Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 4 Aug. 1930. zierikzeesche courant. ,aar«*"b- no-12036 advertentien Inzending Advertentiën Bekendmaking, Bekendmaking. buitenland. Uit Stad en Provinole. Op Reis. ftg« pet 8 nuadea f 1,50, (tmoo pet poat f 1,80. Toot het buitenleed pet j*»t f 10, Afionderlgke nummer. 5 oent. Veriohgnt Mnd., Wnad. en Yrjjd. Tel. No. 32. - Po.tgiro 13T8TT. DE LOOZE. Ull(.-Miiliir M. J. KOSTEN. tm 13 regels 80 eta., TM 4 regels en dtnrboren 20 eta. pet tegel. Reclames 30 eta. p. regal. By contract belangrijke korting. Intending op den dag tm alt- gare vóór 10 ar*. altorlljk 10 uur op dsn dog v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: dat bg hun Col lege ia ingekomen een verzoekschrift van Regenten van het Burger-Weeshuis te dezer stede aan Gedeputeerde Staten va i Zeeland, om verganniog tot de onderhandeche ver huring van het aan genoemd Weeshuis toebehoerend koetshuis, staande in den Wevershoek. Tanaf heden tot en met 9 Augustus as. bestaat voor ieder iogezetene dezer gemeente gelegenheid om bg ons College schriitelgk bezwaar tegen het verleenen van de gevraagde vergunning in te brengen. Zikhikzee, den 2 Augustus 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. F. NAEREBOUT, 1.® Secretaris. Do BURGEMEESTER van Ziiukmb brengt ter algomeene kennis, dat bij bosluit van Zgno Excellentie den Minister van Defensie van 26 Juli 1930, Vile Afdeoling, no. 287 V aan DIRK MARINUS HARMSEN, gewoon dienstplichtige van de lichting 1910 dezer gemeente, met ingang van 1 October 1930, voor óén jaar vrgstelling van den dienstplicht is verleend wegens persoonlijke onmisbaar heid. Omtrent het indienen van bezwaarschriften tegen deze uitspraak, wordt verwezen naar de publie&tie aan het aanplakbord 'aan het Stadhuis. ZiEEirziB, den 2 Aug- 1930. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR. De politie van Dusseldorf heeft, naar het Berl. Tagebl. verneemt, in de laatste weken nieuwe bewijzen van de schuld van Peter Kürten in handen gekregen. Ze acht het thans, onafhankelijk van de door Kürten zelf afgelegde verklaringen, bewezen dat deze 48 moorden en pogin gen tot moord en voorts 35 brandstich tingen heeft gepleegd. K. heeft zijn voor de politie gevolgde taktiek om steeds weer nieuwe bekentenissen te doen en zich zelf meer en meer te belasten voor den rechter van instructie niet gehand haafd. Wel heeft hij getracht talrijke bekentenissen te herroepen, maar daar bij spreekt hij zichzelf herhaaldelijk te gen en toen was het gemakkelijk te bewijzen dat hij bewust gelogen had. Gebleken is thans dat K. alle te Dus seldorf gepleegde misdaden op zijn ge weten heeft, met uitzondering van twee moorden. Het proces tegen K. zal dit jaar wel niet meer te verwachten zijn. BEESTACHTIGE WRAAKNEMING. Volgens berichten uit Boekarest heeft zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag bij het dorpje Naruja (Roeme nië), een ontzettend drama afgespeeld. Een arbeider, Rnaga geheeten, heeft uit wraak voor zijn ontslag het geheele ge zin van zijn voormaligen werkgever ,op beestachtige wijze vermoord. In den nacht sloop hij de slaapkamer van zijn patroon binnen en vermoordde diens echtgenoote en haar drie kinderen met bijlslagen. Daarna ging hij naar een zijkamer, waar de man met nog twee kinderen sliepen. Hij verwondde hen zóó zwaar, dat aan hun herstel wordt getwijfeld. Reeds bij zijn eerste verhoor legde de moordenaar een uitvoerige bekentenis af. Des mor gens werd hij nogmaals verhoord. Plot seling gelukte het hem in een onbewaakt oogenblik het tegen den muur staande geweer van een gendarme te grijpen, waarmede hij een schot loste op den werd. Daarop nam de man de vlucht, wachtcommandant, die zwaar gewond achtervolgd door eenige gendarmes. Hij wist een groep boomen te bereiken, van waar hij een waren kogelregen op zijn achtervolgers liet neerkomen. Tenslotte werd hij door een kogel van een gen darme getroffen en op slag gedood. ZIERIKZEE. De Zaterdagavond gehou den vergadering van de Zierikzeesche Oranjevereeniging was, zooals gewoon lijk, slecht bezocht. De voorzitter, dhr. J. A. Biermasz, memoreerde in zijn ope ningswoord de verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder en deelde mede dat, hoewel het op den weg der vereeniging had gelegen dezen dag eenigszins fees telijk te herdenken, men het door de droevige gebeurtenis welke deze week heeft plaats gevonden, beter had geacht om dezen dag stilzwijgend te laten voor bijgaan. Daarna ging de secretaris, dhr. J. E. van den Broek, over tot het lezen der notulen van de vergadering van 1 Juli j.l., waaruit o.a. bleek dat de bal lonwedstrijd van het programma was af gevoerd, dat de sportdemonstraties op het terrein der v.v. „Zierikzee" zullen plaats vinden, de prijsuitreiking hiervoor Zaterdagavond 30 Aug. te 8 uur in „Con cordia" en dat de openluchtbioscoop op het Havenplein zal worden vertoond. Deze notulen werden onder dankzegging goed gekeurd. Tot de ingekomen stukken be- hooren o.m. een schrijven van het ge meentebestuur van Zzee, waarin wordt medegedeeld, dat de raad (namens de gemeente) de gravure van H.M. de Ko ningin aanvaardt, welke op 3 Septem ber te 4 ure zal worden aangeboden en een schrijven van hetzelfde gemeente bestuur met de mededeeling, dat aan de vereen, een subsidie van f 500 is toe gekend uit de gemeentekas. Naar aan leiding van een ander ingekomen stuk wordt op voorstel van dhr. Cock be sloten dat de vereen, lid zal worden van de vereen. „Oranje Nassau Museum" te den Haag. Dan komt aan de orde „bespreking feestprogramma". Waar we hierover reeds eerder schreven, kunnen we nu kort zijn. Het programma van de sportdemonstraties is in handen van dhr. Joh. Bongertman, die op een vol gende vergadering een volledig uitge werkt programma hiervoor ter tafel zal brengen. Wat het muzikale gedeelte be treft, heeft men te beschikken over „Kunst en Eer" en „D.O.K.", doch het bestuur zal nog in overleg treden met een muziekgezelschap van buiten. Een reeds ontvangen prijsopgave achtte het bestuur te hoog. Dus werd dit punt aan gehouden evenals het punt verlichting, waarvoor men nader bericht van de P.Z.E.M. afwacht. Voor de gondelvaart is een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Blommaert, C. J. Schot en *D. Bal, waaraan nog een lid zal wórden toegevoegd. Na deze gondelvaart, op geluisterd door 2 muziekgezelschappen wordt een lampionoptocht door de stad gemaakt. Tevens werd besloten dat op Maandag- en Dinsdagavond (1 en 2 Sep tember) een muzikale wandeling door de stad zal worden gemaakt om de stem ming er in te houden en zoo noodig te verbeteren. Een nieuw nummer werd in- gelascht in het programma voor Woens dag, n.l. Motorbehendigheidswedstrijd, waarvoor nog nader met de motorclub „Schouwen-Duiveland" zal worden ge sproken. Het nummer „optocht versierde rijwielen", wordt, vervangen door „Bloe mencorso", waaraan dus, behalve rijwie len, ook allerhande andere voertuigen kunnen deelnemen. Zij die hieraan op eeenigerlei wijze hun medewerking wen- schen te verleenen, geven zich zoo spoe dig mogelijk op bij dhr. Wilbrink (Sin- germpij). Tenslotte werd besloten dat het vastgestelde radioconcert met de „stem van de reus" niet 's middag^, doch 's avonds tijdens de openluchtbios coop zal worden gegeven. Nadat nog uit voerig ove* het financieele gedeelte was gesproken, waarbij nog werd besloten dat alle deelnemers aan de klepper- marsch, een herinneringsmedaille extra zullen ontvangen, sloot de voorzitter hier op, na rondvraag, de vergadering. Ten behoeve van het gemeente-mu seum zijn de volgende voorwerpen ont vangen: van mevr. A. Kluit (geb.) van Nieuwenhuijze te Rotterdam: een houten ellestok, een kleine spanen doos, een zil veren naaldenkokertje, een glazen kan netje met zilveren hals, een halfgulden- stuk van 1847, een stuivertje van 1850, een bewerkt tabakskistje, twee tulen on dermouwtjes, een sleepdrager, eenige knipsels van pl.m. 1859, een almanakje, een letterdoek, een koperen suikerschepje en een koperen theeschepje. Van den heer J. J. Cock te Zierikzee: een groote zilveren medalje, aan hem in 1918 ver eerd wegens zijn lidmaatschap van het het Nederlandsch Comité tot steun van Belgische en andere slachtoffers. Van deze medalje zijn slechts 25 stuks ge slagen. De heer Jac. Welleman, burgemees ter van Krabbendijke, heeft tegen 1 Sept. a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. BURGH. Vrijdagavond j.l. werci onder leiding van dhr. Scheuerman, directeur der N.V. Waterleidingmpij. „Schouwen- Duiveland" het door de gemeente aan geschafte brandbluschmateriaal op de wa terleiding beproefd. Een en ander bleék in uitstekenden staat te zijn, terwijl vol- - doende spuithoogte werd bereikt. Niet alleen voor de kom der gemeente, maar ook voor Westenschouwen en Burghsluis is voldoende materiaal aanwezig. De collecte voor het tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfheze heeft in de gemeenten Haamstede en Burgn f 105,35 opgebracht. NOORDWELLE. Vergadering van den gemeenteraad op 30 Juli. Na opening deelt de voorzitter mede, dat de op 25 Juli benoemde gem.-secretaris-ontvanger, de heer G. A. Haringman zijne benoeming heeft aangenomen en op 15 Augustus a.s. in functie zal treden. Op dien dag zal derhalve het eervol ontslag van den heer J. J. de Bruyne ingaan. In de raadsver gadering op Vrijdag 15 Aug. zal de heer Haringman worden geïnstalleerd en be- eedigd. Het is hem gelukt in deze ge meente een kosthuis te vinden. Vastge steld worden diens jaarwedden en pen sioensgrondslagen. Onder de ingekomen stukken worden voor kennisgeving aange nomen o. m. de rekening 1929 van den vleeschkeuringsdienst en het verslag van de brandweeroefening; aan enkele wen- schen daarin neergelegd, zal tegemoet ge komen worden. Aan de vereeniging ter bevordering van het tuinbouwonderwijs te Haamstede wordt een bijdrage in het exploitatie-tekort van den proeftuin ver- DE QEERSTE NEDERLANDSCHE OOEAANVLIEGERJ GERIDDERD. Evert van Dijk heeft bij zijn terugkeer in ons land de onderscheiding van ridder in de orde van Oranje Nassau ontvangen. Minister Reijmer deelde den piloot deze onderscheiding mede en «pelde op Schiphol van Dijk deze decoratie op de borst. leend van f40. Besloten wordt de huur van de gemeentekamer weder te ver lengen, thans voor onbepaalden tijd en tegen een jaarlijksche huur van f 120. B. en W. bieden aan de gemeente-rekening 1929. Deze zal in een raadscommissie van 5 leden worden onderzocht. Ingekomen is de rekening 1929 van het burgerl. armbestuur van Noordwelle, sluitende met een goed slot van f 126,88, vorig jaar f 1174,25i/o. B, en W. hebben na eenige correspondentie met het armbestuur een conferentie gehouden, waarin is toege zegd voortaan rekening te houden met verschillende opmerkingen. De rekening wordt daarna goedgekeurd, waarbij wordt opgemerkt, dat de bedeelingen en onder steuningen wel wat te ruim zijn geweest, zoodat het armbestuur leelijk is ingeteerd. Goedgekeurd wordt een begrotingswij ziging van dat bestuur voor 1930, waarbij de kosten van aanleg van electrisch licht en bijdragen in het waterleidingabonne ment worden gedekt door een bedrag van mindere aflossing der geldleening voor de woningbouw. Goedgekeurd wordt de begrooting voor 1931 van dat bestuur. Be sloten wordt op zijn verzoek aan het bestuur een kasgeldleening van f 500 te verstrekken, daar de kas ontoereikend is om tot het binnenkomen der pachten aan de verplichtingen te voldoen. Het g0ld izal uit de gemeentekas worden verstrekt onder vergoeding van de rente, die de gemeente daardoor derft. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van een secretaris-penningm. van het burgerl. arm bestuur, wegens eervol ontslag aan den heer de Bruyne. De voorz. deelt mede, dat volgens het reglement het armbe stuur heeft aanbevolen als no. 1, de heer J. A. Heijboer, tijdelijk onderwijzer, en no. 2, de heer A. van Tooren, hoofd der school. B. en W. hebben echter de aan beveling van den heer Heijboer ongeschikt geacht, daar deze slechts tijdelijk is, nog te jong is en te weinig bekend met de inwoners. B. en W. zelf over de aan beveling niet eenstemmig zijnde, hebben opgemaakt de alphabetische aanbeveling: no. 1 de heer A. van Tooren en no. 2 ide heer L. Zonruiter. Tot stemming over gegaan wordende, zijn uitgebracht bij de eerste stemming op de heeren Heijboer 3 stemmen, van Tooren 2 stemmen en Zon ruiter 2 stemmen. Bij de 2e vrije stemming waren deze resp. 3, 3 en 1, en bij de derde stemming tusschen de heeren Heij boer en van Tooren 3 en 4, zoodat de heer van Tooren is benoemd. De zeker heid wordt bepaald op f400. Het ontslag van den heer de Bruyne gaat in op 15 Augustus, terwijl de heer van Tooren eerst zal kunnen beginnen nadat hij de dispensatie tot het bekleeden van deze betrekking van Ged. Staten zal hebben ontvangen. Vastgesteld wordt een supple toir kohier hondenbelasting, terwijl aan vier aangeslagenen voor een half jaar ontheffing wordt verleend. In verband met het opheffen zijner betrekking van lantaarnopsteker, stellen B. en W. voor, Jan Viergever te benoemen tot gemeente werkman, waardoor de verschillende klei ne functies die hij voor de gemeente verricht, komen te vervallen, uitgezonderd het grafdelverschap. Vastgesteld wordt de instructie voor den gemeente-werkman, waarna J. Viergever hiertoe wordt be noemd op een jaarwedde van f 185. Vast gesteld wordt een gemeente-begrootings- wijziging 1930, waarbij f 2100 wordt geno men van het vermoedelijk batig slot van den gewonen dienst van 1929, om daar mede te dekken de mindere opbreng^ der gem, inkomstenbelasting. Besloten wordt de torenmuren te laten herstellen, waarvoor de opzichter Heijt een begroo ting van tegen de f 500 heeft ingediend. Aan twee metselaars zal gelegenheid wor den gegeven hiervoor in te schrijven. Op verlangen van den Procureur-Generaal van Justitie wordt besloten het vervoer per auto van eventueele arrestanten naar Zie rikzee voor rekening der gemeente te nemen. In de rondvraag vestigt de heer Elenbaas de aandacht op het ontbreken van eenige dorpsverlichting bij bijzondere gelegenheden. In den zomer wordt dit niet noodig geacht, terwijl in den winter de straatverlichting voor bijzondere ge legenheden langer zal kunnen branden. Hierna wordt de vergadering gesloten. Na afloop der vergadering wordt nog besloten op het strand op de grens der gemeente een waarschuwingsbord voor baders en zwemmers te plaatsen, na be komen vergunning daartoe van den ont vanger der Domeinen. ZONNEMAIRE. Vergadering van den gemeenteraad op 28 Juli. Afwezig de hee ren van den Bout en van Felius. Voorz. de heer J. A. van der Bijl Jacz., wegens ongesteldheid van den burgemeester. Op verzoek van den heer van Splunder zal geïnformeerd worden naar het antwoord van de P.Z.E.M., betreffende de aanslui ting aan het lichtnet van een paar hui zen in de kom der gemeente. Medege deeld wordt het besluit der Prov. Sta ten van 15 Juli, waarbij ten behoeve van de verbetering van de bestaande tra- Verse door de kom dezer gemeente be schikbaar wordt gesteld een bedrag van f 51000. Overgelegd wordt de rekening der gemeente over 1929, sluitende in ge wonen dienst in ontvang met f36415,03, in uitgaaf met f 33419,01, alzoo met een batig slot van f2996,02, en in kapitaal- dienst in ontvang en uitgaaf op f 32569. Ze zal door een commissie onderzocht worden. De heeren van Putte, v. d. Bout en van Splunder zullen de gemeente ver tegenwoordigen op de vergadering van aandeelhouders der N.V. Waterl.-Mpij. S. I>. op 12 Augustus a.s. Besloten wordt de gemeente voor de gemeentefondsbe lasting te plaatsen in de 3e klasse en de personeele belasting in de 8e klasse. Betreffende het plan tot aansluiting van de o.l. school enz. aan de waterleiding, wordt besloten dit punt tot een volgende vergadering aan te houden. Hierna slui ting. THOLEN. Ondanks het vroege seizoen, is door sommige mosselhandelaren reeds een aanvang gemaakt met de verzending van mosselen. De kwaliteit laat evenwel op sommige perceelen nog wel wat te wenschen over. POORTVLIET. De uitslag van den ge- combineerden schietwedstrijd, gehouden op 19, 24 en 26 Juli, was als volgt: Korps- baan, scherp 100 M.: Ie. prijs, „Ons Ge noegen" te Bergen-op-Zoom, 240 punten; 2e. Schietvereeniging te St.-Annaland 234 p.; 3e. Motordienst afd. Zeeland 233 p.; 4e. korps no. 1 te Bergen-op-Zoom 229 p.; 5e. Burgerwacht te Bergen-op-Zoom 229 p.; 6e. idem 225 p. Vrije baan, scherp 100 M.: Ie. pr., van Damme te Bergen- op-Zoom 90 p.—18X30 steunserie; 2e. Muhren te Bergen-op-Zoom 90—16X30; 3e. de Wijs, Bergen-op-Zoom, 90—14X30; 4e. Bos te Nisse 90—6X30; Be. Drijgers te s Heer-Abtskerke 90—3X30—8X 296e. Marits, Bergen-op-Zoom, 90—3X30—2X29; 7e. Asselbergs te Bergen-op-Zoom, 90— 3X30—2X 29; 8e. Kloosterman te Nisse, 90—2X30—3X29; 9e. Rouw te Goes, 90 —4X29; 10e., Kooiman, St.-Annaland, 90— 3X29. Personeele baan, scherp 100 M.: Ie pr., Kooiman, St.-Annaland 5048; 2e. de Wijs, Bergen-op-Zoom, 5047; 3e. Voets, Bergen-op-Zoom, 49—49; 4e. Muh ren, Bergen-op-Zoom, 49—49; 5e. Kloos terman te Nisse, 49—47; 6e. Marits te Bergen-op-Zoom 4947; 7e. L. Kurvink, Poortvliet 49—44; 8e. van Damme, Ber gen-op-Zoom, 48—47; 9e. C. Hartog te Scherpenisse 48—47; 10e. C. Bos te Nisse, 48—47; lie. A. Goedegebuure te St.-An naland, 4846; 12e. C. v. Oosten te Ber- gen-op-Zoom, 48—46; 13e. A. Huster to Bergen-op-Zoom 48—45; 14e. J. v. d. Klooster te Oud-Vossemeer 48—44; 15e. Baaije te Bergen-op-Zoom 48—41; 16e Meijer te Bergen-op-Zoom 47—46; 17e. Drijgers te Nisse 47—46; 18e. P. A. Goe degebuure te St.-Annaland 47—46; 19e. Me lis te Borselen 47—46; 20e. G. K. Krij ger te Poortvliet 47—45; 21e. Rijnberg te St.-Annaland 4745; 22e. J. v. d. Slik- ke te Stavenisse 4745; 23e. L. Hazen te Bergen-op-Zoom 4744 24e. Snoep te St.-Annaland 47—43; 25e. J. M. Schetter te Bergen-op-Zoom 47—41. Korpsbaan K S. O., 15 M.: Ie. prijs, Motordienst afd. Zeeland, 238 punten; 2e. Landstorm te Scherpenisse 229 p.; 3e. Schietvereeniging te Poortvliet 219 p. Vrije baan K. S. O., 15 M.: Ie. pr. P. Goedegebuure te St.- Annaland, 1504X50; 2e. Kooiman te St.- Annaland 1501X50; 3e. Bos te Nisse 148—6X48; 4e. Rouw te Goes 147—2X48; 5e. C. Murre te Poortvliet 147—3X47; 6e. Drijger te 's Heer-Abtskerke 1461X48— 3X47; 7e. J. L. Goedegebuure te St.-Anna land 146—1X48; 8e. J. K. Krijger te Poort vliet 145-1X48—5X47; 10e. C. N. Krijger vliet 145—1X8—5X7; 10e. C. N. Krijger 145—1X48—1X47. De Landstormafdeeling te St.-Annaland verwierf den wisselbeker met 221 punten en P. A. Goedegebuure al daar, als hoogste korpsschutter, een lau wertak (zilver). OUD-VOSSEMEER. Zondagmorgen is de schippersknecht M. v. Dijke, varende op. het motor-beurtvaartschip van hier naar Rotterdam, in de Mosselkreek voor St.- Philipsland over boord gevallen en jam merlijk verdronken. Naar het lijk werd gevischt. Zaterdagavond gaf Oud-Vossemeer'a Muziekvereeniging een mooi concert op de muziektent, in verband met de jaar dag Koningin-Moeder. Bij feil® zon en schralen wind d® huid besehermen met een weinig Purol of wat Purolpoeder en vooral tegen den nacht h«t gelaat, alsook alle schrijnende en stukgaande huiddeelen inwrijven met Purol, dat dadelgk verzacht en spoedig geneest. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. VERKOOPINGEN, ENZ. ST.-ANNALAND. Uitslag verkooping van onroerende goederen, ten verzoeke van den heer C. Scherpenisse Az., op Donderdag 31 Juli. Perc. 1, bouwland in Boer op Zee, groot 58 A. 20 c.A. (1 gem. 145 r.); hoogste bieder W. den Haan Mz., voor f 1820; perc. 2, bouw land, nabij den Winkelzeeschen weg, groot 74 a. 90 c.a. (1 gem. 272i/2 r.); Nic. Overbeeke, voor f 1650; perc. 3, bouwland in Barenditenhoek (z.g. Bosch) groot 46 a. 90 c.a. (1 gem. 58i/2 r.)f D. Duijzer, f 1250; perc. 4, bouwland naast het vorige perceel, groot 53 a. 30 c.a. (tevens weiland), respect. 40 a. 60 c.a. en 12 a. 70 c.a. of 1 gem. 107l/2' r., D. Duijzer, voor f 810; perc. 5, het recht van erfpacht op weiland, aan den Watergang naast het vorige perc., groot 19 a. 10 c.a. (146 r.), D. Duijzer, f 100. Geen van deze perceelen is gegund. Perc. 6, een aandeel in de weegbrug „De Con current", aan J. L. Goedegebuure Jz., voor f 95,—. LANDBOUW EN VEETEELT. Medegedeeld wordt, dat de vierde Zeeuwsche legwedstrijd, evenals de thans loopende 3de wedstrijd, weer te St.-Maar- tensdijk zal worden gehouden op het terrein van den heer M. Lindhout aldaar. In het belang van de pluimveehouderij in Zeeland wordt tot ruime deelname aangespoord. De noodige inlichtingen tot deelname worden gaarne gegeven door den secretaris van de legwedstrijdcom- missie, de heer J. J. C. van der Graaf te Arnemuiden. Uit de mededeelingen van den technischen leider van den legwed strijd, Ir. A. W. v. d. Plassche in het rapport over Mei 1930 wordt geput, dat de gemiddelde productie per dag 35 eie ren was; bij den len wedstrijd was het gemiddelde aantftl 89,4 eieren en het grootste aantal van 1 hen 139; bij den 2en wedstrijd 83 eieren en 138 eieren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1