Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT; Maandag 11 Aug. 1930. zierikzeesche courant. advertenties Inzending Advertentiën binnenland- PUROL Uit Stad en Provinoie. feuilleton. DE DOCTORES. frfja per S uuodni f 1,50, frmnoo per poat f 1,80. Voor hel buitenland per jaar 10,— Afaoaderlijke nummers 5 eeni. Versehgnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. 87st* JAARQANfi. No. 12039. Dir. J. DE LOOZE. Ultt.-BUlillir M. J. tOSTEN. Tan 18 regels 60 ets., Tan 4 regels en daarboren 20 ots. per regel. Beolames 30 eta. p. regal. contract belangrijke korting. Inaending op den dag Tan uit- gaTe vóór 10 ora. ■itarlljk 10 uur op doudag v. uitgaaf Gevonden voorwerpen: Een schippershaak; een ceintuur; een paar gummischoenen; een zakje; twee kinderschortjes; een broche; rijwielplaat jes; scheermesjes. BESCHERMING VAN DEN LANDBOUW. Het Tweede Kamerlid, de heer Braat, heeft aan den minister van Binnenl. Za ken en Landbouw de volgende vragen gesteld Is de minister bereid, te overwegen, ter bescherming van den Nederlandschen landbouw, om den invoer van gerst en rogge uit Rusland en van tarwe uit Argentinië stop te zetten, omdat wij met die landen toch geen noemenswaardige andere handelsrelaties hebben en Rusland zelfs weigert om destijds geleende gelden te erkennen, en wil de minister mogelijk onoverkomelijke bezwaren van dien maat regel aan de Kamer mededeelen? Voorts heeft de heer Braat den minis ter gevraagd of het hem bekend en of hij bereid is, de Kamer mede te deelen, wanneer vermoedelijk het rapport van de Staatscommissie-Lovink gereed zal zijn? ONZE BEVOLKING. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft wederom de bevolking en bevol kingsdichtheid der gemeenten van Neder land (op 1 Januari 1930) uitgegeven. Het boekje bevat tabellen met de cijfers der bevolking, gesplitst naar het geslacht en di2 der bevolkingsdichtheid van de ver schillende gemeenten op 1 Jan. j.l., voorts de opppervlaktecijfers der gemeenten en tenslotte een beeld van de toeneming der bevolking van ons land sedert 1830. Uit deze laatste label blijkt, dat de gemid delde jaarlijksche toeneming van 1 Jan. 1830 tot 1 Januari van dit jaar bedroeg 1,10 pet. Het aantal vrouwen op 1000 mannen, dat op 1 Jan. 1830 bedroeg 1045 is geleidelijk afgenomen tot 1013 op 1 Jan. 1922; na eenige schommelingen be droeg dit aantal op 1 Januari van dit jaar 1012. en Huid jeuk ZJER1KZEE. Het Bestuur der vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer is, doo. persoonlijke relaties van een der be stuursleden, in de gelegenheid gekomen om beslag te leggen op een bijzonder mooie lithographie van Jelle Troelstra. De forsch opgezette teekening geeft een gezicht in de Korte Nobelstraat, onder de Nobelpoort door, met op den achtergrond de molen van de Rijke. Wij twijfelen niet of zeer veten zullen van deze buiten gewone gelegenheid gebruik maken, om zich, voor een bijzonder lagen prijs, een mooie teekening te verschaffen van onze kloeke Nobelpoort. De firma Gudde heeft etalage-ruimte beschikbaar gesteld; waar deze litho goed tot zijn recht komt. De vereeniging voor Vreemdelingen verkeer alhier heeft, ter meerdere be kendmaking van stand en eiland, bij de firma Bakker te Koog-Zaandijk, door wel willende medewerking van den heer H. J. Doeleman, een door W. Abeleven ge- teekende, reclameplaat laten vervaardi gen, die er, wat teekening, druk en kleu ren betreft mag zijn en het effect zal sorteeren, dat men er mee hoopt te be reiken, n.l. meer vreemdelingen hier naar toe te trekken dan tot nog toe het ge val was. Op de plaat domineert de stoere, for- sche St.-Lievensmonster, de wachter aan de Oosterschelde, het baken, dat reeds van ver den vreemdeling wenkt en uit- noodigt de schoonheid van land en strand hier te komen bewonderen en weer uit te dragen naar zijn haarsteden, om ons lang vergeten eiland overal bekend te maken. Juist in den vacantietijd verschijnt deze treffende reclameplaat om de aandacht op Schouwen-Duiveland te vestigen. Pittig is 't volgende 4-regelig versje als onderschrift: Als grijze wachter onzer stad, Die veel wat U bekoort, bevat, Nood ik U: vraag aan V.V.V. „Hoe kom ik 't vlugst in Zierikzee?" Bij deze pakkende reclame heeft V.V.V. een circulaire gevoegd, waarin antwoord gegeven wordt op de vraag: hoe kom ik 't vlugst in Zierikzee? Naar wij vernemen zijn reeds 400 exem plaren van deze plaat rondgestuurd, door het geheele land, naar de Belgische bad plaatsen, op de tentoonstellingen in Luik en Antwerpen en naar de verkeersbu- reaux, zooals tram-, trein- en stoomboot maatschappijen. Wij hopen dat zoowel Vreemdelingenverkeer als de teekenaar Abeleven veel plezier mogen beleven van deze keurige uitgave. HAAMSTEDE. Zaterdagavond j.l. hield de bekende Ornitholoog, de heer J. Vij verberg van Noordgouwe, voor een 70- tal tijdelijk in Westelijk Schouwen ver toevende leden van den Nederlandschen jeugdbond voor natuurstudie in de zaal van hotel Bom een lezing met lichtbeel den over het leven der vogels (hoofd zakelijk waad- en zwemvogels). Spreker had door zijn sympathieke voordracht en mooie beelden een aandachtig en dank baar gehoor. Bij het einde dankte het bestuurslid, dhr. Tjallingi, den heer Vij verberg, voor den mooien en leerzamen avond. OUD-VOSSEMEER. Openbare Raadsver gadering, gehouden op Vrijdag 8 Aug. 1.1. De heer van Gorsel merkt, naar aanlei ding van de oude kwestie op, dat hij het niet goed vindt, dat de naam van Anth. de Rijke Cz., inzake de aanbeveling van het Weezen-Armbestuur, niet is ge noemd, hoewel het hem bevreemdt, dat in de toen gehouden Raadsvergadering door geen enkel raadslid daarop aan merking is gemaakt. Nogmaals worden uitvoerige inlichtingen gegeven. Aangebo den wordt de gemeenterekening dienst 1929, met rekeningen der armbesturen en rekening keuringsdienst, welke rekeningen in handen zullen worden gesteld van een commissie. De cijfers van de gemeente- rekening zijn: ontvangsten f 68287,61, uit gaven f 61339,255, en kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf f 8142,556. Aan de school met den Bijbel wordt ex-art. 72 der L. O.-wet 1920 medewerking verleend nopens het aanschaffen van leermiddelen tot een bedrag van f 1000. Ter tafel ko men de voorstellen nopens de uitvoering van de Wet regelende de financiëele ver houding tusschen Rijk en Gemeenten. Ver loren gaat ongeveer f22800, in de plaats komt f 22200, zoodat een tekort te dek ken is van ongeveer f 600. Nopens de Fondsbelasting moet de Raad besluiten tot rangschikking in de le, 2e of klasse. Bij rangschikking in de le kl. blijft een inkomen van f800 onbelastbaar, in de 2e klasse f 700, in de 3e klasse f 600. De bestaande toestand is een af trek van f500 voor noodzakelijk levens onderhoud en f 50 kinderaftrek. Rang schikking in de 3e klasse komt den be- staanden toestand nabij. Evenwel is de rangschikking in de 3e klasse in verband met den bestaanden toestand nog zéér voordeelig voor de ingezetenen, omdat de kinderaftrek belangrijk hooger wordt. B. en W. stellen daarom voor rangschik king in de derde klasse. De personeele belasting, vroeger Rijksbelasting, wordt een gemeentelijke belasting. Op de per soneele belasting vervallen de 50 opcen ten van de Provincie, de 10 en 20 opcen ten voor het Leeningsfonds en de 80 op centen op de grondslagen paarden en automobielen. De vervallen opcenten ko-< men de ingezetenen ten goede. De ge meente heft 25 opcenten, nader te bren gen op 40, zoodat van het groote voor deel dat aan de ingezetenen komt, slechts een zéér klein gedeelte door de ge meente wordt genomen, bij handhaving van de gemeente in de 8e klasse. Naar raming krijgt dan de gemeente het verschil tusschen de le en 3e klasse fonds belasting, zijnde ongeveer f 1500 en de meerdere opbrengst van de 15 opcenten zijnde ongeveer f 700, zpodat het tekort ad f 600 ruimschoots is gedekt. Dit is noodig om alle financieele gevolgen van de nieuwe wet nog niet overzien kunnen worden, zoodat zelfs de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat later nog iets van de voordeelen genomen moet worden. Vast staat, dat ten allen tijde genoeg voor deelen voor de ingezetenen zullen restee- ren. Na eenige discussie worden de voor stellen met algemeene stemmen aangeno men, zoodat voorloopig geen opcenten ge heven zullen worden op de grondbelas ting. Aan de orde komt het rapport no pens den iinantieelen toestand van de waterleiding, Waar de verliezen over on geveer 5 exploitatiejaren de f 100,000 hebben overschreden en er sprake is om ingang van 1 Januari 1933 de tarieven te verhoogen, zal worden getracht dit te voorkomen, omdat de tarieven bereids hoog genoeg zijn. Over dit punt wordt het woord gevoerd door de heeren Daane, de Wilde en Heijboer. Besloten wordt een adres te zenden met een exemplaar van het rapport aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, aan Ged. Staten en aan de verschillende gemeenteraden op het eiland Tholen. Niets meer te be handelen zijnde wordt de vergadering ge sloten. SCHERPENTSSE. In de alhier gehouden vergadering van den dijkraad van het Cal. Wat. Scherpenisse werd de rekening over het dienstjaar 1929-'30 voorloopig vastgesteld in ontv. ad f 36745,29 en in uitg. ad f 88390,97-r', alzoo een tekort van f 51645,685, waarin doer de provincie werd voorzien tot een bedrag van f17368 en door het Rijk f 34736. HET VEER ANNA-JACOBA—ZIJPE. De vergadering, Zaterdagavond te Zie rikzee in het hotel „Juliana" gehouden, waar het probleem, dat tegenwoordig de gemoederen in onze streek beheerscht zou worden besproken en waarover in woord en geschrift reeds veel te doen is geweest, n.l. over betere verbindingen met den vasten wal en speciaal het veer Anna-Jacoba-Polder—Zijpe, was vrij goed bezocht, vnl. door autobezitters, die voor eerst nog het meeste belang bij betere veerdiensten hebben. Als voorzitter fungeerde de heer I. de Broekert. Deze riep de aanwezigen het welkom toe, waarna hij mededeeling deed van kennisgevingen van afwezigheid van enkele autoriteiten, o. a. de burgemeester en daarna van de vele sympathiebetui gingen met de actie die het comité is begonnen. Spr. ging uitvoerig de voorgeschiedenis na van de totstandkoming van de Staats- comm. door den Min. v. Waterstaat in het leven geroepen, naar aanleiding van een in de Tweede Kamer aangenomen motie- Ter Laan. Na rijpe studie is thans het rapport overhandigd en nu kan men al leen de hoop uitspreken, dat het Z.E. moge behagen nu eens eindelijk blijk te geven van zijn goede gezindheid en zal Naar het Engelsch. 8 „Wat is er dan gebeurd?" „Lizo heeft weer zoo gedronken dokter. De kinderen waren bij haar. Toen is de lamp omgevallen en Maggie heeft zich vreeselijk gebrand". Zonder verder te vragen, liep Mac Bride de trap op. De brand was gebluscht, maar de ka mer stond vol rook. Aan den eenen kant lag een vrouw te schreeuwen, onder den invloed van sterken drank; aan den an deren kant zag hij een vrouwengedaante gebogen over een kind, dat kreunde. Onmiddellijk ging hij daarheen en het bezorgde hem een schok, toen hij zag, dat de handen, die daar bezig waren met olie, watten en verbandstof, aan Marga ret Trampson behoorden. Steeds sprak ze sussend tot het arme patiëntje. Het kind scheen haar te kennen; althans, tusschen het kreunen door, stak het de magere armpjes naar haar uit. „Stil, stil, liefje!Het zal wel gauw beter gaan!" Toen ze opkeek, zag ze MacBride. Ze schrikte, maar hield niet op met ver binden en verzocht hem ook niet, haar plaats In te nemen. Gedurende een oogenblik sloeg hij haar gade, zonder te spreken en voelde het kleintje den pols, met een hoogst-ernstig gelaat. „Ik zal een opwekkend middel moeten halen", zei hij toen. Margaret knikte: „Ja, de anderen zijn geloof ik, onge deerd. Beth heeft een kleine brandwonde maar dat beteekent niet veel. Wilt u er even naar kijken?" MacBride wendde zich tot de verschrik te vrou\v, die hem binnengeroepen had. „Een emmer koud water zal voor de moeder het beste zijn", sprak hij, ter wijl hij de wond van Beth.nakeek. „Voor vandaag heb je genoeg onheil aangericht", zei hij tot de dronken vrouw. „Kan je je dan nu niet stilhouden?1 „Ga naar je kamer, Liza", raadde een van de buren. „Dokter Frampton zorgt voor Maggie. Je jaagt haar nog maar schrik aan, met dat schreeuwen!" Met deerniswaardigen blik naar het kind, liet de ongelukkige vrouw zich naar bed brengen. MacBride ging een opwekkend middel halen. Beth hurkte bij Miss Frampton neer, die nog steeds met het arme pa tientje bezig was. „Warm gauw met melk! De dokter zal er wat brandewijn in doen", zei ze tot Beth. De kleine verviel In een staat van uit putting. Margaret was nu klaar met ver binden en hield het kind op schoot, tot MacBride weer ademloos terug was. Hij knielde naast haar neer en trachtte het kind een lepeltje brandewijn in te gieten. Maar het arme ding kon niet slikken en de brandewijn vloeide terug over de bleeke lippen. „Het geeft niet meer", prevelde Mac Bride. „Het kind is al te ver weg!" „Ja", antwoordde Margaret droef. „Ze was te jong en te teer, om zulk een schok te kunnen doorstaan. Hij voelde weer den pols, en, terwijl hij dit deed, viel er iets warms en voch tigs op zijn hand. „Ze was een lieveling van mij", zei Margaret met een snik. „Den dood aangedaan door een dron ken moeder!" mompelde hij voor zich heen en hield zich, of hij deze traan niet gevoeld had. „Het zal dadelijk gedaan zijn", prevel de zij. Toen MacBride zich heenboog over het stervende kind, keek hij Margaret voor het eerst aan, en wat hij toen zag, was hem als een soort openbaring. Hij had nog nooit zoo iets schoons waargeno men als de uitdrukking op haar gelaat, toen zij weende, met het kind op haar schoot. Dit was de uiting, van het reinste vrouwelijk gevoel; en nog lang daarna bleef hem die blik bij. HOOFDSTUK V. Toen Margaret het armoedig vertrekje verliet en de vervallen trap afkwam, vond zij MacBride tot haar groote ver rassing op zich wachten. De regen viel nog in stroomen neer, maar geduldig stond hij daar: inzien, dat ons eiland reeds vele jaren misdeeld is. Na de publicatie van het rapport is een comité van actie gekozen. Spreker dankt de pers voor de opname van een hoofdartikel over de brandende kwestie en doet daarop andermaal een beroep, omdat zonder die medewerking de zaak vast loopt. Spr, vraagt evenwel ook de steun van de vergadering en van alle inwoners van dit eiland, waarvan er velen uit goed gedocumenteerde klachten lieten blijken, dat ze de meening van 't comité van actie deelen. Door gemeenschappe lijk overleg dient men thans te trachten iets te bereiken, dat ons eiland, gezien het staatsrapport, vermoedelijk zal wor den aangeboden. Met de te verwachten verbeteringen is echter het comité nog niet tevreden en men aanvaardt ze dan ook op afbetaling. Heeft men de nu in uitzicht gestelde verbeteringen hier in gevoerd, dan zal het comité wanneer het dan nog bestaat blijven hameren op nieuwe herzieningen en met nieuwe feiten voor den dag komen om datgene te bereiken wat de volmaaktheid nabij komt. Reeds in 1866 zocht men verbete ring met den vasten wal. Na 64 jaren is men nog bezig om tot dat doel te geraken, waaruit men zien kan, dat men met de belangen van dit eiland niet zoo snel te werk gaat. Op één punt komt in Schouwen-Duiveland alle verkeer te samen en wel te Zijpe. Dit veer, het duurste van Nederland, eischt dringend herziening. Immers, een prijs van f6 en f7 voor een auto met 2 passagiers voor enkele minuten varens kan de toets der vergelijking niet langer doorstaan. Daar bij komt nog, dat men goed stuurvast moet zijn en met de plaatselijke toestand op de hoogte om bij avond van Steen bergen naar hier te komen. Spr. wenscht de verschillende ongemakken niet te boe ken op rekening van de R.T.M., die van haar eens gegeven recht gebruik maakte, vooral in een tijd als deze, nu auto's en autobussen haar beconcurreeren. Maar het is de plicht der regeeringseollege's de te kwader ure verleende monopolie's te herzien en de gemaakte fouten te her stellen door het verleenen van de ge vraagde subsidies. Verleent men die, dan zullen vanwege de R.T. M. de verbete ringen onmiddellijk worden aangebracht. Het comité richtte zich bij haar actie ook naar de Provincie, waar de dien sten op Wester- en Oosterschelde een groote tegenstelling vormen. Aan de over zijde prachtige Ferrybooten en hier? Men ga maar eens aan het Luitje kijken. De ponton, die toegezegd is, zal eerst hier arriveeren, wanneer het ding in Vlissingen gemist kan worden. Ten slotte richtte spr. zich tot de vergadering, die naar hij hoopte er iets zal toe mogen bijdragen, dat de banden van ons isole ment weldra zullen worden weggenomen. (Applaus). Vervolgens deed de voorzitter mede deeling van de werkzaamheden, die tot nu toe door het comité waren verricht. Zoo werden van het hoofdartikel uit de Nieuwsbode 200 afdrukken gemaakt, welk werk gratis werd verricht ten kantore van dhr. H. J. Doeleman, wien men daar voor zeer erkentelijk is. Alle Kamer leden ontvingen een exemplaar, terwijl ook de leden van de Prov. Staten van Zeeland er een werd toegezonden. Nu deze in zee zijn, stelt het comité zich voor een audiëntie aan te vragen bij den minister van waterstaat en bij Ged. St. van Zeeland, waaraan bovendien een on geveer gelijkluidend request zal worden verzonden. Vervolgens werd het rapport der Staatscommissie en wel vnl. de te verstrekken subsidie besproken, die voor Zijpe f24.700 jaarlijks bedragen. Hieraan zou het Rijk de helft, de Prov. Zeeland i/3 en de prov. Noord-Brabant x/p bij dragen. Het tarief Zijpe—A.-J.-Polder be draagt thans, eerste klasse 60 ct., retour 90 ct. Voorgesteld wordt 25 en 40 ct. Tarief 2e kl., nu 40 en voor retour 60 ct. bedragend, wordt voorgesteld op 15 en 25 ct. Auto's, thans f2,50 (groote wagens meer) wordt fl en f 1,50 per reis. Het aantal vaarten wordt belangrijk uitge breid, n.l. met 5 in den zomer en 6 in den winter. Op Zon- en feestdagen wordt gerekend op een uitbreiding met 6 vaar ten heen en terug. Met nadruk wees spr. verder op de fin. zijde van de actie. Verschillende zaken kosten geld en naast die uitgaven staan geen ontvangsten. Spr. wenschte wel, dat de vergadering de wegen aanwees om aan eenige financiën te komen. De heer Pik drong er bij de vergade ring op aan feiten te verzamelen, op te schrijven en in te zenden, teneinde een dossier aan te leggen, waaruit de onvol doendheid van het veelbesproken veer duidelijk zal blijken. Aansluiting op het groote verkeer moet het einddoel zijn van de algemeene actie. Autobussen moe ten de menschen van en naar het eiland brengen. Op het oogenblik is dat niet mogelijk. De heer A. C. van der Vliet vroeg, hoe het comité de financiën voor haar actie wil regelen. Met lijsten? Zonder geld zal ze niet veel kunnen uitvoeren. De heer L. Koopman stelt voor de ge meenten aan te schrijven om een bij drage van 1 cent per inwoner, ten einde deze actie te steunen. Met alg. stemmen wordt dat voorstel aanvaard. Dragen de gemeenten de gevraagde cent per inwo ner bij, dan krijgt het comité de be schikking over pl.m. f250. De heer Joh, Hoogenboom. wees er op, dat de Staatscommissie voorloopige ver beteringen voorstelt. Waarom beperkt zich de actie van het comité alleen tot het veer A.-J.-PolderZijpe? Onze be langen gaan verder en wel een kortere weg naar Rotterdam. De vergadering bleek echter van oor deel de actie voorloopig tot het veer Zijpe te beperken. Na de pauze kreeg de heer M. K. Kre- pel het woord. Spr. herinnert er aan, dat hij reeds vele jaren heeft aangetoond, dat de toe stand te Zijpe onhoudbaar is voor de 'econ. ontwikkeling van ons eiland, doch tot nu toe zonder resultaat. Toen de wegenverbetering werd ingevoerd kwam ons goed recht sterker naar voren. Zich bepalend bij het veer te Zijpe, herinnert spr. aan de vroeger in het leven geroe pen commissie, bestaande uit de heeren Gerritsen, Gast en Geluk, die bij den Min. aandrongen op spoedige verbetering. Aan vankelijk meenden zij het pleit gewon nen te hebben, maar de minister vroeg bedenktijd en benoemde een Staatscom missie, wier rapport onlangs verscheen. Aan die commissie wenscht spr. gaarne hulde te brengen voor haar arbeid. Nü vooraanstaande personen ons hebben ge wezen op gewettigde actie, vraagt het comité steun van den eilandbewoner om mede te helpen zijn recht als belasting betaler te helpen verdedigen. Wij vragen een goede verbinding met het oog op het snelverkeer met St.-Philipsland. Even als bij de overige rivierovergangen in Zeeland vragen we hier goedkoopere ta rieven. Er is, volgens spr., maar één oplossing mogelijk: Steunt met alle macht „Ik dacht, dat u soms geen parapluie hadt?" Met een glimlach keek zij naar hem op en trachtte zoo luchtig mogelijk te zeggen: „U schijnt er dan al erg op tegen te hebben, dat ik nat word". „U heeft toch geen lust om kou te vatten, Miss Frampton? Kijk, als u wat dichter bijkomt, dan kan mijn groote parapluie beschutting bieden aan ons bei den 1" „Kent u die familie? vroeg hij, nadat ze een oogenblik zwijgend hadden voort- geloopen. „Ja. De vrouw heeft al vijf jaar ge dronken; zoo lang haar man haar ver laten heeft. Ze kan goed werken, als ze nuchter is; iets wat zich nu, geloof ik, al in geen drie weken heeft voorgedaan". „Dit zal haar dan wel ontnuchteren". „Ja; tenzij ze, uit verdriet, eerder nog ééns zoo veel gaat drinken 1 Denkt u, dat ik iets meer had kunnen doen voor het kind?" „Neen: u heeft het geval uitstekend behandeld". Ze kreeg een kleur, want die lof van zijn lippen deed haar goed. „Het is voor het eerst", ging hij voort, „dat ik voel, hoe er eenig excuus voor u is". „Eenig excuus? Waarvoor dan?" „Wel, ik dacht, dat u eenig excuus noodig hadt, om een beroep te kiezen, dat eigenlijk voor mannen is". „Vindt u mij dan niet op mijn plaats?" „Neen. Maar vandaag voor het eerst, dacht ik er anders over!" „Omdat u mij vandaag voor het eerst mijn kennis practisch zag aanwenden?" „Misschien wel". Mac Bride liep zwijgende naast haar voort en zij sprak ook niet. De regen bleef aanhouden en haar schouder raakte zijn arm, terwijl ze beiden onder de lompe, groote parapluie beschutting von den. Margaret ging natuurlijk naar huis en eerst toen zij voor haar deur stil hield, viel het haar op, dat hij dus wist, waar zij woonde. „Komt u boven?" vroeg zij. „Ja, graag. Er is iets, wat ik zeggen wilde". Margaret ging hem vóór, naar haar flat. Anna lag bij het vuur geknield, toen haar meesteresse binnen trad en wist niet, dat zij niet alleen was. „Kwam je te laat, kindje?" vroeg zij. „Ja, Anna". „Dat arme kleine schaap l Je moest....": Toen werd ze MacBride gewaar en schrikte. „Ik dacht, dat je alleen was, kindje?" „Dit is Mr. MacBride, Anna. Mijn oude kindermeid, Mr. MacBride. Ze^oont bij mij en zorgt voor mij". „In zoo verre, Miss Margaret, dat tey minste toelaat. Ik zal mij haasten en nog een kop thee halen". „Voor mij niet; dank u. Ik heb al thee gedronken". „Een kop thee zal u geen kwaad doen", meende Anna. „Heel Vriendelijk van u", zei Mr. Mao Bride. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1