Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Maandag 30 Juni 1930. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën BINNENLAND. Uit Stad en Provlnole FEUILLETON. ONTMASKERD. Voor Dames. Pr(j< per 3 natodes f 1,50, frsneo per peat f 1,80. Voor hei boitenlsod per jut t 10,— Afsonderlgke nummer* 5 oent. Versohgnt Mnd., Wnad. on Vrijd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. 8B*te JAARQAN8. No. 12021. Oir. J, 1. DE 100ZE. UltC.-RUlltii' H. I. IDSTFI, ran 13 regels 80 ets., Tsa 4 regels ea dssrbovea 20 ots. per regel. Beolames 30 ots. p. regel. Bjj eontrset belangrijke kortiag, Iaseading op dea dsg tsb uit- gsTo vóór 10 or*. aitsrlljk 10 uur op des dig v. uitgnf ZIJ, die zich vin if heden op ons blad abonneoren, ontvangen do tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. FX.EC. GELEIDINGEN IN 'T LANDSCHAP In doorgaans goed ingelichte kringen vingen wij aldus het VolK het ge rucht op, dat de minister van waterstaat het ernstige voornemen koestert, de in stelling te bevorderen van een commis sie van beperkten omvang, wier taak het zou zijn algemeene richtlijnen te trekken, welke bij den aanleg van electrische ge leidingen zouden moeten worden gevolgd, teneinde aan de bij die werken betrok ken belangen van het natuurschoon zoo veel mogelijk recht te doen wedervaren. ADRES AAN DE KONINGIN. Nu zoowel de minister van Waterstaat als de voorzitter van den ministerraad geweigerd hebben een deputatie te ont vangen uit het hoofdbestuur van de Vereeniging „De Vrije Luistervink", heeft dit hoofdbestuur zich met een adres ge richt tot de koningin, waarin gezegd wordt, dat een groot deel van het volk zich gekrenkt voelt in zijn diepste ge voelens en aangetast in die rechten, welke steeds als een kostbaar onver vreemdbaar erfdeel van den vrijen Ne derlander werden beschouwd. Het zal toch ook zoo eindigt het adres Uwer Majesteits wensch zijn, dat een dracht en eenheid dient gehandhaafd en bevorderd, doch niet verstoord te worden. Het bestuur van „De Vrije Luistervink" roept alle voorstanders van een alge meene omroep in Nederland, die den 18-jarigen leeftijd bereikt hebben, en die syTnpathiseeren met de strekking van bovenstaand adres, op, om onverwijld hun adhaesie kenbaar te maken, door inzending van een briefkaart of naam kaartje, aan dr. Max Juda, Prinsengracht 31, Amsterdam C. De namen worden verzameld in een groot boekwerk, dat aan de koningin zal worden aangeboden. ZIERIKZEE. Bij K.B. is met ingang van 1 Aug. e.k. benoemd tot gezworene van het waterschap Oud-Vosmeer, dhr. B. J. Friderichs aldaar. De Kroon heeft afwijzend beschikt op een adres met handteekeningen, ver zameld, teneinde protest aan te teeke nen tegen het besluit van de Staten van Zeeland, inzake de heffing op het ge bouwd eigendom door het waterschap Schouwen. De vereeniging „Oost en West" ten doel hebbend de banden tusschen Kolo niën en Moederland steviger te maken en nog nauwer aan te halen, hield Zater dag j.l. een congres te Bergen-op-Zoom. Was de eerste dag aan de ernst gewijd, de tweede dag was bestemd voor een uitstapje en wel naar SchouwenDui- veland, waarheen de gepavoiseerde „Schelde" de congresbezoekers Zondag middag aan wal zette, waar aan het Luitje, de bezoekers werden ontvangen door den heer Bannink, burgemeester van Zierikzee en de heer Gerritsen, voor zitter van V.V.V. alhier. Langs Nieuwe en Oude Haven wan delden de gasten naar het stadhuis, waar (Naar hat Engeisah). 15 „Niet, sinds den dag, dat u haar op den ochtend gezien heeft", zei Eric. Ze kwam bij ons dien avond, hierheen ge roepen door een valsch telegram, waarin voorgegeven werd, dat Helen haar noo- dig had. Dien volgenden ochtend is zij teruggegaan en sinds dien wachten wij iederen dag op tijding". „Dokter Leeson", zei kapitein Darrow, „kunt u uw patiënten voor een tijdje verlaten? Ja?Gaat u dan met mij mee in den auto. Er valt geen oogenblik te verlezen. Ik ken Mark Wrayford en ik weet, waartoe hij in staat is". „Ik kom onmiddellijk", zei Eric. „Ik zal even een jas gaan halen. Vraag je vader, Helen, of hij mijn patiënten voor mij wil waarnemen. En houd goeden moed, kind! We zullen ons best doen!" Helen wendde zich nu tot kapitein Darrow: „Vergeef mij, dat ik er niet aan ge dacht heb hoe u, na uw langen rit, wel hongerig moet zijn. Als u een oogen blik wacht, zal ik koffie hebben en wat er bii!" .i Ijlings liep zij weg en binnen enkele minuten was zij terug, met een blad met koffie en sandwiches. een vluchtg bezoek werd gebracht aan het centraal museum, de raadzaal, de de kamer der thesaurieren enz. Jammer genoeg konden de ruim 250 bezoekers slechts kort hier vertoeven en slechts een vluchtigen indruk medenemen van het eeuwenoude gebouw en wat daarin te zien is. De tijd drong. Op de Oude Haven, die als parkeerterrein uitstekende diensten bewees, stonden verschillende auto's en autobussen, benevens de tou ringcar, gereed om de bezoekers op te nemen voor een tocht Westenschouwen Burgh, Haamstede. Na een prachtige rit over den Zuidelijken zeedijk van Schou wen bereikte de fill automobielen Westenschouwen, waar voor het hotel van Vessem gestopt werd om de gasten gelegenheid te geven de stof, die even tueel in de kelen was terecht gekomen, door te spoelen en tevens om boven aan de trap te kunnen genieten van het schoone strand, de wijde zee en.... het prachtig panorama, dat de landzijde biedt. Verrukt waren zeer velen over het schoon, dat men hier niet dacht te vin den, zoodat deze tocht voor de meesten een ware ontdekkingstocht wérd. Niet lang kon ook hier vertoefd. Vlug werden de plaatsen in de bus of auto weer ingenomen en gestart naar Haamstede, waar voor het hotel Bom gestoptv werd en thee met cake geser veerd. Hier was 't dat de alg. voorzitter van „Oost en West" het woord nam om burgemeester Bannink en den heer Ger ritsen te danken voor hunne bemoeiingen door de gelegenheid te scheppen een deel van Schouwen—Duiveland te laten zien. Burgemeester Bannink riep de be zoekers hier een speciaal woord van welkom toe, hen uitnoodigend hier eens hun vacantie te komen doorbrengen, om beter dan op dezen dag mogelijk was, te genieten van strand, zee, bosch, duin en oudstedenschoon. Spr. dankte dhr. P. Hanse voor de uitstekende regeling der [auto's (waardoor de tocht uitstekend slaag de), dhr. Gerritsen, als voorz. van V.V..V. voor de ontvangst te H'stede en tenslotte de eigenaars en eigenaressen, die hun per soon en auto ten dienste stelden van het gezelschap. Na nog even de slotlaan te zijn ingewandeld om het slot Haamstede in oogenschouw te nemen, werden de de auto's weer opgezocht en Over Re- nesse, langs den Noordrand van Schou wen via Brouwershaven naar Zierikzee te rijden, waar de „Schelde" het groote gezelschap weder opnam. Na een harte lijk afscheid, klonk het sein tot vertrek en vertrok de boot met de gasten weer naar Bergen-op-Zoom. Deze excursie is uitstekend geslaagd en zal zeker het hare er toe bijdragen om Schouwen— Duiveland meer bekend te maken bij onze landgenooten, die buiten Zeeland wonen en onze schoone eilanden nog te weinig kenden. Van de vriendelijke uitnoodiging aan den raad gericht door de auto busondernemers de Waal v. Zweden om met de nieuwe autobus een tochtje te maKen, hebben het Dag. bestuur de zer gemeente, enkele raadsleden, amb tenaren en het bestuur van V.V.V., Za terdagmiddag een dankbaar gebruik ge maakt. De heer Ha ge, voorzitter van de vereeniging van burgemeesters en sec retarissen op ons eiland maakte even eens 'den tocht, die allereerst naar Nieu- werkerk ging, mede. Burgemeester Bouman ontving de gas ten aan den ingang van het nieuwe raad huis, terwijl ook de grijze bouwmeester, de heer Brouwer, mede ter plaatse was. Uitvoerig hebben onze lezers reeds ken nis genomen van de waarlijk magnifieke inrichting en indeeling van het nieuwe gemeentehuis, dat een sieraad is voor die gemeente en een schoon voorbeeld Toen Eric Leeson weergekeerd was, nam hij deel aan dien vluchtigen maal tijd; en, terwijl de heeren aten, pakte Helen wat sandwiches en cake bij elkaar, want ze vreesde, dat het nog wel ge- ruimen tijd kon duren, eer de reizigers wat kregen. Kapitein Darrow bedankte Helen ten zeerste en zei: „Wanneer alles nu goed gaat, Miss Rowe, en er komt een eind aan deze tragedie, dan mag ik toch wel eens weerkomen?" „Heel graag kapitein Darrow". Met een flinken handdruk ten afscheid stegen de heeren in. Ongeveer een half uur daarna kwam Doris thuis. Zij zag bleek en leek bij zonder opgewonden. Helen, die voelde dat zij toch wel het recht had, om dit te weten, vroeg, waar zij zoo laat nog was geweest! „Ik ging wat wandelen en kwam den dominee tegen, die mij overhaalde, om mee naar zijn vrouw te gaan". „Is dol alles?" vroeg Helen, i „Ja, al waar je mee noodig hebt". „Doris", zei Helen met grooten ernst^ „waarom ben je toch niet open tegen mij? Je hebt iets, dat je verbergt; iets waar je je voor schaamt. Je krijgt te genwoordig brieven, die je verbergt. Je bent rusteloos; den eenen dag vroolijk, den anderen gèdrukt. Je gaat uit als het al donker is en komt laat thuis. Je weet niet, hoe ongerust ik mij over je maak! En ik moet het alles alleen dragen, niet waar, verdiept in zijn studiën als vader altijd is!" voor andere gemeenten, wanneer deze van plan mochten zijn binnenkort een nieuw huis voor het centrale gemeentelijke ge zag te bouwen. Van de plicht een beschrijving te geven van het mooie interieur achten we ons ontslagen door het uitvoerig bericht om trent het nieuwe gebouw, dat onlangs in deze kolommen een plaats vond. Het geheele gemeentehuis werd met be langstelling en bewondering van onder tot boven bekeken en den burgemeester geluk gewenscht met dit schoone gebouw, dut aan hooge eischen voldoet. Na een hartelijk afscheid werd naar Dreischor gestart, waar de praalgraven van Pieter Mogge en de gebr: Ocxersse, benevens het gemeentehuis werden bezocht. Was 't in Nieuwerkerk de moderne geest, die tot ons sprak, in Dreischor was de historie aan het woord. Op de zerken, waaronder de gebeenten rusten van il- lustre mannen, die naam hadden in de 18e eeuw en als schepen, burgemeester of afgevaardigde ter Staten-Generaal of ambachtsheer een groote bekendheid had den, stond het gezelschap met groote be langstelling te luisteren naar de ge schiedkundige bijzonderheden, die de heer P. D. de Vos, gem. archivaris van Zie rikzee mededeelde, omtrent de schoone marmeren graftombe en later, in de kerk zelf, naar interessante bizonderheden om trent de in gangen tusschen de banken liggende grafsteenen. In het gemeentehuis werden met aandacht bekeken de schil derijen van het slot „Windenburg" en het houten wapenbord van den ambachtsheer van Dreischor, van Het huizen, waarop, na een kleine verfrissching, weer de bus werd opgezocht, die allen na korten tijd weer o,p dfe startplaats te Zierikzee bracht. Hier dankte burgemeester Ban nink namens allen den heer de Waal voor zijn vriendelijke uitnoodiging om met zijn nieuwe bus, die comfortabel is ingericht, een kleine tocht te maken. Het was een aardige kleine excursie, die, naar we hopen, door andere zal worden gevolgd. WESTEN - SCHOUWEN. Zondagavond half tien is in de Roompot een Belgisch tweemast motorjacht in brand geraakt en na een ontploffing, die hier werd waar genomen, plotseling gezonken. Verschil lende vaartuigen, o.a. uit Veere, waren in de onmiddellijke nabijheid van het schip," (Zie onder Telegrammen). ELKERZEE. Tot organist van de Ned. Herk. Gem. is benoemd de heer T. Tuij- ten alhier. DREISCHOR. Zaterdagavond, tijdens de voorkermis alhier, had door het ontplof fen van een benzinelamp in een snoep- kraam, een begin van brand plaats. Waar vele personen ter plaatse aanwezig wa ren, was in tijd van een oogenblik de brand gebluscht, evenwel niet zonder schade vqpr den eigenaar van het kraam, welke niet door verzekering was gedekt. De brandspuit was in een oogenblik ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen. Een der familieleden liep nog ern stige brandwonden op aan de handen, welke door dokter van Eek werden be handeld. Het geval verwekte heel wat consternatie, doch even later werd de kermisvreugde ongestoord voortgezet. In de 27 Juni j.l. gehouden verga dering van Ingelanden van den polder „Dreischor" werd de rekening over het dienstjaar 1929-'30 vastgesteld in ontvang op f 55295,475, in uitgaaf op f53361,225 en alzoo met een batig saldo van f 1934,25. Machtiging werd verleend tot aankoop van steenslag voor den volgenden dienst. Tot lid van de commissie tot nazien der rekening en notulen werd benoemd de heer J. G. Goemans, zulks in de plaats van den heer A. P. Goemans, die niet „Maak je toch niet zoo druk, Helen!" zei Doris op spottenden toon. „Ik ben vroolijk, als de zon schijnt en triest als het regent. Ik ga laat uit om goed te kunnen slapen. En nu ga ik ook naar bed. Goedennacht!" Terwijl zij haar mantel op een stoel wierp, en Helen dien verder mocht weg hangen, verliet Doris het vertrek. Helen sloeg de handen voor het gelaat en sniK- te zacht. Naarmata zij zoo haar gemoed lucht gaf, bedaarde zij en eindigde, met in slaap te vallen, zoodat de broers, die een goed uur later thuis kwamen, haar zóó vonden en haar zachtjes wek ten. Zij stond op en nam den mantel van Doris mee, dien zij in het voorbij gaan zou ophangen. Terwijl zij dit deed viel er een brief uit een van de zakken, Het was die, waarop stond „Privé". „Zou ik 'm lezen?" dacht Helen. „Ja. lijn dit geval moet het wel! Maar ik zai het toch niet doen, vóór morgenochtend, Den brief dus zorgvuldig wegsluitend, ging zij naar bed. Helen werd al vroeg wakker en on- middelijk keerden haar gedachten weer tot den brief. Ze deed haar ochtend japon aan en ging bij het venster lezen: „Liefste, Ik vrees, dat je vanavond tevergeefs wachtte. Ik kon niet wegko men naar mijn lief klein meisje met de blauwe oogen; mijn „chef" was druk bezig, en had mijn hulp noodig. Het „ge val", waar ik je laatst van sprak, is nu stervende; dit zal een geluk zijn en belooft een rijken buit voor ondergetee- kende. Dan gaan wij er samen van door...! Geen wandelingen meer in het dadelijk voor eene herbenoeming in aan merking mocht komen. De aanbeveling wegens periodieke aftreding per 30 Nov. a.s. van den Dijkgraaf, bestaat uit de hee ren J. Doeleman Jz., W. A. de Vrieze en N. A. Deïst. Den Waterbouwkundigen Ambtenaar werd wegens buitengewone werkzaamheden, wegens het plaatsen van een betonmuur op den zeedijk, eene gra tificatie toegekend van f 200, gelijk het vorig jaar. Tenslotte werd in zeer waar- deerende woorden den scheidenden ge zworene den heer A. Goemans door den Dijkgraaf toegesproken. De verdiensten als zoodanig over een 24-jarig tijdvak werden gereleveerd, waarbij de gezwo renen W. A. de Vrieze en N. A. Deïst Jz. niet achterbleven het hunne toe te voegen. Uit de vergadering van Inge landen werd den heer Goemans in har telijke bewoordingen toegesproken door den heer W. van der Linde. OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 27 Juni. Voor zitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Dc voorzitter doet mededeeling van het bestelde brandweermateriaal, te gebruiken op de waterleiding. Besloten wordt om het vvijzerbord van den toren te voorzien van geëmailleerde cijfers. Op eene aanvraag van J. Boogerd, om ont heffing van hondenbelasting voor 1/2 jaar, wordt gunstig beschikt. Besloten wordt, overeenkomstig het voorstel van B. en W. van Oosterland, om zich te vereeni gen met eene wijziging van de veror dening op de heffing van keurloon. Om trent eene door Ged. Staten toegezonden concept-regeling van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders in Zeeland, wordt aan ampele bespreking besloten te berichten, dat handhaving der bestaande regeling gewenscht wordt geacht, omdat de tegen woordige salarissen voldoende zijn. Inge komen is een verzoek van A. Giljamse om zijne woning aan het gemeenteriool aan te sluiten. Na bespreking van deze aangelegenheid, waaruit blijkt, eei\erzijds dat de toestand aldaar onhoudbaar wordt en anderzijds, dat de gemeente niet ver plicht is aan het verzoek te voldoen, wordt het stuk gesteld in handen van B. en W. om eene kostenberekening aan den raad over te leggen en te onder zoeken of belanghebbende daarin eene bijdrage \^il betalen. Na beantwoording door den voorzitter van enkele vragen wordt de vergadering gesloten. NIEUWERKERK. Vergadering van den Raad op 24 Juni. Voorzitter: de burge meester. Tegenwoordig alle leden. De voorz. opent de vergadering en spreekt eenige hartelijke woorden bij deze eer ste zitting in de raadzaal van 't nieuwe gemeentehuis. Ontheffing van hondenbe lasting wordt verleend aan W. v, Strien en F. A. Capelle. Een voorstel van B. en W. van Oosterland inzake verlaging van het keurloon voor een rund van f7,50 op f6, wordt aangehouden. Ten aanzien van de circulaire van Ged. St. inzake herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders, wordt z.h.s. besloten te adviseeren, om, met het oog op de tijds omstandigheden, de bestaande jaarwed- denregeling te handhaven. Goedgevon den wordt om op de verdieping van de dokterswoning twee slaapkamertjes te timmeren. Na ampele bespreking wordt besloten het schoonhouden van het ge meentehuis op te dragen aan H. J. van Doeselaar, voorloopig gedurende het 2e halfjaar 1930, tegen eene belooning van f 40 voor dat tijdvak, terwijl door mej. van der Have voor de bediening zal wor den zorggedragen tegen eene belooning van f 20 per jaar. Besloten wordt aan J. .Vane te verkoopen een stukje grond bij de voormalige grutterij, tegen f2 per donker; geen verzinseltjes meer van be zoeken op de pastorie; maar.... een mooie gouden ring aan een mooi slank vin gertje en een snelle vlucht hier van daan. Later zullen wij dan wel om ver giffenis vragen! Is het niet eigenaardig, dat Nancy en ik e lkaar nog nooit ontmoet hebben, ter wijl wij toch onder hetzelfde dak ver toeven? Maar zij heeft haar taak met het ongelukkige dochtertje en ik, nu mijn werk is zelfs nog voor jou een geheim; dus daar praten wij niet verder over. Nancy waagde zich in het vertrek van „Blauwbaard", maar sindsdien werd zij gekortwiekt. Het is nu Donderdag, om trent Zondag denk ik, dat mijn werk wel verricht zal zijn. En wat zal ik blij wezen, als ik dan eens kan uitgaan met mijn liefste! Ik zal trachten, je Zondag te zien te krijgen, op dezelfde plaats, om dienzelf den tijd. Als altijd de jouwe, EDWARD POOL. P.S. De oude vrouw hier, moet haar naam nog teekenen, eer zij uitknijpt. Ik moet haar in leven houden, tot zij dit doet. E. P. Steeds bleeker werd Helen onder het lezen van dit epistel. Edward Boldegeen, die een paar dagen bij de Leesons had gelogeerd en dien Eric zijn zusters ver boden had, om weer te ontvangen, dit was degeen, die op zulk een gemeen- zamen toon aan Doris had geschreven!, En toppunt van verschrikkingen dit was degeen, van wien Nancy had ge sproken als van den dokter op „Bleak Dames die gesteld zijn op een goed en degelijk toiletpoeder, maken gaarne ge bruik van Purolpoeder, dat aangenaam en [gezond voor de huid is. Dpos met donsje 45 ct. en evenals Purol ver krijgbaar bij Apoth. en Drogisten M2. De heer Boot wijst op de verfloos heid in de bewaarschool, terwijl de heer Geleijnse mededeelt, dat de vloer ver sleten is. Er is een groot gat in en de balken zijn weg. De voorz. antwoordt, dat B. en W. dit zullen noteeren voor 1931. De heer Geleijnse deelt mede, dat de fundeering van een pilaar van den toren bij den ingang aan 't rotten is. De voorzitter zegt, dat hij daaraan zijn aandacht zal wijden. Hierna sluiting. OUD-VOSMEER. Vergadering van den gemeenteraad gehouden op 24 Juni. Voor zitter de burgem. Aanwezig alle leden behalve de heer Van Gorsel. De heer Ver met merkt op, dat in de notulen de heer Anth. de Rijke Lz. genoemd wordt, dezen naam heeft hij als aanbeveling tot Regent van het Weezen Armbestuur in de vorige vergadering niet gehoord, waarom die naam niet in de notulen behoort voor te komen. De secretaris deelt mede dat hij zijn notulen opmaakt naar aanleiding van de behandelde stukken, waarin de ge wraakte naam wel voorkwam en van de besprekingen. Uit de toelichting blijkt, dat bij vergissing is verzuimd de naam in de vorige vergadering voor te lezen, zoo dat de heer Vermet terecht opmerkt den naam niet te hebben gehoord. De reke ning 1929 van de Gezondheidscommissie wordt goedgekeurd, mede de begrooting 1931 dier Commissie. In verband met den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin stellen B. en W. voor, voor elk school kind een kleine gravure aan te koopen, aangeboden door de uitgevers Blank- waardt en Schoonhoven, en voor het ge meentehuis een groote gravure. De heer Heijboer verklaart hier tegen te zijn. De heer Vermet is wel voor aankoop van een groote gravure. De uitreiking aan de schoolkinderen heeft z.i. niets te be- teekenen. De heer Daane zegt, dat hij gaarne de Overheid eert en zeker het Koninklijk Huis. De kosten kunnen be perkt worden door uitreiking te doen plaats hebben niet aan ieder kind maar per gezin; en stelt dit voor, omdat men tegen uitreiking per kind is. Dit voörstel in stemming gebracht wordt aangenomen, tegen de heer Vermet, terwijl met alge meene stemmen besloten wordt een groote gravure voor het gemeentehuis aan te koopen. Naar aanleiding van het besprokene in de vorige vergadering stellen B. en W. voor een gedeelte van het plansoentje voor de openbare lagere school te rooien en in te richten tot speelterrein, door middel van tegels. De heer Heijboer zegt het oog op gevaar ge had te hebben. Hij betreurt het dat het plansoentje weg moet, mar het mooie moet voor het nuttige wijken. Hij schrikt van de kosten en vraagt of het niet goed- kooper kan met tegels. De voorzitter wijst er op dat het met tegels zal ge beuren, noemt de kosten, welke volgens den heer Heijboer meevallen. De heer Daane zegt dat hij als wethouder voor het voorstel was, daarom is het misschien vreemd, dat hij nu het woord neemt. Dit vindt zijn oorzaak in het volgende feit: Toen het speelterrein van de R.K. school aan de orde kwam, waren er, die het onnoodig vonden. De putten konden verwijderd wor den, het terrein afwaterend gelegd en het was in orde. Waar moest het heen met de financiën? riep men. Het was be lasting en nog eens financiën. Nu geldt het de openbare lagere school „Onze Hall", waar zulke leelijke dingen werden bedreven! Wie was de vrouw, van wie hij sprak, als van een stervende patiënte? Was er een andere vrouw op „Bleak Hall", of was deze, - die haar naam moest tee kenen de arme gevangene in de „grauwe" kamer, die ten doode was ge doemd? Zondag zou zijn werk afgeloopen zijn, meende hij. En nu was het al Donder dag. Wat moest zij beginnen?... „O, had ik dien brièf toch maar ge lezen, éér kapitein Darrow ging", dacht zij. Ik moet onmiddellijk naar Bleak Hall gaan; ik moet Eric, of kapitein Darrow vinden, of hen beiden, en ik zal niets tegen Doris zeggen, tot ik terug ben; haar brief zal ik meenemen. Lang vóór dat de anderen in huis op waren, had Helen haar bescheiden bagage gepakt en deelde aan het ontbijt mee, dat zij dien dag weg ging. „Waarheen gaat dat, Helen?" vroeg Doris, schertsende. „Naar de stad, voor vader. Ik kan wel laat terug ^ijn. Zal jij dan een oogje op de tweelingen houden, Doris?" Het zusje beloofde het; maar geen haar op haar hoofd, die er aan dacht, zich aan haar belofte te houden; en de 'tweelingen stelden zich dan ook na tuurlijk, heel wat voor van zoo'n echt „vrijen" dag. (WortSM 99rpQlaH),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1