Zierikzeesche Nieuwsbode 6% OBLIGATIEN a 100% ABONNEMENT: Vrijdag 18 Juli 1930. z.er!kzeesche courant. 8R6rrK'^"a wJiuS ADVERTENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Door te late inzending Kennisgeving, BINNENLAND. Uit Stad en Provlnoie. N V. VADE8UND3CHE BANK Op Reis Pry. per 8 Baanden f 1,50, Iranoo pel po«t 1,80. Voot hat buitenland pet jaat 1 I»,-. Afiondariykft nnmmera 5 cent. Vetaohget llnd., Wnad. en Vrjjd. Tel. No. 82 - Poetgiro 18T67T. ran 1—8 regela 60 eta., Tan i regele en daarboren 20 eta. pe, regel. Beel&mea SO eta. p. regal. Hg eontraot belangrijke korting. Inzending op den dag Tan ait- gaze vóór 10 or*. Olt nummer baataat ult 2 bladen. Hltarlljk 10 our op doodop v. uitgooi moesten eenige advertentiën tot een vol gend nummer worden uitgesteld. DE DIRECTEUR. Toelating laorlingan tot de Open bare Lagaro School B, mat Inging van 1 Sept. a.s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zierikaee maken bekend, dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Open bare Lagere School B, in deze Gemeente, alanog kan plaats hebben bjj het Hoofd dier School (de Heer P. DE BREE), aan het school gebouw in de Nieuwe Boogerdstraat De aangifte behoort echter too spoedig mogelgk te geschieden. Da leerlingen moeten op 1 September a s. een leeftijd van ten minste 5 jaar en 6 maanden hebben en moeten dus geboren zijn vóór of op 1 Maart 1925. Ziiriizee, den 17 Juli 1930. Burgem- en Weth. voornoemd, J. C. A. BANNINK. Burgemeester. P. P. WITTERMANS Secretaris. De BURGEMEESTER van Zibriuxi krengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag den 22 Juli a.s., des namiddags te 2Va uur, op het Raadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende punten tullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Beëediging Gemeente-Ontvanger. 4. Wjjziging instructie en borgtecht Ge meente-Ontvanger. 5 Voorstel tot toetreding als lid der Ver- eeniging van Ned. Gemeenten, alsmede tot het doen eontroleeren door deze ver- eeniging van de admin istratie van den Gemeente-Ontvanger en Gasfabriek. 6. Mededeelingen omtrent Wet regelende finantiëele verhouding tusschen rjjk en gemeenten 7. Voorstel classificatie Gemeentefondsbe lasting. 8 Voorstel classificatie personeele belasting. 9. Aanbieding rekening gasbedrjjf over 1929. 10. Aanbieding begrooting Gasbedryf voor 1931. 11. Aanbieding Gemeente-rekeningover 1929 12. Vaststelling reglement voor het Ge meente-Museum. 18. Vaststelling rekening 1929 van het Burgerljjk Armbestuur. 14. Vaststelling rekening 1929 van de Burger-Bewaarschool. 15. Verpachtingen van genot van jacht. 16. Onderhoud van eeu grafkelder. 17. Verzoek A. Anker e. a. om paal te laten staan op Havenplein. 18. Adres over het ontbreken vau straat- putten in de Verre Nieuwstraat en het Roode Dorp. 19. Aangehouden voorstel betreffende ver pachting grasettiog. 20. Voorstel tot watervoorziening van de O. L. Scholen. 21. Verzoek om vergunning tot het plaatsen van een stoomkraan en aanleg van een kiaanbaan. 22. Verzoek Vereeniging tot bevordering van het Christeljjk Onderwjjs, om be schikbaarstelling gelden voor verbouw school en aanschaffing van meubelen. 23. Verzoek Vereeniging Volkswoningen om f 4000 ter leen te ontvangen van de gemeente. 24. Voorstel aangaande bestemming winst saldo 1929 van het gasbedrgf. 25. Voorstel tot verharding van den Groote Zelkeweg. 26. Wjjziging begrooting dienst 1930. ZiiRiKiBi, den 17 Juli 1930. De Burgemeester, J. C. A. BANNINK. DE RIJKSMIDDELEN. De raiddelenstaat over de afgeloopen maand wijst een nagenoeg even groot totaal aan als het vorige jaar, nl. f 39,7 millioen. Wanneer men zich de bijzonder mooie opbrengst der laatste maanden herinnert, dan behoeft het zeker geen ongerustheid te wekken, dat we nu eens een maand hebben, welke geen accres geeft te zien. Wij zijn met een opbrengst van het eerste halfjaar van f 259,7 mil lioen, f 10 millioen boven het eerste se mester van 1929 en niet minder dan f 171/2 millioen boven de helft der ra ming voor 1930. Hoewel in het eindcijfer nagenoeg geen verschil met de overeenkomstige maand van 1929 zit, vallen er toch bij de enkele middelen afzonderlijk wel eenige ver schillen te constateeren, welke de aan dacht verdienen. Allereerst zien we, dat de Personeele Belasting met f 3,3 millioen, c.a. 4 ton de Rijksinkomstenbelasting met f 4,3 mil lioen ruim 1 ton meer opbrachten. De opbrengst der R.I.B. wijkt niet veel af van die van het vorig jaar, maar ze is niettemin tevredenstellend, wanneer men bedenkt, dat de maand Mei uit dit middel f 14,2 millioen in de schat kist deed vloeien. Verheugend is de hoogere opbrengst ECHTE FRJESCHE llflSMHEEREN-BAAl 20-50cCf*roru der Dividend- en tantièmebelasting, n.l. f 2,5 tegen f 2 millioen. De groote ach terstand t.o.v. het vorige jaar is althans iets ingehaald. De invoerrechten brach ten in de afgeloopen maand, met f 5 millioen, 31/2 ton minder op dan het vorige jaar. Van de accijnzen treft de lage opbrengst van den geslachtaccijns. De gedistilleerdaccijns bracht c.a. een ton meer op dan het vorige jaar. Groo- ter was de vooruitgang bij den bier accijns, n.l. bijna 3l/2 ton. De opbrengst van den Snikeraccljns is nog geen ton grooter dan het vorige jaar. Daarente gen droeg de Tabaksaccijns weer belang rijk meer bij tot de middelen dan het vorige jaar, n.l. 4 ton. De opbrengst van dit middel volgt nog steeds een stijgen de lijn. Van de overige middelen valt te wijzen op de lage opbrengst der Successierechtenn.l. f 2,4 millioen te gen f 3,7 millioen in Juni 1929. ZlERIKZEE. Het circus Van Bever heeft op de Balie, aan den voet van den Sint Lievensmonster, zijn tenten opgeslagen, tot groote voldoening der jeugd, die na tuurlijk enthousiast belangstellend is voor de „wilde beesten", die in het centrum der aandacht staan. Een ijsbeer, een pan ter en 5 ex. koningen der woestijn, alias leeuwen, vormen de afd. wilde dieren. Daarnaast moeten de paarden genoemd worden, die uitstekend gedresseerd, er goed verzorgd uitzien. Donderdagavond werd de openings voorstelling gegeven, die vrij goed be zocht was. Goede dressuur, uitstekende acrobatiek en leuke hansworsten trokken voortdurend de aandacht en verwekten een welgemeend applaus. Het koorddan seresje deelde in bizondere mate in den bijval, voor haar prestaties, terwijl de paardendressuur niet minder de aandacht op zich concentreerde. Maar de „clou" vormde toch het laat ste nummer van het programma: „de leeuwen". Met spanning werd dit nummer ver beid, dat reeds meermalen aangekon digd was door het gebrul der voorma lige woestijnbewoners. In de arena werd een groote ijzeren kooi gebouwd en toen deze klaar was, de leeuwenkooi geopend, waarop de dieren met hun temmer de arena binnentraden. De reis zat er bij sommige dieren nog in en een hunner was lichtelijk onwillig, wat niet belette, dat andere gemoedelijker waren. Met hen had de temmer geen last. Een hunner was zelf zoo rustig, dat hij zijn muil liet openmaken, waarna de temmer er zijn hoofd instak. Een lang applaus be loonde den dresseur, voor dit staaltje van moed en koelbloedigheid. We durven een bezoek aan het circus van Bever gerust aanbevelen. Vooral de jeugd zal er genieten! Bij Kon. besluit zijn benoemd: In de provincie Zeeland: - a. met ingang van 1 Augustus tot ge zworene van het waterschap Poortvliet C. J. M. Hage, te Poortvliet; b. idem tot gezworene van het water schap St.-Maartensdijk J. P. Hage, te St.-Maartensdijk; c. idem tot gezworene van het water schap Rumoirt A. Geelhoed, te St.-Phi- lipsland. Ten behoeve van het gemeente museum zijn de volgende voorwerpen ge schonken: door den neer S. Rentier, een schaaf met jaartal 1758; door den he.er Th. H. Volkeri, een ex. van de Zierik zeesche Courant van 4 Nov. 1814 en van de Zierikzeesche Nieuwsbode van 19 Aug. 1844; van den heer ir. J. L. Huysinga te Utrecht, eenige assignaten uit den z.g. Franschen tijd; van den heer C. L. Goe- mans te Rotterdam, een ex. van de Chro- niek van Zierikzee door J. de Kanter Phz., 1795; van N.N. 5 perkamenten over- drachtsbrieven van tienden in Schouwen en Stavenisse 1731—1807; van den heer A. C. van der Vliet, een lichtbruin ver glaasd kannetje met oor en druppeltuit, gevonden op de Roggeplaat tegenover Flauwers; van den heer J. G. La Seur, een gegraveerde geelkoperen tabaksdoos; van den heer G. B. J. Blom, een tafel bel met landschapjes beschilderd. ELKERZEE. Dinsdagavond hield de heer Ir. Koopman uit Zierikzee, in Café Hanse een uiteenzetting over de wenschelijkheid van sorteeren en veilen van uien. Dat geschiedde in verband met de Landbouw- uitvoerwet, waardoor de uien uniform moeten worden gesorteerd en marktklaar gemaakt. Geschikte werktuigen zijn dus noodig om op de meest spaarzame wijze daartoe te geraken. Uit den aard der zaak zijn die machinerieën voor den één ling te duur en het bedrijf van één boer derij te klein. Daarom is de Coöp. Vei- lingsvereeniging te Zierikzee genegen om voor zeer matigen prijs, de producten marktklaar te maken en te veilen. Met de R.T.M. is een voordeelige overeen komst gesloten, betreffende het vervoer van hier naar de velling. voor belaato Waarden, '••QRAVENHAQE. met j'aarlIjksGhe uitloting. Verkrijgbaar bi) alle Kassiers Staande de vergadering en naar aan leiding van het gesprokene, werden plm. 2000 balen uien aangegeven, een hoeveel heid, die zeer zeker nog belangrijk zal uitgebreid worden. BROUWERSHAVEN. In de j.l. Donder dag gehouden vergadering van den gem.- raad waren, behalve dhr. van Sluis, alle leden aanwezig. Na opening der verga dering wordt overgegaan tot installatie van het raadslid C. J. v. Schelven, die de vereischte eeder in handen van den voorzitter aflegt. De voorzitter feliciteert dhr. van Schelven met zijn benoeming, de wensch uitsprekende, dat hij werk zaam moge zijn in het belang der ge meente en tot voldoening van hemzelf. Dhr. van Schelven dankt voor de woor den en hoopt op een aangename samen werking met voorzitter, leden en secre taris. Overgelegd wordt de gem.-rekening dienst 1929, met een batig saldo voor den gewonen dienst van f 3780,425 en voor den kapitaaldienst op f 73,55. Aan mej. J. Hegberg wordt eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O.L. school in deze gemeente. Vastgesteld worden de voorwaarden voor de aanbe steding voor het ophalen van het straat- vuil. het ledigen der rioolputten enz. De aanbesteding zal geschieden in 3 per- ceelen en ook voor alle werkzaamheden gezamenlijk. Als lid der schattingscom missie R.I.B. wordt benoemd dhr. H. Verhoeff, na herstemming met dhr. M. M. Matthijsse. Als bestuurslid der Brou- wersche bouw vereen, wordt na stemming en loting met dhr. Verhoeff benoemd, dhr. J. P. Priem. Na toelichting door den voorzitter wordt m.a.st. besloten hetelec- trisch net ook ondergrondsch te leggen in den Heerenweg e.o.; kosten pl.m. f 1370, terwijl eveneens besloten wordt tot electrificatie der havenverlichting, kosten pl.m. f 1350. B. en W. worden gemachtigd het straatverlichtingscontract met de P.Z.E.M. te teekenen. Mededee- ling geschiedde van de door B. en W. aangewezen plaatsen voor de straatlan taarns, waaruit blijkt, dat in totaal pl.m. 40 lantaarns aangebracht zullen worden, waarvan 16 die den geheelen nacht zul len branden. De herbesteding van het opgebroken straatwerk tengevolge van de kabellegging wordt opgedragen aan W. Wandel van Nieuwerkerk voor f0,60 per strekkende meter, eenmaal herbe strating en bijlevering van zand inbe grepen. Aan H. Leendertse wordt op gedragen het maken van 4 betonriool- putten en de levering van buizen voor de rioleering. Besloten wordt tot elegtrische verlichting van het stadhuis en 2 lokalen der O.L. school. De erfpaehtsaanvrage van L. v. d. Hamer wordt ter zijde ge legd. Het verzoek om erfpacht door C. v. Sluis wordt afgewezen. Dhr. den Boer, en Verhoeff zijn voor toestaan. De andere leden tegen. Het erfpachtsverzoek van J. v. d. Weele wordt toegestaan met de stemmen van Ringelberg en Pannekoek tegen. Bij de rondvraag brengt dhr. v. Schelven ter sprake het gemartel bij het lossen van hooi enz. op de haven, ten gevolge van de bepalingen in de Po litieverordening. Na langdurige bespre king wordt tenslotte met de stemmen van dhr. Ringelberg en Priem tegen, bij het lossen van hooi enz. op de z.g.n. hooikaai toe te staan, dat de wagens achteruit tegen de last van het schip rijden. Op verzoek van dhr. Verhoeff zal de voorzitter de steenen en de ha vengeul bij de trap en het trekpad laten opruimen, terwijl op verzoek van dhr, v. Schelven de wisselplaats onder den Groenendijk naar de zijde van den Zuid- dijk zal vergroot worden. Dhr. Panne- koek vraagt nog voorziening hek be graafplaats, wat moeilijk te openen is, en dhr. Priem, afheining van het gracht- land bij den beer. Hierna sluiting. BRUINISSE. Woensdagavond werdenin tegenwoordigheid van het gemeentebe stuur de brandbluschmiddelen beproefd. Op de haven werd de motorspuit in wer king gezet en bleek deze wederom aan de gestelde eischen te kunnen voldoen. Hierna werd een proef genomen met slangen op de brandkranen van de wa terleiding, waarbij ook de heer Direc teur der waterleiding-mpij. tegenwoordig was. Deze proef slaagde eveneens uitste kend. De verwachtingen werden nog over troffen, toen bleek dat zelfs de nok van de Ned. Herv. Kerk te bereiken was. Van de zijde van het publiek was de belangstelling groot. ONDERWIJS. Bij het dezer dagen te Goes vanwege de Pitmanschool gehouden examen slaag de o.a. voor gewoon typen (tienvinger- systeem), de heer S. A. Jumelet te Brui- EXAMENS M.U.L.U GOES, 17 Juli. Geëxamineerd van de Muloschool te Zierikzee 4 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames E. E. v. Leuven en G. J. Geluk te Zierikzee en H. G. J. de Rijke te Zonnemaire. LANDBOUW EN VEETEELT. HENGSTENKEURING. De Minister van Binn. Zaken en Land bouw heeft bepaald dat de gewone keu ringen van tot dekking bestemde heng sten in het najaar 1930, welke alleen door de Stamboekcommissiën zullen ge schieden, zullen worden gehouden voor wat de provincie Zeeland betreft (al leen voor type trekpaard), 23 October te Zierikzee. DE NIEUWE STIKSTOFPRIJZEN. Wij kunnen thans de nieuwe prijzen voor Chilisalpeter mededeelen, waarop met eenige spanning werd gewacht: voor contracten van 10 ton is de prijs deze maand f10 per 100 kg en voor elke vol gende maand tot en met Maart telkens een dubbeltje hooger. Van April tot en met Juni 1931 f 10,85. Voor contracten van 5 tot 9 ton is de prijs 20 ets. en voor die van beneden 5 ton 30 ets. hooger. De prijzen voor het korrelproduct zijn 15 ets. per 100 kg hooger. Alle prijzen zijn per 100 kg en boord vrij, spoor Rotterdam, Terneuzen en Delf zijl. Indien in het buitenland de prijs ver laagd wordt, zal die in Nederland dien overeenkomstig worden verlaagd, ook indien de verkoop reeds heeft plaats ge had. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60[' Laxeer-Tabletten 60 Zenuw-Tabletten 75'-' Steal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75"' Bij A path, en Dra? eten. PREDIKBEURTEN. Zondag 20 Juli. K«rkwarv«. 3 ure, ds. Kuipers. Streefkerk*. 10.30 ure, ds. Kuipers. Sirgfe. 9.S0 ure, ds. Boogaard, Bteaeise. 3 ure, ds. Koopmaus. HosrlwiHs, Geen dienst. Êlaameteée, 3 ure, ds. Boogaard. Geref. Kerk. 10.30, Leesdienst en 7 30 ure, ds Elgersma. Oud-Geief. Keik. 10.30 en 3 ure, Lseskerk. Riksras*. 9.30 ure, ds. Koopmans. Geref. Kerk, 9 30 sn 2 ure, ds. Elgersma. Braawsrakassa. 10.30 ure, dr. Proost Geief. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. de Boer. laaaaasalrs. 3 ure, ds. Griethugsen. Geref. Kerk. 10,30 en 3 ure, ds. Hoek. Racrigtawa* 10.30 ure, ds. v. Griethujjsen. •relaakar. 3 ure, ds, d. Grisndi •aworkark. 10.30 ure, ds. Drost. Stlaawsrkark. 9.30 ure, ds. Gerritsen. Geref. Kerk. 9.30 en 2, Leesdienst; 6 nre, dr Veltenaar van Tholen. Geref. Gem. 9, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Woensdag 23 Juli. 7 ure, ds. Hofman van Krabbendjjke. 9esterlaai. 9.30, ds. de Jong van Amster dam en 2 ure, dr. Weeda. Geraf. Kerk. 9.80 en 6 ure, dr. Veltenaar van Tholen. Geref, Geai. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remjjn, Slrjaaslaa*. 7.30 ure, ds, v. Griethupsen Bralalase. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden- burg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, ds. Wiele- maker van Silvolde. Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 nre, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 10 3 en 6 ure, Leeskerk. At-J.-Peliar. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Pllipslaa4. 1030, Leeskerk en 3 ure, ds. Hoekstra van Zierikzee. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, ds. Boons. Ykclea. 10, ds. de Bres en 2 30 ure, ds. v. Rootselaar. Geref. Kerk; 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem. 10, 2 30 en 6.30 ure, Leeskerk. Vrge Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.80 ure, dhr. B&rng. St.-SUart*asi|k. 10.30, Leesdienst en 8 ure, ds. de Bres. Oud-GeseL Gem. 10.30, 3 en 7 ure, ds. v. d. Garde uit Opheusden. •ai-Tessesaeer. 10.30, ds. de Gidts en I ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.80 en 3 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Gem. 10.30, 8 en 7 ure, Leeskerk. Poortvliet. 10.30, ds. Rootselaar (Dosps bediening) en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30 en 8, dhr. de Vries; 7 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Sokarpealsso. 10.30, Leeskerk en 3 nre, ds. de Gidts. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.r~ ure, Leeskerk. StavealM*. 10.30, ds. Moerman en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.80 ure, Leeskerk. •t.-Aaaelaatf* 10.30, Leeskerk en 3 ore, ds. Moerman. Geref. Uem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. VERSCHILLENDE BERICHTEN. SCHANDELIJK. In een gemeente, ge legen in het gedeelte van Nederland, be- hoorende tot een der z.g. afgesloten krin gen, dus in een der gedeelten, waar het mond- en klauwzeer nog slechts spora disch voorkomt, moest procesverbaal wor den opgemaakt tegen den voorzitter van den provincialen Bond van Veehandela ren wegens het niet aangeven van het uitbreken van bedoelde ziekte onder diens vee. Tegen den wethouder van dezelfde gemeente moest eveneens proces-verbaal worden opgemaakt wegens de late aan- PREDIKBEURTEN, Zondag 20 Juli te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds, Heekstre. Kleiue Kerk. 10 ure, ds. v. d. Griend. Luth. Kerk; Geen dienst. Geref. Kerk. 10.S0, dr. v. Leukhugsen (Voorber. H. Ar.) en 6.30 ure, idem. Chr. Geref. Kerk. 9.80, ds. Hoogendoora, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. Hoogendoora (end* tgd). evangelisatie JernëL 10 en 7 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd). gifte en wegens frauduleus vervoer van ziek vee. LIEFDESDRAMA. De 22-jarige land arbeider M. P., gedurende eenige jaren woonachtig te Beemster, had daarvoor verblijfplaats in Drente. Hij had hier een verhouding aangeknoopt met de 26-jarige G. B. Den laatsten tijd was er nog al eens oneenigheid tusschen het meisje en den man. Eenmaal had hij gedreigd, dat, wanneer zij van hem vandaan zou gaan, hij zich van het leven zou beroofven. Maandagavond heeft hij aan dit Vreesè- lijk voornemen gevolg gegeven, zoo meldt het Vad. Nadat het meisje de verloving had verbroken, liep de man de straat op en in een vlaag van wanhoop wierp hij zich onder een juist passeerenden zwaar beladen vrachtauto. Ernstig ge wond werd hij opgenomen en kort daar op is het slachtoffer overleden. ONGEREGELDHEDEN. In de vergade ring van den Hoogeveenschen polder te Noordwijkerhout werd een commissie van onderzoek ingesteld teneinde onregelma tigheden te onderzoeken over het be stuur en beheer van den polder. O.m. zou de voorzitter van het polderbestuur steekpenningen hebben aangenomen en materialen van den polder particulier hebben aangewend. De commissie is tot de conclusie gekomen, dat het vertrou wen in den voorzitter ernstig is geschokt en dat meer controle op levering enz. noodzakelijk is. AUTO—ONGELUK. Woensdagmiddag kwamen de predikanten ds. Jongebreur en ds. v. d. Snoek, beiden uit Veenendaal, terug van het zendingsfeest te Rysenburg. Tusschen Doorn en Driebergen moest de chauffeur uitwijken voor een grooten tourwagen. De wagen slipte in de tram rails, die daar ter plaatse niet bestraat is, werd eerst tegen een boom aan de eene zijde van den weg geslingerd, en daarna aan de overzijde van den weg. De chauffeur werd half uit den wagen geslingerd, doch wist het stuur nog vast te houden. Het achterste gedeelte van de auto was totaal vernield en de beide predi kanten, die achterin zaten, waren ernstig gewond. Spoedig waren geneesheeren aanwezig. Ds. v. d. Snoek bleek ernstige vleeschwonden en eenige gebroken rib ben te hebben. Per ziekenauto werd hij naar Veenendaal overgebracht. Ds. Jon gebreur werd met zware hoofdwonden en andere verwondingen opgenomen en naar het wijkhuis te Doorn vervoerd, waar hij 's nachts aan de bekomen ver wondingen is overleden. Ter Ytrzaohtlng an genezing van stukgeloopen voeten, zadel pijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voor zien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUR0L VAN HEINDE EN VER. De echtscheiding tusschen Koning Carol van Rumenië en prinses Helena is opgeheven/Naar verwacht wordt, zal de verzoening binnenkort plaats hebben. In de Italiaansche badplaats Mon- talto di Castro is plotseling een vloedgolf op het strand geslagen, waardoor tal van lieden in zee werden gesleurd en verdronken zijn. Tot nu toe heeft men zeven lijken geborgen. Na de Koerdische opstandelingen benoorden het meer van Van te hebben vernietigd, hebben de Turksche troepen represailles op groote schaal op 'de hel lingen van den Berg Ararat ingezet. De dorpen, welker bewoners zich aan de zijde der rebellen hadden geschaard, zijn volkomen verwoest. De Eng. premier MacDonald, heeft dén Egyptischen premier laten mededee len, dat deze verantwoordelijk zal wor-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1