Zierikzeesche Nieuwsbode Transpireerende PUROL ABONNEMENT: Maandag 16 Juni 1930. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën De Wereldtentoonstelling van Antwerpen. FEUILLETON. ONTMASKERD. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Prfji per 8 ma»nd#n f 1,50, fauioo per po»t f 1,80. Voor het buitenland per jaar t JO,— Afzonderlijke nummer* 5 eent. Versehijnt Mnd., Wind. en Vrgd Tel. No. 32. - Poetgiro 13767T. Tan 18 regel* <0 eta., ran 4 regela en daarboven 20 ets. per regel. Beelamea 30 eta. p. regel. Bij eontraet belangrijke korting. Inzending op den dag Tan uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op don dag v. uitgaaf Zij, die zich vao af heden op ons blad abonnaaren, ontvangen de tot t juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. Gevonden voorwerpen: Een pakje thee; een rijwielplaatje; een portemonnaie met geld; een dameshand schoen; een vulpotlood; een broche; een kindermuts; een insigne van Volks-Weer baarheid; sleutels, opgevangen een witte kip. IV. Van onzen specialen verslaggever Reeds van oudsher heeft men begre pen en ingezien, dat op een wereld tentoonstelling, welke staat in het tee- ken van den wedijver der volkeren, op de wereldmarkt, niet steeds de ernst mag heerschen, dat aan den bezoeker ook gelegenheid moet worden gegeven zich te kunnen verpoozen, wanneer hij daaraan, na het ronddwalen op het ten toonstellingsterrein en de gebouwen, behoefte heeft. De boog kan niet steeds gespannen zijn en van den belangste/- lenden bezoeker van den wereldstad wordt heel veel gevergd. Dat men dus op of naast iedere ten toonstelling een gelegenheid heeft waar voor afwisseling wordt gezorgd, spreekt haast van zelf. Ook omdat de econo mische kant van zulk een expositie niet dient te worden vergeten. De vermake lijkheden brengen geld in het laadje, omdat ze nu eenmaal een groote aan trekkingskracht uitoefenen op de groote massa. Jan Publiek het moet worden ge constateerd zou niet in zulk een groote jgetale naar een wereldtentoonstelling igaan, wanneer hij daarbij niet wist dat hij zich kan vermaken. De vermakelijk heden van een wereldtentoonstelling, ofschoon ze eigenlijk op het achterste plan komen nemen voor de groote massa hieestdl een eerste plaats in. De wereld tentoonstelling te Londen in 1851 had haar „Crystal Palace", de tentoonstelling van 1878 te IParijs zijn „Trocadero", die van 1889den „Eiffeltoren" en zoowas op de tentoonstelling te Antwerpen in 1894 „Oud Antwerpen", een buitenge wone attractie, 's Avonds toen de eigen lijke paleizen en paviljoenen op het ter rein waren gesloten, trok bijv. in 1910 op de wereldtentoonstelling te Brussel „Oud Brussel" een groot aantal bezoe kers. En hebben wij zelf niet ons „Oud Holland" gehad op de tentoonstelling te Amsterdam. En zoo heeft ook de wereldtentoon- steling te Antwerpen haar eigen attrac tie „Oud België". O, ja. Ze heeft ook een „Lunapark", dat ik niet heb bezocht en ook buiten de beschrijving valt, omdat het lijkt op wat steeds meer en bij an dere gelegenheden werd vertoond en eigenlijk niets meer is dan een kermis. Maar „Oud België" is wel degelijk een bezoek, zelfs een herhaald bezoek waard. Is aan de wereldtentoonstelling zelf een expositie van de Vlaamsche schilr derkunst verbonden, in „Oud België" vindt men een tentoonstelling van de lOude Vlaamsche en Waalsche bouwkunst belichaamd in een oud stadje, dat met zijn poorten pleinen, straten, wallen en grachten, naast de groote wereldstad is verrezen. 18 (Naar het Engelsch). Hoe lang die flauwte heeft geduurd, weet ik niet; maar, toen ik bij kwam, stond Eric over mij gebogen, met ern stig ambts-uiterlijk. Helen wuifde mij koelte toe en de anderen waren zeker uit bescheidenheid gegaan. „Nu is het weer goed, hè, lieveling?" waren de eerste woorden, die ik hoorde. Geef haar een kop thee, Helen; wil je! Ik zal haar verder aan je zorgen toe vertrouwen en over een uur ben ik dan terug". „Helen", zei ik, „ik wil geen thee heb ben, eer je mij vertelt wat er aan scheelt, Is iedereen wèl? „Waarom heb je om mij getelegrafeerd?" „Er is niets, Nan", betuigde Helen, „Iedereen hier is gezond. We hebben niet om je getelegrafeerd. Het moet een onhebbelijke grap zijn geweest van den een of ander!" Gehoorzaam dronk ik nu mijn thee en weer geheel op mijn gemak gesteld door <jde mij zoo geliefde huislijke omgeving, viel ik in slaap. Drie uur later werd ik wakker. Het tovas donker en stil in de kamer; er gloeide nog maar een enkel kooltje in Ik beken, dat ik vele malen in deze lieve kleine stad ben geweest. Ik heb er gedwaald, 's morgens, 's middags en 's avonds, maar ze was me het liefst als de donkerte kwam, de schemering neer daalde en er rust was. Wanneer de tijde lijke bewowners zich hadden terug getrokken en de bezoekers er nog niet waren. En éen keer heb ik met toestemming met een hellebaardier, er in den nacht gewandeld, onder het zilvere maanlicht. Nu de jolyt, de levendigheid waren ver dwenen, de muziek, die er over de plei nen en straten kon daveren, was ver stomd, was het me alsof ik te wandelen liep in een heel oude stad, dat ik zelf was verplaatst eenige eeuwen terug, zoo dat ik me vreemd voelde in de moderne kleedij van deukhoed en regenjas. Vol stemming, vol bekoring was nu die oude stad, waar het manelicht gleed over de oude pothuizen, de trap en puntgevels, de spitboogramen, de log gia's, waar het verguld de mooie glas ramen en waar het werd opgevangen door 't rustige water van den vijver, zoo rustig en schilderachtig als het „Minne water" van Brugge. De voetstappen doorklonken door de eenzame straatjes, waarvan de namen ons herinneren aan onze eigen historie. De Gildestraat, de Beldelzakstraat, de Gulden Vliesstraat, de kaai van Bourgon- dië waren nu eenzaam en verlaten, ter wijl nog kort tevoren het daar rumoerde van de bewoners en hun gasten, met eikaar contrasteerende door 't verschil van kleedij. Met groote toewijding hebben de bou wers van „Oud België" de stad gemaakt. Met bijzonderen smaak hadden zij nu keuze te doen uit wat was behouden van de oude bouwkunst en wat verloren is gegaan. Vooral de oorlog heeft als een geweldige slooper in het mooie-oude te keer gegaan, heeft neergeslagen wat eeuwen lang bewaard was gebleven. Wie „Oud België" doorwandelt en de oude steden en stedekens van België kent, zal, plotseling, herinnerd worden aan wat hij vroeger zag en bewonderde. Hier rijst plotseling een huis op, dat ge eens zag op de Vischmarkt te Leuven, daar denkt ge te dwalen op het stille en rustige „Begijnhof" van Brugge en ge herinnert u, dat ge daar ook eens liep te dwalen, terwijl er de rust en de stilte was van den jongen morgen en de ver geelde bladeren van de olmen, rondom de binnenplaats beplant, neerdwarrelden als vergeelde sneeuw. Brugge, het mooie oude Brugge, lever de menig voorbeeld voor den opbouw van Oud-België. Maar niet alleen Brugge diende tot voorbeeld. Daar zijn Doornik, Mechelen, Antwerpen, Lier, Diest, Leu ven, Veurne, Namen, Gent, Hasselt, Brus sel, Luik en vooral niet te vergeten Ype- ren, het ongelukkige Yperen, waar zoo menig schoon gebouw werd vernield en weer werd opgebouwd. En die juweeltjes van bouwkunst ge vonden in heel het Belgenland, rijzen nu op in „Oud België", rijen zich tot straten, pleinen en doen u droomen en dwalen alsof ge in vroegere eeuwen leefde. En er is nog veel meer, dat „Oud België" tot een aangename verpoozing en afwisseling maakt. Dank zij de kleedij der poorters en poorteressen, zoo volkomen passende bij de omgeving, is het u alsof de werken van de Vlaamsche meesters, die ge overal in de musea vindt, levendig zijn gewor den. Tafereelen van Jordaens, Rombouts, Teniers, van Ostade, om slechts enkelen te noemen, wisselen elkaar in al hun bontheid en kleerrijkheid af. En om zich het leven van onze voor ouders nog beter te kunnen indenken, moet ge gaan aanzitten aan de breede tafels in de tavernen, waar het gerste den haard; maar toen mijn oogen wat gewend waren aan het half duister, on derscheidde ik Helen, die achterover lag in haar makkelijken stoel, en Eric, vlak bij den haard. „Hoor eens, liefste", begon ik, „ik ben na wakker en voel mij beter; dus moet ik praten". „Goed, liefste", zei Erie. „Kom dan hier op je schommelstoeltje zitten. En vóór je begint, Nan, wil ik je even waar schuwen, dat Helen de heele geschiede nis weet, net zoo goed als ik. Zij heeft een helder hoofd en je zult haar hulp noodig hebben". Toen vertelde ik weer al, wat ik ont dekt had, tot ik dien ochtend het tele gram ontving. Ik zal nooit vergeten, die verschrik king op Helen's gelaat, toen ze hoorde van de arme gevangene in haar gru-wen kerker, en ik deelde voorloopig nog niet mijn vermoeden mee, wat betreft de identiteit van den dokter; om de een of andere reden was ik zeker weg ge stuurd! De schrik sloeg mij om het hart, als ik dacht, wat er wel gedaan kon worden, terwijl er geen vreemde was in huis! „Wie zou dat telegram verzonden heb ben!" vroeg ik. „Het kwam van hier, zooals jullie ziet, en om twaalf uur". Eric beantwoordde dit met de vraag: „Helen, waar was Doris van ochtend om twaalf uur, toen ik haar kwam op zoeken?" „Dat weet ik, zoo waar, niet, Eric. Zij nat schuimt over den beker en waar ge een kostelijk maal kunt houden, een Jordaens waardig. Daar in die herbergen door den dikbuikigen waard en zijn knechts, kunt ge smullen aan al de lek kernijen van België en ge kunt er uw buik vullen als Pallieoter en zijn kor nuiten. Dan kunt ge het gezwetst hoo- ren van de zatlappen, in wie de oude Vlaamsche geest nog niet schijnt verdwe nen. En ge kunt er een dansje maken met de vlugvoetige deerntjes, die er be vallig uitzien onder de mutsjes van kant en tule. Ge kunt er de geur opsnuiven van gebraden kapoenen aan het spit, van saucijzen van allerlei soort en het gebraad en het gesis van wat te vuur staat, vermengd zich met de muziek, die u van alle kanten tegen slaat en tegenstaat, omdat ge door al die moderne danswijsjes wat al te veel herinnert wordt, dat hier alles namaak is. De menschen, de huizen, de straten. Het is de comedie van het oude leven, dat zich aan ons vertoont. En we leeren begrijpen, dat alles maar tijdelijk is en niet echt. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het moest afdoende middel daarvoor Het kost 45 en 60 ct per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. NATIONALE VAANDELGROET AAN DE KONINGIN. De besturen van de vereenigingen Bond van Rotterdamsche Oranjeverenigingen, Voor Oranje en Vaderland te Rotterdam en de Kon. Vereeniging Oranjebond in Den Haag, hebben het besluit' genomen H. M. de Koningin ter gelegenheid van H. haar 50sten verjaardag op Dinsdag 16 September a.s. na het openen van de Kamers der Staten-Generaal, een nationa- len vaandelgroet te brengen, op 't Huis ten Bosch te 's-Gravenhage. Zij roepen daarvoor op alle vereeni gingen in Nederland, die van haar aan hankelijkheid aan de Koningin wenschen blijk te geven door aan deze vaandel- groet deel te nemen. Aan elke deelnemende vereeniging zal èen herinneringsmedaille worden aange boden, en aan elke zang- en muziek- vereeniging, die dezen vaandelgroet met zang en muziek zal' opluisteren, zal een zilveren lauwertak worden uitgereikt. De ondernemers verzoeken aan de ver eenigingen, die wenschen deel te nemen, zich zoo spoedig mogelijk te willen op geven aan A. G. Verbeek, voorzitter der Kon. Vereeniging Oranjebond, Engelen- burgstraat 68, Den Haag. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag verga derde de „Zierikzeesche Oranjevereeni ging", ten einde het voorloopig opge maakte programma te bespreken. Ver schillende commissie's zullen worden ge formeerd. Aan de sport wordt een ruime plaats afgestaan op dit vaderlandsche feest, dat des avonds een lichtfeest word door de illuminatie met schijnwerpers gas en vetpotjes, terwijl de luchtbios coop voor aardige films zal zorgdragen. Het geklepper op straat kondigt nu reeds de kleppermarsch aan, waarvoor vele jongens en meisjes zich hebben op gegeven. Met algemeene stemmen besloot het bestuur, den raad dezer gemeente aan te bieden, ter plaatsing in de raadszaal, is uitgegaan om half twaalf en kwam eerst terug, toen de lunch al afgeloo- pen was!" Van allerlei mogelijkheden stelden wij ons voor. Wij kwamen overeen, dat ik vroeg terug moest gaan en dat ik in het geheel niets zeggen moest van 't tele gram; er alleen maar melding van moest maken, dat ze thuis allen wel waren. Ik moest zoo gewoon mogelijk doen, maar steeds een oog in het zeil hou den; en lederen dag verslag uitbrengen aan Eric, terwijl ik mijn best moest doen, om met Ethel te spreken. „Ik zal je een slaappoeder mee geven", zei Eric, „die je dan enkel gebruiken moet in gevallen van den hoogsten nood, om ze bij Nina in de thee of in het water te doen. Dan zal ze twee uren rustig blijven slapen. Vandaag is het Donderdag; den Zaterdag daarop, kom ik je Opzoeken. Vraag permissie, om mij tegemoet te gaan en dan zullen wij zóó loopen, dat we Robert Darrow tegen komen. En nu, liefste, moet jé naar bed. Houd moed en doe je best. Ik twijfel niet, of alles zal wel weer in orde komen!" Met bezwaard gemoed ging ik van huis. De jongere kinderen vonden het wel vreemd, die vluchtige bezoeken, maar Helen had hun gezegd, dat ik mij niet zoo goed voelde en dat ik Eric was komen raadplegen. Met veel beloften, om weer te komen, zoodra ik kans zag, en met het beloofde boek voor Ethel onder den arm, ging ik dus. Met dat een groote gravure in passende gouden lijst, van de Kon. Familie. Wanneer binnen afzienbaren tijd finan- cieële offers voor dit feest worden ge vraagd, hopen we, dat die ook zullen gegeven worden om 't programma te kunnen uitvoeren. Heden, Maandag 16 Juni, was Jo hannes Morijn 40 jaar onafgebroken in dienstbetrekking van de Firma Gebr. De Vos, verf- en glashandel alhier. De heer A. J. Jongmans, coiffeur, Korte St.-Janstraat alhier, heeft, nu men ook eindelijk in onze gemeente de elec- triciteit kan inschakelen, een electrische haarsnijmachine aangeschaft, die de lok ken van de jeugd of de dunner geplante haren der ouderen binnen een minuut knipt, veel beter aldus onze zegsman dan met tondeuze of schaar. Bovendien installeerde de heer Jong mans een electrische machine voor koude- of warme lucht-douche,in werking testel len, na 't scheren, een behandeling die in Amerika algemeen is. BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Woensdag 11 Juni. Aanwezig alle leden. Bij de opening spreekt de voorzitter, dhr. W. G. Boot Wz. een woord van dank voor de hulde hem door de gemeentenaren gebracht ter gelegenheid van de ontvangen Ko ninklijke onderscheiding. Behandeld wordt een circulaire van den gewestelijken in specteur der Volksgezondheid inzake stichting eener barak ter afzondering en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, met een daarmee in verband staand schrijven van den voorzitter van het ziekenhuis te Noordgouwe, tot het collectief doen bouwen van een barak voor Schouwen en Duiveland, gaat de Raad accoord. De begrooting 1931 der Gezondheidscommissie, in ontvang en uit gaaf met f 1322,49, wordt z.h.st. goedge keurd. Een aanvulling der bouwverorde ning (plaatsing van briefgleuven en bus sen in woningen) wordt, daar 't advies der Gezondheidscommissie tot dusver nog niet is ingekomen, verdaagd tot de vol gende vergadering. Een voorstel van B. en W. om ingaande 1 Januari 1931 weder om vrijstelling te vragen van de verplich ting tot het doen geven van onderwijs in lichamelijke oefening, wordt z.h.s. aan genomen. Thans komt ter tafel de circu laire van Ged. St. inzake herziening der jaarwedden van burgemeester, secretaris, wethouders en gemeente-ontvanger. Wet houder Fokker wenscht, gezien de min der gunstige tijdsomstandigheden, de oude regeling te handhaven, welk voorstel door weth. Boot gesteund wordt, aldus wordt met algemeene stemmen besloten. De voorzitter doet eenige mededeelingen om trent eenige voorzieningen ten behoeve van het arrestantenlokaal, wat betreft wettelijke voorschriften voor verlichting, verwarming en contact met de politie; de Raad verleent de machtiging daar toe. Een begrootingswijziging 1930 wordt z. h. st. vastgesteld. Ingekomen is een schrij ven van het plaatsel. armbestuur van Westenschouwen, met de mededeeling, dat genoemd bestuur onder nadere goed keuring de herberg en verdere opstallen, eigendom van het Armbestuur, te ver- koopen aan L. v. d. Zande Sr., voor f3000. Na eenige opmerkingen van dhr. Kloet, omtrent den verkoopsprijs, wordt m. a. st. besloten in dezen aan Ged. St. gunstig te adviseeren. Daarna geeft de voorzitter lectuur der correspondentie met de P.Z.E.M., omtrent aanleg van een ondergrondsch net in de kom der gemeente en de garantiestelling van f 200, voor de aansluitingen der perceelen aan den Weeldeweg. Ter vorige vergadering was besloten tot ondergrondschen aan leg, mits de P.Z.E.M. de meerdere kosten ad f3225, restitueere, indien zij metter tijd tot aIgemeenen ondergrondschen aan leg overgaat, terwijl tevens besloten werd boek hield ik mij nog prachtig bezig, want ik spelde heele zinnetjes uit door middel van een puntje te zetten onder de letters, die ik noodig had. Als zij die bedoeling nu maar begreep, dan zou ze die zinnetjes makkelijk genoeg weer opbouwen. Eerst tegen theetijd zou ik op Bleak Hall komen, daar ik geen sneltrein had. Ethel en Nina waren blij, mij te zien; maar ik vond Ethel verschrikkelijk bleek. Nina vertelde mij, dat Ethel niet wel geweest was en dat zij heel ondeugend had geweigerd haar medicijnen te ne men, toen haar vader haar die bracht om bedtijd; hij was toen heel boos op haar geweest, omdat zij ze opzettelijk had omgegooid en toen nog gelachen had, op den koop toe! Sir Mark en Mrs. Wilmot dineerden buitenshuis, naar zij meende, en ik was blij, dat ik dus een paar uren voor mijzelve zou hebben. Ik bracht een uur door, met Ethel, het nieuwe boek te laten zien; en nadat ik haar in stilte op de puntjes opmerk zaam had gemaakt, zag ik, dat zij mijn bedoeling vatte. Toen ze mij op kinderlijke wijze het boek in eens af pakte en het in een hoekje alleen ging zitten bekijken, was ik eigenlijk heel blij, ofschoon ik mij hield, of ik boos was. Even later ging ik weg bij Ethel en liep maar wat rond, op de corri dors. Eer ik het zelve wist, stond ik toen ineens voor de andere leeren deur. Niet weinig verbaasd was ik toen ik zag, dat die buitendeur even aan stond, de maatschappij te verzoeken genoemde garantiestelling van f 200 te doen ver vallen. Op een en ander is door de P.Z.E. M. afwijzend beschikt. De voorzitter zegt, dat men nu het uiterste heeft beproefd en geeft in overweging over de be zwaren heen te- stappen, vertrouwende, dat, mocht de P.Z.E.M. later tot alge- meenen ondergrondschen aanleg over gaan, deze gemeente niet bij andere ge meenten achter gesteld zal worden. Daar na wordt met voornemen tot anuïteits- leening, gesteund door de milde toezeg ging van den voorzitter en diens echt- genoote, tot uitvoering van genoemden aanleg, m. a. st. besloten, evenals tot overname door de gemeente van de ge vraagde garantie voor den Weeldeweg. De voorzitter wenscht Raad en gemeente geluk met de genomen besluiten. Bij de omvraag bespreekt dhr. Kloet den z. L onvoldoenden toestand van waterafvoer de Dreef en den rioolput aan het Ach terom, terwijl dhr. Boot op een spoedig herstel van het defect der pomp te Westenschouwen aandringt. Voorziening in een en ander wordt toegezegd. Nadat de voorzitter nog mededeeling heeft ge daan van de schenking eener fraaie klok voor het gemeentehuis door een inge zetene dezer gemeente, wordt de ver gadering gesloten. Doos30*60Jube 80 ctBij Apothen Drogisten, JAARWEDDEN BURGEMEESTERSSECRETARISSEN ONTVANGERS EN WETHOUDERS. Door Ged. Staten is de volgende jaar- wedderegeling ontwerpen: Gemeente le klasse tot 800 inwoners: burgemeester f 1000, secretaris f 1030, ontvangen f300 en wethouder f50; 2e klasse tot 1200 inwoners resp. f 1200, f1200, f350 en f70; 3e klasse tot 1600 inwoners resp. f1500, f1500, f400 en f90; 4e klasse tot 2300 inwoners resp. f1800, f1800, f500 en f120; 5e klasse tot 3000 inwoners resp. f2100, f2100, f6,50, f160; 6e kl. tot 4000 inwoners resp. f 2500, f2500, f800 en f200 7e kl. tot 5000 inwoners resp. f 2100, f 2100, f 650, f 160; f250; 8ste kl. tot 6000 inwoners resp. f3600, f3600, f1300 en f300; Zierikzee f4100, f4100, f1900 en f500; Goes en Neuzen resp. f 4500, f 4500, f 2400 en f 1000; Middelburg en Vlissingen f6000, f5500, f3600 en resp. f2000 en f1500. Na 2 jaar wordt de aanvangsjaarwedde verhoogd voor de burgemeesters en secretarissen van Middelburg en Vlis singen, viermaal met f 250; voor de ove rige 5 maal en wel voor gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met f 100; voor die der 4e en 5e klasse f150; voor die der 6e, 7e en 8e klasse f 200, voor Zierikzee, Goes en Terneuzen f200. Voor de ontvangers 5 maal en wel voor ge meenten van de le, 2e en 3e klasse met f60; 4e en 5e klasse met f90, 6e, 7e en en ik kon de verleiding niet Weerstaan om er binnen te gaan en een enkel woord met de gevangene te gaan spreken. i Voorzichtig deed ik de deur van de „grauwe" kamer open en trad er bin nen. Ik stond versteld... Het vertrek was verlaten! Ik deed een andere deur open en zag, dat het een slaapkamer was; grauw, koud en stil als het andere ver trek. Ijlings keerde ik op mijn schreden terug en deed de deur open, die naar de vestibule leidde. Een vochtig koude lucht kwam mij tegemoet en, vóór mij, zag ik een don kere trap, die ik weet niet, waarheen leidde! Ik sloot de deur en trad weer binnen in het „grauwe" vertrek. Ik keek goed rond, maar van de gevangene zelve was geen spoor te zien en dus zou ik het vertrek maar Weer verlaten. Een geluidje... en daar bevond ik mij Van aangezicht tot aangezicht met Sir Mark, die mij door en door scheen te bekijken, en wiens wolfstanden mij onheilspellend toeblonken. „Een aardige kamer dit hè, lieve?" „Afschuwelijk! Ik ben blij, dat er nie mand in woont". „Mooi is ze niet, maar toch zeer ge rieflijk. Probeer maar eens!" Eer ik begreep, wat hij hiermee be doelde, was de leeren deur al dicht en... zat ik gevangen in die kouwe, grauwe kamer. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1