RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 20 AUGUSTUS. HILVERSUM: 5.45 V.A.R.A.-concert; 7 literair halfuurtje; 8 inleiding concert; 8.15 Kurhausconcert: In de pauze: decla matie. Na afloop: persber., declamatie en gram.platen. HUIZEN: 6 gram.; 7 lezing; 7.20 idem; 8 concert; 9 carillonconcert; 10 vervolg concert; 10 persberichten. DONDERDAG 21 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8.01 A.V.R.O. gram.; 10 morgenwijding; 10.30 concert; 12.15 A. V. R, O. kwintet; 2 gram.; 3 solistenconcert; 4 ziekenuurtje; 5 folklore; 5.30 concert; 6.45 sport; 7.15 volksuniversiteit; 8.01 ope ra-concert; 9 orgelconcert; 9.40 voortzet ting opera-concert; 10.30 persberichten; 10.45 dansmuziek. HUIZEN: 8.15 concert; 10 dameskoortje; 10.30 ziekendlenst11.30 K.R.O. Godsdien stig halfuurtje; 12.15 K.R.O.-trio; 1.15 JK.R.O. gram.; 2 N.C.R.V. gram.; 4 N.G-R.V. ziekenuurtje; 5 concert; 6.30 koersen; 6.40 N.C.R.V, orgelconcert; 7.40 N.C.R.V. gram.; 8 Leger des Heils; 10.15 persberichten. VRIJDAG 22 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. orgelconcert; 9 gram.; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10 voordracht; 10.30 ziekenuurtje; 11.30 gram.; 12.15 A.V.R.O. orkest; 2.15 gram.; 3 A.V.R.O. kwintet; 4 V.A.R.A. 4 kookcur sus; 4.45 kinderuurtje; 5.45 concert; 6.50 allerlei. HUIZEN: N.C.R.V. 8.15 concert; 10.30 Bijbellezing; 12.30 concert; 2 gram.; 4 concert; 5.30 orgelconcert; 6.30—7 gram. schouwt dit voorstel als een stap in de goede richting. Voor hem staat het vast, dat verwarming als wordt voorgesteld, meer safe is dan de tegenwoordige. Eén ongelukje en ons mooie stadhuis is weg. De jaarlijksche uitgave vordert voor dit voorstel slechts f70 a f80 en men is op den weg naar algeheele gasverwar- ming van het raadhuis. De voorzitter herinnert aan hetgeen de heer Polak in de Eerste Kamer den mi nister vroeg of de gemeenten niet kon den worden gedwongen de verwarming met steenkolen te staken op de histo rische gebouwen? Dit kon de minister niet toezeggen. Maar wanneer een ge meente voorzichtig wil zijn met zijn histo rische gebouwen, dan zou het goed zijn, dat de kolenkachels verdwenen. Spreker geeft in overweging dit voorstel aan te nemen, wat ook geschiedt. Alleen de heer Panny verzoekt aanteekening dat hij te gen stemde. Aan den heer J. E. ten Haaf wordt vergunning verleend tot het pachten van de jacht aan den Oost Havendijk. Aan de orde stelt thans de voorzitter de aanschaffing van een auto-brandspuit, die voor den aanvang van de raadsver gadering heeft gedemonstreerd. De voorz. deelt omstandig de voorgeschiedenis mee, die geleid heeft tot het laten werken van een auto-brandspuit hier. Toen bekend was, dat in Rotterdam een groote brandweertentoonstelling zou ■worden gehouden, zijn de heer Panny opperbrandmeester, de heer Houdkampen de voorzitter in commissie naar Rotter dam gegaan. Men heeft daar ernstig rond gekeken en verschillende spuiten van di verse fabrieken bezien. Zoo was er een autospuit van de firma Bickers, die der commissie te groot voorkwam voor een stad als de onze met zijn vele nauwe straten en welke spuit men daarom min der manoeuvreerbaar achtte dan despuit van de firma van. der Ploeg, waarbij uitvindingen van den modernen tijd wa ren toegepast en waarvan een voornaam onderdeel was, de „directe koppeling",. De commissie kwam tot de conclusie, dat het wel praetisch zou zijn, wanneer de firma werd uitgenoodigd met deze spuit te komen demonstreeren in Zierik- zee, opdat de raad zich met eigen oogen zou kunnen overtuigen van de capacitei ten van deze autospuit. De firma bleek daartoe bereid. De raad heeft ze zien werken en nu is het de vraag is de raad bereid voor aanschaffing daarvan f6000 te fourneeren? B. en W. en de commissie zijn van oordeel, dat men door te besluiten deze spuit aan te koopen, men zich iets praetisch aanschaft. De heer Doeleman vindt het in deze kwestie vreemd, dat de Opperbrandmees ter twee tegenstrijdige rapporten heeft onderteekend, n.l. een als lid der com missie voor aanschaffing en een van de brandweer, welk college voorstelt ook nog een spuit van de firma Bickers te laten komen. Bovendien staat dit voor stel niet op de agenda. De voorzitter licht toe, waarom het onder de ingekomen stukken werd aan getroffen. Ook de commissie wist niet, evenmin als B. en W., hoe de spuit in de practijk zou blijken te zijn. Aan de brandweer zijn toegezonden de teekenin- gen en beschrijvingen van de spuit voor advies. Dat advies is ingekomen en bo vendien een motie die over B. en W. heengaat, naar den raad, wat de voorz. niet heelemaal correct vindt. De directie, het college dus, wilde ook nog een spuit van de firma Bickers zien. De heer Panny heeft op de tentoon stelling en bij de demonstratie de oven- tuiging gekregen, dat de spuit van de firma van der Ploeg zeer aanbevelings- waard is voor deze gemeente. Vooral die overkoppeling lijkt hem heel praetisch. Na ook van de inwendige constructie op de hoogte te zijn gesteld, heeft spr. van deze spuit een uitstekenden indruk ge kregen. Op de vergadering van de brand weerdirectie was men van meening, dat er nog een spuit van de firma Bickers moest komen en als voorzitter van dat ipoilege heeft sp.r. zich daartegen niet verzet, maar gezegd, dat hij, gezien het practische systeem van overkoppeling, de voorkeur gaf aan de autospuit van de firma van der Ploeg. De heer Doeleman wil wel eens graag hooren of de spuit van de firma Bickers goedkooper is? De heer Panny antwoordt, dat despuit van die firma f 500 goedkooper is dan die van de firma van der Ploeg. Weth. Koopman hecht aan dat verschil in prijs in dit geval niet de minste waar de, want als leeken kunnen de raadsleden toch niet beoordeelen, welke spuit beter is; daarvoor moet men deskundig zijn. De heer Catshoek meent, dat men in deze kwestie wel wat vlug van stapel is geloopen. Toen indertijd in principe werd aangenomen, dat men een motor spuit zou aanschaffen, heeft spr. gedacht, dat men eerst een kostenberekening zou krijgen. Spr. kan niet op het advies van de commissie afgaan, omdat niemand daarin deskundig genoemd kan worden. Hij acht demonstratie van een andere spuit of benoeming van een deskundige tot nader onderzoek gewenscht. De heer Quant informeert naar de ga rantie, die eventueel op de spuit gegeven zal worden. Uit mededeelingen van den vertegenwoordiger van de firma van der Ploeg blijkt, dat drie jaar garantie wordt verleend op de materiëele fouten. Mag dit college van B. en W. wat vlug van stapel zijn geloopen, zegt de heer cle B o ikert, het vorige college Jisp wat de brandweer betrof, nooit vlot van sta pel. Spr. heeft meermalen getracht daar aan een eind te maken, want 't gemeente bestuur is de laatste 20 jaar niet ver antwoord geweest tegenover de burgerij, om bij brand behoorlijk te kunnen op treden met het blusschingsmateriaal. Als de raad het onderste uit de kan wil hebben, aldus de voorzitter, dan kan ze een deskundige benoemen, die na tuurlijk ook weer betaald moet worden. Verschillende gemeenten hebben reeds een spuit als hier gedemonstreerd, aange schaft. Dr. van der Kwast wil weten, hoe de brandweerdirectie er over denkt; die dient toch zeker gehoord te worden? De voorzitter merkt op, dat de gene rale staf van de brandweer op de bur gemeesterskamer is. geweest op zijn ver zoek en haar alles is uitgelegd. Toen B. en W. zich moestenberaden wie naar de tentoonstelling in Rotterdam zou gaan heeft men de brandweerdirectie direct erkend door haar voorzitter in de com missie van onderzoek te benoemen. Men heeft bovendien het ontwerp naar de Brandweer gezonden. Nadat de heer Catshoek nog gevraagd had hoe in de gemeenten waar aan auto spuit van de firma van Ider Ploeg is geleverd, voldoet en de voorzitter daar op antwoordt, dat alleen het feit, dat de eene na de andere gemeente er toe over gaat, zoo'n spuit aan te schaffen, wordt het voorstel in stemming gebracht eii aangenomen met 10 tegen 1 stem. De heer van der Kwast had even voor de stemming de vergadering verlaten. Wordt vervolgd). VELSCHILLENDE BERICHTEN. HOOGWATER. Even snel ais de was van het Vechtwater is opgekomen, trad Zondag onverwachts een daling in, ten gevolge eener veranderde windrichting. Deze daling heeft den geheelen nacht aangehouden, zoodat Maandagmorgen om 10 uur de stand in Zuylen 51 c.M. boven A.P. bedroeg. Het scheepvaartverkeer kon dientengevolge weer toegestaan worden, terwijl eveneens begonnen werd met het opruimen der nooddammen langs den straatweg, daar deze het verkeer belem merden. Er is intusschen enorme schade aan tal van landerijen en vooral aan tuin derijen aangericht. Veel groenten en een belangrijk deel van den aardappeloogst zijn verloren gegaan. EEN MOTORFIETS VERPLETTERD. - Zondagavond tien uur is nabij Venlo een motorfiets, waarop de slagersbediende Ja cobs zat en zijn meisje mej. Mulder op de duo, in volle vaart tegen een boom gereden, waardoor beiden op slag gedood werden. De lijken zijn door de politie in beslag genomen, doch later vrijgegeven en naar Venlo vervoerd. Het motorrijwiel was totaal verpletterd. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Zon dagmorgen werd tusschen Slochteren en Hoogezand het 7-jarig zoontje van den arbeider K. getroffen door een draad van de bovenleiding van de provinciale laag- spanning, die door tot nu toe onbekende oorzaak had losgelaten. Het knaapje, dat in aanraking kwam met een eleetrischen stroom van 220 volt, was op slag dood. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Maandag ochtend reed onder de gemeente Vinken veen het echtpaar Zuiddam, dat een ma- nufactuurzaak te Breukelen dreef, per auto van Vinkeveen naar Breukelen. In een bocht raakte de echtgenoote van dhr. Zuiddam, die den auto bestuurde, de macht over haar stuur kwijt, waardoor de auto in de sloot reed. De heer Z. werd levenloos opgehaald. Toen men zijn vrouw tenslotte had bevrijd, gaf z&j ilog teekenen van leven. Zij werd bij den vee houder van W. binnengebracht. Daar is zij eenige uren later aan haar verwon dingen overleden. ONGELUK MET EEN LIFT. In hotel Suisse in de Kalverstraat te Amsterdam waren twee liftjongens, ongeveer 18 jaar oud, aan het spelen. Een van hen, die in de lift was, waarvan de deur niet was gesloten, drukte plotseling op een knop, De lift kwam daardoor in beweging, waardoor de andere jongen C. K. ge naamd, tusschen de lift en vloer be kneld is geraakt. Hij was ,op slag dood. De brandweer heeft het lijk van K. moe ten verwijderen. EEN VECHTPARTIJ. Maandagnacht heeft te Kampen een geweldige vecht partij plaats gehad tusschen boerenzoons uit den omtrek, waarbij een duchtig ge bruik is gemaakt van messen. Het slag veld was de Grafhorsterdijk op de grens van Kampen en IJselmuiden. De aanlei ding tot het gevecht was minnenijd. Het ging tusschen twee groepen: de Onder- dijkschen en de Bovenbrugschen. Bijna alle vechtersbazen, een 20-tal, liepen min of meer ernstige verwondingen op, zoo dat de plaats van gevecht nog te kennen is door plassen bloed. Een 21-jarige jon geman kreeg een diepe messteek in den rug, die tot de long doordrong. Hij is naa^ het ziekenhuis vervoerd en verkeert in levensgevaar. Een ander is de pols ader doorgesneden en leed zeer veel bloedverlies. De rijks- en gemeentepolitie zijn urenlang bezig geweest om de da ders te vinden. De messen zijn in de derde hand in beslag genomen. EEN WOONWAGEN VERNIELD. De Gooischc (motor)tram die Maandagavond van het Weesperpoortstation te Amster dam is vertrokken, heeft even vóór de Vinkenbrug een woonwagen die 't tram spoor overstak, aangereden. De wagen is totaal vernield, de bestuurder-eigenaar is gewond en ook de trambestuurder kreeg wonden in hel gezicht door glasscherven. Een der paarden had een poot gebroken en moest worden afgemaakt. DE BRUIGOM HAD ER GENOEG VAN. Dezer dagen zou te Koudekerk (aan den Rijn) voor den ambtenaar van den burgerlijken stand een paartje in den echt worden verbonden, schrijft het „U. D." De bruidegom was afkomstig uit Wa- geningen en was met zijn familie reeds 's avonds vóór het voltrekken van het huwelijk bij de bruid, te Koudekerk woon achtig, gearriveerd. Men zou den nacht alvast maar doorbrengen met een fuifje, welke vreugde evenwel spoedig telkens door de familie van den bruidegom werd gestoord. Toen het uur voor de voltrek king van het huwelijk was aangebroken, was de bruidegom noch zijn familie te vinden. De bruidegom had, met achter lating van zijn nu treurend bruidje, de terugreis naar Wageningen aanvaard in plaats van naar de trouwzaal te gaan. Na van de teleurstelling eenigszins te zijn bekomen, werd de avond toch nog in vroolijke feestvreugde, maar nu zon der bruidegom doorgebracht. VAN HEINDE RN VM2L Op de Boheemsche zijde van het Reuzengebergte is een ernstig ongeluk gebeurd. Een postauto is in een bocht gaan slingeren, reed door een ijzerdraad- versperring aan den kant van den weg en stortte van een helling af, waarbij de wagen over den kop ging. De passa giers kwamen onder de bus terecht. Acht personen werden gedood en zes gewond. Te Zagreb (Joego-Slavlë) is Zondag het eucharistisch congres gesloten, dat daar Vrijdag geopend was. Naar aanlei ding van het congres werd Zaterdag avond een vuurwerk gegeven, dat wel een 60,000 kijkers trek. van wie er eenige duizenden op een spoordijk stonden. De menschen waren zoo vervuld van het vuurwerk, dat zij niet hoorden dat ei een trein aankwam. Deze trein reed in de menigte. De gevolgen waren verschrik kelijk. Meer dan 140 menschen' werden door den trein geraakt. Drie waren er op slag dood, 15 zwaar gewond, van wie er 3 in het ziekenhuis gestorven zijn, terwijl de andere 12 in levensgevaar ver- keeren. Een vaartuig dat te Calcutta 54 werklieden uit een spinnerij van den eenen oever van de Hooghly naar den anderen overbracht, is omgeslagen. Van de opvarenden zijn 22 man gered, de overigen worden vermist. Uit Hefèingfors wordt gemeld, dat op het Kallapesimeer in de nabijheid van Kuopio in Finland een ernstig ongeluk is gebeurd. Een plezierjacht met 6 pas sagiers sloeg om. Toen een in de nabij heid gelegen stoomschip te hulp kwam, was het jacht reeds gezonken en waren alle opvarenden in de diepte verdwenen. Yan Lear Blaok, de bekende millionnair en eigenaar van het dagblad Baltimore Sun, is van zijn jacht gevallen en verdronken. Van Lear Black maakte, zooala men weet, verscheiden lange- afstandvliegtoobten met Fokker-vlieg tuigen, bestuurd door Nederlandsche piloten. De kapitein van Van Lear Blaok's jacht „Sabalo", deelde mede, dat hij meent, dat Yan Lear Black op de reeling van bet sohip zat, toen dit onverwacht door een hooge golf werd gegrepen; de eigenaar verloor het evenwicht en kwam in het water terecht. Het jaoht bevond zich op een kruistocht ter hoogte van New-Jersey op circa tien mijl van de kust. Te zamen met schepen van de kustwacht wordt naar het lijk van den omgekomen millionnair gezocht. De direotie van de Antwerpsche wereldtentoonstelling deelt mede, dat tijdens de Maria-Hemelvaartsfeesten, die van Vrijdag tot Zondag werden verlengd, voor ruim 1.250.000 francs toegangs kaarten werden verkocht. De abonnó's, meer dan 150,000 in getal, niet inbe grepen, werd de tentoonstelling Vrijdag door 74,000, Zaterdag door 66,000 en Zondag j 1 door 87,000 personen bezocht. In totaal heeft het tentoonsfellingsbe- stuur aan entreekaarten reeds 20 millioen francs ontvangen. Reeds wordt er aan gedacht de ten toonstelling eenige weken langer te laten duren dan aanvankelijk was voorzien en het is dan ook niet onmogelijk, dat zij in plaats van op 2 November eerst op 1 December definitief zal worden gesloten INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten ver an hvoordeljjkheid der redactie). Copie wordt niet teruggezonden Zierikzee, 20 Aug. 1930. Geachte Redactie! Ofschoon het in het voornemen ligt van het Comité op anoniem geschrijf niet in te gaan zullen we ditmaal voor „Op merker" een uitzondering maken. Zooals do waard is, vertrouwt hij zijn gasten, zegt een spreekwoord. Nu „Een Opmerker" zoo vriendelijk is te veronderstellen, dat het Comité van Actie voor de verbetering van het veer Zijpe—Anna-Jacoba „verlekkerd (is) op een. overbodig reisje naar Den Haag ten koste van het algemeen" zullen wij zoo vrij zijn het e* voor te houden dat juist „Opmerker" van dit allooi is. Wij zullen wel niet ver van de waar heid zijn, als wij veronderstellen, dat juist „Opmerker" voordeel meent te heb ben van den tegenwoordigen toestand bij het Veer en dat hij dien toestand maar het liefst zoo lang mogelijk zou zien bestendigd, al is het dan ook ten koste van het algemeen. Wij zullen overigens de opmerkingen van dezen „Opmerker" maar laten voor wat ze zijn. Zijn toeleg is, ondanks het laag-bij-de-grondsche duidelijk genoeg. Daar vliegt niemand op Schouwen en Duiveland in. Indien hij zich kan opwerken tot de ridderlijkheid bij dergelijke verdachtma kingen met open vizier te strijden, zal er wellicht aanleiding voor ons zijn, zijn opmerkingsgave wat te hulp te komen en hem eens duidelijk te maken, dat hij blijkbaar niet de meest aangewezen per soon is, als voorlichter van autoriteiten en publiek op te treden. Voor de plaatsing onzen dank, HET COMITÉ VAN ACTIE. TELEGRAMMEN. NIEUWE KINDERZEGELS. AMSTERDAM. (V.D.) Het Persbur. Vaz Dias meldt: Bij de nieuwe post zegels, welke in December a s ten bate van het verwaarloosde kind zullen worden uitgegeven, wordt een zegel toegevoegd, uitgevoerd in koperdruk. Dit fraaie zegel zal hooger in prijs zijn dan de overige postzegels, maar ongetwijfeld om de bizondere kunstwaarde, vooral onder verzamelaars wel zeer gewild zijn. De onderwerpen brengen op zeer te loven wijze de bescherming van het kind in een mooie voorstelling tot uiting. DE ONBEWAAKTE OVERWEG UTRECHT (VD.) Hedenmorgen om streeks half 9 is ter hoogte van de Vechtbrug een noodlottig ongeval ge beurd. Bij een van de vele kleine spoor wegovergangen, die uitsluitend zijn bestemd voor particulier gebruik en wel vnl. voor boeren, die in de nabijheid hun landerijen hebben liggen. De 89-jarige schilder H A. van den D uit Kuilenburg, was bezig bij deze overweg zijn werkzaamheden te ver richten. Blijkbaar heeft hij den sneltrein die uit de richting Amersfoort kwam, op weg naar Utrecht, te laat bemerkt Hij werd gegrepen en op slag gedood. AANBESTEDINGEN. MIDDELBURG. Door den hoofd-ingeni- e.ur-directeur van den Rijks-Waterstaat is aanbesteed het aanbrengen van zinkstuk- ken met stortingen voor den kop van strandhoofd 26 en het leveren en verwer ken van stortsteen voor de koppen van de strandhoofden 23 en 24 aan de Oude Hoeve aan de Noordkust van Schouwen. De vaste som was f 11000. De voordeelig- ste inschrijver was N. v. d. Linde te Scharendijke, met 1214 scheepston steen. HITTEGOLF IN SPANJE. PARIJS. (V.D.) Naar uit Madrid wordt gemeld, heerscht de hittegolf thans in Spanje. De bevolking heeft hevig van de onnatuurlijke warmte te lijden Te Fergenal de la Sierra steeg de thermometer Dinsdag zelfs tot 55 gr. Celsius. WEIGERACHTIGE BOEREN. KOWNO (V.D) Uit Moskou wordt gemeld, dat in een officieele verklaring wordt medegedeeld, dat de boeren, on danks alle pogingen der autoriteiten, blijven weigeren hun graan af te geven Voor de ambtenaren, die belast zijn met de inzameling van het graan, is een program van werkzaamheden op gesteld, dat in de eerste helft van Augustus slechts voor 28 °/0 kon worden uitgevoerd. Tijd vat hoogwater m van laagwator. over de maand Augustus. HoogwaterLaagwater D. 21 v.m. 11,57 nm v.m. 5,09 nm. 17,54 V.22 0,37 13,05 6,20 18,53 Z 23 1,39 14,05 7,10 19,45 Z. 24 2,37 14,59 8,00 20,83 M.25 3,31 15,46 8,41 21,16 D. 26 4,20 16.30 9,26 21,57 W.27 5,01 17,11 10,08 22,40 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,80 Mot het oog op den ingovoerden Zomer tijd, gelieve men bjj bovenstaande cijfers één uur bg te tellen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 19 Augustus, f1500: 2279. f1000: 6302. f100: 1998, 7972, 14139, 18599, 19557. Trekking van 20 Augustus. f5000: 11401. f1000: 4868, 18063. f400: 3307, 11331. f200: 8338. f 100 5484, 14905, 19535, 20077. SPORT. KORFBAL. He klasse S.D.K.B. ZIERIKZEE, 9 Aug. Excelsior II-S.R.V. I: 2—0. BURGERLIJKE STANDEN» Over de maand Juli. OUWERKERK. Overl.: Leendert Manni, 68 j., wedn. van Henderina Hoek. MARKTBERICHTEN. BEURSOVERZICHT VAN 19 AUG.: 5%NW.S. 1918 flOO, f500, (1000, 102}, 102J|, 103; 5%NW.S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101 102\, 102$; 4J NWS. 1916, f 100, f 500, f 1000, 101$, 102*102$'; 4} °/0 NWS 1917, f 100, f500,f 1000, 101 102$, 102}4% NWS. 1916, f 100 f 600, f 1000, 100, 100|, 100 Ned Handels-Maatschappij A 156} Kon. Petr. A. 371$ H V.A A 398 Java Cultuur A. 312; Deli-Batavia A 298; Senembah A. 309; Amsterdam Rubber A 95}; Nederl. Scheepvaart- Unie A. 144$ Kon. Nederl Stoomb - Maatsch.ij A "66 Philips G.B.v A 322 Margarine-Unie A. 229} Ford A 258} Anaconda 95}; Bethlehem Steels 80$ AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. Marktoverzicht der vorige week, door Jac. Knoop, makelaar in aardappelen enz. Nassaukade 158, tel. 81431, Amsterdam. J.l. Zaterdag waren er geen Zeeuwsche aardappelen aan de markt, maar lagen er enkele schepen aan den IJkant, daar deze door het hooge water niet in de stad konden komen. Prijzen van Zeeuwsche bonten en blauwen waren zeer hoog en werden deze soorten gevraagd. Zeeuw sche eigenheimers werden vlug gelost. 18 Aug. werden de volgende prijzen ge maakt: Zeeuwsche bonten f 3,85—4; id. blauwen f 3,854; id. eigenheimers f 3,1.0 —3,20; id. bl. eigenheimers f 3,25—3,50; per H.L. ROTTERDAM, 18 Aug. Binnenl. granen. Tarwe ruim aangeboden, lager verkocht van f 9,25 tot f 10,25; prima uitgezochte partijtje daarboven betaald. Gerst, cheva lier, van. f 7—7,50; haver van f 5,50— 6,50; groote klein groen van f 8—12,25; schokkers van f 10—18; uitgezochte kwa liteit flink daarboven betaald. Zeeuwsche en Z.-Holl. ajuin. Aanv. 2000 H.L. Niettegenstaande den zeer ge ringen aanvoer was de handel uiterst traag. Groote werden verhandeld van van f2,10—2,35 en kleine van f 2—2,15 per 60 K.G. op den wal geleverd. 19 Aug. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd: 43 veulens, 180 ma gere runderen, 461 vette- en graskalve ren, 194 nuchtere kalveren, 429 schapen en lammeren, 49 biggen, 13 bokken of geiten. Prijzen voor: vette koeien, le kw. f 1-1,15; 2e f 0,90-0,99; 3e f 0,80- 0,90; stieren, le kw. f 0,82—0,96; 2e f 0,68-0,82; 3e f 0,60-0,68; kalveren, le kw. f 1,43—1,55; 2e f 1,25-1,36; 3e f 1,10 1,20. Prijzen voor melkkoeien f 300— 395; kalf koeien f 270—360; stieren f 180 —510; pinken f 150—190; graskalveren f 60—130; vaarzen f 190—275; werkpaar den f 190—320; slachtpaarden, f 160—310; hitten f 90—180; nuchtere kalveren f 16 —23; fokkalveren f 20—27; biggen f 15 -25. Eieren. R'damsche veiling. Aange voerd 130,000 stuks. Prijzen' voor kipeie- ,ren f 4—6,55; eendeieren f 5—5,70. GOES, 19 Aug. Boter f 0,80; eieren f 5,30. Aanvoer V.P.Z. 12941 stuks, f5,70 per 100 stuks. Coöperatieve Veiling ZlerlKsee. Veiling van 15 Augustus. Peren: clapps 5—14; .précoce 6—16; N.- Holl. suikerpeer 6—8; kriekpeer 2; spui- peren 6; oomskinderen 2e 11; valperen 1 —6; appels: val 1—7; pruimen: washing- ton 19; reine victoria 1022; blauwe prui men 8—10; boerewitte 24; lierpruimen 21; krozen 7; snijbooneri 1—16; suikerboonen 5—14; sjalotten 3—4; augurken 5—21: tomaten 3e 3—4; alles per k.g.; eigen heimers f 4,10; bonte aardappels f 3,20; per 100 k.g.; wortels f 4,10; rabarber f 5; per 100 bos; bloemkool f 0,60—21; roode id. f 6—8; spits id. f 1; savoije idi. f 6— 13; witte id. f 2,80; andijvie f 0,70; per 100 stuks; meloenen f 0,46 per stuk. Stoomzuivelfabriek „De Duif". Prijs der boter f 1,05 per pond WEBRBBRICHT. Hoogste barom.st. 769,1 te Vardö. Laagste 745,9 Vestmanöer. Verwaoht tot den avond van 21 Aug.: zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, lioht tot half be wolkt, later wellicht toenemende bewol king, droog weer behoudens later geringe kans op onweer, iets warmer Fietsers licht op: Van 20—21 Aug. van 8,45 a. 5,23 m. 21—22 8,43 5,24

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2