ABONNEMENT: Woensdaq 18 Juni 1930 zierikzeesche courant. 86,,, jaaroaho. - *o. 1201e ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. ONTMASKERD Doorzitten STER-TABAK Zomersproeten ver- Sprutol. Bij alle Drogisten. Pr#* per 8 maandea f 1,50, fraaoo pet post f 1,80. Voor b*t buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschg'nt Mnd., Wnsd. en Vrjjd Tel. No. 32. - Postgiro 187677. Zierikzeesche 0 Nieuwsbode M JUI" IUUtJ 1 Dir. j, DF 1007F, Ult(,Migtir H. J, IDSTFI, Ttn 13 regel» 60 et»., 4 regels en deerboren 20 et», per regel. Reolame» 30 ota. p. regel. «8 oontreet belangrijke korting. Insending op den dag Tan nit- gire vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op dn dag v. uitesat Zij, die zich vao af heden op ons blad abonmeren, ontvangen de tot 1 Juli a s. verschijnende nummers GRATIS. DE KONINGIN NAAR NOORWEGEN. Maandagmiddag te 4 u. 50 arriveerden de Koningin en Prinses Juliana per auto aan de Boompjes te Rotterdam, waar de „Batavier V" gereed lag om de gasten naar Noorwegen te brengen. Een dui zendkoppige menigte verdrong zich aan de Boompjes. Toen H. M. op het eerste dek had plaats genomen, werd zij luide toegejuicht en op het oogenblik, dat de sleepboot begon de „Batavier V" om te zwaaien en het schip los van den wal kwam te liggen, weerklonk een spontaan door allen gezongen „Wilhel mus". Daarna vertrok de „Batavier V", die den koninklijken standaard in top had, zeewaarts. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is in openbare ver gadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 24 Juni. Aan de orde is een mededeeling van een besluit der centrale afdeeling om-, trent afdeelingsonderzoek. Voorts zal de voorzitter voorstellen, aan de orde te stellen voor een op Woensdag 25 Juni te houden openbare vergadering: Wetsontwerp wijziging van hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor 1930 (steundeelneming van den land bouw aan de in 1930 te Antwerpen te houden wereldtentoonstelling)kosten proefneming met het gezin-persoonkaar- tenstelsel voor de bevolkingsboekhou ding der gemeenten. Voorts zijn verschei dene wetsontwerpen ingediend; o. m. een tot heffing van een compenseerend in voerrecht op sommige soorten suiker. ZIERIKZEE. Zondag 29 Juni e.k., tegen 12 uur, arriveert hier ter stede een extra boot uit Bergen-op-Zoom, waar de ver- eeniging „Oost en West" een congres houdt. Deze vereeniging, die zich ten doel stelt de banden van Oost- en West-Indië met het Moederland nauwer aan te halen en waarvan voorzitter is de heer Zuiderhof, lid van de Rekenkamer, bestemt den tweeden congresdag voor een trip naar Schouwen—Duiveland. De gasten, o. w. de oud-minister van kolo niën, de heer Koninger en vele oud- Indische militairen, wandelen na aan komst alhier naar het stadhuis ter be zichtiging van het nieuw ingerichte mu seum, waar de gasten ingelicht worden door den gemeente-archivaris, den heer P. D. de Vos. Na het bezoek aan het stadhuis vertrekt het gezelschap per auto's naar 't Westen van Schouwen, waar door V.V.V. een thee te Haamstede wordt aangeboden. Aangevraagd zal wor den die thee te mogen serveeren op het terrein rond het slot aldaar. Langs den Noordrand van Schouwen wordt over Brouwershaven, Zonnemaire, Noordgou- we en Schuddebeurs naar Zierikzee te ruggereden, waar het gezelschap zich weer inscheept. Wanneer binnenkort op de autobezit ters van dit eiland wederom een beroep wordt gedaan, dan hopen wij, dat dit beroep niet té vergeefs zij om V.VAA. in haar mooie propaganda te steunen! Bij gunstig weer zal door „Kunst en (Eer" a.s. Donderdag 19 Juni, des avonds half negen, het volgende pro 14 (Naar het Engelseb). Gedurende eenige oogenblikken was ik als bedwelmd; maar met kracht en ge weld herstelde ik mij weer en nam zoo kalm mogelijk het vertrek op, nu van uit het standpunt van gevangene. Ik zat in de val; dit was zeker! Waarom eigen lijk? En waar was de vorige gevangene? Wist Sir Mark af van mijn bevrijdings plannen? En zoo ja, hoe dan en door wien? Die fietstocht, in de vroegte, had toch zeker achterdocht gewekt; op dien dag had ik ook het bedrieglijke telegram ontvangen! Toen scheen die ongehoorzaamheid van Ethel te zijn ge volgd, om de medicijnen te nemen van haar vader. Zou Sir Mark er mij van verdacht hebben, dat ik haar had ver teld, hoe zij bedwelmd werd? Misschien hadden zij wel verwacht, dat ik weg zou blijven, toen ik eenmaal naar huis was gelokt door dat telegram, en waren ze dus nu wel verplicht mij gevangen te houden? Zou ik lang daar zoo moeten blijven, of maar één nacht? Als het voor enkele dagen was, wat zou er dan roet Ethel gebeuren? Want ik kon nu gramma in de tent op het HavenparK worden uitgevoerd. 1. Musica, Marseh van Blankenberg; 2. Ouverture Madchen von der Spule, Suppé; 3. Fantaisie sur l'opera „Lohen grin", Wagner; 4. Am Meeresstrande, Walzer, M. Fischer; Pauze. 5. Une soirée chez les Hannetons, M. Krein; 6. Fran- taisie sur l'opéra „La Flüte enchantée", Mozart; 7. Rêve sur I'Ocean, Valse de Concert, J. Gungl; 8 Vieux Camerades, Mi.rche, C. Feike. - Tot burgemeester der gemeente Noordgouwe is herbenoemd de heer E. H. P. v. Nahuys. HAAMSTEDE. Daartoe uitgenoodigd door de directeuren der N.V. „Nieuw Haamstede", het consortium, dat uitge strekte duingronden onder deze gemeen te aankocht, brachten wij dezer dagen een bezoek aan deze onderneming. Van Haamstede werd via den Hoogen Zoom gereden over den geprojecteerden straat weg (die, naar wij hopen, de verbinding zal bewerkstelligen tusschen Renesse en den weg van af Haamstede naar den vuurtoren), naar het beginpunt der on derneming. Reeds dadelijk kregen wij den indruk, dat hier groote veranderingen hebben plaats gehad. De over het alge meen vrij kale duinpolder, bewerkt met fraismachine en andere landbouwwerk tuigen, is voor het grootste gedeelte in bouwland herschapen. Wij bezichtigden verschillende gewassen, waarvan de stand momenteel bevredigend was, voor behouden eenigen teruggang door ab normale droogte en schralen wind, waar door ook wel ouder gecultureerde gronden te lijden hebben. De kascultuur was normaal; 't plan bestaat voor aan leg van een modeltuinderij, daar niet landbouw, maar groente-, fruit- en bloe menteelt in de bedoeling liggen; moeite noch kosten worden gespaard. Naar men ons meedeelde zijn verschillende grond monsters te Groningen onderzocht en voor de genoemde cultures geschikt be vonden. Gebrek aan tijd was oorzaak, dat de uitvoering van enkele plannen uitgesteld moest worden; bepoting met heggen (singels) op afstand van 40 a 50 M., aanleg van een slootennet en be scherming der terreinen door duizenden Meters harmonicagaas, met in - en boven den grond aan te brengen schuin loo- pende strooken tegen de duinkonijnen, die stelselmatig uitgeroeid zullen wor den, zijn in voorbereiding. Bemesting wordt niet gespaard, 't Doel is den tot cultuur klaar gemaakten grond uit te geven in kavels van 2 en meer H.A., zoo noodig met financiëelen steun der N.V. Naar wij vernamen, zijn reeds en kele aanvragen ingekomen. Het consor tium staat in verbinding met een bouw maatschappij, die ter gelegener tijd zal trachten den voet van den West- en N.- westelijken duinkrans van bedrijfs- en zoo mogelijk van week-end woningen te voorzien. Komen de plannen voor een vliegveld (ons werd verzekerd, dat door de N.V. reeds dit najaar daaraan be gonnen wordt) in vervulling, wordt de mogelijkheid voor passagiers- en vracht- luchtvaartdienst geschapen, zoodat vroe ge groenten, fruit en bloemen op de vlugste wijze hun bestemming bereiken, natuurliefhebbers en rustzoekenden in staat gesteld worden het drukke wereld- gewoel te ontvluchten en enkele dagen te verblijven in een rustige en mooie om geving, dan is o. i. voor Nieuw-Haamstede en ook voor de geheele gemeente een schoone toekomst weggelegd. bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid Schrijnen en Smetten verzacht en ge neest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL ook niet aan Eric laten weten, waar ik kapitein Darrow zou ontmoeten. Maar als ik andererzijds over een paar uren vrij gelaten werd, welk excuus zou Sir Mark dan geven, dat hij mij gevangen gehouden had? -— Toen ik zoover gekomen was met mijn beraad, begon er een eigenaardig licht mijn kamer binnen te vallen. Er waren geen lampen, maar het licht kwam van boven, verre boven mijn hoofd. Dit groen achtig schijnsel maakte het vertrek nog ongezelliger en ik viel achterover in mijn stoel, uitgeput en terneergeslagen. Ik denk, dat ik zoo wat een uur half- sluimerend, half bezwijmd in dien stoel zal hebben gelegen, toen ik een zacht schuifelend geluid hoorde, met moeite opstond en luisterde. Ik ging naar de deur en stond even in de kleine vestibule, waarop de beide kamers uitkwamen, want Sir Mark had alleen de buitendeur gesloten. Mijn hart sprong op, toen ik een stukje papier zachtjes onder de deur geschoven zag. Ik pakte het en ging terug naar mijn stoel. De mededeeling op het papier was kort, maar toch verheug de ze mij. Dit verwachtte ik. Houd moed! Ik zal Robert zoeken. Nina". Dus Nina was toch mijn vriendin en weldra zou ik vrij zijn vrij, om mijn best te doen voor dit rampzalige huis houden Ik bracht den nacht door in den arm stoel, daar ik mij veel te ongelukkig RENESSE. Ons fanfarecorps, opgericht in 1905 zal a.s. Maandag 23 Juni 25 jaar bestaan. Wijl het corps op muzikaal ge bied nog al wat presteert (het staat immers in de afdeeling A van uitmun tendheid) zal op loffelijk initiatief van en geJJdelijk gesteund door eenige gegoede ingezetenen het 25-jarig be staan niet onopgemerkt IJaten voorbij gaan. Het corps steifc zich voor a.s. Zon dagavond, 8 uur (W.T.), op de fraaie muziektent een feestconcert te geven tevens in verband met de in gebruik- stelling van de deze week aangebrachte ej'ectrische verlichting op de tent. Het uit 25 werkende Ijeden bestaande gezelschap, dat op Schouwen—Duive land een goeden naam heeft verworven hoopt dan ten beste te geven: le. „Sclinger Schützen marsch"; 2e. „Alma Ouverture"; 3e. „L'Etoile des Con certs", Mazurka; 4e. „Cythere", fantasie BeJMet; 5e. „L'Errante", Schottisch; 6e. „De Cannerburgh", Ouverture; 7e. „Les Roses du Midi", Grande Valse; 8e. Pot pourri Populair"; 9e. „Flying Eagle", Marsch. Maandag, de herrinneringsdag, wordt 's middags van 6—7 uur (W.T.) receptie gegeven in de zaal van Wed. Kappers, en om 9 ure zal een muzikale wandeling gedaan worden door het bebouwde ge deelte van ons fraai gelegen dorp. ST.-PHILIPSLAND. Zaterdag 14 Juni kwam de Raad onzer gemeente in spoed- eischende vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter-secretaris de burgemeester. Deze opent op de ge bruikelijke wijze. Naar aanleiding van de lezing der notulen merkt dhr. L. J. v. Nieuwenhuizen op, dat niets is geno tuleerd over zijn voorstel om aan de op te richten Bewaarschool f 250 subsidie te geven. Waar het voorstel van dhr. A. M. v. Dijke wel genotuleerd is, had hij dat van het zijne evenzeer mogen ver wachten. Dhr. de Rooij, ambtenaar ter secretarie merkt hierbij op, dat niet hij de notulen heeft opgemaakt. Dhr. P. J. de Ruijter maakt eenzelfde opmerking als dhr. van Nieuwenhuizen over een behandeld adres. In een en ander zal voorzien worden. Dhr. A. M. v. Dijke informeert naar den loop der besprekin gen over den lantaarn bij de tramhalte. De voorzitter zegt, dat hierover de cor respondentie nog voortduurt. Enkele on belangrijke ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van het gemeentebestuur van Loon op Zand is een schrijven ingekomen, waarin adhe siebetuiging gevraagd wordt voor een adres aan den betreffenden Minister om te geraken tot verlaging der tarieven van de Waterleiding-Mpij. West-Noord- Brabant. B. en W. hebben reeds een ad hesiebetuiging ingezonden, wat de goed keuring van den Raad wegdraagt. Daar na komt in behandeling het in de vorige Raadzitting aangehouden verzoek van het voorloopig bestuur der Bewaar school om f 500 subsidie en het in bruik leen krijgen van een gedeelte der oude school. De voorzitter zegt, dat voor dit verzoek de vergadering eigenlijk is be legd. B. en W. hebben met het dagel. bestuur van het Groene Kruis alhier en dat der bewaarschool een bespreking ge houden om tot een oplossing, de oude school betreffende, te geraken. De zol der van dit gebouw bleek als bergplaats voor het Groene Kruis ongeschikt, even zoo die van de openbare school. De kosten voor verbouwing van de oude school ten behoeve van Groene Kruis en Bewaarschool zijn geraamd op f350. Dhr. v. Strien informeert, of hierbij dan alles is inbegrepen. De voorzitter ant woordt bevestigend en merkt op, dat dan veel gewerkt zal worden met oud materiaal. Hij zegt tevens, dat de voorz. van het Bewaarschoolbestuur, dhr. Wage, die eerst enthousiast was, nu te dien opzichte pessimistisch gestemd is.. Spr. deelt dit mee, zonder echter hiermee de voelde, om naar de slaapkamer te gaan, en, toen de dag aanbrak, voelde ik mij zwak uit gebrek aan slaap en gebrek aan voedsel. Ik schoof den stoel dicht bij een van de getraliede vensters en staarde uit, vol smachtend verlangen, om iemand te ontdekken, die bereid zou zijn, om hulp te verleenen; maar, zoo ver mijn blik reikte, viel er geen spoor van eenig menschelijk wezen waar te nemen, en mi|n oogen schoten vol tranen, als ik dacht aan „thuis"! Het venster, waar ik nu voorstond, was dat, waar de vorige bewoonster van de „grauwe" kamer voorgestaan had, toen ze mij haar boodschap gaf. Een met mos overgroeide oprijlaan liep er langs en ging verder onder de boomen door, naar den weg, die naar 't station leidde. Ze leek zoo weinig gebruikt, dat ik er met verbazing de afdrukken van wiel- en hoefsporen op zag. De oprij laan moest dus pas gebruikt zijn, waar schijnlijk, terwijl ik sliep, en, tot wélk doel, daar durfde ik mij haast niet in verdiepen. Nog was ik in de beschouwing hier van verdiept, toen er op de deur geklopt werd. Ik keek in de vestibule en zag er een blad met een goed aangericht ontbijt. Ik deed het mij gebodene eer aan, en daarna voelde ik mij al beter in staat om te dragen, hetgeen mij zeker nog te wachten stond. Naar mate de dag verliep, en er nog zaak te willen beïnvloeden*. Dhr. Neele informeert, of dan wellicht de sympa thie van dhr. Wage minder geworden is, naar aanleiding van de gehouden con ferentie en hoe of dan nu zijn standpunt is? De voorzitter zegt, daar niet op in te kunnen gaan, doch hij vermoedt, dat dhr. Wage, Flipland niet kennende, een andere gedachte zal hebben gehad van den gang van zaken. Dhr. v. Dijke zegt, dhr. Wage kortgeleden te hebben ge sproken en toen een geheel anderen in druk gekregen te hebben. Dhr. P. J. de Ruijter zegt, dat dhr. Wage van den loop dezer vergadering niets kon weten, dus dat hij nu andere bezwaren moet hebben. Dit standpunt van dhr. Wage valt spreker nu echter bitter tegen, te meer, waar hij op de gehouden verga dering een heel groot voorstander bleek te zijn. Dhr. Geelhoed merkt op, dat hij vernomen heeft, dat dhr. Wage bij en kele raadsleden op bezoek is geweest om de zaak te bespreken. Mogelijk heeft hij toen andere gedachten gevormd. In de nu volgende bespreking merkt weth. van Nieuwenhuizen op, dat voor de ver- bouwingskosten van het schoollokaal het Groene Kruis ook wel een gedeelte voor haar rekening zal nemen. Hierover volgt nog een ruime discussie, waarbij enkele leden nog opmerken, dat het Groene Kruis dus een offer moet brengen. De voorzitter acht de zaak nu voldoende besproken en verzoekt den heeren nog even hun voorstellen te willen formu leeren. Dhr. A. M. v. Dijke handhaaft zijn voorstel, om de gevraagde subsidie f500 toe te staan en alle verbouwings- kosten voor rekening der gemeente te nemen. Dhr. L. Neele steunt dit voor dstel. Het voorstel van B. en W. blijft f 200 subsidie en verdeeling der verbou- wingskosten tusschen gemeente en Groene Kruis. Een voorstel van weth. v. Nieu wenhuizen om f 250 subsidie te geven en verder als het voorstel van B. en W. wordt niet ondersteund. Dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen stelt vast, dat hij tegen de bewaarschool is en dus tegen subsi die. De behoefte aan een bewaarschool is door de ouders niet getoond. Boven dien verwacht hij in den winter een gering bezoek. De voorzitter zegt, dat nu 39 kinderen zijn aangegeven, bijeen gebracht door 25 ouders. Dhr. Wage zegt op 60 kinderen te rekenen. Gezien de ondervinding met de avondschool acht spr. echter een tegenvaller niet uitgeslo ten. Daarna wordt gestemd. Het eerst komt in stemming het voorstel van B. en W. Vóór zijn de heeren L. J. van Nieuwenhuizen en J. v. Strien. Alzoo wordt dit voorstel met 5—2 st. verwor pen. Daarna wordt gestemd over het voorstel-van Dijke. Vóór zijn de heeren A. M. van Dijke en L. Neele. Eveneens dus verworpen met 5—2 st. Op het ge noemde verzoek is dus afwijzend be schikt. Vervolgens wordt gelezen een schrijven van het bestuur der P.Z.E.M., betreffende aanleg straatverlichting. De kosten hiervoor worden geraamd op f1000, waarbij uitgegaan is van 20 lam pen. Eenige discussie volgt over het al of niet laten branden van een lantaarn op de haven gedurende den nacht. Een en ander wordt in handen gesteld van B. en W. Aan A. Mol Mz. wordt onthef fing verleend van hondenbelasting over een half jaar. Het bestuur der Co,öp, Elec. Mpij. „St.-Philipsland" deelt mee, dat het besloten heeft zelf de schuld te innen en dankt het Gemeentebestuur voor haar bereidwilligheid in dezen. Op verzoek van dhr. A. M. v. Dijke, doet de voorzitter enkele mededeelingen over het voorloopig onderzoek door de Vereeni ging van Ned. Gemeenten, betreffende de financiëele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. Vaste gegevens van het Departement zijn er nog niet. Volgens 1929 is hier begroot f17843, volgens 1930 f 15571. Bij de nieuwe regeling wordt dit vermoedelijk f 12557. Opgemerkt moet geen spoor van bevrijding kwam, be gon ik wanhopend te worden. Om nu nog een nacht in dat afschuwe lijk vertrek door te brengen, leek mij een ware verschrikking. Maar eindelijk ging de deur open en stond Sir Mark vóór mij. „Wel, jonge dame, heeft u nu uw les geleerd, dat kleine meisjes niet on gestraft mogen binnen gluren. Zoo, ja, dan kunt u nu naar uw eigen vertrek ken terug gaan, ten minste als u uw woord er op geeft, „dat u uw mond zult houden!" „Ik zal niet licht vertellen van die dwaze grap, Sir Mark! Ik vind niet, dat ze veel zin heeft en zal maar weer gauw naar mijn patiëntje teruggaan". „U kunt gaan, maar pas er op, om niet verboden deuren binnen te gaan. Uw schoenen hebben u verraden, wist u dat wel. Deze vestibule is bestrooid met een grauw poeder, dat aan gewoon leer blijft kleven, maar niet aan de spe ciaal daartoe bereide leersoort, waar van mijn schoenen zijn gemaakt. Dit poe der zat aan de uwe, op den avond, dat Mrs. Wilmot en ik terugkeerden. Het beklagenswaardig schepsel, dat u hier vindt, is een patiente, die in de waanvoorstelling verkeert, dat ze mijn vrouw is, mijn geliefde, overleden vrouw. En, innig-bedroefd, overdekte hij het gelaat met de handen. Verbaasd sloeg ik hem gade: Of de man was de grootst denkbare schurk, öf ik veroordeelde een onschuldige. Een pijprooker, die voor het eerst kennis maakte met riep uit: „Had ik dat maar eerder geweten!" Maar het spreekwoord zegt: „Beter laat dan nooit," en hij haalt nu de schade weer in, worden, dat daarbij de opbrengst der Personeele Belasting geheel voor de ge meente komt, terwijl opcenten op andere belastingen mogelijk zijn. Dhr. v. Dijke zegt, dat het er hem alleen om te doen was, om te zien of de belastingdruk voor onze gemeente zwaarder zal moeten worden of niet. De voorzitter zegt, dat hieromtrent niets met zekerheid is te zeggen, doch hij is wat dit betreft, op timistisch gestemd. Van de rondvraag wenscht niemand gebruik te maken. Daarna sluiting. STAVENISSE. Bij het zware onweder, dat zich Maandagmiddag boven deze gemeente ontlastte, is in een 3-tal wonin gen alhier de bliksem ingeslagen, geluk kig zonder brand of andere onheilen te veroorzaken. De sehoorsteenen en wat pannen van de daken moesten het ont gelden. ST.-MAARTENSDIJK. De heer J. J. Pol derman herdacht heden, Woensdag 18 Juni (zijn verjaardag) den dag, waarop hij vóór 40 jaren benoemd werd tot ontvanger-griffier van 't waterschap St.- Maartensdijk; tevens is hij 50 jaar werk zaam bij de gemeente-administratie. PROV. STATEN VAN ZEELAND. VEERDIENST ZIJPE—ANNA- JACOBAPOLDER. Naar aanleiding van aanhalingen uit de desbetreffende correspondentie met den minister van Waterstaat en de di rectie der R.T.M., meenen Ged. Staten, dat er thans van regeeringswege binnen afzienbaren tijd afdoende regelingenten aanzien van bedoelden veerdienst zullen worden getroffen. Ten einde evenwel te voorkomen, dat de R.T.M. bij de on zekerheid van het subsidie den uitge- breiden dienst op het veer Zijpe—Anna Jacobapolder na 1 Juli 1930 niet verder zou voorzetten, achten zij het gewenscht, dat de bedoelde proeftijd, onder de thans geldende voorwaarden alsnog wordt ver- d wijnen spoedig door een pot „U kunt dus gaan!" zei hij. „Maar pas op Ik vertrok ijlings en ging naar mijn eigen kamer. Nog nauwelijks had ik die bereikt, of er werd zacht aan de deur getikt, en Mrs. Wilmot zweefde het ver trek binnen, met minzamen glimlach. „Ik hoor, Miss Rowe, dat u daar u van een zeer onderzoekenden geest schijnt te wezen, verplicht was een nacht in de grauwe kamer door te bren gen. Dat spijt mij, want ik vrees, dat het u zenuwachtig maakte". „Het is een afschuwelijk vertrek", ant woordde ik. Ja, opgewekt is het er niet, maar het is een speciaal vertrek voor geestestoe standen van bepaalden aard, waaraan Sir Mark een tehuis verleent, onder toe zicht van onzen inwonenden geneesheer. De vrienden van de patiënten verlangen bovenal, dat die in strikte afzondering worden gehouden en ze kunnen in waar heid zeggen, dat ze bevriende logees zijn, want wij zijn vrienden voor die arme geesteszieken. Toch zal het beter zijn, als u zich in. het vervolg tot uw eigen werk bepaalt en u niet tracht te verdie pen in het leed van anderen. Kunt u zich niet aan dezen regel houden, dan zult u dadelijk moeten vertrekken". Ik boog het hoofd en prevelde een niet van harte gemeende verontschuldi ging. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1