunstigen wind. De zomer van 1896 gaf geen gunstigen wind. Andrée en zijn makkers keerden naar Stockholm terug, gehoond en be spot. Maar zij gaven het niet op, zij gingen terug naar Spitsbergen en op den lOen Juli 1897 was eindelijk de wind gunstig, uit het Zuiden. Een dag later 11 Juli 1897 zaten Andrée, Franke!, die ook ingenieur was en Strindberg, natuurkundige, in den gondel. Het weer was niet meer zoo mooi als den vorigen dag, de beide ge zellen van den commandant aarzelden, maar Andrée, die zelf zeer zenuwachtig was, zette door. „Los" klonk zijn stem en dat is het laatste geluid, dat de wereld van den vermetele heeft gehoord. Statig voer de ballon het Noorden tegemoet. De helpers aan de Roode Baai keken hem na, totdat hij, als een stipje, zich oploste in de nevelen verschillende berichten. DAME DOODGEREDEN. Vrijdag- avond wilde op de kruising van den nieuwen rijksweg en den Hilversumschen weg een dame uit Amsterdam, wonende te Blaricumde kruising oversteken juist toen een auto langs den rijksweg naderde. Zij weifelde, doch schijnt op het laatste moment toch nog getracht te hebben vlug over den weg te loopen. Het was evenwel te laat, zij werd door de auto gegrepen en was op slag dood. IN ZEE VERDRONKEN. Op het strand te Scbeveningen is bij het baden in zee verdronken de 18-jarige letter zetter E. B. P., van dén Haag weg te Loosduinen. Volgens ooggetuigen had hij zich t© ver in zee gewaagd. KIND MEEGELOKT. Te Sittard heeft Vrijdagmiddag een man een 3J jarig meisje meegelokt naar den Weher- weg, die naar Duitschland leidt en waar slechts weinig verkeer is. Op dezen weg heeft hij getracht niet te noemen handelingen met het kind te plegen. Toevallig passeerden 2 vrouwen. De man is toen aan de haal gegaan, maar werd achtervolgd door een in middels gewaarschuwd persoon, die hem heeft weten te arresteeren. De dader is voorloopig naar het politiebureau overgebracht. PASTOOR' OVERVALLEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag om streeks 2 uur is in de r k. pastorie te Leimuiden de pastoor in zijn slaapkamer overvallen door een indringer. De koster, die hulpgeroep hoorde, waarschuwde de rijks- en gemeente-veldwachters, doch toen dezen ter plaatse verschenen, was er van den indringer geen spoor meer te ontdekken. De pastoor, dien men nog geheel onder den indruk van het ge beurde aantrof, deelde mee, dat een 'hem onbekende man zich toegang tot zijn slaapkamer had weten te verschaffen, hem een beddesprei over het hoofd had gegooid en zich daarna met zijn heele lichaam op hem had geworpen. Toen de pastoor zich echter krachtig ver zette en luid om hulp riep, had de inbreker het hazenpad gekozen De verdenking viel op den 20 jarigen W. v. d Bdie in het dorp als on- noozel bekend staat. Tegen den ochtend werd v. d B. van zijn bed gelicht en meegenomen naar de pastorie, waar hem een verhoor afgenomen werd Daarbij viel hij al spoedig door de mand Op advies van den offioier van justitie te Haarlem zal de jongen spoedig naar een gesticht worden gezonden. van heinde en ver. Te New-Orleans (V.S.), is een 75-jarige vrouw gearresteerd, onder de verdenking in den loop van haar leven talrijke mannen van het leven te hebben beroofd. Indertijd bewoonde zij een eenzaam gelegen landgoed in de nabij heid van de Mississippi. Meer dan twintig mannen werden door de toen nog buitengewoon mooie vrouw naar het huis gelokt, waarna zij door haar werden vermoord en beroofd. Volgens berichten wordt de Peruaansche regeering van president Leguia door de militaire omwenteling te Arequipa ernstig bedreigd. Het garni zoen muit onder leiding van de officieren heeft de burgelijke en militaire auto riteiten iif hechtenis genomen en heeft de stad in haar macht. Tot dusver is nog geen bloed vergoten. Volgens de jongste officieele op gave bedraagt het aantal slachtoffers van de aardbevingscatastrophe in Zuid Italië op 23 Juli j.l 1404 personen. In totaal werden 677 mannelijke en 716 vrouwelijke lijken geïdentificeerd, terwijl de identiteit van 11 slachtoffers tot dusver nog niet kon worden vast gesteld, Prins Leopold en prinses Astrid zijn uit de Ardennen teruggekeerd en hebben intrek genomen in het kasteel van Stuyvenberg, dat behoort tot het Koninklijke domein van Laken. Het is daar, dat de prinses de gelukkige gebeurtenis zal afwachten, welke tegen begin September wordt voorzien. Naar de „Pester Lloyd" uit Galatz verneemt, heeft zich aldaar gister avond een verschrikkelijke gebeurtenis afgespeeld. Een dolle hond beet een jongedame zóó ernstig, dat binnen een verloop van twee uur, ook bij haar hondsdolheid optrad Zij rende door de straten der stad en bracht vijftien pers. ernstige beten en krabben toe Kort daarop bezweek zij onder ontzettende pijnen. Van twee door. haar gebeten slachtoffers is de toestand zóó bedenkelijk, dat zij op last der geneesheeren werden geïsoleerd Europa is dezen zomer het tooneel van legermanoeuvres in een omvang, zooals sedert jaren niet het geval is geweest. Juist in September, als de Volkenbondsvergadering te Genève Briand's plan voor een Pan-Europa zal bespreken, zullen meer dan duizend bataljons zich op de exercitie-velden bevinden, zullen officieren en manschap pen zich vertrouwd moeten maken met hetgeen zij in een oorlog te doen zullen hebben, zullen de leiders practische ervaring opdoen, ten einde met behulp daarvan defensiekwesties te kunnen op lossen Een nieuwe Turksche nota inzake den opstand der Koerden is aan Perzië overhandigd. Volgens partiouliere mede- deelingen wordt in de nota het denk beeld bepleit, het Araratgebied te ruilen tegen een even groot Turkisch gebied, waarbij ook met de Perzische belangen rekening wordt gehouden Het gebied, waarop Turkije aanspraak maakt, zoo wordt in de nota gezegd, heeft het noo dig voor de verdediging der grens. Het optreden der Turksche troepen moet niet als een grensscheiding worden beschouwd, maar als een handeling uit noodweer. De Fransche regeering heeft den datum van 8 September voorgesteld voor de bij eenkomst eener Europeesche conferentie te Genève ter bespreking van de organisatie van het regime eener Europeesoh federale unie, in September van verleden jaar door Briand te Genève voorgesteld. Naar een telegram van bet Z T. A uit Arolla (ten W. van Zermatt) meldt, zijn acht Engelsche toeristen bij het beklimmen van een berg omgekomen In de gemeente Buehelsdorf bij Neustadt in Silezië is een jongen, die een draad van een electrische geleiding aanraakte, door den stroom gedood Toen de moeder den knaap van den draad wilde wegtrekken, viel ook zij dood neer, daar de jongen den draad nog Bteeds hield vastgeklemd Ook het kleine kind, dat de moeder op den arm droeg, kwam om het leven In de buurt van Friedriohsdorf, bij Iglau (Ts. Slowakije) is een verkeers vliegtuig van de lijn PraagPresburg gevallen. Van de 14 inzittenden werden Yier op slag gedood. Van de overigen zijn er zes in het ziekenhuis te Iglau gestorven Ook de bestuurder en de monteur waren op slag dood. Twee passagiers zijn er met zware kwetsuren afgekomen. Men vermoedt, dat het vliegtuig in een onweerzóne. geraakt is. Thans wordt het resultaat bekend gemaakt van do volkstelling, die in Mei j.l. in de V.S heeft plaatsgehad Door deze volkstelling is komen vaat te staan, dat de V.S. 152 698.190 inwoners heb ben. Dit is vergeleken mot do vorige volkstelling, die 10 jaar geleden werd gehouden, een vermeerdering van 16,987,000. Het sterkst is de bevolking toegenomen in Californië, nml 65 pet. TELEGRAMMEN^ ZUIDERZEE-VISSCHERLJTEN- TOONSTELLING. ENKHUIZEN (V. D.) Maandag is alhier de Zuiderzee-visscherij tentoon stelling geopend Te 11 uur vereenigden zich een groot aantal autoriteiten en genoodigden in het op het tentoonstel lingsterrein gelegen restaurant ,De 3 haringen". Terwijl het stedelijk muziekkorps het Oud-Wilhelmus speelde, betrad de minister van waterstaat, mt. P. J. Reymer de zaal, waar verschillende personen aan hem werden voorgesteld. Hierna bracht de zangvereeniging „Inter Nos" een aantal liederen ten gehoore. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer G Stapel, voorzitter van het uitvoerend comité De heer W Th. C. Zimmerman, burgemeester van Enk- buiztn, tevens eere-voorzitter van het uitvoerend comité,.sprak vervolgens zijn vreugde uit oy^r *he$, gereedkomen van de Zuiderzeevisscherij tentoon stelling. Na zijn beste wenschen voor de tentoon stelling te hebben uitgesproken gaf hij het woord aan den minister van water staat. Deze memoreerde de geschiedenis van de drooglegging der Zuiderzee. Veel van hetgeen verdwijnen zal, zal men met weemoed gedenken Men vraagt zich thans af"Waar gaat het nu heen Spreker acht het daarom een gelukkige gedachte dat de Zuiderzee visssherij- tentoonstelling juist in dezen tijd ge houden wordt. De regeering heeft niet geaarzeld haar steun ten deze te ver- leenen De tentoonstelling zal veel te aan schouwen geven dat ter verdwijning voorbestemd is, doch als wij de groote belangstelling zien, welke bestaat voor het groote werk dat hier verricht wordt en tevens de vele voordeelen overweegt welke hierdoor ons land ten deel zullen vallen, moeten wij toch tot de over tuiging komen dat het oude zal worden vervangen door hetgeen dat schooner en beter is dan het vroegere Spr verklaarde ten slotte de tentoon stelling voor geopend. Hierna maakten de aanwezigen een rondgang door het tentoonstellingsgebouw. AANGEREDEN. P URMEREND (V D.) Zondagavond is te Ilpendam, bij Café „De Zwaluw" de motorrijder de G. uit Ipendam tegen den 70-jarigen inwoner dezer gemeente opgereden. De oude man sloeg neer en kreeg een hersenschudding en brak beide beenen. De motorrijder die ook kwam te vallen kreeg een hersenschudding en liep vele wonden op. Beide zijn ter verpleging naar de St.-LudwinastichtiDg te Purmerend overgebracht. De toestand van den ouden man was Maandagmorgen zeer ernstig. MIDDELBURG. Zondagavond om streeks kwart voor 11 bevond de 27-jarige autobusbestuurder W. uit Middelburg zich met zijn autobus bij den Sloedam toen hij geen benzine meer had. Hij ging met zijn medepassagier benzine halen en toen hij terug kwam en rechts van den weg liep werd hij door een automobiel, bestuurd door den heer van den B. uit Goes aangereden en dermate gewond, dat hij tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis te Middelburg is overleden. De justitie stelt een onder zoek in of de automobilist schuld heeft. DOOR ONVOORZICHTIGHEID GEDOOD. WADDINXVEEN (V.DBij deu spoordijk van den nieuwen spoorweg Gouda—Alfen, waren onder Waddinx- veen Zondagavond eenige jongens aan het spelen. Onder aan den spoordijk lagen eenige vaten benzine en de jon gens hadden de onvoorzichtigheid om met vuur te spelen. Waarschijnlijk hebben zij dicht bij een der vaten een vuurtje gestookt, want plotseling sprong een vat uit elkaar. Van een der jongens de 13-jarige Nijhoff, werd een been afgerukt. De jongen werd in zorgwek- kenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij Maandagmorgen is overleden. DE ANDRÉE-EXPEDITIE. STOCKHOLM (Y.D.) De Zweedscbe regeering heeft een Andréecommissie ingesteld, welke tot taak heeft, een onderzoek in te stellen naar de lotge vallen van de Andrée-expeditie en met Noorwegen tot overeenstem ming te komen over de eigendomsrechten op het ge vonden dagboek. Aangezien Andrée van Zweedsche nationaliteit was, hoopt men in Zweden, dat de Noorsche regeering de gevonden documenten aan Zweden zal willen afstaan, hoewel de papieren op Noorsch grondgebied en door Noor sche onderdanen gevonden zijn. De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2