Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 28 Mei 1930. zierikzeesche courant. 86tta JAARGANG. - No. 12008 advertenties Inzending Advertenfiën - HINDERWET Opneming van ds Wegen en Voetpaden. BUITENLAND. FEUILLETON. ONTMASKERD. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. binnenland. Eerste Hulp. 4" Uit Stad en Provincie, l'trj» per 3 muuidna f 1,50, fraaeo per post 1,80. Voor het buitenUnd per jaar f 10, Afsonderlijke nummers 5 oent. Versohijnt Mad., Waad. en Vrjjd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. Dir. t. j. DE L80ZE. Uit: -Diintiir H I IBSTFI. ras 13 regels 60 eta., ras 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reolamee 30 ets. p. regel. Bij eontraet belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. giterlljk 10 uur op dau dag uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibkikzbe brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P. VA.ANE te Ziarikzeo, om VERGUNNING tot het op richten van een fabriek tot het vervaardigen van ruwijs en roomys in het perceel aan het Lange Groendal, wyk D no. 76, kadastraal bekend in sectie B, no. 19^1. Op Dinsdag 10 Juni a s., des namiddags twee uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bostaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de Vdrzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kannen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zjj, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet op den bovenbepaatden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 27 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTER MANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op 11 Juni as en volgende dagen van wege de gemeente eene ALGEMEENE OPNEMiNG zal worden gehouden van de wegen en voetpaden met de kunstwerken. Zierikzee, den 27 Mei 19*0. Burgem- en Weth. voornoemd J C A. BANNINK. Burgemeester. P. F. WITTERMANS Secretaris. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR. Over den persoon en de arrestatie van den Dusseldorfscben moordenaar wordt nog gemeld, dat de arbeider Peter Kür- ten, sinds eenige jaren met zijn vrouw een gemeubileerde kamer bewoonde in een huis in de Metthamerstrasse. Mdt behulp van het op 14 Mei door Kürten overvallen meisje was het gelukt diens woning te ontdekken, welke sinds onafgebroken bewaakt werd. Vrijdagmiddag drong de politie het huis binnen, dat geheel doorzocht werd. Dar bij werd een aanwijzing gevonden, dat Kürten zijn vrouw, met wie hij sedert lang in oneenigheid leefde, Zaterdag zou ontmoeten. Deze samenkomst leidde tot Kürten's arrestatie. Toen de man op de aangewezen plaats verscheen en op zijn hem wachtende vrouw toeliep, werd hij door verschillende rechercheurs omsin geld, geboeid, gefouilleerd en naar het politiebureau gebracht, waar onmiddellijk een eerste verhoor werd afgenomen. De verdenking tegen Kürten is door de verhooren zeer versterkt. De man heeft reeds 17 vonnissen achter den rug, steeds wegens diefstal en bedrog. Uit zijn strafregister is gebleken, dat men met een buitengewoon geslepen en roe keloos mensch te doen heeft. Achtmaal is hij voor geweldpleging gestraft. De ongeveer 40-jarige vrouw van Kür ten is door de politie in hechtenis ge nomen, later echter weer vrijgeliaten. Zij is een fatsoenlijke vrouw, die door hard werken wat tracht te verdienen. Het schijnt, dat zij geleidelijk eenig ver moeden heeft gekregen van de levens wijze van haar man, omdat hij altijd ,s nachts buitenshuis was. Eerst had hij op haar vragen geantwoord met allerlei uitvluchten, maar later had hij haar be- 10 (Naar het Engelscb). kend de gezochte moordenaar te zijn. Bij haar arrestatie deed zij de politie mededeeling van de bekentenis van haar man. De geheele bevolking van de stad is opgelucht door de arrestatie van den moordenaar; sinds maanden en maanden had de geheimzinnige en onvatbare mis dadiger een ieder in spanning en onrust gehouden. „Heeft u hoofdpijn, miss?" vroeg Nina. „Ja; zeker door de reis van gisteren, „Gaat u dan nu éérst, miss, vóór het erger wordt. Ik ga niet uit, miss; dat doe ik nooit, als Mrs. Wilmot weg is" Ik zal op theetijd wat gaan wandelen' „Ja; misschien is het beter", zei ik, Dan ga ik nu en kom na de thee terug" Ik spoedde mij naar mijn eigen kamer, waar ik met kloppend hart op Jessie Mills wachtte. Om vijf minuten voor vieren ging mijn deur zachtjes open en kwam Jessie binnen, verlangend naar haar verandering van toilet. Deze was gauw genoeg bewerkt, waarna zij op de vleu gelen van de liede naar haar verloofde ging, en ik, niet zonder angst en beven naar de lift op het portaal: - Het was precies vier uur, toen de lift naar boven kwam. Ik nam het blad en begaf mij naar de anderen vleugel ontsloot de deur met den sleutel, dien Jessie mij gegeven had en trad binnen Er heerschte een stilte des grafs. Al TWEEDE KAMER. Dinsdag is het wetsontwerp ter her ziening van de Gemeentewet aangenomen met 64—17 stemmen. Tegen: de antirevolutionairen, de staat kundig g ereformeerden en de heeren Krijger (c.-h.), Tilanus (c.-h.), Lingbeek (h. g.) en de Visser (comm.) De beide laatsten deden blijken van hun bezwaren tegen het feit, dat gees telijken lid van den gemeenteraad kun nen zijn en dus in bepaalde gevallen waarnemend burgemeester, zooals dhr. Lingbeek zeide. Na aanneming van eenige kleine wets ontwerpen, wordt behandeld de goed keuring van het protocol in zake den chemischen en bacteriologischen oorlog. DE ZENDTIJDVERDEELING. In de Tweede Kamer heeft mr. G. A. Boon zijn aangekondigde interpellatie ge houden over de zendtijdverdeeling. Uit voerig ging interpellant de geschiedenis van de zendtijd-kwestie na. Bij de be handeling van "de wijziging der Telegraaf- en Telefoonwet is gebleken, dat minister Van der Vegte nooit een deelsommetje, zooals dat thans is gemaakt, heeft ge wild. Ook bij de installatie van den Ra- dioraad bleek, dat men een nationalen omroep voor oogen had. Hoe is de minis ter tot deze beslissing gekomen? Welke scheiding is er gemaakt? Die van links-rechts bestaat niet meer. Men heeft toen een nieuwe scheiding gevon den, die van de christelijke tegenover de humanistische levensbeschouwing. Voor den zender te Huizen was de zaak eenvoudig: men had den zendtijd dan slechts te verdeelen tusschen K.R.O. en N.C.R.V. Voor Hilversum was het moei lijker: men heeft de A.V.R.O'. toen maar eenvoudig in den vrijzinnigen of libe ralen hoek gedrongen. Dit nu is onjuist! De A.V.R.O. is algemeen, was algemeen en zal steeds algemeen zijn. Spr. be schouwt de groote christelijke, r.-k. en s. d. phalanxen in de Kamer en verge lijkt daarbij zijn eigen kleine fractie. De Radiobode heeft 240.000 abonné's. Als de A.V.R.O. vrijzinnig was zou zij immers niet zooveel aanhangers tellen? Dat be wijzen de verhoudingen in de Kamer. En de A.V.R.O'. heeft meer leden-luister vinken dan de machtige politieke groe pen te zamen: omdat zij algemeen is. Het is een verkeerde fictie dat men alle Nederlanders in vakjes en hokjes zou kunnen indeelcn. Slechts 10 a 15 o/0 der stemgerechtigden zijn bij een politieke partij aangesloten, ook al stemmen zij voor een bepaalde richting. Bij nationale feestdagen zal de nieuwe regeimg moeilijkheden geven. Men kan toch niet de V.A.R.A. op 31 Augustus laten uitzenden? De heer Boon vraagt een commissie, die bij eventueele geschil len, die zullen rijzen, den minister zal adviseeren. Het antwoord op de vragen van Floris Vos is niet duidelijk genoeg. De secta rische omroepen zijn waarschijnlijk bang, dat naar hen niet, langer geluisterd zal worden, als de A.V.R.O. gelijktijdig zendt. Uit de protesten uit het geheele land is gebleken hoe de A.V.R.O. leeft in de harten der luisteraars; protesten zijn bin nengekomen van Katholieken, Gerefor- les zag even grijs en grauw en er ston den ook geen planten of bloemen, als in de vestibule van Ethel. Er waren twee deuren en de eené stond op een kier. Zou ik er eens bin nen durven gluren. Eerst luisterde ik nog eens; maar geen geluid trof mijn ooren. Een oogenblik zonk mij den moed in de schoenen, want ik leek niet bepaald sprekend op Jessie; zelfs niet met mijn gezicht in een kiespijn-doek. Neen; ik durfde het toch niet wagen, Toen dacht ik weer aan Ethel's smeeken den blik. Zachtjes trok ik aan de bel en wachtte. Er kwam niemand. Geen ge luid verbrak de stilte. Met mijn voet duwde ik de deur wat wijder open, Ik ging al denken, dat Jeffson en de secretaris zeker gebruik hadden gemaakt van hun vrijheid! Andermaal duwde ik de deur wat wij der open en toen meende ik een zacht snikkend geluid te hooren, als van iemand die pijn leed. Alle vrees was daarmee vergeten en ik trad het vertrek binnen door de nu openstaande deur. Nu mag ik zoo oud als Menthusalem worden nooit zai ik vergeten wat ik toen te zien kreeg....! Ik bevond mij in een vertrek, waar alles lood-grijs was; de muren, de meu meerden, van menschen van allerlei rich- i ting. Spr. verklaart te betreuren dat daar ook onwaardige uitingen onder zijn. Verklaarbaar is dit wel, want de ver bittering is groot. Na verklaard te heb ben, dat het radio-vraagstuk niet opge lost is en dat de A.V.R.O.-actie niet be ëindigd zal worden vóór er recht ge daan is, leest de heer Boon een 9-tal vragen voor. Minister Reijmer betoogt o.m. het vol gende: De verdeeling van den zendtijd moet geschieden naar billijkheid en de verschillende stroomingen en levensbe schouwingen moeten daarin tot uiting komen. Dit blijkt uit de uitlatingen van nagenoeg alle afgevaardigden bij het tot stand komen der wet. Alle stroomingen en levensbeschouwingenmoesten dus in de zendtijdverdeeling neergelegd worden. Bij zijn beslissing heeft de minister het advies van den Radioraad tot grondslag genomen en daarin eenige wijzigingen gebracht. Hij is daarbij uitgegaan van een algemeen programma, evenals de Ra dioraad. In hoofdzaak in overeenstem ming met diens advies is de zendtijd hiervoor bepaald op 15 o/o. De A.V.R.O. heeft ruim 100,000 leden. De K.R.O.N.C.R.V. en V.A.R.A. elk on geveer 80,000. De vier groote vereeni- gingen zijn dus ongeveer even groot, zoo betoogt de minister. Hij heeft echter niet gescheiden naar politieke partijen, maar naar geestesstroomingen, verzekert hij met nadruk. Een deel van het volk mag de consequenties, die daaruit voortkomen, betreuren, een zeker niet geringer, doch rustiger deel juicht ze toe. De groei van drie andere omroepvereenigingen on der ongunstige omstandigheden bewijst, dat de A.V.R.O., al moge zij het geweest zijn, geen algemeene omroep meer is. De minister erkent gelijk recht voor al len, echter geen monopolie. Op een der vragen van mr. Boon: Is de minister niet overtuigd dat zendtijd verruiming voor Nederland hoogst wen- schelijk is en is hij bereid te trachten de golf van 1071 M. blijvend voor Neder land te houden, antwoordt de minister nadrukkelijk, dat hij bereid is elke po ging te bewerkstelligen om den zendtijd te verruimen. Over de 1071 M.-golf be staat echter geen beschikking meer. Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snij wonden en alle andere Huidverwondingen, mag in geen enkel huis een doos of tube Purol ont breken. ZIERIKZEE. In het eerste nummer van ,De opbouw", democratisch tijdschrift voor Nederland en Indië, schrijft mr. H. P. Marchant over de Paaschcongressen van S.D.A.P., Roomsch-Katholieke Volks» partij en Christelijk-Historische Unie en constateert: De Paaschcongressen hebben „de constellatie" gelaten zooals zij was. Dr. M. van Blankenstein behandelt de Vlootconferentie met haar kwade effec ten. Dr. A. M. Joekes bespreekt de be ginselverklaring van de Vereeniging tot bevordering van de maatschappelijke en staatkundige ontwikkeling van Ned.-Indië in het eerste nummer van „De Stuw". Prof. dr. D. van Embden laat eenige stemmen uit de vredesbeweging hooren. Mr. P. J. Oud doet opmerken, dat de steunverleening aan de oud-gepensioneer den in de Stichtingswet geheel gebaseerd is op het element der individueele be hoeftigheid. Zij is een maatregel niet van pensioenherziening doch van armen zorg. Bij gunstig weer zal door het muziek gezelschap „Crescendo" van Dreischor, directeur de heer Joh. F. A. Theewis, a.s. Zaterdagavond half negen in de tent op het Havenpark een concert worden gegeven met het volgend programma: 1, Crescendo-Marsch, Joh. F. A. Theewis; 2, Fantaisie Romantique, L. Montagne; 3, An den schonen blauen Donau-Walzer, J. Strauss; 4, Fantaisie, no. 1, J. Heij- mans; 5, „Leve Kunst en Eer!" Feest- marsch, Joh. F. A. Theewis. Pauze. 6, Colonel Bogey-Marsch, K. J. Alford; 7, Caprice sur l'opera „Norma"; 8, Sangue Carnico, Valse de Concert, J. B. Cossetti; 9, Potpourri populaire; 11, Wien bleibt Wien! Marsch arr., Joh. F. A. Theewis. De heer A. Groenendijk, opzichter weg en werken bij de R.T.M., hoopt Don derdag 5 Juni zijn zilveren ambtsjubileum te herdenken. Zaterdagmiddag vergaderde ten huize van mej. de wed. Verwer de on derlinge veeverzekeringsmaatpij. „Draagt Elkanders Lasten". De voorzitter, de heer J. C. van der Maas, opende de goed bezochte verga dering, waarin hij een bewijs zag van nieuw leven in de maatschappij. Namens een financieele commissie, bracht de rapporteur, de heer J. J. Ge luk, verslag uit betreffende de rekening over 1929. Do omslag voor de paarden bedroeg 9371,89, voor het rundvee f 4259,59, op brengst paarden f 4817; opbrengst rund vee f 2464,36. De schadevergoeding bedroeg aan paar den f 13275; aan runderen f 7140,75. De balans wijst een verlies aan van f 1084,53. De commissie adviseert de rekening en balans goed te keuren, waartoe con form besloten wordt, nadat de voorzit ter der commissie had dank gezegd voor haar nauwkeurig onderzoek. Het woord was daarna aan den secretaris voor het jaarverslag, waaraan het volgende is ont leend: Het totaal aantal deelnemers be draagt 353, terwijl verschillende veehou ders toezegden toe te zullen treden, zoo dra zij van de instelling, waarvan zij thans zijn verbonden, ontslagen kunnen worden. De schade aan paarden bedroeg f 13275 (48 stuks); aan rundvee f7140,75 (39 stuks). De jaarpremie voor paarden bedroeg f 2,10 voor rundvee f 1,70 p. f 100 verzekerd kapitaal. Van groot fi nancieel belang wordt aangemerkt den afzet van mankeerend vee, hetwelk uit den aard der zaak veel invloed heeft op de premieheffing. Den secretaris werd namens de maat schappij door den voorzitter dank be tuigd voor het uitgebrachte verslag. De aftredende Commissarissen, de hee ren H. van Gorsel en M. K. Krepel werden met algemeene stemmen herKO- zen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Klompe, tot commissaris werd gekozen de heer J. C. Hanse en als diens plaatsvervan ger de heer C. Deïst. Het salaris van den secretaris-penning meester werd herzien en gebracht van 65 ct. op f 1,— per 1000 verzekerd ka pitaal. De salarissen der agenten Kosten en Beije werden eveneens gewijzigd door den toeslag te verhoogen, die voor den heer Kosten gebracht werd op f 150,—. voor den heer Beije op f 75,—. Op voorstel van het bestuur werden ook de Statuten gewijzigd en wel het bepaalde, betreffende kortingen bij mond en klauwzeer gedurende de quarantaine en het voorkomen van straalkanker bij paarden, wanneer de dierenarts het paard ongeneeslijk verklaart. Na afdoening van een tweetal interne kwesties, vracht en verzekering betreffend, werd overgegaan tot de verkiezing van plaatsvervangende commissarissen voor de heeren M. K. Krepel, H. van Gorsel, A. J. van Schel ven, M. v. d. Linde, C. van Schelvjen en A. J. Steendijk. Gekozen werden bij eerste stemming de heeren P. L. Krepel, J. J. Geluk, W. J. van Schelven, L v. d. Wekken Mz., M. A. Mol en M. H. Krepel. Na de rondvraag volgde slui ting onder dankzegging voor de flinke opkomst. Bij den uitgever D. H, Littooij Az., bels en de gordijnen; er hing zelfs geen plaat of gravure aan den wand; er stond geen plant of bloem. En de eenige, die in dit vertrek zat, was een vrouw., Zij was gekleed in een zwart versleten toilet; haar gelaat was doodsbleek en drukte de grootste onrust uit. Het haar was bijna zoo wit als het gelaat; maar toen zij langzaam het hoofd omwendde en mij zag, begonnen haar oogen te schitteren. Ze stond op van haar stoel en keek mij aan, met bewonderenden blik, „Wie zijt gij?" vroeg zij. „U is hier binnengetreden, waar nog geen andere vrouw zich ooit vertoonde „Ik ben een vriendin", antwoordde ik, „Ik ben gouvernante bij de dochter van Sir Mark. Ze zeggen, dat zij zwakzin nig is". „Luister, kind!" klonk het bevelend „Er valt geen seconde te verliezen! Ik ben de vrouw van Sir Mark. Ik ben niet dood en mijn leven is in zooverre veilig, dat hij mijn geld niet kan krijgen tenzij ik een testament teeken, waarbij ik het hem nalaat. Maar dit doe ik nooit. Als ik zonder erflaters sterf, vervalt het goed aan mijn dochter en dan zal haar Vader het dadelijk krijgen. Ik heb er mij dikwijls over verwonderd, wat hem eigen lijk terughoudt om mijn dood te ver haasten. Waarschijnlijk is het enkel twij fel zijnerzijds aan de macht, die hij te Ter Neuzen, zal verschijnen een serie geschriften, gewijd aan historie, folklore en taalkunde van Zeeland, onder den al- gemeenen titel: „Het Zeeuwsche boek'1, onder leiding van A. L. van Oyen. Als eerste deel dezer serie gaat binnenkort ter perse: „Kinderliedjes in Zeeland", door Leo van Breen en Levien de Bree. In dit werkje worden samengebracht een honderdtal echte Zeeuwsche liedjes uit alle deelen van ons gewest. Alle Zeeuwen met name ook zij die niet meer in deze provincie wonen zullen deze bloemlezing willen bezit ten, voor zichzelf zoowel als voor hun kinderen. Bovendien zullen de talrijke gegevens omtrent het Zeeuwsche volks leven allen, die belang stellen in de Zeeuwsche folklore, tot studie-materiaal dienen. Men is in het Havenpark alhier be zig, met het oog op de officieele opening van de Waterleiding op Dinsdag 3 Juni een voorloopige fontein te plaatsen, welke dezen zomer vervangen wordt door een smaakvoller monument, dat men 31 Aug. a.s. denkt te onthullen. Bij KB. van 24 Mei is met ingang van 17 Juni herbenoemd tot burge meester der gemeente St.-Maartensdijk, de heer J. J. Polderman. BROUWERSHAVEN. De heer C. Gast, burgemeester dezer gemeente, heeft, in verband met zijn aanvaarding van het Burgemeestersambt, ontslag genomen als lid van den Raad. Als zijn opvolger is benoemd de heer C. J. van Schelven. SIRJANSLAND. Door het onweder dat hier Zaterdagavond woedde, werd in het telefoonkantoor het telefoontoestel be schadigd en gedeeltelijk onbruikbaar, evenals enkele lampen van het electrisch licht. Na het onweder, dat hier Zondag heerschte, bleek bij zeer vele aangeslo tenen het electrisch licht onklaar. STAVENISSE. Zaterdagmiddag hield de afd. Tholen van de Kinderh. en Vacantie- kolonies, onder presidium van den heer Buijze, hare 25ste jaarvergadering. De vergadering, die oudergewoonte schaars bezocht was, had het genoegen door een paar heeren doctoren en een paar wijk zusters te zijn bezocht. Als bestuurslid werd benoemd in de vacature (mej. K. Suurland, die bedankt had) mej.M. Sakko en werd verder benoemd Dr. A. C. Pol derman en herbenoemd de heer J. Hage. De rekening over 192S gaf aan: inkom sten f 509.16, uitgaven f 377.90, saldo f 131.26. In 1929 werden 5 kinderen uit gezonden, warvan 3 voor rekening van de afd. Tholen v/h. Gr. Kruis. Ook voor 1930 had men weder voor dat doel een crediet tot f 200. Plaatsen te Heelsum zullen worden aangevraagd. De afd. Tho len v/d. M.ij tot Nut van 't Algemeen, gaf weder een extra-subsidie van f 35. Nu bijna alle plaatsen op het eiland ge- electrificeerd zijn, zal men dhr. Bos ver zoeken in den a.s. winter zijn bekende film te komen vertoonen op eenige plaatsen. THOLEN. Door de zangbrigade van het Heilsleger te Bergen op Zoom, zal met Hemelvaartsdag namiddags 21fe uur, een straatdemonstratie worden gehouden, in deze gemeente. Tevens zal er gecollec teerd worden voor het MaatschappelijK werk. heeft over mijn dochter. Ik wist niet, dat zij nog leefde. De Hemel zegene u voor deze tij ding 1" „O, ik ben zoo blij, dat ik ze u heb mogen brengen I" „Ik word gevangen gehouden; om „mijn kracht te breken", zooals mijn afschu welijke echtgenoot zegt! Help mij, als u kunt! En ga nu verder naar Ethel!" Ze kuste mij en duwde mij zachtjes door de deur, fluisterend: „Probeer eens een enkelen keer, tusschen eenen en tweeën, onder mijn getralied venster te komen, dan zullen wij er iets op zien te verzinnen om elkaar het een en ander mee te deelen". Toen ging de deur achter mij dicht en als in een droom bereikte ik mijn kamer, waar ik op Jessie wachtte. Ecu half-uur later kwam zij terug, stra lende van geluk en zóo zeer vervuld van haar eigen zaken, dat ze geheel vergat te vragen, hoe het mij vergaan was. Toen ik bij Ethel kwam, was die be zig, met haar vogels te spelen. Op de een of andere manier zag ze kans het zaadbakje om te gooien. Ik kwam haar te hulp en had de voldoening, dat ik even haar gezichtje zag verhelderen, toen zij gewaar werd, dat haar ineengefrom meld briefje mij zeker in handen ge komen was. Heel gauw hierna wenschte POGING TOT MOORD. Voor de R' damsche rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan de 32-jarige landbouwer J. W. V., te Schiebroek, nabij Rotterdam, thans gedetineerd, wien ten laste wordt gelegd, dat hij op 10 Nov. 1.1. zijn 78-jarigen vader, toen deze zich naar de koestal begaf, heeft aangevallen en hem bloedend aan hoofd en nek heeft verwond. Hij werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis Coolsingel gebracht. Daar men ik haar „goedennacht" en keerde terug tot mijn kamer, om den avond door te brengen met schrijven van het heele verslag aan Eric. Dien volgenden middag* ontvingen wij een telegram, waarin ons medegedeeld werd, dat wij Sir Mark en Mrs. Wilmot met het diner verwachten moesten, dus zei ik tegen Nina dat ik om twaalf uur wat zou gaan wandelen, als zij het met mij eens was en dat ik dan den heelen middag verder bij haar zou blijven. „Daar zal ik u dankbaar voor zijn, miss", antwoordde zij. „Ik krijg genoeg van dit baantje! Mrs. Wilmot, hoe zacht zij in haar optreden ook lijken moge, is de strengste werkgeefster, die bestaat! Het is enkel dat ik een idéé heb, waar ik misschien geheel in faal, maar dat mij hier houdt". Met een diepen zucht zette zij haar naaiwerk voort. Om twaalf uur verliet ik haar en aanvaardde mijn wandeling; en, daar ik van te voren had gezegd, dat ik eerst om half twee mijn lunch hoefde te hebben begaf ik mij naar den kant van het huis met de getraliede vensters. Ik nam een boek in mijn hand zoodat het den schijn had als er op mij gelet werd dat ik daar van tijd tot tijd in las. (Wordt wervlgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1