RADIO-PROGRAMMA. MAANDAG 18 AAGUSTUS. HILVERSUM: 6 Harmonieorkest; 7,15 tooneelhalfuurtje; 8,01 concert; 9 tooneel; 9,45 concert; 10 persberichten; 10,10 viool concert; 10,25 populair concert; 11 gram. HUIZEN: 6 concert; 6,30 koersen; 6,40 gram.; 7,30 lezing; 8 idem; muz. medew. chr. radio-orkest; 10 persberichten. DINSDAG 19 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8,01 A.V.R.O. gram.; 10 morgenwijding; 10,30 concert; 72,15 A.V. R.O.-kwintet; 2 gram.; 3,30 concert; 4,30 kinderkoorzang; 5 verhaaltjes; 5,30 con cert; 7,15 volksuniversiteit; 8,01 concert; 8,30 kamermuziek; 9 voortzetting concert; 9,30 voortzetting kamermuziek; 9,50 voort zetting concert; 10 persberichten; 10.15 revue „Sotternij en Satyre"; 11,30 gram. HUIZEN: K.R.O. 8,15 gram.; 11,30 gods dienstig halfuurtje; 12,15 K.R.O.-trio; 1,15 gram.; 2 vrouwenuurtje; 5—6,30 gram.; 6,30 koersen; 6,40 gram.; 7 lezing; 7,30 lezing; 8,01 concert; 9,30 tooneel; 11 gram. WOENSDAG 20 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. orgelconcert; 9 gram.; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 voordracht; 10,30 ziekenuurtje; 11,30 gram. 12,15 V.A.R.A.-septet; 1,45 gram.; 2,80 kin dermatinee; 3,30 maak het zelf; 4,30 or gelspel; 5 vraaghalfuurtje voor kinderen. HUIZEN: N.C.R.V. 8,15 concert; 10,30 ziekendienst; 11 gram.; 11,30 harmonium bespeling; 12.30 concert; 2 idem; 3 chr. lectuur; 3,30 vervolg concert; 4,15 gram.; 5 ziekenuurtje. BURGH. Zondag j.l. was een uitgezochte dag* van zonneschijn en betrekkelijke windstilte, zooals de maand Augustus er ons, helaas, tot dusver nog weinig ge schonken heeft. Een druk en gezellig verkeer van auto's, fietsen en wandelaars van en naar het strand te Westenschou- wen, waar volop van bad en frissche zee lucht werd genoten. Jammer, dat vele vreemdelingen, die vol moed in 't begin van het seizoen hierheen kwamen, luste loos en teleurgesteld door het aanhou dend ongunstige weer zijn vertrokken. Wij willen hopen, dat de rest van oogst maand gunstiger moge zijn. OUD-VOSSEMEER. De chauffeur van de auto-melkwagen Van de zuivelfabriek „Vac'ea" te Oud-Gastel, is Zaterdagavond laat onder de gemeente Steenbergen van den dijk in een sloot gereden door onbe kende oorzaak; de chauffeur moest in bewpsteloozen toestand vervoerd worden- naar het Ziekenhuis te Steenbergen; een der polsen was gebroken en verder was hij ook nog verwond. Twee jongens uit Oud-Vossemeer waren mede in de auto gezeten; een kreeg een vleeschwonde in de dij, de andere kon onmiddellijk om hulp snellen, gelukkig, want anders was er waarschijnlijk nog gevaar voor ver drinken van den chauffeur geweest; de auto is voor een groot deel vernietigd. b KON. BEZOEK AAN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Zaterdag bracht de Kon. Familie het aangekondigde bezoek aan Oost-Z.-Vlaan deren. Toen Zaterdagochtend te 8 uur de Koninklijke trein te Vlake arriveerde, waren daar ter begroeting aanwezig de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. Quarles van Ufford, alsmede de bur gemeester der gemeente Schore, waar onder Vlake ressorteert. Tijdens de wanj deling van den trein naar de boot on derhield de Koningin zich met den bur gemeester van Schore. Vooraf waren de leden van Ged. Staten van Zeeland met jden griffier der Staten reeds aan boord Van de prov. boot „Luctor et Emergoi'' gegaan. Met deze boot, waarop de Ko ninklijke vlag werd geheschen, werd de reis via Hansweert naar Terneuzen ge daan. Te half tien meerde de „Luctor et Emergo" in de buitenhaven van Terneu zen, waar ter begroeting aanwezig was de burgemeester van die gemeente, de heer J. Huizinga, Bij de aanlegplaats stonden de reeds Overgezette hofauto's en enkele andere auto's gereed, waarna men langs den kortsten weg naar Axel reed. Van Axel werd naar Zuiddorpe gereden, waar vlag gen en versiering aantoonden, dat men ook hier het hooge bezoek ten zeerste op prijs stelde. Van hier vertrok de stoet naar Sas-van-Gent en Philippine naar Ter- neuzen, waar allen zich opnieuw aan boord begaven van de „Luctor et Emer go", die spoedig de Schelde opstoomde naar Walsoorden. Na den boottocht ,en do lunch', waar aan 22 personen deelnamen, kwam de „Luctor et Emergo" te half drie aan den steiger te Walsoorden aan, waar intusschen ook de auto's heen waren ge reden. Verder ging de tocht door den Kruis polder en langs den Paal naar Grauw en Langendam. Over Sandberg en Zee gat werd Clinge bereikt. Na Clinge was het de gemeente St.-Jansteendie met een bezoek vereerd werd. Het was al laat toen de stoet stopte voor het gemeentehuis van Koewacht, waar men den geheelen dag met onge duld het blijde uur van inkomste der landsvrouwe had verbeid. Het was de laatste gemeente geweest, die men be zocht voor aan het eind- en niet het minst belangrijke deel van den tocht te komen, namelijk het aloude stadje Hulst, dat zijn 750-jarig bestaan herdacht. De geheele stad was in feestdos. De zwaar bewolkte lucht was in den namiddag weggetrokken en een heerlijke zon be scheen de Groote Markt, het centrum der feestvreugde, toen de Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana voor 't stad huis aankwamen. Nadat de Koningin de honderd man sterke eerewacht van den Vrijw. Landstorm in Zeeuwsch-Vlaande- ren had geïnspecteerd, werden de vor stelijke personen op de trap van het stadhuis begroet door den burgemeester, den heer Trufino. De burgemeester hield een toespraak en bood aan het einde daarvan het gedenkboek der „Hulster- sche Stede" in prachtband de koningin aan, waarop H. M. met een kort woord voor de ontvangst dankte. Nadat thee was rondgediend begaven de koninkl. be zoekers zich naar het bordes terug om onder het baldakijn het voorbijtrekken van den schilderachtigen historischen op tocht gade te slaan ter eere van het 750- jarig bestaan der stad gehouden en voor stellende den opbloei van Hulst en Hul sterambacht tijdens de Kruistochten. De stoet, waarin een negental praalwagens werd medegevoerd, bestond verder uit 200 figuranten in kleurrijke gewaden, zan gers en klaroenblazers. Nadat de stoet voorbij getrokken was, zong een koor van 600 schoolkinderen het Wilhelmus en andere liederen, terwijl een mannen koor uit Bergen-op-Zoom zijn medewer king verleende. Omstreeks zes uur was het feest af ge- loopen. De vorstelijke personen begaven zich onder hartelijke toejuichingen van het publiek naar de auto's om te circa zeven uur per stoomboot uit Walsoorden naar Hansweert te vertrekken en van daar via Vlake met den koninklijken trein naar het Loo terug te keeren. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Iji de Vrijdagavond ten stadhuize te Middelburg gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel v. d. Zeeuwsche eilanden, waren aanwezig 14 leden. Afwe zig waren de heeren M. Laernoes, de Vos, Enzlin, Klok, Anker, v. d. Berg, P. G. Laernoes en Olthoff. De ingekomen mededeelingen werden alle voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel om niet in te gaan op het verzoek van de Vereeniging tot be vordering van het tuinbouwonderwijs op Schouwen-Duiveland te Haamstede, om f 250 bijdrage in het tekort, werd door den voorzitter nader toegelicht, met er op te wijzen, dat het een principieel standpunt is, dat de Kamer geen tekor ten moet helpen dekken, doch dat het bureau wel voelt voor een subs'iclie als die wordt gevraagd. Waar een lid van de commissie van financiën wees op de bescheidenheid der vereeniging om niet eerder steun te vragen, wees spr. er op, dat reeds twee jaar geleden hij en de secretaris Schouwen bezochten en den voorzitter der vereeniging toen reeds een wenk werd gegeven, 'dat het bureau voor een subsidie veel voelde; spr. begrijpt dan ook niet, waarin de bescheidenheid bestaat. De heer Bosman vroeg of men niet zal komen tot steun aan een Coöp. Vereeni ging. De voorzitter zeide, dat de coöpera tieve vereeniging alleen het onderwijs krachtig steunt. Mocht er een subsidie verzoek inkomen, dan kan het echter nader onder het oog worden gezien. Het voorstel tot afwijzende beschik king werd z.h.s. aangenomen. Het voorstel van de heeren Jeronimus en Mes, om' de regeering te verzoeken ten spoedigste zoodanige maatregelen voor te bereiden, dat de ongelijkmatige provinciale belastingdruk worde geëga liseerdtegenover welk voorstel het bu reau afwijzend stond, werd verdedigd door den heer Jeromimus. Spr. meende, dat dit onderwerp wel degelijk recht streeks de belangen van handel en in dustrie raakt. Het voorstel werd ver worpen met 10 tegen 4 stemmen. ONDERWIJS. Bij Ken. besluit is benoemd tol leeraar aan de R.H.B.S. te Zierikzee, dr. J. C. Röhner, thans tijdelijk leeraar aan die school. Bij het te Rotterdam gehouden exa men voor de hoofdakte slaagde o.m. de heer A. J. v. 't Leven te Kerkwerve. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen teekenen, akte M. a slaagde o.a. de heer P. H. v. d. Weele, geboren te Zierikzee. BRU1NISSE. Te 's-Gravenhage slaagde de heer L. W. Zoeter voor de acte tee kenen M.O. LANDBOUW EN VEETEELT. DE NIEUWE PRIJZEN VOOR KUNSTMEST. Voor zwavelzure ammoniak voor leve ring in het bemestingsjaar 1930-'31 zullen de volgende prijzen gelden: Augustus 1930 f9,55; Sept. '30 f9,65; Oct. '30 f9,75; Nov. '30 f 9,85; Dec. '30 f 9,95; Jan. '31 f 10,05; Febr. '31 f 10,15; Maart '31 f 10,25; Apr.-Juni '31 f 10,35; per 100 k.g., los verladen, franco per schip of spoor, ter keuze van verkooper, geleverd. Voor levering in zakken wordt een toeslag van tenminste f 0,35 per 100 k.g. in rekening gesteld, zonder aftrek van tarra. HET SUIKERINVOERWETJE. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de wet van 1 Augustus 1930 tot heffing van een compenseerend invoerrecht op sommige soorten suiker 17 Augustus in werking is getreden. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Scherpenisse, ds. G. C. Severijn te Waarder. THOLEN. Na op Zondag 17 dezer des morgens bevestigd te zijn door zijn zoon, ds. J. R. Wolfersberger van Cubaard, met de woorden Ruth 1 li6, deed ds. H. K. Wolfersberger, overgekomen uit Noorde loos, des namiddags zijn intrede alhier. Spr. bepaalde zijn gehoor bij 2 Corinthe 4 24, het middelste gedeelte: „Maar wij zijn medewerkers Uwer blijdschap". Na de predikatie werden de gebruikelijke toespraken gericht tot consulent en ring broeders, welke allen tegenwoordig wa ren, zijn zoonkerkeraad, kerkvoogdij, ge meente, voorlezer, organist en koster. Ds. de Gidts sprak daarna namens kerkeraad, gemeente en ring, waarna de gemeente haar nieuwen leeraar toezong ps. 118 12. LUCHTVAART. DE „R 100" THUIS. Het Engelsche luchtschip „R 100" is Zaterdag behouden van zijn Canadeesche reis teruggekeerd. Nadat de R 100 om' elf uur aan den meermast te Cardington was vastgemaakt en de douane de noo- dige formaliteiten had verricht, gingen de passagiers van boord. Het luchtschip heeft de terugreis rond 3000 mijlen afgelegd in 57 uren. De passagiers waren verrukt over hun vlucht. De R 100 moet zoo gelijkmatig door het luchtruim gegleden zijn, dat een glas water, dat bij het vertrek op een der tafels was gezet, bij aankomst nog net zoo dus zonder dat er een druppel gemorst was daar stond. En dat ondanks het feit, dat het luchtschip een tamelijk heftigen storm te verduren gehad heeft. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. DE KARAKORUM-EXPEDITIE. Een Reuter-telegram uit Srinagar be richt, dat de Karakorum-expeditie onder leiding van het echtpaar Visser daar vei lig is aangekomen. Op haar weg had de expeditie groote moeilijkheden te over winnen, als hevige storm en koude en zware sneeuwval. De eerste poging om den Karakorumpas over te trekken moest worden opgegeven, de tweede gelukte échter. Een geheel onbekend en onher bergzaam gebied ten Westen van Shyck Kashmir is in kaart gebracht. De expeditie is thans twee jaar onder weg geweest en heeft haar voergenomen programma succesvol uitgevoerd. RADIONIEUWS EEN VERBODEN UITZENDING V,oor de V.A.R.A. zou Zaterdagavond de secretaris, de heer G. J. Zwertbroek, voor de zevende maal spreken over „De Geschiedenis van den Radio-Omroep in Nederland". Het is echter niet gebeurd omdat, naar de heer Zwertbroek mede deelde, de controle-commissie (dit is niet de commissie voor het algemeene pro gramma) deze uitzending had verboden, omdat het gesprokene een polemisch ka rakter zou kunnen dragen. Zou de V.A.R.A. zich aan het verbod niet houden, dan zou afbreking kunnen volgen en bovendien zou zij gestraft kun nen worden, door eenigen tijd niet te mogen uitzenden. De V.A.R.A. legde zich bjj dit verbod neer. Zij wilde niet het risico loopen eenigen tijd niet te mogen uitzenden. Maar de heer Zwertbroek protesteerde krachtig tegen dit besluit van de commissie. En wel speciaal ook tegen het feit, dat een zoo ingrijpend besluit was genomen, nu minister Reymer met vacantie is, zoodat een onmiddellijk beroep op hem niet mo gelijk is. Het beroep zal daarom nog niet achterwege blijven. VERSCHILLENDE BERICHTEN. HOOG WATER. In een enkelen dag heeft de N.-Wéstenwind van de in de zomermaanden als zoo kalme rivier be kend staande Vecht een dreigende water massa gemaakt, die overal weer onrust en angst verspreid. In Zuilen steeg het water Zaterdagmiddag eensklaps tot 77 c.M. -j- A.P. en in Vreeland tot 71 c.M. Wanneer men nu weet dat de toestand kritiek geacht wordt, zoodra het water het peil van 70 c.M. -j-, A.P. heeft over schreden kan men zich indenken hoe druk men aan het werk is gegaan om overal de dijken te versterken en nooddammen aan te leggen. In tal van huizen zitten de bewoners op zolder, daar het water 30 c.M. in de wpjiingen staat. Voorname lijk zijn. dit arbeidershuizen buitendijks onder Loosdrecht; maar ook op andere plaatsen heeft men veel van het water te lijden. In Breukelen werden op ver schillende punten kleibekistingen aange legd. Ook eigenaars van de fraaie bui tenplaatsen aaii de Vecht stellen alle po gingen in het werk om door middel van nooddammen te trachten hun goed ver zorgde bloementuinen tegen het opstu wende water te beveiligen. Zoo biedt de Vechtstreek plotseling weer een trooste- Ioozen aanblik, ziet men menschen met waterlaarzen aan boonen plukken en ver schillenden tuindVbeid verrichten, terwijl anderen zoo vlug mogelijk hun kelders met emmers leeg scheppen. Een derde categorie zwoegt voor het behoud der dijken, die vooral onder Mijnden ernstig gevaar loopen. De scheepvaart op de Vecht is Zaterdag stil gelegd en zal niet worden hervat, alvorens het water is gedaald tot 65 c.M. -f- A.P. ONWEER. Vrijdagavond is tijdens een onweersbui de bliksem in de landbouw- schuur van A. Dees D.Jz. nabij Terneu zen, geslagen. De schuur, die geheel ge vuld was met ongedorscht graan, brand de af. De landbouwer kon zijn paarden nog tijdig uit den stal halen. De belen dende gebouwen bleven gespaard, De mo torspuiten uit Terneuzen en Sluiskil heb ben den brand gebluscht. Tijdens deze onweersbui, die gepaard ging met een hevigen wind, zijn met een roeiboot uit de haven naar den op de reede van Terneuzen liggenden zeelichter „Sido", vier leden van de bemanning uit gevaren. Even buiten de haven sloeg de roeiboot om. Drie mannen wisten zwem mende aan land te komen. De vierde is niet meer gezien en das vermoedelijk ver dronken. VAN HEINDE EN TER. De Zuid-Afrikaansche premier, generaal Hertzog, heeft aan een pers vertegenwoordiger omtrent de eischen van Zuid-Afrika op de aanstaande Britsche Rijksconferentie, o a. verklaard dat hij de erkenning van de onafhan kelijkheid door de Britsche Rijksconfe rentie zeer belangrijk achtte. Onzekerheid omtrent deze vraag kan Zuid Afrika niet toelaten. Het recht van Zuid Afrika om zich van het Britsche Rijk af te scheiden moet on aangetast big ven, evenals de onafhan kelijkheid van dat land Te Madrid is een schoonheids, wedstrijd gehouden. Toen de jury dé koningin had gekozen, ontstond een verwoed gevecht tusschen de teleurge stelde moeders van de schoonen, die de kroon dér schoonheid niet hadden kunnen veroveren. De politie had de grootste moeite om de vechtende dames te scheiden. Zes moorden in vier-en-twintig uur dit nieuwe record werd ge vestigd te Chicago en omgeving. Het was de bende van Mora», den grooten tegenstander van den thans „in ruste zijnden" smokkelkoning Al Capone, die dit „succes" boekte. Het eerBte slacht offer was een der voornaamste hand langers van AI Capone, de in de onder wereld welbekende Joe Glovingo, die, toen hij op straat liep te Roxfort, een voorstad van Chicago, gedood werd door de kogels van een machinegeweer dat uit een passeerenden auto op hem ge richt werd. Te Florence werd een jongemaD, die een politie-verordening overtrad door op een bank in een der stadsparken in het openbaar zijn verloofde te kussen, veroordeeld tot drie maanden en tien dagen gevangenisstraf. Het meisje werd veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf, omdat zij zich zonder verzet had laten kussen Het Britsche s.s. „Tahiti" van "Wellington op weg naar San Francisco bevindt zich in nood op 400 mijl van Rarotonga (een der Cookeilanden in Australië) daar het een schroef verloren heeft De passagiers, 128, zijn in de booten gegaan, terwijl de bemanning, bestaande uit 150 koppen, zich nog aan boord bevindt INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copie wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur, Zierikzee, 9 Aug. 1930. Beleefd verzoek ik een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Voor kort geleden las ik in uw blad een beknopt verslag van het rapport wat door de Staatscommissie in zake het veer Zijpe-Anna-Jacoba-P,older was in gediend. Het verheugde mij, dat die com missie de zaak zoo flink had aangepakt en dat binnen afzienbaren tijd ieder auto bezitter, want daarvoor is het toch be gonnen, 14 maal per dag over kan. Zon dags zelfs 6 maal. De tarieven zijn veel verlaagd; de R.T.M. kan ook niet voor niets werken, derhalve zal het Rijk f 24.700 subsidie betalen. Alweer een uitkomst voor de breede massa, die geen auto's bezit en toch belasting moet betalen. Het werk van de Staatscommissie is dus afgeloo- pen. Wat gaat nu evenwel gebeuren. Thans heeft zich een commissie gevormd om ook nog eens bij den Minister op be zoek te gaan. Voor een zeer druk(?) be zochte vergadering (70 personen), de com missieleden medegeteld, heeft de voor zitter een pracht-rede gehouden in het belang van de gemeenschap. Dat geheel Schouwen en Duiveland dat belang in ziet, getuigt het bezoek aan die ver gadering. Van de 25000 inwoners kwa men er 70 op. Het slot van de be sprekingen was «venwel, dat er geld moest zijn, om propaganda te melken. Men wil de gemeente vragen om een\ cent per inwoner te betalen. En nu kan ik mij zoo voorstellen, dat die commis sieleden verlekkerd zijn op een over bodig reisje naar den Haag ten koste van het algemeen. Maar wij mogen ook verwachten van onze plaatselijke over heden, dat zij de toeleg van dat auto- lawaai van deze commissie zal door zien, en besluiten zullen nemen, dat hun onderdanen niet financiëel de dupe wor den van een dergelijk autogedoe. EEN OPMERKER. TELEGRAMMEN. AANRANDER GEARRESTEERD ZANDYOORT. (V.D.) Zondagmiddag werd het strand in opschudding gebracht door een onverlaat, die het stille strand onveilig traohtto te maken Een beer, die vroeger werkzaam was bij de politie te Zandvoort en daar thans als badgast vertoefde, had de man reeds verschillendo Zondagen op verdachte wijze zien rond dolen op het stille strand, even ten Noorden van het Grand Hótel. Zondag middag, tegen half 6, ontdekte hij de man opnieuw. Hij zag plotseling hoe de man, op niet nader aan te duiden wjjze, een 7-jarig meisje in badcostuum trachtte aan te randen. De heer snelde toe, waarop de onverlaat aan den haal 'mg Hij werd echter spoedig gegrepen, ij verzette zich hevig, doch werd ten slotte naar het politiebureau gebracht. Hij gaf op te zijn de 48-jarige A. H. uit Binnen-Wijzend (N.-H zonder vast beroep, doch meesten tijds werkzaam in het landbouwbedrijf. DOODELIJKE BOTSING. DOETINCHEM. (V.D.) Gisterenavond is te Gaanderen een motorrijder in bot sing gekomen met een auto De motor rijder, de 23-jarige timmerman Bel uit Doetinchem, werd terstond gedood De duo rijdster, mej Bronsveld uit Doetin chem, brak een voet, terwijl do auto bestuurder, de heer Jolink uit Apel doorn, door glasscherven diepe snij- wonden in 't gelaat kreeg. De motorrijder reed links van den weg en stak op het laatste oogenblik voor de auto naar rechts over, zoodat een botsing onver mijdelijk bleek. Auto en motor, die beide zwaar beschadigd waren, zijn in beslag genomen. GERED. LONDEN (V.D.) 148 passagiers en de geheele bemanning van het in den Stillen Oceaan in nood verkeerende s.s „Tahiti" zijn aan boord genomen van htt Amerikaansche s.s „Ventura" en het vrachtschip „Penbryn". DE ONBEWAAKTE OVERWEG. KOPENHAGEN (YD.) Niet ver van Kopenhagen is Zondagmiddag een auto bij een onbewaakte overweg in botsing gekomen met een trein. Van de inzit tenden werden 8 personen gedood, terwijl een 5 jarig meisje ernstige verwondingen kreeg. EEN KRANIG VROUWTJE. PARIJS (V.D.) Uit Constantinopel wordt gemelddat Miss Mercedes Gleitze, de bekende Engelsche kanaal- zwemster, die onlangs in het huwelijk is getreden, er ondanks hot stormachtige weer in geslaagd is in den tijd van 2 uur 85 minuten over den Bosporus te zwemmen. SPORT. KORFBAL, lie klasse S.D.K.B. ELKERZEE, 15 Aug. Zwaluwen I—Dos I: 04. ELKERZEE, 16 Augustus. Zwaluwen I— Olympia II: 9—0. VOETBAL. ZIERIKZEE, 17 Aug. Zierikzee—combi natie Excelsior I (Halsteren): 1—5. Zierikzeesche Boys—Halstersche Boys: 4-1. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 18 Augustus, f1000: 6644, 16938. f400: 13562, 18214. f200: 3930, 6320, 11600, 16152. f 100 4237, 9175, 11010, 19598. MARKTBERICHTEN, ROTTERDAM, 18 Aug. GRANEN. Bui- tenl. prijshoudend. Meel f 14,50; Maïs La Plata f 150; Pommersche Haver f 8,75. ZADEN. Lijnzaad, voer- f18 a f 19Kar- wijzaad f 31 .f 33; Koolzaad f 14 a f 15; Boekweit, Danziger 8 dagen afl. f 10, Sept.-Oct. afl. f9,70. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f2,50 a f2,90; Brtielsche f2,80 a f3>25dito blauwe f2,80 a f3; Zeeuwsche bonten en blauwen f3,50 a f4,25; Westlandsche Schoolmeesters, lange 7 a 8 ct., kleine ronde 4 a 5 ct. per kilo. Eerstelingen f2,80 a f3. Aanv. en vraag tamelijk. VEE. Aanv. 385 rund., Ie kw. f 1,03 f 1,18, 2e f 0,92 a f 1,02, 3e f0,82 a f 0,92 194 kalveren, le kw. f 1,43 a f 1,55, 2e f 1,25 a f 1,34, 3e f 1,10 a f 1,20; 691 scha pen of lammeren, le kw. f 0,61 a f 0,70, 2e f 0,54 f0,60, 3e f 0,47 a f 0,53; Iamme- iien f 0,75 a f 0,85zuiglammeren f 23 a f33 per stuk; 907 varkens, le kw. f 0,65 a f 0,67, 2e f 0,63 f 0,65, 3e f 0,61 a f 0,63, export f 0,59 a f 0,64. Handel rede lijk. GRANEN. Binnenl. Tarwe f 9,25 f 10,25, GERST (Chevalier) f7 a f7,50; Haver f5,50 a f6,50; Erwten f8 a f 12,25; Schok kers f 10 f 18. Stoomzuivelfabriek „De Duif", Prijs der boter f 1,00 per pond. WEERBERICHT. Hoogste barom.st, 766,0 te Yardö. Laagste 752,9 Malinhead. Yerwaoht tot den avond van 19 Aug zwakke tot matige zuidelijke tot weste lijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer, iets koeler. Fietsers licht or; Van 1819 Aug. van 8,49 a. 5,19 m 19—20 8,47 5,21

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2