RADI0-PR06RAMMA. WOENSDAG 13 AUGUSTUS. HILVERSUM: 5,15 V.A.R.A. concert; 7 literair halfuurtje; 8 toelichting Kurhaus- concert; 8,15 concert; in de pauze piano recital; na afloop persber. en gram. HUIZEN: 5 kinderuurtje; 6 gram.; 7,30 voordracht; 8 kerkconcert; 6,30 persber.; 10,40 gram. DONDERDAG 14 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8,01 A.V.R.O. gram.; 10 morgenwijding; 10,30 concert; 12,15 mid- dagmuziek; 2 gram.; 3,30 solistenconcert; 4 ziekenuurtje; 5 gram.; 5,30 concert; 6,45 sportpraatje; 7,15 volksuniversiteit; 8,01 Theater Carré; 9 kamermuziek; 9,30 om roeporkest; 10,15 vioolmuziek; 10,30 con cert; 11 gram. HUIZEN: 8,15 K.R.O. concert; 10 N.C. R.V. dameskoor; 10,30 N.C.R.V. zieken- dienst; 11,30 K.R.O. godsdienstig halfuur tje; 12,15 K.R.O.-trio; 1,15 K.R.O. gram.; 2 N.C.R.V. gram.; 4 N.C.R.V. ziekenuurtje; 5 N.C.R.V. concert; 6,30 koersen Vaz Dias; 6,40 N.C.R.V. orgelconcert; 7,40 gram.; 8 lezing; 10 persber. VRIJDAG 15 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. orgel; 9 gram. 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 V.A.R.A. lezing; 10,30 ziekenuurtje; 11,30 gram.; 12,15 A.V.R.O. middagconcert; 2 orgel concert; 3 middagmuziek; 4 V.A.R.A.- kookcursus; 4,45 kinderuurtje; 5,45 gram.; 6,25 actueel allerlei; HUIZEN: 8,15 K.R.O. gram.; 11,30 voor zieken; 12,15 K.R.O.-sextet; 1,15 gram.: 2 „Knutselwerkjes"; 5 gram.; 6 Kront jongorkest. HET VEER ZIJPEANNA-J.-POLDER. In ons verslag over de vergadering van Zaterdag j.l., waarin het comité van actie, inzake betere verkeersmiddelen met den vasten wal, steun zocht en verkreeg van de daar aanwezigen, stemde de vergade ring tevens in met de twee te verzenden adressen, n.l. een aan den Minister van Waterstaat en een aan het Ged. College in Zeeland. Teneinde onze lezers te voren reeds in kennis te stellen, wat het request behelst, waaronder men zijn handteekening zal plaatsen, wanneer binnen enkele dagen dit geschrift ter teekening wordt aan geboden, drukken wij hieronder 't request af, dat den Minister zal worden aangebo den. Het adres aan Ged. Staten van Zee land is ongeveer gelijkluidend. Zierikzee, 15 Aug. 1930. Aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat te 's-Gravenhage. Excellentie, Ondergeteekenden, allen bewoners van Schouwen—Duivelandkennis genomen hebbende van den inhoud van het „Ver slag van de Commissie voor de verbete ring van het verkeer tusschen de Zuid- Hollandsche en Zeeuwsche Eilanden met Zuid-Holland en Noord-Brabant, ingesteld bij beschikking van Uwe Excellentie van 2 Juli 1929. nemen de vrijheid Uwe Excellentie te doen weten, dat zij gaarne in het alge meen met de door de Commissie ge maakte opmerkingen, de genomen con- clusie's en de voorgestelde verbeteringen instemmen, dat naar hunne meening de door de Commissie op pagina 5 van het verslag onder 1, 2, 3, 4 en 6 genoemde bezwaren in zeer sterke mate voor het veer Zijpe Anna-Jacoba gelden, dat zij, wat dezen overgang betreft, evenwel bovendien onder het oog van Uwe Excellentie meenen te moeten bren gen de gevaren, die aan het gebruik van het nog bestaande kleine veer zijn ver bonden, zoodat het inderdaad verwonde ring mag wekken, dat hier nog geen menschenlevens zijn te betreuren, dat naar hunne overtuiging een gezonde ontwikkeling van den handel en 't vreem delingenverkeer niet alleen, maar ook van land- en tuinbouw, visscherij en industrie bij den bestaanden toestand niet moge lijk is, dat het hun steeds moeilijker valt een gevoel van wrevel over achteruitstelling bij de bewoners van andere deelen des lands en verwaarloozing hunner beiam gen te onderdrukken, weshalve zij Uwe Excellentie beleefd doch met den meesten aandrang verzoe ken ten spoedigste die maatregelen te willen treffen, waardoor aan de voorstel len der Commissie uitvoering kan worden gegeven, en wel Uwen invloed aan te willen wenden, opdat van af 1 September a.s. de gelegenheid worden geschapen des Zondags ook in den avond het veer in beide richtingen te passeeren. Met den verschuldigden eerbied, (Volgen de handteekening en). PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de Prov. Staten van Zeeland zal een vacature ontstaan door het vertrek van dr. J. J. Wallien uit Breskens, we gens zijn benoeming tot geneesheer bij de arbeidsinspectie te Ginneken. De op volger op de lijst der Chr.-Hist. is de heer W. J. Talsma te IJzendijke. De heer Wallien is ook buitengewoon lid van Ged. Staten. .11 I KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DB ZEEUWSCHE EILANDEN. Vrijdag a.s. vergadert de Kamer van Koophandel te Middelburg in de raad zaal. TUINBOUWONDERWIJS. Van het bestuur van de vereeniging tot bevordering van het tuinbouwonderwijs op Schou we n-Du i vel acl te Haamstede, is het verzoek ingekomen om een bijdrage van f 250 in het tekort der exploitatie rekening over 1929. Het bureau is van meening. dat de kamer een zeer gevaar lijken weg op zou gaan, wanneer zij ertoe besloot vereenigingen of inrichtin gen, die in een bepaald jaar tekort ko men, te steunen door een gedeelte van dit tekort tc dekken. Het bureau meent dan ook, dat aan hel verzoek van adres sante niet mag worden voldaan, doch wil daarmede geenszins zeggen, dat het doel der school het bestuur niet sympathiek is. Integendeel meent het, dat een uit gebreide tuinbouw zeer bevorderlijk is voor den bloei van een streek en om dit te kunnen bereiken is goed onder wijs op dit gebied zeker ook noodig. Het bureau verklaart daarom reeds nu, dat het geenszins afwijzend zou staan tegenover een eventueel verzoek om aan adressante een blijk van belangstelling te geveu door een matige jaarlijksche bij drage in den geest als geschiedt met de Vereenigingen voor Handelsonderwijs te Middelburg en Goes. Het bureau stelt voor adressante in dezen geest te mel den. Een der leden van de Commissie van financien zou het verzoek willen inwilligen. Op Westelijk Schouwen be oefent men de laatste jaren zeer veel tuinbouw en dan is deskundige voor lichting zeer gewenscht, en daarom werd flan ook de proeftuin gesticht. Een en ander zal niet nalaten vruchten af te werpen. Op Westelijk Schouwen liggen vele gronden, niet geschikt voor land bouw, doch uitstekend voor tuinbouw enz. Mede door aankoop van een groot complex duingronden (geestgronden) door een combinatie uit Holland is een proef tuin hier zeker op zijn plaats. Een tuinbouwcentrum van beteekenis zal hier komen, waardoor zich ook groote perspectieven voor den handel openen. De eerste jaren zijn voor den proeftuin ongetwijfeld de moeilijkste, omdat dan voor het in orde brengen van den tuin en vooral voor het bemesten groote be dragen benoodigd zijn. Dit lid kan zich daarom volkomen vereenigen met hetver- leenen van een bedrag van f 250 in het exploitatietekort. De tuin heeft reeds 2 exploitatiejaren achter den rug en groote bescheidenheid heeft het bestuur weer houden reeds in 1928 een jaarlijksche bij drage aan te vragen. Ware deze ver leend, dan had de kamer over die twee jaar samen allicht een even groot be drag gevoteerd als thans gevraagd. Blijft de vereeniging met dit groote verlies zit ten dan zou het wellicht van storenden invloed op hare verdere werkzaamheden zijn. Het bureau blijft bezwaren gevoelen tegen het dekken van het tekort der vereeniging. PROVINCIALE BELASTINGEN. Door de leden der kamer, de heeren Je- ronimus en Mes, is het volgende voor st ?1 ingediend: „De Kamer besluit zich tot de regeering te wenden met verzoek ten spoedigste zoodanige maatregelen voor te bereiden, dat de ongelijkmatige provinciale belastingdruk worde geëgali seerd, op de wijze, zooals dit voor de gemeenten staat te geschieden". Het is volgens de voorstellers een bekend feit, dat Zeeland het maximum van zijn be- lastingexpansie heeft bereikt, voorts dat de prov. opcenten het hoogste zijn in Zeeland en dat de provincie Zeeland voor enorme uitgaven staat, waarvan andere provincies zijn vrijgesteld (veerdiensten). Mogen deze opcenten op alle belasting plichtigen drukken en daardoor deze zaak er een zijn van algemeen provinciaal be lang, zij is tevens van bijzonder belang voor Handel en Nijverheid, en mag daar om in deze kamer worden besproken. Het bureau heeft de voorstellers als zijn oordeel medegedeeld, dat het niet op den weg der Kamer ligt over de zaak een meening uit te spreken. mcflTZijgm. Ter openbare terechtzitting van den politierechter te Middelburg van 12 Aug. werd o.m. behandeld de zaak tegen C. P. M., arbeider, 24 jaar, wonende te Dreischor, en M. N., veldarbeider, 42 jaar, wonende te Dreischor, verdacht van diefstal te zamen en in vereeniging van drie vischfuiken ten nadeele van M. Har- tog op 1 Juli 1930 te Dreischor. Eisch: ieder f 25 b. of 25 d. h. Uitspraak: idem. ZIERIKZEE, 12 Aug. Door den kan tonrechter zijn op 6 Aug. j.l. veroor deeld wegens overtreding: der motor en rijwielwet: A. van W., 27 j., bakker te Brouwershaven, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; C. v. d. W., 23 j., veldarb. te rNoordgouwe, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; J. V., 48 j., arbeider te Z.zee, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; L. V., 49 j., arb. te Z.zee, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; J. V., 23 j., veldarbeider te Duivendijke, bij ver stek, f2 b. s. 2 d. h.; J. V., 47 j., bloe mist te Haamstede, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; K. v. d. W., 22 j., landbouwer te Noordgouwe, bij verst., f3 b. s. 3 d. h.; J. T. B., 25 j., werkman te Z.zee, bij verst, f3 b. s. 2 d. h.; W. v. H., 26 j., landb.knecht te Oosterland, fl b. s. 1 d. h.; J. v. d. W., 19 j., z. b. te Dui vendijke, f3 b. s. 2 d. h.; van het alg. visscherijreglement op de binnenwateren: M. K., 30 j., los werkman te Z.zee, f 2 b. s. 2 d. h.; C. I. L., 33 j., arbeider te Z.zee, f3 b. s. 2 d. h.; der visscherij wet: A. v. V., 37 j., te Z.zee, f10 b. s. 10 d. h.; van de algemeene politie-v er ordening J. H., 27 j., kermisreiziger te Z.zee, fl b. s. 1 d. h.J. R. v. d.W., 30 j.„'koopman te Brouwershaven, bij verst., f3 b. s. 2 d. h.; M. v. H., 45 j., koopman te Ter- neuzen, bij verst., f5 b. s. 2 d. h.; van de Arbeidswet: K. H., 55 j., aannemer te Z.zee, bij verst., 2 X f3 b. s. 2 X 3 d. h.van de Leerplichtwet: A. B., 41 j., los werkman te Kerkwerve, f 15 b. s. 15 d. h.; wegens het laten loopen van vee op eens anders grond: C. L., 43 j., landbouwer te Haamstede, f 12 b. s. 6 d. h.; wegens het niet behoorlijk vervoeren van eenden: C. R., 26 j., koop man te Zierikzee, f 10 b. s. 5 d. h.; wegens dronkenschap: B. V., 37 j., los werkman te Rotterdam, bij verst., f 15 b. s. 10 d. h. ONDERWIJS. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. de dames A. Goedbloed te Bruinisse en J. M. Vijverberg te Oos terland. Voor diploma Engelsche handels correspondentie slaagde o.a. mej. J. E. Vijverberg te Zaandam, vroeger te Noord- gouwe. LANDBOUW EN VEETEELT, DE REGENSCHADE AAN DE GEWASSEN Voor den landbouwer zijn natte zo mers veelal schadelijke tijden, vooral als de oogsttijd voortdurend onderbroken wordt door flinke regenbuien, zoodat van een normalen gang van werken geen sprake kan zijn. Het oogstwerk wordt dan duur en geschiedt uit den aard der zaak weinig volledig, terwijl hiertegen over staat een zeer verminderde op brengst van inferieur kwaliteit. In dit opzicht zal te zomer van 1930 bij de akkerbouwers met een zwart krijtje wor den aangeteekend. Vooral een gewas als erwten heeft duchtig geleden van de vele neerslag. De verwachtingen van dit gewas waren toch al niet hoog gespan nen. Trips en knopmade hebben in den bloeitijd al heel wat bloesems vernield. Wat voor trips en knopmade bleef be spaard viel later ten prooi aan de erw tenkever. Voegt men daarbij de nadee- len van zeer slecht oogst weer dan is het te begrijpen dat men bij de erwten van een misgewas kan spreken. Is in normale omstandigheden 40 H.L. per H.A. een behoorlijke opbrengst, nu zal deze zeker niet meer bedragen dan 10 tot 15 H.L. per H.A. Het staat verder te bezien dat de aard appelen dit jaar niet gebruikt zuilen wor den voor veevoeder. Het beschot zal hiervan niet medevallen. We schrijven nu half Augustus en heele velden zijn nu reeds dood, aangetast door de Phytoph- lora. Normaal groeien deze late soorten door tot midden September, alzoo een groeitijdverkorting van ruim een maand, hetgeen aan de opbrengst niet ten goede zal komen. Bovendien heeft door de vele regens de ziekte zich ook op de knollen afgezet, waardoor mede heel wat bederf onder de gerooide aardappelen voorkomt. Granen als gerst, haver en tarwe zijn voor het meerendeel sterk gaan legeren, waardoor de korrels veelal te klein blij ven en het stroo zijn mooi blanke kleur heeft verloren, zoodat dit als voerstroo weinig waarde mjeer heeft. Bovendien is er veel hooi geteeld door de veehouders, zoodat de vraag naar stroo, die verleden jaar enorm groot was tengevolge van een tekort aan hooi, dit jaar wel heel bescheiden afmetingen zal aannemen. De kwaliteit van de korrels laat veel te wenschen over. Door het vele natte weer zijn deze gaan „door schieten", waardoor zij waardeloos wor den voor den handel. Zij die de laatste jaren met het telen van gerst voor de brouwerijen behoorlijke resultaten wisten te bereiken, zullen ook dit jaar wel mis zijn met deze teelt. Het best houden zich de suikerbieten; toch zal door te weinig zon het suiker gehalte zeer waarschijnlijk niet medeval len. De eerste onderzoekingen dienaan gaande worden altijd eerst in de tweede helft van Augustus door de directe van den Landbouw gepubliceerd. Resumeeren- de kan men zonder tegenspraak te duch ten wel aannemen, dat het vele natte weer in Juli aan gunstige oogstverwach- tingen den bodem heeft ingeslagen, het geen zich wel zal uitdrukken in een ver hoogden prijs aanstaanden winter van datgene, wat nog eenigszins bruikbaar voor den handel is gebleven. Bij erwten zijn daarvan de eerste teekenen al te zien. VEEKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 11 Aug. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuijs werd al hier op heden in het openbaar verkocht: De Hofstede „Lockershof" te Noordwelle met erf, tuin, wei- èn bouwland, groot 54 H.A. 48 Are 30 c.a., in massa voor f 816 per 41 Are 68 c.A.; daarna de vruchten te velde: klavers voor f 5, f 16; bruine boonen f 141, f 126, f 157, f 150; suikerbieten en mangels f 89; suikerbieten f 115, f 123, f 132, f 130, f 139, f 132, f 106, f 136, f 103, f 112, f 105; aardappelen f 106; paardenboonen f 72; boonen en wikken f 70; boonen en klavers f 50; uien f 161; alles per 41 Are 68 c.A. SCHERPENISSE. Dinsdag werd alhier verkocht de gemeentemestvaalt in 3 per- ceclen. Koopers werden: 1 perc. Jacob Rijstenbil Janz. f 36; 2e perc. M. Kot, f 40; 3e perc. Jacob Rijstenbil Janz. f45. VAN HEINDE EN VEE, Koning Carol van Rumenië heeft, naar de correspondent te Boekarest van de „Daily Mail" meldt, den wensch te kennen gegeven, dat zijn kroning op 21 September zal plaats hebben. Het is ech ter mogelijk, dat de plechtigheid wordt uitgesteld, als de scheiding tusschen ko ning Carol en koningin Helena tegen dien tijd niet is geannuleerd. Hoewel de be trekkingen tusschen beiden wat vriend- schappelijker zijn geworden is dit feit nog niet officieel erkend. In het Noorden van China hebben groote overstroomingen plaats gehad, waarbij 1000 personen om het leven ge komen zijn. Het spoorwegverkeer tus schen Mandsjoerije en Peking is ge stremd, daar de spoorweglijnen op en kele plaatsen geheel zijn weggespoeld. Niet minder dan 10 spoorwegbruggen zijn door de watermassa's verwoest. In totaal zijn 20 steden door de overstrooming ge teisterd. Blijkens een Reuter-telegram uit Bas- ra heerscht er in Mesopotamië groote hitte. De temperatuur is er tot 54 gr. C. (bijna 130 gr. F.) gestegen. Er hebben zich tal van sterfgevallen tengevolge van de warmte voorgedaan. O.a. zijn 2 leden van de Britsche luchtmacht gestorven. Verscheidene Arabische koelies en Be- doeïnen zijn dood neergevallen. De „Daily Herald" is er geslaagd de baby van drie weken oud terug te vinden die in Londen uit een kinder wagen verdwenen was. Het knaapje werd door den reporter van het blad aange troffen in de armen van.... de moeuer. De vrouw, die het kind verloor, blijkt niet de moeder geweest te zijn. Het kind was slechts aan haar zorgen toever trouwd door de werkelijke moeder, die het kind had afgestaan, omdat zij geen kans zag het groot te brengen. De pleeg moeder wil het nu weer terug hebben, maar daar wil de moeder niets van weten. Bij een rondvlucht boven Chicago ge raakte een vliegtuig in een wervelstorm. Na eenige malen heen en weer gerukt te zijn, stortte het toestel naar beneden. Het kwam terecht op een reusachtigen gashouder. Met geweldig gekraak sloeg de machine door de kap van de tank heen en boorde zich in den bodem. In de tank stond het water 13 meter^oog. Met zeer groote moeite slaagden eenige duikers erin, de lijken van den piloot en van de beide dames-passagiers uit de resten van de geheel vernielde machine boven water te brengen. Wonder boven wonder ont plofte het gas niet toen het vliegtuig in de tank terecht kwam, maar ontsnapte door het in. het bovendek geslagen gat. Nadat de onderhandelingen tusschen Perzië en Turkije over de onderdrukking van den Koerden-opstand mislukt zijn, zijn de Turksche troepen, ondanks het protest van de Perzische regeering, het opstandige gebied van den Ararat bin nengerukt en hebben zij de Perzische grens overschreden. Zij hebben reeds de Oostelijke hellingen van den Ararat, welke op vrij grooten afstand van de Turksch- Perzische grens liggen, bezet. Het is de bedoeling der Turksche legerleiding, den berg Ararat en het omliggende gebied geheel te omsingelen, ten einde op die manier den Koerdischen opstand defini tief te onderdrukken. Uit Kaapstad seint Reuter, dat de Unie van Zuid-Afrika geteisterd is door storm met stortregens en sneeuw, waar door veel schade is veroorzaakt. De visschersvloot heeft veel geleden; vijftien menschen zijn om het leven gekomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONGELUKKEN. In den nacht van Za terdag op Zondag is, naar de „Crt" meldt, onder de gemeente Moordrecht op den Hoogen Schielandschen Zeedijk tus schen Moordrecht en Gouda de haven arbeiders J. v. d. Voordt uit Rotterdam aangereden door een hem achterop ko mende vrachtauto, waarin een 10-tal Rot- terdamsche visschers gezeten waren. De wielrijder werd tegen den grond gewor pen en eeenige meters medegesleurd. Hij bekwam zulke zware verwondingen, dat hij na korten tijd op den weg overleed. Herhaaldelijk is reeds gewaarschuwd tegen den gevaarlijken trek in het water. Nog steeds zijn er menschen, die het er maar op wagen en zich zóó ver in zee begeven, dat zij niet meer op den grond kunnen staan. Zondagmiddag heeft deze waaghalzerij weder aan 2 jongelingen het leven gekost. Het waren een 21-jarige en en een 17-jarige jongeman, beiden uit 's-Gravenhage, die thans het slachtoffer zijn geworden. Beide lijken zijn aange spoeld. Zondag raakte een 25-jarige jongeman uit Middelburg te Utrecht, waar hij gelogeerd was, onder een gemeente lijke autobus. Het slachtoffer, dat wilde probeeren zijn broertje voor overrijden te behoeden, hetgeen ook gelukte, kreeg zelf den zwaren wagen over zijn lichaam en werd met zware inwendige kneuzingen in de rijksklinieken opgenomen. Daar is hij na korten tijd bezweken. Zondag avond is te Schore (Zeeland) een auto bus van den heer van Fraassen uit Goes in de sloot gereden, doordat de chauf feur iets te ver uitweek voor een andere autobus. In de bus zaten, behalve de chauffeur, 23 personen, die te Hulst een voetbalwedstrijd hadden bezocht. De heer L. M. Krijger uil Goes werd door de glasscherven gewond aan een arm, en de heer J. van der Stolpe uit Kloetinge aan den rug. Dokter Pfeiffer uit Kapelle was spoedig ter plaatse en verleende geneeskundige hulp. OVERVALLEN. Dhr. J. Holstel te Oude- Pekela is, toen hij Winschoten Zuider veen passeerde, in de duisternis door 2 personen overvallen en met een mes ge stoken. Hij wist zich strompelende naar een nabij zijnden dokter te begeven. Deze liet hem onmiddellijk naar het R.-K. Zie kenhuis te Winschoten overbrengen. De daders 2ijn onbekend. TELEGRAMMEN. AANRANDING. LEEUWARDEN (V.-D.). In Wapstermo- len, een dorpje in het Noordoosten van Friesland, is een jong dienstmeisje, dat 's avonds van haar dienst huiswaarts keer de, door 2 jonge mannen, die zich had den verscholen, opgewacht en overwel digd. Het meisje moest in zeer over spannen toestand naar de inrichting voor krankzinnigen en zenuwzieken te Gronin gen worden overgebracht. De daders wa ren Woensdag nog niet gevonden. AUTO-ONGEVAL. ZIJPE (N.-H.) (V.D.) Woensdagmorgen, te ongeveer half 4, is op den Rijksweg Boksbergen, nabij den Helder, even voor bij het Zand, een 4-persoons Citroën- auto van xien heer Frase uit Alkmaar, waarin, behalve de chauffeur, de zee officier Posthuma uit den Helder was gezeten, tegen de leuning van de brug over de Keetenervaart bij de Kolk ge reden en over den kop geslagen. De zee-officier werd met een zware hersen schudding opgenomen en in zorgwek- kenden toestand per ziekenauto van het vliegkamp de Kooy, naar het Marine hospitaal te Den Helder vervoerd. De chauffeur is er, behalve een gekneusde knie, goed afgekomen. De auto werd vrij wel totaal vernield. Omtrent de oorzaak van het ongeval gaf de chauffeur de slechte verlichting van den wagen en de onbekendheid met den weg op. De politie stelt een onderzoek in. VERDRONKEN. ASTEN (V.D.) Dinsdagavond is het 10- jarig zoontje van den heer Pijpers, bij den duiker op sluis 10 der Zuid-Willems vaart, te water geraakt en verdronken. Waarschijnlijk is hij bij het visschen uit gegleden op de gladde steenen op den rand van den duiker. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIË. LONDEN (V.D.) Uit Peshawar wordt gemeld, dat de Afridi's een aanval tracht ten te doen op een trein met verster kingen, die op weg was naar Pesha war. De trein werd echter begeleid door een pantsertrein, die den aanval wist af te slaan. Op een der strategisch belang rijkste punten, n.l. de brug over de In- dus, zijn kleine patrouilles Afridi's ver schenen. Men vreest dat zij daar ter plaatse een aanval in den zin hebben. DOOR DE BLIKSEM GEDOOD. LONDEN (V.D.). 3 jongens, die hun vacantie doorbrachten in het badplaatsje Cirkcoldy, in Schotland en met een bootje een tochtje maakte naar Kinghorn, wer den in het open vaartuigje door een on weer overvallen, waarbij het bootje door de bliksem werd getroffen en 2 der in zittenden werden gedood. Het bootje sloeg om en de 3e inzittende, een 16- jarige knaap, wist zich zoo lang aan het omgeslagen bootje vast te klemmen, tot hij door een passeerend schip werd opgepikt. DE TOESTAND AAN DE PERZISCH-TURKSCHE GRENS. De berichten, omtrent den opmarsch der Turksche troepen op Perzisch ge bied en de bezetting van het gebied rondom den Ararat, hebben te Londen vrij veel opzien gebaard. In diplomatieke kringen in Engeland wordt een ernstig conflict tusschen Turkije en Perzië niet verwacht. Men gelooft echter, dat Perzië thans een beroep op den Volkenbond zal doen. Wat het resultaat hiervan zal zijn zal men moeten afwachten, omdat Tur kije geen lid van den Volkenbond is. Bovendien zou de Perzische regeering moeten bewijzen, dat zij ernstige pogin gen heeft gedaan om de onlusten aan de grens te onderdrukken. Momenteel is er geen enkele aanwijzing, dat Perzië ook maar een enkele poging daartoe heeft gedaan, hetgeen waarschijnlijk het gevolg is van het feit, dat Perzië in het grens gebied niet over voldoende troepen be schikt om de Koerden met eenige kans van succes aan te vallen. Bovendien acht men het in Engelsche diplomatieke krin gen zoo goed als zeker, dat de Turken hun troepen uit Perzisch gebied zullen terugtrekken, zoodra zij de Koerden uit het grensgebied hebben verdreven. DE TEMPERATUUR IN AMERIKA. NEW-YORK (V.D.) Terwijl de laatste dager, op vele plaatsen in Amerika tem peraturen heefschten van 38 gr. Celsius, wordt thans uit vele plaatsen uit de Vereenigde Staten gemeld, dat het weer finaal is omgeslagen. De temperatuur is sterk gedaald. Op sommige plaatsen tot 4 of 5 gr. Celsius. Te Elkins in West- Virginia heeft het zelfs in den nacht van Dinsdag of Woensdag gevroren. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juli. POORTVLIET. Geboren: Krijn Hendrik, z. van Dingenus Hendrik Mol en Jaco- mina Boller; Marina Willemina, d. van Marinus Anthonie Poot en Hendrika An- thonisse; Mattheus Johannes, z. van Jo- hannis Jacob van der Klooster en Jo hanna Geuze; Pieternella, d. van Marinus Heijboer en Martha van Poortvliet. Gehuwd: Jan van Tiggele, 23 j., jm., en Adriana Huiberdina Mosselman, 27 j- id. Overleden: Jan Elenbaas, 57 j., echtgen. van Adriana van Dljke. SCHERPENISSE. Geboren: 3, Marinus Jan, z. van Dingeman Kleppe en Johan na Clazina Kievit. Overleden: 4, Krijn Hanse, 31 j., echtg. van P. D. der Weduwen; 11, Hermina Suurland, 62 j., echtg. van M. de Jager.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2