abonnement: Maandag 14 Juli 1930. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën HINDERWET. BRANDWEER. buitenland. FEUILLETON. ONTMASKERD. BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie. Vacantie Pr|jt por 3 aundu f 1,50, franco per poai 1,80, Voor het buitenland per jaar f 10, Afionderlijke nummer* 5 oont. Venohjjnt Hnd., Wnad. en Vrijd Tel, No. 32. - Poitgiro 13T67T. Zierikzeeschc Nieuwsbode 86«ta JAARQANB. - No. 12027. Dir. J. DE LOOZE. Ultt.-Rilialear M. J. KOSTEN. ran 13 regel» 80 eta., Tam 4 regela en daarboren 20 et*, per regel. Beolamec 30 ota. p. regel. contract belangrijke korting. Insending op den dag Tam nit- gare vóór 10 ar». aiterlljk 10 uur op deu dap uitga»? BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat bet verzoek van de N.V. Petroleam-Maatsckappy THE TEXAS COMPANY te 's Gravenbage, om op bet perceel, kadastraal bekend in Sectie A, no. 2290, aan de Driekoningenlaan, eene ondergrondsche bewaarplaats voor 6000 Liter benzine te mogen oprichten, door ben is INOEW1LLIGD. Zierikzee, 9 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester P. F. WITTERMANS, Secretaris. Binoemlng Keurmeesters BURGEMEISTER en WETHOUDERS van Zierikzee; Gelet op de bepalingen der Terotdening tot voorkoming en blusscbing ra* brand in deze gemeente; Gelezen bet voorstel van de Directie der brandweer; Hebben goedgevonden: 1°. Tot keurmeesters over bet opgeslagen booi of de veldgewassen in deze gemeente te benoemen, de Hoeren Paulus Johanuis Bierens, b. Jan Johannis Bendribse, c. Job Jan Romeijn, d. Johannes van de Stolpe; aan welke keurmeesters by deze de zorg wordt opgedragen om, naar aanleiding van art. 17 der Verordening, tegen het broeien van opgeslagen booi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereiscbte rondgangen tot inspectie by de ingezetenen te verstaan met de Directie der brandweer. 2°. De ingezetenen te herinneren aan de voorschriften van gemeld art. 17, endeovtr- treding daarop gesteld, luidende: „De eigenaars en bewaarders van booi en andere veldgewassen, onaangezien waar deze opgeslagen zyn, zijn verplicht: a „te gedoogen, dat de brandmeesters der „wyk, als hun dat noodig voorkomt, één of „meer ijzers in do stapels stekeü ,te zorgen, dat de yzers zonder toe stemming dier brandmeesters, er niet uit „verwyderd worden en te allen tijde voor „ben toegankelijk zyn c. „indien er, bij broeiing, volgens uitspraak „der brandmeesters, gevaar voor brand be- „staat, enmiddellyk, overeenkomstig hunne „bevelen, de stapels te verwerken, of ep „andere doelmatige wyze in bet gevaar te voorzien". De overtreding van dit artikel wordt ge straft van litt. a en 5 met eene geldboete van ten hoogste vyf-en-twintig gulden; en van litt. c met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vyf-en-twintig gulden. Zierikzee, den 9 Juli 1930. Burgem. en Wetb. voornoemd, J. C. A. BANNINK. Burgemeester. P. F. WITTERMANS Secretaris. VREESELIJK TRAMONGELUK. Zaterdag is de Argentijnsche hoofdstad Buenos Aires, in opschudding gebracht door een ontzettend ongeluk, dat aan 71 menschen het leven heeft gekost. Een tram die geheel gevuld was met arbei ders, die zich naar hun werk begaven, moest om zes uur een ophaalbrug pas- seeren, over de rivier Riachuelo, welke Buenos Aires van Avellanada scheidt. Het eene gedeelte van de ophaalbrug was open, doch door den dichten mist heeft de bestuurder dit blijkbaar niet gezien, zoodat de tram in volle vaart de rivier inreed. Een ontzettend gegil weerklonk en on middellijk ijlden schepen toe ten einde te trachten den drenkelingen hulp te verleenen. De passagiers, 75 in getal, waren volkomen opgesloten; slechts vier hunner, die zich op het achterbalkon be vonden, zoomede de bestuurder, slaagden er in, zich uit den wagen los te maken en in het water te springen. Zij konden gered worden en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Onmiddellijk begaven zich reddingsbri gades op weg naar de plaats des onheils, (Naar het Engelsch). 20 Mijn hart klopte van vreugde, toen men mij mededeelde, dat Lady Wrays- ford gered was en dat, ofschoon zij ziek en zwak was en zich altijd aan bed ge bonden voelde, zij toch bij kapitein Dar- row in huis was, en daar liefderijk ver pleegd werd door een zuster. „En Ethel?" vroeg ik. „Die arme, arme Ethel?" „Die is ook veilig, maar ontzettend zwak!" „Hoe werd zij bevrijd?" Helen scheen nog te aarzelen maar een opgewekte stem maande: „Vertel haar alles, Helen! Ze heeft toch geei rust, eer ze het weet!" waar een groote politiemacht op de been was en ook de brandweer assistentie ver leende. Verscheiden duikers begaven zich te water om te pogen de ingeslotenen te bevrijden, doen dit is niet mogen ge lukken. In den loop van den dag is men er in geslaagd 56 lijken te voorschijn te halen, doch behalve de reeds genoemde vijf personen zijn alle passagiers om het leven gekomen. Uit de mededeêlingen van den bestuurder, die zijn kaartenbox bij zich had, bevonden zich inderdaad 76 passagiers in de tram. RIJWIELBELASTING. Met ingang van 16 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn de rijwielbelastingmerken voor het belastingtijdvak, aanvangende 1 Aug. a.s. en eindigende 31 Juli 1931. Het geval zal zich kunnen voordoen dat op een postkantoor en in het bijzonder op een hulpkantoor tijdelijk geen belas- tingmerken voorhanden zijn. Het verdient daarom aanbeveling, het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip, waarop men het moet gebruiken. Voorts wordt er met nadruk op gewezen, dat de controle op het gebruiken van gel dige belastingmerken reeds dadelijk na den aarvang van het nieuwe belasting tijdperk zal worden ingesteld. ZIERIKZEE. Woensdag a.s. wordt te Schuddebeurs bij den heer W. J. Dek ker aldaar een vergadering gehouden door de burgemeesters van dit eiland met de Gezondheidscommissie en het Be stuur van het Ziekenhuis te Noordgoiiwe. In deze vergadering houdt de genees kundig inspecteur van de Volksgezond heid, de heer Dr. Hulshoff, een inleidi ïg over den bouw van een barak voor lij ders aan besmettelijke ziekten. Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben vergunning verleend aan de N.V. Stoomtramwegmpij. Antwerpen-Bergen op Zoom—Tholen te Bergen op Zoom voo,r een autobusdiensl van Bergen op Zoom over Vogelensang naar Tholen. Bij den aanvang van het zomersei zoen heeft de firma S. Ochtman Zoon, Hoek Appelmarkt, een aantal foto's ver vaardigd, o.a. van de interieurs der Ned. Herv. en R.K. Kerken, waarvan wij een serie fraaie reproducties (ansichten) op chamoiscarton ter recensie ontvingen. Bo vendien ontvingen wij o.m. een, zeer ge slaagde opname van den Watertoren, waarvan foto-afdrukken door genoem den boekhandel eveneens verkrijgbaar worden gesteld. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen- wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belastin gen naar inkomen en/of vermogen (ge- wetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Zierikzee f 516,84. NOORDWELLE. Voor de met 1 Aug. vaceerende betrekking van seer.-ontvan- ger dezer gemeente hebben zich 11 sol licitanten aangemeld. SCHERPENISSE. De op 300 M. van de punt van Gorishoek in de Oosterschelde gezonken Rijnaak is de Pita, schipper Willemse, eigendom van de firma Houbec te Rotterdam, en geladen met steenen, bestemd voor Terneuzen. Alle opvarenden zijn door de sleepboot En Avant VIII aan boord genomen. Het schip is middendoor gebroken en ligt in 15 M. water. De sleepboot is met een tweede Rijnschip, dat op sleep was, het Thoolsche Gat binnengeloopen. OUD-VOSSEMEER. Bij gelegenheid van het 5-jarig bestaan van Oud-Vossemeer's Muizekvereeniging, besloot het bestuur een festival te houden op 12 Juli 1.1. Alles was voorbereid en samengesteld, maar het bleek reeds in den vroegen morgen, dat Moeder Natuur niet de volle medewerking zou schenken, integendeel de toestand in den loop van den dag kon niet erger. Wel werd er nog over gedacht om alles acht dagen uit te stel len, maar de meerderheid van het be stuur meende, dat men moest doorwer ken. Er is doorgewerkt en een woord En toen beschreef Helen hoe Eric en kapitein Darrow laat op den avond op Black Hall waren gekomen met recher cheurs van politie en een bevel tot na zoeking van het goed. Ze hadden de bewoners dus overvallen; hadden Sir Mark en Mrs. Wilmot in hechtenis ge nomen en ze hadden alle ramen en ven sters opengebroken, zoodat ze een ver- schrikkelijken toestand hadden te zien gekregen. Die arme Nina hadden ze be wusteloos, nagenoeg stervende gevonden op een bos stroo, in een van die af schuwelijke ondergrondsche ruimten en het was eindelijk gelukt om weer in zóó verre de levensgeesten op te wekken, dat zij nog eenige openbaringen kondoen wat betreft het allerdroevigst bestaan van Ethel eer zij in de armen van Eric ge storven was; echter niet, vóórdat zij hem aanwijzingen had gegeven, hoe ik te bereiken zou zijn. Van Nina waren ze dus te weten ge komen, dat er een verdoovend middel was gemengd door het voedsel van Ethel van bewondering en waardeering past te worden gesproken voor de gezelschap pen van elders, die den moed hadden, ondanks alles, toch te komen. De stoet werd opgesteld aan het begin van den Oud-Vossemeerschen dijk, waarna de route, onder afwisseling van genotvolle buien, het gansche dorp werd doorge maakt, om ten slotte te komen voor het gemeentehuis, waar de uitvoering van de ensemble-marsch, de K.L.M. marsch van W. Schootemeijer werd uitgevoerd. De gezelschappen, die aan de festiviteiten deelnamen, bestonden uit, behalve O.V.M., Concordia te Tholen, Rillandia te Ril land, Tholen's Mannen- en Dameskoor, Met vereende Krachten te St.-Maartens- dijk, Kunst naar Kracht te Poortvliet en Accelerando van St.-Annaland. Eendracht van Scherpenisse en Semper Crescendo van Nieuw-Vosmeer ontbraken. De officieele ontvangst der besturen geschiedde ten gemeentehuize, waar dhr. Burgemeester een hartelijke toespraak hield en, na op het verhevene in de Muziek te hebben gewezen, O.V.M. ge luk wenschte met haar eerste jubileum. De heer Wiskerke, daartoe door het be stuur van O.V.M. uitgenoodigd, omdat de voorzitter niet aanwezig kon zijn, be antwoordde een en ander en dankte voor de welwillende medewerking van het ge meentebestuur in deze, heette de deel nemende gezelschappen welkom en bracht, als buiten het bestuur staande der muziekvereeniging, het feestvierende gezelschap een welverdienden lof voor de prestaties op muzikaal gebied, onder de kundige leiding van den directeur J. A. Dubois. Na afloop van deze samen komst werden de verschillende nummers door de deelnemende gezelschappen ten beste gegeven, somwijlen onder hevige stortbuien, zoodat het publiek schuilplaats moest zoeken, dan weer onder wat kal mer omstandigheden, maar toch bl^eef er publiek aanwezig. Aan alle werd een mooie herinneringsmedaille uitgereikt. Bij het groot avondconcert door O.V. M., toen het weer eenigszins was ver beterd, was veel Oud-Vossemeer's pu bliek aanwezig, maar de verwachte vreemdelingen van aanpalende plaatsen waren, begrijpelijkerwijze, al zeer dun aanwezig. Oud-Vossemeer's muziekvereen. heeft haar best gedaan, maar tegen de natuurkrachten kon het onmogelijk strij den. Van vlaggentooi, die er ongetwijfeld anders ruim zoude geweest zijn, was nu geen sprake. Er waren 6 poorten ge plaatst, mooi versierd, maar ook déze kwamen feitelijk niet tot haar rechtdoor het enorm slechte weer. De Jury, be staande uit de heeren G. Amsing te Tholen, C. G. Hage te St.-Maartensdijk en A. A. Mol te Rilland, gaven prijzen in volgorde voor de póórten: 1. Aan den ring van het dorp; 2. Op het eind van de Molenstraat bij den heer Zweedijk; 3. Achterstraat bij de dames de Graaf f; 4. Kalisbuurt; 5. Molenstraat bij J. van Vossen en 6. Dorp bij de Vier winden straat. „Jammer", „Jammer"! was het woord dat voortdurend den ganschen dag weerklonk! Ter vsrzachting «n ginazing van sÉukgeloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonnebrand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube 80 ot PUROL ONDERWIJS. Bevorderd van de 4e naar de 5e kl. der H.B.S. tevens H.H.S., te Middelburg, A. F. Hanssens van Stavenisse. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS(ESSEN) TE ZIERIKZEE Nuttige handwerken (geëxamineerd 5 candidaten), geslaagd op 12 Juli: Ch. G. Bouter en A. A. Vogelaar te Zierikzee; J. K. de Ronde te Sirjansland; C. A. Hartog te Burgh en J. C. Nortier te Poortvliet. De examens zijn afgeloopen. De heer G. J. Lunenberg J.Cz. te Zie rikzee, van het A-eindexamen 1928 der Rijks H.B.S. te Zierikzee, slaagde Zater dag j.l. voor het eerste gedeelte vaii het notarieel examen. en dat het arme kind in den slaap nog een nieuwe dosis werd toegediend. Ethel verkeerde ook voortdurend in de waan voorstelling dat Nina een afschuwelijke gevangenbewaarster was. Met tranen in de oogen beschreef Helen nu, hoe Eric mij in die afschuwelijk- grauwe kamer gevonden had, bewuste loos gemaakt door gassen die door een luchtkoker naar boven gevoerd werden. „Vandaag een jaar geleden liefste, had ik je bijna verloren!" sprak een teedere stem en een krachtige arm werd om mij heengeslagen, zoodat ik de bloemen liet vallen, die ik in een vaasje wilde schik ken. „O, Eric, is dat nu al zóó lang ge leden!" riep ik onwillekeurig en liet mijn hoofd rusten tegen den breeden schou der van mijn echtgenoot; want wij zijn al drie maanden getrouwd en het huis van dokter Leeson is mijn kasteel". Lady Wraysford, die heel zwak is, heeft een huisje gehuurd, vlak bij ons, Aan de universiteit te Utrecht is geslaagd voor het candidaatsexamen ge neeskunde, de heer H. H. Wiebols te Zierikzee. ZIERIKZEE. De heer P. I. Krijger al hier, is tijdelijk benoemd tot onderwij zer aan de O.L.S. A. (LANDBOUW EN VEETEELT. BONDSEXCURSIE ALG. BOND OUDL. MIDD. LANDB. ONDERW. Was vroeger een excursie naar ons eiland een zeldzaamheid, tegenwoordig is het vreemd wanneer er eens een zo mer voorbijgaat, zonder dat er een ex cursie, op welk gebied dan ook, op onze kalender staat aangeteekend. Vrijdag hield de Alg. Bond van oud- leerlingen van inrichtingen van middel baar landbouwonderwijs een excursie naar ons eiland, na Donderdag te Rot terdam de algemeene vergadering te heb ben gehouden. In een 12-tal, welwillend ter beschik king gestelde auto's, scheepte het ge zelschap, - voor een goed deel uit Friezen en Groningers bestaande zich Vrijdagmorgen al vroeg voor „Concor dia" in, om allereerst koers te zetten naar het uitgestrekt kweekbedrijf van de fa. Ir. C. Koopman Co., onder deze gemeente. Dhr. Koopman was zelf ter plaatse aanwezig om telkens weer uit leg te geven bij de verschillende proef velden, welke overal zijn aangebracht. Door aankoop of pacht van losse per- ceelen, is het bedrijf telkens uitgebreid, zoodat de totale oppervlakte grond in eigen bedrijf thans 36 H.A. groot is. De heer Koopman heeft door energiek aan pakken naam gemaakt met de verede ling van bepaalde veldvruchten, waar door deze reeds een gevestigde naam hebben gekregen. Zoo zijn bekend zijn Glory Schokkererwt, de Negro-wikken en de Ceka-bruine boon. Op het oogenblik is een zeer breedvoerig voorbereidings- werk aangevangen om tot een rationeele veredeling van enkele onzer beste en meest gebruikte grassoorten te geraken. Hiervoor is een proefveld aangelegd, waarop 112 verschillende gras- en kla versoorten, meest veredelde buitenland- sche stemmen naast bepaalde zeer gun stig bekend staande plaatselijke land- rassen, voorkomen. Achter het fraaie landhuis van den heer Koopman is een proefveld aange legd van de meest verspreide Europee- sche tarwerassen voor kruising met onze meest bekende tarwesoorten. Met belang stelling werd alles door de excursisten bekeken en de uitleg aandachtig aange hoord. Ook werd een bezoek gebracht op de boerderij van den heer J.b Koop man, wiens melkvee vooral de belang stelling trok. Daarna werd gestart naar Nieuwer- kerk, onder welke gemeente de model boerderij gelegen is van den heer A. C. C. v. Oeveren, de 7de opvolger, in de familie van Oeveren, welke onafgebro ken deze hofstede bewoonde. De meeste belangstelling trok de kapitale schuur, die 40 M. lang en 15,40 M. breed is. Behalve het stalgedeelte heeft de schuur geen tusschenschotten. De betonvloer le vert één groote bergruimte, wat groote ge makken en voordeelen oplevert bij 't binnenhalen van den oogst. De ruime, van blauw glas voorziene stallen, be vatten automatische drinkbakken voor 't vee, dat niet aan strengen, maar aan metalen beugels staat, die tot gerief der dieren een kwartslag kunnen draaien. Terwijl het eene deel van het gezelschap in de groote schuur een kop koffie met room werd geoffreerd, be zocht het andere deel „De Duif", de stoomzuivelfabriek, waaraan 350 leveran ciers 13000 k.g. melk per dag afleve ren. Deze fabriek maakt alleen boter, welke zooveel mogelijk in het klein wordt verkocht aan de fabriek. De rest krijgt een groothandelaar in commissie. Inmid dels was 't 12 uur geworden en werd het lunchtijd. Het stuur werd daarom ge wend naar de plaats van uitgang, Zie rikzee, waar in „Concordia" werd ge luncht. De secr. van de ver. van Oud leerlingen R.L.W.S. te Goes, de heer C. O. J. Hendrikse, riep het gezelschap hier het welkom toe, daarbij de hoop uit sprekend, dat de alg. bond hier nog want zij zegt, dat ze dicht bij Eric mopt zijn, daar hij de redder van haar leven is! Ethel en haar moeder zijn, na die lange scheiding, nu met recht onafschei delijk. Mijn familie leeft nog altijd even huis lijk-genoeglijk; en allen wedijveren in oplettendheden tegenover Lady Wrays ford en haar dochter. Mijn oudste broer werkt harder dan ooit; mogelijk, omdat hij nog meer dan de anderen, geniet van een paar diep-blauwe oogen, en, in de toekomst daar nog meer van hoopt te genieten. Alleen Doris is niet meer thuis, want toen het misdadig geheim van Black Hall aan het licht kwam, knielde ze snikkende bij Helen neer en beleed, al wat zij voor kwaad had gedaan. Ze bekende, dat Ed ward Pool dokter was op Black Hall, ofschoon ze niet wist, al wat dit beduidde. Hij had haar enkel verteld, dat hij voort durend een oilde dame moest behandelen en dat hij eerst vrij zou zijn, als zij over leden wat* j eens spoedig zal terugkeeren. De heer E. Vogenlenzang, algemeen secretaris, dankte voor de gulle ontvangst die allen hier ten deel was gevallen, terwijl dhr.M. K. Krepel de hoop uitsprak, dat door deze excursie connecties worden aange knoopt met onze Noordelijke landgenao- ten, onder wie hij een tijd verbleef. De tocht naar Dreischor, die na de lunch volgde, vroeg de aandacht voor heel andere dingen dan landbouwproducten. Men bracht daar n.l. een bezoek aan de marmeren praalgraven in de kerk van de Gebr. Ockersse en mr. P. Mogge van Renesse, wiens stoffelijk overschot 19 Nov. 1756 in de grafkelder werd bij gezet. Ook het gemeentehuis met zijn fraai antiek geveltje werd bezocht en de schilderijen van het in 1837 gesloopte slot „Windenburg" bekeken. Het motorgemaal in „Den Osse" was de laatste etappe en onder een flinke regenbui zette men daarheen koers. De motor van het gemaal is een 2 cylinder „Brons" motor van 120 H.P. in 1927 gebouwd. Per minuut werkt het gemaal 150 M3. overtollig polderwater naar bui ten. In 1P29 werkte het gemaal 694 uren voor ongeveer 1000 H.A. Na een half uur daar te hébben ver toefd, werd het tijd voor vertrek, daar de meeste deelnemers aan de excursie met de Prov. Boot over moesten naar Zuid-Beveland. Over Serooskerke en over den Zuide lijken zeedijk van Schouwen, langs de vogelhillen, werd teruggetuft naar Zie rikzee, waar we van enkele ééndags - en andere kennissen afscheid namen tot... een volgende excursie. HET NEDERL. PLUIMVEESTAMBOEK. In de laatst gehouden algemeene ver gadering van de Algem. Nederl. Pluim- veefokkersvereen., is besloten tot invoe ring van een Nederl. Pluimveestamboek, waarbij het reeds ontworpen reglement definitief werd goedgekeurd. De vereen, heeft reeds vele maatregelen getroffen om het fokkerijwezen in ons land op hooger peil te brengen en de instelling van dit Stamboek, waarbij alle betrouw bare fokkers zich kunnen aansluiten, kan beschouwd worden als een uitvloeisel van de reeds bereikte resultaten op fok- technisch gebied. Ons land heeft een geduchte concurrentie te voeren met an dere landen om zijn plaats als eieren exporteerend land te handhaven. Twee der belangrijkste middelen om aan de concurrentie het hoofd te bieden bestaan in het opvoeren van de productie en het opvoeren van het eigewicht. Het eerste om de kosten van het product zoo laag mogelijk te houden, het tweede om aan de steeds meer toenemende vraag naar een groot ei te voldoen. Het Stamboek kan een krachtigen steun geven om de toepassing van genoemde middelen mo gelijk te maken. DUITSCHLAND's INVOERRECHT OP BOTER. De Directie van den Landbouw deelt mede, dat, blijkens telegrafisch bericht van onzen gezant te Berlijn, het ver hoogde invoerrecht op boter (50 Mark per 100 k.g.), zeer binnenkort, misschien reeds 15 dezer en uiterlijk 1 Aug. a.s. in werking zal treden. Ons land voerde in 1929 36 millioen k.g. boter naar Duitschland uit of 80 o/0 van onzen to talen boterexport. In de eerste 5 maan den van het loopende jaar bedroeg de boterexport naar Duitschland 12,8 mil lioen k.g. van de 17,3 millioen k.g. to taal. Om een idéé te geven van de be- teekenis voor onzen boterexport van een Duitsch invoerrecht ad f 30 per 100 k.g., wijzen wij er op, dat gerekend naar onzen Duitschen boterexport in '29 een invoerrecht verschuldigd zal zijn een bedrag vanf 11 millioen. Ofschoon Doris dus gespaard bleef voor zulk een slechten echtgenoot voelde ze, dat ze toch niet langer bij ons kon blij ven en werd Ieerlinge-verpleegster in een kinderziekenhuis. i ij Sir Mark werd zwaar gevonnist; dokter Pool kreeg jarenlange gevangenisstraf en Mrs. Wilmot ging buitenslands. Waarschijnlijk zal er over drie maan den weer een huwelijk plaats hebben, want zusje Helen, zal de gelukkige echt- genoote worden van kapitein Darrow. Na al wat Lady Wraysford van haar neef heeft verteld, durf ik gerust wel van „gelukkige" spreken. Met al dat geluk om ons heen, héb ik hoop, dat de herinnering aan het misda dig geheim hoe langer hoe meer bij ons op den achtergrond geraakt, ofschoon ik nu nog steeds Nina betreur, die door Eric niet meer kon gered worden. EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1