RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 30 JULI. HILVERSUM: 5,45 V.A.R.A. orkest; 7,15 litteraire causerie; 7,20 gram.; 7,30 Bij de pomp; persberichten en gram.; 8,15 Kurhaus, Scheveningen. HUIZEN: 6 N.C.R.V. gram.; 7 causerie over letterkunde; 7,45 gram.; 8 orkest concert en lezing; 10 persberichten. DONDERDAG 31 JULI. HILVERSUM: 8„01 A.V.R.O. gram.; 10 morgenwijding10,30 ochtendconcert; 12,15 A.V.R.O. kwintet met zangrecital; 2 gram.; 3 voordracht; 3,30 solistenconcert; 4 ziekenhalfuurtje; 4,30 vervolg solisten concert; 5 gram.; 5,45 Haarlem's klein orkest; 7,15 Volksuniversiteit; 8,4)1 opera concert; 9 A.V.R.O. radiotooneel; 9,30 om roeporkest; 9,45 Louis Noiret; 10 pers berichten; 10,15 voortzetting omroepor kest en Louis Noiret; 11 gram.; 12 slui ting. HUIZEN: 8,15 K.R.O. morgenconcert; 10 N.C.R.V. dameskoortje; 10,30 ziekendii-nst; 11,30 K.R.O. godsdienstig halfuurtje; 12,15 K.R.O. trio; 1,15 gram.; 2 N.C.R.V. gram.; 2,30 K.R.O. gram.; 4 N.C.R.V. ziekenuurtje; 5 solistenconcert; 6,30 koersen; 6,40 or gelconcert; 7,40 gram.; 8 solistenconcert; 9 cariïlonbespeling Amsterdam; 10 pers berichten; 10,10 gram. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. HILVERSUM: 8 V.A.R.A. orgelconcert; 9 gram.; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10,15 V.A.R.A. voorlezing; 10,30 voor de zie ken; 11,30 gram.; 12,15 A.V.R.O. omroep orkest; 2 gram.; 2,30 vioolrecital; 3 A.V. R.O.-kwintet; 4 V.A.R.A. kookpraatje; 4,45 vertelling; 5,30 verzorging zender; 5,45 V.A.R.A. orkest; 6,05 actueel allerlei; 6,20 vervolg concert. HUIZEN: K.R.O. gram.; 11,30 zieken uurtje; 12,15 K.R.O.-sextet; 1,15 gram.; 2 causerie; 3,30 gram.; 6 reispraatje; 6,10 gram. sporen der vechtenden vinden. Ons stille plaatsje was voor een gedeelte in rep en roer. Verschillende menschèn waren uit hun slaap opgeschrikt door het la waai en de gruwelijke vloeken. Een der belhamels is door de politie huiswaarts geleid. Nog geruimen tijd was het in zonderheid op de Hoogstraat erg ru moerig. De verkoop van loten ten behoeve van het Minahassa-Comité op de eilan den Tholen en St.-Philipsland en 'de voor dit doel gehouden geldeninzameling heeft het volgende resultaat gehad: Tholenf76; Poortvliet f 50; Scherpenisse f 87,35; St.-Maartensdijk f 32,10; Stavenisse f 25; St.-Annaland f 50; Oud-Vossemeer f96,45; St.-Philipsland f 124,05; totaal f 520,95. ONDERWIJSo BROUWERSHAVEN. Door den gem.- raad is benoemd tot onderwijzeres aan de o.l. school, mej; J. de Hoop te Eind hoven met 6 stemmen, tegen 1 stem op mej. de Ronde van Sirjansland. Tot onderwijzeres aan de bijzondere lagere school alhier is benoemd, mej. Cl. Bol te De Lier. Mej. T. M. de Potter slaagde dezer dagen te Utrecht voor Staatsexamen A. YERKOOPINGEN, ENZ. NOORD WELLE, 25 Juli. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werden heden voor de erfgenamen van wijlen den heer B. G. Moermond en echtgenoote, publiek verkocht: gerst voor f 70, f 83, f 90, f 68, f 71 en f 85; erwten voor f58, f57, f56, f58, f60, f 65, f 100, f 100^ f 105 en f 36; tarwe voor f 135, f 134, f 135, f 136, f 143, f 146, f 151, f 129 en f 127; vlas voor f 77 en haver voor f 71„ f 59 en f 81, welke vruchten te velde per 41 A. 68 c.A. verkocht werden. ST.-ANNALAND, 24 Juli. Door notaris A. J. Bierens werd ten verzoeke van dhr. C. J. Bazen te Dreischor in het openbaar verkocht: het huis met tuin aan het Wegje in den Suzannapolder, groot 2 A. 37 c.A. Kooper werd dhr. C. Westdorp Jerz., voor f 1430,—. KERKNIEUWE Ned. Herv. Kerk. VREDESZONDAG. De algemeene synodé maakt in het jongste nummer van het Weekblad der Ned. Herv. kerk bekend, dat de synode de gemeenten uitnoodigt om op den eer sten Zondag in Augqetus mede te doen aan de gedachte dan een vredeszondag te houden, om „de aandacht der ge. meente te vestigen op de schreiende be hoefte, die nog steeds de wereld heeft aan verbroedering, aan wezenlijken en duurzamen vrede". Tqvens noodigt de synode de gemeenten uit om dan een buitengewone collecte te houden voor de kosten, die de synode heeft voor buitenl. vertegenwoordiging, alsmede voor 't steu nen van buitenlandsche Protestantsche kerken. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Bruinisse, H. Zandber gen, cand. te Enschedé. LUCHTVAART. PILOOT EVERT VAN DIJK IN HOLLAND TERUGGEKEERD. Maandagmiddag is de kranige Oceaan- vlieger, Evert van Dijk, van zijn tocht naar Amerika via Engeland teruggekeerd. Op Schiphol was groote belangstelling en vol ongeduM werd de komst van de p. H.—A. G. A. afgewacht. Door middel van een luidspreker wer den de wachtende menschen bezig ge houden. Aanhoudend daverden de motoren van de meer dan vijftig vliegtuigen, die in de lucht waren. Zoo nu en dan deed de loudspeaker zijn zware stem hooren: „Hallo, hallo, de P.-H. A.G.A., het drie- motorige Fokkervliegtuig, waarmede Van Dijk naar Schiphol komt, passeerde 7 minuten vóór 3 uur Vlissingen". En even later: „De P.H. A.G.A. vloog 2 min. over 3 over Zierikzee", en ver volgens „De P.H. A.G.A. is Middelharnis gepasseerd en zal over 7 minuten te Rotterdam laqden". Te 5 minuten vóór half vier steeg de spanning aanmerkelijk. Weer werd de muziek, die af en toe via den loudspeaker het publiek den tijd aangenaam hielp korten, onderbroken door de mededeeling, dat te 3,19 uur de nieuwe blauwe vogel der K. L. M. op Waalhaven was geland. Van Dijk en zijn echtgenoote waren de eersten, die daar uit het toestel stapten, luide toegejuicht door het geheele perso neel van station Waalhaven, dat in oen halven cirkel stond opgesteld. Mevr. Van Dijk werden bloemen aangeboden. Er waren zeer veel belangstellenden op het vliegveld aanwezig, die den Oceaanvlie ger hartelijk toejuichten. Te 3.40 uur deelde de loudspeaker mee, dat Van Dijk Waalhaven had verlaten, en op weg was naar de hoofdstad. Meer en meer vulde zich de officiëele tribune. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. minister Reijmer, den Amerikaanschen ge zant den heer Diekema, generaal Snijders en A. Plesman, directeur van de Kon. Luchtvaart-Mpij. Toen het vliegtuig met Van Dijk aan boord uit Rotterdam vertrok, omstreeks kwart vóór vier, nam het eerst koers naar Wassenaar, waar Van Dijk woont. Boven deze plaats heeft het vliegtuig een oogen- blik gecirkeld. Daarna koerste het naar Alphen aan den Rijn, waar een escadrille legervliegtuigen den F IX ter verwelko ming tegemoet kwam. Door dit eskader begeleid, zette de F IX koers naar Schip hol. Te 4 uur 19 raakte de machine aldaar den grond. Van Dijk komt er het eerst uit, gevolgd door zijn echtgenoote. De eerste, die hem verwelkomt, is zijn doch tertje; een blij weerzien! Weer werden bloemen aangeboden en na vele handen van familieleden en vrienden te hebben get rukt, begaven de heer en mevr. v. Dijk zich, terwijl het Wilhelmus wordt ge speeld, naar het podium. Toen zij gezeten waren, nam minister Reijmer 't woord. Luidsprekers brachten zijn rede overal op Schiphol en via het algemeen pro gramma van de Vara te Hilversum ook door het geheele land. Minister Reijmer verwelkomde den heer Van Dijk namens de Nederl. regeering en deelde mede, dat het H. M. de Koningin heelt behaagd hem te benoemen tot rid der in de orde van Oranje Nassau. De Minister hechtte Van Dijk het onderschei- dingsteeken op de borst en daverende hoezee's en hoera's stegen alom op. Nog vele toespraken werden verder gehouden. Van Dijk en zijn vrouw reden vervol gens per auto het vliegterrein rond en iedereen had gelegenheid den held van den dag te zien en toe te juichen. Midden in de bloemen en kransen zat het echt paar. Voorop wapperden de Hollandsche en Amerikaansche vlaggen. Overal langs den weg werd Öe vlieger hartelijk toege juicht. In Sloten vlagden vele huizen aan het gejuich kwam schier geen einde. Te 53/4 uur werd het Carlton-hötel be reikt. Een vijftal politie-ruiters was hier niet in staat de enthousiaste menigte tegen te houden; men drong in drommen door tot de auto, tot den hotel-ingang en hield niet op Van Dijk toe te juichen en men herhaalde dat nog eens zoo mogelijk met verdubbelde kracht, toen Van Dijk boven voor een der hotelramen verscheen. Des avonds werd een feestmaaltijd ter eere van Van Dijk gehouden in Carlton Hotel. Daaraan zaten o.a. aan gen. Snij ders, minister Reijmer, benevens de ge zanten Diekema en mr. dr. Van Royen. Daar voerden het woord generaal Snij ders, minister Reijmer, de Amerikaansche gezant, enz. POST EN TELEGRAPHIE. Aan de telefoniste bij den Interlocalen dienst C. H. Wissink, van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Zierikzee, is op haar verzoek met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend. VERSCHILLENDE BERICHTEN. AUTO TE WATER GEREDEN. Een auto, waarin gezeten waren Dr. Beyaart en de heer Balthau, hotelhouder uit Selzaete is tusschen Selzaete en Gent in 't Kanaal gereden. Dr. Beyaart kon zich al zwem mende redden; de heer Balthau is ver dronken. OVERREDEN. Maandagmiddag is een 8-jarig knaapje te Tilburg aan een met zand beladen vrachtauto gaan hangen, met het noodlottig gevolg, dat het kwam te vallen en door het achterwiel werd overreden. Het ventje was op slag dood. KINDERVERLAMMING. In de gemeen te St.-Jansteen (Oostel. Zeeuwsch Vlaan deren) is een geval van kinderverlam ming geconstateerd. Te Berkhout (N.- H.) doet zich een geval voor bij een persoon van 32 jaar. Te Schoonhoven is een tweede geval en te Bussum één geval vastgesteld. Te Noordwolde deden zich in de afgeloopen week 2 nieuwe gevallen voor. De lagere school is aldaar gesloten. Te Gorredijk is het aantal gevallen gestegen tot 4. SLACHTOFFER OVERLEDEN. Zondag is in het Fransche klooster te Sittard de heer J. Thissen, die Donderdagavond op den Rijksstraatweg te Sittard door een passeerende personenauto overreden werd, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, overleden. De chauffeur van die auto, welke dit ongeluk veroorzaakte, is zonder zich om het slachtoffer te bekommeren doorgereden. Zaterdag heb ben de maréchaussées van Sittard den dader in de omgeving van Maastricht aangehouden. De voorruit van de auto was van onbreekbaar glas, maar to taal versplinterd. ONGELUK TIJDENS WIELERWFD STRIJDEN. Op de baan aan den Pater- woldschen weg te Groningen, waar Zon dagmiddag wielerwedstrijden werden ge houden, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De tweede rit over 30 K.M. moest in de 50ste ronde worden gestaakt we gens een ernstig ongeluk, den renner Leo Leene overkomen. In deze ronde werd L. geraakt in de bocht, maakte een ge weldige tuimeling, waarbij zijn valhoed los vloog. In bewusteloozen toestand werd L. naar het ziekenhuis te Gronin gen getransporteerd, waar hij even bij kennis komende over hevige pijnen klaag de, waarna hij onmiddellijk weer het be wustzijn verloor. Zijn toestand was, naar 't Volk vernam, zeer ernstig. Hij heeft een groote wond aan het hoofd en een hersenschudding- bekomen. Ook heeft hij een sleutelbeen gebroken en 2armbreu ken, benevens eenige wonden over het heele* lichaam. De patient wordt in het Academisch ziekenhuis te Groningen ver pleegd. Maandagavond was hij nog niet bij kennis. Dinsdagnacht is hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. VERDRONKEN. Zondagmiddag is bij 't baden in zee te Domburg de 22-jarige ongehuwde P. W. verdronken. Het lijk van den jongeman is des avonds laat aangespoeld. Het ongeval gebeurde op het Westerstrand, hetwelk gelegen is bui ten de exploitatie van de N.V. de Dom- burgsche Zeebadinrichting. Een kameraad, die met W. in het water was gegaan, trachtte hem te redden, maar slaagde daarin niet. De 36-jarige J. Nelisse, die waar schijnlijk in beschonken toestand op een hek aan de Delftsche Vaart te Rotter dam zat, is te water gevallen. Hoewel de man spoedig op het droge werd ge bracht, waren de levensgeesten reeds ge weken. Maandagmiddag is bij den Vuurto ren te Scheveningen in zee een man ver dronken. Het is gebleken te zijn de 21- jarige C. S., uit Amsterdam. Het zwem men bij den Vuurtoren blijkt uiterst ge vaarlijk te zijn. Den laatsten tijd is het herhaaldelijk voorgekomen, dat overigens goede zwemmers daar verdronken zijn of in gevaar kwamen te verkeeren. De heer S. stond op een golfbreker, verloor zijn evenwicht en viel in 't water, dat hem door den sterken trek onmiddellijk meesleurde. VAN HEINDE EN VER. Het Engelsche luchtschip de R 100 is Dinsdagmorgen 4 u gestart voor een vlucht naar Canada. Talrijke officiëele personen en een groot aantal toeschouwers woonden den start bij. Na eerst over het vliegveld te hebben gecirkeld, ver dween het luehtsehip uit het gezicht. Naar de Montag uit Rio de Janeiro meldt, ia de president van den staat Parahyba door een revolverschot gedood. De president was in gesprek met een vriend in een bar, toen een dokter drie maal op hem vuurde. De president was onmiddellijk dood. Zijn chauffeur schoot op den dokter die hij zwaar aan het hoofd verwondde De moordenaar heeft bekend, dat zijn daad 'n poging tot persoonlek eerherstel was. De stad Adrianopel is door een vreeselijke tornado, vergezeld van feilen hagelslag, geteisterd. Als gevolg hiervan zijn 20 menschen omgekomen. Het aan tal gewonden bedraagt ongeveer 100. Ongeveer 80 procent van de huizen is vernield of althans ernstig beschadigd. Te Belfort vonden drie kinderen een dynamietpatroon, zooals steenhouwers gebruiken, om stukken steen te laten springen en probeerden het gevaarlijke speelgoed uit elkaar te nemen. Plotse ling ontplofte de patroon en de drie knaapjes vielen zwaar gewond neer. Een hunner overleed eenige minuten later, terwijl de beide anderen in levensge vaarlijken toestand naar het ziekenhuis werden overgebraoht. SPORT. VOETBAL. RENESSE, 28 Juli. S.R.V.—Duinlust,6-0. korfbal. He klasse S.d.k.b. ZIERIKZEE, 29 Juli. Olympia II—Ex celsior II: 0—2. voor de huisvrouw. Koffers pakken. Sommige vrouwen zijn werkelijk won deren op het gebied van koffers pakken en men staat versteld over de hoeveel heid artikelen die zij in één koffer weten weg te bergen, zonder dat de boel kreu kelt of verfomfaaid er uit komt. Een vrouw van ervaring geeft de volgende practische wenken voor het pakken van koffers: Als ge op reis gaat, en er moet een koffer mee, maak dan een dag of wat te voren het lijstje van artikelen enz., dat mee moet. In den loop van die paar dagen, vóór het vertrek, zullen u dan nog allerhande dingen invallen, die u mee kunt nemen of weglaten, en dit voorkomt later ongerief. Gaat ge pakken, stop dan schoenen en laarzen onderin de koffer, bijvoorbeeld in sokken of kou sen gerold, en opgevuld met opgerolde kousen. De ruimte tusschen de schoenen kan prachtig opgevuld worden met aller hande kleine artikelen, dassen, riempjes, lintjes, enz. Leg op deze „laag" een stuk of wat kranten en begin dan een tweede laag van onderkleeren, die meegenomen moeten worden. Daarop komen dan zwaardere kleedingstukken, japonnen, mantels, enz. Alle gaatjes worden opge vuld met proppen papier, zoodat alles netjes op zijn plaats blijft. Bovenop ko men de lichtere kleedingstukken, dunne japonnetjes enz. Goede raad gaat nooit verloren. Gooi nooit oude kranten weg, er zijn honderd en één manieren om ze nuttig te gebruiken. Telkens als er iets vettigs of zwarts (van de roet) is aan te pakken, komen de kranten te pas. Borden of vaat werk die extra vet of zwartgewalmd zijn, wrijve men eerst met krantenpapier af. Vuilnisemmers blijven droog en vrij van vet, als men ze na het ledigen even uit rookt, door er een paar kranten in te verbranden. Het is ook verstandig, een paar lagen oude kranten tusschen de ma trassen en het stalen netwerk van het bed te leggen. Dat voorkomt, dat er roest vlekken komen op den overtrek van de matrassen. Deensche Rijstsoep. Daarvoor neemt men op 2 liter water IV2 ons rijst, ,1/3 citroenschil, zout, 11/2 ons krenten en rozijnen (samen), 2 kop jes bessensap, 11/2 ons suiker en sap van 1 citroen. De gewasschen rijst zet men met water, zout en citroenschil op en laat ze een half uur zachtjes koken. Dan doet men er de suiker, het bessensap, citroensap en de goedgewasschen kren ten en rozijnen bij en laat de soep nog :eên kwartier zacht koken. Dan haalt men de citroenschil er uit en de „soep" is gereed. Men kan dit gerecht heel goed als koud dessert eten. huisvrouw. f DE KLEUTERS VAN THANS. Ze zitten op stevige troontjes, De majesteitjes van thans, Ze mogen van alles bevelen, En krijgen voor alles een kans.' Ze zijn van het huiselijk leven, De spil en de ziel en de kern, Het worden pedante fascistjes, Ze zijn, wat we noemen „Modern"! Ze komen als vorstjes ter wereld, En kennen al gauw hun gezag, Hun wiegjes zijn kleine paleisjes, Dan zijn ze de held van den dag! Ze worden steeds pienter .geboren, Dat zie je ze allemaal aan, Om later in statie-karossen Op gummi uit toeren te gaan! Ze kennen de zwakheid van alles, Wat meestal in schijn hen regeert, Ze eischen een heirleger speelgoed, En vinden het meeste verkeerd! Zè wenschen het een na het ander, En valt hun dat and're niet mee, Dan stijgen ze kalm op hun troontjes, En schudden hardnekkig van: „Nee!" Ze „jij'en" en „jou'en" krachtdadig, De meening van and'ren is zoek, Ze krijgen nooit meer als verfrissching Een daverend pak op hun broek! We doen meer modern en verstandig, Verbieden en geven meteen, Zóó sterken ze aan voor de toekomst, En slaan zich er later doorheen! Ze zitten op stevige troontjes, De majesteitjes van thans, Ze blazen hun eigene wijsjes, En leiden de ouders ten dans! We prijzen hun sterke regeering, Al vreezen we vaak hun beleid, En zuchten bedeesd in onszelve: „Ach ja, da's de geest van den tijd!!" TELEGRAMMEN. AUTO-ONGEYAL. HOOGE ZWALUWE. (Y.D.) Dins dagmorgen had op den provincialen weg een ernstig auto ongeval plaats Een luxe auto, waarin de familie Yan Drim- melen uit Klundert was gezeten, reed plotseling door het breken van een stuur tegen een boom, sloeg over den kop en kantelde in een sloot. Alle inzittenden werden door de glasscherven min of meer ernstig gewond. Een 72-jarige heer die mede in de auto was gezeten moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. KINDJE VERBRAND. VRIEZENVEEN. (Y.D.) Alhier ge raakte een 2-jarig zoontje van den arbeider D tijdens 'n korte afwezigheid van de moeder, door het spelen met lucifers in brand. Het kind liep ernstige brandwonden op en is heden aan de bekomen wonden in het ziekenhuis te Almelo overleden. AUTOBOTSING. LAROCIIE (Y.D) Dinsdagavond is •en autocar, waarin zich 15 Neder- landsche toeristen bevonden, die de tentoonstelling te Luik hadden bezocht, op den terugtocht naar Laroohe langs de helling van Lesneux in botsing ge- komen met een andere auto. Van de inzittenden werd de heer Godefroid uit Amsterdam ernstig aan de ruggegraat gekwetst. Het slachtoffer is opgenomen in het hospitaal te Esneux. Dhr. Ant. van der Velden uit Amster dam werd eveneens met verwondingen in dat hospitaal opgenomen, waaruit hij echter weer is ontslagen. De andere inzittenden werden door glasscherven minder ernstig gewond en hebben do reis voortgezet naar Wibrin bij Laroche. DE TOCHT VAN DE R 100. NEW-YORK (YD) Volgens alhier ontvangen draadlooze berichten geraakte hot Engelsche luchtschip R 100 kort na het verlaten van de Iersche kust in een storm, waardoor het gevaarte ver uit de koers gedreven werd. Naderhand werd het weer veel beter. De laatste weerberichten melden dat het luchtschip tot aan de kust van New Foundland ..gunstig weer zou hebben Boven New Foundland zijn zooals gewoonlijk nevels te verwachten SMOKKELAARSBENDE GEARRES- ti[, TEERD De politie alhier is er in geslaagd een groep personen, bestaande uit 23 mannen en vrouwendie deel uit maakten van de grootste bende smok kelaars van narcotische stoffen in de Vereenigde Staten, te arresteeren Ook in de andere steden langs de Oostelijke kust werden bij verschillende personen invallen gedaan Men gelooft thans de bende onschadelijk te hebben gemaakt De smokkelaars moeten jaarlijks voor millioeneqr dollars narcotische stoffen hebben gesmokkeld Tijd van hoogwatar m van laagwatar. <wr de maanden JuliAugustus. Hoogwater: Laagwater: D. 31 v.m. 6,48 n m 18,58 v.m. 12,09 n.m. V. 1 7,28 19,41 0/8 13,04 Z 2 8,12 20,30 1,29 14,02 Z. 3 9,08 21,37 2,29 15,09 M. 4 10,25 22,59 8,42 16,29 D. 5 11,41 5,02 17,45 W. 6 0,15 12,47 6,11 18,45 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. l.w. 5,30 Met het oog op den ingevoerden Zomer tijd, gelieve men bjj bovenstaande cjjfers één nnr kg te tellen. MARKTBERICHTEN. BEURSOYERZICHT YAN 29 JULI: 5 N.W.S. 1918 f100, f500, f1000, 102,®fff 102}f, 102» 5 NWS. 1919, f 100, f 500, f 1000, 101J, 101 Je, 102,8e4\ N.W.S. 1916, f 100, f 500, f 1000, 101A102102J 5 *1% NWS 1917, f 100, f 500, f 1000,101 102J,, 1021; 4 X NWS. 1916, f 100, f500, f 1000, 99 ®e» 99jj, 99J Ned. Handels-Maatschappij A 154J Kon. Petr. A. 390^; H.V.A A. 424J; Java Cultuur A. 328Deli-Batavia A. 320; Senembah A. 341Amsterdam Rubber A. 116, Nederl. Scheepvaart- Unie A. 145J Kon. Nederl Stoomb.- Maatsch. A. 69 Philips G.B.v.A. 3461 Margarine-Unie A. 267 J; Ford A 267; Anaconda 105 Bethlehem Steels 86 aardappelprijzen amsterdam. Marktoverzicht der vorige week, door Jac. Knoop, makelaar in aardappelen enz. Nassaukade 158, tel. 81431, Amsterdam. De handel in muizen is door de ziekte die er in komt bijna afgeloopen. IJpolder en Haarlemmermeer blauwe eigenheimers hebben een zware concurrent gekregen aan de Zeeuwsche blauwe eigenheimers, waarvan flinke aanvoeren, ditzelfde ook vooi' de blanke eigenheimers. De hoofd oorzaak hiervan is dat de Zeeuwsche aardappelen schooner en niet zoo be hangen met klei zijn. Ziekvrije zandaard- appelen uit Noordwijk, Katwijk, Hille- gom, Anna Pauwlowna en andere zand- aardappelenstreken zijn gevraagd. Zand- muizen is weinig vraag voor, ook hieriin vertoont zich veel ziekte. Koopers vragen allen ziektevrije aardappelen, zoodra er zich in een partij ziek voordoet is deze moeilijk en dan nog slechts tegen lagen prijs *te verkoopen. Door de vele regens van de afgeloopen week was de aan voer niet zoo groot en kon men voor Zetuwschc eigenheimers en bl. eigenhei mers een hoogen prijs bedingen. 28 iuli werden de volgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche eigenh. f 3,25—3,50; id. bl. eigenh. f 3-3,25 per H.L. Westl. mui zen f 4,50—5; id. kleine muizen f 2,80— 3; id. kleine ronden f 2—2,50; nieuwe Malta aardappelen f 7,50—9; p. 100 K.G. ROfi&RDAM, 29 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 205 paarden, 533 magere runderen, 256 nuchtere kal veren, 70 veulens, 750 vette runderen, 54 graskalveren, 116 biggen, 390 vette kal veren, 401 schapen of lammeren en 6 bokken of geiten. De prijzen waren f koeien 36—42, 51—54 en 5759 ct., os sen 46, 49—52 en 55—60 ct., stieren 45, 47-49 en 51-53 ct., kalveren 47i/2-52i/2, 57l/g—621/2 en 70—72.1/2 ct., alles per 1/2 k.g.; melkkoeien f 225—435, stieren f 140—520, graskalveren f 40—75, paar den f 180—270, slachtpaarden f 100—160, hitten f 80—150, veulens f 85—180; fok nuchtere kalveren f 20—35; dito slacht f 15-20, kalfkoeien f 220-425, pinken f 140—200, vaarzen f 180—235, biggen f 15—24, alles per stuk; biggen f 1,75 —2,25 per week. Eieren. R'damsche veiling. Warmoe- zierstraat. Kippeneieren f 5—6,35; een deneieren f 4,855,45 de 100 stuks. Aan voer 155,000 stuks. GOES, 29 Juli. Opgaaf van de Landb.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2