Zierikzeesche Nieuwsbode Transpireerende ABONNEMENT: Woensdag 9 Juli 1930. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie. FEUILLETON. ONTMASKERD. Muggebeten Prfj» per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar t 10,— Afionderlijke nummer. 6 oent. Vewohjjnt Mnd., Wnsd. en Vrjjd Tel. No 32 - Poetgiro 1ST6TT. no 18 regel. 60 et.., tu 4 regel, en dnarboren 20 eta. per regel. Keolamee 30 ot«. p. regel. Bjj eontraot belangrijke korting. Iniending op den dng ren nit* gure vóór 10 are. aitsrIIJkIO uur op den dog v. uitgaaf Gevonden voorwerpen: Een vulpotlood; een muntstuk; een broche; een kindertaschje met inhoud; een tang; een jongensjas; een rozen krans; een zak tuinboonen. DE VERKIEZINGEN IN 1931. Ingediend is een wetsontwerp tot bij zondere voorziening met betrekking tot de in 1931 te houden algemeene verkie zingen van de leden der gemeenteraden en van de door die raden te verkiezen wethouders. In de memorie van toelichting wordt gezegd, dat in 1931 algemeene verkiezin gen moeten worden gehouden van de leden der gemeenteraden welke met den eersten Dinsdag van September van dat jaar periodiek aftreden, terwijl de alsdan nieuw samengestelde gemeenteraden, overeenkomstig art. 83 der Gemeentewet, een nieuwe keuze van wethouders zullen moeten doen. Zoowel ter bepaling van het aantal leden, waaruit, overeenkomstig art. 4 der Gemeentewet, de raad bestaat, als ter bepaling van het aantal in de gemeente aanwezige wethouders, geldt als crite-' rium het door de laatste openbare volks telling in de gemeente aangewezen getal inwoners. De getalsterkte der thans nog zitting hebbende gemeenteraden en wethouders is dus geregeld naar de officieele uit komsten der volkstelling voor 1920. Voor 13 Mei 1931 is echter de offici eele vaststelling van de op 31 December 1930 te houden volkstelling niet bekend. In verband hiermede moet voor 1931 een bijzondere voorziening getroffen worden. Het gewenschte doel kan worden bereikt door een wettelijke bepaling, volgens welke met eerbiediging van de op 31 December 1930 te houden tienjarige open bare volkstelling als grondslag, met be trekking tot de in 1931 te houden ver kiezingen de bevolking eener gemeente wordt geacht te bestaan uit het getal inwoners, aangewezen door den voor- loopigen uitslag van die volkstelling, zoo als die uitslag door het gemeentebestuur wordt vastgesteld. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING De Bond voor Staatspensionneering heeft te Amsterdam zijn jaarvergadering gehouden onder leiding van jhr. de Mu- ralt. Deze zeide in zijn openingswoord, dat de verwachtingen, die op de jaar vergadering van het vorige jaar gekoes terd werden ten aanzien van het meer nabijkomen van de verwezenlijking van het beginsel van den Bond, niet verwe zenlijkt zijn. De uitslag van de verkie zingen is voor den Bond niet gunstig geweest. Maar daartegenover staan toch ook bemoedigende verschijnselen. De Chr. Dem. Unie heeft de staatspensionneering in haar programma geschreven, de R.K. Volkspartij, die door de R.K. Staatspartij erkend is als een groep, waarmede re kening moet worden gehouden, eveneens. Ook onder de anti-revolutionnairen be gint het beginsel van Staatspensionnee ring meer aanhangers te tellen; en reeds zijn in samenwerking tusschen anti-rev. en chr.-hist. in een kleine plaats in ons land de grondslag gelegd voor een chr. Bond v. Staatspensionneering. Dit acht spr. een zeer heuglijke gebeurtenis, hoe wel hij niet begrijpt, waarom dat adjec tief Christelijk erbij noodig is, omdat het ideaal van den bestaanden Bond, al moge die ook neutraal zijn, een zuiver chr. beginsel vertegenwoordigt. Spreker bracht hulde aan wat wijlen mr. Sannes en de heer Boon in het Parlement heb ben gedaan voor de verwezenlijking van wat de Bond als doel nastreeft. Z1ERIKZEE. Programma voor het con cert van „Kunst en Eer" van Donder dag 10 Juni. 1. Marsch; 2. Ouverture Graziella; 3. Künstlerleben, Walzer; 4. Faust. Pauze. 5. Marsch; 6. Polka voor twee pistons; 7. Zampa; 8. Loin du Pays natal, Valze; 9. Potpourri. Z1JPE—A.J.-POLDER. Aan de uitnoodiging van de heeren de Broekert en Gerritsen hadden Dins dagavond verscheidene personen in en buiten Zierikzee, gehoor gegeven en wa ren deze samen gekomen in de sociëteit „Concordia", om datgene te bespreken en trachten te verwezenlijken wat zeer vele inwoners reeds lang bezighoudt, n.l. verbetering van den veerdienst A.J.-Pol- der—Zijpe. De heer de Broekert fungeer de als voorzitter. Na een kort inleidend woord wees de voorzitter erop, dat de genoemde kwestie niet alleen een be lang is voor autobezitters, maar even goed voor fietsers en voetgangers. Doel dezer vergadering was, een klein duwtje te geven aan de zaak, die goed aan 't rollen is en te trachten, na deze ver gadering, een bijeenkomst van grooter afmetingen bij elkaar te roepen, ten einde sterker actie te voeren. Een der aanwezigen lichtte een tip op van den sluier, die nog hangt over het rapport der Staatscommissie, bovengenoemde aan gelegenheid betreffend en welk rapport thans bij den betrokken minister is. Vooraleer uit het rapport mededeelin- gen werden gedaan, ,werd herinnerd aan de 15'Mei ingetrokken subsidie's aan de R.T.M. voor meer vaarten en lager tarief. Het Rijk zal thans weer de helft (de Prov. de andere helft) bijdragen tot 1 Jan. 1931. Het voorstel tot weder verstrek king van prov. subsidie is thans bij de Staten van Zeeland aanhangig. Verder het rijksrapport besprekend, werd me degedeeld, dat de bedoeling voorzit om aan Zijpe, Moerdijktarieven in te voe ren. Voor de voetgangers is het voor gestelde tarief le kl. 25 ct. (thans 60 ct.); 2e kl. 20 ct. (nu 40 ct.). Voor auto's wordt gemiddeld f 2,50 betaald, voorge steld wordt nu f 1, Het aantal vaarten zou tot 14 per dag worden uitgebreid, terwijl dan gedurende den zomer de „Holl. Diep" i.p. van „De Zijpe" als veerboot zou worden gebezigd, terwijl misschien in 1932 de „Keizersveer II" ingelegd zal kunnen'worden. De voorstellen der Staatscommissie zullen voorloopig voor drie jaar gelden, terwijl men verwacht, dat zij 1 Jan. a.s. in werking kunnen treden. Vele leden der vergadering voerden het woord over de dienstregeling op Zondag. Thans zijn er twee vaarten. Het rapport stelt uit breiding voor met zes vaarten, totaal dus acht. Met klem werd door enkele leden be toogd, dat de dienst op Zondag een kwestie van geld is voor de provincie en daarom achten zij het noodig aan te dringen bij de Staten om subsidie te willen geven voor 8 diensten op Zondag Na uitvoerige besprekingen, details be-i treffende, werd ten slotte een adres commissie benoemd, bestaande uit de heeren R. Gerritsen, I. de Broekert, C. v. d. Vliet, J. H. Pik en M. K. Krepel, welke commissie twee adressen zal op zenden, een aan den minister en een aan de Staten van Zeeland. Het laatste spoedig en onderteekend door de com missie, het eerste onderteekend, indien mogelijk door honderden eilandbewo ners, die alle belang hebben bij een betere verbinding. In het adres aan den minister, zal aangedrongen worden op spoedig in voering van de voorstellen in het rap port der Staatscommissie neergelegd, op dat er een einde kome aan den ellendigen toestand, die op het oogenblik in Schou wen—Duiveland heerscht, betreffende het verkeer. Zij die met dit adres instemmen worden verzocht hun naamkaartje, of een briefkaart, te zenden aan de Redactie. (Naar het Engelsch). 18 Binnen enkele minuten was ik weer terug in de schuur en zorgvuldig probeer de ik alle vensters van de portierswo ning. Maar ze zaten alle stijf dicht; en dus, met den stoffer flink uitgespreid, om het geluid te breken, sloeg ik met het houten hamertje een ruit kapot en toen kon ik mijn hand er door steken, en pen losmaken, en het venster opschuiven. „Vlug nu, Lady Wraysford! Ik zal er eerst doorheen gaan en dan moet u vol gen l" Ik zelve klom makkelijk genoeg door het venster; maar de taak, om haar lady schap binnen te helpen, was bijna te veel voor mij! Toch kregen wij het ge daan en nu sprak ik, vrij streng: „Nu moet ik weg! Neem de cognac bij u. Ik zal een venster aan den voorkant voor u opschuiven en u daar door hel pen. Hier heeft u eenig geld, dat u te stade kan komen in uw streven, om de woning van kapitein Darrow te bereiken. U weet, waar die is. Zie, dat u het zoo ver brengt en stuur hulp aan Ethel en aan mij! Zij verkeert in groot gevaar en ik moet dadelijk terugrijden naar haar. De tranen stroomden haar langs het doodsbleeke gelaat, toen ze mij zegende voor mijn hulp. Ik maakte daar een eind aan, door haar onder het oog te bren gen, dat ze mij het beste daarmee dank kon zeggen, als ze ons zoo gauw mo gelijk hulp zond. Nu had ik enkel nog maar even het venster open te schuiven, haar er uit te helpen en dan weer te sluiten. Met een stil gebed voor haar veilig heid verliet ik de portierswoning aan den anderen kant; maakte mijn instru- mententaschje dicht, stak de fietslamp aan en reed terug naar het huis. Ik was op mijn eigen kamer, toen de klok in de hall tien sloeg, een half uur dus vóór haar vlucht ontdekt zou worden, Niemand voor zoover ik weet had mij zien terugkomen; dus haastte ik mij in bed. Ik was juist op het punt in slaap te vallen, toen ik iemand het huis hoorde naderen. Onmiddellijk was ik nu weer wakker en op mijn qui vive. Het jvas kwart voor elven op mijn horloge. Ontdekking kon niet uitblijven, als het Sir Mark was. Maar daar zou ik morgenochtend eerst achterkomen; dus deed ik maar het best, die nacht te ge bruiken, om echt te slapen. van ons blad. Ook wordt binnenkort het adres ter teekening aangeboden. BROUWERSHAVEN. Behalve op de ge wone kantooruren, zal de Rijks-Ontvanger alhier gedurende het tijdvak 14 Juli t/m. Augustus Dinsdags en Vrijdagsavonds van 7—9 (w.t.) zitting houden ter behan deling van aanvragen om kostelooze rij- wielbelastingmerken. OUD-VOSSEMEER. Uit het verschenen programma voor het festival alhier op 12 Juli, te houden bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan van Oud-Vossemeer's Muziekvereeniging blijkt, dat de Bestu ren officieel ten gemeentehuize zullen ontvangen worden. Behalve de feestvie rende vereeniging nemen deel: „Concor dia" te Tholen; „Semper Cresendo" te Nieuw-Vosmeer; „Rillandia" te Rilland; Tholen's Mannen- en Dameskoor te Tholen; „Met Vereende Krachten" te St.- Maartensdijk; „Kunst naar Kracht" te Poortvliet; „Eendracht" te Scherpenisse en „Accelerando" te St.-Annaland. De heer J. Vermet, gemeentearts te Nieuw-Vosmeer, is benoemd tot school arts te Lekkerkerk en verschillende aan grenzende gemeenten. Bij Muggebeten en beten van andere insecten doet men de jeuk ophouden en de opzwel ling verdwijnen door Doos 30, 60, Tube 80 ot. PUR0L. MOHTZiKHif. EEN WATERLEIDINGKWESTIE. Voor het kantongerecht te Zevenber gen hebben zich 179 personen te verant woorden gehad wegens het niet aanslui ten aan de Waterleiding-Maatschappij Noord-West Brabant te Oudenbosch. Het betrof inwoners van de gemeenten Zevenbergen, Oudenbosch en Oud Gas tel, waar de aansluiting verplichtend is geworden. In genoemde gemeenten heb ben de gemeenteraden deze verordening gemaakt, welke Ged. Staten hebben goedgekeurd. Voor dit groot aantal gedagvaarden heeft de kantonrechter een buitenge wone zitting gehad en hiervan waren er ruim 100 ter terechtzitting verschenen. Natuurlijk werden er allerlei reden tot verontschuldiging aangevoerd, maar de ambtenaar van het O.M. kon zich hiermede niet vereenigen, en er werden boeten geëischt van f 0,50 tot f 6. De kantonrechter veroordeelde de verdachten tot dezelfde straf. ONDERWIJS. Aan de Middelbare Techn. School te 's-Hertogenbosch is geslaagd voor het eindexamen teekenen en kunstnijverheid, de heer S. Schram de Jong te Zierikzee. BRUINISSE. Benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan de Chr. School alhier, mej. W. Gouma te Wierden (Overijsel). OUD-VOSSEMEER. Geslaagd bij het examen voor onderwijzeres, mej. D. Uijl, leerlinge de Chr. Normaalschool te Zet ten, voordien leerlinge der U.L.O. school te Tholen. AANBESTEDEN OEN. Bij de aanbesteding der zeewerings- werken van den calamiteuzen Onrust- polder te Kamperland was laagste in schrijver: J. de Oude, Zierikzee, voor 20.350. De gunning is aangehouden. VERKOOPINDEN, ENZ. BROUWERSHAVEN, 8 Juli. Ten over staan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werd heden voor den heer L. G. Goudzwaard te Duivendijke in het openbaar verkocht: Een Hofstede met bouw- en weiland onder Duivendijke in den „Osse", groot 5 H.A. 53 A. 20 c.A. of 13 gem. 811/2 r. voor f 828 per gem. Toebedingen f 145. SIRJANSLAND, 8 Juli. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuijs en ten verzoeke van den heer L. Dorst Jz., werden alhier openbaar verkocht: melkkoeien voor f 300 en f 311. oksels en voeten behandele men met Parolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Weinig vermoedde ik, dat op een paar mijlen afstands, mijn zuster Helen veilig in een makkelijken stoel zat bij kapi tein Darrow. Zij was daar laat op dien middag aangekomen, met een brief van groot belang, dien ze hem wilde laten zien. En Eric mijn Eric hoe weinig was ik mij bewust van de nabijheid van mijn geliefde Gezamenlijk hadden die drie dit werd mij later medegedeeld het geval gron dig besproken; en de heeren hadden be sloten, naar de naburige groote plaats te gaan, vijftien mijlen verder op en hadden daar de heele zaak aan de over heid bloot gelegd. Samen keerden ze nu terug, met een volmacht bij zich om huis zoeking te doen op Bleak Hall. Eerst geruimen tijd later hoorde ik de geschiedenis van dien terugrit. Zij waren nu twee mijlen van het huis van kapitein Darrow en het was pikdonker op den weg, toen Eric op eens een kreet uit stootte en de auto met geweldige kracht geremd werd, daar ze een gedaante mid den op den weg zagen liggen. „Misschien iemand, die dronken is' zei de kapitein. „Gaat u eens kijken, dok ter!" Eric knielde neer, wendde het gelaat wat onder het licht van de autolamp en riep: MNDBOÜW EN VEETEELT. De uitslagen van de examens voor de melkcursussen in het eiland Tholen zijn volgens mededeeling in volgorde van het aantal behaalde punten a.v.: A. C. Duijnhouwer, Scherpenisse; C. M. M. Aertssen, Tholen; M. v. d. Riet en T. M. Geluk, Oud-Vossemeer; M. Verduit, C. Stoutjesdijk en J. Stoutjesdijk, Tholen; A. Geluk, St.-Maartensdijk; F. Ver duit en P. J. Quist, Tholen; J. C. Heester- mans, Oud-Vossemeer; M. A. de Hond en C. A. C. Aertssens, Tholen; C. J. Heestermans, Oud-Vossemeer; A. J. Ver duit, G. A. de Hond en A. C. de Hond, Tholen; R. van Hemert, St.-Maartensdijk; C. v. d. Jagt en A. M. Faasse, St.-Anna- land; C. Nijs, Tholen; L. J.-'van Popering, St.-Annaland; H. D. Verkerke, Tholen; C. J. Hage, St.-Annaland; N. J. Nelisse, St.-Maartensdijk; M. C. van Dijk, Tholen en J. M. den Engelsman, St.-Annaland. OPENING VEILINGSGEBOUW COöP. VEILING „ZIERIKZEE". Dinsdagvoormiddag is het nieuwe vei lingsgebouw der coöp. veiling „Zierik zee", aan het Sas te Zierikzee plechtig in gebruik genomen. In de groote hal prijk ten bloemstukken van de Boerenleenbank, Ver. van oudleerlingen TuinbouweiursMs, veilingsvereeeiging „Zuid-Beveland", „De Scheldebank" en van de heeren Jansen en Remeijn te Goes. Verschillende autoriteiten waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. O.a. merkten wij op de heer A. v. d. Weijde, lid van Ged. Staten van Zeeland, Ir. A. W. v. d. Plassche, tuinbouwconsulent in Zeeland, de heer H. C. v. d. Zande, voorzt van den kring Schouwen-Duiveland van de Z.L.M., de heer J. C. A. Bannink, burgemeester en A. Timmerman, weth. van Zierikzee, raadsleden en vele an deren. De heer W. den Boer, voorzitter der veiling, opende deze bijeenkomst en sprak als volgt: Geachte aanwezigen, De taak, welke ik thans heb als voor zitter van het veilingsbestuur, en hij die de openingsrede houdt, is onderscheiden. Heb ik het goed gezien, dan moet de voorzitter zich onthouden van hetgeen op de beteekenis van het veilen en 't bijzonder van deze te openen veiling be trekking heeft, want daarin ligt de stof voor hem die moet openen. Wat ik als voorzitter meen te moeten doen, is dit, om een effen pad te maken, opdat straks onze geachte Burgemeester, den EdelAchtb. Heer Bannink, het feit van het oogenblik des te duidelijker voor zich zie. Ik begin dan alle aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Na tuurlijk moet ik splitsing houden in de verhouding, waaronder zij bij deze plech tigheid aanwezig zijn. Met name noem ik den EdelAchtb. heer Bannink, burge meester, de heer Timmerman, wethouder, verder de heeren Raadsleden van Zierik zee, dhr. van der Plassche, tuinbouwcon sulent, dhr. Hogeweg, directeur der vei- ting op de Z.-H. Eilanden, dhr. afgevaar digde van de Prov. veilingscommissie, „Goede Hemel, Darrow! Het is een vrouw!" Met een kreet, die veel had van een snik, knielde James Darrow naast hem op den weg. „Dokter, dokter! Het is mijn nicht! Het is Lady Wraysford. Is zij dood?" „Nog niet! Maar het scheelt niet veel! Wacht, we zullen haar samen in den auto lichten. Zij is nu veilig, naar ik hoop. Maar waar is mijn Nancy?" Ijlings reden de heeren naar huis en ze verkeerden te zeer in spanning, om veel te spreken. Onnoodig te zeggen, dat Helen uiterst verbaasd opkeek. Van dit alles wist ik, op het oogenblik dat het gebeurde, niets af. Slechts met schrik en beven zag ik den ochtend te gemoet; want veel goeds zou de dag zeker niet baren! HOOFDSTUK IX. Ik was precies op tijd aan het ontbijt, maar Sir Mark en Mrs. Wilmot waren er nog niet. Ik wachtte een halfuur en toen ze eindelijk kwamen leken ze beiden alles behalve op hun gemak, ofschoon ze hun best deden om zoo gewoon moge lijk te schijnen. Ik maakte enkele doodgewone opmer kingen, die Mrs. Wilmot dan ook onbe antwoord liet. Ten slotte werd het stil- dhr. Verstelle en Groeneweg, vertegen woordigers der R.T.M. Deze allen zijn medewerkers aan het tot stand brengen van dit nieuw veilings gebouw. Die medewerking heeft niet bij allen denzelfden omvang en vorm, maar het zijn personen, die naar hun positie, het streven van het veilingsbestuur heb ben bevorderd. Daarvoor brengen wij u onzen oprech ten dank. In de tweede plaats moet ik met name noemen de heer Houdkamp, stadsbouw meester, de aannemers en uitvoerders van 2t werk voor hun arbeid in het doen verrijzen van het gebouw. Ook dezen allen onzen welgemeenden dapk. Geheel afzonderlijk hebben wij hoog te waardeeren al de werkzaamheden door dhr. Panny in dezen verricht. Onder de moeilijkste levensomstandigheden ging zijn bouwwerk naar de voltooiing. Wij hopen dat hij lang met welgevallen zal kunnen zien op de vruchten die van deze coöpe ratie la veiling geoogst worden. Als straks de opening heeft plaats ge had staat het gebouw gereed om produc ten te veilen. Daartoe was medewerking noodig. Doch met het gebouw alleen staan we niet verder als aan het begin, en daarom komt gij allen aanwezigen voort brengers van veilingartikelen en koopers een woord van grooten dank toe voior uw aanwezigheid, waarmede gij belang stelling bewijst tot het slagen van deze onderneming. Ee: ik het woord geef aan den Edel Achtb. heer Bannink, nog iets, wat ik wil zeggen namens mij en het geheele bestuur. De geschiedenis van het Veilingwezen in deze stad, bevestigt de geschiedenis dat geen stilstand in het leven is waar te nemen. De historie wordt geleid, gaat omhoog en omlaag en wij menschen heb ben met alle kracht te ijveren in den tijd die wij onzen tijd noemen om het beste te zoeken. Het grootste gedeelte van het bestuur gaat voor de derde maal in een ander gebouw over. Bij elke verandering voelden wij ver ruiming, na elke verruiming ontstond weer beknelling. Weer zien we nu een verruiming, doch niet zonder beknelling, 't Is malaise in land- en tuinbouw. Zul len wij slagen? Laat ons allen in Gods kracht daartoe medewerken. (Applaus). Hierop verkreeg de heer J. C. A. Ban nink, burgemeester van Zierikzee, het woord, welke de hierna volgende rede hield: Mijnheer de voorzitter, heeren le den van het Bestuur, heer vei- lingmeester, dames en heeren! Zeer gaarne, mijnheer de voorz., heb ik voldaan aan uw verzoek om dit nieuw veilinggebouw te willen openen. Im mers de landbouwer zit thans middenin een crisis, waarvan niemand nog het einde kan voorspellen, hoewel reeds vele doktoren den patient de pols hebben gevoeld. Met groote instemming heb ik gelezen de verstandige en kloeke woor den, door onzen Commissaris der Ko ningin gesproken bij de opening der landbouwtentoonstelling te Kloosterzande en door Z.E. Colijn op een vergade ring te Goes. Die hebben ronduit aan onze landbouwers gezegd: ik heb geen wonderdrankje, dat u onmiddellijk weer op de been kan helpen. Reken dus niet te veel op de professoren, die in Den Haag wonen, men kan ze wel in con sult roepen, maar de plattelandsprak tijk is niet hun fort, ze kennen uw ge stel niet. Vertrouw liever op uw eigen gezonde longen en werk niet te veel met papjes en zalfjes. Ze hebben een verzachtend drankje gegeven tegen de suikerziekte, maar daar zal het dan ook in hoofdzaak bij blijven. Organiseer dus liever een gemeen schappelijk veilingbedrijf, sla de handen ineen, draag samen uwe lasten, bewan del nieuwe wegen, bouw hechte orga- zwijgen mij ondraaglijk en vroeg ik Mrs. Wilmot, of zij zich nog niet wel voelde. Sir Mark nam het woord voor haar: „Zij is teleurgesteld, evenals ik en als onze goede dokter: Een van onze patiën ten een geval van zware geesteskrank heid is ontsnapt. Hoe zij dit heeft gedaan gekregen, daar kunnen wij ons geen hoogte van maken, tenzij er ver raad schuilt in onze naaste omgeving. Vandaar dan ook, dat wij ieder kunnen verdenken en daardoor ook u, Miss Rowe". Hij belde, de deur ging open en een heer trad binnen.... Ik sprong op en zei, op hem duidend: „Zoo dus u is dokter hier, Edward Pool u is de schurk, in wien mijn zuster gelooft!" In plaats, dat hij mijn woorden weer legde, glimlachte hij slechts eens tot Sir Mark; en, eer ik eigenlijk nog wist, wat er gebeurde, werd ik aan handen en voeten gebonden en werd mij een prop in den mond gestoken. Ik hoorde Sir Mark zeggen: „Breng het arme kind in de grauwe kamer en behandel haar maar niet al te hard! Zoo jong en dan al uit den weg geruimd te moeten worden 1" u. - (WortM MrvofUKJ.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1