RADIO-PROGRAMMA MAANDAG 11 AUGUSTUS. HILVERSUM: 5,30 concert; 6,15 lezing; 6,45 concert; 7,15 lezing; 8 inleiding Kur- hausconcert; 8,15 concert; na afloop pers berichten, declamatie en gram. HUIZEN: 5,30 concert; 6,30 koersen; 6,40 gram.; 7 (Friesch uurtje; 8 (rnededeelingen; 8,30 concert; 10 persberichten. DINSDAG 12 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8,01 gram.; 10 morgen wijding; 10,30 concert; 12,15 id.; 2 gram.; 3 voordracht; 3,30 concert; 4,30 kinder uurtje; 5,30 gram.;-5,45 concert; 7,15 volks universiteit; 8,01 omroeporkest; 9 tooneel; 9,30 viool; 9,45 concert; 10 persberichten; 10,15 concert; 11 gram. HUIZEN: 8,15 K.R.O. gram.; 11,30 gods dienstig halfuurtje; 12,15 K.R.O. trio; 1,15 —2 gram.; 2 vrouwenuurtje; 5 gram.; 6,01 Esperanto; 6,15 gram.; 6,30 koersen; 6,40 gram.; 7,15 interview met muziek- illustratie; 8,01 K.R.O.-orkest; 11—12 gra- «ofoon. WOENSDAG 13 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. orgelspel; 9 gram.; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 voordracht; 10,30 ziekenuurtje; 11,30 gram. 12,15 septet; 1,45 gram.; 2,30 kindermati- née; 3,30 maak het zelf; 4,30 vraaguurtje; 5,15 concert. HUIZEN: 8,15 N.C.R.V. concert; 10,30 ziekendienst; 11 gram.; 11,30 harmonium; 12,30 concert; 2 idem; 2,45 lezing; 4,15 gram.; 5 kinderuurtje. de actie van het comité! Toont dat wij echte Zeeuwen zijn, die weten vol te houden om te overwinnen. Sprekende namens het comité, acht spr. het noodig dit uit te breiden met eenige personen. Spr. eindigt met de hoop uit te spreken, dat deze vergadering nu eens toonen zal, dat „Eendracht macht maakt". Staande de vergadering werd 't comité uitgebreid met de navolgende heeren: W. G. Bcfot, burgemeester, Burgh; S. J. Gast, Duivendijke; J. Geluk, Schuddebeurs en H. v. Toledo, Haamstede. Namens de motorclub „Schouwen en Duiveland" sprak de heer J. de Bruijne woorden van sympathie aan het adres van het comité van actie en bracht hul de aan den kleinen veerdienst op Zijpe. Verschillende heeren gaven zich op, om op de aan den Minister en Ged. Staten te zenden requesten handteekeningen te Verzamelen om meer kracht achter de actie te zetten. Bij de boekhandelaren zal het request eveneens ter teekening worden gelegd. Met woorden van dank voor deze ge slaagde bijeenkomst, sloot de voorzitter daarop de vergadering. ONDERWIJS. Bij het te Rotterdam gehouden examen ter verkrijging van de hoofdacte, slaagde dezer "dagen o.a. de heer W. v. Splunter te Zonnemaire. POST EN TELEGRAPHJE, Met ingang van 14 Augustus zal het station te Sirjansland voor den postdienst op werkdagen opengesteld worden van: 9—9,30, 13,50—14,20, 18,30—19. KERKNIEUWS. Geref. Gem. SCHERPENISSE. Dinsdag 12 Aug. 7,30 u., Ds. Kersten. i* VOOR DE HUISVROUW. De huisvrouw en benzine. Nog onlangs zagen wij in een buitenl. tijdschrift een artikeltje, gewijd aan deze handige methode om allerhande kleeding- Stukken en huishoudelijk goed snel en grondig te wasschen in benzine. Deze methode is goed en nuttig, maar er zij hier nog eens speciaal en met nadruk de aandacht op gevestigd zeer ge vaarlijk... Omdat de benzinedampen, die zich met de lucht vermengen, zeer lich,+ ontvlambaar zijn. Men kan deze methode dus wel toepassen, maar dient dan alle mogelijke voorzorgsmaatregelen te nemen, opdat niet de geringste vonk van vuur of licht er ook maar bij kan komen. In de eerste plaats dan mag men nooit in een vertrek binnenshuis met benzine was schen! Doet men het, ga dan in de open lucht, dan kunnen de benzinedampen sneller vervluchtigen en wegtrekken. Maar het zij nogmaals herhaald, zorg er voor dat geen vonk, geen vuur, geen branden de sigaar, cigaret of pijp in de nabijheid kunmen komen! Zijn deze voorzorgen ge nomen, ga dan uw gang en wees zeer voorzichtig. Met tien liter benzine doet men veel. Men giet ze in een voetbad of groote kom of teil en begint met de schoonste, dunste kleedingstukken erin te dompelen, en tevens de kleedingstukken met de lichtste, teerste kleuren. Voor een zijden jumper of crêpe de chine jurk is het bijvoorbeeld voldoende, om ze even in te dompelen en er weer uit te halen. Het vuil zal als bij tooverslag eruit verdwijnen. Men hoeft van jurken of mantels geen garneering te verwij deren, geen tres of bontkraag of wat bok, want er zal niets door de benzine bederven en de kleuren worden niet aan getast. Bont heeft zelfs na de behande ling een mooier glans. Zelfs plooien en plissé gaat er niet uit. Verder kan men vilthoedjes, satijnen schoentjes, hand schoenen enz. er mee behandelen. Om alle moeilijkheden te voorkomen, moet men de gebruikte benzine onmiddellijk na het gebruik afdoende vernietigen, door wegwerpen in W.C. of anderszins, doch (nooit in open water, slootjes of wat ook. De aldus gewasschen kleedingstukken hangt men in de tocht of wind te drogen, wat heel snel gaat, omdat alle vocht verdampt. Een klein beetje benzine-lucht blijft er wel aan, maar dat hindert niet, want na een kort poosje zal ook dat verdwijnen, door verdamping. Maar laat ik U nogmaals terdege op het hart druk ken: doe .het nooit in keuken of kamer, nooit in de nabijheid van vuur, hoe ge ring ook! Sinaasappelsaus maakt de eenvoudigste griesmeel- of maizenapudding tot een heerlijk dessert. Men maakt deze saus van 6 sinaasappelen, 1 citroen, 4 kopjes water en de geraspte schil van 1 sinaas appel, 7 volle eetlepels suikers en 2 volle eetlepels sago. De goed gewasschen schil van een sinaasappel wordt op een glazen of geëmailleerde rasp afgeraspt, terwijl het water, met de suiker, de geraspte schil en het citroen en sinaalappelsap aan de kook gebracht wordt. De met koud water aangemengde sago wordt erin ge goten, waarna men de saus roerende even laat doorkoken. HUISVROUW. VACANTIE-REGEN. We gaan met vacantie, dat hoort er zoo bij Zoo eens in 't jaar gaan we ferm in de wei, Daar is dan ook weinig op tegen, Maar „iets" is er hier in ons Hollandsch klimaat, «Dat trouw met ons mee op de zomerreis gaat, De kleffe gezel met het bleeke gelaat, De regen! Je trekt sis een held naar je oude pension, Daar zoek je de rust en de stralende zon, Je denkt je bestaan als een zegen! Er breekt door de wolken een lapje van blauw, Hoera, op het pad, want de stad was zoo nauw, Een halfuurtje later reeds heb je berouw, - De regen! Het klettert brutaal op het dak van de schuur, Je droomt in het landelijk nachtelijk uur Van bosschen en zonnige wegen, Maar bij het ontwaken reeds wordt je verrast Met iets onplezierigs, dat ritselt en plast, Daarbuiten daar wacht je de plagende gast, De regen! Je houdt je verschooning hardnekkig ge- 1RI&4' Si., reed-, Je wil er op uit, 't is Augustus, wie weet? Je hebt toch vacantie gekregen! Dat was inderdaad heel verstandig ontdekt. Maar 't heeft je per slot ook hardnekkig genekt.... Je vlucht naar je kamer, je druipt en je lekt» De regen! En keer je weer later terug naar de stad, Dan zeg je: „Ik heb het zoo slecht niet gehad, „Het viel me tenminste niet tegen!" Maar diep in je hart weet je best, dat je jokt, Je hebt toch per slot je vacantie vergokt, En wel wat te veel voor je reisje gedokt» De regen! WENKEN VOOR AUTOMOBILISTEN. Wanneer gij wilt uitrijden, denk dan aan het cijfer vier. En constateer of gij in voldoende mate hebt: benzine, olie, water en lucht. Zijn deze vier elemen ten in orde, dan kunt ge vertrekken. Wanneer achter u een klaxon loeit, ga dan niet harder rijden, denkend: hij komt er niet langs! Rijdt even iets langzamer en wijk goed naar rechts. Het gebeurt soms, dat uw wagen wei gert te vertrekken. Men zoekt dan aller lei euvel: is het de carburateur, zijn het de bougies, of is het misschien de mag neto?.... Er is toch altijd wat met zoo'n wagen... Kijk dan eens, of ge niet ver geten hebt, het benzinekraantje te ope nen... Soms staat ook de rem nog vast. Wanneer gij van rechts komt, en de vijftons-lastwagen komt van links, laat hem gerust eerst passeeren. Zelfs wan neer ge theoretisch voorrang zoudt heb ben, dan is het beter de ontmoeting met dien lastwagen te vermijden, want uw wagen gaat er aan. Wanneer ge denkt: ik kan er nog nèt langs, herinner u dan den wagen, dien ge onlangs in de sloot hebt zien liggen, en trap op de rem. Het is veel een voudiger, een minuut later te arriveeren, dan een maand in een hospitaal te ver liezen. ri VERSCHILLENDE BERICHTEN. GOED AFGELOOPEN. Tijdens de voorstelling in do Electrobioscoop op de Markt te Middelburg geraakte Zaterdagavond een film in brand, waar door oon paniekje ontstond en do aan wezigen op de vlucht gingen, o a door den nooduitgang, leidende naar de Ylas- markt. Daar was de deur gesloten en de vluchtenden verschaften zich met geweld een uitgang. Het vuur in de cabine was spoedig gebluscht en verder gevaar voorkomen. De meeste bezoekers keerden op hun plaatsen terug en kon de voorstelling worden voortgezet DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Zaterdagmorgen isde44-jarige werkman D Kwikkei, uit Spijkenisse, bij het maken van een nieuwe huisaan sluiting aan het laagspanningsnet aan den Ruigendijk te Oudenhoorn, door den electrischen stroom gedood De man laat een vrouw en vijf kinderen achter. VAN HEINDE EN VER. President Hoover heeft medege deeld, dat hij de gouverneurs van de door de droogte getroffen staten tot een conferentie op 14 Augustus heeft op geroepen, ten einde de maatregelen te bespreken voor het verlichten van den nood De president verklaarde voorts, dat de voorloopige berichten melden, dat om en nabij een millioen gezinnen zijn getroffen. De toestand baart veel zorg, doch men dient niet te vergeten, dat de droogte hoofdzakelijk het vee voeder treft. Er is overvloed van levens middelen voor de mensehen. In sommige streken is 50 k 75 pet. oogst verloren. II—Nieuw Borgvliet II; 4—2; G.V.V. I—P.Z.V.C. I: 5-3. BURGH, 10 Aug. Seriewedstrijden (laatste ronde). „Voorwaarts III" „S.D.O. I": 0-3. „E.V.V. I"—,Voorwaarts II"; 1-8. „Voorwaarts III"— „E V.V I"0—3. „S.D.O I"„Voorwaarts II"; 23, Hiermee behaalde „Voorwaarts II" den len prijs(beker); „S.D.O. I" den 2en prijs (lauwerkrans); „E.V.V. I" den 2en pry8 (medaille) en „Voorwaarts III" den 4en prijs (medaille). KORFBAL'. ZIERIKZEE, 8 Aug. Seriewedstrijden S D K B. (2e ronde). Rust Roest III HD.S II 1—2. DOS II vrijgeloot Finale 9 Aug. H D S. IID O.S II3-1. H D. S. II eerste prijs (lauwerkrans uitgeloofd door de K. V „D. O S D O S II tweede prijs (vergulde me daille) Rust Roest III derde prijs (ver zilverde medaille). INGEZONDEN STUKKEN, TELEGRAMMEN. BOTSING. ALMELO (YD). In den vroegen morgen, te circa half 4, is de heer J. H. ten B. uit de Hornschestraat. met zijn luxe auto tegen een turfwagen ge botst, welke bestuurd werd door zekere R. L. uit Almelo. L, die naast het voertuig liep, geraakte tusschen de auto en den wagen bekneld Met totaal ver brijzelde beenen werd hij opgenomen en in zorgwekkenden toestand naar het R K. Ziekenhuis vervoerd. De turfwagen werd bijna geheel vernield. Ook de auto liep zware schade op Do automobilist werd door glasscherven gewond. De politie stelt een onderzoek in. KINDERROOF. LONDEN (V.DToen de vrouw van een spoorwegambtenaar uit Padding- ton, Zaterdag even in een juwelierszaak aan de Edgwar Road te Londen moest zijn, zette zij de kinderwagen met haar zoontje van 3 weken erin, voor de deur van den winkel. Toen zij weer naar buiten kwam, was het kind uit den wagen verdwenen. Tot nu toe bleven alle opsporingen van Scotland Yard vergeefs. De politie vermoedt hier te doen te hebben met een geval van een of andere kinderlooze vrouw, die in abnormale geestestoestand ver- keerend, het kind uit den wagen heeft medegenomen. De moeder is tengevolge van het gebeurde lijdende aan een zenuwcrisis GRAAN OPKO OPERIJ RIGA (V DDe regeering van Let land heeft besloten uit de reserven van de staatskas een bedrag van 2 500.000 gulden te gebruiken voor het opkoopen van graan bij de boerentegen door den minister van landbouw vast te stellen prijzen. De prijs van de tarwe is vast gesteld op 150 gulden per ton en van de rogge op 120 gulden per ton. Alle Letlandsche graanhandelaars moeten op straffe van een boete van 2500 gulden, nauwkeurig aangifte doen van hun voor raden en van de door hen gedane trans acties Ook in Estland zal de regeering tot soortgelijke maatreglen overgaan. COMPLOT TEGEN STALIN? MOSKOU (Y.D.) Uit Kiew wordt gemeld dat 3 hooge ambtsnaren zijn gearresteerd. Zij zouden betrokken zijn bij een complot, op touw gezet door officieren van het 18e regiment artil lerie, welk complot een aanslag op Stalin inhield. Er worden meerdere arrestaties verwacht. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juli. ST.-PHILIPSLAND. Geboren: 12, Abra ham Marinus, z. van Adriaan Verwijs en Maria Sara Mol; 23, Jakobine Elisa beth, d. van Friedrich Ebling en Emilie Ernestina Fink; 27, Jan Leendert, z. van Adriaan Marinus Verhagesen Leentje Ma ria den Engelsman. Overleden: 1, Peter Cornelis v. Doorn, 39 j., echtgen. van Johanna Alexandrina Josephina Marnette. Gehuwd: Thomas Bakker, 19 j. jm., en Dina Cornelia Reijngoudt, 18 j. jd. MARKTBERICHTEN» ROTTERDAM, 11 Aug. GRANEN. Bui tenl. vast. Meel f 14,50; Pommersche ha ver f 8,25. ZADEN. Lijnzaad, voer f 18 —19; karwijzaad f 32—34; boekweit, Dan- ziger, afl. binnen 10 dagen f 10; Sept.- Oct. afl. f 9,75. Aardappelen. Zeeuwsche eigenheimers 31/2—5 ct.; blauwe eigen heimers 4—6 ct.; Zeeuwsche bonten en blauwen 6—7 ct.; Westlandsche school meesters, zand 6—7 ct.; ronde 6—7 ct.; id. klei 5—6 ct.; kleine ronde 3—4 ct.; eerstelingen 3—5 ct. VLAS. Aanvoer 5000 k.g. geel onverkocht. VEE. Aanvoer 366 runderen, le kw. f 1,04 a f 1,19, 2e f 0,93 a f 1,03, 3e f0,83 a f 0,93254 kalveren, le kw. f 1.35 a f 1,45, 2e f 1,16 a f 1,26, 3e fl fl,10; 868 schapen of lammeren, le kw. f0,61 a f 0,70, 2e f0,54 a f0,60, 3e f0,47 f 0,53lammeren f0,78 a f0,85; zuiglam- meren f 22 a f 31 per stuk. 830 varkens, le kw. f 0,64 a f0,66, 2e f0,62 h f0,64. 3e f 0,61 a f 0,62; export f 0,60 f0,64. Handel vast en vlug. Binnenl. granen geen noteering. Coöperatieve Veiling Zierlksee* Veiling van 8 Augustus. Peren: N.-Holl. suikerpeer 6—16; ber- gsmotte 8; précoce 2e 14—21; valperen 10; appels: the queen 2e 13; yellow's 2e 15; valappels 1—5; pruimen, bl. 26; krozen 15; id. val 4—7; tomaten 2e 7—9; snijboonen 4—20; suikerboonen 1—9; gr. boonen 2; sjalotten 2; augurken 2e 18; alles per k.g.; aardapipels f 3,10—4,10; per 100 k.g.; selderij f 0,80; wortels f 1,60 —5; kroten f 0,20; per 100 bos; kom kommers f 1,20—6; spitskool f 3,10; id. savoije f 7—11; roode id. f 7—10; witte id. f 3; bloemkool f 3,20—24; andijvie f 2,10; per 100 stuks. WEERBERICHT. Hoogste barom.st. 765,8 te Clermont Laagste 748,6 Thorshavn Verwaoht tot den avond van 12 Aug.: Meest matige westelijke tot zuidelijke wind, tijdelijk opklarend, later weer Mussolini heeft zich per auto naar Cesenatico, in de provincie Forli, be geven, om een familielid te bezoeken, dat ernstig ziek is. De minister-president zat zelf aan het stuur Met zijn gezond heid schijnt het dus nogal los te loopen al hebben de Parijsche Information en andere bladen pas vermeld, dat hij er leelijk aan toe zou zijn. Dergelijke be- riohten duiken telkens op en worden dan door de feiten gelogenstraft. Zij zullen wel uit den koker van Italiaansche emigranten komen, bij wie de wensch de vader is van de gedachte. De langdurige droogte in Noor wegen heeft de laatste dagen een ernstigen toestand geschapen vooral in de streek rond Drontheim Daar is de melkproductie tot een minimum gedaald. De weiden zijn volkomen verdord met het gevolg, dat het vee in de stallen moet worden gehouden De toestand is zoo ernstig geworden, dat de melk voor Drontheim van een afstand van 400 IC M. gehaald moet worden. Uit alle deelen van België wordt bericht, dat de oogst die zich in Juni zoo veelbelovend liet aanzien, vrijwel geheel verloren moet worden geacht. De graanvelden vertoonen, ten gevolge van den aanhoudenden regenval en van den hagelslag, een allerdroevigst beeld. Yoor den landbouw, zoowel in het "Walenland als in Ylaanderen, beteekent deze mislukking van den oogst een ware ramp, welke tot een nieuwe, aanzien lijke stijging van den levensstandaard moet lijden. SPORT. VOETBAL „HOLLAND—BELGIË". Wat te dezer stede nog nimmer is gebeurd, is Zondag 10 dezer geschied, n.l. de ontmoeting tusschen onze stede lijke voetbal-elftallen van onze vereeni- ging „Zierikzee" en de elftallen der Bel gische vereeniging „Union Sportive An versois". (Holland—België in 't klein). Te 12 uur werd met de wedstrijd der 2e elftallen van beide vereenigingen be gonnen, welks krachten ongeveer gelijk waren. De uitslag was 3—2 in 't voordeel van Union Sportive Anversois. De clou van den dag was echter de wedstrijd tusschen de beide le elftallen. Te half vier worden beide elftallen in 't veld gefloten, waarna de aanvoerder der Union Sportive Anversois in een har telijk speech je getuigt, dat zij het zeer op prijs stellen om hier ter stede te kunnen komen spelen. Als bewijs daar van, bied hij den aanvoerder van de ver eeniging „Zierikzee" een groen-wit zijden wimpel met de clubletters U.S. A. aan, ter herdenking van deze ontmoeting. De aanvoerder van het „Zierikzeesch elftal dankt in kernachtige woorden en spreekt tevens den wensch uit, dat deze ontmoe ting, hoewel de eerste, niet de laatste zal zijn. Met een driewerf „hoera" voor beide clubs wordt begonnen. „Zierikzee" heeft den toss gewonnen en heeft den wind in 't voordeel geno men. „U.S.A." trapt af, maar onmiddel lijk blijkt, dat „Zierikzee" het niet cadeau zal geven. In korten tijd weet zij drie maal te scoren. De Belgische voorhoede zit evenwel ook niet stil en als een Belgische aanval door een vrije trap tegen Zierikzee wordt onderbroken, be nut dit U.S.A., door het eerste tegenpunt te scoren. Onmiddellijk heeft „Zierikzee" weder het woord en voor de rust produ ceert deze er twee goals bij. Rust 5—1 in 't voordeel van „Zierikzee". Na de thee wordt aan beide zijden flink aan gepakt. Beiden weten het doel nog twee maal te vinden, zoodat het eindsignaal klinkt bij de stand 7—3, in 't voordeel van „Zierikzee". Daar dit de eerste interlandwedstrijd te dezer stede is, prijzen wij het initiatief van het bestuur der V.V. „Zierikzee", wel ke het heeft aangedurfd een vereeniging uit Antwerpen te laten komen, en hopen en wenschen, dat dit niet de laatste maal zal zijn. VOETBAL. ZIERIKZEE, 10 Aug Zierikzee I— Un. Sp. Anversois I: 7—3; Zierikzee IIUn. Sp. Anversois II23;Sinoto INieuw Borgvliet I: 10; Sinoto (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copie wordt niet teruggezonden. Geachte Redactie! Mag ik als medelezer van uw blad, naar aanleiding van het gemeenteraadsverslag van Stavenisse, voorkomende in No. 12033, datum 28 Juli 1930, eenige plaatsruimte van u vragen, .waarvoor bij voorbaat dank. In verschillende bladen leest men raads- verslagen, waarin wordt behandeld de vaststelling der te heffefi belastingen, in gevolge de wet op financiëele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten, ingaan- |de 1 Januari 1931. Zoo ook in het bedoel de verslag uit den Raad onzer gemeente. Wanneer ik het goed begrijp, wil de meerderheid der Raadsleden, naar het voorstel der meerderheid van B. en W., die heffing voor het dienstjaar 1930/31 laten zoo het op het oogenblik is. Door hun bril bekeken wellicht de verstan digste manier. Immers kan, wanneer een jaar is proef gestoomd, altijd voorkomen de onbillijkheden worden opgeheven. Nu vraag ik mij echter af, mogen wij nu van onze vroede vaderen niet ver wachten, dat zij zich zoodanig op de hoogte stellen, dat zij trachten nu reeds enkele zwarte kanten weg te nemen of 'te vermijden? In het verslag van Zierik zee lasi k, dat zelfs een Wibaut niet weet hoe het loopen zal, doch M. de R., U houdt mij ten goede, dat ik zulks moeilijk kan aannemen. Gaarne neem ik aan, dat het niet precies is vast te stellen, doch over het algemeen worden er zoo veel slagen geslagen, dat toch ook hier in wel een bijkomende berekening kan worden gemaakt, en aan de hand daarvan zou men toch een tegemoetkomende hou ding kunnen aannemen. Weth. Potappel b.v. tracht dit ten min ste op zijn manier te doen, door voor te stellen de 50 opcenten der vermo gens op te heffen en dan desnoods op centen op de fondsbelasting. Dit voorstel deed mij vreemd opzien; want gaat onze gemeente dan niet vooruit door deze be lastingheffing? En zoo ja, waarom dan opcenten op de fondsbelasting? De wet houder spreekt van een dubbele heffing op het vermogen, doch waarom wil hij die dan van het vermogen wegnemen, dus het kapitaal, de menschen welke be talen kunnen ontlasten, en op de andere, waaronder ook de werkmenschen, dub bele heffing toepassen? Zou weth. Pot appel nooit leeren inzien, dat egoïsme, een alleszins te verfoeien eigenschap, toch zeker niet past in het college van een gemeenteraad, die de belangen van alle burgers heeft te behartigen?. Waarom 'niet liever voorgesteld de opcenten der grondbelasting er af? Of is dat geen dubbele heffing? Het verslag deed mij verder, voor een mij onverklaarbare tegenstrijdige hande ling van den heer Leune, paf staan. Vol komen zich kunnen aansluiten bij het voorstel van de meerderheid van B. en W., omdat die zienswijze hem, voor het dienstjaar 1930-'31, de eenig juiste scheen, Want, zegt hij: in de tegenwoordige om standigheden kan ik aan belastingverla ging niet gelooven. En nu lees ik onder de tegenstemmers van het B. en W.- voorstel, ook den naam Leune. Begrijpe, wie dit begrijpen kan! Want, zegt hij, na het gesprokene van wethou der van IJsseldijk, dat betaling van be lasting voor de kleine inkomens wel wat moeilijk valt, maar dat geldt ook z.i. voor de kleine inkomens uit het vermo gen. Ra, ra, wat is dat! Laat mij eens zeer bescheiden zijn, dat er in onze ge meente een 10-tal zouden zijn, die van een interest a 5 o/0 een inkomen, naar de berekening% van een kapitaaltje van f 20,000, van f 1000 hebben, hoevele tien tallen werkmenschen staan daar tegen over, en dan veelal nog groote gezinnen, die, naar terecht door weth. van IJssel dijk werd opgemerkt, nu de gemeente in de 3de klasse der fondsbelasting is ge plaatst, dat deze menschen in die belas ting hebben mee te betalen, die van een inkomen van f 600, hoogstens f 700, moe ten rond zien te komen. De heer Leune neemt ook, naar mijn bescheiden meening een zeer vreemde houding aan in zijn tegenstemmen. M. de R., ik heb gemeend over deze zeer vreemde behartiging van de belan gen der Stavenisse-burgers, deze houding van die beide heeren even te moeten toe lichten, en onder de aandacht te brengen. Hoogachtend, EEN MEDELEZER VAN UW BLAD. Stavenisse, Augustus 1930.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2