PUROL Zonnebrand B% OBLIGATIEN air/. abonnement: Vrijdag 6 Juni 1930. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën PINKSTEREN. BINNENLAND. Uit Stad en Provlnoie. I IE ï$2 HEEREN BAAI N. V. VADERLANDSCHE BANK Prjj« per 3 nundea f 1,30, franco per poet f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, ifionderlijke nummer, 5 eent. Veraohjjnt Mnd., Wnad. en Vrljd. Tel. No. 32. - Postgiro 13T677. Zierikzeesche Nieuwsbode 86st* JAAROANB. - No. 12012. Oir. A, J. DE L0OZE. UllfrMulMr U. J. KOSTEN. T*n 18 regels 30 eta., ran 4 regels en daarboven 20 eta. per regel. Reclames 30 cta. p. regel. B{j eontraot belangrijke korting. Intending op den dag van nit- gave vóór 10 are. Olt nummer bestaat uit 3 bladen. ■9" Wrg 'ns bet Pinksterfeest zal da Nieuwsbode a.s. Maandag niet worden uitgegeven. uiterlijk 10 uur op den dag tr. uitgaaf Toelating laerlingvn tot de Open bars Lagere School B, mat ingang van 1 Sept. a s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zierikzee maken bekenddat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de Openbare Lagere School B m deze Ge meente kan geschieden vóór I Juli a.s bjj het Hoofd dier school aan het Schoolgebouw in de Nieuwe Boogerdstraat. bfj voorkeur op Zaterdagendes avonds tusschen 7 Va en 8Va uur. De leerlingen moeten op 1 September as. een leeftijd van ten minste 5 jaar en 6 maanden hebben en moeten dus geboren zgn vóór of op 1 Maart 1925. Zlirikzkb, den 5 Juni 1910. Burgem. en Weth. voornoemd J. C A. RANN1NK, Burgemeester. P. F. WITTEKMANS. Secretaris Ook het Pinksterfeest heeft in den loop der tijden vele veranderingen in beteekenis ondergaan, en zich van hei- densch gebruik,langs den weg van ge- dachtenisfeest dor wetgeving op Sinaï, tot het christelijk gedachtenisfeest van den huidigen tijd ontwikkeld. Het woord zelf is afkomstig van het Grieksche pentekostos, dat de vijftigste beteekent, hetwelk men nog duidelijk terug vindt in het Fransehe Pentecöte en het En- gelsche Pentecost. In de dagen der oude Israëlieten werd het als een dank feest ter gelegenheid van den oogst in eere gehouden. Later werd dit „feest der zeven weken" (dat wil zeggen, zeven weken na Paschen), door de rabbijnen tot een feest verheven, ter gedachtenis aan de wetgeving op den berg Sinaï. Bij de kerstening der heidensche en andere feestdagen, werd door de kerkvergade ring te Elvira in het jaar 305 (in Spanje) gehouden, het Pinksterfeest als kerke lijke feestdag ingesteld, waarbij Christe nen dan den dag herdenken, waarop de uitstorting van den Heiligen Geest op de discipelen van Jezus plaats vond en waarop de eerste christengemeente te Jeruzalem gesticht werd. In vroeger tij den werden deze voorvallen uit de chris telijke geschiedenis in de kerken door zinnebeeldige voorstellingen uitgebeeld, zooals trouwens ook met andere christe lijke herdenkingsdata het geval is, en waarvan bijvoorbeeld de eeuwenoude passiespelen in Oberammergau nog een opmerkelijk overblijfsel zijn. 't Vieren, speciaal vroeger jaren, op min of meer gepaste (dikwijls echter ook ongepaste) wijze van de z.g. Pinksterdrie is niet zoomaar een verzinsel van den volks geest geweest, om zich nog een extra- vrijen dag te verzekeren. Want hoewel oorspronkelijk het Pinksterfeest op één dag was bepaald, stelde Paus Urbanus II in het jaar 1094 het feest op 3 dagen. Er is een - onweerstaanbare bekoring aan het eenvoudig verhaal in de Schrift, waar de schrijver der „Handelingen", Lucas, verhaalt: En als de dag van het Pinksterfeest vervuld werd, waren zij allen eendrachtelijk bijeen. En daar ge schiedde haastelijk uit den hemel een geluid, gelijk als van eenen geweldigen gedreven wind, en vervulde het geheele huis waar zij zaten; en van hen werden gezien verdeelde tongen als van vuur, en het zat op een iegelijk van hen; en zij werden allen vervuld met den heiligen Geest, en begonnen te spreien met an dere talen, zooals de Geest hun gaf uit te spreken.... Wanneer inderdaad het vuur eener hei lige bezieling ons begeestert, beginnen we met een andere taal te spreken. Wan neer klaar en duidelijk de waarheid in de menschelijke gedachten daagt en de verduisterende wolken van menschelijke meeningen en opvattingen verdrijft, de wolken van egoïsme, van argwaan, van achterdocht jegens de anderen, van wan gunst, kleinzieligheid, vrees, liefdeloos heid, haat, onvriendelijkheid, en zoo meer, kortom, wanneer de nevelen optrekken, en we de menschen om ons heen gaan zien, ontdaan van de stoffelijke, mis leidende bekleeding der sterfelijke ge daante, met al de aankleve van dien, en gaan beseffen, dat daarachter staat de geestelijke mensch, geschapen naar het volmaakte beeld en de gelijkenis van den Geest, die het heelal bestuurt, wan neer we de onverbreeklijke broederschap der menschheid onderkennen, dan spre ken we inderdaad met een andere taal, de universeele taal der liefde, in een beter, verdraagzamer, vriendelijker, ver gevensgezinder, lankmoediger bejegening van de anderen. En dat zal ons tegelij kertijd vervullen met een onbeschrijflijk gevoelen van vrede. Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij WielrIJden verzacht en genees) Doos 30. Tubt 80 cl. Bq Apoth. G Drogisten Het leven kan alleen verklaard wor den in goedheid, niet in kwaad; want alleen het goede is onsterfelijk, endaar- om werkelijk en waar. Zij die de vruch ten van den Geest vergaderen liefde, vreugde, vrede de eenige vruchten die onsterfelijke verlangens kunnen verzadi gen, vragen nooit: „Wat nut heeft dit alles?" Omdat zij, eenmaal dezen vrede ge proefd hebbend, verzadigd zijn. En an dere talen spreken. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR NOORWEGEN. De Koningin en Prinses Juliana zijn voornemens, 16 Juni een reis per boot naar Noorwegen te maken. Zij denken begin Augustus in Nederland terug te zijn. ZIERIKZEE. Donderdag herdacht de heer A. Groenendijk, opzichter voor weg en werken bij de R.T.M., zijn 25-jarige dienstvervulling bij deze maatschappij. 's Middags werd de jubilaris met zijn gezin per auto afgehaald en in de ver sierde stationswachtkamer binnen geleid, waar vele genoodigden present waren om den heer Groenendijk te huldigen. Als eerste spreker voerde ir. Dibbus het woord. Hij releveerde, hoe de jubilaris, in de afgeloopen 25 jaar, door eigen ini tiatief en werkkracht een plaats heeft bereikt bij de R.T.M., die hem zelf vol doening heeft geschonken en anderen respect afdwingt. Spr. herinnerde verder aan het nuttig effect van het werk van den jubilaris, die daarmede niet alleen de publieke zaak, maar ook de R.T.M. heeft gediend. Voor de wijze, waarop de jubilaris zijn taak heeft opgevat, zegt spr. hem per soonlijk dank. Ook het gezin van den jubilaris betrok spr. in de hulde. Namens de directie van de R.T.M. overhandigde spr., als bewijs van waardeering en ter herinnering aan dezen dag, een gouden horloge. Ook namens personeel en agen ten werden geschenken en bloemen aangeboden. Als tweede spreker voerde de secretaris van de vereeniging van beambten der R.T.M. het woord, om den jubilaris namens het hoofdbestuur ge luk te wenschen met zijn zilveren ambts- feest. De heer F. D-. van Vessem sprak namens de vele vereenigingen, waarvan spr. secretaris is, woorden van waardee ring voor het werk van den jubilaris. In de Concertzaal vereenigden zich tegen 3 uur de genoodigden bij dit jubi leum, ter gelegenheid waarvan de be drijfsfilm van de R.T.M. werd vertoond. Bizonder geslaagd is deze film, vooral dat deel, waarin de moeilijkheden van sneeuw en ijs in den buitengewoon stren gen winter van 1929 op 't witte doek werden gebracht. In de eerste pauze voerden nog ver schillende personen het woord tot den jubilaris. Allereerst de heer A. v. d. Weij- de, als voorzitter van den Raad van Be heer der Waterleiding, die den heer Groenendijk dank bracht voor de uitste kende verzorging bij 't vervoer van de 6 millioen kilo's buizen. De heer S. Hage sprak' namens de burgemeesters van het eiland; de heer C. J. Boogerd namens het Waterschapsbestuur van Schouwen, waaraan de ingenieur van dat Water schap, de heer Ilcken, nog een persoon lijk woord voegde. Met veel genoegen zal de jubilaris en zijn familie op dezen bizonderen feestdag terug zien. Na de beëindiging van de feestelijke bijeenkomst der Waterleiding, is een telegram binnen gekomen van de Konin- ging. Het luidt jals volgt: H.M. draagt mij op U te danken voor telegram namens groote vergadering van opening waterleiding. (w. g.) Adj. Storm v. 's Gravezande. Van mr. H. Polvliet kwam een radio- telegram met gelukwensch binnen en van den heer H. Prakke een brief met feli- citatie. Ten behoeve van het Gemeente museum zijn de volgende voorwerpen geschonken: door mej. D. van Oost, geb. Tholenaar, te Duivendijke (den Osse): een letterdoek van 1796, een 17e eeuwsch boekje over het cureeren van paarden, 12 oude kinderprenten en een porseleinen kinderpoppen-flacontje (bruikleen). - Woensdag 11 Juni e.k. wordt in hotel „Juliana" alhier de algemeene ver gadering van de Prov. Zeeuwsche Ver eeniging „Het Groene Kruis" gehouden. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 1 Aug. a.s.: a. tot gezworene van 't wa terschap Ooster- en Sirjansland, J. de Rondo te Sirjansland; b. met ingang van 1 Aug. a.s. tot gezworene van den polder Vierbannen van Duiveland, H. C. van de Zande te Nieuwerkerk; c. met ingang van 1 Aug. a.s. tot gezworene van het waterschap Nieuw-Bommenede, J. A. van der Bijl Jz., te Zonnemaire. Bij Kon. besluit van 31 Mei is, te rekenen met ingang van 1 Januari 1930, bevorderd tot hoofdopziener der visscherijpolitie op de Zeeuwsche Stroo men D. Bal, thans opziener, met den persoonlijken titel van hoofdopziener. Bij Kon. besluit van 2 Juni is her benoemd tot kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Tholen, mr. A. J. van der Hoeven. HAAMSTEDE. Dhr. J. Bom, eigenaar van het bekende hotel Bom, die zich steeds beijvert zijn zudk' naar de eischen des tijds in te richten, heeft wederom een doelmatige verbetering doen aan brengen. Het indertijd door hem gekoch te en naast het hotel staande pand is thans herschapen in een flinke ruime autogarage met aardigen gevel. Wij wen schen dhr. Blom geluk met deze inrich ting, die ongetwijfeld zijn zaak ten goede zal komen. OOSTERLAND. De huisaansluitingen voor de waterleiding zijn hier in vollen gang. Door bijna allen wordt direct aan gesloten. Dat het aanleggen dezer ge leidingen schade aan de woningen kan veroorzaken, bleek Woensdag j.l. Langs de woning van C. v. d. W., St.-Joostdijk, was men bezig een lange gleuf te del ven, toen plotseling, door verzakking, de zijmuur over bijna de geheele lengte in elkaar stortte. Ook de binnenmuur bezweek door het vallend puin dat er tegen aan kwam. Een nieuwe fiets en eenig huisraad werden zwaar bescha digd of vernield. Direct werd een en ander met balken onderstut, waardoor verdere ineenstorting werd voorkomen. De schade aan de woning toegebracht is aanzienlijk. Door de aannemers van het buizennet, de heéren Nieuwdorp en van der Valk werd direct last gegeven, met het herstel te beginnen. OOSTERLAND. De Rijks-ontvanger zal, in plaats van den 2en Pinksterdag, zit ting alhier houden op Woensdag 11 Juni. OUD-VOSSEMEER. Geslaagd voor het diploma van melkster de dames J. Heestermans, C. Heestermans, S. Geluk en T. v. d. Riet, allen alhier. THOLEN. Op Zaterdag 7 dezer zal door den heer van Oost alhier worden geopend een naar de eischen des tijds ingerichte brood- en banketbakkerij en lunchroom. Men kan zien, dat de onder nemer geen kosten heeft gespaard, ge zien de werkelijk schitterende inrichting van winkel en lunchroom. De laatste zal werkelijk aan een groote behoefte voor het reizend publiek en Tholen's in woners voldoen, daar deze gelegen is aan de halte van den tram, terwijl de con sumptieprijzen buitengewoon laag zijn gesteld. Waar, vooral bij slecht weer, het publiek soms geruimen tijd op tram of bus moet wachten, zal het een groote uitkomst zijn, indien men voor een ge ringen prijs, onder het genot van een kop koffie, thee, melk of ijs, op zijn gemak tram of bus kan afwachten. Het schijnt dat dc korenmolens tot het verleden zullen gaan behooren, al thans alhier is men druk bezig, de be kende molen „De Verwachting", staande te midden der Thoolsche boschjes en welke aanzienlijk het natuurschoon ver hoogde van Tholens omgeving, te sloo- pen. De kap en wieken zijn reeds ver wijderd, terwijl ook de galerij zal wor den afgebroken, zoodat alleen de plompe romp zal blijven staan. Een en ander zal beslist afbreuk doen aan de mooie wan deling rondom deze gemeente. HET VLIEGVELD IN W.-SCHOUWEN. Woensdagavond j.l. werd in hotel Bom een conferentie gehouden, waarbij ver tegenwoordigd waren de heeren v. Ede van der Pols, inspecteur van het bu reau van de luchtvaart aan het depar tement van waterstaat, van der Pauw, chef van het personen- en goederenver voer der K.L.M., de bekende Indiëvlie- ger I. A. Aler, chef van den vliegteeh- nischen dienst der K.L.M., dhr. Faber, hoofdopzichter b. d. Waterstaat te Zie rikzee, de heeren Cock en v. d. Broek, resp. voorzitter en secretaris van het vliegcomlté te Zierikzee, de burgemeesters van Zierikzee en Haamstede, de heeren der combinatie, die het vroeger reeds vermelde duingronden-complex onder Haamstede aangekocht en voor een groot gedeelte in cultuur gebracht hebben, ver tegenwoordigers van tuinbouw- en bloem bollenteelt en verdere genoodigden. Dhr. Cock opende de vergadering met een al gemeen welkom. In zijn inleiding behan delde spr. de hoofdzaak, waar het om gaat, het totstandbrengen van een vlieg veld in de groote Haamsteedsche duin vlakte op de gronden der combinatie, die volgens verklaring van dhr. Aler over een ideaal landingsterrein beschikt. Spr. uit zijn waardeering over hetgeen reeds door deze combinatie is verricht; ook brengt hij woorden van warmen dank aan dhr. H. van Toledo voor de zake lijke gegevens door hem verstrekt. Daar na bespreekt hij enkele princlpieele pun ten omtrent het toekomstige vliegveld, de totstandkoming daarvan, passagiers- en goederenvervoer, enz. Spr. enthousiast Praat me niet van pracht-Havannas Met een bandje er om heen Een fijn pupe DOUWE EGBERTS Is en blyft er nummer één. 't Is een troost in't mannenleveru 'tZet den man op z'n gemak, En hij voelt zich in de wolken. Door die wolken van tabak.. Cllnge Ooorenbo* ECHTE FRIESCHE 20-50 CT. PER ONS verschaft U wolkm van genot. en baanbreker voor een vliegdienst op ons eiland, zag niet gaarne, dat er wil men onze streek verlossen uit haar iso latie door aan vlugge aansluiting aan wereldmarkt en wereldverkeer, in dezen tijd vermorst werd. Daarna verkreeg dhr. v. Ede van der Pols het woord. Deze uitte zijn dank voor de reeds betoonde belangstelling; mogen ook nog verschei- denen sceptisch tegenover deze zaaK staan, bij goeden wil, financieele en mo- reelen steun kan -en zal zij tot stand komen. Als een vliegveld beschikbaar wordt gesteld, zal de K.L.M. niet ach terstaan om dit te exploiteerpn. Eerst moet men echter voldoende zekerheid hebben of een en ander levensvatbaar heid heeft. Spr. belooft zich in dezen geen gouden bergen en stelt zich voorloopig geen dagelijkschen vliegdienst voor, maar wel één vliegdag per week voor Beursber zoek te Rotterdam, enz., exclusief extra diensten, vroege groente- en ooftvervoer enz. Personenvervoer in een Fokkervlieg tuig met cabine voor 8 personen rekent hij per retourdienst op f 100; zijn er gemiddeld 5 passagiers, dan kost hun dit retour f 19 (f10 voor de heenvlucht en f 10 met 10 pCt. reductie voor de terugvlucht). Is de cabine in haar geheel bezet, dan wordt evenredig gereduceerd. Vervolgens schetste spr. de prestaties der K. L. M. over bijna geheel Europa. Waar Hamburg de Hollandsche bloemen nog enkele uren vroeger ontvangt dan de bloemen van eigen bodem, waar de K. L. M. de bloemen zoo vlug in Spanje brengt, dat ze 's avonds nog aan de Schouw burgen te Madrid te koop aangeboden kunnen worden, waar door haar toedoen de Hollandsche druiven tot in Noorwe gen gebracht worden en de Londensche markt onder het bekende en gewaar deerde etiket der K. L.M. van tonnen aardbeien, tomaten, enz. voorzien wordt, blijkt, dat de woorden, „het kan niet" in haar woordenboek ontbreken. Na het stellen en beantwoorden van verschil lende vragen en een aangename en leven dige discussie werd de bijeenkomst door dhr. Cock gesloten, terwijl hem door dhr. Brouwer dank werd gebracht voor zijn vele bemoeiingen aan de zaak van den toekomstlgen vliegdienst besteed. Over t algemeen kregen wij in deze bij eenkomst den indruk, dat de plannen voor den genoemden vliegdienst reeds in vrij vasten vorm gegoten zijn. Komt eilandbewoners, nu geen „kat uit den boom kijken", geen gedachte aan 't ver ouderde, ,,'t zal onzen tijd wel duren", maar uwen steun, zij hef dan ook hoofd zakelijk moreelen steun, gegeven aan onze wakkere pionniers en de kranige en welwillende K.L.M. LANDBOUW EN VEETEELT. VEULENKEURINGEN. Door den Bond van Paardenfokkers in Schouwen en Duiveland worden op Dinsdag 10 Juni a.s., des namiddags te Zierikzee de veulenkeuringen voor 1930 gehouden. KERKNIEUWS. Geref. Gem. Woensdag 4 Juni werd de eenvoudige, maar nette kerk der Geref. gemeente te Poortvliet in gebruik genomen. Onder grooten toeloop van leden en belang stellenden, waaronder zich bevonden bur gemeester en wethouders en een paar leden van den Raad, sprak ds. J. Fraanje te Barneveld de wijdingsrede uit naar aanleiding van Nehemia 8 11, laatste gedeelte: „Want de blijdschap des Hee ren, die is uwe sterkte". In de avondgodsdienstoefening werden de leden van den Kerkeraad bevestigd. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 - en Maandag 9 Juni te Zierikzee (le en 2e Pinksterdag). Ned. Her*. Kerk. Nieuwe Kerk. le Pinksterdag. 10 ure, da. Hoekstra (Extra-collecte). 2e ceen dienst. Kleine Kerk. le Pinksterdag. 10 are. geen dienst en 6 30 ure, ds v. d. Griend ran Drtiachor (Zendingscollecte). 2e geen dienst. Luth. Kerk; Geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10 30 en 6.30 ure, dr. Lonkhugzen. 2e geen dienst. Chi. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 9.83, ds. Hoogendoorn, 2 Leeadienst ea 6 are, di. Hoogendoorn. 2e 9.30 ure, idem (alles oude tjjd). Evangelisatie J er nil. Ie Pinksterdag. 10 en 7 me, Samenkomst. 2e geen Samenkomst. Ond-Geref. Gem. le Pinksterdag. 9.80, 2 en 6 ure, Lees- keik (oude tijd). Daarbij was de belangstelling zoo mo gelijk nog grooter dan des middags. De kerk biedt zitplaats aan 150 perso nen. De Gereformeerde Gemeente ver heugt zich zeer in het bezit van een eigen kerkgebouw. Tot dusver moesten de samenkomsten gehouden worden in een leegstaand huis. voor b«lnt« Waarden, 's-QRAVENHAQE. met jaarlijkse!» nltlotlng. Verkrijgbaar bil alle Kassiers- PKEDUüiEURTKJJ. Zondag 8 - en Maandag 9 Juni (le en 2e Pinksterdag). Karhuarvi, le Pinksterdag. 3 ure, ds. Kuipers. 2e geen dienst. •■raaskurku. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. Kuipers. 2e geen dienst. •■ruk. le en 2e Pinksterdag. 9.80 ure, ds. Boogaard (In beide diensten soil, voor de zending). le Pinksterdag. 3 ure, ds. Koopmans. «••ruwelle. Geen dienst. Iai«itt<«. le Pinksterdag. 10.30 ure, eand. M. Verwejj van Benschop (Collecte -voor de zending). 2e 10 30 ure, idem. ureref. K«rk le Pink.-terdag. 10 30 en 3 ure, ds. Elgersma. 2e 10.30 ure, idem. Ouct-Gerefc vetk. le Pinksterdag, lü.30 en 3 ure, Leeskerk. Vlkeruee. le Pinksterdag. 9 30 ure. ds. Koopmans. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 9 30 en 2 ure, ds. Vogelaar. le Pinksterdag 10 30 ure. dr. Proost. Gesst. <«ru. le Pinksterdag. 1030 en 3 ure, ds. de Boex. 3**aematre. le Pinksterdag. 3 ure. dr. Proost. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10,30 en 3 are, ds. Hoek. 2e 10.30 ure, idem. «••r4«*awe. le Pinksterdag. 10.30 ure, dsi Griethugsen. *ru'««fc»r. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds, d. Griend (Zendingnbus). 2e geen dienst. w«rkerk. le Pinksterdag. 10 30 ure, ds. Drost. Maewerkerk* le Pinksterdag. 9.30, ds. Gerritsen (Coll. zending), Gerei. Kerk. le Pink-terdag. 9.30, ds. M. Schuurman vau Ddn Haag, 2 idem (Voorber H A») ea 6 ure, idem. Ge«ef. le Pinksterdag. 9, 2 en 5 30 ure, Leeadienst. 9ait«ri*s4. le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda (Coll. zending!. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, Leesdienst en 8 ure, dr. v. Lonkhugzan ran Zierikzee. *«ref. Ga*, le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 me, de heer Remjjn •)riaas»au4. le Pinksterdag. 2 ure, ds. Gerritsen (Zendingscollecte). «raiuissa. le Pinksterdag 9.30, ds. Waar- denbarg (Coll voor de zending) en 2 ure, idem. Geref. Kerk. le Piaksterdag. 9.30, Lee*kerk en 5 30 ure, ds. Spowlstra van A -J.-Polder. Gerèf. Gem. le Pink terdag. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. 2e 9 30 ure idem Oud-Geref. Kerk le Pinksterdag. 10 8 en 6 are. Leeskerk. 2e 10 ure, de heer Baag ran Tholen. A.~j.-Pul4or. Garef. Kerk. le Pinksterdag. 9.80 en 2 ure, ds. 8poelstra, ■L-Plllpsluai. le Pinksterdag. 10 S0, Lees kerk en 8 ure, ds. v. Doorn (Coll. roor de zending). 2e geen dienst. '»ud- *eref, kerk. le Pinksterdag 10, 3 en 6.30 ure. ds. Boone (Bed. H. Doop). 2e 10 ure, ds. Boone. Taaien* le Pinksterdag. 10, ds. de Gidts en £30 ure, ds. de Bres (Coll. zendiog). 2e geen dien»t. Geref. Kerk: le Pinksterdag. 10 en 2.a0 ure, dr. Veltenaar. 2e 10 are, idem. «■of. Gem le P nksterdng. 10, 2 30 en 6 30 ure, Leeskerk. 2e 10 ds. Berth van Borsseleu (Doopsbed), 2 30 en 6 30 ure. idem (B«v lidm) Vrije Geref. Gem. Ie Pinkste dag. 10, 2 3d en 6.30 nre, de heer Baag. 2e 10 ure, idem. Bt.-MaurtuauiGk, le Pindsterdag. 10 30 en 8 ore, ds. de Bres. 2e 10.*0 ure, idem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1