RADI0-PR08RAMMA. WOENSDAG 25 JUNI. HILVERSUM: 6.01 vooravondconcert; 6,30 koersen; 6,45 gramofoon; 7,15 lezing; 8,01 omroeporchest; 8,25 solistenconcert; 8,45 A.V.R.O. orchest; 9,15 solisten; 9,15 orchest; 10 persberichten; daarna voort zetting concert; 11 gramofoon. HUIZEN: 6 gramofoon; 7,15 lezing; 8 —11 uitzendavond; 10 persberichten. DONDERDAG 26 JUNI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12 middagmuziek; 2 orgelconcert; 3,15 gra mofoon; 4 ziekenuurtje; 5,30 Tsigahe ka pel; 6,30 koersen; 6,45 tooneelhalfuurtje; 7,15 gramofoon; 7,30 lezing; 8,01 gramo foon; 8,15 operette; na afloop nieuws; 11 gramofoon. HUIZEN: 8,15 N.C.R.V. morgenconcert; 10 dameskoortje; 10,30 ziekendienst11 chr. lectuur; 11,30 voor de landbouwers; 12,30 concert; 2 gramofoon; 2,45 fraaie handwerken; 4 ziekenuurtje; 5 gramo foon; 6 orgelconcert; 7 gramofo(on; 8 zang- en muziekuitvoering Parkkerk te A'dam-Zuid; 10,30 persberichten; 10,40—11 gramofoon. VRIJDAG 27 JUNI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12 A.V.R.O.-kwintet; 2,05 schooluitzending 2,45 gramofoon; 3 maak het zelf; 4,30 gramofoon; 5,30 vooravondcjoncert; 6,30 koersen; 7 opening radio-volksuniversi teit. HUIZEN: 10,30 N.C.R.V. ziekendienst; 11,30 godsdienstig halfuurtje K.R.O.; 12,15 gramofoon; 4 idem; 5 N.C.R.V. concert; 6,30 gramofoon; 7 lezing. heer Koopman, bestuurslid der Zierikzee- sche veiling, stelde in het licht, dat het veilingsgebouw aan het Sas, gelegen aan tram en vaarwater, hiervoor het aan gewezen punt is. Het veilingsbestuur is bereid, een sorteermachine aan te schaf fen en een loods te bouwen, mits de landbouwers toezegging doen hun uien of een gedeelte hiervan, over de veiling te zullen leveren. Bij een toezegging van 40,000 baal, zal het bestuur zorgen, met den aanvang van het uienseizoen gereed te zijn. Ook het veilen der uien, aldaar werd breedvoerig besproken. Bij ruimen aanvoer wordt gedacht eiken dag te veilen. Niet-leden betalen 1 o/o van het geveilde. Het lidmaatschap kost f 25 met f 25 wettelijke aansprakelijkheid. Bij goede deelname wordt gedacht in de toekomst ook hier een sorteermachine te plaatsen, dan kunnen de uien, na ge vuld te zijn, rechtstreeks van hieruit worden verzonden. Het resultaat der be sprekingen was dat pl.m. 1500 baal werd opgegeven. De vergadering, die druk was bezocht, nam in deze een afwachtende houding aan. De heer Koopman betreur de de geringe toezegging, daar het vei lingsbestuur, - het voorbereidend werk op deze wijze niet kan laten uitvoeren, tiij drong er ten sterkste op aan, aan te pakken daar men door het veilingsbe stuur te steunen zeer zeker kan verwach ten men voor de uien den hoogst rede lijken prijs zal kunnen bedingen. DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. In een te Goes gehouden vergadering van het Prov. comité van anti-revoluti- onnaire kiesvereenigingen in de provincie Zeeland onder voorzitterschap van mr. A. A. de Veer uit Middelburg, heeft oud-minister H. Colijn gesproken over „De crisis in den Landbouw". Deze be handelde hierbij speciaal de tariefspoli- tiek der verschillende staten, en de prijs daling. De geweldige inzinking van de prijzen op de wereldmarkt verklaarde de crisis in onzen landbouw, die krachtens den structuur van onzen bodem op den uit voer is aangewezen. Van die groote prijsdaling zag spr. de verklaring in den aanvoer van over- zeesche granen en in het niet verkoop en van het specifiek Nederlandsch product. Er is zoo een veel te groote graan- productie. Bovendien is er de onver- koopbaarheid van het product. Oorzaak kan zijn overproductie als verleden jaar bij de aardappelen. Hoofdoorzaak is echter 't beschermen van het eigen pro duct door verschillende landen. Daardoor is overproductie ontstaan. Daarop behandelde oud-minister Colijn hoe t ot verbetering te komen. i - OUD-MINISTER COLIJN. Bij de middelen tot verbetering onder scheidt sprdrie groepen. De eerste groep verwacht hier alle hulp uitsluitend van den Staat. De tweede groep wil van den Staat niets weten. De derde groep, waar toe spr. zichzelf rekent, oordeelt dat de boeren bovenal zichzelven moeten hel pen, al kan in bijzondere omstandighe den hulp van den Staat geboden zijn. Bij dit laatste rekent spr. met het feit, dat de landbouwende bevolking van an dere landen wel door de overheid wordt geholpen. Spr we" hierbij op het ge- wenschte van behoorlijk landbouwonder wijs, ruimere voorlichting over de bui- landsche afzetgebieden en betere voorlichting op landbouwgebied in het algemeen. Sneller vervoer van het pro duct en betere ontwatering is eveneens van belang. Spr. meende dat men in veel gevallen aan beschermende rechten niets heeft, noch verwacht hij iets van uitvoerpre- mies, of van een overgaan van onze handelspolitiek naar 'n onderhandelings tarief. We moeten zoeken naar een weg om ons te verzetten tegen de dumpingspoli- tiek van andere staten. Hier mag den Staat om hulp gevraagd, want hier is het geen natuurlijke vijand waartegen kan gestreden. Spr. acht recht streeksche Staatshulp geoorloofd tegen over enkele voor den landbouw onmisba re cultures, als de bietencultuur. Door een milde, zoo noodig rentelooze cre- dietverleening aan niet direct aan bederf onderhevige producten kan de Staat eveneens helpen. B.v. de aardappelmeel fabrieken zijn dan geholpen. Dan is er ook de verlaging van algemeene lasten als die van den vleeschaccijns en van de crisisopcenten op de grondbelasting. Spr. meent dat de toestand van 's lands schat kist dit momenteel wel gedoogt. Spr. is van oordeel, dat, hoewel er enkele maat regelen zijn die metterdaad verbetering kunnen brengen, men zich moet wachten om verbetering te verwachten van een serie Staatsmaatregelen. Hij verwacht hier meer van de eigen energie der boeren en stelt de vraag of terugkeer tot die soberheid die de plat telandsbevolking in het eind der vorige eeuw kenmerkte, geen aanbeveling ver dient? We behoeven aan de kracht der boerenbevolking nog niet te wanhopen. STEUN VOOR DEN LANDBOUW. Het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuin bouw- en zuivelbedrijf heeft een adres gezonden aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw, waarin er op wordt aangedrongen, dat de regee ring bij haar voorstellen inzake steun aan den landbouw het voorbehoud zal maken, dat een voorstel tot continuee ring van een of meer maatregelen van haar niet te verwachten is, indien blijkt, dat de loonen der landarbeiders gedu rende de periode, waarin de landbouw steun geniet, zijn verminderd. LUCHTVAART. DE „SOUTHERN CROSS" GESTART. De „Southern Cross" mei captain Kings- ford Smith en de Nederl. .piloot van Dijk is Dinsdagmorgen van het strand te Port Marnock in het graafschap Dublin op gestegen voor de vlucht over den Oceaan van Oost naar West. Bij den start in den vroegen ochtend, kort na het aanbreken van den dag, bestond vrij groote belangstelling. De „Southern Cross" vloog op betrek kelijk geringe hoogte en was spoedig uit het gezicht verdwenen. (Zie telegrammen). PROV. STATEN VAN ZEELAND. Vergadering van Dinsdag 24 Juni. Voorzitter de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Aanwezig 39 leden. Afwezig de heeren Boender, Kakebeeke en v. Waesberghe, alle met kennisgeving. De voorzitter opent de zitting in naam der Koningin en doet daarna voorlezing van het ambtsgebed. Vervolgens zegt hij de volgende woor den, die door alle leden staande worden aangehoord: Met leedwezen zult gij voor eenige maanden met mij hebben kennis geno men van het treurig bericht van het overlijden van den heer Ph. J. van Dix- hoorn, die van 1919 tot 1923 en daarna sedert December 1924 deel van Uwe ver gadering heeft uitgemaakt. Wijlen den heer van Dixhoorn was iemand, die in landbouwkringen een voor aanstaande plaats innam en die, in meer dere functies de landbouwbelangen heeft bevorderd. Ook in uw midden ijverde hij daarvoor, terwijl hij ook overigens meerdere malen op de bres stond, wan neer het de ontwikkeling van Zeeuwscn- Vlaanderen betrof. Ik denk hierbij o.m. aan de in uwe vorige zitting door hem ingediende motie, waarbij de wensche- lijkheid van een nauwere aansluiting van Zeeuwsch-Vlaanderen aan het overige deel van ons vaderland werd uitgespro ken en waarbij op goede middelen van communicatie over de Westerschelde werd aangedrongen. Ik houd er mij van overtuigd, dat zijne nagedachtenis door u alle in eere zal worden gehouden. Aan zijne weduwe heb ik een schrijven van rouwbeklag doen toekomen. De voorz. stelde dan aan de orde het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwe lid, den heer L. J. Geelhoedt. Na dat door de benoemde commissie tot toelating was geadviseerd en dien over eenkomstig was besloten, leidde de grif fier het nieuwe lid binnen. De heer Geelhoedt legde in handen van den voor zitter de voorgeschreven eed af en wenschte deze hem geluk en verzocht hem zijn plaatsje in te nemen. Een verzoek van B. en W. van Goes en de Kerkvoogdij der Nederl. Herv. Kerk aldaar om subsidie in de kosten van restauratie van den dakruiter het uurwerk en klokkenspel op de Groote of St.-Maria-Magdalenakerk; een van het Bureau voor kinderbescherming te Am sterdam en een schrijven van het be stuur der Ver. tot bevordering van het Lager Tuinbouwonderwijs op Zuid-Beve land om subsidie in de kosten van stich ting van een proeftuin, werden alle in handen van Gedep. Staten gesteld om bericht en raad. Het verzoek van B. en W. van Mid delburg om de wijziging in de drink waterleidingverordening niet aan te ne men1 een van de Centrale Nederlandsche Ambten&arsbond inzake de salarisrege- lifng en van B. en W. van Breskens in zake de tarieven van de Provinciale boot diensten werden naar de desbetreffende voorstellen overgebracht. Bij de mededeeling over de motie van den heer de Pauw inzake het kolen- laden te Hansweert, stelde de voorzitter na een opmerking van den heer de Paauw, dat hij de zaak nog wel eens wilde bespreken, voor, dit naar de afdee- lingen te verzenden; aldus geschiedde. Hetzelfde geschiedde met de mededee ling over de passagierstarieven op de Prov. Stoombootdiensten. Ook stelde de voorzitter dit voor in zake mededeelingen over de motie van wijlen den heer van Dixhoorn betreffen de de Rijksbijdrage in het tekort op de exploitatie van den Prov. Stoomboot- dienst op de Westerschelde. De subsidie-aanvragen van de Commis sie voor de hygiène van het kind; van de vereeniging tot verbetering van het rundvee en van die tot verbetering van het Schapenras, werden gevoegd bij het voorstel tot wijziging van verschillende besluiten der Staten tot het verleenen van subsidie's. Het verslag van den toe stand der Provincie over 1929, werd aan geboden. Tot lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Prov. wet (buitengewoon lid van Ged. Staten) werd herkozen de heer Wallien (c.h.) met 20 st., tegen 6 op den heer Kakebeeke (v.b.), 1 op de hee ren v. d. Wart (c.h.), Joziasse en Kodde (beide st.k. geref.), en 10 blanco. Alle voorstellen van Ged. Staten wer den naar de afdeelingen verwezen. Hier na had de trekking der afdeelingen plaats. De voorzitter stelde voor de eerstvol gende openbare vergadering te houden op Dinsdag 15 Juli des morgens te 10 uur. Hiermede vereenigden de leden zich en werd deze vergadering gesloten. VERSCHILLENDE BERICHTEN, ONWEER. De groote boerderij Bosch oord, te Nijeberkoop (Friesland), eige naar de heer J. Posthuma, is Zondag avond tengevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Zondagavond sloeg de bliksem in een hooiberg van de boerderij, in gebruik bij T. Kok, aan de Oude Wetering te Mastenbroek. Van iden hooiberg sloeg het vuur over op de boerderij, die met de bijgebouwen een prooi van de vlammen werd. Er kon niets worden gered. Te Langezwaag (Friesland) is tengevolge van het inslaan van den bliksem de boerderij van den heer H. de Jong afgebrand. Te Beek en Donk (N.-Br.) is de boerderij van den landbouwer Terijken tengevolge van het inslaan van den bliksem geheel afge brand. - Zondagavond is de bliksem geslagen in de boerderij van den heer L. van Dam aan den Noorddijk te Ur- sem (N.-H.) De boerderij is afgebrand. ONGELUK MET SCHIETMASKER. Toen de slager J. J. te Hellendoorn (O.) een koe wilde slachten, en daartoe gebruik maakte van zijn schietmasker, viel dit, doordat het dier een onverwachte wen ding met den kop maakte, op den grond. Het gevolg hiervan was, dat de kogel J. in de lendenen trof om door den linker schouder het lichaam weer te verlaten. De toestand van J. die naar het zieken huis werd overgebracht, is zeer ernstig. VECHTPARTIJ. Dinsdagmorgen heeft op een bouwwerk in de Crommertstraat bij de Witte de Withstraat te Amsterdam een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij gebruik is gemaakt van revolvers. Er was over een tariefkwestie een mee- ningsverschil ontstaan tusschen vier R.K. steenzetters, die aldaar werkzaam zijn en 100 communisten. Deze laatsten moeten de vier R.K. hebben aangevallen. De laat sten trokken zich terug, maar» stuitten op een schutting. Er moet ook met een vaarboom geslagen zijn. Door beide par tijen is verder gebruik gemaakt van de revolver. Een communist kreeg een schot in de borst en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De politie is toen einde lijk gekomen en heeft ingegrepen. DOOR ELEC. STROOM GEDOOD. Bij het verrichten van werkzaamheden in een lokaal van de school der Eerw. Broe ders aan de Vughtstraat te Roosendaal is de 31-jarige arbeider W. v. d. Broek, aldaar woonachtig, tengevolge van het gebruik maken van een looplamp, welke niet aan de eischen voldeed, door den electrischen stroom gedood. Hij laat een vrouw en 5 kinderen na. VERDRONKEN. Zaterdagavond gingen drie jongens van c.a. 17 jaar te Lith in de Maas zwemmen. Een man, die daar aan het visschen was, zag plotseling, dat de jongelui in levensgevaar verkeer den en schoot onmiddellijk te hulp. Het mocht hem gelukken een der drenkelin gen, H. Meyntjes te redden, doch de twee anderen verdwenen in de diepte. De twee verdronken knapen waren beiden de oudste zonen van groote gezinnen. Het 10-jarig zoontje van den heer G. te Middelharnis is bij het zwemmen in de haven verdronken. Het lijkje is opge haald. BRUTALE OVERVAL. Een brutale over val heeft te Amsterdam plaats gehad. Een 55-jarige kaslooper van de Kasver- eeniging, die een tasch bij zich had waar in zich een groote waarde bevond moest zijn bij een firma aan den Singel. Op een portaal is hij overvallen en door 'n ongeveer 31-jarigen man met een hard voorwerp, op het hoofd geslagen. De kaslooper schrok geweldig doch viel niet. De dader, die zag dat zijn aanslag mis lukt was, vluchtte. In de Kalverstraat werd de man, een werkeloos bankbediende, aangehoudenen aan de politie overgeleverd. TELEGRAMMEN. DE „SOUTHERN CROSS" IN AMERIKA. NEW-YORK. (V.D.) Het Marine Radio station in Massachusets ontving een ra diotelegram van Kingsford Smith te 4.45 uur Amerikaansche tijd (10.05 Amster- damsche tijd) luidende als volgt: Dichte nevels. Het compas functioneert niet. Weinig brandstof. Moeten waarschijnlijk in New Scotland op New Foundland lan den. Het schijnt dat Kingsford Smith ongeveer op de zelfde hoogte als destijds het Duitsche vliegtuig „Bremen" den koers is kwijt geraakt en uren lang heeft rond gevlogen. Dit bericht is een bevestiging van de diverse telegrammen, welke wij over het passeeren van Cape Race op verschillende tijdstippen ontvingen. Het schijnt dat het vliegtuig hier in den dich ten mist tevergeefs zijn positie heeft kun nen vaststellen. Een dezer telegrammen maakt melding van een peiling op Cape Race van 70 graden, terwijl tevoren reeds eenige malen gemeld werd, dat het vlieg tuig boven Cape Race was geweest. HARBOUR GRACE. (V.D.) De „Southern Cross" is hedenmorgen te 5.50 (Amerik. tijd), dat is 11.17 A'damsche tijd, alhier geland voor het innemen van 2000 L. benzine. (Harbour Grace is een Canadee- sche luchthaven, zoodat de sprong over de Oceaan is gelukt). Men verwacht, dat het vliegtuig nog hedenmiddag op Roose velt Field zal landen. De vorderingen van het vliegtuig worden in Amerika met spanning gevolgd. Deze spanning is ook het gevolg van het feit, dat gedurende het geheele verloop van de vlucht radio berichten van het vliegtuig werden ont vangen. Voor het eerst in de geschiedenis der luchtvaart is een vlucht over den Oceaan, van Europa naar Amerika, geheel per radio gevolgd. NEW-YORK. (V.D.) Het gemeentebe stuur van New-York treft alle voorberei dingen voor de ontvangst van de vliegers van de „Southern Cross". Van Rosevelt Field, waar de Southern Crpss zal lan den, zal Kingsford Smith met Van Dijk en hun metgezellen met een vliegtuig naar de haven van New-York worden ge bracht, vanwaar zij in optocht naar het stadhuis zullen worden gebracht. Ver schillende autoriteiten, onder wie gezan ten, komen heden uit Washington te New York aan, om bij de ontvangst tegen woordig te zijn. INGEZONDEN STUKKEN* Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur, Mag ik U om eenige plaatsruimte ver zoeken naar aanleiding van het stukje „Veer Zijpe" in uw nummer van 13 dezer? Inzender zegt „Men is er toch wel van overtuigd, dat genoemde maatschap pij met prijzenswaardige activiteit paraat is als er wat te verdienen valt". Maar natuurlijk is men dat, alleen dat woord prijzenswaardig kon uit de zin wegblijven. Is het zoo prijzenswaardig, dat, als iemand zaken doet, hij paraat is als er wat te verdienen is? Een zaken man is toch zeker bij gebrek daaraan geen knip voor z'n neus waard? Het eigenbelang (in dit geval het belang der aandeelhouders) eischt toch immers die paraatheid? Wat zou men zeggen van een directie, die, die paraatheid miste? Neen, wat ik wel prijzenswaard zou vinden is, als de R.T.M. ook zonder het vooruitzicht van veel geld verdienen, de hand aan den ploeg sloeg. Dat doet ze natuurlijk niet met het vooruitzicht van veel geld toegeven, dat zou al evenmin prijzenswaard zijn. Er bestaat echter aan Zijpe een zeer loonende particuliere veerdienst, dat zal ieder toch met me eens zijn. Deze dienst is voortgekomen uit particulier initiatief. Ze is zeer loonend ondanks de zeer ge brekkige hulpmiddelen, zoowel wat ma teriaal als landingsmogelijkheid betreft. Nu vraag ik me af: „Als particulieren zooiets tot stand konden brengen en zeer loonend exploiteeren, kon en kan een M.ij als de R.T.M. dat dan niet met haar uitstekende pontons enz". Men zal mis schien zeggen: Zoo'n groote boot kost zooveel. Goed, maar waarom dan niet met een kleinere b.v. één, die al was het maar één auto gelijk kon overzetten. Het autoverkeer is nu eenmaal niet zoo enorm. Men zou eens zien als men particulieren daar geheel vrij liet en steunde of er niets bruiksbaars tot stand zou komen. Over tien of twintig jaar zal dat mis schien toch wel het geval zijn, doch daar hebben we nu niet aan en aan iets beters kon altijd nog gewerkt worden als dat nu eenmaal tientallen jaren moet kosten. (Dat hebben we maar te accepteeren, we wonen in het land der Chineezen van Europa). Maar hoe 't mogelijk is, dat iemand zakenman zijnde en de gewone nood zakelijke paraatheid toonende bij de mo gelijkheid van geldverdienen, daarvoor nog een extra pluim op den hoed krijgt, neen daar kan ik niet bij. U, mijnheer de Redacteur, dank ik be leefd voor de verleende plaatsruimte. OUD-SCHOUWENAAR. BURGERLIJKE STANDEN, Over de maand Mei. KERKWERVE. Geboren: 3, Adriaan, z. van A. de Bil en A. M. Nuijens; 16, Sa^ muel, z. van K. de Jonge en K. Rfn- gelberg. Gehuwd: 21, A. Boot, 24 j. jm., en N. C. v. d. Wekken, 22 j. jd. Overleden: 19, Kaatje van de Linde, 76 j., wed. van H. de Vlieger. DREISCHOR. Geboren: 14, Pieternella, d. van Jan Bal en Adriaantje v. Oeveren. Gehuwd: 2, Jacobus Adriaan van der Linde, 30 j., j.m. en Elizabeth Fonteine, 23 j., j.d. Gehuwd: 16, Samuël Daniël Klaasse, 26 j. en Alberdina Pieternella van der Linde, 23 j.; 28, Hendrik Veis, 27 j., j.m. en Jacoba Vane, 31 j„ j.d. STAVENISSE. Geboren: 4, Elena Maat- je, d. v. Anth. Klip pel en Elizabeth Moerland; 19, Jozina Levina, d. v. Jo hannes M. Neele en Neeltje Overbeeke; 27, Theuntje, d. v. Adriaan Meiaart en Cornelia Riedijk; 29, Marinus Pieter, z. v. Adriaan J. Ketting en Johanna Potap- pel. Gehuwd: 22 Cornelis Dorst, j.m., 26 j. en Gabriëlina v. Haaften, j.d., 24 j.; Mari nus Boomsluiter, 41 j. (wed.n van M. C. van Dalen)' en Mina W. de Looff (van Wissekerke), j.d. 37 j. Overleden: 1, levenl. aangeg. kind van Marinus Mol en Dina Corn.a J. de Graaf. Tl|d vu hoogwatir an ran laigwitar. ovtr de maanden Juni en Juli. Hoogwater: Laagwater: D. 26 r.m. 2,12 n m 14,41 v.m. 7,41 n m 20,07 Y. 27 3,03 15 31 8,28 20,57 Z 28 3,53 16.18 9,10 21,47 Z. 29 4 45 17,04 9,57 22,89 M. 30 5,32 17 50 10 50 23,28 D. 1 6,22 18,38 11,49 VT. 2 7,14 19,29 0,22 12,48 Tjjd ran H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 Met het oog op den ingevoerden Zomer- tijd, gelieve men bij bovenstaande cijfers één uur bjj te tellen. MARKTBERICHTEN. BEURSOYERZICHT YAN 24 JUNI 5 N.W.S. 1918 f100, f500, f1000, 102£, 103^,102$; 5°/0N.WS. 1919, f 101, f 500, f 1000, 101, 101 »6, 102; 4£% N.W.S. 1916, f 100, f500, f 1000, 10012, 1014, 101 fis 4£ NWS. 1917, f 100, f500, f 1000,100)2, 101110112; NWS 1916, f 100, f 500, f 1000, 98J, 99 Ned. Handels-Maatschappij A 151£ Kon Petr. A. 384|H.Y.A. A. 489; Java Cultuur A. 338; Deli-Batayia A, 319£Senembah A. 340Amsterdam Rubber A 120; Nederl Scheepvaart- Unie A. 159; Kon. Nederl. Stoomb.- Maatich. A. 64 JPhilips GE B. y. A 349 Margarine-Unie C. 265; Ford A 267; Anac. 100J; Bethl. Steels C.v A 80J, AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. Marktoverzicht der vorige week, door Jac. Knoop, makelaar in aardappelen enz. Nassaukade 158, tel. 81431, Amsterdam. In de handel in nieuwe aardappelen zit geen schot. De verkoop blijft flauw. Slechts j.I. Zaterdag was de aanvoer van groote en kleine niet zoo groot, z;oo;- dat men hoogere prijzen kon maken met grootere vraag. Oude aardappelen 40 ct. per H.L. ROTTERDAM, 24 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 264 paarden, 29 veulens, 288 magere runderen, 680 vette runderen, 343 vette kalveren, 574 nuch tere kalveren, 51 schapen of lammeren, 20 biggen, 2 bokken of geiten, 7 over- loopers. Prijzen per 1/2 kilo: koeien 34—40, 48 51, 55—571/2 ct., ossen 43, 47—50, 52-55 ct., stieren 43, 45—47, 50—52 ct., kalve ren 45—471/2, 56—60, 65—69 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f 240—415, stieren f 135—520, paarden f 190—280, slachtpaarden f 160—210, hit ten f 9(0—180, veulens f 85—145, fok nuch tere kalveren f 16—25, slacht nuchtere kalveren f 10—15, kalfkoeien f 235—410, pinken f 120190, vaarzen f 170240, biggen f 20—24, per week f 2,50—2,75. Eieren Rotterdamsche veiling War- moezierstraatkippeneieren f 3,40—5,70, eendeneieren f 34,85 de 100 stuks. Aan voer 170,000 stuks. GOES, 24 Juni. Opgaaf van de Landb. commissie: boter 80 ct. per 1/2 k.g.; Eie ren f 3,90. Veiling V.P.Z. Aanvoer 2114 eieren, prijs f 4,20 de 109 stuks. Coöperatieve Veilimg Zierlksee. Veiling van 18 Juni. Groote veiling: kruisbessen f 3,80 per 100 k.g. Veiling van 20 Juni. Aardbeien 12—30; tuinboonen 4—5; dop erwten 5—10; postelein 4; princesseboo- nen 46; peulen 4—6; eerstelingen 6; per per k.g.; aardappels 30—50 per 100 k.g.; bloemkool f 0,30—3,50; kropsla f 1,10— 1,30, per 100 stuks; selderij f 1; rabar ber f 0,20; asperges f 7—20; wortels f 5; per 100 bos. Veiling van 21 Juni. Aardbeien 20—33; doperwten 8; per k.g. WEERBERICHT. Hoogste barom st. 762,7 te Zttrich, Laagste 746,2 Akureyri. Verwacht tot den avond van 26 Juni zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, half - of zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, later weer toe nemende kans op onweer, iets warmer. Fietsers licht op Van 25—26 Juni 9,54 a. 4,11 m. 26—&7 s 9,54 4,11

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2