RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 23 JULI. HILVERSUM: 7,15 V.a.R.a.-lezing; Sin- leiding Kurhausconcert; 8,15 solistencon cert; na afloop: persberichten en gram. HUIZEN: 6 N.C.R.V. gram.; 6,30 koer sen; 6,40 cr. liederenuurtje; 7,40 gram.; 8 zang- en muziekuitvoering uit de Park- kerk te A'dam; 10,30 persberichten; 10,40 —11 zang. DONDERDAG 24 JULI. HILVERSUM: 8,01 A.V.R.O. gram.; 10 morgenwijding; 10,30 ochtendconcert 12,15 A.V.R.O. kwintet; 2 gram.; 3 solis ten; 4 ziekenuurtje; 4,45 gram.; 5,30 con cert; 7,15 volksuniversiteit; 8,01 zangspel; 8,50 radiotooneel; 9,25 voordrachten; 9,45 concert; 10,35 voordrachten; 10,40 con cert; 11 gram. HUIZEN: 8,15 K.R.O. concert; 10 da meskoortje; 10,30 ziekendienst; 11,30 gods dienstig halfuurtje; 12,15 K.R.O. trio; 1,15 K.R.O. gram.; 2 N.C.R.V. gram.; 2,45 fraaie handwerken; 4 ziekenuurtje; 5 concert; 6,30 koersen; 6,40 orgelconcert; 7,40gram. 8—11 N.C.R.V. uitzendavond; 10 persber. VRIJDAG 25 JULI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12,15 middagconcert; 2 gram.; 3 concert; 4 V.A.R.A. kookcursus; 4,45 kinderu,urtje; 5,45 concert; 6,05 actueel allerlei. HUIZEN: 8,15 concert; 10,30 bijbellezen; 12,30 concert; 2 gram.; 4 concert; 5,30 orgelbespeling; 6,30 koersen. De heer J. Coumou, tijdelijk onder wijzer aan de openbare lagere school te dezer plaatse, komt als no. 1 voor op de voordracht voor onderwijzer te Rhenen, Bij het te Rotterdam gehouden exa men ter verkrijging van de hoofdacte, slaagde o.a. de heer C. Waardenburg te St.-Annaland. R.H.B.S. BERGEN OP ZOOM. Bevorderd zijn aan de R.H.B.S. te Ber gen op Zoom tot de 5e klasse: W. Bie- rens, Tholen; J. Gelok, en W. Goede- gebuure, St.-Annaland; H. Jager, Scher- penisse. Tot de 4de klasse: L. Ampt, Oud- Vossemeer; J. de Bres en G. de Wilde, St.-Maartensdijk; L. Coomans, Tholen; C. Kerpestein en F. Zadowsky, Scherpenisse. Tot de 3e klasse: P. de Bres en M. Groenenwege, St.-Maartensdijk; C. Date- ma, Tholen; Jo. Ridderhof, Oud-Vosse- meer. Tot de 2de klasse: J. Klompe, Tholen; J. de Rijke, Poortvtiet; J. Vermet, Oud- Vcssemeer. Toegelaten tot de le klasse: I. Hage en H. Rijstenbil, Scherpenisse. AANBESTEDINGEN. ST.-ANNALAND. Aanbesteed werd het bouwen van een post- en telegraafkan toor met ambtswoning. Ingeschreven werd als volgt: Abr. Burgers f 7847; gebr. Kur- vink f 7798; J. M. Soeters, gebr. Soe- ters, A. Boon en F. Burgers gezamenlijk f 7660. KERKNIEUWS. Bedankt: Voor Colijnsplaat (toez.), J. Koopmans te Eikerzee. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD TE ZIERIKZEE, op Dinsdag 22 Juli. Voorzitter de burgemeester, de heer J. C. A. Bannink. Alle leden zijn present. Na opening doet de voorzitter mede- deeling van een aantal ingekomen stuk ken, o.a. van de aanbieding der Oranje Vereeniging van een gravure van de Kon. Familie, aan de gemeente. De heer Catshoek ziet het nut van zoo'n gravure niet in. Wanneer de ge meente er een wil koopen, kan ze dat altijd nog doen. De heer Versteeg sluit zich hierbij aan. Met de stemmen dezer heeren tegen, wordt het aanbod der Oranje-Vereeni- ging aanvaard. Dezelfde vereeniging vraagt f 500 sub sidie uit de gemeentekas, ten behoeve der eind Augustus en begin September hier te houden feestelijkheden. De voorzitter stelt voor deze subsidie toe te staan. De heer Versteeg vindt dat bedrag f 500 te veel. Niet alleen uit principe is spr. daartegen, maar ook, omdat de soc. dem. door het gemeentebestuur buiten de gemeenschap worden gehouden. Als iemand, die in aanmerking wil komen voor een 'gemeentelijke functie, blijkt te rood van kleur te zijn, dan volgt geen benoeming, zooals laatst bij de benoeming van een karreman het geval is geweest. De voorzitter ziet het verband van kleur en deze subsidie niet in en men moet bij dit onderwerp niet spreken over politieke benoemingen, want dat is niet aan de orde. Weth. Koopman protesteert tegen het geen de heer Versteeg heeft gezegd wat betreft de benoeming van den karre man, want bij de benoeming van dezen is aan politieke kleur niet gedacht en spr. kwalificeert wat de heer Versteeg hierover heeft gezegd als een fatale leu gen. Twee of drie menschen zijn op de voordracht geplaatst, die konden chauf- feeren. De heer Gerritsen informeert hoeveel geld de lijsten hebben opgebracht? f650, antwoordt de voorzitter. r De heer Gerritsen meent dat de bur-t gerij blijk gaf van niet veel voor het feest te voeTert. 1» De voorzitter is een andere meening toegedaan, daar vooral veel minder ge situeerden op de lijsten hebben getee- kend. De heer Versteeg handhaaft wat hij gezegd heeft t.a.v. de benoeming van den karreman. De heer Panny ontkent, dat bij de benoeming van een karreman naar een bepaalde politieke kleur is gekeken. De man doet bovendien goed zijn plicht, be ter dan sommigen, die ook in gemeente dienst zijn. De heer den Boer en enkele andere leden vinden het vreemd dat 2 dagen feest gevierd moet worden. Weth. Timmerman licht toe, dat het niet anders kon, daar men dan van de medewerking der schippers verstoken was. Het resultaat van de discussies is, dat het voorstel wordt aangenomen, met de stemmen van de heeren Catshoek en Versteeg tegen. De met 1 Aug. benoemde gemeente ontvanger, de heer J. Nolet, legt daarop in handen van den voorzitter de bij dc wet vereischte eeden af en wordt door den voorzitter geluk gewenscht. Tegen wijziging van de instructie en borgtocht van den nieuwen gemeente ontvanger, verklaart zich de heer Panny, die tevens wijst op het volgende agenda punt, n.l. toetreding als lid der vereen, van Ned. gemeenten alsmede tot het doen controleeren door deze vereeniging van de administratie van den gemeente-ont vanger en de Gasfabriek. Volgens spr. loopt hierdoor de gemeente schade op, nu zij meer zal gaan moeten betalen voor de controleering der genoemde ad- ministratiën. Was aan de voorwaarden voldaan, die in de vorige vergadering waren gesteld, dan hield men geld in den zak. De heer Gerritsen gaat accoord met wat de heer Panny zegt, dat het meer geld kost, maar hij acht de nieuwe con trole de meerdere kosten dubbel en dwars waard, want al zullen B. en W. de kascontrole nauwkeurig verrichten, een accountant zal het allicht nog beter kunnen. De voorzitter antwoordt, dat de weg, die de gemeente thans op 'wil, reeds door vele, 553, is gevolgd, v.n.l. ook door de groote geementen. Reeds heeft de controle door de ver. van Ned. Ge meenten reusachtige diensten aan de aangesloten gemeenten bewezen, omdat deskundigen de administratie nazien. Dlit voorstel lijkt den voorzitter een zeer acceptabele oplossing. De heer Panny verklaart zich tegen het voorstel, maar de overige heeren gaan met de voorgestelde regeling ac coord. Ter tafel komen thans de volgende punten: a. mededeelingen omtrent de wet, regelende de financieele verhouding tus- schen Rijk en Gemeenten; b. het voorstel tot classificatie dezer gemeente in de Gemeentefondsbelasting en c. voorstel tot classificatie in de Personeele belas ting. De voorzitter deelt mede, dat een half uur voor den aanvang van de officieele vergadering getracht is een uiteenzetting te geven van de materie en medegedeeld is zoo weinig mogelijk verandering in den bestaanden financieelen toestand te brengen. Spr. acht het beste eerst dan ingrijpende ve randering te overwegen, wanneer men meer vasten grond onder de voeten heeft, maar nu reeds dient uitgemaakt te worden in welke klasse de gemeente zich wenscht te rangschik ken. Doet men dit niet, dan wordt men ongevraagd in de eerste klasse geplaatst. De heer Catshoek heeft meermalen ge vraagd voldoende gelegenheid te geven om de raadsstukken in te zien en te bestudeeren. Ook nu is aan dien wensch van spr. niet voldaan, want in de enkele dagen voor de zitting heeft hij geen kans gezien het groot aantal stukken behoorlijk door te werken en zich op de hoogte te stellen, vooral wat de voor stellen der fin. verhouding betreft. Waar om is deze gemeente daar niet vroeger mee gekomen, daar de meeste gemeenten op dit eiland deze kwestie al afgehandeld hebben? Spr. stelt voor deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering opdat men eens rustig deze kwestie kan overwegen. De heer Gerritsen is het eens met den heer Catshoek. De tijd van voorbereiding is veel te kort geweest en spr. heeft voor zich nog niet kunnen uitmaken, of de derde klasse nu wel voor Zierikzee de beste is, want een vergelijking met de fin. uitkomsten der eerste en tweede klas se mist hij ter vergelijking. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. bang waren, dat de raad bij de behande ling van dit gewichtige vraagstuk schrik ken zou van de problemen, die aan de orde worden gesteld en daarom achtte dat college het raadzaam, vóór den aan vang der vergadering, den raad een po pulaire toelichting te geven. Spr. heeft den heer Catshoek bij deze uiteenzetting gemist, anders zou hij weten, dat de bedoeling naar voren is gekomen bij de uiteenzetting om zooveel mogelijk zich bij den bestaanden toestand aan te slui ten, zooals de overige gemeenten hier hebben gedaan. Een volgend jaar heeft men tijd genoeg om divt. zaak te bezien en desnoods veranderingen aan te bren gen* Plaatsing in een bepaalde klasse is thans urgent; de rest kan worden uitgesteld totdat we behoorlijke gegevens hebben voor de opcenten op de gemeente- fondsbelasting. De heer Gerritsen merkt op, dat B. en W. er zeker ook langer dan vier dagen over hebben gedaan om zich in deze zaak in te werken, maar de raad wordt voor het feit gezet alles in drie of vier dagen onder de knie te hebben. De heer Catshoek zegt, dat de voor zitten zichl op. de uiteenzetting beroept, die voor de vergadering is gehouden,, maar in dit halfuur zou spr. ook niet een conclusie hebben kunnen trekken welken weg hij zou wenschen in te slaan. Zoo eenvoudig acht hij deze zaak niet. Wel kan hij nu al zeggen, dat hij het in deze met B. en W. niet eens is. Zooals de heeren Gerritsen en Catshoek het bedoelen, is, zegt de heer Doeleman, het door hem niet opgevat. Bij de gegeven uiteenzetting voor deze vergadering, heb ben ook wij niet kunnen uitrekenen wat ieder belastingplichtige, volgens de nieu we verordening zal hebben te betalen. Wij weten dat door B. en W. wel een becijfering is gemaakt ter vergelijking en de uitslag is geweest, dat de inkomens tot f 4000, iets minder zullen hebben te betalen en die boven de f 4000 iets meer. Deze uitlegging was voor spr. voldoende om een jaar met de voorstellen van B. en W. mede te gaan. B. en W. hebben steekproeven genomen in de eerste en tweede klasse ter vergelijking met de derde. Wordt dit voorstel aangenomen, dan krijgen we een toestand die nog iets meer gaat in den geest van de heeren Gerritsen en Catshoek, wat de belasting heffing betreft. Spr. kan daarom met het voorstel medegaan, daar de raad in zijn meerderheid zich toch niet op het standpunt van meergenoemde heeren zal plaatsen. De voorzitter verdedigt het standpunt van B. en W., die oordeelen zooveel mogelijk aan te sluiten bij den bestaanden toestand. Een volgend jaar kan men bij voldoende gegevens de zaak duidelijker zien. De heer Catshoek meent, dat wanneer men nu besluit tot plaatsing der gemeente in de derde klasse, daar dan voor 5 jaar aan vast zit. Voor 1 September moet dit besluit ge nomen zijn, merkt weth. Koopman op. De secretaris geeft nadere toelichtin gen over dit punt. Plaatst deze gemeente zich in de tweede klasse, dan zullen de hoogere klassen minder gaan betalen en meer opcenten zullen moeten worden ge heven om de begrooting sluitend te maken. Bij den heer Catshoek gaat het hierom, dat bij plaatsing in de derde klasse, zij !die f 12 per week verdienen, moeten gaan betalen. Z.i. moet het zoo zijn, dat wij met een te dragen belasting het kunnen bewerkstelligen, dat die menschen er uit vallen. Spr. zou wenschen te beginnen met inkomens van f14 per week. Weth. Koopman beweert, dat alle cij fers omtrent deze ingewikkelde zaak in de lucht hangen en volgens spr. eischt de lieer Catshoek iets, waaraan zelfs Wi- baut in Amsterdam niet kon voldoen. De voorzitter wijst erop, dat men bij plaatsing der gemeente in een hoogere klasse inkomsten derft, die ergens an ders vandaan moeten komen en wel door meerdere opcenten te heffen. De heer Catshoek herinnert aan zijn voorstel tot aanhouding van deze voor stellen tot de volgende vergadering. Na gehouden stemming blijkt, dat 7 leden zich voor uitstel verklaren, n.l. de heeren van Schelven, Guinée, de Broe- kert, Versteeg, v. d. Kwast, Gerritsen en Catshoek. (Slot volgt). VERSCHILLENDE BERICHTEN, CYCLOON. Maandagavond is over de gemeente Aalten en omgeving een cy cloon getrokken van het Zuidwesten naar het Noordoosten, die een breedte had van 20 tot 25 meter. Gelukkig was de kracht van de wind niet zoo hevig als eenige jaren geleden. In de baan van de cycloon werden van vele huizen de pannen en schoorsteenen afgerukt. Kip penhokken werden vernield en ontelbare boomen werden ontworteld. Op enkele plaatsen werden de aardappelen en bie ten uit den grond getrokken en op verren afstand weer neergeworpen. Veel schade werd aangericht bij den landbou wer te Hennepe op het fort. Deze bevond zich in zijn schuur en toen hij zich naar buiten wilde begeven, kon hij de deur door de kracht van de wind niet openen. Even later sloegen alle pannen van de schuur, evenals van het nabij gelegen woonhuis. Stukken van de schoorsteen werden op grooten afstand teruggevon den. Bij het station Breedevoort werd de houten landbouwschuur van den land bouwer Navis,geheel opgenomen en daarna gedraaid weer neergezet. Ook op andere plaatsen werd groote schade aan gericht. Vele vruchtboomen zijn ontwor teld. VAN HEINDE EN TEIL Bij de beklimming van den Jean de Martin-bergtop in de Fransche Alpen zijn 4 leden van een uit 12 personen bestaande groep van Alpinisten tenge volge van het breken van een koord in een afgrond gestort. Allen waren op slag dood. De omgekomenen waren een geestelijke en 3 scholieren uit Straats burg. De typhoon, waardoor Japan en Korea geteisterd zijn geworden heeft meer slachtoffers gemaakt dan men oor spronkelijk had gedacht. In Korea alleen zijn 349 personen gedood en 1493 men schen worden vermist. Er werden 205 menschen gewond, terwijl 8475 huizen werden verwoest. 92 visschersschepen met een gezamenlijke bemanning van 500 kop pen zijn verdwenen. Naar uit Moskou gemeld wordt, pu bliceert het presidium van het uitvoerend comité der Sovjet Unie ben besluit in zake het aftreden van den voorzitter van den raad van volkscommissarissen enden oppersten raad van landsverdediging, Ry- koff. Hij zal later weder in staatsdienst tewerk worden gesteld. In totaal zijn in het afgeloopen jaar in de Vereenigde Staten 33,000 personen tengevolge van auto-ongelukken om het leven gekomen, of gemiddeld 90 per dag. Het aantal gewonden beliep niet minder dan 1,200,000, d.w.z. eiken dag gemid deld 3287. Zoowel het cijfer der omge komenen als der gekwetsten vormt een record. TELEGRAMMEN. FAMILIEDRAMA. LEIDEN. (V.D.) Woensdagmorgen, ter wijl de kleermaker T. wonende in de Magdalena Moonstraat, zich naar het zie kenhuis had begeven, om daar zijn kind, dat gisteren ernstig ziek daarheen was vervoerd, te bezoeken, speelde zich in zijn woning een vreeselijk drama af. Zijn vrouw zette het andere kind, dat 7 jaar oud was, met het hoofd naar buiten in een emmer water en hield het daarin tot het gestikt was. Daarna beroofde de vrouw zich zelf van het leven door met een mes pols- en halsslagader door te snijden. De vrouw, die door de ziekte van het andere kind ten zeerste overspannen was, heeft waarschijnlijk in een vlaag van zwaarmoedigheid gehandeld. BRUG INGESTORT COBLENTZ (Y.DDinsdagavond heeft alhier, na afloop van de avond feesten ter eere van den Rijkspresident, een vreeselijk ongeval plaats gehad. Na afloop van de feestverlichting te onge veer 11 uur, stortte een pontonbrug in. Een groote menigte, die naar de ver lichting was geweest keerde naar de stad terug over de smalle pontonbrug, over do vluchthaven CoblenJz-Lützen. Toen de brug, waarschijnlijk tengevolge van overbelasting, instortte bevonden zich ongeveer 100 personen daarop. Onder de menigte entstond een paniek, toen uit het water een hevig gegil en geschreeuw opging. Slechts een klein aantal personen kon zich zelf redden Onmiddellijk werden reddingsmaat regelen genomen Brandweer, politie en ook burgera snelden te hulp Yan hen die in het water vielen, werden velen door stukken van de brug getroffen of met de ponton mee in de diepte gedrukt De omgeving van de plaats van de ramp werd spoedig door de politie afgezet. Het reddingswerk duurde den geheelen nacht voort. Te kwart voor 3 in den afgeloopen nacht waren 35 ljjken geborgen De lijken werden overgebracht naar de vroegere Telegraphenkazerne. Men vreest; dat er |nog meer slachtoffers zijn Dö' brug die ingestort is, was eea lichfc- gebouwde ijzeren brug die miet voor het openbaar verkeer bestemd was. S Nader wordt nog geme-d: Bij de reddingswerkzaamheden zijn in totaal 38 lijken geborgen Onder de puin- hoopen van de brug zouden nog eenige lijken, men vermoedt 4 of 5 liggen. 16 personen zijn gewond. Bij het politiebureau te Coblentz kernen voort durend berichten binnen omtrent ver miste personen. Een groot aantal slacht offers komt van buiten Coblentz Onder hen bevinden zich 10 dames uit een pension te Rheinbrohl De ingestorte brug ia eene die gelegen is over de ongeveer 25 meter breede invaart van de Moezel in de vluchthaven. Toen de feestverlichting tegen 11 uur geëindigd was, stroomde de menigte naar deze brug die daarvoor niet geschikt was De brug rustte op 2 pontons, op elk waarvan 2 pijlers waren aangebracht, waarover het brugdek van de eene naar de andere oever ligt. Doordat de brug aan de eene kant te zwaar belast werd, toen de menigte de brug betrad, zonk zij naar het Weston Toon do menigte nog grooter werd. sloeg zij geheel om. Naar schatting zijn 120 tot 150 menschen te water geraakt. De brug, die niet aan oen hoofdverkeersweg ligt, had geon verlichting, zoodat een greote verwarring en een geweldige paniek ontstond Het hulpgeroep was tot op verren afstand in den naoht te hooren Hot kon zelfs aan den tegenovergelegen oever en aan den Moosel en den Rijn worden vernomen De brandweer was binnen 8 minuten ter plaatse, terwijl tegelijkertijd een groote politiemaoht versoheen Direct na het ongeval wer den ongeveer 50 personen gered. De glooiingen aan beide zijden van de rivier zijn vrij stijl, zoo dat zij, die zich zwemmende naar den oever konden begeven, toch nog in groot gevaar verkeerden. Na reddiDg van de in het water drijvende menschen werd onmiddellijk begonnen met het zoeken naar slacht offers. Ter plaatse yan de ramp is de rivier 7 h 8 M. diep De verongelukten zijn meest jonge meisjes van 16 tot 20 jaar en vrouwen. Onder de slachtoffers zijn ook enkele kinderen en jnannen. liedenmorgen 8 uur was de brandweer en de politie nog met de bergings werkzaamheden bezig liet is tot nu toe echter niet gelukt de brug te lichten en de slachtoffers, die vermoedelijk onder de brug liggen, te bergen. Van de 38 lijken, die werden opge haald, waren er vele die elkander vast omklemden Na op een weide te zijn neergelegd, werden zij bij het aanbreken van den dag naar de Falkensteinkazerne overgebracht. Volgens het onderzeek zijn ongeveer 25 personen bij het in storten van de brug gewond, van wie 6 met schedel-, been- en armbreuken naar de ziekenhuizen moesten worden overgebracht Doer de eerste hulp eu de brandweer konden met succes de levensgeesten van 30 drenkelingen wor den opgewekt Nog enkele personen worden vermist, onder wie een aantal meisjes uit een nabij Ooblenz gevestigd meisjespensionaat Da meisjes bevonden zich tijdens het ongeluk op de brug Van 4 hunner zijn de lijken reeds opgehaald De directrice deelde mede dat nog 5 meisjes vermist werden Men vreest dat ook zij onder de puinhopen van de ingestorte brug op den bodem van de rivier rusten Woensdagmorgen om 11 uur vond in het stadhuis een plechtige rouwdienst plaats, waaraan de Rijkspresident en verschillende andere autoriteiten deel namen De Rijkspresident heeft ter leniging van den eersten nood onmid dellijk 10000 mark ter beschikking gesteld De Rijkspresident keerde om 12 uur 20 uit Coblenz naar Berlijn terug, zijn reis naar Trier val in de a.s. herfst plaats vinden Volgens de laatste berichten zijn reeds 52 dooden geborgen. AARDBEVING IN ITALIË. ROME (V.D.) In den nacht van Dins dag op Woensdag is de omgeving van Napels geteisterd door een hevige aard beving. Het aantal dooden en gewonden moet zeer groot zijn. De aardbeving, die kort na één uur Napels teisterde, heeft in de geheele provincie verwoestingen aangericht. Van één uur 8 af, volgden in den tijd van 3 minuten 3 sterke golf bewegingen elkaar op, waarvan elke schok een volle minuut duurde. Nabij de Casa Novabrug, die zelf geheel be schadigd werd, stortte de vleugel van een groot huis in, waardoor een 9-jarig knaapje gedood en 3 vrouwen gewond werden. Groot is het aantal beschadigde gebouwen. Onmiddellijk na de eerste schok ging het electrische licht uit, waar door de verwarring onder de toch reeds door een panische schrik bevangen be volking nog grooter werd. Men vluchtte uit de huizen en weldra had zich een groote menigte verzameld op de open pleinen en in de parken, waar geen ge vaar bestond om door vallend gesteente getroffen te worden. Het was een droe vig schouwspel, waarbij de agitatie nog verhoogd werd door het druk heen en weer rijden van auto's en brandweer wagens. In de provincie heeft vooral het dorpje Sóccapo geleden, waar bijna alle huizen vernield werden en de klokke- toren van het kerkje instortte. Te Sa lerno stortte een deel van den Dom in. Te Avallino en te Ariano Irpino werden 6 personen gedood en stortten talrijk- huizen in. Men telde daar tevens vele gewonden. Ook in de Marken, de Abruz- zen en te Rome werd de aardbeving waargenomen. In de stedelijke gevange nis te Napels hebben de gevangenen dadelijk na het waarnemen van den eer sten schok hun invrijheidsstelling ver langd. De orde kon echter spoedig wor den hersteld. Het centrum van de aard beving schijnt gelegen te zijn tusschen Malfi, Ariano en Apuglia. De pref f eet van Potenza deelt mede, dat de omge ving van Vulture een berg van 1330 meter hoogte zeer ernstig door de aard- viiig is getroffen. Aleen in het gebied van Malfi zouden meer dan 100 per sonen gedood en eenige honderden ge wond zijn. Het totaal aantal dooden zou ongeveer 150 bedragen. Uit Rome is een hulptrein vertrokken onder leiding van den president van het Italiaansche Roode Kruis naar de plaats van de ramp. Ge heel Italië leeft onder den indruk van de vreeselijke ramp, die des te erger is, daar zij geheel onverwacht is gekomen. Te Avallino zijn alle klokken op 1 uur 12 blijven stilstaan. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juni. KERKWERVE. Overleden: 23, Simon Berrevoets, 80 j„ echtg. van Willemina de Bruine. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: 12, Adriana Jannetje, d. v. N. Bos en C. H. de Fouw; 23, Maatje Adriana, d. v. J. M. de Graaf en L. van den Hoek; 25, Homine, z. v. J. Polderman en A. Suur- land; 26, Pieter Johannes, z. v. C. var» Haaf ten en W. P. Bil. Gehuwd: 19, A. van den Boogaart, 26 j. j.m. en R. C. Pot, 23 j. j.d.; C. Aarnoud:- se, 24 j. j.m. en J. v. Zetten, 24 j. j.d.; 26, J. P. de Graaf, 23 j. j.m. en H. J. Jansens, 20 j. j.d. Overleden: 14, J. P. op den Brouw, echtg. van K. Heijboer; 20, C. Polderman, 63 j. echtg. van M. de Jager. SCHERPENISSE. Overleden: 3, Gerard Hsrtog, 59 j., echtg. van Neeltje Keur; 6, Pietemella Adriana Franke, 58 j., echt- genoote van Iz. v. d. Jagt; 8, Cornelis Johannis Suurland, 42 j., z. van A. S. Suurland en E. Monteau; 22, Pietemella Janna Coomans, 64 j., echtg. van C. v. d. Werff. POORTVLIET. Geboren: Gerard Pie ter, z. van Cornelis Kaat en van Lou- rina Jacomina Duijzer; Izaak, z. van Ja cob Johcnnes Jagt en Pietemella Scher-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2