Zierikzeesche Nieuwsbode PURQL abonnement: Vrijdag 13 Juni 1930. zierikzeesche courant. EERSTE BLAD Inzending Advertentiën HINDERWET. IB 31 HEERENBAAI Stukgefaopen Pr$0 per S maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afaonderlijke oammon 5 cent. Verschijnt Mnd., Wnad. en Vrjjd Tel. No. 32. - Postgiro 137677. ADVERTENTIEN tab 13 tegel. 60 et»., tab 4 regel, en daarboven 20 ota. pet regel. Beolamea 30 eta. p. regal. Bij oontraet belangrijke korting. Iniending op den dag tab uit- g.Te vóór 10 ar*. Dit nummer be.tiat uit 3 bladen. giterlllk 10 uur od dn dag v uitnaai Zl], dia zich van af heden op ons blad abonnaeren, ontvangen da tot 1 Juli a t varschijnonde nummert GRATIS. Toelating leerlingen tot de Open bars Lagora School B, mat ingang van I S»pt. as. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Openbare Lagere School B in deze Ge meente ban geschiedeu vóór I Juli a.s by het Hoofd dier school aan het Schoolgebouw in de Nb uwe Boogerdstraat by voorkeur op Zaterdagendes avonds tusschen 71/« 8n 8Va uur. De leerlingen moeten op 1 September as, een leeftijd van ten minste 5 jaar en 6 maanden hebben en moeten dus geboren zyn vóór of op 1 Maart 1925. Zierikzee, den 5 Juni 1910. Burgem en Weth. voornoemd J. C A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris Toslstlng laerlingsn tot da School voor Uitgebreid L>ger Onderwijs, BURGEMEESTER en WETHOUDERS vin Zierikzee ruakerf bekend dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs in deze gemeente kan geschieden vóór 28 Juni a.s. bjj het Hoofd dier School in het Schoolg- bouw aan de Nieuwe woogerd- straat en wel i e d e r e n werkdag tydens de sehooluren. Toegelaten kunnen slechts worden leer lingen, die ten minste zes leerjaren van een Lagere School hebben donrloopen. Aan de school bestaat gelegenheid tot opleiding voor MU.L.O.-diploma en Kweek school. Zierikzee, den 18 Juni 930. Burgem. en Weth. voornoemd, J. C. A. BANNINK. Burgemeester. P. F. WITTERMANS Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikib» brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen vandeN.V Petrolenia- MaatbChappjj The Texas Company te 's-6ra- venhage, om vergunning tot het oprichten van ee^e ondergrondsche bewaarplaats voor 6000 Lit-r benzine, op het perceel aan de Driekoningenlaan, kadastraal bekend in sec tie A, no. 2290. Op Vrijdag 27 Juni. as., des namiddags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tydstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. ZiERiKZEi, 18 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris Uit Stad en Provincie Als het rustelooze klokje Eindelijk het rustuur slaat, Als de rustelooze werker Na zijn dagtaak rusten gaat Vindt hij thuis zyn stoel, zyn vrouwtje; En zijn vuurtje en zyn thee Eettfyn pypje DOU1VE EGBERTS Completeert het rust idee. Cting* Doorcnba* ECHTE FRIESCHE 20-50CT. PER ONS verschaft U ivolken. xnm genot. ZIERIKZEE. Het Zeeuwsch Technisch Instituut, waarvan de advertentie be treffende aangifte van nieuwe leerlingen in dit nummer van ons blad is opgenomen, is in 1922 opgericht als cursus voor Waterbouwkundig Opzichter. Geleidelijk is de opleiding meer en - meer bekend geworden en steeds is er naar gestreefd in overleg met technische diensten over geheel Nederland de eischen aan te passen aan de behoeften dezer diensten. Een hinderlijke omstandigheid was het examen om de twee jaar, waardoor ge durende geruimen tijd geen afgestudeer den beschikbaar waren. Tevens vormde dit een bezwaar voor de regelmatige opleiding. Daarom werd indertijd besloten, dat er ieder jaar examen moest kunnen wor den afgenomen om te komen tot regel matige driejarige opleiding. Overleg, on geveer twee jaar geleden gepleegd met den Groep Waterbouwkundigen, voerde niet tot resultaat. Het Instituut besloot de noodige maatregelen door te voeren en thans kunnen van af 1930 regelmatig de aanstaande waterbouwkundigen ieder jaar in de gelegenheid worden gesteld (examen te doen. Reeds meer dan honderd jongelieden werden met succes opgeleid aan het Z. T. 1. Wij verwijzen naar een, in dit num mer voorkomende advertentie, waarin een Christelijk-Historische Landdag aangekon digd wordt tegen a.s. Woensdag 18 Juni te Renesse. Bij K.B. is benoemd met ingang van 1 Aug. e.k. tot gezworene van den Dreischorpolder, dhr. C. J. M. Klompe te Dreischor. Het verslag over het vliegjveld in Westen-Schouwen eischt aanvulling en eenige correctie. In de vergadering was o.a. tegenwoordig de heer van der Pauw, chef van het personen- en goederen vervoer der K.L.M., die ook in die kwa liteit, na den heer Cock het woord voer de. Óp het terrein waren des namiddags tegenwoordig de heeren Ede van der Pols, inspecteur vain het bureau voor de luchtvaart aan het departement van wa terstaat, de heer I. A. Aler, chef van den vliegtechnischen dienst der K.L.M., en de heer Faber, hoofdopzichter b/d. .Waterstaat te Zierikzee. Het personen vervoer in ëën vliegtuig reKenue uur. ,v. d. Pauw op f 100 voor 8 personen, (is f 12,50 retour); een reis van Zierikzee over Goes naar Rotterdam kost 2e kl. trein f 12,10. Aanvankelijk was besloten het vlieg veld, dat „West-Schouwen" gedoopt is, op 31 Augustus a.s. in te wijden, maar om schending van de grasmat te voor komen, zal eerst in September worden begonnen het vliegterrein in orde te maken, zoodat tegen het voorjaar van 1931 de opening van den vliegdienst Waalhaven—West-Schouwen kan worden tegemoet gezien. Bij K.B. van 10 Juni is benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kan ton Zierikzee, mr. C. J. B. du Croo, adv. en proc. alhier. Het was ons niet bekend, toen wij een bericht opnamen van de fa. Ocht- man Zoon, over de poging tot op richting van een 4-talige leesportefeuille, dat de heer J. E. v. d. Broek alhier, reeds jarenlang een dergelijke porte feuille in circulatie brengt. Wij Kregen van deze dikke portefeuille inzage en moeten bekennen, dat daarin een berg lectuur huist, zoowel Holl. als Fransche, Duitsche en Engelsche tijdschriften, be nevens een roman. Wij ontvingen het jaarverslag van de vereeniging „Wijkverpleging" alhier. In ontvangsten wijst de rekening aan: contributien f 776, bijdrage gemeente f 500; id. t.b.c.-vereeniging f 750, ver- pleeggelden f 509,25, coupons f 321,14, totaal f 2856,39. Uitgaven: salarissen f 1956,43, belasting, assurantie en zegels f 67,12, zegels wijkzuster f 31,20, onder houd f 53,31, diversen f 6,90, totaal f 2114,96. Het batig saldo bedraagt f 741,43. Aan het gemeente-museum zijn de volgende voorwerpen geschonken: door den heer Jan Legemate te Kerkwerve, een gesneden eikenhouten theestoofje (midden 18e eeuw) in bruikleen; door den heer Adriaan Kloet Az. te Kerk werve, een geelkoperen tintelton met kei steen en vuurslag (z.g.n. klistuig); door mej. de wed. J. H. Goemans, geb. Verjaal te Dreischor, een stroohoed, gevoerd, met zeer breede randen, gedragen door de overgrootmoeder der schenkster, eind 18e eeuw. Nu de gemeenteraad op 10 Juni j.l. een nieuwen gemeente-ontvanger heeft benoemd, willen wij hier een korte ver melding geven van de vroegere func tionarissen. Tot 1702 werd de administra tie, nu aan den gemeente-ontvanger op gedragen, gevoerd door thesaurieren der stad. Maar in genoemd jaar werd de betrekking geschapen van stadspenning- meester, die sedert 1811 stedelijk- en se dert 1851 gemeente-ontvanger heette. De opvolgende personen bekleedden ge meld ambt: Adriaan van Duijn, 1702 '15; Cornells Haijman, 1715—'19; JacoDus van der Wolff, 1719—'37; Cornelis van Vliet, 1737'52; Mels Boom, 1752—'84; Erasmus van Hecke, 1784—'93; Daniël de Wit, 179397; Jan Gerard Blaauw, 1797—1812; Mr. Hendrik Albert van IJs- selsteijn, 1812—'70; Marinus Floris van den Thoorn, 1870'73; Johannes Eliza Mulock Houwer, 1873'80; Pieter Ozias van de Velde Olivier, 1880—1904; Jo hannes Adrianus Legemaat, 1904—'05 en Henri Everhard Beelaerts van Emmicho- van, 1905—'30. PROV. ZEEUWSCHE VEREENIGING „Het Groene Kruis". In de groote zaal van hötel „Juliana" werd Woensdag de algemeene vergade ring gehouden van de Prov. Zeeuwsche vereeniging „Het Groene Kruis", onder presidium van dr. C. E. Plugge, arts te Souburg. 24 afdeelingen waren vertegen woordigd. De voorzitter herdacht het af getreden lid van het hoofdbestuur, dhr. H. G. Fraser en den overleden voorzitter der Alg. Ned. Ver. ds. Fleisser, waarna hij gewaagde van de tamelijk bloeiende vereeniging, waarbij zich helaas nog te weinig aansluiten niet alleen, maar waar van zich ook nog afdeelingen terug trek ken, omdat ze meer op eigen voordeel bedacht zijn, dan op het belang van het algemeen. Het is ook hier dóór allen, vóór allen. Het Groene Kruis kan alleen bestaan door een hechte aaneensluiting. Helaas speelt bij de taak, het lot van de lijdende menschheid te verlichten, ook het sectarisme een rol, doordat 't Wit- Gele Kruis in Zeeland een aparte vereeni ging vormt. Het jaarverslag van den secretaris, den heer M. Nieuwenhuijze werd vastgesteld. Hierbij werd gememo reerd, dat 18 afdeelingsverslagen ontbra ken. Ook de rekening over 1929 werd, na gunstig uitgebracht rapport der finan- ciëele commissie, 'goedgekeurd. Zij wijst in ontvang en uitgaaf f 1912,97 aan, met een voordeelig saldo van f243,37. De volgende algemeene vergadering zal in Goes worden gehouden. De 3 aftredende hoofdbestuursleden, de heeren Dieleman, Gelderman en Hage werden bij enkele candidaatstelling gekozen. In de vaca- ture-Fraser werd tot lid van 't hoofd bestuur gekozen, de heer F. E. Pas te Groede. De begrooting gaf veel stof tot discussie, die geopend werd door dhr. S. Hage, die inlichtingen vroeg over de subsidie van de provincie, welke f1000 bedraagt. De voorzitter lichtte deze vraag uitvoerig toe. Aan een afdeeling kan de eerste drie jaar f 200 subsidie worden wijkverpleegster. Na de drie jaar acht men zich van steun ontslagen, omdat dan de bevolking wel overtuigd is van het nut van de Zuster. Getracht zal worden van Ged. Staten toestemming te verkrijgen langer dan 3 jaar aan een afdeeling uit te keeren, die pas een wijkverpleegster heeft aange steld en meer dan f 200 per jaar naar behoefte. Dr. Ittmann zou de subsidie alleen wil len geven aan afd., die een gediplomeer de zuster aanstelden. De voorzitter acht deze zaak niet zoo eenvoudig. De regee ring zal daarvoor een bepaling moeten maken. De heer Hage vernam, dat hier op het eiland pogingen in het werk worden gesteld, dat een Roode Kruisafd. de wijkverpleging ter hand zal nemen. Spr. betreurt zulks, omdat het versnippe ring van krachten zal geven. Naar aan leiding van eenige mededeelingen van den heer Bolle, over de moeilijkheden in zijn afd. door de ziekte van de zuSTer, wijst de voorzitter er op, dat in het vervolg de regeering verzekering van de zuster zal gaan eischen en daarvan de subsidie afhankelijk stelt. Met „Eigen Hulp" heeft de Alg. Ned. Ver. een con tract, waardoor de zusters tegen een lage premie kunnen worden verzekerd. Met algemeene stemmen werd een motie van ds. Hoek aangenomen, waarbij de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat iedere afd. een minimum contributie van f 1 zal heffen van elk zijner leden. Uit voerig werd gesproken over het ver schaffen van tenten en daarbij kwam naar voren, dat sommige districten ge regeld tenten ter beschikking hebben en andere afd. bij aanvrage steeds nul op het request krijgen. De voorzitter zegt toe, dat een regeling zal worden getrof fen voor het gebruik van tenten. Tegen het eind der ochtendvergadering kwamen twee inspecteurs voor de volks gezondheid ter vergadering, n.l. de dok toren Putto en Veeger, welke laatste als opvolger der eerste voor Zeeland is aan gesteld. Na ampele bespreking werd de begroo ting voor 1931 vastgesteld op f 2978.37. Daarna werd gepauzeerd. Na de rust en heropening, gaf de voorzitter het woord aan dr. Maren Bentz v. d. Berg, die een causerie hield over de tegen woordige regeling der zuigelingensterfte in Zeeland, nadat eerst nog dr. Putto de aandacht had gevestigd op plannen, in Zierikzee aanhangig, ten einde daar ,de Roode Kruisafd. te belasten met de wijkverpleging. De voorzitter wekte de districtscommissie op, actie te voeren voor een Groene Kruisafd. te Zierikzee en de belangen van een dergelijke afd. te bepleiten waar dat noodig wordt ge acht. Daarna verkreeg dr. van den Berg het woord, die in zijn causerie, verduidelijkt door graphieken en interressante platen, zijn toehoorders bepaalde bij de kwestie van zuigelingenzorg en hoe deze ter hand wordt genomen, door het stichten van consultatiebureaux en moedercursussen, op welke laatste de moeders practische en nuttige wenken gegeven worden bij de verzorging van het jonge kind, dat in sommige streken van ons land vooral leed aan maag en ingewandstoornissen, welke hevige ziektegevallen te voorschijn kunnen roepen of oorzaak zijn van den dood van den kleine. Door vooral het oog op genoemde stoornissen te houden is het sterftecijfer t.a.v. deze ziekten in ons land zeer gedaald. In Zeeland heeft men thans 12 consultatiebureaux, verschil lende moeder- en bakercursussen, op welke laatste spr. vooral de aandacht vestigde, omdat deze zoo nuttig zijn en neg te weinig worden bezocht. De voorzitter dankte dr. van den Berg voor zijn causerie en de aanwezigen voor hunnen opkomst en aangename bespre kingen, waarna deze bijeenkomst werd gesloten. NIEUWERKERK. Dinsdag is alhier het nieuwe Raadhuis officiëel in gebruik ge nomen. Nadat omstreeks 2 u. de heer Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, vergezeld van den Gedeputeerde van dit eiland, den heer A. v. d. Weijde, per auto was gearriveerd en door het fanfarecorps „O. en U." met het Zeeuwsche Volkslied was be groet, vereenigden het gemeentebestuur en de vele genoodigden zich in de ver gaderzaal. De burgemeester opende de bijeenkomst met een welkom aan den heer Commissaris, aan de talrijke colle ga's van Sch. en Duiveland, de leden van den Raad en verdere genoodigden, zoo van hier als elders en gaf daarna het woord aan den Comm. der Koningin. Deze gaf te kennen met genoegen ge volg te hebben gegeven aan de uitnoodi- ging, wijl daaruit bleek, dat er samen werking bestond tusschen het bestuur der gemeente en 't Prov. bestuur. Spr. gaf daarop een geschiedkundige verhan deling van 't ontstaan van Nieuwerkerk, dat reeds dagteekende uit het begin der 13de eeuw, wees op tijden van voor- en tegenspoed, op de vroegere plaats van vestiging van 't gemeentebestuur, dat thans zou worden verwisseld met -een gebouw, dat schoonheid aan degelijkheid paarde. Hij wenschte den burgemeester geluk met de voltooiing hiervan en hoopte, dat deze nog tal van jaren als hoofd dezer gemeente met de weth. en overierp trorr /Ton DnaH ón.. dpn secretaris zou mogen werkzaam zijn in 't belang der gemeente Nieuwerkerk. Met den wensch, dat Gods zegen moge rus ten op dit gebouw en op al wat hier wordt verricht, verklaarde spr. dit Raad huis officiëel geopend. Burgemeester Bou- man dankt den heer Commissaris voor de officiëele opening en geeft een uiteen zetting van de verschillende factoren, die geleid hebben tot de voltooiing van dit gebouwencomplex, waar wel niet allen enthousiast tegenover staan, maar hij hoopt, dat de eendracht moge blijven in de gelederen en wijdt een dronk aan het Koninklijk Huis, den heer Commissa ris en het welzijn van Nieuwerkerk. Ver volgens dankt hij den architect, den heer W. Brouwer en de aannemers, de heeren C. v. d. Klippe en J. J. A. van Velthoven,, voor wat zij hebben tot stand gebracht, alsmede de ingezetenen van Nieuwerkerk voor het keurig ameublement, dat zoo wel de Raadzaal als de kamer van B. en W. op waardige wijze siert, evenals de klok boven den ingang der Raadzaal, geschonken door den heer en mevrouw Hoekstra uit Breukelen. Een zwaar met zilver gemonteerd inktstel met inscriptie „Aangeboden aan het Gemeentebestuur van Nieuwerkerk", was als souvenir aan geboden door Gravin van Rechteren Lim- purg. Daarna richtte Z.E.A. het woord tot zijn collega's, met de opmerking, dat hij steeds had geschroomd een gemeen schappelijke vergadering te houden in het oude Gemeentehuis, dat thans wegens invoering van 't 7e leerjaar een andere bestemming heeft gekregen en het Ge meentebestuur in den laatsten tijd zelfs was ondergebracht in de ziekenbarak. Thans echter zou het spr. een genoegen zij'n, de heeren bij de eerstvolgende ver gadering in Juli in dit gebouw vereenigd te zien. Onder de genoodigden merkten we nog op den heer D. Stoutjesdijk van Stavenisse, de gewezen veldwachter dezer gemeente, die door den burgemeester in hartelijke woorden werd toegesproken, waarop dhr. Stoutjesdijk onder dank den wensch uitte, dat het den burgemeester gegeven mocht zijn, nog lang in het belang van de gemeente werkzaam te zijn. Vervolgens voerden nog het woord, de heer A. v. d. Weijde, lid van Géd. St., burg. Hage van Bruinisse, welke in zijn speech wees op de noodzakelijkheid van een nieuw gemeentehuis; burg. W. G, Boot van Burgh, die in welgekozen woor den een vergelijking maakte tusschen den Westerenban van Schouwen en de Vier- Bannen van Duiveland. Wel gaf spr. toe, de Vier-Bannen in 't voordeel waren, maar dat toch schoone bloemen uit den Westeren Ban de zaal sierden en 't heer lijke kristalheldere water daar aan den bodem onttrokken en geleid door lange rijen buizen hier verkwikking bracht aan mensch en dier en plant. Vervolgens bracht dhr. H. C. v. d. Zande hulde aan den burgemeester, voor de vele ver beteringen, die in de gemeente gedurende zijn 30-jarig bestuur waren tot stand gekomen, en waarbij deze laatste bouw Zondag 15 Juni te Zterik ee. Ned. florr. Kerk, Nienwe Kerk. 10 ure, da. Waardenburg rau Bruinisse. ttieine üorJt. 10 ure, da Hoekstra. Lath. Kerk. Geeu dienst. Geief. Kerk. 10.33 en 6.30 ure, dr. r. Lonkhujjzen. Ohi. ueief. Kerk. 9.81. ds Hoogeodoorn, 2 Leendienst en 6 ure, ds. Hoogendoorn (oude tjjd). evangelisatie JeinÖl. 10 en 7 ure, Samenkomst. Oud-Gerei. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Lee*keik (oude tgd). PREDIKKE U liTKN de kroon op het werk zette. Ook de heer Eveleens, als belanghebbende, sloot zich hierbij aan. De burgemeester dankte beiden, want deze uiting was een blijk van instemming uit de burgerij met het uitgevoerde plan. Ten slotte wijdde de commissaris een dronk aan mevr. Bou- man, die in moeilijke tijden haar echtge noot zoo menigmaal had ter zijde ge staan. Hiermede was de plechtigheid af- geloopen en na het interieur der gebou wen bezichtigd te hebben, verliet de commissaris onder de tonen der muziek de gemeente. THOLEN. Naar wij uit goede bron ver nemen, zal de heer Lunenburg, kassier der Firma van Heel Co., met Septem ber a.s. zijn functie neerleggen en met pensioen gaan. Naar wij hoorden, zal hij zich metterwoon in Leiden vestigen. De heer L. mocht vorig jaar onder zeer groote belangstelling zijn 40-jarig jubi leum vieren. Over het algemeen wordt zijn vertrek zeer betreurd, niet alleen dat hij een zeer vriendelijk en populair per soon is, doch ook staat hij ten allen tijde zijn cliëntèle ten dienste, kassier van hét filiaal te Ternêiïzen, clê heer A. van der Valk. voelen, verzacllen geneeslmen mei Doos 30-60. Tube 80 ct. B., Apotb. ca Drogist» RECHT21 KEN. ZIERIKZEE, 6 Juni. Door den kanton rechter zijn op 4 Juni 1.1. veroordeeld wegens overtreding der: Motor- en Rij- wielwet: H. J. L., 51 j., autoverh. te Z.zee, f 15 b. s. 5 d. h.; R. d. W., 28 j,, reiziger te Bruinisse, f2 b. s. 2 d. h.; J. H., 18 j., opperman te Z.zee, f 4 b. s. 3 d. h.; M. v. d. W., 20 j., te Noord- gouwe, f 1 b. s. 1 d. h.; L. N. d. B., 38 j., landb. te Kerkwerve, fl b. s. 1 d. h.; L. B., 15 j., slagersknecht te Z.zee, zonder toep. van straf; J. S., 29 j., dierenarts te Renesse, bij verst, f 5 b. s. 2 d. h.; F. d. J., 42 j., veldarbi. te Duivendijke, bij verst, f 2 b. s. 1 d. h.; A. H., 33 j., arbeider te Kerkwerve, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; J. H. B., 20 j., reparateur te Z.zee, bij verst, f2 b. s. 2 d. h.; L. A. V., 30 koopman te Z.zee, bij verst, f3 b. s. 2 d. h.; J. d. J., 16 j., arbeider te Oosterland, bij verst, fl b. s. 1 w. t.s.; P. K. d. j., 16 j., arbeider te Duivendijke, bij verst, f 1 b. s. 1 w. t.s.; D. V., 16 j., arbeider te Ellemeet, bij verst, f3 b. s. 1 w. t.s. Algemeene politieverordening: J. G., 18 j., landb. te Zonnemaire, f 2 b. s. 1 d. h. Vogel wet: H. J. B., 15 j., arbeider te Burgh, zonder toep. van straf; C. A. d. G., 14 j., arbeider te Haamstede, idem. Jachtwet: J. K., 28 j., landarb. te Noord- gouwe, f2 b. s. 1 d. h.; A. C. d. B., 14 j., arbeider te Oosterland, fl b. s. 1 w. t.s.; Leerplichtwet: A. A. B., 43 j., te Z.zee, f5 b. s. 3 d. h.; wegens dron kenschap: A. G. S., 19 j-, monteur te Rot terdam, bij verst, f 5 b. s. 14 d. h.; wegens straatschenderij: J. D., 10 jaar, te Drei schor, zonder toepassing van straf; J. D., 14 j., timmermansknecht aldaar, idem; loopen over eens anders grond: M. J. d. B., 21 j., arbeider te Renesse, geen straf; J. v. B., 33 j., schilderskn. te Z.zee, id.; F. M. K., 24 j., arbeider te Haamstede, bij verst, f2 b. s. 1 d. h.; P. S., 20 j., schilderskn. te Z.zee, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; wegens 't laten loopen van schapen over eens anders grond: A. B., 16 j., schaapherder te Z.zee, geen straf. Vrijgesproken: J. J. de B., 17 j., te Nieuwerkerk; C. A. F., 16 j., aldaar; C. R., 16 j., aldaar; J. D., 11 j^ te Dreischor, ONDERWIJS. Bij Kon. besluit van 7 Juni is be* noemd tot leeraar aan de R.H-B.S. te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1