pienstplïchtT ontmaskerd. purol ABONNEMENT: Woensdag 25 Juni 1930. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten '*rgo pet 3 m.andeu f 1,60, franco per post 1,80. Voor het buitenland per jur 10, Aïnonderlijke nummers 6 oent. Versohjjnt Mnd., Wnad. on Vrgd Tel. No. 32. - Postgiro 13T67T. Zierikzeesche Nieuwsbode r»n 13 regels 60 ets., rti 4 regels en daar boren 20 eta. per regel. Beolames 30 eta. p. regal. B§ eontraot belangrijke korting. Inzending op den dag ran uit gave vóór 10 ore. uiterlijk 10 uur op dtn dag v uitgaat Zij, dio zich van af heden op ons blad abonnasron, ontvangen da tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. Uitspraak inzake vrijstelllog. Do BURGEMEESTER van Zib&ikhb maakt bekend, dat b\j besluit van Zjjno Excellentie den Minister van Defensie d.d. 18 Juni 1930, Vile Afdeeling, no 392 V, aan MAAR TEN JOHANNES VAN EENIAE, gewoon dienstplichtige van de lichting 19^0, met ingang van 24 Jani 1930, voor één jaar vrij stelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwinnerschap. Omtrent het inbrengen van bezwaarschrif ten tegen deze uitspraak, wordt verwezen naar het aanplakbord aan het Stadhuis. ZiiKixzii, den 28 Mei 1930. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. ZIERIKZEE. Met het s.s. „Stad Zie rikzee" wordt Zondag 6 Juli a.s. een extra-reis ondernomen naar Antwerpen, waardoor een uitstekende gelegenheid wordt geboden de wereldtentoonstelling te bezoeken, over welke expositie reeds enkels interessante artikelen in ons blad zijn verschenen. De „Stad Zierikzee" ver trekt 's morgens 6 uur van Zierikzee en 's avonds 6 uur uit Antwerpen. Bijzon derheden omtrent deze reis worden na der per advertentie bekend gemaakt. Zooals uit een advertentie in dit nummer nader blijkt, rijdt Donderdag 3 Juli a.s. een goedkoope trein, 2e en 3e klasse, van de stations aan de lijn Vlis- singenRoosendaal naar Rotterdam en Den Haag en terug, met bezoek aan de Diergaarde te Rotterdam en den Dieren tuin in Den Haag. De trein vertrekt ,uit Goes 's morgens 6,32 en komt te Goes aan 10,20 's avonds. Reizigers, die zich van plaatskaarten voor de goedkoope treinen vo(orzien, kun nen desverkiezende een regenverzekering sluiten, mits deze gesloten wordt tege lijk met het nemen der plaatskaarten en de verschuldigde premie zijnde 10 o/o van den prijs der plaatskaarten wordt betaald (opwaarts afgerond op veelvou den van 5 cent.) Onder presidium van onzen burge meester had Dinsdagavond ten stadhuize alhier een geanimeerde vergadering plaats, waarbij verschillende dames en heeren zich gaarne bereid verklaarden gelden bij de burgerij in te zamelen voor de feesten, te organiseeren, ter gelegen heid van den 50en verjaardag van H.M. de Koningin. Aan het hoofd der lijsten, die binnen afzienbaren tijd zullen worden gepresenteerd, staat een pittig gedicht, waardoor mede zal getracht worden de koorden van de beurs open te halen. Zooals bekend, wordt 's Zaterdagsmid dags 30 Aug. en Woensdag 3 Sept. hier feest gevierd. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer, betreffende de Voetbalwed strijden op Zondag 29 dezer tusschen Zierikzee I en II en R.B.C. I en II uit Roosendaal, ter gelegenheid van de ope ning van het clubgebouw door den Eere- Voorzitter der V.V. „Zierikzee", den Burgemeester van Zierikzee. Door de bepalingen van den Kon. Ned. Voetbalbond genoodzaakt, is het Bestuur dezer vereeniging er in geslaagd, dank zij medewerking en offervaardigheid harer leden en donateurs, een, aan de ge» (Naar het Engelseb). 14 Gedurende de lunch werd er niet meer gesproken van mijn bezoek aan de verboden kamer en daarna werd. ik er aan herinnerd, dat Ethel mij noodig had. Verlicht begaf ik mij naar haar vertrek ken, belde, en wachte ongeduldig op Nina. Iemand in nonnenkleeding deed mij open en ik zag dadelijk dat Nina er niet was. Ethel zat op den grond van aller lei onzin te babbelen. Zij schonk geen aandacht aan mij en ik voelde mij weer geheel overgeleverd aan een doortrapt paa»* menschen, die zeker voor niets te rugdeinsden. Zuster Grace sprak bijna niet; ze zette .enkel een stoel voor mij neer en begon te breien. Ik ging mij nu afvragen of Nina eigenlijk heelemaal wel dat briefje geschreven had! Alle boeken en papieren waren weg; er hingen enkel nog een paar platen aan den wand. De toestand was dan al heel vyeinig rooskleurig; mijn eenigehoop was dèèrop gericht, dat ik zou zien uit te komen en kapitein Darrow op te zoeken. Het is waar, ik had nog één stelde elschen voldoende kleedgebouw te doen verrijzen, hetwelk, naar wij verne men tot een der beste uit Zeeland be hoort. We wekken sportliefhebbers op deze wedstrijden bij te wonen. ST.-PHILIPSLAND. Zaterdag 21 Juni Is de motor van de Coöp. Elec. M.ij alhier verkocht voor f 1900. Met ingang vait Maandag d.a.v. is het bedrijf daardoor stil komen te liggen. Tot de komst der P.Z.E.M, zullen de leden der C.E.M. dus weer hun olielampjes in moeten spannen. THOLEN. Een ernstig auto-ongeluK had Dinsdagmiddag plaats nabij de halte Vo- gelensang te Halsteren. De chauffeur S. Schot uit deze gemeente reed met vrij groote vaart, waarschijnlijk door het slippen met zijn auto over de tram rails tegen een aan den weg staanden boom aan. De auto werd totaal in elkaar gedrukt, terwijl S. ernstig verwond aan het gelaat in het café Vogelenzang werd binnen gedragen en na voorloopig te zijn verbonden door den heer W. uit Ierseke naar een dokter alhier werd vervoerd, welke de wonden op verschillende plaat sen moest hechten. Naar wij vernemen was de wagen niet verzekerd. BRUINISSE. Woensdagavond vergader de de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester Hage. De heeren de Koning en van den Berg waren met kennisgeving afwezig. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, die alle voor kennisgeving werden aangenomen, kwam in behandeling een schrijven van het gemeentebestuur van Oosterland, waarbij werd toegezonden de rekening van den Vleeschkeuringsdienst .over 1929 met het verzoek te willen besluiten het keurloon voor een rund met f 1,50 te verlagen en te brengen op f 6. B. en W. stellen den raad voor, niet tot verlaging daarvan te besluiten en wel, omdat naar hun meening de winst alleen ten goede zal komen aan de slagers en niet merk baar zal zijn in de vleeschprijzen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. De begrooting van de Gezondheidscommissie voor 1931 wordt goedgekeurd. Het aan deel voor Bruinisse bedraagt f 73,41. Naar aanleiding van de bekende circulaire van Ged. St. betreffende de wijziging van de jaarwedden van de burg., secr., ontv. en weth. wordt met algemeene stemmen be sloten Ged. St. te adviseeren, niet tot wijziging der salarissen over te gaan doch de bestaande toestand te handhaven. De discussie hierover werd ingeleid door den heer Wemmers, die had gedacht dat Ged. St. eer met voorstellen tot verlaging dan tot verhooging zouden komen, en voortgezet door de heeren wethouders, die beiden wezen op den crisistijd vooral in den landbouw, tengevolge waarvan het noodzakelijk is te trachten den belasting druk zooveel mogelijk te helpen verlich ten. De verordening op de heffing van kaai-, haven- en weggeld wordt opnieuw zonder wijzigingen vastgesteld. Tot onderwijzer aan de o.l. school wordt met algemeene stemmen benoemd de heer A. Heule, thans tijdelijk als zoodanig hier werkzaam. Vastgesteld worden de ver ordeningen betreffende de classificatie voor de gemeentefondsbelasting (3e kl.) en die voor de personeele belasting (8e klasse), terwijl op voorstel van B. en W. eenige wijzigingen in de begrooting voor 1929 worden aangebracht. Vaststelling vindt plaats van de som waarop het be stuur der Bijz. school aanspraak heeft krachtens art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over 1928. Tot leden der com missie voor het nazien van de gemeente- rekening worden benoemd de heeren de Waal, Elenbaas en de Koning. De voor zitter deelt mede dat de verkoop van de oude lantaarnpalen met de lantaarns heeft opgebracht een bedrag van f 77,30, terwijl in verband met de totstand ge komen waterleiding eenig brandweerma teriaal is besteld. Bij de rondvraag zegt troef uit te spelen: de slaappoeder die voor Nina bestemd was. Ik verwonderde er mij ook wel over dat ze mij vrij gelaten en gehouden hadden, tenzij misschien ook, dat ze juist bang waren mij nu weg te zenden, ter wijl ze zich toch immers volkomen te gen mij opgewassen voelden om mijn plan te verijdelen. Eindelijk was het tijd en zei ik tegen Nina's plaatsvervangster: „Nu ga ik zuster". Ten antwoord ging zij naar de tele foon en zei: „Miss Rowe gaat nu, sir". „Dus werd ik in al mijn bewegingen gadegeslagen; op de trap kwam ik dan ook al Mrs. Wilmot tegen. „We zijn verplicht, Miss Rowe, u te verzoeken uw wandelingen te bepalen tot hier binnen de muren van het goed, en niet er buiten. Die woorden werden zeer hoffelijk ge sproken, maar toch met iets gebiedends in den toon. Ik was dus een gevangene met een schijn van vrijheid, want in waarheid was ik gebonden aan handen en voeten. Ik kon niet spreken met Ethel, omdat de vrouw met den arendsblik ons steeds in het oog hield, dat wij toch niet an ders deden, dan spelen. Ik kon niet uit gaan, om kapitein Darrow op te zoeken. Ik kon zelfs niet schrijven, want ik was zeker, dat mijn brieven onderschept zouden worden; en ik kon niet zelve naar de post gaan, omdat ik dan vast wist. de heer van Vessem, dat het wenschelijk zou zijn ook op Zijpe vuilnis te doen ophalen. Besloten wordt deze zaak in B. en W. te onderzoeken. De heer van Vessem vestigt er de aandacht op, dat de boomen op de oude begraafplaats allen aangetast zijn door de iepenziekte en het noodzakelijk is deze te rooien. Besloten wordt hiermede te wachten tot a.s. winter. Ook zal a.s. winter de aan dacht worden gevestigd op de boomen in de Schoolstraat, die ook noode dienen te worden gesnoeid, zegt de heer de Waal. De heer Padmos zegt dat indertijd is gesproken over het aanbrengen van een waterkraan op de haven ten gerieve der schippers. Spr. vraagt of hieraan wellicht uitvoering kan worden ge geven? De voorzitter antwoordt dat deze zaak juist is besproken met den Direc teur der Waterleiding in verband met het aanbrengen van een buisleiding naar de woning van A. Hoek en die van de opgerichte motorherstelplaats. De heer de Waal vestigt er de aandacht van B. en W. op, dat het zeer noodzakelijk is, een paar urinoirs, die thans op een min der geschikte plaats staan, op te ruimen en te verplaatsen. Na eenige bespreking wordt besloten die, staande in het school- slop, te verplaatsen op het eind van de Schoolstraat bij J. de Waal en die staande bij de bakkerij van A. van den Berge te verplaatsen naar het Vateplein. Daarna wordt de vergadering gesloten. ST.-MAARTENSDIJK. In de Dinsdag 17 Juni 1.1. gehouden raadsvergadering wa ren alle leden tegenwoordig. Ingekomen was een schrijven houdende de herbe noeming van den burgemeester. De heer Quakkelaar constateert weinig animo tot feliciteeren. De verhouding is niet zooals die moet zijn. Met hem als eerste wet houder wordt ook niet voldoende reke ning gehouden. De burgemeester ging eed afleggen op paardenmarkt, zonder kennis aan hem te geven. Hij zond hiervan een telegram aan den Commissaris der Kon. De burgemeester zei den veldwachter op dracht te hebben gegeven en liet thuis komende, Bijl een verklaring teekenen. Deze zaak is niet in orde. De heerVroeg- op feleciteert den burgemeester met zijn herbenoeming en hoopt op een goede verstandhouding tusschen wethouders en leden van den Raad. Anders komt alles ten nadeele van de gemeente. De heer Koopmar. onderstreept deze woorden. Waarom gaat de burgemeester zonder groeten voorbij? De heer Geluk felici teert den burgemeester, ook gevolgd door den heer Priem. De voorzitter weet van een minder goede verstandhouding niet af. In verband met een ingekomen ver zoek wordt de huishuur voor de weduwe van Splunter gebracht op f 80 per jaar, ingaande voor het thans aangevangen huurjaar. De opbrengst der inkomstenbe lasting raamt de inspecteur voor 1930-'31 op f 20,000. M. v. d. Reest verzoekt ver goeding ingevolge art. 13 der L.O.-wet, welk verzoek ter onderzoek wordt aan gehouden. Voor bestrijding der iepenziek te wordt geen subsidie verleend. In ver band met een circulaire van Heeren Ged. Staten betreffende jaarweddeherziening voor B. en W. wordt met algemeene st. besloten te d.oen berichten dat men de tijdsomstandigheden niet geschikt acht voor jaarweddeverhooging. J. M. Scher- penisse wordt f 25 vergoeding per jaar toegekend voor zijn zoontje die per fiets de school bezoekt. Eenige personen wordt ontheffing c.q., vrijstelling verleend van het betalen van schoolgeld in verband met verminderde aanslag in de inkom stenbelasting. Met 4—2 stemmen (dhr. Priem blijft buiten stemming) wordt dat dit mijn ontslag tengevolge zou heb ben. Een hoop had ik nog: dat Eric als hij niets hoorde, in persoon zou komen. Die gedachte schonk mij althans nog eenigen moed. HOOFDSTUK VII. Het was weer het gezellige thee-uurtje in de kinderkamer bij de Rowes. Het roodachtig licht van de ondergaande zon deed duidelijk uitkomen een brief die op tafel lag en waar in duidelijke hand op geschreven stond: „Privaat". Miss DORIS ROWE, The Homestead, Rillington. Toen de tweelingen weg waren, zei Helen: „Daar is een brief voor jou, Doris". „O!" zei het zusje verrast en stak den brief bij zich met een zoo vast besloten air, dat Helen heel goed wist, hoe het niets zou geven, of zij er haar naar verder naar vroeg! Dien Zaterdagavond, al wat later toen Helen nog aan eenig verstelwerk zat, werd er hard aan de voordeur gebeld; en nólg eens. Het meisje was zeker een beetje lang blijven praten met bood- schappen-doen, dus moest Helen zelf opendoen. Bij het licht van de hall zag zij een heer, in groote jas gehuld. „Is u Miss Rowe?" vroeg hij, eer zij nog Iets zeggen kon. besloten niet terug te komen op het in de vorige vergadering genomen besluit inzake het in pacht geven van het land van Nelisse aan J. Moerland. De heer 'Z. van de Velde wordt de vaargeul, zoo ver aan deze gemeentel behoorende, evenals vroeger aan zijn vader verhuurd voor f 10 per jaar. Een adres van Ds. Hage betreffende gewaande familiekren- king wordt als niet juist ter zijde ge legd. Dhr. A. van Nieuwenhuijze wordt op de meest eervolle wijze ontslag ver leend als ontvanger van het W. A. Arm bestuur en in diens plaats met ingang van 1 Juli benoemd de heer M. Zee dijk. Hierna sluiting. POORTVLIET. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 17 Juni. Tegenwoordig alle leden. Meegedeeld wordt, dat de bijdrage in de kosten van de R.H.B.S. te Bergen-op- Zoom voor 1929 is bepaald op f773,86. Uit het rapport van de Gezondheids commissie kan meegedeeld worden, dat de openbare school een gunstigen indruk maakt, dat de banken, hoewel goed, die nen vervangen te worden door een nieuw en beter model; dat het wenschelijk is, om ongelukken te voorkomen, een bouw vallige schuur in de Rozemarijnstraat te sloopen of te verbouwen; dat zich voor de woningen A 36 tot en met A 39 en naast woning A 45 een vuile sloot bevindt en dat voor een betere afsluiting van de gemeentelijke vuilnisbelt dient gezorgd te worden. Besloten wordt te trachten aan de bezwaren te gemoet te komen. Het jaarverslag, de winst- en verlies rekening over 1929 en de begrooting 1930 van de Waterleidingmaatschappij Tholen, alsmede het verslag over den toestand der gemeente in 1929, zullen bij de leden circuleeren. Uit de rekening en verantwoording van den curator van een armlastige krank zinnige vrouw, verpleegd te Delft voor rekening van de gemeente, blijkt, dat het bezit bedraagt f1407,026; na aftrek van onkosten voor de begrafenis, voor den notaris, beslag enz. blijft er over f1286,976 welk bedrag na vermindering met het aandeel van de provincie in de gemeente kas wordt gestort. Op het verzoek van 't Centraal archief en Inlichtingenbureau, in zake Maatschappelijk Hulpbetoon, om toe te treden als lid, tegen een contribu tie van f5, wordt afwijzend beschikt. Het verzoek v an het Comité ter bestudeering en bestrijding der iepenziekte om een bijdrage, berekend naar f 25 per 10000 inwoners, wordt niet ingewilligd. Het hoofd der openbare school bericht, dat zijn ingeleverd 6583 nesten van den bastaard-satijnvlinder, waarvoor is ont vangen f 3,29; aan de bijzondere school zijn ontvangen 2400 nesten; daarvoor is uitgekeerd f 1,19. Er wordt besloten de som dier bedragen aan te vullen tot f 15 en het aanvullend bedrag over de beide scholen te verdeelen in verhouding van de ingeleverde nesten. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. St. zal er in de bouwverordening een artikel worden opgenomen, waarbij het aanbrengen van een brievenbus bij nieuw-bouw wordt ver plichtend gesteld. Het verzoek van J. Elenbaas c.s., om in aanmerking te komen voor levering van verlichtingsar tikelen, ingediend 10 Maart, wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoe ning. Tusschen den voorzitter en den heer Carels ontspint zich een discussie over het te laat ter tafel brengen van het request. Aan den heer A. J. Platteeuw wordt eervol ontslag verleend als secre taris van de commissie tot wering van schoolverzuim. De rekening en verant woording van de gezondheidscommissie over 1929 wordt goedgekeurd; ontvangster* t 1474,77, uitgaven f 1115,71. Eveneens de begrooting 1930 van hetzelfde lichaam; ontvangsten en uitgaven f 1362,50. Het aandeel der gemeente ls bepaald op t 66,07. Naar aanleiding van de circulaire „Die ben ik", antwoordde Helen. „Mag ik binnenkomen? Wees maar niet ontsteld! Ik ben een vriend. Ik wilde u spreken over uw zuster". „Uw zuster op „Bleak Hall"; ik ken niet haar voornaam". „Komt u binnen en vertelt u mij eens gauw: is er iets niet in orde met Nan cy?" „Niets naar ik hoop. Maar mag ik mij voorstellen?.... Mijn naam is Robert Dar row". „Robert Darrow?... Ik ken den naam, maar, als u mij even tien minuten geeft, dan zal ik dokter Leeson halen. Nancy is met hem verloofd en hij moet weten, waarover u spreken komt". Haastig een cape omslaand, liep zij het laantje af, dat naar het huis van den jongen dokter leidde. In eens liep zij door, naar zijn studeerkamer en riep ademloos: „O, Eric! Ga, als-je-blieft mee! Er is een heer gekomen, o.m over Nancy te spreken. Darrow heet hij". „O!" riec Eric Leeson en sprong op. „Zeg Helen, dat is degene, dien Nancy ging opzoeken, op dien dag, dat zij la ter het telegram ontving. Wanneer heb je het laatst van Nancy gehoord?" „Ik heb niet meer van haar gehoord^ sinds zij terug is gegaan. Daarom juist zit ik zoo in spanning". „U brengt zeker tijding van Nan?" vroeg Eric, nadat de eerste begroeting voorbij was. „Was dit maar zoo!" antwoordde ka- van Ged. St., bevattende de concept-wij ziging van de jaarwedden van burge meesters, secretarissen, wethouders en ontvangers, wordt, met algemeene stem men, besloten te melden, dat de be staande regeling voldoende wordt geacht. Daarna blijft de vergadering nog eenigen tijd in geheime zitting bijeen. Doorzitten Zonnebrand POST EN TELEDRAPHIE. INVOERING VAN NACHTPOSTTREINEN Tusschen de Ned. Spoorwegen en de Posterijen is overeenstemming verkregen betreffende de invoering van nachtpost treinen. De avondcorrespondentie uit Am sterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage naar de voornaamste provinciale plaatsen zal voortaan reeds den volgenden dag in de eerste bestelling kunnen worden bezorgd. Omgekeerd is hetzelfde het geval. Men behoeft slechts zorg te dragen tijdig vóór het vertrek van dé nachtverbinding te posten. Voorts zullen geleidelijk en naar behoefte aftakkingen naar andere plaatsen, b.v. door autovervoer, kunnen geschieden. Er wordt gestreefd naar een bevredigende oplossing om ook Zeeland op het nachtnet te verbinden. Het olan zal, met voorbehoud van noodig blijken de wijzigingen, met ingang van den ko menden winterdienst worden ingevoerd. SBCflT2ÏKËNë Ter buitengewone openbare terechtzit ting der Arr.-Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Burgerlijke- en Handelsza ken, van Maandag 23 Juni is beëedigd als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Zierikzee de heer Mr. C. J. B. du Croo, advocaat en procureur te Zie rikzee, als zoodanig benoemd bij K.B. van 10 Juni 1930, No. 53. DE MOORD TE BENNEKOM. De Arnhemsche rechtbank deed Dins dag uitspraak in de zaak tegen Jan Hoek, beschuldigd van moord op mej. Tine Koperberg bij Bennekom gepleegd. De rechtbank veroordeelde Hoek tot le venslange gev.str., overwegende dat het in het belang der maatschappij is, dat hem de hoogste straf wordt opgelegd. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BROUWERSHAVEN. Kerkvoogden dee- len met groote erkentelijkheid mede, dat in d-». godsdienstoefening op 15 dezer eei. gift verd gecollecteerd van f 30 (Gal. 6 10). ONDERWIJS. Aan de Chr, Kweekschool te Middel burg is o.a. geslaagd voor de akte L.O. de heer M. L. Lindhout te Tholen. LANDBOUW EN VEETEELT. OOSTERLAND. De Landb.vereeniging „D.E.S." met de tuinbouwvereen. „Oos terland en Omstreken" alhier, hielden Vrijdagavond in café Broodman een ge combineerde vergadering, ter bespreking van het klaarmaken en afleveren der uien in het komende seizoen. Daar de uien onder de landbouwuit- voerwet zijn gebracht, moeten alle uien, om voor uitvoer in aanmerking te ko men, uniform worden klaar gemaakt en van een rijksmerk zijn voorzien. Ir. C. Koopman van Zierikzee was hierbij te genwoordig, om de nieuwe aflevering der uien te behandeen. Het sorteeren der uien zal, om aan de rijkscontrole te vol doen, machinaal moeten geschieden. De pitein Darrow. „Ik ben juist hier ge komen, om wat te hooren. Uw zuster, zei hij, zich het meest tot Helen wen dend, „zou vanmorgen vroeg bij mij ge komen zijn, om mij weer nieuwe bij zonderheden te vertellen, die zij ver nomen mocht hebben; maar ofschoon ik jsteeds weer op haar wachtte, is zij niet verschenen". „Ze is zeker met geweld weerhouden". „Waarschijnlijk wel", moest de kapitein toegeven. „Zij heeft u zeker meegedeeld dat ik een neef ben van Lady Wrays- ford, ofschoon heel wat jaren jonger. Zij was mijn beschermengel, toen ik nog een jong tweede-luitenant was. Moeilijk heden in het buitenland hebben mij voor mijn tijd vergrijsd; daarbij kwam toen nog het groote verdriet over het verlies van mijn nicht!.... En nu hoor ik van Miss Nancy, dat zij nog in leven is, dat zij gevangen gehouden wordt door haar bruut van een echtgenoot, en door zijn medeplichtige, Mrs. Wilmot, een sluwe, listige vrouw, die er steeds op uit is geweest, het fortuin en ook den naam van Lady Wraysford te bezitten. Uw zuster heeft moed, Miss Rowè, maar ik vrees, dat zij nu toch ook gevangen ge houden wordt; anders zou zij immers wel haar woord gehouden hebben. Wan neer heeft u het laatst van haar ge hoord?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1