Zierikzeesche Nieuwsbode N.V. AMSTERDAMSCHE ELEMENTENFABRIEK abonnement; Vrijdag 15 Aug. 1930. zierikzeesche courant. "WkuM1**!* No. 12041. Miliar M. J. KOSTEN. advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën ■itarlljk 10 nur op doa dag aitgaaf Kennisgeving. Studie en Vacantie. v/h. Gebr. PETERS, bericht, dat haar nieuwe uitgebreide prijscourant van zwakstroom-, sterk stroom- en radio-artikelen op aanvraag, gratis aan H.H. Handelaren wordt toegezonden. AMSTERDAM, C., Prinsengracht 220-224. BUITENLAN D, N V. VADERLAHDSCHE BARK 6% OBLIGATIEN a 100% lilt Stad en Provlnole. I Ifi éfflH EEREN-BAAI Huiduitslag. per 3 maande* f 1,50, franco per poet f 1,80. Voor het oaitenland per jaar f 10, Afaonderl^ke nummer* 5 cvnJ. Yerechgnt Mud., Wnad. en Vrljd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. tu 18 regel. 00 et.., .ei 4 regel, en dearbo.en 20 et*, per regel. Reclame. 80 et>. p. regel. Bgj eontraet belangrijke kortiig. Ineending op den deg .en nlt- gare vóór 10 ar*. Dit nummer beitut uit 2 binden. De BURGEMEESTER van Ziiniuu brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag den 19 Aug. a.s., des namiddags te 3 ujr, op het Raadhuis, eene openbare 1 vergadering van den Gemeenteraad zal ge- 'J houden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededealingen. 3. Aanbieding rekening 1929 Kansten Eer. 4 Vaststelling rekening Gasbedrjjf over 5 Aangehouden voorstel aangaande be stemming winstsaldo 1929 van het gas bedrjjf. 6. Voorstel inzake reorganisatie straatver lichting. 7. Voorstel inzake vaststelling leidingvoor schriften gasfabriek. 3. Voorstel inzake aanstelling van een tpdeljjken 4den leerkraeht aan deü.L.O.- school 9. Voorstel tot af veer van water op het Waterschap Schouwen. 10. Nader voorstel «lassificatie gemeeute- fendsbslasting. 11. Aao gehouden voorstel classificatie per- soneele b lasting. 12. Verzoek van Kerkvoogden der Ned Herv. Gem. omtrent verhuring van grond. 13. Voorstel tot verleening eener bijdrage aan het Comité van Actie ter verbetering van het veer Anna JacobapolderZjjpe. 14. Voorstel inzake verandering van zeker heidstelling oud-gemeente-ontvanger H E. Beelaerts van Emmichoven. 15. Verzoeken van den Directeur der R.-K. Militaire Vereeniging te Bergen-op-Zoom om subsidie. Zii&ikib», den 14 Aug. 19S0. De Burgemeester, J. C. A. BANNINK. Deze dagen staan in het teeken van vacantie. Zoowel voor zeer jeugdigen, die allen nog leerplichtig zijn en met ver langen uitzagen naar hun overgang, als voor een deel der rijpere jeugd, dat op bevordering naar hoogere klasse hoopte of onderworpen was aan de kwellingen van een alleen beslissend examen. Zij allen en vooral de examinandi beleef den meerendeels dagen van spanning zoolang de uitslag nog niet bekend was. Voor wie zeker van hun zaak meenden te zijn, was die spanning minder hevig of misschien zelfs geheel en al afwezig, alhoewel men nooit weten kon, daar ver rassingen op dat gebied niet zijn uitge sloten. Al die sensaties onderging de jeugd overal, buiten als in de stad. Misschien, buiten iets minder emotioneel, omdat de natuur kalmeerend werkt. In zooverre is het een voorrecht om op een kleine plaats te kunnen leeren en studeeren. Het pro bleem van openluchtseholen wordt er dan ook minder gevoeld. Wel in de groote stad, waar elke kubieke centimeter fris- sche lucht met hand en tand beschermd moet worden tegen vijandige omstandig heden en dikwijls voor geld nog niet eens in voldoende mate verkrijgbaar is. Buiten omgolft zuivere lucht allen en alles, scholen en woonhuizen doordrin gend, zoo men haar maar de gelegenheid laat om vrij naar binnen te stroomen. En dat moet wel van invloed zijn op de studie bij groot en klein. Reeds op zichzelf werkt het leven van een kleine plaats, het vroeg opstaan en naar bed gaan in de hand, terwijl een schooldag gewoonlijk met een frissche wandeling of fietstocht wordt ingezet. Wat moet het groote stadskind in dat opzicht dan wel niet ontberen, dat min of meer kwijnend binnen de muren van een meergezinswoning, langs drukke en stoffige straten meestal zijn school be reiken moet, welke gewoonlijk dichtbij gelegen is en niet eens een wandeling van eenigen duur toelaat. De matte, blee- ke kleur, het zoogenaamde grootestads- tintje zegt hiervan genoeg. Stel hiertegenover het buitenkind met zijn dikwijls bolle wangen, tintelende oogen en gezonde gelaatskleur. Het kind uit het hartje van de groote stad weet niet wat een frissche omgeving is, die alleen op een enkelen dag naar buiten of gedurende meerdere dagen in de vacantie kan worden genoten, wat intusschen nog niet eens voor elk kind is weggelegd. Als de stilte na den storm volgt op den examentijd die der vacantie. Prettige dagen voor de geslaagden, min of meer triestig voor de teleurgestelden. Maar bijna zonder uitzondering voor allen dagen van rust en vrijheid, zoo niet op andere wijze hierop beslag wordt gelegd. Vooral buiten vinden die rust en vrijheid een hiervoor toebereide omgeving. In de groote steden daarentegen zit men ge durende dien tijd dikwijls met de kinde ren in den weg, vooral in groote ge zinnen. Ze mogen de straat niet op en blijven dan thuis omhangen tot last meestal van de buren en van zichzelf bij gebrek aan een passende omgeving waarin zij zich vrij bewegen en uiten kunnen. Oprichting van speel- en werk plaatsen voor grootere en kleinere kin deren met het doel deze allen aangenaam en nuttig bezig te houden, moge goed gemeend zijn, maar blijft toch niet meer dan een surrogaat. Dat Is gelukkig op een kleine plaats allemaal niet noodig, waar de kinderen voor zich een plantsoen, dijken en wegen of wel een uitgestrekt landschap als speel- en werkplaats gereed vinden, zoo dat de vacantie met volle teugen kan ge noten worden. Een heerlijke tijd. Wie dat zelf als kind buiten of op een kleine plaats heeft meegemaakt, kan hiervan een onverwoestbare herinnering bewaren, wel ke het geheele verdere leven door blijft nalichten. Spel en bezigheden kunnen er meer hun bevrediging vinden en evenzoo wordt de verbeelding van het kind er in meer natuurlijke banen geleid, waar door het minder vaak op gevaarlijke zij wegen zal afdwalen. Het is tot heden altijd nog een goede en nuttige instelling gebleken, welke de groote schoolvacantie in de zomermaan den vallen doet, den tijd, waarin de nu tuur in volle pracht en luister staat en waarin men haar het beste kennen leert. Voor de schooljeugd in haar geheel kan die periode buiten een ware ontspan- ningstijd zijn, een aangename rusttijd te midden van een werkzaam hersenleven, de retraite voor wie vermoeid raakte door het studieleven van alledag. Voor wie dit niet is, gaat er toch een wonder bare groote rust en vrede uit van een vacantie, die dan geen rusttijd behoeft te zijn in den eigenlijken zin van het woord, doch die in andere bezigheden, vrijwillig beoefend, weldadige en nood zakelijke afwisseling biedt. Elk kind, groot of klein, hunkert naar de vacantie, zoo als ook velen, alhoewel bijlangena niet allen, na afloop weer met frisschen moed hun studie opnemen. Men kan daarom de waarde van een goed doorgebrachte vacantie onder gunstige omstandigheden niet licht overschatten. En er zullen er velen zijn, die dat aan zichzelf kunnen gewaar worden, nu of later. Het leven van de schoolgaande en stu- deerende jeugd, nog nauwelijks opge merkt, zal zich straks in de groote maat schappij voortzetten en daarin ook mee dragen en uitzaaien van wat het in de studie- en vacantietijd vergaard heeft. Studie en omgeving houden innig ver band met elkaar. En het zal wel niet toe vallig zijn, dat de wieg van onze groote mannen van wetenschap vaak eenmaal pp een klein, weinig bekend plekje stond. Elke studie, van wat voor aard die ook wezen moge, vergt concentratie. En hiervoor is een rustige omgeving een eerste en onvermijdelijke voorwaarde. Ander soort werk is soms nog te mid den van lawaai te verrichten, doch studie wordt hierdoor ernstig belemmerd. Wel kunnen ook studeerenden tot op zekere hoogte zich gewennen om in drukke en roezemoezige omgeving te werken, wat dan ook verscheidenen hunner met groot geduld begaafd, wel gelukt is, niettemin zal het studeeren toch op zijn best ge nomen, iets minder makkelijk gaan en zal de persoon in kwestie meer aan slijtage onderhevig zijn, daar toch een zekere hoeveelheid energie moet worden afge staan om de inwerking van de vijandige prikkels te neutraliseeren. Zoo kan dus ook een mooie stille om geving den zin voor studie stimtoleeren, evenals het de vacantie genieten doet. Vacantie kan zijn de werktijd voor den geest, die zich bezinnen gaat. En velen van de rijpere jeugd kunnen in dien tijd den voorhof van den temlpel vinden, waar 's werelds gedruisch iets mlinder hoor baar wordt. Enkelen... zeer enkelen mis schien zullen voor een wijle de gewijde plaats betreden, waar in de groote stilte de geest zich op hooger leven instellen kan.... Rust w^rdt dan hoogste werkzaam heid, die heiliging is. HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. In alle Britsche havens wordt, aldus de „Daily Herald", scherp uitgekeken naar een man en een vrouw, die naar men gelooft de leiders zijn van een over de heele wereld verspreide organisatie voor den handel in blanke slavinnen. Door agenten in havens van het vasteland van Europa worden zij op de hoogte ge houden van de actie der politie. In de laatste paar maanden is bij de politie aangifte gedaan van een toene mend aantal verdwijningen van jonge vrouwen en meisjes in Duitschland, Frank rijk, België en Engeland. Slechts voor een klein percentage dezer gevallen worden deze meisjes teruggevonden. De politie voor belaste Waarden, '••QRAVENHAGE. met jaarlljksche altloting. Verkrijgbaar bij alle Kassiers van Berlijn, Parijs en Brussel heeft zich onlangs met Scotland Yard in verbinding gesteld om degenen, die verantwoordelijk geacht worden te pakken. Binnenkort worden arrestaties verwacht. De bijzondere aandacht viel een week geleden op een Duitsch paar, na de ver dwijning van een Belgisch jong meisje. De Brusselsche politie vernam enkele dagen geleden, dat het meisje te Berlijn gezien was in gezelschap van een man en een vrouw. De Berlijnsche politie stelde een uitgebreid onderzoek in en is overtuigd, op het spoor te zijn van twee der ge vaarlijkste internationale handelaars in meisjes eö' vrouwen. Men is er evenwel nog niet in geslaagd het paar te ontdekken, dat naar men gelooft op weg is naar Zuid-Amerika. Dit paar heeft naar geloofd wordt meisjes geleverd aan een centrum in Argentinië, van waar de meisjes verkocht worden naar steden in Z.-Amerika. Deze organi satie die eenige jaren optrad onder het mom eener liefdadigheidsvereen., bleek onlangs meisjes van verschillende natio naliteiten te hebben verkocht. De meisjes zijn meest onder de twintig, arm en zon der vrienden of kennissen, en gezien de groote werkloosheid laten zij zich gemak kelijk naar het buitenland lokken met be loften van goedbetaald werk. CONTRA DE SOVJET. Te Parijs is er onlangs een bijeenkomst gehouden van Russische emigranten waar, naar het heette, besloten zou zijn een militaire beweging tegen sovjet-Rusland te organiseeren en daarvoor een leger bijeen te brengen. De Parijsche corres pondent van de „Morning Post" heeft naar aanleiding hiervan een onderhoud gehad met generaal Miller, den opvolger van den verdwenen generaal Koetepow, als militair leider der emigranten. Deze deelde den correspondent mede, dat er geen sprake was van een nieuwe mili taire beweging, maar dat men middelen had beraamd om de Siberische boeren te steunen, die in opstand zijn tegen het sovjet-regime. Vertegenwoordigers van alle partijen der emigranten waren het volgens generaal Miller volkomen eens geworden over de noodzakelijkheid om een fonds bijeen te brengen, teneinde de opstandelingen te ondersteunen. Er zijn, zoo zeide de generaal nog, tal van emigranten die bereid zijn om te strijden, maar het is financiëel volsla gen onmogelijk om een leger uit te rus ten en in stand te houden. Afgescheiden van het onuitvoerbare van een expeditie wordt de meening gehuldigd, dat een bewegening van beteekenis tegen de bols jewieken van binnen uit moet komen. De emigranten zijn overtuigd, dat de sovjet-regeering vroeg of laat zal wor den omver geworpen door het Russische volk zelf. Hun politiek is derhalve de contra-revolutie aan te wakkeren die in het land zelf gaande is. Zij beschouwen het huidige oogenblik als bijzonder gun stig voor dit optreden, daar zij het zeer waarschijnlijk achten, dat de opstand in Siberië zich tot Rusland uitbreidt. En daarna zal Rusland zijn eigen redding vinden, zoo verklaarde generaal Miller ten slotte. Uit den chaos der contra revolutie moet een of andere leider te voorschijn treden om te regeeren. ZIER1KZEE. Ten behoeve van het ge meente-museum zijn de volgende voor werpen ontvangen: van den heer A. C. de Kanter te 's-Gravenhage een ovale geboortepenning van Pieter de Canter, geboren te Zierikzee 4 November 1622, op welk stuk aan de eenè zijde het wapen dezer Zierikzeesche familie is af gebeeld, vermoedelijk gegraveerd door Anthonis van der Willigen; door den heer A. Gudde twee meekrap-boren; door de familie de Vries (vroeger gewoond hebbende alhier) een zeer fijn bewerkte bedsprei van 1831 en een letterlap, beide gemaakt door Dina Maria Grauss. De R.T.M. organiseert op 23 Augus tus a.s. een goedkoope reisgelegenheid met het s.s. „Stad Zierikzee" naar Rot terdam, waaruit men den volgenden dag weer vertrekt voor de terugreis. Voor uren van vertrek en prijzen zie men de advertentie in dit nummer. ÉCHTE FRIESCHB 20 SOctper ons De S.D.A.P. en de moderne vakbewe ging alhier organiseert, blijkens een ad vertentie in dit nummer, een goedkoope reis per R.T.M. naar Rotterdam op Za terdag 13 - en Zondag 14 September a.s. De advertentie geeft opheldering over prijzen en uren van vertrek. ZONNEMAIRE. Woensdag werd alhier onder groote belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van wijlen den heer Johannes Verseput. Aan de ge opende groeve werd eerst het woord gevoerd door den heer N. W, van Putte, die namens het gemeentebestuur hulde bracht aan den overledene, die zulk een belangrijke plaats in het openbare leven in onze gemeente had ingenomen, waar na spr. namens het bestuur der Land- bouw-Societeit „Ceres", den overledene -'dank bracht voor het vele, dat door hem gedurende zijn 25-jarig voorzitterschap was gedaan, om te besluiten met een af scheidswoord als vriend. Vervolgens sprak ds. Z. Hoek, als voorzitter van 't Groene Kruis, die wees op den grooten steun, die het bestuur steeds mocht ondervinden van den heer Verseput, waarna spr. nog eenige troostwoorden aan de familie toe voegde. Daarna sprak ds. van Griethui zen, die namens kerkvoogden en kerke- raad hulde bracht aan den overleden president-kerkvoogd voor de aangename wijze, waarop hij steeds met hem had mogen samenwerken, in het belang der Ned. Herv. Kerk, waarna de heer de Rijke namens de IJsclub nog eenige woor den van dank sprak. Nadat de heer J. J. Geluk namens den afwezigen schoonzoon, die wegens ziekte niet tegenwoordig kon zijn, nog het woord had gevoerd, dankte de zoon, de heer J. J. Verseput, allen voor de laatste eer, aan zijn vader be wezen. OUDt-VOSSEMEER. Donderdagnamiddag is, in tegenwoordigheid van de leerlingen der School met den Bijbel alhier, die mede bijdragen hadden geofferd voor het 1plaatsen van een gedenksteen op 't graf van het overleden hoofd dier school, den heer Z. B. Goedhart, deze steen onthuld, waarbij het woord werd gevoerd door ds. Vreugdenhil, Geref. predikant alhier; Deurloo, onderwijzer aan de genoemde school, en A. Lindhout, onderwijzer; ook da familie van den heer Goedhart was daarbij aanwezig en de zoon van den overledene bracht dank voor de eer aan zijn vader toegebracht. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op, en bij jeukende of vocht- afscheidende uitslag en eczema boven dien nog wat Purolpoeder Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. ONDERWIJS. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het examen Hoog-Duitsch L.O., de heer A. S. P. Verjaal, onderwijzer te Kortgene (geb. te Zierikzee). Op het gehouden examen te Den Haag van de Eerste Nederl. Mode-vak- school-vereeniging, behaalden de volgende dames een diploma voor coupeuse: M. Schot en P. Slager, beiden te T.holen; A. v. d. Houten en L. Kouwenberg, beiden te Zierikzee. SIRJANSLAND. Tot tijdelijk onderwij zer aan de o.l. school te Oud-Vossemeer is benoemd, dhr. M. de Rijke Jz. alhier. VERKOOPINGEN, ENZ. POORTVLIET. Woensdag 13 Augustus werd door notaris Meulenberg te Sint- Maartensdijk ten verzoeke van de erven van mej. de wed. Abr. v. Nieuwenhuijzen te Dirksland verkocht 1,0955 H.A. (2 gem. 237 r.) bouwland aan den Kruijtenburg- schen dijk. Kooper werd de heer J. M. van Stapele te Haarlem voor f 1105 per gemet. KERKNIEWSo Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor St.-Annaland, ds. Nug- teren te Giessen-Nieuwkerk. Toezegging van beroep te Zierikzee is gedaan aan ds. H. J. Barnouw te Aarden burg en ds. A. N. Pijnacker Hordijk te Sappemeer, (vroeger te Ouwerkerk). Het provinciaal kerkbestuur van Zee land heeft aan den heer D. A. Hoekstra, predikant der Ned. Herv. gemeente te Zierikzee, op zijn verzoek, wegens zijn benoeming tot voorganger van de af- deeling Utrecht van den Nederlandschen Protestantenbond, eervol ontslag verleend met toekenning van de emeritaatsbe- voegdheid, ingaande op 11 September. KERKWERVE. Bij de j.l. Zondag ge houden verkiezing van een notabele is gekozen de heer L. Boot. PREDIKBEURTEN Kondag 17 Augustus te Zierikzee. Ned. Her?. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Hoekstra (Doop»- bediening). Kleine Kerk. 10 ure, dhr. Dankbaar, cand. te Blo emend aal. Luth. Kerk. Heen dienst. Geief. Kerk. 10.30 en 6.30 nre, cand. Ri Bakker ber. pred. te St -Paneras. Ghi. Geief. Kerk. 9.30, ds Hoogendoorn. 2 Leeadienst en 6 nre, d». Hoogendoorn (oude tjjd). Evangelisatie Jernöl. 10 en 7 are, Samenkomst. Ond-Geref. Ge*. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tjjd). PREDIKBEURTEN Zondag 17 Augustus Itrkvirvi. 3 nre, ds. Koopman». Sereeakerke. 3 ure, ds. Boogaard. Bargk. 9.80 ure, ds. Boogaard. 10.30 nre, ds. Koopmans. ftoardwalla. Geen dienst. ■as*sta«a. 10 30 en 7.30 nre, cand. Vroeg- indewey van Middelharnis. Geief. Kerk 10.30 en 3 nre, Leesdienst. Uad-Geief. Kerk. 10.30 en 3 nre, Leeskerk. ■Ikeraee. 6 30 nre, ds. Koopmans. Geref. Kerk» 9 30, ds. Vogelaar (Voorber. H. Av.) en 2 nre, idem. Braawarsksvaa. 10.30 nre, dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. de Boer. laaaaaaalra. 3 nre, ds. v. Griethugsen. Geref. Kerk. 10,30 en 3 ure, Leeskerk. ■aardgaawa- 10.30 are, ds. v. Griethui)sen. BralMkar. 10.30 nre, ds» v. d. Griend. Bawarfcerk. 10.30 nre, ds. Drost. Evangelisatie. 6.30 ure, ds. Hoek van Zonnemaire. Mlaawarkark. 9.30 nre, ds. Gerritsen. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. Geref. Ge*. 9, 2 en 5.30 nre, Leesdienst. Oastarlaa*. 9.30, dr. Weeda en 2 ore, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. Ge*. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remijn. Slrf&BsiaaJ. 2 nre, ds» v. d. Griend (Voor bereiding H. Av.) Bralalssa. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden burg. Geref. Kerk. 10, ds. Hoek van Zonne maire (Bed H.Av) en 5 ure, idem (Nabetr. H. Av.) Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 nre, Leeskerk. A»-J.-P*i«ar. Geref. Kerk. 9.30 en 2 nre, ds. Spoelstra. ■t.-?IU»alaa«. 1030, Leeskerk en 3 ure, dhr. Dankbaar van Bloemendaal. Oad-Garef. Kerk 10, 3 en 6.30 ure, de heer Vijverberg van Eist. Tkaiaa. 10, ds J. R. Wolfenberger (Be vestiging) en 2 30 ure, ds. H K. Wolfen berger (Intrede) Coll. verbouwing pastorie. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Geisf. Gem 10, 2 30 en 6.30 nre, Leeskerk. Vrjje Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 nre, de heer Baag. St.-Maartaaaijk. 10.S0, Leesdienst en 3 nre, ds. de Bres. Ond-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. •ai10.30, Leesdienst en 7 ure, ds. de Gidts. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 nre, Leesdienst. Paart-tlet. 10.30 en 3, Leeskerk; 7 nre, ds. v Rootselaar. Geief. Kerk. 10.30 en 3, dhr. de Vries; 7 nre, Leeskerk. Geref. Gem. 10.33, 3 en 7 are, Leeskerk. •eker»«ale«e. 10.30, ds. v. Rootselaar en 3 ure, Leeskerk. Geref. Ge*. 10.39, 3 en 6.30 nre, Leeskerk. etavealese. 10.30, ds. Moerman en 3 nre, Leeskerk. Ond-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.80 nre, Leeskerk. ■t.-Aaaaiaatf* 10.30, ds. de Bres en 3 nre, Leeskerk. Geref. uem. 10.39, 8 en 6.30 ure, Leeskerk. LUCHTVAART. KINGSFORD SMITH. Kingsford Smith die tien dagen geleden in het hospitaal te Middelburg werd op genomen voor bet ondergaan van een operatie aan de blindedarm, is geheel hersteld daaruit ontslagen. Het ligt in de bedoeling van Kingsford Smith om Zon dag naar Amsterdam te vertrekken. DE R. 100. Het Engelsche luchtschip „R. 100", is op den terugweg van Canada naar En geland. De Canadeesche min. van lucht vaart heeft verklaard, dat het luchtschip Westenwind mee heeft, met een gemid delde snelheid ter hoogte van 700 Meter van 30 mijl per uur op de Westelijke helft en van 50 mijl op de Oostelijke helft van de route, die het luchtschip gekozen heeft. Bij zijn vertrek heeft de commandant van het luchtschip gezegd, dat hij Cardington in 50 uur tijds hoopte te bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2