Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stokloopen. Doos 30 ct. abonnement: Woensdag 11 Juni 1930. zierikzeesche courant. ADVERT ENTIEN Inzending Advertentiën buitenland. Transpireerende Voetei binnenland. Uit Stad en Provinoie. Slapeloosheid MijHhardt's Zeimwtatiletten. Ptjj* P6* am*ad«n f 1,50, franco per post f 1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afsonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode 86sta JAAKQANQ. - No. 12013 Dir. A. J. DE LOflZE. Uitt -Mulir M i 10STH. tan 13 regel» 60 et»., ia* 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. HeolameB 30 ota. p. regel. contract belangrijke korting. Insending op den dag ran nit- gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dug v uitgaaf ZIJ, dis zich van af heden op ons blad abonnieren, ontvangen de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. KONING CAROL II VAN RUMENIË. Prins Carol van Rumenië, de zoon van den overleden koning Ferdinand, is Vrij dagavond 10 uur plotseling en in het geheim onverwacht te Boekarest terug gekeerd, zoogenaamd om zijn broeder Nicolaas als lid van den regentschaps- paad te vervangen, maar in feite om zich tot koning te laten proclameeren, wat dan ook inderdaad gelukt is. Dit heele jaar is er al geïntrigueerd om deze te rugkomst voor te bereiden. Carol heeft in verband met zijn geruchtmakende vrouwegeschiedenissen op 28 Dec. 1925, toen zijn vader koning Ferdinand nog leefde, afstand moeten doen van zijn opvolgingsrecht en titels van kroonprins, den 21en Juni 1928 is zijn huwelijk met prinses Helena van Griekenland te Boe karest ontbonden. De uit deze verbin tenis gesproten 8-jarige Michel, regeert sedert den dood van zijn grootvader in 1927 odder regentschap van een raad als Koning. De politieke machine kwam eerst goed op gang toen Carol zich in de hoofd stad bevond. De Nationale Vergadering nam met één stem tegen het voorstel aan om Carol tot koning uit te roepen. (De liberale partij nam geen deel aan de komedie en bleef thuis). Koning Ca rol II heeft daarop in de Nat. Verga dering den eed op de grondwet afge legd. Koning Carol heeft Zondagavond een onderhoud gehad met zijn vroegere vrouw prinses Helena (van wie hij ge scheiden is). Zij kwamen overeen dat voorloopig geen van beiden stappen zal doen om de echtscheiding te niet ge daan te krijgen. Koning Carol en prin ses Helena kwamen overeen dat de op voeding van den troonopvolger in han den blijft van de moeder. Koningin-Moeder Marie, die in Duitsch- land vertoeft, heeft een telegram van gelukwensch gestuurd, waarop de Ko ning heeft geantwoord, dat zij bij haar terugkeer in het land plechtig zal wor den verwelkomd. Nadat het leger den eed van trouw aan den Koning had af gelegd, richtte de Koning een Boodschap tot het volk. Vervolgens bracht de Koning een be zoek aan het graf van zijn vader. en oksels .behandele men met Purol- poeder Dit is het meest afdoende middel daarvoor Het kost 45 en 60 ct per bus, en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer zal vermoedelijk op 24 Juni weer bijeenkomen voor af- deelingsonderzoek van voorstellen in ver band met de landbouwcrisis. DE KONINGIN NAAR NOORWEGEN. De Koningin en de Prinses zullen in den namiddag van den 16den dezer te Rotterdam scheep gaan aan boord van het stoomschip Batavier V en met dien bodem naar Bergen (Noorwegen) reizen. Van Bergen gaan de Koningin en de Prinses per spoor naar Finsen, waar zij zich voorstellen ongeveer veertien da gen te verblijven. Vervolgens zullen toch ten worden gemaakt in het Noorsche gebergte; de reis zal worden besloten met een verblijf te Bygdin. De Koningin en de Prinses rekenen er op, vóór den verjaardag van de Konin gin-Moeder in Nederland terug te zijn. ZIERIKZEE. In het perceel aan het Lange Groendal, waar de bierbottelarij is gevestigd, heeft Vrijdag de firma P. Vaane haar nieuwe room- en ruwijsfa- briek in werking gesteld, waarmede onze stad wederom een nieuwe tak van indus trie rijker is geworden, dank zij electri- citeit en waterleiding. Bij het aanschou wen van de machine, waarin het ijs geproduceerd wordt, valt direct in het oog, hoe eenvoudig en vernuftig deze is uitgedacht. De circulatie van het water vindt plaats door middel van een elec- trische Brown Boverimotor, geïmpor teerd door „Electrostroom" uit Rotter dam. Vooraan wordt het roomijs gepro duceerd, waarvan de machine 1 kilo per minuut kan leveren. In porceleinen potten wordt het gevormde ijs zindelijk en op de vereischte temperatuur 12°) uitste kend bewaard. Achter in de machine vindt de ruwijsvorming plaats in z.g. ruwijscellen, waarin staven ijs gevormd worden. De afkoeling geschiedt overal door middel van pekelwater. Behalve naar eenvoud, is ook overal gestreefd naar de hoogste zuiverheid en hygiëne, hetwelk in een dergelijk bedrijf natuur lijk een eerste vereischte is. Het lijdt geen twijfel of de firma Vaane heeft door de oprichting van deze ijsfabriek in veler behoefte voorzien. Succes zij haar dan ook in alle opzichten toegewenscht. Wij ontvingen een prospectus van den Boekhandel S. Ochtman Zoon, Hoek Appelmarkt, welke tot de oprich ting tracht te geraken van een viertalige leesportefeuille, met zeer rijken inhoud, waaraan te dezer stede wel behoefte is. Belangstellenden, die niet reeds zulk een prospectus ontvingen, geven wij in overweging één aan te vragen. Dinsdagvoormiddag geraakte op de bovenverdieping van. het magazijn „Ne derland", vermoedelijk doordat een vonk uit een schoorsteen van een onmiddellijk daarnaast gelegen perceel, in een mand met allerlei afval, terecht kwam, in brand. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse was met het op de politiewacht aan wezig brandbluschapparaat, waardoor in een oogwenk de vuurhaard werd gedoofd en erger werd voorkomen. In het Juni-nummer van „Auto revue" vervolgt de hoofdredacteur het spannend verhaal „Het manneneiland", terwijl hij voorts een artikel wijdt aan „De misgreep der wegenbelasting" (Be letsel voor populariseering der auto- en economischen opbloei) en een reisver haal, verlucht met prachtige foto's, Auto tocht naar Thunermeer (Zwitserland), Automobilistische spreekwoorden, puzzle, humor, enz., wisselen de goedgeschreven, artikelen en aardige kiekjes en plaatjes af. Zaterdagavond ontstond een begin van brand in de timmermanswerkplaats van de R., die door den hevigen wind en de belendende gebouwen ernstige gevol gen had kunnen hebben. Door het spoe dige optredpn van den gemeente-secre taris, dhr. v. d. Velde (wien in dezen een woord van lof toekomt) met het ten gemcentehuize aanwezige schuim- bluschapparaat en emmers water, aan gebracht door toesnellende burgers kon de brand spoedig gebluscht worden. Ver zekering dekt te schade. Ged. Staten hebben afwijzend be schikt op het verzoek van M. J. Malle- koote te Goes om vergunning voor een autobusdienst van Stavenisse over St.- Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet naar Tholen en omgekeerd dagelijks met uitzondering van den Zondag. De af wijzing is evenals bij twee vorige aan vragen van Mallekoote gegrond op de overweging dat aan J. C. Krijger in 1927 voor dezelfde route concessie is ver leend en ook nu weer is komen vast te staan, dat aan een tweeden dienst geen behoefte bestaat. HAAMSTEDE. Donderdag j.l. was voor deze gemeente een gewichtige dag; dan toch zou de officiëele in gebruikneming van het electrisch licht plaats hebben. Vele inwoners toonden hun ingenomen heid met dit feit door het uitsteken van de driekleur; 's avonds tegen 7 uur verzamelden zich het gemeentebestuur eii verscheidene genoodigden in de hal van 't gemeentehuis; even na 7 uur stelde de stoet zich in beweging, gevolgd door be langstellende inwoners, naar de plaats, waar de transformatie zich bevindt. Al daar werd na een korte toespraak door den burgemeester, jhr. L, van Citters, op aanwijzing der aanwezige ambtenaren van de P.Z.E.M., de electrischen stroom, ook voor de straatverlichting, ingescha keld. Vervolgens werd de terugtocht naar het gemeentehuis aanvaard, waar zich intusschen een groote menigte verzameld had. Spoedig was de groote raadzaal ge vuld. De burgemeester heette allen wel kom, gaf een overzicht van de wordings geschiedenis der electrificatie ter plaatse en wenschte de gemeente geluk met dezen maatschappelijken vooruitgang, die een blijvenden stempel zal drukken op deze bloeiende en steeds vooruitgaande gemeente. Hij dankte het gemeentebestuur voor de loyale wijze, waarop onder- grondschen aanleg in de kom en over name door de gemeente van de garantie voor de uitbreidingen tot stand kwam en in 't bijzonder de wethouders, de heeren Gilijamse en Blom, voor hun bemoeiingen ter bevordering der aansluitingen, die thans reeds tot pl.m. 90 pCt. geklommen zijn. Ook dankte spr. de ambtenaren van de P.Z.E.M., de heeren Everwijn, Minke- ma en Sanders, voor hun welwillende medewerking, die oorzaak was, dat de aanleg ongestoord verliep. Verder werd het woord gevoerd door wethouders Blom en Gilijamse, den burgemeester van Burgh, de heeren Everwijn, Sanders, de Bruine, Schikker en Verton. Onderwijl liet de luidspreker van de Zierikzeesche Radiocentrale zich van af de muziektent hooren en werd een verversching aan geboden. Daar het ondertusschen in de raadszaal vrij warm was geworden, werd de bijeenkomst, ook met het oog op den tijd, beëindigd. Een massa belang stellenden, waar onder ook verscheidene inwoners uit het naburige Burgh had zich intusschen op de Korenmarkt ver zameld om te genieten van het mooie weer, de zang der schoolkinderen en van „Haamsteedsch Zangkoor", de muziek der Harmonie „Witte van Haamstede", de Mondharmonicavereeniging „H. D. S." en het afwisselend programma der radio centrale van af de muziektent werd het publiek door wethouder Blom toegespro ken. Onderwijl gloeiden, ik mag niet zeg gen „schitterden" de electrische lampen der straatverlichting, daar de heldere maan, die toch de oudste brieven heeft en mogelijk jaloersch was op deze nieu- werwetschheid, haar concurrentie deed gelden. In de Dinsdagmiddag gehouden vér- gadering van den gemeenteraad was alleen wethouder Timmerman afwezig. De bekende brief van Ged. Staten over de tot stand brenging van een wijziging in de jaarwedden van burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders, lokte vrij veel discussie uit en gaf aan leiding tot protesten van zeer vele leden, die verzochten aan genoemd col lege wel te willen mededeelen het ge voelen van een groot deel van den raad in verband met deze wijziging in sala rissen van bovengenoemde functionaris sen. De heer Gerritsen stelde voor de wethoudersbezoldiging, die voor Zierik- zee geen wijziging ondergaat, met f 200 te verhoogen. Dit voorstel kwam echter niet in behandeling. De begrooting van den vleeschkeurings- dienst werd vastgesteld op f 3734,37. Voor den te benoemen gemeente-ontvanger werd de borgtocht vastgesteld op f 28000. De raad besloot unaniem in beroep te gaan bij de betrokken ministers tegen het besluit van Ged. Staten, betreffende de vaststelling van het bedrag, genoemd in art. 9, Kon. Besl. 4 Nov. 1929, St.bl. 476 (de wet regelende de financiëele verhouding tusschen rijk en gemeente). Punt 8 der agenda, betreffende onder- handsche verpachting van een perceel grasmaaiing aan de Zelke, aan G. van den Hoek, werd aangehouden, naar aan leiding van de gevoerde discussies over het toelaten van kinderen op de Zelke, gedurende eenige dagen der week. Punt 10 der agenda bevatte de benoe ming van een gemeente-ontvanger per 1 Aug. a.s. Vóór tot de benoeming werd overge gaan, werd heel wat gediscussieerd en diende de heer de Broekert een motie in, waarin B. en W. werden uitgenoodigd a. de aanbeveling, die bestond uit de heeren J. J. de Bruijne en H. de Vrieze terug te nemen; b. B. en W. uit te noodigen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de combinatie „ontvanger-ambtenaar" en c. de benoe ming in een volgende vergadering aan de orde te stellen. Deze motie werd verworpen met de stemmen van de voorsteller en dr. van der Kwast vóór. Tot gemeente-ontvanger werd, na vier stemmingen, gekozen de heer J. Nolet, thans ambtenaar ter secretarie. (Uitgebreid verslag in ons volgend nummer). ELKERZEE. De raad dezer gemeente benoemde in zijn vergadering van Vrij dag 1.1. den heer J. M. de Vrieze tot lid. van het Burgerlijk Armbestuur. ST.-PHIL1PSLAND. Vrijdag 30 Mei ver- .gaderde alhier de gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opent op de gebruikelijke wijze. Van den Minister van Onderwijs is bericht in gekomen, dat de gemeente ingevolge art. 56 der L. O.-wet nog f 701,65 tegoed heeft. Aan D. Bakker, W. Meijer en H. Rijsten- bil wordt een half jaar ontheffing ver leend van hondenbelasting. In 't verslag der Gezondheidscommissie wordt aange drongen op doorzetting van 't dempen van slooten en speciaal de aandacht ge vestigd op de sloot bij het Karreveld en die achter den Stationsweg aan het einde der woningen. De voorzitter zegt, dat eerstgenoemde sloot particulier eigen dom is. Over de laatstgenoemde is al eens overleg gepleegd met de bewoners, maar deze waren het onderling al on eens. Van den ontvanger der Directe Belastingen wordt medegedeeld, dat aan gewetensgeld voor onze gemeente f 138,92 is ontvangen. Ged. Staten wijzen er op, dat indertijd door den Raad is besloten mee te betalen in de kosten voor een projectieteekening van het Provinciaal wegenplan. Dit kan nu vervallen, daar overwogen wordt den weg Anna-Jacoba- Polder—Provinciale grens Slaakdam op te nemen in het Rijkswegenplan. Van het bestuur der Coöp. Elec. Mpij. alhier is een schrijven ingekomen, waarin ge vraagd wordt, hoe groot de kosten zullen zijn om de schuldaflossingen te innen. Meegedeeld wordt, dat het ledental der C. E. M. pl. m. 180 bedraagt. 30 40 leden hiervan willen per jaar betalen, de ove rige per week of 14 dagen. Momenteel bedragen de inningskosten f165 per jaar. De voorzitter vraagt hierover de meening van den Raad. Dhr. de Ruijter vraagt, wat de bedoeling van den Raad was, toen besloten is deze gelden door de gemeente te doen innen? De voorzitter zegt, dat er toen niet over is gesproken, op welke manier men zou innen. De ge meente heeft het op zich genomen, omdat men van meening was, dat dan beter zou^ worden betaald. Hij heeft er met den voorzitter der C. E. M. over gesproken, die er op stond, dat de gemeente zou innen. Waar het gemeentebestuur het heeft beloofd, moet het dus ook zoo ge beuren en zal de C. E. M. zijns inziens de werkelijke inningskosten hebben te betalen. Dhr. Neele, tevens bestuurslid der C. E. M. meent, dat het bestuur der C. E. M. nu er meer voor voelt om zelf te innen. De Raad laat deze zaak verder over aan B. en W., die nader met de C. E. M. zullen spreken. Dhr. Neele in formeert, of, wanneer een volgende Raadsverkiezing andere personen in den Raad brengt, er getornd kan worden aan het Raadsbesluit om de C. E. M. 10 jaar lang f 350 per jaar toe te kennen. De voorzitter antwoordt ontkennend. Dhr. v. Hoeven, thans te Bergen-op-Zoom, ver krijgt op verzoek eervol ontslag als lid der Schattingscommissie. De aanbeveling van B. en W. voor deze vacature luidt: 1. A. Wisse, 2 A. v. Strien. De laatste wordt met 4 van de 7 stemmen gekozen. Ged. Staten deelen mede, dat de uit- keering aan onze gemeente volgens de wet op de financiëele verhouding tus schen Rijk en Gemeenten gebaseerd zal zijn op een bedrag van f 43.450,516. Dit bedrag is ontleend - aan de gemeente rekeningen van 1926-27 en 28. De voorz. deelt mee, dat enkele posten, die toch waren opgegeven, zijn geschrapt. Na in formatie is gebleken, dat deze posten ook in andere gemeenten afgevoerd zijn. Daarna komt in behandeling een schrij ven van Ged. Staten betreffende herzie ning der salarissen van burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders. Bij onderzoek is gebleken, dat deze sala rissen in onze provincie het laagst zijn. Voor onze gemeente volgt uit deze her ziening geen verhooging. Aan Ged. St. zal bericht worden, dat de Raad er mee accoord gaat. De voorz. brengt daarna de kwestie der straatverlichting ter tafel. Hiervoor moet een contract worden ge sloten tusschen de gemeente en de P. Z. E. M., waarin moet zijn opgenomen de plaatsing en het aantal der lantaarns. Gerekend moet worden op 800 brand- uren per lantaarn per jaar. Lampsterkte minstens 40 W. Prijs 40 ct. per K.W.U. Dit tarief zal waarschijnlijk iets gunsti ger worden. B. en W. stellen voor in de gemeente 19 lantaarns te doen plaat sen en geven aan de verdeeling daarvan over de gemeente. Dhr. v. Dijke acht de verlichting in een gedeelte van het Karreveld te gering. B. en W. zullen hun aandacht hier aan schenken. Dhr. Neele maakt een zelfde opmerking over een ander gedeelte van het Karreveld en stelt voor daar een lantaarn meer te doen plaatsen. Dit voorstel wordt met 5—2 verworpen. Vóór de voorsteller en dhr. v. Dijke. Vervolgens wordt behandeld een adres van L. E. Roozemond, die mee deelt, dat hij is gepasseerd voor smids- werk voor de gemeente. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Daarna volgt wijziging der begrooting 1929. De post, subsidie werkeloozen, zal van f550 gebracht moeten worden op f1200. Alzoo wordt besloten. De voorzitter deelt mee, dat de kosten voor demping enz. van de sloot in de Anthoniestraat f 4728,63 hebben bedragen. Door de bewoners zal hierin f4,425 per M. worden bijgedragen. Waar dit bedrag in 5 jaren mag worden betaald, wordt dit dus f0,885 per jaar per M. Het vermenigvuldigingscijfer voor de inkomstenbelasting wordt met alg. stemmen vastgesteld op 1. (Vorig jaar 0,9). De voorz. deelt mee, dat deze verhooging niet voortkomt uit hoogere uitgaven, maar noodig is, omdat zeer waarschijnlijk de inkomens zullen dalen. De vergoeding over 1928 aan de bijz. school te A.-J.-Polde», bedroeg f 770,256, berekènd naar een gemiddelde van 561/4 leerling a f 11,92 per leerling. Gebleken is, dat f 99,755 te veel is uitbetaald. Dit bedrag zal bij een volgende uitkeering afgehouden worden. Ten slotte komt in behandeling een adres van het voorloopig bestuur der op te richten vereeniging voor de stichting en instandhouding eener Bewaarschool. Verzocht wordt in dit adres: le. voor dit doel van gemeente wege f500 subsidie per jaar te willen toestaan; 2e. te mogen beschikken ovfc het gedeelte der oude school, dat nu in 't gebruik is bij het Groene Kruis, en tevens deze lokaliteit op gemeente- kosten in orde te doen brengen. De meer derheid van B. en W. stelt voor f200 subsidie per jaar te geven; de minder heid van B. en W. f 250 per jaar. Na uit voerige discussies wordt besloten: le. op te laten nemen de kosten voor het in orde brengen der oude school; 2e. over leg te plegen met het bestuur van het Groene Kruis en 3e het plan zelf op de volgende vergadering in stemming te doen brengen. Daarna sluiting. ST.-ANNALAND. Was het vroeger de gewoonte elk jaar de beide brandspuiten te probeeren, 's Zaterdags vóór Pinkste ren de oude, en 's Zaterdags erna de nieuwe (of omgekeerd), nadat men m 't gelukkige bezit van de waterleiding is geraakt, vindt men het voldoende er elk jaar slechts één aan een onderzoek te onderwerpen. Zaterdag j.l. had dat heuglijke (voor de jeugd) feit weer plaats. Als men dat gepruts met zoo hand spuitje aanziet is het maar zaak, bij vóórkomende branden meer op den druK van de waterleiding te vertrouwen dan op de bluschkracht van genoemd appa raat. OUD-VOSSEMEER. Het plukken van kruisbessen voor de veilingen werd al hier gestaakt, daar haast het plükgeld friet kon worden bedongen; men neemt nu een afwachtende houding aan in de hoop, dat eenige kentering zal intreden, als de bessen wat grooter zijn. Het* zou toch een intreurige geschiedenis wor den, wanneer eenvoudig niet meer ge plukt kon worden; in één der boom gaarden zou een voorraad zijn van pl.m. 4000 K.G. THOLEN. Toen dezer dagen de land bouwer H. Q. zijn paarden uit de weide kwam halen, zag hij tot zijn schrik, dat een der dieren hevig uit een der achter- pooten bloedde. Toen de hulp van den dierenarts was ingeroepen, constateerde deze, dat de wond met een mes of an der scherp voorwerp was aangebracht. Waar de politie een onderzoek instelt, is het le wenschen, dat den dader spoe dig bekend wordt. tengevolge van de zomerwarmte over wint men spoedig door het gebruik van een paar Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten EBCHT21JËËK. POGING TOT MOORD TE SCHIEBROEK. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van J. W. V., 84 jaar, landbouwer te Schiebroek, ver dacht van poging tot moord op zijn vader A. C. V., in den nacht van 19 Nov. 1929. Verdachte werd vrijgesproken. ONDERWIJS. Aan de Universiteit te Utrecht slaag de voor 't voorbereidend kerkelijk exa men de heer E. E. de Looze te Wad- dinxveen. OUD-VOSSEMEER. Er wordt medege deeld, dat het benoemde nieuwe hoofd der School met den Bijbel, de heer Toornstra van Vreeswijk, op 1 Aug. a.s. zijn betrekking alhier zou aanvaarden. VEKKOOPINGEN, ENZ. ZONNEMAIRE, 6 Juni. Heden werden alhier ten overstaan van notaris Van 't Haaff, publiek verkocht: een dubbel woon- en winkelhuis en erf, bewoond en in gebruik geweest door den heer T. Polderman, voor f 860, LANDBOUW EN VEETEELT. V. P. z. Woensdagmiddag had in het „Huis van Nassau" te Zierikzee een algemeene ledenvergadering plaats van de af deeling Schouwen en Duiveland der V. P. Z. De voorzitter, de heer W. J. van Schelven, richtte een speciaal woord van welkom tot den heer G. Brands, Directeur van de Ned. Pluimveeveiling te Amsterdam, welke een lezing zou houden over „De afzet van pluimvee en pluimveeproduc ten". Daarna ging de voorzitter over tot het uitreiken der prijzen voor be kroonde hokken in de laatst gehouden hokkenwerdstrijd. De uitslag was als volgt: le pr., M. C. Boot, Renesse; 2e pr. M. den Boer, Haamstede; 3e pr. J. A. van Nieuwenhuijze, Nieuwerkerk; 4e pr. D. P. Steenland, Eikerzee; 5e pr. Gebr. van den Berge, Nieuwerkerk. Hier na verkreeg dhr. Brands het woord, ter behandeling van zijn onderwerp. Op bui tengewoon vlotte en aangename wijze besprak spr. uitvoerig hoe men het pluimveehouden winstgevend kan ma ken, ook nog in dezen crisistijd. Met verschillende voorbeelden uit de prak tijk toonde hij aan, hoe het is en hoe het moet zijn. Verbetering van het pro duct is een eerste eisch en dat brengt direct met zich mede verbetering van het bedrijf: goede huisvesting der dieren, reine omgeving, goede voeding en leg- contróle. Indien men hieraan goede aan dacht schenkt is het product van goede kwaliteit, maar bovendien moet men zorgen dat de eieren versch zijn en er schoon uitzien. Hier zijn weer voor noo dig' schoone hokken, het dagelijks ripen van eieren, veel legnesten, het bewaren der geraapte eieren op koele plaatsen en bescherming ervan tegen licht, gop' e sorteering en een paar maal per week verzenden. Ten slotte wees dhr. Brands op het nut, de pluimveeproducten naar de Amsterdamsche veiling te zenden waar goede kwaliteit steeds goede prij zen maakt. Hij besloot zijn interessante

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1