Zierikzeesche Nieuwsbode Hei Wiegekind ABONNEMENT: Maandag 2 Juni 1930. zierikzeesche courant, f0ej8tJjax ADVERTENTIES EERSTE BLAD inzending Advertentiën Bekendmaking. Harziening dsr lijst ïaninkwartiering Uit Stad en Provincie. Prjjs per 3 muadea f 1,50, /r»n»o per port f 1,80. Voer bet baitenlud per jur 10, Aiionderlijke Dimmen 5 oent. Verschijnt Mnd., Wned. en Vrfjd. Tel. No. 32. - Poetgiro 18T67T. ren 13 regels 60 ote., <u 4 regels en dnarboren 20 ote. pei regel. Beolamee 30 ote. p. regel. Sjj oontraot belaugrgke korting. Iniending op den dag ran nit- gare vóór 10 ur». Dit nummer beitait uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op dend*Q« HÏtguaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de Seretarie dier gemeente op Dinsdag 3 Juni a.s., na des middags 12 uur. zal gesloten agn. ZiiRiKsu, den 2 Juni 19j0. Burgem. en Weth. voornoemd, J. C A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTIRMAN» Seeretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: dat op htden is aangeplakt en gedurende veertien dagen van den 2 Juni tot 16 Jnnl a.s., ter gemeente secretarie voor een ietier ter inzage ie gelegd de herziene ljjat, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleen en van inkwar tiering en onderhond aan krygsvolk in aan merking komen, natt aanduiding van de mate waarin ieder hunner naar gelang van de beschikbare ruimte zij oer woning en van de gebouwen en getimmerten voor stallug bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorsion. Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de ljjst ter gemeente secretarie te bekomen. Ziuiiui, den 2 Juni 1930. Burgem. en Weth. voornoemd J. C A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris Moeders, geneest de gesmette deelen met Purol en houdt het huidje altijd droog met ZIERIKZEE. Met tusschenpoo2en is jaar lang getracht op ons eiland een goede drinkwatervoorziening te krijgen. Thans is het een feit geworden. Zeer velen pro- fiteeren reeds ongeveer een maand van het uitstekende drinkwater, dat hun wa terkraan in rijke hoeveelheid ieder oogen- blik geeft. Morgen Dinsdag wordt de waterleiding officieel geopend. V.V.V. zorgt hier voor eenige f eestelij k- het pompstation in gang zal zetten. V.V.V. zorgt hier voor eenige feestelijK- heden ter gelegenheid van dit groote feit, waarvoor we graag stadgenoot en eiland bewoner uitnoodigen de driekleur uit te steken. Het ligt op den weg van een plaat selijke courant, datgene te vermelden waarin het belang stelt en wat het gaarne besproken ziet. Welnu, daaronder reke nen wij zonder tegenspraak de opening eener nieuwe zaak als die van den heer Jacobus Hogerheijde in het perceel aan de Mol, wijk A 309, reeds in de eerste helft der 16e eeuw bekend als: „Het gulden Vlies". Na het vertrek van den vorigen bewoner, de heer F. A. P. Ideler, die bij opvolging van zijn vader hier een manufactuurwinkel gedreven had, werd het huis gekocht door genoemden heer Hogerheide. Deze heeft nu j.l. Za terdag 31 Mei hier een zaak geopend, welke volkomen beantwoordt aan wat de tegenwoordige tijd en het daarin uitge oefend bedrijf vraagt: licht, ruimte, zin delijkheid, frischheid en een aantrekkelijk voorkomen. De groote vierkante winkel, nu licht en vroolijk, is tot dicht bij het plafond met witte tegels bezet, waar boven een breede in vakken verdeelde band bij de zoldering aansluit. Die vak ken zijn met fijnen smaak door den zeer bekwamen decoratieschilder, den heer A. Gudde, in levendige kleuren gevuld met stads- en havengezichten, sappig fruit en al wat op een zaak als deze betrekking heeft. Achter de ramen zijn marmeren platen, waarop het smakelijke en harte lijke: gebakken visch, gerookte paling, zoute visch, ingemaakte garnalen, haring enz. uitlokkend ten verkoop zijn neerge legd, terwijl langs de wanden rijen fles- schen, vaatjes en emmertjes ingemaakte visch den bezoeker als vanzelf uitnoo digen zich tegen billijken prijs met iets daarvan bij zijn huiselijk maal te ver gasten. Ook aan deze'zaak zijn de voor- deelen van den nieuwen tijd, zoo pas in Zierikzee beschikbaar gekomen, dienst baar gemaakt, als op den openingsavond j.l. Zaterdag bleek, toen het electrisch licht zijn alles verhelderenden glans, ook over menig ontvangen bloemstuk, uit straalde. Wij bezagen nog de verdere kamers en bovenvertrekken van dit zoo practisch vernieuwde huis en ontvingen den indruk, hoe hier eenmaal door hel voorgeslacht met duurzaam eikenhout ge bouwd is voor de eeuwen. En terwijl wij het oude „gulden Vlies" verlieten, spra ken wij onze beste wenschen uit voor wat de komende jaren voor de onder nemende bewoners moge brengen aan voorspoed, huiselijk welvaren en bloei der zaak. Dinsdagavond geeft „Kunst en Eer" een concert op de tent in het Haven park. Het programma luidt als volgt: 1. Amsterdam-Marsch, Blankenburg; 2 Ber lin wie es Weint Und Lacht, Ouverture, Conradi; 3 Fanta'sie Robert Ie Diable, Meijerbeer; 4, Soirée d'Eté, Valse, Wald- teufel. Pauze. 5 Kaiser Friedrich-Marsch, Friedemann; 6 Fantaisie no. 1, J. Heij- mans; 7 Fantaisie sur le petit Due, Jos. Kessels; 8, Les Myrthes, Valse, Joh. Strauss; 9 The Gladiotars' Farewell, Marche, Blankenburg. J.l. Vrijdag 30 Mei overleed alhier in den zeer hoogen ouderdom van bijna 87 jaren, de heer Frederik Willem Loe- wer, een goede bekende van tallooze stadgenooten uit vroegere generaties. Want door zijn lange ambtenaarsloop baan ter gemeente-secretarie van 1862 tot 1914 en als boekhouder van het Bur- zijn buitengewoon velen, vroeger of la ter, met dezen ijverigen, nauwgezetten en hulpvaardigen man in aanraking ge komen. Genoemde goede eigenschappen, blijkbaar een erfdeel van zijn waardigen vader Paulus Johannes Loewer, die van 1829 tot 1869 commies-griffier ter secre tarie en ook boekhouder van het bur gerlijk armbestuur was, hebben den over ledene de achting en de sympathie van allen bezorgd, die met hem in betrek king geraakten. Na een langdurig ver blijf elders, te vorigen jare weder in zijn geboorteplaats teruggekeerd, is het hem niet gegeven geworden nog enkele jaren van zijn rust in het hem zoo na aan - het hart liggend Zierikzee te mo gen slijten. Door een pijnlijke kwaal is de heer Loewer, die sedert eenigen tijd weduwnaar was, aan zijn familie ontval len, de heugenis nalatend van een eer volle loopbaan en een welbesteed en zeer werkzaam leven. De heer A. Schell, slager, Verre- nieuwstraat alhier, heeft in zijn etalage een getrouw model van den watertoren geplaatst, niet in beton, maar van zuiver gesmolten rundvet. Toren en onmiddel lijke omgeving zijn uitstekend nagebootst. Zelfs de gracht er voor ontbreekt niet, plleen verspreidt ze geen onwelriekende geuren. Vanavond wordt deze bizondere etalage electrisch verlicht en zal dan niet nalaten de aandacht van velen te trekken. In de Concertzaal vond Vrijdag avond uit naam van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis" de feestelijke uit reiking plaats van witte en militaire mo- bilisatiekruisen aan een aantal bewoners van ons eiland, welke gedurende de oor logsjaren zich verdienstelijk hadden ge maakt, t. o. v. de gemobiliseerden of an derszins. De bijeenkomst werd geopend door burgemeester Bannink, welke, na dat het Zierikzeesche Strijkorkest, dat onder leidjng van dhr. A. v. d. Houten dezen avond ook weer op uitstekende wijze voor muzikale afwisseling zorgde, een tweetal nummers had ten beste ge geven, een hartelijk woord van welkom toeriep aan de aanwezigen, speciaal aan het hoofdbestuurslid van den bond, res.- majoor H. P. Geerke. Na vervolgens in het kort de beteekenis van het mobilisa tiekruis uiteen te hebben gezet, gaf spr. het woord aan majoor Geerke, om zulks nog eens uitvoeriger te doen en tevens doel en streven van den Bond zelve den aanwezigen duidelijk te maken. We zijn hier bijeen gekomen, begon spr., om hulde te brengen aan hen, die een maal de gemobiliseerden diensten hebben bewezen, die de mannen, welke in de moeilijke tijden uit hun gezinnen wegge rukt werden, het leven aangenaam heb ben gemaakt en hen zoowel moreel, als financieel gesteund hebben. In deze tijden van groote verdeeldheid springt dan ook direct het schoone beginsel van den bond in het oog, dat zij tracht de nationale gedachte, het eene wat ons allen ver- eenigt wil versterken en krachtig doen zijn en de onderlinge verschillen wiï doen vergeten. Ons gemobiliseerd leger heeft ons in de jaren 1914—1918 gespaard voor een opgaan in den oorlog, maar bovenal ook is de geregelde gang van zaken en het bewaren onzer onafhanke lijkheid te danken geweest aan de bur gers die binnen zaten en die zorgden dat de mannen aan de grens wisten, dat zij iets nuttigs deden, dat zij werkten voor het geheel en een noodzakelijke plicht vervulden. Bovendien waren er Velen, die de militairen in hun eentonig heid kwamen opzoeken en ontspanning gaven. De erkentelijkheid hiervoor moest fnet daden getoond worden en zoo kwam men tot de instelling der mobilisatie- gruizen, welke uitgereikt worden aan hen die voorbeelden zijn geweest voor hunne medeburgers en nog een voorbeeld zul len blijven voor de toekomst, want he laas, aldus spr., is de geest der men- schen nog niet veranderd en een oorlog lang niet uitgesloten. De kruizen vor- fnen dan ook een herinnering aan de eenheid van ons land en een zichtbaar teeken, dat we willen blijven die we zijn. Onder applaus beëindigde spr. zijn gloedvolle rede. Nadat het orchest zich nog eens had doen hooren, ging de burgemeester over tot de uitreiking der kruizen. Een speciaal woord van hulde richtte hij hierbij tot mevr. T. A. van der Hoeven en den heer J. J. Cock, die leder het witte mobilisatiekruis ontvin gen, terwijl aan de navolgende heeren het militaire mobilisatiekruis ten deel viel: A. Anker, A. Arnold, mr. C. J. B. du Croo, M. Kommer, G. D. Kosters, Leeuwe, J. Moeliker, J. Peute, G. Sies, ir. H. D. J. Swaters, A. J. Waale, F. v. Wanroy en J. A. v. d. Zande, allen te Zierikzee; J. Bongertman en P. Kort te Schuddebeurs, S. Folmer te Kapelle, C. J. Heijboer te Kerkwerve,. Kleemans te Nieuwerkerk en J. Ver spoor te Haamstede. Ook tot dezen sprak de burgemeester eenige hartelijke woor den. Namens het hoofdbestuur sloot ma joor Geerke zich bij deze woorden van hulde aan, waaraan hij een opwekkend woord voor den bond toevoegde. Behal ve de nationale gedachte heeft zij ook als beginsel: kleine geschenken onder houden de vriendschap. De heeren Cock en Bongertman zegden hierop dank voor het gesprokene, waarna 2 coupletten van het Wilhelmus werden gezongen. Ten slotte dankte de burgemeester 't strijk orkest voor zijn gewaardeerde medewer king, majoor Geerke voor 't gesprokene, de organisators van dezen avond voor hun moeite en de aanwezigen voor hun belangstelling. Nadat majoor Geerke hier aan nog een woord van dank aan de de dames had toegevoegd, sloot de bur gemeester de bijeenkomst. DE WATERLEIDING. Zie westwaarts! Hef uw oogen op Tot waar ze ons duin aanschouwen! De zeewind waait van 's Blinkerts top Ons vaandel uit de vouwen. Het wijs' den weg in onze hand Tot waar, van nacht bedekt en zand De zilv'ren stroomen wachten, Die naar het daglicht smachten. Vloeit, heldere bronnen, op den wenk van hoogerhand gegeven! Bruist als een koninklijk geschenk Ons groene eiland tegen! Voert bloemen van gezondheid aan, Die frisch en vroolijk opengaan, En laat uw zuivre teugen Het laatst geslacht verheugen. STAVENISSE. Door het bestuur van het Waterschap „Stavenisse" is benoemd tot tijdelijk buitengewoon opzichter bij den bouw der nieuwe suatiesluis alhier, de heer S. Rosmolen te Ellemeet. SINT-MAARTENSDIJK. Zondagmorgen ongeveer half 1 is de landbouwschuur van M. Geluk alhier, door onbekende oorzaak afgebrand. Aanwezig waren een dorschmachine, 2 grasmaaimachines en 2 zelfbinders, benevens een geringe hoe veelheid hooi en stroo. De schade wordt door verzekering gedekt. - Dezer dagen is het 14-jarig doch tertje van arbeider Poot, zoodanig van de fiets gevallen, dat het een zware hersenschudding bekwam. dat van de 60 uitgebrachte stemmen ver kregen werden 29 door dhr. J. Hage en 27 door dhr. A. van Prooijen, zoodat er over 14 dagen een herstemming plaats moet hebben. ONDERWIJS, EXAMEN HOOFDACTE. Het schriftelijk gedeelte van het dit jaa? af te nemen examen ter verkrijging van de hoofdakte zal plaats hebben Don derdag 3 Juli; de mondelinge examens zullen aanvangen Donderdag 17 Juli. Aan de universiteit te Utrecht zijn tot arts bevorderd mej. C. Spit en de heer G. J. N. Vleugels Schutter te Oosterland, Te Sprui, bij Terneuzen, is aan de bijzondere school aldaar benoemd mej Jac. v. d. Ree, thans onderwijzeres aan de bijzondere school te Moriaanshoofd, MNDBOÜW EN VEETEELT. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield de vereeniging tot bevordering van het tuinbouwonderwijs op Schouwen—Duive- land een algemeene ledenvergadering in de zaal van hotel Bom. Bij de opening- wees de voorzitter op den keurigen stand der gewassen i.n den proeftuin, die door den tuinbaas uitstekend beheerd wordt, Na gunstig uitgebracht rapport der fi- nancieele commissie wordt de rekening over het boekjaar 1929 goedgekeurd, ter wijl de aftredende bestuursleden, de hee ren A. Capelle en H. Dambruin worden Jierkozen. De mede aanwezige Rijkstuin- bouwconsulent, dhr. v. d. Plassche, hield een korte toespraak, moedigde de tuin ders aan op den ingeslagen weg voort te gaan en deed de verblijdende mede- deeling, dat de stichting eener tuinbouw school binnen niet te langen tijd te ver wachten is. De voorzitter spoorde de tuinders aan zooveel mogelijk van de voorlichtingen van den tuinbaas te pro fiteered Dhr. C. Blom besprak de op centen der grondbelasting en achtte medewerking van verschillende vereeni- gingen gewenscht om deze te doen ver dwijnen. Dhr. J. Fokker klaagt over de vrij hooge belasting in het waterschap Schouwen, die alleen drukt op de grond bezitters. KERKNIEUWS. .DE „GRAF ZEPPELIN". Het Duitsche luchtschip „Graf Zeppe lin" is Zaterdagmorgen te Lakehurst, het Amerikaansche marinestation, aangeko- pien. De passagiers, die de reis van Pernam- buco naar Lakehurst hadden meege maakt, waren opgetogen. Zij verklaarden, dat zij tijdens den storm bij kaap Hatte- ras, in het geheel niet bevreesd waren geweest. Het weer was zeer ruw geweest. Het luchtschip heeft van Pernambuco direct koers gezet naar Lakehurst, daar men op weg naar Havanna met hevigen tegenwind te kampen gehad zou hebben. Men was aan boord bang, dat de voor raad brandstof onder deze omstandig heden niet voldoende zou zijn. Bij aan komst was nog brandstof voor 30 uur aan boord. Heden (Maandag) morgen 9 uur is de terugtocht naar Sevilla (Spanje) aan vaard. Aan boord bevinden zich 29 pas sagiers, o. a. twee dames. Nsd. Herv. Kerk. Kerkvoogden te Brouwershaven danken den milden gever voor het gecollecteerde bankbiljet van f 25 bij de gehouden godsdienstoefening op 25 Mei 1.1. STAVENISSE. Zaterdagavond had al hier plaats de verkiezing van een nota bele, ter voorziening in de vacature, ont staan door de benoeming van dhr. Leune tot kerkvoogd. De uitslag was. LUCHTVAART. RADIONIEUWS. DE ZENDTIJDKWESTIE. Naar aanleiding van het bekend ge worden voorloopig advies van den Radio- raad inzake de N.V. Philips' Omroep Holland—Indië (PHOHI) heeft d.d. 27 Mei een vergadering plaats gevonden van den raad van commissarissen dezer vennoot schap. In deze vergadering werd uitdrukke lijk verklaard, dat men zich wenscht te houden aan den oorspronkelijken opzet der oprichters, namelijk de zendinstal- latie te bestemmen voor de verzorging van uitzendingen naar Nederl. Indië, uitsluitend liggend op het gebied van kunst, wetenschap, ontspanning, sport en nieuwsberichten, terwijl uitzendingen van godsdienstigen aard niet zouden worden uitgesloten. De verzorging van de uit te zenden programma's zal uitsluitend moeten be rusten bij de Phohi en op denzelfdien voet worden voortgezet als de reeds sedert anderhalf jaar uitgezonden pro gramma's, die zich in de volle waardee ring van het Nederl. Indisch publiek heb ben mogen verheugen. De raad van commissarissen heeft in zijn vergadering met algemeene stemmen besloten, dat, mocht een regeling als hierboven aangegeven, niet tot stand wor den gebracht, de aan de vennootschap toebehoorende zender met ingang van 1 Juli a.s. buiten werking zal worden KORT EN BONDIG. Mannen vragen zich af, wat men van hen denkt, vrouwen, wat men van haar zegt. Grijsaards gelooven alles, mannen van middelbaren leeftijd onderzoeken alles, de jeugd wéét alles. De meeste jongelui beginnen hun leven ,in schoonheid" en dankiezen ze een nuttig beroep. Volksuitgaven van groote boeken kun nen prachtig worden, volksuitgaven van groote figuren zijn altijd leelijk. VERSCHILLENDE BERICHTEN. in vlammen deed opgaan. Het gelukte de brandweer van de boerderij van Jan sen van Doorn een schuur te behouden, terwijl de inboedel van Worms naar bui ten kon worden gedragen. De gebouwen waren slechts laag verzekerd. LONDEN (V.D.). Behalve den aanval op het zoutdepöt van Madana hebben vrijwilligers Zondag tevens getracht een aanval te doen op het zoutdepöt te Da- rasawa. Hierbij werden 100 vrijwilligers gewond. Het Al-Indisch congres zet zijn campagne tegen het Britsche bewind in alle deelen van Indië met onverminder de kracht voort. Door een conferentie van de congrescommissie met een aan tal Indische handelsorganisaties te Bom- jbay werd besloten alle Britsche goede ren te boycotten. Hoewel de toestand in het geheele land rustig is, blijft de situatie gevaarlijk. NEW-YORK (V.-D.). In een staatskrank- Izinnigengesticht op Long Island brak Zondag, voor de 4e maal binnen een jaar, een groote brand uit, waardoor het zusterhuis geheel verwoest werd. In totaal liepen 28 personen, onder wie 9 brandweerlieden, verwondingen op. De 6000 patiënten, onder wie zich gevaar lijke krankzinnigen bevonden, konden door het personeel met moeite in veilige heid worden gebracht, aangezien zich van de patiënten een hevige paniek mee ster maakte, toen zich tijdens den brand eenige explosies voordeden. De verpleeg sters, die zich in het brandende gebouw bevonden, moesten door uit het raam te springen met behulp van vangzeilen worden gered. De brand is waarschijnlijk ontstaan door brandstichting. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 2 Juni. f 1000: 4968, 12640, 20140. f400: 13099, 15374, 18915'. f200: 7531. f 100: 5680, 6930, 7187, 7662, 7889, 10905, 11213, 14841, 17028, 19504, 12634, 18817. SPORT. KORFBAL, le klasse S.D.K.B. ZIERIKZEE, 31 Mei. Olympia I-H.D.S. I: 0—4. Excelsior I—S.S.S. I: 2—0. VOETBAL. Zondag 1 Juni. „Voorwaarts F', Burgh- Zierikzeesche boys", 5—0. ERNSTIG ONGELUK. Ongeveer 80 leer lingen en 7 leeraren van de Haarlemsche kweekschool waren op een driedaagsch bezoek aan Valkenburg (Limburg). Tot besluit van de uitstapjes werd Zaterdag morgen een bezoek gebracht aan den Blokberg te Geulhem, waarin eenige rots woningen zijn uitgehouwen, die thans niet meer in gebruik zijn. Het gezelschap kwam daar omstreeks half-elf aan. Langs een in den rotswand uitgehouwen lad der werd geklommen naar een op onge veer 4 meter hoogte gelegen rotswoning een groote rotsholte, uitgehouwen in den rotswand. Toen eenige leerlingen in de eerste woning waren, raakte plotseling uit het dak een steen van ongeveer 3000 kilo los. De 17-jarige P. Vissers uit Zand- voort werd door dezen steen op slag gedood. Verwond werden de 17-jarige J. Lieven uit Haarlem, die een ernstige beenfractuur kreeg, welke vermoedelijk het verlies van het been tot gevolg zal hebben, de 14-jarige Leesma en de 17- jarige Annie Jellema uit Haarlem, die een ernstige beenwonde kregen. De drie ernstig gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht. Andere leerlingen kregen minder ernsti ge verwondenzij konden 's middags met de anderen de terugreis naar Haarlem aanvaarden. TILiaiUMMKN. ELST (V.D.) Zondagmiddag brak door het spelen van kinderen met lucifers, brand uit in de boerderij van Jansen van Doorn in Zetten. De brandweer van de gemeente Eist, die gealarmeerd was, kon niet verhinderen dat het vuur, dat was overgeslagen naar de hofstede, toebe hoorende aan Worms, beide boerderijen ROTTERDAM, 2 Juni. GRANEN. Bul- tenl. prijshoudend. Meel f 15,25', Maïs, La Plata f140; Pommersche Haver f6,25. ZADEN. Lijnzaad, voer- f 17 a f 19; Maan zaad f33 a f35; Kanariezaad f26 a f28; Karwijzaad f 30 a f 32; Boekweit, Dan- ziger, Juni afl. f8,55', Juli afl. f8,50, Fran- sche f 10,25. AARDAPPELEN. Zeeuwsche bonten fl,90 a f2,50, dito blauwen f 1,70 f2, Bravo's fl a f 1,75Red-Star f0,70 f 1,40, Friesche Red-Star f 1,40 af 1.60, Friesche bonten f 1,50 a f 1,75; Malta winters f 0,14 a f 0,16 per K.G. Aanvoer redelijk, handel flauw. VLAS. Aanvoer 3950 K.G. blauw, f0,75 fl; 400D K.G. Groninger f 0,75 a f 0,90; 3000 K.G. geel f 0,80 a f 0,90; 5000 K.G. wit f0,75. f 0,821/2. Handel flauw, weinig verkocht. VEE- Aanvoer 467 runderen, le kw. fl,08 a f 1,20, 2e f 0,96 a f 1.07, 3e f 0,83 f0,95; 305 kalveren, le kw. f 1,50 af 1.60, 2e f 1.22 a f 1,32, 3e f 1,10 a f 1.22; 189 schapen of lammeren, le kw. f 0,62 f 0,71, 2e f 0,55 a f0.62, 3e f0,48 a f 0.54 Lammeren f 0,88 a f 0,94Zuidlammeren f21 a f29 per stuk; 1216 varkens, le kw. f 0,64 f 0.66, 2e f0,62 f 0.64, 3e f 0,60 a f 0,62; Export f 0,63 a f0.69. Han del redelijk. GRANEN. Binnenl. Tarwe vaster ge stemd; overigens artikelen door weinig aanbod geen noteeringen. Stemming zeer gedrukt. OSperafciev® Telling Zierlksee. Veiling van 30 Mei. Aardbeien f 0,80—1; suikerboonen 35; aardappels 1—3; per k.g.; asperges 26 42 per bos; wortels f 11,5012; ra barber f 6,50; selderij f 1; rapen f 5— ,6; radijs f 1; per 100 bos; kropsla f 1 —1,50 per 100 stuks. W1ERBBRICHT. Hoogste barom.st. 770,4 te Ingö. Leegste 756,0 Toulouse. Verwacht tot dem avond tub 3 Juni: Zwakke veranderlijke wind, betrokken tet zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regen- of onweersbuien, weinig veran dering in temperatuur. Fietsers licht op Van 2-—3 Juni 9 41 a. 4,15 m» I 3-4 9,42 - 4,14

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1