Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD Uit Stad en Provinoie. FEUILLETON. ONTMASKERD. buhoorindu bi] d« «i» Vrijdag 4 Juli 1B30, »o. 12023. AMERIKA. AmerlKu. verovert zich in de Europee- sche belangstelling een steeds grootere plaats. De talrijke boeken, die in de laatste jaren in Europa over dat land verschijnen, de artikelen in de dagbla den en tijdschriften bewijzen het. Amerika is het land, dat Europa fascineert en aanlokt door het groote en het nieuwe. Want in Yankee-land overheerscht het economische bewust in de maatschappe lijke structuur; de geheele Amerikaansche cultuur is op het economisch-massale ge oriënteerd, en dwingt de Europeesche economie tot verdere „veramerikanisee ring". Ook de toerist komt diep onder den indruk van de overvloeiende energie in de Vereenigde Staten die geweldige wolkenkrabbers bouwde in tallooze ste den, die de 48 Staten samenbond met 25,000 mijl luchtverbindingen, die op de groote verkeerswegen 25 millioen auto mobielen bracht, die ieder jaar meer dan 1 millioen jonge mannen en vrou wen naar universiteiten zond en een groote mate van welvaart (in voeding, kleeding en amusement) verschafte aan 120 millioen personen. Het zijn vooral de machtige wolkenkrabbers, die zoozeer tot de verbeelding van den Europeaan spreken. Wegens de duurte van den grond (een vierkante voet in Wallstreet is minstens f 2000 waard) begint men in Amerika voor wolkenkrabbers een aantal van minder dan 100 verdiepingen al geen „economische hoogte" meer te achten. De nieuwe wolkenkrabber aan Beneden- Broadway te New-York zal 150 verdie pingen (600 M.) hoog zijn en kantoor lokalen bevatten, die 50,000 personen kun nen herbergen; op het dak van dezen hemel-bestormer zal een landingsterrein voor vliegtuigen worden ingericht. De spanning des levens komt vooral tot uitdrukking in de „jachtende" men- schen, dit voor ons zoo typische Ameri kaansche beeld. De toerist, die niet voort durend vergeet dat hij Europeaan is, en die bij iederen indruk dadelijk een vei gelijking trekt met zijn eigen land of stad, zal nimmer iets van deze ge jaagde samenleving begrijpen. Want de menschen dringen bij duizenden in de restaurants, hangen aan de hooge tafels om schielijk den maaltijd te nuttigen. De telefonen ratelen: New-York heeft even veel telefoon-aansluitingen als Groot-Brit- tannië (de telefoongids weegt 5 pond) en voert per dag 8 millioen gesprekken. Zelfs de dooden schijnen haast te hebben: in de lijkauto worden zij op de derde versnelling weggereden. Het Amerikaan sche leven is een machine van emoties, en er zijn op Broadway eiken dag op nieuw meer emoties te beleven dan in alle Europeesche hoofdsteden samen. En een stad als New-York slaapt nimmer; ook de avond grijpt weer in razend tem po de menschen; de duizelingwekkende reclames werpen hun machtige lichtbun dels in den nacht; in de straten deint het verkeer en boven de menigte donde ren de bliksemtreinen door de stations. Want de expresstreinen rennen met een snelheid van 70 K.M. per uur onder en boven de aarde, dag of nacht zonder onderbreking. Durf en organisatie, ziedaar de grond slagen van de Amerikaansche maatschap pij, in welke de grootte een in Europa onbekende rol speelt. Het is de strijd om een nieuwe cultuur: de gestandari- seerde massa, de millioenen menschen met de door de reclame, de films en de couranten gestandariseerde behoeften en gevoelens. Het is deze cultuur, welke in Amerika die twintigste-eeuwsch won deren heeft gewrocht, en nog steeds rus teloos voortgaat te scheppen. Een cul tuur, die nimmer toestaat tevredenheid en voldaanheid over het machtig-vele, dat reeds bereikt is. Hierin ligt het geheüm van Amerika's ongebreidelde ontwikke ling; de stimulans voor de talrijke facto ren, die steeds bezig zijn de bevolking samen te smeden tot steeds nieuwe soli dariteit van denken en handelen. In de moderne Amerikaansche samenleving is voor tevredenheid met het bereikte geen plaats. Europa is zich pijnlijk bewust gewor den van zijn ouderdom tegenover het jonge, energieke Amerika. En terwijl drommen Amerikanen den Oceaan over staken om zich in de Oude Wereld te laven aan de bronnen van kunst en historie, volstond de Europeaan met de lectuur van een of ander boek over Amerika. Dit nu gaat veranderen, door de steeds voortschrijdende techniek is de Oceaan smaller geworden, en het reizen in gezelschap vormt een middel om het verschil in de waarde van het geld te overbruggen. Voor de Nederl. Reisvereen. is Amerika ook toeristenland geworden; op 24 Juli a.s. zal zich een reisgroep naar het „Mekka van het Modernisme" begeven. Gelukkig te prijzen zijn degenen die al deze twintig-eeuwsche wonderen, geschapen door menschen zooals wij zelf zijn, met eigen oogen mogen aanschou wen! Doorzitten Smetten PUROL Zonnebrand ZIERIKZEE. Bij Koning's Uitgeverij te Baarn verschijnt binnenkort, in verband met den 50sten verj aardig van H.M. de Koningin, een Wllhelmlna-Album, getiteld: Vijftig Jaren (1880—1930). Het boekje zal geheel gevuld worden met foto's uit het leven der Koningin, een collectie, samengebracht niet alleen uit den voorraad van foto-bureaux en mju- sea, maar ook uit particuliere verzame lingen en bizondere archieven waar zeld zame opnamen van de Koningin konden worden verwacht. Het geheel dus een werkje dat, mee door prachtige uitvoe ring en daarbij lagen prijs, op groote be langstelling mag rekenen, dat in ieder Orcnjelieveud gezin een plaats zal krij gen. De Afdeeling Zeeland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren hield 21 dezer te Goes een ledenvergadering waarin als spreker optrad Prof. Dr, van Poelje uit 's-Gravenhage, over de door Ged. Staten ontworpen en aan de ge meenteraden om advies gezonden rege ling voor een herziening der jaarwedden voor Burgemeesters, Secretarissen len Ontvangers. Komende tot de Zeeuwsche salarisher ziening, komt spreker allereerst op tegen het motief, dat vele gemeenteraden aan voeren om een kleine verbetering fils deze aan te gaan: de landbouwcrisis. Hij zou willen vragen, wat heeft een landbouwcrisis met de jaarwedde van burgemeester, secretaris en ontvanger te maken? Moet dan elke crisis worden aan gepakt om een dergelijke salarisherzie ning tegen te houden? Dan zal er wel nooit veel komen van verbetering, want wanneer, wat te hopen is, deze land bouwcrisis eens zal zijn opgelost, is er wellicht "weer een crisis op handels- of scheepvaartgebied en daarna misschien weer een crisis op het gebied der indu strie, enz. Integendeel. In dergelijke tijden zou men nog eerder een betere salariëering dienen te bevorderen, want men vergete niet, dat juist de titularissen, waar het hier om gaat, veelal een belangrijke onbezoldigde taak vervullen in het maatschappelijk leven, zooals in coöpera tieve vereenigingen, enz. Het vervullen van soortgelijke functies wordt tegengegaan met een slechte sala risregeling, want hoe lager de jaarwed den, hoe meer de betreffende personen moeten trachten door allerlei bezoldigde nevenbetrekkingen, te komen tot het be hoorlijk inkomen, dat de .^verheid hen onthoudt. RENESSE. Vergadering van den gem. (Naar Mt Bagdctk). 16 HOOFDSTUK VIII. (Waarin Nancy haar geschiedenis verder vertelt.) Het was laat, toen ik dien volgenden morgen wakker werd; maar ik haastte mij niet en verscheen dus eerst aan het ontbijt, toen dit al aan den gang was, zoodat ik Mrs. Wilmot mijn ver ontschuldigingen bood. Zij begroette mij met haar gewonen beminnenswaardigen glimlach en hoopte dat ik goed gerust had. Daarop gaf ze mij haar orders voor dien dag. „Ik zal blij zijn, Miss Rowe, als u na het ontbijt regelrecht naar Ethel wilt gaan en daar dan blijft tot u geroepen wordt. Het arme kind heeft u graag om zich heen. Ik heb veel te schrijven, dus ben ik van plan, kalm op mijn eigen kamer te blijven, vanwaar ik goed kan hooren en zien! Sir Mark is wegge roepen en zal eerst laat terug zijn; dus ben ik genoodzaakt om op zijn gezag te zorgen, dat zijn orders worden uitge voerd. U begrijpt mij, naar ik hoop en zult toch geen harder dingen van mij denken dan ik verdien?" „Ik begrijp het", zei ik koud. „Binnen!" riep zij plotseling, in ant woord op een tikken aan de deur. „Het is sir .Mark madam", zei het mc-isje dat binnentrad. De dogcart staat voor en hij zou u graag dadelijk zien, of hij zal den trein missen". „Hè, zoudt u mijn koffie voor mij warm willen houden en op mij wachten, Miss Rowe?" In eens flitste de gedachte van de slaappoeder mij door het brein: Zij zou nu naar haar kamer gaan en als ze nu in slaap viel en dus twee uur b|uiten gevecht werd gesteld, zou ik hierin' heel wat kunnen uitrichten. Sir Mark was weg; Ethel en de non waren opgesloten; dan moest ik het nu waarnemen om door te dringen in het laboratorium! Er viel geen oogenblik te verliezen; het slaappoeder droeg ik altijd in mijn taschje bij mij. Mijn hand trilde wel wat, maar het was een seconde werk, om het poe der in haar kopje te schudden, het snel om te roeren met het lepeltje, en het kopje met het schoteltje te overdekken. Toen Mrs. Wilmot weerkeerde, zat ik op de vensterbank verdiept in een cou rant. „Mooi zoo! Dank u wel", zei ze, ter wijl ze weer plaats nam en de koffie dronk. Na eenigen tijd zei ik: „Ik geloof, dat het beter Is, als ik nu maar ga, Mrs. Wilmot?" raad op Zaterdag 28 Juni. Voorzitter bur gemeester W. H. Scholder. Aangeboden wordt de ramingbegrooting van de Ge- zondheiscommissie over 1931 en de cir culaire van Ged. St. van Zeeland voor voorgestelde jaarweddenregeling voor B., Secr., Ontv. en Weth. Aangezien de tijds omstandigheden niet zoo rooskleurig zijn en in niet afzienbaren tijd zulks zal wor den, is de raad van gevoelen dat een verhooging der tractementen vooralsnog niet is aan te bevelen. Een stem ging op of voor het geheele land niet een unifor me regeling betreffende het salarissen van bovengenoemde ambtenaren zou ge troffen kunnen worden. Behandeld werd een schrijven uit Zierikzee, inzake den arnleg van een nieuwe ponton vóór 1932. B. en W. stellen voor, ook in verband met de verkeersregeling van het veer Zijpe— A.J.-Polder, de motie vervat in dit schrij ven over te nemen en adhaesie te be tuigen. M.a.st. aangenomen. Ingekomen een verzoek van de vereeniging tot be vordering van het tuinbouwonderwijs te Haamstede om subsidie tot dekking van de tekorten over 1928 en '29. Na ampele bespreking stelt de heer J. Verboom voor een bedrag van f 100 als bijdrage aan de vereeniging te verleenen. In stemming gebracht wordt het voorstel met algem. stemmen aangenomen. Een verzoek van het bestuur van het te Zierikzee geves tigde instituut „Beroepskeuze" komt in behandeling. B. en W. stellen voor f 5 'sjaars tot wederopzeggings te verleenen. Van de N.V. P.Z.E.M.was, naar aanlei ding van gevraagde inlichtingen en op gaven omtrent den aanleg van een on- dergrondschen kabel in de Zandstraat en het plaatsen van houten lantaarnpalen aldaar, een schrijven ingekomen, dat de meerkosten voor den aanleg en de straat verlichting f 320 zullen bedragen. Op voorstel van B. en W. wordt' besloten tot ondergrondschen aanleg en het plaatsen van 2 ijzeren lantaarnpalen aldaar. De rekening van den vleeschkeuringsdienst in den kring Brouwershaven over 1929, wordt goedgekeurd. In" verband met de meerdere uitgaven ten behoeve van de bestrating en vernieuwing van het weg dek in de gemeente zal de begrooting over 1930 gewijzigd worden. De heer de Roo vraagt en verkrijgt het woord voor een persoonlijk feit. Daarna gaat de vergadering over in een geheime zitting. Na heropening wordt deze na omvraag gesloten. BRUIN1SSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op 27 Juni. Voor zitter de burgemeester; tegenwoordig alle leden, behalve de heer de Koning. Mede- deeling wordt gedaan van de missive van het Departement van Financien en Binn. Zaken en Landb., inhoudende, dat de uit- keering per inwoner, bedoeld in art. 3 der wet van 15 Juli 1929, wordt geraamd op f 4,9221. Op voorstel van B. en W. wordt besloten niet in te gaan op de circulaire van Ged. St. inzake het aan brengen van brievenbussen aan de wo ningen. Met algem. sten.men wordt beslo ten een tijdelijke geldleening aan te gaan van f 20,000, af te lossen vóór ,of op 31 Dec. 1930. De in Aug. van het vorig jaar aangegane kasgeldleening vervalt op 30 Juni a.s. Deze leening is noodig, zoo lang de financieele aangelegenheid met Rijk en Provincie, met betrekking tot de uitkeermg van het wegenfonds, niet is tot stand gekomen. Bij de rondvraag informeeren de heeren de Waal en van Vessem nog naar de meerdere ontvang sten van het keurloon van de uitgaven voor den vleeschkeuringsdienst. Zij wor den door den voorzitter tot beider ge noegen van antwoord gediend, waarna de vergadering wordt gesloten. POORTVLIET. Voor den gecombineer- den schietwedstrijd te houden op 19, 24 en 26 Juli bestaat zulk een groote be langstelling, dat het bestuur besloten heeft bij de vrije baan K. S. O. ook een korps- baan in te leggen waarvoor medailles zullen worden beschikbaar gesteld. THOLEN. Vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op Vrijdag 27 Juni. Voorzitter Mr. A. J. van der Hoeven. Een verzoek van M. van Dui- vendijke, reeds meerdere malen tot den raad gericht, inzake schadeloosstelling „Dat geloof ik ook. Maar wees zoo goed eerst nog even die papieren bij mij op de kamer te brengen. Vannacht heb ik ook niet best geslapen". Ik deed wat mij gevraagd was, en liet Mrs. Wilmot natuurlijk voorgaan, terwijl ik bij deze gelegenheid meteen zag, dat zij moeite scheen te hebben, zich voort te bewegen. Zij legde de bladen op tafel en schoof een stoel aan bij het vuur. „Ga nu naar Ethel", zei ze, „en als iemand mij noodig heeft, dan ben ik hier". Terwijl ik, op mijn weg het vertrek uit, even stilhield, om aan een bosje viooltjes te ruiken, viel haar hoofd voor over. Geruischloos liep ik door den hall. Er was niemand. Zoo bereikte ik de zware deur, die van het laboratorium zou we zen, near men mij verteld had, en luis terde. Ook daar was alles stil en ik draaide den sleutel om en trad binnen. Een blik daarin toonde mij wel da delijk, dat dit geen laboratorium géén plaats voor wetenschappelijk onderzoek was: Het was een koude, steenen hall, met glazen dak; het meubilair bestond enkel uit een paar leeren stoelen en een kale bank Aan den eenen kant was een steenen trap, die naar beneden leidde en aan den anderen kant een gelijk soortige trap die naar boven voerde. Van die naar beneden zou ik nu ge bruik maken. Tusschen beide trappen in was een voor schade geleden aan zijn scheeps werf door den brugbouw, werd op voor stel van B. en W. afgewezen, op de zelfde gronden als voorheen. De heer Overbeeke zou gaarne weten, of, indien de heer van Duivendijke in rechten gaat, hij kans maakt het proces te winnen. De voorz. meent, dat er niet de minste kans bestaat dat hij het zal winnen. De heer Overbeeke meent evenwel, dat bij even- tueele procedure de gemeente toch kos ten zal hebben en stelt daarom voor de zaak inderminne te schikken en een schadevergoeding van f 500 toe te ken nen. De voorz. zegt, dat dhr. Overbeeke volkomen gelijk zou hebben, indien Duivendijke nooit iets had gekregen, doch daar hem reeds eenige keeren iets is toegekend, denkt D. door steeds vol te houden meer te zullen krijgen, ofschoon hij niet de minste rechten heeft. De héér Overbeeke wijst er de tegenstanders van vergoeding op, dat het voor hun rekening komt, indien bij eventueel verlies de ge meente op groote kosten zal komen. In gevolge de nieuwe salarisregeling voor gesteld door Ged. St., voor Burgemeester, Secr., Ontvanger en Weth., stellen B. en W. voor, Ged. St. te verzoeken deze ge meente in de 6e klasse te laten, daar de salarissen dan blijven als voorheen. De heer Moelker zag liever, dat eerst de officiëele volkstelling had plaats gehad, daar wij straks minder inwoners zullen hebben en daardoor in andere klas zul len komen. De voorz. zegt niet de be doeling te hebben de klasse-indeeling naar het bevolkingscijfer 'te brengen, al is dit boven of onder de 3000 inwoners, doch alleen te vragen geplaatst te wor den in de 6e klas. De heer Overbeeke heeft hiertegen geen bezwaar, mits het salaris der Weth. gehandhaafd blijft op f300. De heer Dekker vraagt of deze cir culaire spreekt over volkstelling of be volkingscijfer. De voorz. zegt, dat be doeld wordt, het bevolkingscijfer bij de statistiek vastgelegd. De heer Baay zag het liever aangehouden tot deze statistiek is op gemaakt. De voorz. merkt op, dat Ged. St. vóór 1 Juli bericht wenschen. De heer van den Berge zegt voorstander te zijn van bezuiniging en daarom tegen de bestaande regeling. Hij acht het sala ris der Weth. op f 200 hoog genoeg. De voorz. meent, dat het niet onbillijk is, dat het salaris blijft zooals het geweest is, daar veel werk verbonden is aan de functie van wethouder. Ook de heer Moelker acht het verkeerd, om te bezui nigen op de wethouders. De heer Baay vindt f 200 hoog genoeg. Met de stemmen van de heeren Baay en van den Berge (tegen post salaris weth.) werd besloten het verzoek aan Ged. St. tot plaatsing 6e klasse te steunen. Afwijzend werd be schikt op 't verzoek van het schoolbestuur van de school met den bijbel, inzake verbetering schoolplein en speelplaats, daar dit in de jaarlijksche vergoeding is inbegrepen. In beginsel werd besloten aan L. Geluk Jz. 50 M.2 grond in erfpacht andere deur; die stond wat open en toen ik er eens door heen keek, zag ik daa.* rijen flesschen en glazen, als in een apotheek. Daar wilde ik echter niet binnengaan, want er kon wel eens iemand wezen. Ik zou de trap naar beneden volgen, die ik weet niet waarheen leid de. Het waren twaalf ruwe, steenen tre den en ik stond weldra onderaan. Vlak tegenover mij was een ijzeren deur, ge grendeld en met een sleutel afgesloten; en aan mijn rechterhand was een stevig uitziende houten deur. Zoo ver mogelijk links was een nis onder de trap. Ik luisterde. Aan de rechterkant viel geen geluid te vernemen en andermaal spion- neerde ik door de deur open te doen. Voor mij zag ik een steenen cel, tegen de drie meters in het vierkant. Een kale bank, een houten stoel en ëen rookende kachel was al, wat ze bevatte. Met on derdrukten kreet wierp ik mij naast de b&nk, waarop de uitgeteerde gestalte van de arme gevangene lag. Ze sloeg de oogen op en legde haar hand op de mijne: „Liefste kind", fluisterde zij, „ze zullen je nog dooden, als je mij al weer tracht te helpen!" „Ik kan niet blijven", zei ik, „maar zoodra het donker is, moet u opstaan en trachten, mee te werken. Ik kom dan aan de andere deur; ik heb den sleutel uit het slot getroxken; maar schuift u den grendel terug. De rest moeten wij aan het toeval overlaten. Mijn bedoeling is het, u te redden. Ik af te staan. De subsidie van het Algemeen Armbestuur werd gebracht van f 2500 op f 3400. Eenige wijzigingen werden aangebracht ln de gemeentebegrootlng 1929. De heer Dekker heeft eenige aan merkingen Inzake posten openbare wer ken e n scholen. Spr. meent dat het niet opgaat, telkens posten te overschrijden zonder dat de raad de gelden heeft ge voteerd en zal tegen de post scholen stemmen. De voorz. merkt op, dat deze verhooging een uitvloeisel is van een eertijds genomen raadsbesluit, dat luidde, dat, indien de Chr. school meer lokalen noodig had dan 3, deze zouden worden toegestaan en daar een 4e noodig was, bracht dit vanzelf kosten mee. Op het verzoek van het bestuur der vereeniging tot het verstrekken van l.o. op Gerefor meerdengrondslag te Tholen om toe kenning gelden enz., art. 72 L.O. Wet, werd goedgunstig beschikt. Vastgesteld werden de rooilijnen der Schoolstraat. Aan h.h. Burgers en Verkouteren werden verkocht 138 en 287 M.2 bouwterrein f2,50 de M.2. De heer van den Berge in formeert of rekening is gehouden met het verzoek Burgers, daar door druk werk men niet altijd tijdig klaar kan wezen met bouwen? De voorz. merkt op, dat B. en W. nooit onwillig zijn geweest eenige maanden uitstel te geven. Naar aanleiding punt 8 der agenda, Clasifi- catie voor de heffing Gemeentefondsbe lasting", zegt de voorz. dat door de nieuwe financiëele verhouding tusschen rijk en gemeente, er noodzakelijk eenige wijzigingen moeten komen inzake het heffen der belastingen. Waar wij door de nieuwe regeling ongeveer f 9000 minder zullen ontvangen dan bij de voorafgaande belastingheffing dienen wij hiervoor maatregelen te treffen. In verband hier mede meenen B. en W. dat deze gemeente in de 2e klas moet staan. Aan personeele belasting zullen 45 opcenten moeten op gebracht worden, dus 5 opcenten lager, evenwel zullen 10 opcenten geheven wor den op de gemeentefondsbelasting en vermogensbelasting. De heer Moelker zegt tegenstander te zijn der opcenten op de vermogensbelasting. De heer Over beeke zegt, volgens zijn principe, tegen stander te moeten zijn der belastingver- hooging, daar door het plaatsen in de 2e klasse, allereerst de smalle beurzen worden getroffen. Inkomens van f £00 en minder dienen vrij te zijn van belasting. De heer van den Berge vraagt of inko mens van f 800, indien er kinderen zijn, ook belastbaar zijn? De voorz. merkt op, dat gezinnen met kinderen eerst van f900 af betalen. De heer van den Berge meent, dat dan niet veel arbeiders zullen betalen, daar er weinig zijn met f 900 inkomen. De heer Overbeeke meent, dat het wel terdege de behoeftigen ook zijn en wat betreft hen die kinderen hebben, meent spr. dat men er niet trots op moet wezen 7 of meer kinderen te hebben, om aftrek te krijgen, dan deze met f 1200 inkomen nog geen belasting kunnen be- ben zelve een gevangene, anders zou ik u wel eerder bereikt hebben. Neem geen voedsel; ik zal wat meebrengen. Goeden- dagi" Ik ijlde heen en bereikte veilig de trap in de hall. Toen keek ik op mijn horloge en zag, dat ik nog een uur had. Wat kon ik daarin doen?... Een laatste po ging wilde ik aanwenden, ofschoon het waarschijnlijk met mijn eigen gevangen neming zou eindigen. Ik spoedde mij nu naar mijn kamer en schreef een Kort briefje aan zuster Grace in een handschrift, dat ik mijn best deed, om zooveel mogelijk te la ten lijken op dat van Mrs. Wilmot. Ik belde bij Ethel aan de deur, schoof het briefje in de bus, liep de gang terug en verborg mij achter een gordijn, van waar ik wachtte de dingen, die komen zouden. Het briefje luidde: „Wees zoo goed, bij mij te komen. Ik ben niet wel. Claire Wilmot". Nog geen vijf minuten later ging de deur bij Ethel open en de non trad er schielijk uit. Zij keek eerst goed om zich heen en ging toen vlug de trap af Zoodra zij verdwenen was, belde ik bij Ethel, en die deed zelve open: „Is het veilig? Kan ik ontvluchten?" vroeg zij schichtig. Ik trad binnen en sloot de deur. (Voott WMtófJb DB VERMAKELIJKS HISTORIE VAN DE FAMILIE VAN EMMEN. door G. TH. ROTMAN. 25. Met geen mogelijkheid was het 26. Natuurlijk kon de arme meid nu ding van haar hoofd te krijgen, 't Zat heelemaal niet voor zich uit zien. En bo- zoo vast als een muur. En die akelige vendien was er groote haast bij, omdat hond wilde haar altijd maar in haar bee- die vervelende hond haar steeds op de nai bijten! En zoo sloeg Kaatje op de hielen zat. 't Gevolg was, dat ze op een vlucht, met de vuilnisbak als een helm gegeven oogenblik in volle vaart tegen op haar hoofd. een boom liep. J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5