Zierikzeesche ffe Nieuwsbode PUROL Transpireerende Maandag 23 Juni 1930. zierikzeesche courant. i;i%J{&"aX5uJï5&. Inzending Advertentiën Schouwen-Duiveland ingescbskeld ABONNEMENT: Prfji per 3 naaadea f 1,50, fr.noo per poat 1,80. Teer hei buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nammera 5 eent. Vereohgnt Mnd., Woed. en Yrgd Tel. No. 32. - Poitgiro 18T6TT. ADVERTENTIEN ran 13 regels 80 ets., Tan 4 regela en daarboven 20 ota. per regel. Beelames 30 ets. p. regel. Bjj oontraot belangrijke kortiag. Inzending op den dag Tan uit gave vóór 10 ore. uiterlijk 10 uur op du dag uitgaaf ZIJ, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen da tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. Collicta voor het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van dan Qewapenden Dienst in de Nederlanden. (Fondt voor Oud-Militairen). BURGEM. en WETH. van Zierikzee maken bekend dat de gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den Ge- wapenden Dienst in de Nederlanden (Fonds voor Oud-Militairen), in cLze gemeente, aan de huizen der ingezetenen, zal gehouden worden op Woensdag 25 Juni a.s., aan te vangen 12 uur des middags. Zg noodigen de ingezetenen uit die vader- landsche instelling, welke aan de algemeene hulp bjj voortduring dringend behoefte heeft ook thans wederom krachtdadig te onder steunen, ten einde in de steeds stijgende uitkeeringen door het Fonds aan de deel- gerechtigden te kunnen voorzien. Zierikzee, den 19 Juni 1930. Burgem. en Weth. voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS Secretaris. Uit Stad en Provincie. Z1ERIKZEE. Zaterdagavond had de jaarlijksche algemeene vergadering van de Coöp. „De Dageraad" alhier plaats. Uit het verslag van den bedrijfsleider bleek, dat alle afdeelingen weer sterk waren gegroeid, waardoor de winst bijna f 2000 hooger was dan vorig jaar. Het dividend werd wederom bepaald op 7 °/o voor leden en 5 o/o voor niet-leden over het verbruik aan kruidenierswaren in 1929, Daarna volgde de gratis verlo ting en de rondvraag. Aan J. Morijn, die vorige week 50 jaar werkzaam was bij de firma Gebr. de Vos alhier, is bij K.B. de eere-medaille, in brons, behoorende bij de Oranje-Nassau- orde, verleend. Ook hier heeft zich een comité ge vormd, ten einde actie te voeren tegen de verdeeling van den zendtijd. Het bestuur wordt gevormd door de heeren: I. de Broekert, R. Gerritsen, P. Kooyman en J. J. v. d. Ven, terwijl verder zitting in het comité hebben de heeren: J. J. Cock, H. E. Beelaerts van Emmic- hoven, E. J. Gelderman, C. de Looze, C. v. d. Vliet A.Cz., G. v. d. Vliet en A. v. d. Weijde. SEROOSKERKE. In de Vrijdag gehou- houden vergadering van den raad dezer gemeente is tot tijdelijk wethouder be noemd dhr. P. A. Legemaate. HAAMSTEDE. Donderdagnacht brak door onbekende oorzaak brand uit in een schuurtje achter de gebouwen in de Zuidstraat; een belendend schuurtje ging eveneens in vlammen op. Door het spoedig en krachtig optreden der brand weer bleven de woonhuizen gespaard. RENESSE. De landdag op 18 Juni alhier gehouden is een succes voor de Kiesvereenlging ter plaatse geworden. Een 200-tal bezoekers kwam de ruime, met geboomte omsloten weide, die wel willend ter beschikking was gesteld door den heer A. J. Padmos en waarop spreek gestoelte en zitplaatsen waren ingericht, bevolken. De heer W. J. van Schelven, op verzoek van de organiseerende kies- vereeniging Renesse-Noordwelle, fungeer de als leider, opende het samenzijn met gebed, waarna hij liet zingen gez. 284 1. Na vervolgens in hartelijke bewoordin- FEUILLETON. Sei gegrüsstihr sonnigen Weidenl Het groene eiland aan de Ooster- schelde is sedert kort ingeschakeld in de rij der modern toegeruste vacantie- oorden. Jarenlang heeft het gesluimerd aan den oever van den Scheldestroom in de eenzaamheid van zijn isolement. Dor pen verdwenen in den grimmigen greep van den breeden riviermond, zoodat de Plompetoren daar nog staat als een een zame wachter bij het graf van 't ver zonken Koudekerke en Zierikzee zag zijn voorspoed tanen, nadat een Keldermans den Sint Lievens Monstertoren had ont worpen als een monument der eeuwen, maar het eiland bleef onbewogen voor den polsslag van den modernen tijd. Het lag daar als een reusachtig groen tapijt tusschen duinen en dijken en er waren geslachten, die wel geloofden, dat er aan den overkant der Schelde ook men- schen woonden, maar aan hun eiland ge noeg hadden. Daar lagen de groote hof steden van Serooskerke, Noordgouwe en Sirjansland en nog zoovele andere, waar met nimmer rustende hand de spade in den vruchtbaren akker werd gestoken, daar verstierf Brouwershaven, waar Va Stukgehopen voelen, verzacht en geneest men met Doo» 30-60. Tube 80 ct. Bi) Apoth. en Drogisten gen hulde te hebben gebracht aan de jonge Kiesver. Renesse—Noordwelle, be sprak de heer van Schelven uitvoerig de taak eener kiesvereeniging, er op wij zende dat het bij alle besluiten moet gaan vóór alles om het beginsel. Daarop ving spreker zijn rede aan, waarvoor hij als onderwerp gekozen had: Vóór alles: het beginsel. Duidelijk behandelde hij het beginselprogram der Unie en bracht spr. de beginselen naar voren, er den nadruk op leggend, dat die voor de Christelijk- Historischen van groote beteekenis zijn, ter bevestiging van de Christelijke grond slagen van ons volksleven. Het Kamerlid, de heer H. W. Tilanus, sprekend over „Beginsel - Partij - Be lang", trad als tweede spreker op. Spr. gaf een inzicht in de beteekenis van ver schillende geestelijke stroomingen op staatkundig gebied. Daarbij legde spre ker den nadruk op de beginselkeuze, die door ieder medelevend burger moet worden gedaan. Vervolgens besprak hij de partij-indeeling in verband met ver schillende belangen van ons volk. Na het zingen van het Wilhelmus werd gepau zeerd. Als derde spreker trad op ds. P. van der Staaij met als onderwerp: „Het ontwakend geestesleven in onzen tijd". De spreker teekende het liberalisme met zijn cultuur, humanisme en opvatting 'van: godsdienst is privaatzaak; welk liberalis me men in alle landen ziet ten onder gaan of verschuiven in de richting van de S.D.A.P. Hiertegenover plaatse spreker het evangelie, dat ook in het staatkundig en sociale leven van zoo ingrijpende be teekenis is, zoowel op godsdienstig als politiek terrein, voor jong en oud. Na het zingen van ps. 68 10 trad als laatste spreker op, het Statenlid de heer J. J. Wallien die aan de hand van ver schillende cijfers wees op de steeds groo- tere belangstelling in Zeeland voor het C.-H. beginsel, blijkend o.a. uit de ver kregen resultaten bij den stembusstrijd 1918, 1922, 1925 en 1929. Dit geeft aan leiding tot groote dankbaarheid, noopt ook tot meerder verantwoordelijkheids gevoel met het oog op degenen, die van andere partijen tot de Chr. Hist, zijn overgekomen, aldus de heer Wallien, die tot onderwerp had gekozen: „Consolida tie". Na het zingen van het „Avondlied" werd dezen geslaagden landdag, met dankzegging gesloten. ELLEMEET. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 17 Juni. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Goedgekeurd werden de rekening over '29 en de begrooting '31 van de Gezondheidscommissie. De pensioengrond slag van den veldwachter werd vastge steld. Op het verzoek om een bijdrage tot bestrijding van de iepenziekte, werd afwijzend beschikt, terwijl besloten werd om aan het verzoek van Ged. Staten, om brievenbussen aan de woningen ver plichtend te stellen, te voldoen bij ge legenheid van andere wijzigingen in de bouwverordening. Vastgesteld werd de lijst van de hondenbelasting over '30 en gewijzigd de begrooting '29 voor de kos ten aan de ambachtsschool te Zierikzee en de bijzondere school te Kerkwerve. Men ging niet accoord met de voor stellen van Ged. Staten omtrent de jaar wedden van burgemeester, secretaris, ont vanger en wethouders. De verordening tot plaatsing van de gemeente in de derde klas van de gemeentefondsbelas ting en in de achtste klas voor de per- soneele belasting werd vastgesteld. Bij de rondvraag kon het voorstel van dhr. P. Gast, om de garantiestelling voor elec- der Cats het levenslicht aanschouwde en men behielp er zich met petroleumlicht en regenbakken en een bescheiden veer tusschen Zijpe en Anna Jacoba en nie mand snakte naar de uitvindingen van den modernen tijd. De vogels vonden bij duizenden eene broedplaats op de schor ren achter de dijken en het onvolprezen duinlandschap van W.-Schouwen, Haam stede en Renesse moest nog ontdekt wor den, omdat men geen behoefte gevoelde aan eene propaganda makende vereeni- ging voor vreemdelingenverkeer. Maar ook een afgelegen eiland wordt ten slotte ontdekt en de stoere Zeeuwen wilden niet langer berusten in de eenzaamheid hunner afzondering. Men verlangde elec- trisch licht, waterleiding, luchtverkeer, omdat vooruitziende mannen met eene oneindige hoeveelheid optimisme den lof verkondigden van de wonderen der mo derne techniek. En men wilde ook niet langer berusten in een derde-rangs veer bij Zijpe en toen vonden de heeren in den Haag eene staatscommissie uit, die vele interprovinciale verbindingen in stu die nam en nog weet niemand, wanneer men uitgestudeerd is, maar de eiland bewoners hebben geduld geleerd in de leerschool der spade en men heeft ge- grondt hoop voor eene welwillende stem ming in de Residentie. Toch is in den iaatsten tijd al veel tot stand gebracht, dat tot groote dank baarheid stemt. De Zeeuwsche Provin- triciteit voor rekening van de gemeente te nemen, geen instemming bij de overige leden vinden. Daarna sluiting. DREISCHOR. In de Woensdag gehou den vergadering van den gemeenteraad, Waren met den voorzitter alle leden tegenwoordig. Na opening geschiedt voor lezing der notulen van de vergadering d.d. 12 Maart j.l. bij welke de pers niet tegenwoordig was. Uit de notulen blijkt dat toen o.m. het heffingspercentage van de R.I.B. werd vastgesteld op 2Va en dat de raad met 3 tegen 2 stemmen (die van de heeren de Waal en W. v. d. Linde) besloot de rekening van den smid van Dongen over 1928 niet te voldoen en hierover in rechten te treden. Deze notulen worden onveranderd goedge keurd. De voorzitter doet hierna voor lezing van een brief van een advocaat uit Rotterdam, waarin deze de gemeente verzoekt de rekening van van Dongen alsnog te betalen en waarin hij ver klaart, dat door zij# cliënt alles billijk berekend is, terwijl deze de deskundig heid van de commissie van onderzoek ontkent. Bij niet voldoening zal de ge meente 21 Juli a.s. gedagvaard worden. B. en W. stellen voor om Ged. Staten te verzoeken de gemeente te machtigen zich in rechten te verdedigen. Alzoo wordt met 5—2 st. (de heeren de Waal en W. v. d. Linde) besloten. Van de zang- vereeniging „Streven naar Beter" is een verzoek ingekomen om subsidie uit de gemeentekas. Reden van dit verzoek is de sterke achteruitgang van het leden tal. Na ampele discussie wordt besloten eerst eens inzage te vragen van de re kening, waarna B. en W. in de vol gende vergadering met een voorstel kunnen komen. De vergadering wordt dan een oogenblik geschorst voor eeil kleine plechtigheid. In Januari j.l. was het n.l. 30 jaar geleden dat de gemeente veldwachter, de heer M. v. d. Velde in functie trad. van welke tijd hij 23 jaar in deze gemeente werkzaam was. De Algemeene Nederlandsche Politiebond had hem hiervoor een onderscheiding toege kend en den burgemeester verzocht deze aan den jubilaris uit te reiken, doch door de ziekte van den burgem. kon deze uit reiking niet eerder plaats hebben. De burg. verklaarde het zeer op prijs te stellen dat de Bond hem hiervoor had aange zocht en aan zijn hartelijken gelukwensch paarde hij den wensch dat het dhr. v. d. Velde gegeven moge zijn, zijn plicht gedurende de jaren die, hem nog schei den van zijn pensioensgerechtigde leef tijd in goede gezondheid en op dezelfde wijze als voorheen in deze gemeente te vervullen. Weth. Doeleman sluit zich namens den raad bij deze woorden aan, waarna dhr. v. d. Velde dank zegt voor het gesprokene. Na heropening van de vergadering deelt de voorzitter mede, dat de bestrating van den Boogerdweg enz. is opgedragen aan den Iaagsten der 6 inschrijvers, den heer W. Wandel te Nieuwerkerk, voor de somma van f5525. De rekening van den keuringsdienst voor vee en vleesch over 1929 wijst aan in ontv. f 3000 en in uitg. f 2847,63, alzoo een goed slot van f 152,37. De bijdrage van deze gemeente is f 220,25. De re kening wordt goedgekeurd en de raad gaat aceoord met het voorstel van B. en W. van Oosterland om het keurloon van een rund met f 1,50 te verminde ren en alzoo op f 6 te brengen. Thans Komt ter tafel een verzoek van de afd. Schouwen-Duiveland van den Zeeuwschen Provincialen Brandweerbond om toe te treden tot dezen bond, hetgeen insluit toetreding tot de Kon. Nederl. Brand weervereniging. In een vorige verga dering was besloten niet toe te treden, maar de voorzitter zegt van meening veranderd te zijn, vooral met het oog op aan te schaffen brandbluschmateriaal, terwijl de contributie zeker geen be zwaar kan zijn. Na eenige discussie wordt met 6—1 st. (de heer de Waal) besloten ciale Electriciteits-Mpij. heeft het geheele eiland door een net van kabels boven en onder den grond aan electrische energie geholpen en in de maand Mei j.l. werd ook Zierikzee als laatste schakel in deze keten van electrisch verlichte gemeenten opgenomen. De Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. Quarles van Ufford, kwam er voor over naar de verjongde stad om aan de plechtigheid der ope ning luister bij te zetten en in het histo risch stadhuis concentreerde zich de feestvreugde, terwijl op de Oude Haven de electrisch verlichte muziektent het zoo goed deed. De slanke stadhuistoren werd door schijnwerpers schitterend verlicht en wierp schaduwbeelden op de don kere wolken, die het heele eiland den lof verkondigden van de pas ingeschakel de lichtbron, die nieuwe toekomstmoge lijkheden aankondigde, evenals 't mor- gengloren de intrede van een blijden dag. In het begin van Juni werd 't pomp- station „de Blinkert" in West-Schouwen en de sierlijke watertoren ingewijd door een aanzienlijk gezelschap van ruim 200 genoodigden en op de Oude Haven spoot een provisoire fontein als zinne beeld van de eendrachtige samenwerking tusschen rijk, provincie en eiland. En al valt het te betreuren, dat twee gemeen ten met zulk eene veel belovende toe komst als Haamstede en Renesse zich nog afzijdig hielden, in -den watertoren is ook voor deze twee eene plaats gereser- niet toe te treden. Met algemeene stem men wordt verder besloten geen adhaesie te betuigen met de door den raad van Zierikzee aangenomen motie inzake de ponton, aan de haven aldaar, omdat de raad van meening is dat het hier een specifiek Zierikzeesch belang geldt. In gewilligd wordt, met een kleine bepaling erbij, een verzoek van Jac. Slager om een stuk gemeentegrond in erfpacht te krijgen zpei recht van opstal. De prijs wordt bepaald op f 0,25 per M2. per jaar. Aan Ged. Staten zal vergunning worden gevraagd om een leening ad pl.m. f 1100 te mogen sluiten op korten termijn tot dekking van een tekort. De heer ingenieur der telegrafie en telefonie verzoekt een bewijs van instemming van den raad voor het opruimen van het luchtnet en de palen en den aanleg van ondergrondsehe kabels benevens opgaaf van eventueel daaraan te verbinden be palingen. B. en W. stellen voor dit bewijs te geven met dien verstande dat het straatwerk door het Rijk za worden uitgevoerd. De bekende brief van Ged. Staten inzake de vaststelling der jaarwedden van bur gemeester, secretaris, wethouders en ge meenteontvanger vindt gunstig onthaal. Alleen voor den gemeente-ontvanger zal de nieuwe regeling een kleine verande ring (verbetering) geven. Unaniem ver klaart de raad zich voor het voorstel. B. en W. stellen voor op Bellaert wa terleiding, electriciteit en telefoon aan te brengen, alles ten behoeve van de schippers. Het punt waterleiding geeft geen stof tot discussie, doch de electri citeit wel. Weth. Doeleman dringt aan op het aanbrengen van minstens 2 lam pen, terwijl hij 3 ook nog niet teveel acht Tenslotte wordt besloten dat B. •en W. een en ander nog eens zullen overwegen en dat overleg zal worden gepleegd met de firma van As. De on kosten voor het aanleggen van een te lefoon zullen f 24 bedragen, doch de polder zal hieraan een 1/3 bijdragen. De raad besluit tot aanleg en plaatsing er van bij dhr. Jagtenberg. Verder deelt de voorzitter mede dat aan de firma Rood te Zierikzee toestemming is ver leend tot het exploiteeren van een ra dio-centrale. Aan B. en W. wordt een een blanco crediet toegestaan om in over leg met het brandweerbestuur nieuw brandweermateriaal aan te schaffen in verband met de waterleiding. De heer P. v. d. Linde wijst hierbij op de wen- sehehjkheid van het aanbrengen van een brandkraan in de Papenblok, waarvoor de voorzitter de kosten zal onderzoeken. Na rondvraag, welke niets bijzonders op levert, volgt hierna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Hoewel aanvanke lijk besloten was het bedrijf der Coöp. Elec. Mpij. alhier half Juni stop te zetten, zal nu doorgedraaid worden, tot het be stuur der P.Z.E.M. bericht doet, dat het met den aanleg van haar net zal be ginnen. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. RECHTZAKEN* Ter openbare terechtzitting der Arr.- rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken, van 20 Juni., werd o.m. be handeld de zaak tegen J. G. S., arbeider, 28 jaar, wonende te Oosterland, en J. S., landbouwer, 57 jaar, wonende te Oos terland, verdacht van mishandeling te samen en in vereeniging van hun moe der en echtgenoote E. Braam op 3 Mei veerd en zij zullen worden binnengehaald met het gejuich, dat het jongste kindje te beurt valt als het in den familiekring verschijnt. Het zal ook voor den heer van der Weijde, die terecht de geestelijke vader van deze watervoorziening is ge» noemd, eene groote voldoening zijn, wan neer het gansche gezin van zijn duin water smult. Wie zich de moeite getroost om het groene eiland in zijn reisroute op te nemen den 29 Juni zullen ruim 200 leden van Oost en West een bezoek bren gen aan onze heerlijke landouwen die zal gewis ook den tocht ondernemen van Haamstede naar den Wester licht toren en daar een duinlandschap aantref fen, dat zijn weerga niet vindt. Hier heeft eene HoIIandsche combinatie voor eenige tonnen gouds geestgronden aan gekocht en daarin een landingsterrein uitgezet, dat als 't ware door de natuur daarvoor is aangewezen. Dank zij de medewerking van deze combinatie, de K.L.M. en het Departement van Water staat, zal het eiland binnenkort een uit stekend landingsterrein rijk zijn, dat den Haag ons bijna zou benijden, omdat het zoo weinig kost. Dan zal men van Rot terdam uit of c.q. Delft, als den Haag en Rotterdam elkaar daar hebben gevon den, binnen het half uur het groene eiland kunnen bereiken, waar thans een uur of vijf mee gemoeid is. Dan noodi gen wij de geheele Staatscommissie uit, te Oosterland. De officier van justitie eischte tegen ieder der verdachten f 25 b. s. 25 d. h. De uitspraak werd be paald op 30 Juni a.s. ONDERWIJS. Geslaagd te Arnhem voor het diploma bëtontechnicus dhr. J. Geluk te Tholen, leerling van het Zeeuwsch Technisch In stituut te Goes. J Aan de O.L. school te Bruinisse is tot onderwijzer benoemd de heer A. Heule te Ouwerkerk, thans tijdelijk on derwijzer aan deze school. LANDBOUW EN VEETEELT. DE LANDBOUWCRISIS. Einde Mei heeft de Liberale Staats partij de Vrijheidsbond een commissie be noemd, welke tot taak kreeg, een onder zoek in te stellen naar de maatregelen, te nemen door den landbouw zélf en door de regeering in verband met de landbouwcrisis. Thans is het rapport van deze commissie verschenen. Zij acht het noodzakelijk, dat een mini sterie van Landbouw in het leven wordt} geroepen, dat geen onderdeel uitmaakt van een ander ministerie. De meening, dat de toestand van den landbouw in Nederland zal worden verbeterd, wanneer hier tolmuren zouden worden opgericht, wijst de commissie af. Dit neemt niet weg, dat aan enkele landbouwproducten tijdelijke steun kan worden verleend, ge lijk deze in uitzonderingsgevallen ook wel aan industrie, bankwezen en scheepvaart is gegeven. In de eerste plaats komt daarvoor in aanmerking de bietensuiker industrie. Daarnaast baart de overpro ductie van aardappelmeel door de buiten gewoon hooge prijzen der laatste jaren grooten zorg. Naast deze noodmaatregelen zijn er intussehen nog tal van andere maatrege len, die het nieuwe ministerie van Land bouw in overleg met de desbetreffende collega's van de andere departementen onmiddellijk ter hand zou kunnen nemen. Daarbij dacht de commissie voor eerst aan een tijdelijke aanzienlijke ver laging van de vrachttarieven voor de land- en tuinbouwproducten. De crisis- opcenten op de grondbelasting, dienende tot delging van de crisisschulden, zouden met bekwamen spoed moeten worden af geschaft. De wijze van schatting van de ten dienste van den land- en tuinbouw gebruikte gronden en opstallen voor de successie- en vermogensbelasting naar de verkoopswaarde, leidt tot groote onbil lijkheden. De taxatie van de gronden dient te geschieden naar de gebruiks waarde. Opheffing van de vleeschaccijns wordt urgent. Ook wordt aan uitbreiding van den binnen- en buitenlandschen landbouw- voorlichtingsdienst en aan het landbouw onderwijs gedacht en voorts is van groot belang, dat de verbetering der afwatering van de landerijen en de secundaire en tertiaire wegen ter hand wordt genomen. DE STAND DER LANDBOUWGEWASSEN De zachte winter, het droge, zachte voorjaar en de regenrijke Meimaand zijn voor de ontwikkeling der gewassen in het algemeen zeer gunstig geweest. De granen staan alle goed tot zeer goed. Op verschillende plaatsen is het gewas te zwaar en dientengevolge gaan legeren. Zoowel omtrent de korrel- als omtrent de stroo-opbrengsten zijn de ver wachtingen hoog gespannen. Van de peul vruchten is de stand goed. In Noord- Holland en in noordelijk Zuid-Holland komt nogal veel vreterij voor in de erw ten; in Zeeland is het gewas de daar van ondervonden schade goed te boven gekomen. Het vlas staat over het alge meen goed. In Zeeland is de stand ech ter zeer uiteenloopend. In westelijk N. Brabant wordt geKlaagd over het voor komen van kwade koppen. Ook vank)ool- om, bij wijze van „Weekend", dat won dere landschap met zulk een uitzonder lijke flora en fauna eens te bezoeken en als dan ook het Veer van Zijpe nog wordt ingeschakeld, is Schouwen-Dui veland uit zijn isolement verlost. Dan zal dit heerlijke landjuweel aan vele Neder landers worden geopenbaard als het land van belofte, waar het zalig is om te vertoeven en hetzij men binnenkomt per vliegtuig, hetzij per auto, men zal zich steeds opnieuw verlustigen in de schoon heid der duinen, de vruchtbaarheid der akkers, den zonnigen glans der weiden, de schilderachtige ligging der buitenver blijven, de historische praalgraven te Dreischor van Mr. Pieter Mogge en de Gebroeders Ockerse, kortom in alles, wat dit eiland maakt tot een weelde voor het oog. En het verwonderde ons niet, dat de burgemeester van Bergen-op- Zoom met eenige vertegenwoordigers van Oost en West, die een verkenningstocht maakten naar het onbekende eiland, op getogen waren over de veelzijdigheid van het landschap. En wij roepen bij voor baat onze Indische vrienden van Oost en West een hartelijk welkom toe, want zij zullen de voorhoede zijn van een machtige schare zomergasten, die de rus tige schoonheid van het eigen land ver kiezen boven de dure vacantievlucht naar 't buitenland. Schouwen-Duiveland wordt ingeschakeld! J. C. A. B.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1