Zierikzeesche w Nieuwsbode - abonnement: b| ||b advertentien ?r^",r>X." Maandag 25 Aug. 1930. zierikzeesche courant. tz&vz?""'- Inzending Advertentiën Kermis te Zierikzee. ziirikzez, den 23 Augustus 1930. binnenland. feuilleton. DE DOCTORES. Uit Stad en Provinoie. boltonlud pet jut t 10,—. I Ij I llm# r^rüajlallril ■■liwll WW ■^BIBIIIBm regel. Reelanu» 30 eta. p. regil. Afcoaderlgke aammet. 6 eest. - W MM W W W V ■■■WWBWMWBWWWBW gg ^„gfgk, koröl|, oltorlIJklO uur op doodop*, oitgoof BURGEMEESTER en WETHOÜOERS ran Zierikzee maken bekend: dat de gewone jaarmarkt ot kermis in deze gemeente zal aanvangen op Donderdag 4 September a.s. en acht dagen duren zAI, en dat aanvragen om plaataen voor tenten, kramen enz., ge richt moeten worden tot den Marktmeester, JOH. VAN DÜIVENDIJK, Hooge Molenstraat A 189, alhier. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. EEN MAALGEBOD Naar „Het Volk" verneemt, heeft de landbouwcrisiscommissie, de z.g. commis- sie-Lovink, aan de regeering voorgesteld, bij de wet voor te schrijven, dat in het wittebrood een zeker percentage bloem van inlandsche tarwe moet worden ge bakken. Dit meent bedoelde commissie te kunnen bereiken door te bepalen, dat slechts tarwebloem mag worden afgele verd, waarin een bepaald percentage bloem van inlandsche tarwe is gemengd. DE VERPLICHTE AANSLUITING AAN DE WATERLEIDING. Het Tweede Kamerlid Kersten heeft den minister van arbeid, handel en nij verheid gevraagd: Is het den minister bekend, dat bij een deel der bevolking van Schouwen-Duive- land ernstig bezwaar bestaat tegen de verplichte aansluiting aan de waterlei ding, wijl hun woningen van goede regen bakken zijn voorzien? Is het den minister bekend, dat de Waterl.-Mpij. in de maand Juli reeds de kosten voor levering van water in de maanden Juli, Augustus en September in vorderde, met bedreiging van f 1 kos ten, indien binnen 30 dagen na de uit reiking niet was voldaan? Is de minister bereid, den dwang tot aansluiting op te heffen voor bestaande woningen, als in Zuid-Beveland? Kan de minister zijn invloed doen gel den, dat geen vooruitbetaling gevorderd wordt? AFLOSSING OF CONVERSIE VAN STAATSLEENINGEN. De heer Van Lanschot, lid der Eerste Kamer, heeft aan den Minister van Finan ciën de volgende vraag gesteld: Acht de regeering in verband met den huidigen lagen rentestand en mede gelet op de in de Eerste Kamer der Staten- Generaal ter zake gehouden gedachten- wisseling bij de algemeene beschouwin gen over de rijksbegrooting voor 1930, termen aanwezig om aflossing c. q. con versie in overweging te nemen van som mige der hooger rentende Staatsleenin- gen, bij voorbeeld van de 5 pCt. leening 1918? CONTROLE OP AUTO'S. De controle op de naleving van de voorschriften der wegenbelasting ge schiedt herhaaldelijk op een wijze, die voor de chauffeurs en voor het verkeer zeer hinderlijk wordt geacht. Deze controle geschiedt door de amb tenaren der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, van rijks- en ge- meente-politie en maréchaussée zonder Naar hét Engelsch. 14 Mrs. Stourton kwam binnen, gevolgd door haar man en door Barbara. MacBride sprak met die laatste; hij had in het geheel geen gelegenheid ge had, om meer met Queenie te praten. Zoo voor het oog leek het een zeer opgewekt gezelschapje, knappe mannen die met belangstelling spraken, een mooi meisje is sierlijke kleeding en de beide eenvoudige, huiselijke vrouwen. Het was een opmerking van Barbara die ineens algemeene verlegenheid wekte: „Maar, Qiueenie,, ik geloof dat Mr. Mal- lory geen stréék gedaan heeft! Als dat zóó gaat, zal ik nog moeten surveil- leeren!" „Dat moet je hem dan liever zelf eens vertellen, Barbara!" zei Queenie, weinig geanimeerd. Professor Donnington stond op en noodde: „Ga je mee, kindje?" Queenie keek naar den schilder: „Heeft u mij nog noodig, Mr. Mallory?" William merkte op, dat de klank van haar stem anders was, wanneer zij tot Mallory sprak. teenig onderling overleg en eenige samen werking. Naar aanleiding daarvan heeft de Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland zich tot den minister van financiën gewenjd met het verzoek te bevorderen, dat aan dezen overlast, den autobestuurders aan gedaan, een einde komt door bijv. het verstrekken van een bewijs ter bevesti ging van het motorrijtuig, ten teeken, dat de aangehouden auto reeds is gecon troleerd. HET WEER IN JULI. Aan het maandelijksch overzicht van de weersgesteldheid in Nederland over Juli van het Kon. Ned. Meteorologisch Insti- stuut ontleenen wij: De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele lnad, bedroeg 142 m.M. tegen 71 normaal. In N.- en Z.-Holland, Fries land, Utrecht, op de Veluwe en in Z. Limburg viel 120 tot 145 o/o meer dan de normale hoeveelheid, in Zeeland was de afwijking boven het normale onge veer 75 o/o, Brabant en N.-Limburg 90 tot 100 o/0, in Groningen, Drente, Over- ijsel. en den Achterhoek van Gelderland 45 tot 65 o/0. Het was waarschijnlijk de natste Julimaand sinds eenigszins volle dige waarnemingen bestaan (sinds 1855), Onweer kwam vooral voor op den 1, 2, 3, 4, 14, 24 en 30, verspreide berichten kwamen binnen van den 5, 11, 15—23, 25, 28 en 29. Het aantal uren met zonne schijn, gemiddeld over de 5 hoofdsta tions, bedroeg 180 tegen 196 normaal. ZIERIKZEE. Vrijdagavond vergaderde in het hotel „Juliana" de Zierikzeesche Oranjevereeniging, onder presidium van $en heer J. A. Biermasz. Deze riep de aanwezigen, inzonderheid ,de eere-voorz., de burgemeester, het welkom toe om daarna het voorloopig programma te be spreken. De Zaterdag, 30 Aug., wordt voor het grootste deel ingenomen door de sport. Van 2—6 uur vinden op 't ter rein van „Zierikzee" aam den Zandweg ver schillende sportdemonstraties plaats, ter wijl van 6—7 de eindwedstrijd van de tennismatch plaats vindt. Te 8 uur volgt prijsuitreiking, van half negen tot half tien concert (Kunst en Eer). Om 10 uur heeft een gondelvaart plaats van versier de en verlichte visschersvaartuigen, die met muziek aan boord, de Nieuwe Ha ven binnen komen varen. Tot besluit van dien dag heeft een optocht met versierde lampions plaats. Maandag 1 September van half negen tot half elf 's avonds concerteert „D.O.K.", en 2 September op diezelfde uren geeft „Kunst en Eer" een uitvoering. De heer Joh. Bongertman, die de leiding heeft van de sportdemonstra ties op Zaterdagmiddag, gaf een uitvoe rige uiteenzetting van de diverse athle- tiek-wedstrijden, waarvoor 84 deelnemers zich nu reeds hebben laten inschrijven. Woensdag 3 iSeptember vangen de fees telijkheden des namiddags 1 uur aan, met carillonspel; 2—3 concert „Kunst en Eer" 3 „Die Kleppermarsch", oen attractief nummer, vooral door de medewerking van de jeugdige dilettanten. De motor- behendigheidswedstrijden vragen van 1/2 4 tot Tialf zes de aandacht. Reeds gaven 15 deelnemers zich op. Des avonds kwart voor 8 heeft de aanbieding plaats aan het gemeentebestuur van de fontein in 't Havenpark, terwijl te acht uur de aan bieding volgt van de bekende gravure van de Kon. Familie, welke schilderij in de raadszaal een plaatsje krijgt. Op de tent in 't Havenpark geeft „Kunst en Eer" van 8—10 uur concert, terwijl te 10 uur de luchtbioscoop aanvangt, waar voor een reeks aardige films zijn aan geschaft. Van 10—12 volgt een radio- concer !t (stem van de reus). Na afloop, de traditioneele fokkeloptocht! De stad- „Ja, maar niet om te schilderen", ant woordde hij boud. „In welk geval ik mijn plicht zal doen en naar huis gaan", zei Queenie. Ze zag niet, dat MacBride huiverde, toen zij sprak van haar plicht-doèn. „Nu zal ik gauw van kleeding verwis selen", zei ze toen weer. Professor Donnington had weldra de reden ontdekt, waarom Mrs. Stourton het niet noodig had geacht om er bij te blijven, terwijl Queenie poseerde voor den vriend van haar man. MacBride had wel juist geraden dat Barbara het haar ouders zou vertellen van de verloving van haar vriendin. En bij Mrs. Stourton die zelve in het geheel niet van derge- lijken „nonsens" hield, was het niet opgekomen, dat Everard Mallory ooit eenig gevoelen kon koesteren voor Queenie! Het gesprek was nu algemeen gewor den en toen de professor dat Queenie nog draalde, keerde hij zich tot MacBride. „Ik moet nu gaan. Je wacht zeker op Qlueenie, he? En je komt toch vanmiddag bij ons dineeren?" „Heel graag", antwoordde de jongeman. De Professor nam afscheid. Mrs. Stour ton geleidde hem tot aan de deur en wenschte hem fluisterend geluk. „Wat een aardige jonge man! Queenie zal goed bezorgd bij hem zijn! Ze is bijzonder mooi. Dat zegt zelfs Mr. Mal lory". „Zoo?" vroeg de Professor, grimmig. „Had hij haar maar liever niet geschil derd 1" huistoren zal dien avond met schijnwer pers geheel electrisch worden verlicht. De voorzitter dankte de heeren, die zoo welwillend geweest waren gelden in te zamelen; de burgerij voor den verleenden steun en het gemeentebestuur voor de geschonken subsidie. Een groot deel der gelden is noodig om de armen van de verschillende gezindten te bedenken en de schooljeugd een aangenamen dag te bezorgen. Over verschillende onderdeelen van het programma werd gedebatteerd, maar het voorloopig programma in groote trekken aanvaard; alleen het bloemencorso werd geschrapt door te weinig toegezegde deel neming. Het verleden week uitgestelde con cert van „Kunst en Eer" zal nu Dinsdag avond, bij gunstig weer, op de tent in 't Havenpark worden gehouden. KERKWERVE. Openb. raadsverg., pp Zaterdag 20 Aug. j.l. Alle leden, behalve de heer v. d. Linde, aanwezig. De opening geschiedt door den burgemeester. Na het lezen der notulen en ingekomen stukken, welke laatste alle voor kennisgeving worden aangenomen, komt al eerste punt aan de orde: Ingekomen verzoek van het comité van actie ter verbetering van het veer A.J.-Polder—Zijpe, om een bij drage in de kosten van 1 cent per in woner. De voorzitter geeft gelegenheid voor bespreking. De heer v. d. Sluis vindt den toestand op landbouwgebied niet zoo rooskleurig, vindt het geen alge meen belang en is er niet voor. De heeren Hanse, Viergever en Fondse slui ten zich daarbij aan. Wethouder v. d. Cingel verdedigt het ingekomen verzoek en vindt het wel van algemeen en veel belang. De heer Boot keurt het ook niet af. In stemming gebracht wordt het ver zoek afgewezen met 4—2 st. (de heeren v. d. Cingel en Boot). Volgt nu ingekomen verzoek van den commandant der bur gerwacht J. C. Bravenboer tot het aan brengen van een lichtpunt op den zolder van het gemeentehuis, met het oog op de behandeling en wegbergen der wa pens. Wordt voorgelezen. Weth. v. d. Cingel geeft op verschillende gronden aan, waarom hij het overbodig acht. De heer v. d. Sluis is de tegenovergestelde meening toegedaan. Het verzoek wordt toegestaan met 4—2 stemmen (de hee ren v. d. Cingel en Fondse). Het derde verzoek, aanvraag om erfpacht van ge meentegrond te Schutje door L. van Oeve- ren, W. Hanse, wed. P. v. d. Linde en L. N. den Boer, wordt, nadat de voor zitter de noodige verklaringen en uit leggingen heeft gegeven, zonder discussie en z.h.st. goedgekeurd tegen 2 cent per c.A. (pl.m. f 80 per gemet), voor den duur van 20 jaar. Alsnu volgt nog be handeling der begrooting voor 't dienst jaar 1931. Artikelsgewijze voorgelezen en waar noodig, door den voorzitter toege licht, wordt zij daarna z.h.st., in ontv. en uitg. vastgesteld op f 37124,57. Daar bij de rondvraag niemand het woord ver langde, volgde sluiting op de gebruike lijke wijze. NOORDWELLE. In de op Vrijdag ge houden vergadering van den gemeente raad werd aan het comité van actie voor verbetering van het veer Anna-Jacoba— Zijpe een bijdrage van 1 cent per inwo ner toegekend. Het verzoek van C. H. Molenaar, ;die als no. 2 werd aanbevolen voor secretaris en ontvanger, om ver goeding van zijn gemaakte reis- en ver blijfkosten, wordt, nadat de heer Steur heeft verklaard er niets voor te voelen, omdat ook in het particuliere leven geen onkosten worden vergoed, in tegenstelling met het voorstel van B. en W., van de hand gewezen; enkel de beide wethou ders voor. Tengevolge van het ontslag van den heer de Bruijne en de benoeming „Waarom?" vroeg Mrs. Stourton, met ongeveinsd nieuwsgierigen blik. „Het maakt haar maar ijdel en zelfbe» wust!" „Maar Queenie toch niet!" De Professor zette het gesprek niet voort. MacBride wachtte lang, maar hij zei weinig. Eindelijk trad Queenie in gewonf kleedij het atelier binnen. Ze had meer kleur dan anders en haar optreden was uitdagend. Ze trad op Mallory toe: „Ik zal morgen komen", zei ze. De artist keek haar diep in de oogen en antwoordde zacht: „Natuurlijk 1" „En ook daarna; tot u klaar Is met mij!" „Dat zal nooit zijn, Queenie!" „Dit was weer iets voor hèml" dacht Queenie, „om haar het hof te maken onder de oogen van MacBride!" De „durf" en zijn houding beviel haar. Met den blik naar de schilderij zei ze: „Ik geloof niet, dat vader erg ingeno men was met die uitdrukking!" „Niet dikwijls valt ze ook bij je waar te nemen. Zoo nu en dan. Als ik hier mee klaar ben, zal ik je weer schil deren zooals je daar bent, met dien hoed met veeren op en ook in dat donkergroene japonnetje, met dat tikje goed van het kettinkje, dat je om den hals draagt. Dat zal dan een portret zijn!" Als artist genoot Mallory van 't voor uitzicht. Queenie zei niets en MacBride trad juist aan haar zijde. Heel zwaarwichtig zei hij Mallory goe- van 'den heer Haringman als ambtenaar van den burgerl. stand, wordt de ver ordening, regelende de verdeeling van de Werkzaamheden, gewijzigd. Op het verzoek van C. Kosten, om een half jaar afschrijving van hondenbelasting wordt, omdat de hond na 1 Juli is gestorven, afwijzend beschikt. De herziening van het belastingstelsel, noodig geworden door de nieuwe fin. verh.wet, in behandeling ko mende, zet de voorz. de gevolgen vay 'die wet voor Noordwelle uiteen. De uit- keering per inwoner is voorloopig be paald op f2,6. Voor )de heffing der gem. fondsbelasting stellen B. en W. voor de gemeente te rangschikken in de 3e kl, en voor de pers. bel. in de 8e klasse. Voorts zijn B. en W. van meening, dat de pers. bel. met inbegrip van alle opcenten althans voorloopig gehandhaafd moet blij ven. Voorgesteld wordt daarom voortaan op de hoofdsom pers. bel. 110 opcenten, in plaats van 50, te heffen, zulks omdat de opcenten voor de provincie en het leeningsfonds vervallen en verder de ta rieven voor den 4en en 6en grondslag, ten einde de opbrengst van de 80 extra- daarop geheven wordende opcenten te verkrijgen, zoodanig te wijzigen, dat bij de heffing van de 110 opcenten de totale belasting ongeveer gelijk blijft als thans. Deze voorstellen worden alle z. h. st. aan genomen. Ten aanzien van het hierbij be handelde verzoek van de ver. tot bevor dering van het tuinbouwonderwijs op Schouwen—Duiveland, bestaat bij B. en W. geen overeenstemming. D,e voorz. kan er zich niet mee vereenigen. Als het in gewilligd wordt, kunnen op de opcentej» (pers. bel. in plaats van 110, slechts g0 opc. geheven worden. In de 2e plaats zou hij 't een belastingverlaging achten voor niet-ingezetenen, daar er verschei dene grondeigenaren in naburige gemeen ten wonen. Ook zou er door de grond eigenaren nog weinig profijt van getrok ken worden, daar de opeenten op het pngebouwd slechts pl.m. f430 opbrengen. Liever verlaagde spr. de pers. bel. De heer Boogerd deelt een andere meening. Spr. ziet de belasting als een bedrijfsbe lasting, die niet op andere bedrijven drukt. Bij inwilliging toont men met de, in Noordwelle uitsluitend, landbouwende bevolking mee te leven. De heer Vier gever berekent, dat het slechts een ver laging van f0,40 per H.A. beteekent. Ook hij gevoelt meer voor verlaging van de pers. bel. Dan zou men eveneens kunnen zeggen, dat getoond wordt met de ge heele bevolking mee te leven. Z. h. st. Wordt besloten afwijzend er op te be schikken en een volgend jaar de zaak opnieuw te bekijken. De belooningen van den te Renesse Woonachtigen arts W. H. Verduijn den Boer, worden verhoogd tot f580. Inzake herstel van den toren wordt besloten met den metselaar overleg te plegen. Voor het voor rekening van de Waterl.-Mpij. aanleggen van een buis in den gang van het gemeentehuis, teneinde water aan niet-aangeslotenen te verstrek ken, zegt de voorz., dat wellicht garantie geëischt zal worden. De kosten worden geraamd !op f 30. De beslissing wordt aangehouden. Verder deelt de voorzitter mee, 'dat de eindafrekening schoolbouw thans is binnen gekomen en dat B. en W. thans spoedig het werk zullen opne men. Bij de rondvraag wordt op voorstel van den heer Steur besloten het eind straat voor het gem.huis te herstellen. Ten slotte Wopdt nog besloten zich tot de Waterl.-Mpij. te Wenden om de straat, voor zoover deze door haar voor buizen- aanleg as opgebroken, te herstellen. ELKERZEE. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering werd een subsidie toe gestaan van 1 cent per inwoner aan het comité tot uitbreiding van de overzet- gelegenheid bij Zijpe. Dat gebeurde met den dag, maar begon eerst te spreken toen ze al een eind van het huis waren: „Zijn mijn viooltjes te laat gekomen om te dragen, Queenie?" vroeg hij toen. Hij had er namelijk een gewoonte van gemaakt, om iederen dag bloemen te Sturen. „Ja", luidde haar antwoord, „maar ik zal ze vanavond dragen". „Ik heb graag, Zie je, dat je Wat van mij aan hebt, als ik niet bij je ben!" Ze lachte wat stroef: „O, ik weet, wat je bedoelt. Je hoeft niet bang te zijn voor mij. Ik heb Mr. Mallory al verteld, dat ik niet vrij ben". „Heb je hem verteld van ons engage ment?" „Ik moest je bezoek toch verklaren?'' „Ik ben blij, dat je het gezegd hebt, Queenie". Ik zou Wel willen, dat ieder een het wist! Maar vooral vind ik het prettig, dat hij 't weet!" „Waarom hij zoo in het bijzonder?" „Omdat hij, die zoo veel met je samen is, het hoort te weten! Je bent zoo mooi, zie je, kindje, dat je de menschen moet waarschuwen, dat je verloofd bent! Die man is gewoon menschelijk en dus kon hij anders wel liefde voor je opvatten!" „Wanneer ga je weg?" vroeg ze ip eens, nadat ze een tijdje zwijgende naast «elkaar hadden voort geloopen. „Morgen over veertien dagen. O, Qu eenie, ik wilde wel, dat jij mij niet zoo lang liet wachten! Ik zou zoo graag een „thuis" hebben, ik zou zoo graag mijn „vrouwtje" hebben! Het zou je aan niets ontbreken, kindl" 5 tegen 2 st. t Duivendijks-Elkerzeesch deel van Scharendijke krijgt 2 lantaarns, indien de raad van Duivendijke daaraan wenscht mede te werken. Het verzoek van mej. C. D. Kloet, onderwijzeres aan de openbare school, om in Serooskerke te mogen wonen, wordt van de hand gewezen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om de 50 opcenten op de perso- neele belasting (dienst 1931) te verhoogen tot 100. Dit behoeft geen verhooging van belasting te geven, aangezien in 1931 de 60 opcenten van de provincie op de P. B. vervallen. De gemeente-rekening '29 wordt vastgesteld in ontv. a f 17441,91 en uitg. a f 17312,98ö, goed slot f 128,92ö en een kapitaaldienst in ontv. en uitg. af 20527. BROUWERSHAVEN. In de j.l. Dinsdag gehouden raadsvergadering waren, bene vens de burgemeester en de secretaris, alle leden aanwezig. Nadat verschillende stukken voor kennisgeving zijn aangeno men, wordt op voorstel van den heer van Sluis besloten aan het comité Anna- Jacobapolder—Zijpe een subsidie van 1 cent per inwoner toe te staan onder voorwaarde dat alle gemeenten een der gelijk subsidie verleenen. Dhr. den Boer stemt alleen tegen. Tot een bedrag van f 156,60 wordt het hoofd der school ge machtigd nieuwe leesboekjes voor de o.l. school aan te schaffen. Tevens wordt be sloten voor de o.l. school een nieuwe schoolkachel aan te schaffen en een twee tal kachelschermen. In bespreking komt thans de waterafvoer omtrek trampad. Na breede bespreking worden B. en W. m.a.st. gemachtigd, het werk in eigen beheer op de meest voordeelige wijze uit te voeren. Dhr. Priem wil de buizen over een lengte van pl.m. 60 M. tegelijk laten uithalen. Deze hebben toch geen zin. Het water, begin Spuislop kan dan naar achter de woningen Spuislop wor den afgevoerd. Dhr. van Schelven dringt er op aan in het vervolg de werkzaam heden beter onder de oogen te zien. Een gedeelte is z.i. niet noodig geweest, ter wijl we nu met het water zitten. Aan de orde komen thans de belastingvoorstel len in verband met de nieuwe finan- cieele verhouding tusschen rijk en ge meente. Al valt de nieuwe rijksuitkee- ring voor deze gemeente niet mee, toch blijkt uit het ontworpen stelsel van be lastingheffing, dat een groot gedeelte der belastingbetalers öf geheel vrij komt óf minder zal moeten betalen, alleen de 5 hoogst aangeslagenen zullen meer moeten betalen. Wat betreft de personeele be lasting valt op te merken, dat tarieven, indeeling in de 8e klasse en opcenten zoo zijn genomen, dat de hiervoor door de belastingbetalers te betalen bedragen ongeveer gelijk zullen zijn. B. en W. stellen verder voor de gemeente voor de gemeentefondsbelasting in de 3e klasse in te deelen. Dhr. Priem wil indeeling in de le klasse, met de stemmen van dhr. Priem en Ringelberg tegen, wordt ech ter besloten in de 3e klasse aan te houden. De aanslagen vermogensbelasting ten behoeve van het gemeentefonds, zul len met 50 opcenten worden verzwaard. Al de door B. en W. ontworpen ver ordeningen worden tenslotte ongewijzigd vastgesteld. Bij de rondvraag spreken dhr. Priem en Verhoeff hun misnoegen uit over de door de afgevaardigden naar Zij schudde het hoofd. „Ik zou meer verlangen dan voedsel en kleeding. Ik zou niet thuis kunnen blijven, terwijl jij je tijd in het zieken huis doorbracht. Eer je toekomst geheel bepaald is, zou het dwaasheid zijn, ora te trouwen!" „Het spijt mij zéér, dat je er zóo over denkt. Dan zal ik je iri lange niet kun nen zien, Queenie." „Dat weet ik niet! Vader schijnt er over te denken om mij een paar weken zuidelijker te sturen, om dien mallen hoest kwijt te raken. Hij zei, dat jij dan dicht bij mij zoudt wezen, om naar mij te kijken. Tante, de zuster van vader: Mrs. Edward Grant, heeft mij al zoq dikwijls gevraagd". „Dat is goed nieuws!" riep MacBride, aanmerkelijk verlicht. „Maar wat zal je daar den heelen dag doen, Queenie?" „Wel! nèt wat ik hier doe: Wat lezen, wat teekenen, wat piano of zanglessen nemen; uitgaan met tante. Neen, de tijd zal gauw genoeg omgaan. En je zult mij toch ook wel eens een enkel keertje komen opzoeken, niet waar?" „Ja, dat zèl wel! Eigenaardig genoeg gaat Miss Frampton ook naar Londen, Queenie!" „Miss Frampton?" Ze vroeg dit zóó verbaasd of zij niet wist, wie Margaret Frampton was. „Ja, die vrouwelijke dokter. We staan nu op heel vriendschappelijken voet. Z4 heeft haar laatste examen gedaan. „Zoo?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1